Ağırlık
Renk
Tip
Fiyat
Boya Ağırlığı
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Antipas

" araması için 649 sonuç listeleniyor
Çınar ANTİPAS GRİ 17 KG.
Kargo Bedava

ÇınarANTİPAS GRİ 17 KG.

672,37 TL
Sepete Git
Polisan Primera Antrasit Gri 0.7 L
Kargo Bedava

PolisanPrimera Antrasit Gri 0.7 L

225 TL
Sepete Git
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Antipas Boya Modelleri Trendyol'da!

Çeliğe uygun pas önleyici kaplamaların uygulanması suya maruz kalmaktan kaynaklanan ve kötüleşen etkilere karşı koruma sağlar. Pasa maruz kalma sonrasında çeşitli olumsuzlukların ortaya çıkmasına ve ekipmanın kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Metalin yüzeyinde oluşan turuncu toz olarak da isimlendirilen pas, malzemenin deforme olmasını ve geri dönülemez şekilde bozulmasını sağlar. "Antipas nedir?" sorusunun cevabı da bu tip istenmeyen durumları önlemek üzere özenle üretilen bir malzeme olarak verilebilir. Metal ve çelik yüzeylerin korunmasını ve korozyana karşı dayanıklı hale gelmesini sağlayan ürünler, hem dış hem de iç mekanda sıklıkla kullanılır. Teknolojik üretim ekipmanlarının da boyanmasını mümkün kılan ürünler, kuruduktan sonra aşınmaya karşı dayanıklı hale gelen yarı parlak bir kaplama oluşturur. Renkli ve renksiz olmak üzere genel anlamda iki kategoriye ayrılabilen boyalar, pasa karşı etkili bir koruma sağlamasından dolayı pek çok kişi tarafından kullanılır. Hızlı kurutma, iyi esneklik, kolay uygulama, iyi bir şekilde malzeme ile bağlanma, yüksek kapama gücü ve etkili anti-korozyon gücü sunan antipas boya çeşitleri, ister profesyonel kişilerin ister evdeki eşyalarını korumak isteyen herkesin işine yarar. Antipas çeşitleri tüm metal yüzeylere doğrudan uygulanabilir ve yüksek antikorozif yapısı sayesinde uygulandığı yüzeyi korozyona karşı iyi bir şekilde korur. Sert ve sürtünmeye karşı dayanıklı olan ürünler seyreltilmiş asitlere, alkalilere, petrol ürünlerine, bazı çözücülere, suya ve deniz suyuna karşı dayanıklıdır. Trendyol'daki antipas fiyatları ve çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Antipasın Etkileri ve Önemi

Antipasın Etkileri ve Önemi

Pas, metallerdeki korozyonun en yaygın sonuçları arasında bulunur. Demir ve çelik gibi alaşımların korozyonunu ifade eder. Zamanla oksijene ve suya maruz kaldıkça demirin sert yapıları parçalanarak dökülmeye başlar. Metal yüzey kaybolup pasa dönüştüğünde yeni bir metal açığa çıkar ve döngü sürekli tekrarlanarak zamanla eşyayı mahvetmeye başlar. En etkili sonuç ise bu elementleri korozyona başlamadan önce polimerler ile kaplayarak bloke etmektir. "Antipas ne işe yarar?" sorusunun cevabı burada önem kazanır. Paslanmaya karşı metal yüzeyleri koruma altına alan ve oluşabilecek yıpranmalara karşı dayanıklılık kazandıran ürünler, gelecekte yaşanabilecek bozulmaların önüne geçmek için iyi bir malzemedir. Paslı yüzeyleri tedavi etmeden ve pasın etkilerinden arındırdıktan sonra korunaklı hale getirmede etkili sonuçlar ortaya çıkaran ürünleri ister mevcut boyanın üzerinde isterseniz de direkt olarak yüzeyde kullanabilirsiniz. Kumlama gibi ek işlemler gerektirmemesi bu ürünleri oldukça pratik hale getirir. "Antipas nasıl kullanılır?" sorusunun cevabı da oldukça basittir. Kısa sürede kolay bir şekilde uygulanan ve etkisi yıllarca süren ürünler, pratik kullanımları ile de öne çıkar. Galvanizli kapılar, alüminyum korkuluklar ve kenarlar da dahil olmak üzere dış mekanda bulunan metal nesneleri ve yüzeyleri uygun bir dış mekan metal boyası ile boyamanız önerilir. Pasa karşı koruma sağlamasının yanı sıra aynı zamanda metal yüzeylere parlak ve canlı bir görünüm katan ürünler, estetik olarak da iyi bir sonuç elde edilmesine yardımcı olur. Dış mekan korumasının yanı sıra evlerin içindeki metal yüzeylerde de etkili bir performans gösteren ürünler, tavan boyalarından iç cepheye kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Ürünleri incelediğinizde antipas çatı boyası çeşitleri olduğunu görebilirsiniz. Uygulandıktan sonra üzerine boya da sürülebilen ürünler, kalın iri pas parçaları alındıktan ve tiner ile yüzey temizlendikten sonra kullanılırsa daha etkili hale gelir. Genellikle iki kat halinde uygulanan malzemelerin ilk kat sürüldükten sonra 1 gün beklenilmesi gerekir. 24 saatin ardından ikinci katı sürmeye geçebilir ve işlemi bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Trendyol üzerinden çatı ya da antipas demir boyası gibi malzemelere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Antipas Kullanmanın Avantajları

Antipas Kullanmanın Avantajları

Çelik atmosfer ile temas ettiğinde havadaki nem metalin paslanmasına neden olur. Aynı zamanda oksidasyon olarak da bilinen bu durum, metal yüzeyin zamanla yok olmasını ve etkinliğini kaybetmesini sağlar. Çeliğin bozulma hızı bir dizi faktöre bağlı olsa da antipas astar kullanarak bu etkileri başlamadan yok edebilirsiniz. Pasın etkileri oluşmadan önlemek, sonrasında tedavi etmekten hem daha iyi hem de daha kolaydır. Antipas metal boya çeşitlerini kullanarak malzemenizi dış etkenlere karşı daha korumalı hale getirebilir, zaman ve para tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu nedenle pas söz konusu olduğunda önleme şüphesiz daha iyidir. Oluşan küçük bir miktarı görmezden gelebilirsiniz, ancak yayılmaya başladığında metal ve motor hasarına sebep olabilir. Metal yüzeylere dayanıklılık sağlayan ürünler, metal çürümesini durdurduğu için malzemelerin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Genellikle paslanmış ürünler incedir ve bazı bileşenlerde delikler bile olabilir. Bütün bunların önüne geçmek için antipas kullanmak iyi bir seçenektir. "Antipas boya nedir?" sorusuna kısaca metal yüzey ile dış etkenler arasında bariyer görevi gören bir katman olarak cevap verilebilir. Metal ile korozyona neden olan oksitlenme arasındaki reaksiyonu durduran ürünler pas oluşumunu engeller. Aynı zamanda bu ürünler çoğu boyadan daha dayanıklı olma özelliği gösterir. Farklı kimyasallara maruz kalma gibi zorlu pek çok koşula karşı sağlam bir duruş sergileyebilir. Metal kötü bir şekilde paslandıktan sonra, manyetik özellikleri de etkisiz hale gelir. Bu durum örneğin enerji üretimi ve elektronik için ihtiyaç duyulan mıknatıs özelliğini ortadan kaldırır. Bu tip olumsuz durumları önlemesi ile antipas malzemeler, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı başarır. Çeliğe boya kaplaması uygulamak istemiyorsanız renksiz antipas boya çeşitleri sizin için daha uygun olabilir. Trendyol'da bulunan uygun antipas teneke fiyatı ve avantajları ile kendi korumanızı sağlayabilirsiniz.

Trendyol'da Avantajlı Antipas Fiyatları

Trendyol'da Avantajlı Antipas Fiyatları

Antipas, içerdiği çeşitlilik sayesinde herkesin gereksinimlerini karşılayacak seçeneklere sahiptir. Ürünlere göz attığınızda antipas sprey boyalar olduğunu görebileceğiniz gibi tenekede satılan ürünler ile de karşılaşabilirsiniz. Antipas sprey boya çeşitleri pratik kullanım şekilleri ile öne çıkar. Sprey uç yardımı ile ürünleri istediğiniz bölgeye uygulayarak yüzeyi daha sağlam bir hale getirebilirsiniz. Tenekede satılanlar ise pek çok farklı boyut ile karşınıza çıkar. Antipas boya 1 kg ya da 5 kg gibi farklı alternatiflere sahiptir. Antipas 20 kg ise büyük yüzeyleri korumalı hale getirmek isteyenler için idealdir. Metal yüzeylerde oluşan tahribatlar birtakım güvenlik sorunlarına sebep olabilir. Paslanmış metal cilt ile temas edip kan dolaşımına karışırsa tetanoz riski oluşturur. Antipaslı yağlı boya gibi malzemeler kullanarak hem metal yüzeyleri hem de kendi sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz. Aynı zamanda pürüzsüz, zarif ve profesyonel bir yüzey sağlayan ürünler uzun süre iyi bir görünüm elde edilmesini sağlar. Antipas boya renkleri pek çok farklı seçeneğe sahiptir. Ürünleri incelediğinizde antipas siyah boya ile karşılaşabileceğiniz gibi beyaz gibi zarif renkler de olduğunu görebilirsiniz. Antipas gri, kırmızı ya da pembe gibi canlı renklere de sahip olmasıyla dekoratif bir malzeme olarak da kullanılabilir. Antipas sunduğu çeşitlilikten dolayı fiyat konusunda büyük bir aralıkta dağılma özelliği gösterir. Pek çok farklı markanın yüzlerce seçeneği olan ürünler, her bütçeye hitap eden alternatifleri içerir. 1 kg antipas fiyatları ile 5 kg olanlar arasında farklılıklar olduğu gibi şeffaf ya da renkli olanlar arasında da birtakım değişiklikler ile karşılaşabilirsiniz. Bütçenizi ve ihtiyaç duyduğunuz malzemenin özelliklerini belirledikten sonra Trendyol'da bulunan antipas boya fiyatları ve çeşitlerine göz atabilir, aradığınız ürünü kısa süre içinde bulabilirsiniz.