"

Arai Kask

" araması için 178 sonuç listeleniyor
ARAI Axces 3 Kask Line Black
Kargo Bedava
AraiAxces 3 Kask Line Black
12.750 TL
Sepete Git

Arai Kask

Arai Kask ile Güvenli Sürüş

Her aktivite için özel olarak geliştirilen kendine has ekipmanlar bulunuyor. Motorsiklet kullanımı da bu aktiviteler arasında yer alıyor. Sürücülerin, olası kazalardan en az hasar almasını engellemek amacıyla özel olarak tasarlananan bot, pantolon, mont ve eldivenleri giymesi gerekir. Bunun yanı sıra başınızı korumak için geliştirilmiş olan kasklar, hayatınızı kurtarabilecek nitelikten oluşuyor. Standartlara uygun olarak geliştirilmiş olan bu ürünler pek çok söylentinin kurbanı olabiliyor. Kaskların boyun kırdığı, görüşü engellediği veya duymayı azalttığı gibi asılsız söylentiler doğruluk payı taşımıyor. Arai kask, tecrübeli motorsikletçiler ve bilinçli sürücüler tarafından her zaman kullanılan koruyucu ekipmanlar arasında yer alıyor. Kaskların pek çok avantajlı özellikli bulunuyor. En iyi koruma araçlarından biri olan kasklar sürücüleri ile ayrılmaz bir ikili haline geliyor. Oluşabilecek bir kaza esnasında beyninizin ve yüzünüzün korunmasına yardımcı olan kask modelleri hayatınızı kurtarabilecek nitelikte bir ekipmandır. Kaskınız ile birlikte kullanacağınız diğer koruyucu giysiler de kaza anında alabileceğiniz yaralanmaları en aza indirger. Her arabada yer alan emniyet kemerleri gibi, kasklar da motorlarınızdan eksik etmemeniz gereken bir koruyucu önlemdir. Kasklarınız ile birlikte başınızı güvene alabilir ve düşme sırasında meydana gelebilecek çarpmaların etkisi azaltabilirsiniz. Motosikletlerinizle olan yolculuğunuzda her an sizden kaynaklı ve başkasından kaynaklı olması fark etmeksizin kaza riski oluşur. En kısa yolculuklarınızda bile kask takmak, vücudunuzda kalıcı olabilecek hasarların giderilmesini sağlar. Sürücülerin hayatta kalmasını ve kalıcı darbeler oluşmamasını sağlayan Arai kask modelleri, birbirinden farklı tasarımları ve renk seçenekleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Aradığınız tarza uygun olan kasklar ile birlikte şık bir motorcu görünümü yakalamak sizlerin elinde. Geniş bir renk skalasına sahip olan ürünler arasından sizlerin stiline ve motor renklerinize uygun olan Arai kaska kolayca sahip olabilirsiniz. Basit manevralar ile başınıza geçirerek kullanabileceğiniz bu ürünler, konforlu yapısı sayesinde motosiklet keyfini arttırmaya devam ediyor. Yumuşak bir yapıya sahip olan kaskların içerisinde yer alan havalandırma sistemi, kask içerisinde terleme gibi problemlerin önüne geçiyor. Yolculuklarınızda sizlere engel olmayacak ve aksine daha keyifli sürüşler gerçekleştirebilmenizi sağlayacak olan Arai motor kaskı, sizlere yepyeni bir deneyim sunuyor. Hem güvenli hem de konforlu bir şekilde motosikletinizle istediğiniz yolculuğa çıkabilir ve şık motorcu duruşunuzu sergileyebilirsiniz.

İşlevselliği ile Ön Plana Çıkan Arai Kask

Motosiklet kullanımında hayat kurtaran Arai kasklar, hem kadın hem de erkek sürücüler için uygun olarak üretiliyor. Başınıza gelebilecek kazalardan en az payı alabilmenizi sağlayan bu ürünler, sağladığı avantajlı özellikler sayesinde yolculuklarınızı daha konforlu hale getiriyor. Bir motosiklet özel ekipmanı olan kask modelleri, rüzgarın kulağınızda kükremesini engeller ve böylece çevreden gelen sesleri daha iyi bir şekilde algılamanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra rüzgarın suratınıza ve gözlerinize vurmasını engelleyen kasklar, daha iyi bir görüş açısı yakalayabilmenizi sağlamak amacı ile geliştitirilmiştir. Kasklar havada uçuşan böceklerin ve diğer nesnelerin başınıza veya gözünüze çarpmasını engelleyerek sürüş anında dikkatinizin dağılmasını engeller. Kask kullanımının bir başka avantajlı özelliği arasında ise hava değişikliklerinden koruması bulunuyor. Aniden yağan yağmurun etkisinden sıyrılabilmenizi sağlayan bu ürünler, motosiklet kullanımı esnasında daha az yorulmanıza yardımcı oluyor. Arai kapalı kask sayesinde, sorumluluk sahibi bir motorcu olduğunuzu gösterebilirsiniz. Sürüş esnasında kask takmanız diğer sürücüler tarafından da kolayca fark edilmenizi sağlar ve kaza ihtimallerini düşürür. Her kask modellinin farklı teknik özellikleri ve farklı kullanım amaçları bulunuyor. Motosikletlerde kullanılan kask modelleri, komplike tasarımlardan oluşuyor. Özel olarak geliştirilmiş olan bu ekipmanlar, yıllarca devam eden bilimsel araştırmaların sonucu olarak karşınıza çıkıyor. Motosiklet kaskında bulunan 4 temel parça, hayatınızı kurtarabilmek için yeterli olabiliyor. Dış yüzeyden, darbe emici özelliğe sahip iç yüzeyden, konforlu bir pedten ve gelişmiş bir sabitleme sisteminden oluşan kask modelleri, sürüşlerinizi güvenli hale getirmek amacıyla piyasaya sürülüyor. Kaskların dış yüzeyi aynı ailden gelen fiber bileşimlerden veya polikarbonat gibi termoplastik yapılarından oluşuyor. Güçlendirilmiş olan bu maddeler, sert bir çarpma esnasında sizleri oluşabilecek hasarlara karşı koruyor. Arai karbon kask, darbelerden gelen enerjiyi kafanıza ulaşmadan kendi içerisinde dağıtmayı sağlamaktadır. Dış yüzey kadar önem taşıyan iç yüzeyler ise genel olarak geliştirilmiş yapıdaki polistren maddeler ile üretilmektedir. Strofor gibi malzemelerin kullanıldığı iç yüzeyler darbe emici özellikleri ile sizleri sarsılmalara karşı korur. Sert darbelerde oluşabilecek basıncın tamamen dağılmasını sağlayan kask modellerinin her iki yüzeyi ve astarı da koruma alanı oluşturur. Arai kasklarının geliştirilmiş iç ve dış yüzeyi sayesinde başınızı sert darbelerin etkisinden kolayca koruyabilirsiniz.

Hayat Kurtaran Arai Kask

Birbirinden farklı model ve tasarımlar ile karşınıza çıkan kask modelleri, hayatınızın kurtulmasına yardımcı olmak için geliştirilmiş motosiklet kasklarıdır. Geliştirilmiş darbe emici dış yüzeye ve iç yüzeye sahip olan ürünler, aynı zamanda şık görünümleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Emniyet kemeriniz haline gelecek olan ürünler, sizleri oluşabilecek kazalardan korumak için geliştirilmiştir. Büyük çarpmalarda ve şiddetli darbelerde kaskların çatlayabilme veya kırılabilme olasılıkları vardır. Bunun birincil sebebi kaskların darbe emmesi ile birlikte oluşan basınçtır. Bu yüzden sert bir şekilde çarptığınızda, kasklarınızın daha iyi sonuç vermesini sağlamak için değiştirilmiş olması gerekmektedir. Arai Rebel kask, içerisinde yer alan konforlu ped sayesinde, rahat bir yolculuk geçirmenizi sağlıyor. Yumuşak köpükleri ve kumaşlarının yardımı ile birlikte kafanızı saran tabaka üstün bir koruma performansı sağlıyor. Sürüşünüzü daha konforlu ve daha güvenli hale getirmesini sağlamak için geliştirilmiş olan kasklar, çeşitli renk seçeneklerinden oluşuyor. Bunun yanı sıra dilerseniz kasklarınızda motifler ve figürler olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Hayat kurtarıcı ürünlerden biri olan kask modelleri, tam olarak kafanıza oturur ve hareket etmez. Kaskların bazı kısımları kolayca sökülebilir ve tekrar takılabilir özellikten oluşuyor. Bunun sebebi ise kırılmış parçaları yenileyebilmenizi sağlamak ve temizleyerek daha rahat kullanmak içindir. Kaskın sabitleme bölümleri ve çene kayısı oldukça önemli bölümler arasında yer alıyor. Bu sistemler sayesinde kaza anında kaskınız başınızdan çıkmadan sizleri korumaya devam eder. Kasklarda yer alan kayışlar, kaskın her iki yanına bağlı şekilde tasarlanmıştır. Kaskı taktığınız durumlarda kayışı da güvenli bir şekilde bağlamanız gerekmektedir. Birkaç saniyenizi alacak olan bu işlem ile birlikte emniyetinizi kolayca sağlayabilirsiniz. Arai Türkiye çapında birbirinden farklı modelde ve özellikte kask satışına devam ediyor. Kasklarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler, hayat kurtarıcı nitelikten oluşabiliyor. Öncelikli olarak rengine, şekline ve fiyatına bakmak seçimde yalnızca az etki oluşturuyor. Bir kask seçerken bunların öncesinde ne kadar koruduğunu ve kullanım esnasında ne kadar konfor sağladığını düşünmeniz oldukça önemlidir. Bu yüzden Arai kasklar ile motosikletinizin için gerekli olan ekipmanları tamamlayabilirsiniz. Can güvenliğinizi sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan ürünler, uzun yıllar boyunca sizleri olası kazaların etkisinden korumaya devam ediyor.

Motosiklet Sürücülerinin Vazgeçilmezi Arai Kask

Motosikletinizi daha güvenli bir şekilde sürebilmeniz amacıyla geliştirilmiş olan kasklar sağladığı teknik özellikler sayesinde yolculuklarınızda sizlere konfor sağlıyor. Hem tasarımları hem de fonksiyonellikleri ile kullanıcılarını etkileyen kask modelleri, dayanıklı ve sağlam bir yapıdan oluşuyor. Hayat kurtarıcı niteliğe sahip Arai helmet kask, olası kazaların etkisinden sıyrılabilmenizi sağlamak amacı ile geliştirilmiştir. Kasklarınızın seçimlerini yaparken ürünlerin sağlamlığına ve konforlu yapısına dikkat etmek gerekiyor. Bunun dışında dış tasarımı, şekli ve ürün fiyatı da değerlendirilmesi gereken öğeler arasında yer alıyor. Yüzünüzü tamamiyle kaplayan kask modelleri, güvenilir yapısı ile ön plana çıkıyor. Vizörü kapalıyken gözlerinizin de korunmasını sağlayan bu ürünler, özellikle motosiklet yarışçıları tarafından da tercih ediliyor. Dilerseniz aynı temel parçalara sahip olan kask modellerini de kullanabilirsiniz. Kasklarda yer alan vizörler, gözlerinizde oluşabilecek hasarların önüne geçmek amacı ile tasarlanmıştır. Sıçrayabilecek taşların etkisinden kurtulabilmenizi sağlayan ürünler, sürüş esnasında daha rahat bir şekilde yola hakim olmanıza yardımcı olur. Ürünün teknik özelliklerine ve modeline bağlı olarak Arai kask fiyatları değişim göstermektedir. Motosikletlerin her geçen gün yeni bir özellik ve yeni bir tasarım kazanması ile birlikte kask modelleri de gelişim gösteriyor. Geniş renk skalası ile dikkat çeken ürünler, ağır ve hantal bir yapının aksine hafif bir yapıya sahiptir. Özel malzemelerden üretilen bu kask modelleri, maksimum güvenlik sağlamak için idealdir. Kaskların onay belgelerinde bulunan DOT, Snell ve ECE gibi etiketler, kaskın güvenlik testlerinden başarılı olarak geçtiğini göstermektedir. Kaskın darbe emme kapasitesinin geniş olması, sürücülerin daha fazla korunmasını sağlamaktadır. Kasklar, rüzgara karşı direnç sağlar ve sabitleme kayışının esneme ve kopma gibi problemler yaşamadan bağlı kalmasına yardımcı olur. Kaskın sağladığı geniş görüş açısı sayesinde, iki yönü de dilediğiniz gibi kontrol altına alabilirsiniz. Oluşabilecek riskleri en aza indirgemek için tasarlanmış olan kasklarda süper fiber laminat bir dış kabuk bulunuyor. Yüksek darbe emiciliğine sahip bu dış kabuk ve içerisinde yer alan pedlerin çıkarılabilir ve yıkanabilir olması kullanıcılarına rahatlık sunuyor. SAI vizörleri sayesinde geniş bir görüş açısı sağlayan kask modellerinde, vizör mekanizmaları kolayca çıkarılıp takılabilen bir yapıdan oluşuyor. Süper fiber kask Arai ile sizlere yolculuklarınızda eşsiz deneyimler yaşatıyor ve oluşabilecek kazalara karşı kendizi korumanıza yardımcı oluyor.

Dayanıklı Malzemelerden Oluşan Arai Kask

Kasklar, yolculuklarınızda sizleri korumak amacı ile geliştirilen özel ekipmanlardan biridir. Başınıza geçirerek gerçekleşebilecek kazalardan en az şekilde hasar almanızı sağlar. Motosikletinizin anahtarını taktığınız gibi başınıza geçirmeniz gereken bu ürünler, üstün güvenlikli bir ortam oluşturur. Dış görünümleri kullanıcının zevkine uygun olarak tercih edilebilecek kask modelleri sade ve desensiz modellerin yanı sıra çeşitli figürleri ile de kullanıcılarını etkilemeye devam ediyor. Motosikletlerinizi kullanırken şık bir görünüm yakalamak isteyenler için ideal olan kasklarınızı doğru beden ölçüsü ile satın almanız gerekmektedir. Aksi takdirde başınıza tam olarak oturmayan kask modeli, yeterli koruma sağlayamayabilir. Ardından kask ölçülerinden sizler için en uygun olanı kolayca seçebilirsiniz. Arai enduro kask, kolayca giyilip çıkarılabilen bir yapıdan oluşuyor. Kaskınızın iki yanındaki kayışları tuttuktan sonra ön tarafı aşağı doğru olacak şekilde başınıza oturtuabilirsiniz. Başınıza tam olarak oturduğundan emin olduktan sonra, çene kayışlarını bağlayarak yolculuğunuz için hazır hale gelebilirsiniz. Hayatınızı kurtarmak ve başınızı oluşabilecek her darbeye karşı korumak için geliştirilmiş olan ürünler dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Gelişmiş darbe emiciliği sağlayan kask modelleri, hem dış yüzeyi hem iç yüzeyi ile sizlere tam güvenlik sağlıyor. Çeşitli güvenlik sertifikaları bulunan bu ürünler, onaylanmış ve test edilmiştir. Uzun süren çalışmalar sonucunda el yapımı olarak üretilen kask modelleri, çene altı rüzgar yönlendirmesine sahiptir. Rüzgardan kaynaklı olarak gerçekleşebilecek problemler ile kolayca kasklarınız sayesinde baş edebilirsiniz. Hava durumlarının meydana getirdiği sonuçlardan da korunmanızı sağlayan kasklar, sürücüler için vazgeçilmez ekipmanlar arasında yer alıyor. Kayışınızı bağlamadan hemen önce bu kontrolü yapmanız sizlerin güvenliği açısından önem taşıyor. Kaskların geliştirilmiş özel yapıları sizleri meydana gelebilecek çeşitli kazalara karşı koruyor. Motosiklet sürücüleri tarafından mutlaka kullanılması gereken kasklar hem uzun yolculuklarda hem de kısa yolculuklarda kullanılmalıdır. Sağladığı pek çok avantajlık özellik ile karşınıza çıkan kaskların düzenli kullanımında bakım ve temizliğinin de ihmal edilmemesi gerekiyor. Ürünlerin temizliğinde yumuşak sabun kullanabilir ve nazik hareketler ile yıkayabilirsiniz. Güçlü temizlik malzemeleri kullanmak kasın polikarbonat ve benzeri maddelerden oluşan yapısını bozabilir ve böylece koruma özelliğini yitirmiş olur. Kask camınızın temiz olması ile birlikte artık yola çıkmaya hazırsınız.

Arai Kask Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Motosikletlerde sıklıkla tercih edilen ekipmanlardan biri olan kasklar, darbe emici özellikleri ile oluşabilecek kazalardan en az hasarı almanıza yardımcı oluyor. Sağladığı konfor ile yolculuklarınızı daha rahat hale getiren bu ürünlerde gelişmiş bir havalandırma sistemi bulunuyor. Kaskın ön kısmında yer alan egzoz - emiş kanalları ve arka kanaldaki girişler gerekli miktarda serinlik ve temiz hava sağlamak amacı ile geliştirilmiştir. Büyük ön kanalın egzoz fonksiyonu emiş özelliği kapatıldığı durumda ise çalışmaya devam etmektedir. Kaskın arka kısmında bulunan küçük yapıdaki egzoz delikleri ise sıcak havanın kask içerisinde hızlı bir şekilde dışarı atılmasını sağlamak amacı ile geliştirilmiştir. Arai açık kask modellerinde bir havalandırma sistemine gerek yoktur fakat kapalı modeller nefes alışverişiniz üzerinde etki oluşturmaması için serbest bir hava dolaşımı sistemine sahiptir. Standart kaş havalandırması sağlayan ürünlerde ön kısımdan ve ön tepe kısımdan gelişmiş bir havalandırma sağlanır. Böylece yolculuklarınızda başınıza terlemeden daha rahat nefes alabilir ve konforlu bir sürüş keyfi yaşayabilirsiniz. Ağız havalandırmalarında, ayarlanabilir üç farklı pozisyon bulunuyor. Kasklarda hava çıkışları ise arka ve yan bölümlerden gerçekleşiyor. Başınızın kask içerisindeyken olabildiğince rahat olmasını sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan özellikler arasında vizörler bulunuyor. Görüşünüzü geliştirecek olan bu parçalar, gözlerinizin yolculuklarınızda hasar almasını engellemek amacı ile tasarlanmıştır. Buğu önleyici bir opsiyonu bulunan ürünler, görüş açınızı etkileyecek hiçbir etken barındırmıyor. Konforlu bir iç kısımdan oluşan kask modelleri antimikrobik bir iç astara sahiptir. Kask içinde yer alan pedler, yüzünüzün daha iyi korunmasını ve rahat etmesini sağlar. Bu pedler, değiştirilebilir özellikten oluşur ve gelişmiş teknolojiden oluşturmuştur. Darbe enerjisini en geniş alana yayması ile dikkat çeken fiber katmanlar, yüksek kalite standartlarında üretiliyor. Kontrollü bir yapıya sahip olan bu ürünler, yolculuklarınızı güvence altına almak amacı ile geliştiriliyor. Motosiklet ekipmanları arasında en ön sıralarda gelen kasklar, başınızda meydana gelebilecek hasarları engellemek amacıyla piyasaya sürülüyor. Arai kask kampanya ve indirimlerini takip etmek ve kolayca satın almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.