İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Demlik Kapasitesi
Demlik Malzemesi
Garanti Tipi
Materyal
Model
Fiyat Geçmişi
Renk
Su Kapasitesi
Otomatik Kapanma
Gizli Rezistans
Voltaj
Priz Tipi
Frekans
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Arçelik Gurme Çay Makinesi

" araması için 15 sonuç listeleniyor

Arçelik Gurme Çay Makinesi

Arçelik Gurme Çay Makinesi

Nitelikli beyaz eşya ve küçük ev aleti koleksiyonlarıyla Türkiye’nin en önde gelen markalarından olan Arçelik her ihtiyaca yönelik kullanışlı, ergonomik ve şık tasarımlara sahip ürünleriyle her zaman adından övgüyle söz ettiriyor. Günlük hayatta her evin vazgeçilmezlerinden olan çay demleme işi klasik demleme yöntemlerine alternatif olarak kullanım kolaylığı sunan tasarımlara sahip makinelerle çok daha pratik hale geliyor. Çayı otomatik bir makinede hazırlamak kişiye zaman kazandırıyor, daha temiz bir kullanım deneyimi sunuyor ve donanımındaki özellikler sayesinde güvenli bir demleme işlemi yapılmasını sağlıyor. Otomatik çay makineleri tamamen kullanan kişiye avantaj sağlayacak şekilde titizlikle tasarlanıyor. Arçelik gurme çay makinesi sunduğu dikkat çekici özellikleriyle bu açıdan en başarılı ürünlerden biri olduğunu kanıtlıyor. Tasarım itibariyle şeffaf bir demlik ve su haznesi sistemine sahip olan gurme çay makinesi kullananların ilk beğenisini görünümüyle almış oluyor. Her tarzda dekore edilmiş mutfağa yakışacak son derece estetik beyaz renkte bir makine olarak tezgahları güzelleştiriyor. Beyaz renk her mutfağa son derece uygun, sade ve şık bir renk olmasıyla her zevkten insan tarafından tercih ediliyor. Şeffaf demlik haznesi çayın miktarının, demlenme durumunun ve su haznesinin kolayca görülmesine imkan sağlarken, yıkanabilir olmasıyla da artı bir özellik daha kazanmış oluyor. Arçelik gurme çay makinesi özelikleri bu kadarla sınırlı kalmıyor. Cihazın rezistansı paslanmaz çelikten üretiliyor ve gizli halde bulunuyor. Cihazın donanımında paslanmaz kireç fitresi de yer alıyor. Özel filtreleme sistemi sayesinde çayın içindeki toz ve diğer gereksiz partiküllerin deme karışması da engelleniyor. Bu sayede çayın kalitesi artmış oluyor, daha berrak bir görünüm kazanıyor. Ağır ateşte dahi ideal pişirme özelliği ürünü öne çıkaran bir başka önemli özellik oluyor. Demlik ve su ısıtıcısı hazneleri cam malzemeden üretiliyor. Cam malzeme hem sağlıklı olması hem de görünüm bakımından şık durması ile önem kazanıyor.

Küçük Ev Aletlerinde Olmazsa Olmaz Bir Özellik: Güvenlik

Ev kazalarının bir çoğu beklenmedik durumlarda ortaya çıkıyor ve haliyle can sıkıyor. Çay demleme esnasında oldukça yüksek ısıya ulaşmış kaynar su kullanıyor olmak ve bu suyun dökülme veya taşma riski durumu son derece tehlikeli hale getirebiliyor. Arçelik gurme çay makinesi sunduğu güvenli kullanım imkanıyla bu ihtimalleri ortadan kaldırıyor. Güçlü bir emniyet sistemine sahip olan bu cihaz mutfakta geçirilen vakti emniyetli ve rahat hale getiriyor. Demlik ve su ısıtıcısı haznesi ocak üzerinde kullanılan klasik çaydanlıklarda olduğu gibi üstü üste değil aynı düzlemde yan yana konumlandırılıyor. Böylece demliğin yanlışlıkla devrilme tehlikesinin önüne geçilmiş oluyor. Bu sistem ayrıca çayın kendi kendine demlenmesine imkan sağlamak için özel olarak dizayn edilmiş oluyor. Su ısıtıcı sürahi ile demlik arasındaki özel su transferi bölmesi aracılığıyla kaynar su demliğe otomatik olarak transfer ediliyor. Çayı el değmeden su ile buluşturan bu özel sistem büyük fayda sağlıyor. Taşma önleyici sistem sıcak suyun dışarıya taşmasını ve etrafa saçılmasını engellerken herhangi bir yanma riskine de sebebiyet vermemiş oluyor. Güvenli kullanım deneyimi sunan bir başka önemli özellik ise demliğin ve su ısıtıcısının kordonsuz olması olarak karşımıza çıkıyor. Böylece çayı bardaklara veya fincanlara doldururken kordonun herhangi bir yere takılıp istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçilmiş oluyor. Aynı zamanda bu durum göz zevkine de hitap etmiş oluyor. Kordonsuz ev aletleri hem kullanımı kolaylaştırıyor hem de daha estetik bir görünüme sahip oluyor. Kordonsuz demlik haznesi evin içerisinde istenen yere rahatlıkla götürülebiliyor, çay servisi her yerde kolayca ve güvenle yapılabiliyor.

Günün Her Zamanında Uzun Süren Keyifli Çay Saatleri

Çay her evde sabah, öğle, akşam fark etmeksizin günün her saatinde en sık tüketilen içeceklerden oluyor. Arçelik’in en sevilen çay makinesi modellerinden olan gurme çay makinesi sunduğu kullanım kolaylıklarıyla çay demleme işini zahmetli bir iş olmaktan çıkarıyor. Sabahın erken saatlerinde kahvaltı için çay hazırlamak çoğu zaman gözde büyüyebiliyor. Ancak otomatik çay makineleri tam da bu noktada imdada yetişiyor ve çay demleme işini zorluk olmaktan çıkarıyor. Sabah saatlerinde kolayca hazırlanan çay ile yapılan kahvaltının keyfi gün boyu sürüyor. Sadece sabahları değil, günün her zamanında çaya sıklıkla başvuruluyor. Bu zamanlardan birisi de kuşkusuz eve gelen misafirleri ağırlarken geçen süre oluyor. Özenle hazırlanan çeşit çeşit ikramlıkların yanında olmazsa olmaz demlenen çay tatlı sohbetlere eşlik ediyor. Mutfaktaki iş yükünü hafifletmesi bakımından çayı makinede hazırlamak aynı zamanda misafirlere daha fazla zaman ayırmak demek oluyor. Eğer ikramlıklar masa düzeninde sunulacak ve yenilecekse çay makinesi masaya getirilip konulabiliyor, böylece sürekli mutfağa gidip gelmek zorunda kalınmamış ve sohbet keyfi bölünmemiş oluyor. Akşam olduğunda ise yemekten sonra içilen mis gibi demlenmiş bir bardak çay günün tüm yorgunluğunu alıp götürüyor ve huzur veriyor. Arçelik gurme çay makinesinin kullanım alanları elbette sadece ev ile sınırlı kalmıyor. Ofis gibi ortak kullanıma açık alanlarda çalışırken çayın pratik bir şekilde hazırlanmasına yarıyor ve bu sayede çalışanların mola vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmelerini sağlıyor. İçindeki çayı sıcak tutması ürünü öne çıkaran en önemli detaylardan biri oluyor. Böylelikle çay hiç soğumuyor ve hep aynı sıcaklıkta ve lezzette içime hazır halde bekliyor. Çayın olduğu her yerde görevini hakkıyla yerine getiren gurme çay makinesi sağ ve sol elle kullanıma uygunluk sağlayacak şekilde 360 derece dönebilen bir mekanizma ile çalışıyor. Böylece sol veya sağ elin kullanılıyor olması fark etmiyor ve istisnasız herkes bu üründen sıkıntı çekmeden faydalanabiliyor. Ev, ofis gibi çayın en sık tüketildiği başlıca yerlerin haricinde çay makineleri lokanta, restoran, pansiyon ve otellerde de kullanılıyor. Yemek sonrasında çay ikramı olan lokanta gibi yiyecek sunulan yerlerde müşterilerini bekletmek istemeyen ve hızlı servis yapmak isteyen iş yeri sahipleri hızlı hazırlama imkanı dolayısıyla çay makinelerini sıklıkla kullanıyor. Otellerde birçok insanın aynı anda yemek yemesinin ardından çay talebinde bulunulduğundan otel mutfaklarında veya açık büfelerde yer alan çay makineleri bu yoğun ihtiyaca anında cevap verebiliyor.

Her Çeşit Çayı Rahatlıkla Demlemek İçin İdeal

Arçelik gurme çay makinesi ile sadece klasik siyah çay değil, yeşil çay ve diğer her türlü özel bitki çayları da rahatlıkla demlenebiliyor. Makinenin üzerinde bulunan parlak LED ışıklı dokunmatik tuş sisteminde hazırlanmak istenen çay çeşidi seçiliyor. Çay türü olarak siyah, yeşil ve özel seçeneklerinden birisi hazırlanacak çayın çeşidine göre tercih edilebiliyor. Adaçayı, kuşburnu çayı, papatya çayı, ıhlamur gibi bitki çayları bu makinede hemen demlenip içmeye hazır hale getirilebiliyor. Bu çeşitlilik özellikle sıcak içeceklere daha çok talep gösterilen kış aylarının daha sağlıklı geçirilmesine etki ediyor. Hatta bu demleme işleminin yoğunluğu da bu panelden ayarlanabiliyor. Çayın demlenme şekli aynı zamanda onun lezzetini de belirliyor. Damak tadına göre hafif, normal ve sert olmak üzere üç ayrı yoğunluktan biri seçilebiliyor. Tam kıvamında hazırlanmış bir çay elde etmek için tüm kolaylıkları sunan gurme çay makinesinin sesli uyarı sistemi çayın içilmeye hazır olduğunu duyuruyor ve hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Uyarı geleceğinden emin olunduğu için makinenin başında beklemeye gerek kalmıyor. Bu esnada diğer işleri halletmek için zaman kazanılmış oluyor. Makinenin üzerinde bulunan dokunmatik tuş sistemi yardımıyla zamanlama özelliği aktif hale getirilebiliyor. Bu sayede çay otomatik olarak ileri bir zamana ayarlanıp demlenebiliyor ve çayın ne zaman hazır olacağı arzuya göre seçilebiliyor. Ayrıca son seçimler cihazın hafızasında saklanıyor ve bir sonraki demleme işleminde tekrar aynı ayarlamaların yapılmasına gerek kalmıyor. Tüm ailenin keyifle içeceği çeşit çeşit çayları olabilecek en ideal şekilde hazırlayan çay makinesi mutfaktaki en büyük yardımcı olmaya aday gözüküyor.

Otomatik Bir Çay Makinesinden Çok Daha Fazlası

Bu kullanışlı cihaz herhangi bir amaçla kaynar veya sıcak suya ihtiyaç olunan durumlarda suyu ısıtma işlemi için kettle olarak da görev yapabiliyor. Örneğin kahve hazırlamak isteyenler bu sıcak suyu kullanarak kahvelerini rahatlıkla hazırlayabiliyor. Sıcak suya sadece içecek için değil, sıcak suya ihtiyaç duyulan her zaman başvurulabiliyor. Yemek hazırlarken ihtiyaç duyulan malzemelerden biri olan sıcak su, bir yandan çayı hazırlarken bir yandan yemek yapılmasına da imkan sağlayabiliyor. Böylece kettle için ilave bir yer ayırmaya ihtiyaç kalmıyor yada çaydanlıktaki suyun ısınmasını beklemeye gerek kalmıyor. Özellikle alan olarak nispeten daha dar olan tezgahlar için bu durum son derece kolaylık sağlıyor. Yer tasarrufu sağlayan bu fonksiyonel cihaz iki farklı işi tek başına halledebiliyor. Sadece yerden değil enerjiden de tasarruf sağlanmış oluyor. Cihazın her parçası ayrı ayrı ince düşünce ile tasarlanıyor. Makinenin demlik kısmı bakımından beklentiyi güzel bir şekilde karşılıyor. Demlik kısmının üst tarafındaki hazneye doldurulan çay demlenerek alt kısımdaki demliğe aktarılıyor. Arçelik gurme çay makinesi cam demlik kategorisindeki en başarılı tasarımlardan biri oluyor. Cam olması hem içinin rahatça görülmesini sağlıyor hem de sağlık için önem taşıyor. Makinenin parçaları özellikleri kırılma, kaybolma gibi sebeplere bağlı olarak kullanılamaz duruma gelen parçaların yerine konması için ayrı ayrı da bulunabiliyor. Ayrı ayrı bulunabilen parçaların başında su ısıtıcısı sürahi geliyor. Herhangi bir sebeple kullanılamaz hale gelen su ısıtıcısı sürahi parçası sonradan da temin edilebiliyor ve çay makinesi eskisi gibi kullanılmaya devam edilebiliyor. Aynı şekilde cam demlik de sonradan temin edilebiliyor. Demlik çayı demleyebilmek için olmazsa olmaz bir parça olması sebebiyle yokluğunda haliyle makine de kullanılamamış oluyor. Bu ürünü de ayrıca alarak bu sorunun önüne tamamen geçilmiş oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi bu ürünlerin iyice araştırılarak alınması gerektiği olarak karşımıza çıkıyor. Her modelin parçaları o modele özel olarak üretildiğinden, eğer yanlışlıkla başka bir makineye uyumlu parça temin edilmişse eldeki makineye uygunluk göstermeyen bu parça ne yazık ki işe yaramamış oluyor. Bu yüzden ürün araştırması yapılırken muhakkak ait olduğu makine için üretilen parçaların bulunması gerekiyor. Aksi takdirde alınan farklı bir ürün makineye uymuyor. Bu durum alışverişi yapan kişiyi hem maddi olarak zarara uğratıyor hem de zaman ve enerji kaybetmesine neden oluyor. Paslanmaz demleme haznesi ve kettle kapağı gibi parçalar da yine aynı şekilde kaybolan veya zarar gören parçaların yerine alınıp kullanılabiliyor.

Memnuniyet Oranı En Yüksek Çay Makinelerinden Birisi

Çay tiryakilerini memnun edecek lezzetli çayların demlenmesine yarayan son derece nitelikli bir makine olarak büyük beğeni toplayan bu gurme çay makinesi yorum açısından bakıldığında hakkında yapılan olumlu yorumlarla ne kadar iyi bir cihaz olduğunu kanıtlıyor. Sunduğu faydalı özellikler sayesinde gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından mutfaklarında yer verilmeye başlanıyor. En çok takdir gören özelliklerinden birisi çayı uzun süre sıcak tutması oluyor. Ayrıca senelerce kullanılabilen uzun ömürlü bir elektronik cihaz olması da gözlerden kaçmıyor. Elektronik cihazlarda uzun seneler boyu kullanım en önemli kriterler arasında yer alıyor. Kullanıcılarına bu özelliği sunan cihazlar bir adım öne çıkmış oluyor. Bu iyi tasarlanmış çay makinesini kullananlar ondan çok memnun kalıyor ve herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyor. En popüler otomatik çay makinelerinden biri olarak mutfaklarda işleri kolaylaştırmaya devam ediyor. Tek tuşla kendi kendisini temizleme özelliği ise bu popülerliği sağlayan en büyük desteklerden biri haline geliyor. Temizleme kolaylığı sunması ev hanımlarının yanı sıra yalnız yaşayan kişilerin de tercih sebebi oluyor. Arçelik in love gurme çay makinesi görevini sevgiyle gerçekleştiriyor ve nerede kullanılırsa kullanılsın pratik ve hızlı sonuç veren sistemiyle gönülleri fethediyor. Zamandan tasarruf edilmesine yardımcı olan çay makineleri özellikle çocuk sahibi anne babaların çocuklarına daha fazla vakit ayırmalarına yardımcı oluyor. Mutfaktaki işlerini çabucak halleden anneler ev işlerine de gereken zamanı ayırabilmiş oluyor. Dolaylı olarak evdeki düzene de olumlu etkileri bulunan otomatik çay makineleri bu anlamda yüksek memnuniyet oluşmasına katkıda bulunmuş oluyor. Oldukça ergonomik bir ürün olarak her yere rahatlıkla taşınabilmesiyle de öne çıkıyor.

Çeyizlerin Vazgeçilmez Parçası Olmaya Aday

Zamansız tasarımıyla modası hiç geçmeyecek olan ve her zamana ayak uydurabilecek şekilde dizayn edilen otomatik çay demleme makinesi heyecanla evlilik hazırlığı yapan genç kızların çeyizlerinde yer verdikleri en nadide çeyiz parçalarından biri haline geliyor. Modern ve estetik tasarımı onu evlilik hazırlığı süreçlerindeki kilit ürünlerden biri yapıyor ve diğer ev eşyalarının yanında ait olduğu yeri alıyor. Yeni kurulma aşamasında olan her evde mutlaka iyi bir otomatik çay makinesine yer veriliyor. Ev alışverişi listesinin baş sıralarında yer alan çay makinesi birçok eşyadan önce düşünülüp satın alınıyor. Evin en önemli ve detaylı kısmı olan mutfak alışverişi kısmında sepete önce çay makinesi konuluyor. Yeni bir ev kurmanın verdiği hevesle her şeyin en güzelini seçmek isteyen çiftler yuvaları için bu seçimleri titizlikle yapmaya daima özel gösteriyor. Arçelik in love gurme çay makinesi tam da böyle çiftlerin beklentisini karşılamak üzere alışverişlerin başköşesinde yerini alıyor. Çiftin yakın arkadaşları, ailesi, dostları ve akrabaları düğün hediyesi olarak ideal nitelikteki bu kullanışlı ürünü gönül rahatlığıyla hediye olarak sunabiliyor. Anneler günü, doğum günü gibi özel günlerde sevilen ve değer verilen kişilere hediye edilebilecek en uygun hediye seçeneklerinden biri olarak armağan edilen kişiyi mutlu ediyor. Anneler mutfakta nispeten daha çok vakit geçirdiklerinden küçük ev aletlerine oldukça düşkün oluyor. Onlara verilecek en yerinde hediye şüphesiz bu kategoriden seçiliyor. Birbirinden faydalı ve kullanışlı özelliklere sahip olan bu çay makinesi ile hediye seçmek daha kolay ve eğlenceli hale geliyor. Küçük ev aletlerine meraklı olan yakın arkadaşları da memnun edecek olan güzel bir hediye alternatifi olarak otomatik çay makinesi tercih ediliyor. Hem Arçelik gurme çay makinesi fiyat ve ürün detaylarına hem de ürünün ayrı ayrı ihtiyaç duyduğunuz diğer tüm parçalarına Trendyol ayrıcalığı ve güvencesiyle hemen ulaşabilirsiniz!