Cinsiyet
Hacim
Tip
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Koku Türü
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Armani Code

" araması için 26 sonuç listeleniyor

Armani Code

Hayatın İçinde Armani Code Farkı

Hayatın İçinde Armani Code Farkı

Aromatik kokuları bünyesinde barındıran ve bizlerin çevremize hoş kokular yaymasını sağlayan parfüm, Latince bir kelime olup anlamı duman olan ‘’parfumum ‘’kelimesinden gelmektedir. Tarihi ise çok eskiye dayanır. 5000 yıl kadar önce antik Mısırlıların güneş tanrısı olan Ra’ya ithafen güneş doğumundan batımına kadar hoş kokulu otlar yakılırmış, ölmüş olan insanlara hoş kokulu yağlar sürülerek mumyalanır, lahitlerine parfüm şişeleri konur ve hoş kokulu kremler barındırırlarmış. Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda antik Mısırda firavun mezarlarında parfüm şişesi kalıntılarına ve krem kaplarına rastlanmıştır. Antik Mısırlılar gündelik yaşamlarında güzel kokulu çiçeklerden çıkardıkları özüt yağlarını sakladıkları kaplarda muhafaza edip güzel kokmak için kullanırlardı. Bu güzel kokular arasında sıklıkla tercih ettikleri bitkiler arasından oluşturdukları ‘’kyphi’’ dedikleri hoş kokulu yağın içeriği arı balı, üzümden yaptıkları özüt, pirinç sirkesi, mersin çiçeği gibi 16 çeşit malzemeden oluşmaktadır. Nefertiti ise yasemin banyosu ile temizlenir sonrasında vücuduna sandal ağacı ve çok çeşitli çiçek özlerinden yapılmış yağlar sürerdi. Günümüzde ise pek çok parfüm çeşidi ve markası bulunarak parfümde zamanla kendimizi ne kadar geliştirmiş olduğumuzu görmekteyiz. Bu markalardan biri ise Armani’dir. Daha çok erkek giyiminde öne çıkmasıyla bilinen kadın giyiminde de kendini geliştirmiş, çeşitli aksesuarları bir yana parfümde de oldukça tercih edilen bir marka olmuştur. Giorgio Armani, 1934 yılında İtalya’da doğmuştur. Lüks hazır giyim yapmayı kendine ilke edinmiş ve dünyanın sayılı markaları arasına girmeyi başarmıştır. Markanın birçok parfümü de hem kadınlar, hem erkekler tarafından oldukça ilgi görmektedir ve biri de Armani Code olmaktadır. Kadınlar için üretilmiş olanı özellikle vazgeçilmezdir. Gerek şişesinin modeli olsun gerek kokusunun vücutta uzun süre kalışı olsun her yönüyle kadınlar ve erkeklerin tercih ettiği bir parfüm markası haline gelmiştir. İçerisinde yasemin, portakal, zambak ve baldan elde edilen özlerin birleşiminden oluşan kadınlar için müthiş bir koku olan Armani Code, vücuda sıkıldığında saatlerce üzerinizde kalan ve 4 mevsim kullanabileceğiniz bir parfüm çeşididir. Tek bir fıs sıkımı bile saatlerce insanları etkilemenize sebep olmaktadır. Çoğu insanın müptelası haline geldiği, başka bir parfüme geçmeyi düşündürtmediği zambak, portakal ve yasemin kokularının harika özlerinden doğmuş hem kadın hem erkek için son derece seksi bir parfüm olmaktadır. Armani Code nasıl kokuyor? Diye merak edenler için alt notasında vanilya ağaç karışımları üst notasında armut şerbeti, portakal, yasemin ve zencefil orta notasında ise lavanta, portakal çiçeği, bal ve yasemin özleri bulunan mükemmel derecede hafif ve tam kıvamında bir parfüm olmaktadır.

Armani Code Kadın ve Erkek Parfüm

Armani Code Kadın ve Erkek Parfüm

Parfüm, çok eski zamanlardan beri tercih edilen ve vazgeçilmez hale gelmiş egzotik ve hoş kokuların birleşiminden elde edilmektedir. Hoş kokulu uçucu özelliğe sahip yağlar ve hoş kokulu meyveler sabitleyici özütlerin karışımı olmaktadır. Eski antik çağlarda çeşitli hoş kokulu bitkilerin dini törenlerde yakılıp tanrılarına ithaf ettikleri bilinmektedir. Parfümün her tende bıraktığı kokunun farklı olması, kalıcılığı, etkisi insanların değişik kokuları tercih etmesini tetiklemiştir. Parfüm tüm kadınların ve tüm erkeklerin yaşamında çok önemli bir alan kaplar. Gündelik hayatımızda özellikle dışarı çıkarken hepimiz için vazgeçilmez olmuş olan kişisel bakım ve güzellik araçlarından biri haline gelmiş parfüm, hemen herkesin evinde mevcut olan bir koku çeşididir. Bu hoş kokuları bitkilerin özlerini karıştırarak elde etmek ise tam bir sanat haline gelmiştir. Bu sanat eserlerinden biri de Armani code parfüm olmaktadır. Eğer teniniz bu parfüm ile uyum sağladıysa asla vazgeçemeyeceğinize ve her mevsim kullanarak kendinizi mutlu etmenin yanı sıra çevrenizdeki insanlara hoş kokarak memnun olacağınızda emin olabilirsiniz. Her tarz kıyafete ister spor ister klasik ister gece ister gündüz günün her vakti ve her ortamda kullanılabilecek parfüm olmaktadır. Armani’nin bünyesinde barındırdığı birçok kişinin tercih ettiği oldukça geniş bir parfüm skalası bulunmaktadır. İşte Armani’nin birçok çeşit parfümlerinden biridir Armani code. Üstte portakal özleri altta ise yasemin özütlerinin hissedildiği özel ve ayrıcalıklı, alkol ve sigara kokusunu bastırabilme özelliğine de sahip olan yegâne bir parfümdür. Bu sebeple daha çok alkol ve sigara kullanan kadınlar ve erkekler tarafından Armani code 200 ml çokça tüketildiği saptanmaktadır. Kalıcı özelliği ile birçok parfümü geride bırakan Armani code daha tatlımsı bir koku tercih edenler için kırmızı şişesiyle 2010 yılında raflarda yerini almıştır. Bu kokuyu daha önce denememiş olanlar için tende bıraktığı uyumu merak edenler için önerim ilk etapta 50 ml Armani code ile deneyim sağlamalarıdır. Eğer birçok marka ve çeşit parfüm denemiş fakat pek randıman alamamış iseniz karakterinize uygun parfüm bulamamışsınız demektir. Armani code, parfüm üzerinizde inanılmaz bir etki bırakacak bir parfüm olmaya adaydır.

Armani Code Parfüm Kullanıcı Yorumları

Armani Code Parfüm Kullanıcı Yorumları

Eski antik çağlarda yakılan kokulu bitkilerin tanrılarına mesaj olarak gidildiğine inanılırmış. Eski antik Mısırda ise bu değerli özütlerin kokuları altından bile daha pahalıymış. O zamanlarda şişelenmiş bu hoş kokular, o kadar iyi korunmuş ki arkeolojik kazılar sonucunda bulunan bu şişelerin kokuyu halen barındırdığı gözlemlenmiş. 11. Yy. da İbn-i Sina gülde gül suyunu elde etmiştir. Gül suyu o zamanlar çok popüler hale geldi, bunun sebebi önceki zamanlarda yağların ağır kokusundan sonra gül suyunun daha hafif bir koku barındırmasıydı. Teknolojinin de yavaş yavaş gelişmesi ile birlikte parfüm üretimi damıtma yolu ile batıda da gelişme göstermiştir ve günümüz parfümünü dünyaya ilk sunan Macarlar olmuştur. Aromatik kokular deyince birçok marka arasında ilk akla gelenler içerisinde Armani parfümleri yer almaktadır. Bunların içinde en çok tercih edilenlerden biri ise Armani Code parfümüdür. Armani Code kullananlar kolay kolay başka bir parfüme geçmezler. Armani Code yorum yapanlar bu parfümün kendileri için vazgeçilmez hale geldiğini dile getirmektedirler. Mor ve siyah olan bu muhteşem parfüm şişesinin hafızaları tazelediğinden dolayı atmaya kıyamadıkları güzellikte olduğunu söylemektedirler. Eğer tek bir parfüm markasıyla yıllarınızı geçirmek istiyorsanız, sizi anlatmasını ve insanlara sizi hatırlatmasını tercih ediyorsanız Armani Code 125 ml şişesiyle sizi bekliyor olduğunu bilmenizi isterim. Armani Code hangi bölgelere sıkılır? sorusuna en sık verilen cevap şüphesiz kulak arkası ve bilek içleri olacaktır. Fakat bir nebze yanlış bir bilgidir. Erkekler için daha çok boyun ve boyun çevresinde, kadınlar için ise kulak arkasına sıkıldığında hoş ve kalıcı etki vermektedir. Erkeklerin boyun bölgesi haricinde, göğüs, bilekler ve omuzlara sıkılan parfümün çok daha çekici ve kalıcı olduğu söylenmektedir. Kadınlarda ise yine göğüs bölgesi, boyun ve kulak arkası bu koku için en ideal bölgeler olmaktadır. Tabii belli bir mesafeden olmak şartı ile. Giydiğimiz gömleklerin yaka kısımlarının her iki tarafına da sıkıldığında etkisi uzun sürmektedir ve daha da kalıcı olmaktadır. Eğer Armani Code parfümü kıyafetlerinize sıkarsanız teninize sıktığınızdan daha kalıcı bir sonuç elde edersiniz.

Armani Code Parfüm Çeşitleri

Armani Code Parfüm Çeşitleri

Artık çağımızın en büyük hastalıkları maalesef stres yüzünden doğmaktadır. Bu sebepten dolayı vücudumuzun, cildimizin ve ruhumuzun en büyük sorunu strestir. Ruhunuza ve vücudunuza iyi gelecek şeylerden biride parfümdür. Kendinizi düşünüyor ve önemsiyorsanız size iyi gelecek bir parfüm seçmelisiniz. Alkol temel alınarak parfüm üretimi ilk olarak Macarların kraliçesi Elizabeth için tasarlanmıştır. 14. yy. da ise Fransa da çiçeklerin özlerinden elde edilen güzel kokular yıllar içinde sanayileşmiş ve bu sayede Fransa Avrupa’nın parfüm imalat merkezi haline gelmiştir. Fransa kralı 14. Louis için şişelenmiş olan parfümler sayesinde şık ve lüks şişelerde barındırılmaya başlar hale gelmiştir. Sınıf savaşlarının yaşanmaya başladığı yıllarda kokusu yoğun ve pahalı kokular ile anılan aristokrat kesim yenilince ağır kokular da yenilmiş oldu ve kolonya gibi sade ve ferah kokular burjuva kısmının tercihi olmaya başladı. İşte buradan anlaşılıyor ki parfümlerde devirlere göre ruhlarını yansıtırlar. 1900’lü yıllarda naif ve çocuksu kokular ön plandaydı. Fakat 90’lı yıllarda kadınların iş yaşamında çok görülmelerinin akabinde parfüm kadınlar için artık bir mecburiyet haline gelmiştir. Her koku kendi içerisinde kadın ya da erkek büründüğü kişiliğini yansıtan aromalar içerir. Parfüm, kullanan kişinin iç dünyasını yansıtır. Bundan dolayıdır ki bazı parfümler bazı kişiler tarafından yıllarca kullanılır ve o kişiler tarafından artık klasikleşmiş olur. İşte Armani Code parfüm bunlarda biridir. Çoğu insan için rekor sayılabilecek zaman kullanılmakta olan bir parfüm olma özelliği kazanmıştır. Armani code sport çeşidi ise naif, çekici ve hoş bir kokudur. Her ortamda ofiste ya da yemek davetinde rahatça kullanabileceğiniz bir koku olma özelliği taşımaktadır. Hiç duymamış iseniz sizin için mini Armani code parfümünü öneririm, inanın asla pişman olmayacaksınız, üstelik kendinize hemen bir Armani code set edineceğinizden emin olabilirsiniz. Hatta sevdiğiniz insanlara hediye etmekten asla şüpheye düşülmeyecek kadar iddialı hoş kokulu bir parfüm olmaktadır. Yarattığı kokudan dolayı sadece çevrenizdekileri değil sizi bile kendinize âşık edebilecek bir koku olduğunu söylemek yanlış olmaz. Abartmaksızın 48 saat boyunca vücudunuzda kalabilen ve çevrenizdeki tüm insanların yavaş yavaş moda girmesini sağlamaktadır. Tüm çeşitleri ile kullananları kendisine hayran bırakan Armani Code ilk sıkıldığında biraz ağır gelmesine karşın sonrasında hayran kalınan seksi bir kokudur. Tene sıkıldığında ağır bir koku vermez ve parfümün ismini çok dillendirmeye hazır olun çünkü çoğu insan ‘’parfümünüzün adı ne?’’ diye sormaya başlayacaklardır.

Armani Code Parfüm Hakkında Her şey

Armani Code Parfüm Hakkında Her şey

Kimya biliminin büyümesi dünya çapında ilginin artması yüzünden saf yağlar ve sentetik ham maddeler ile birleştirilerek hoş kokulu ve hoş kokular olarak parfüm meydana gelmiştir. Kültür seviyesindeki artış birçok kişisel temizlik bakım ürünlerinin yüksek oranda tüketilmesine yol açmıştır. Buna doğru orantılı olarak koku maddelerine ihtiyaç doğmuş ve çoğalmıştır. Giorgio Armani sayesinde ‘’oryantal baharat’’ kokuları adı olarak adlandırılmış bir parfümdür Armani Code. Yapımında ise kaliteli bir ekip bulunmaktadır. Armani Code içeriği nota dizilimi en başta bergamot ve limon olmakla birlikte, ortada guaya ahşabı, yıldız anasonu ve zeytin çiçeği olarak devam eder, altta ise tonka fasulyesi, deri ve tütün ile bitmektedir. Bu parfümün güzel bir ayrıntısı da 2006 yılında lüks erkek parfümü ödülüne layık görülmesi olmuştur. Armani Code, markanın oldukça talep gören ve çok tercih edilip satılan parfümleri arasındadır. Özelliklede ülkemizde hem kadınlar, hem erkekler tarafından yoğun talep görmekte ve yüksek hayran kitlesi bulunmaktadır. Ülkemizde bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi ‘’oryantal baharatlı’’ aromasından kaynaklı olması olabilmektedir. Çünkü koku bizim kültürümüzü yansıtan bir kokudur. Oryantal koku denildiğinde aklınıza ağır ve rahatsız edici bir koku gelmesin, oldukça yumuşak ve rahatsız etmeyen bir kokudur Armani Code. Armani Code orijinal nasıl anlaşılır? sorusuna verilebilecek yanıtlar şunlardır: Replik Armani Code parfüm piyasadaki fiyatından çok çok daha düşük fiyata satılır. Fakat bu da birçok problemi doğurmaktadır. Armani Code orijinal ilk sıkıldığı anda ağır bir koku bırakmasına karşın yaklaşık 15 saniye içinde orijinal kokusuna hâkim olacaktır ve saatler sonra dahi koku vücudunuzda hâkimiyetini sürdürecektir. Hatta ertesi gün bile kokuyu vücudunuzda hissetmeniz sizi şaşırtmasın. İster kadın ister erkek Armani Code olsun kokusunun kilometrelerce ilerisinden duyup bayılacağınız ve bir o kadar sempatik, etkileyici ve kokuyu alan kişiyi çemberine alan ve kendisine çeken bir parfüm olması ile ünlüdür.

Armani Code Parfüm Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Armani Code Parfüm Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Saf ve doğal yağların elde edildiği bitki ve meyvelerin talebi yetersiz kalması nedeniyle ve kokuları daha uygun fiyatlara mal etmek için laboratuvarlar da elde edilen ham maddelerin doğal yağlar ile birleşiminden oluşan parfüm yani kozmetik sektörü meydana gelmiştir. Parfümde kullanılan nota kelimesinin ne anlama geldiğini merak edenler için; parfümün hoş ve güzel kokusunu bir piramit olarak düşünecek olursak, sıktığınız andan 15 dakikalık ilk süreçte üst notayı alırsınız koku olarak. Daha sonraki ilk bir iki saat sürecinde orta nota devreye girer ve bu koku aslında parfümün kalbidir. Alt nota ise koklanmaz fakat pahalı kısım işte burasıdır. Alt nota parfümün kalıcılığını sağladığı yerdir. Bu sebepten dolayı parfüm denediğiniz zaman çok dikkat etmelisiniz. Sıktığınızda ilk hissettiğiniz kokuyu alarak bir karara varmamalısınız. İşte 75 ml Armani Code parfümde de ilk sıktığınızda duyacağınız koku parfümün başrol oyuncusudur. Oryantal baharatlı koku işte tam da burada geliyor. Turunçgil aroması ardından sanki bir narenciye esintisi duyulur. Limon ve bergamotun bıraktığı etki ile orta nota bizi baharatlı bir koku ile karşılar. İşte bu koku hiçbir rahatsızlık vermediği için birçok kişinin gönlünde taht kurmuş bir kokudur. 30 ml Armani Code parfümü Armani Code yapan kendine has ve sırlarla dolu gibi hissedilmesinden dolayı çok başarılı olmuş bir parfümdür ve zaman ilerledikçe alt notaya dâhil olunmakta yani deri, yavaştan ve derinden gelen tütün kokusu da artık kendisini göstermeye başlar. Milenyumun ardından parfüm sektörü oryantal kokulara yönelmeye başladı. Armani Code bu markaların içinde en başarılı olanı olmaktadır. Fakat buna rağmen oldukça rağbet görmüş ve çok meşhur hale gelmiştir. Hatta Armani Code parfüm kendi kendini satar hale bile gelmiştir. Ve buda demek oluyor ki birçok farklı ortamda tanımadığınız kişilerle pişti olma olasılığınız çok yüksek olmaktadır. Bu bağlamda şunu söyleyebiliriz Birçok kadın ve erkeğin özel kokusu olmayı başarmış bir parfümdür Armani Code. Hoş ve sempatik kokmak istiyorsanız ayrıca karşı cins tarafından fark edilmek ve beğenilmek amacınız ise Armani Code hiç düşünmeden edinebileceğiniz bir parfümdür.

Armani Code İçeriğinde Neler Var?

Armani Code, kendi ismini taşıyan ünlü moda evi tarafından üretilmiş olan bir erkek parfümüdür. Bu sofistike ve çekici ürün, hem maskülen hem de zarif bir imza kokusu olarak yer edinir. Armani Code'un içeriği, dengeli ve özenle seçilmiş bir kombinasyon içerir. Üst notalarında limon, bergamot, zencefil gibi taze ve canlandırıcı baharat çeşitleri bulunur. Bu, parfüme enerjik bir başlangıç sağlar. Orta notalarda zeytin çiçeği, tonka fasulyesi, guaya ahşabıyla daha derin ve zengin bir koku yelpazesi oluşur. Bu notalar, parfümün karakteristik ve çekici yapısını oluşturur. Alt notalarda ise styrax reçinesi, kehribar, deri ve tütün akorları bulunur. Bu notalar, parfüme kalıcılık ve sıcaklık katarak ilgi çekici bir etki oluşturur. Armani Code'un bu zengin koku içeriği, erkekler için hem sofistike hem de ilgi çekici bir imza sunar.

Armani Code Nasıl Bir Koku?

Armani Code, sofistike ve çekici bir imaj yaratmayı hedefler. Modern erkeğin zarafetini ve karizmasını vurgular. Üst notalarında ferah narenciye esansları hakimdir. Limon ve bergamot gibi canlandırıcı narenciye meyveleri, parfüme enerji veren ilk izlenimi oluşturur. Orta notalarda daha yoğun ve gizemli bir karakter ortaya çıkar. Zeytin çiçeği, tonka fasulyesi, guaya ahşabı gibi notalar, Armani Code'a derinlik ve sofistikasyon katar. Bu notalar, parfümün imzasını oluşturur. Alt notalarda ise sıcak ve cezbedici bir etki yaratılır. Derinin dokusu bu kokuyla bütünleşir. Kokunun dengeli ve özenle seçilmiş bileşenleri sayesinde bu ürün; iş, gece hayatı veya özel anlar gibi farklı durumlar için uygun bir tercih haline gelir. Giorgio Armani'nin zarafet ve stil anlayışının bir yansıması olarak Armani Code, etkileyici bir koku seçeneği olarak öne çıkar.

Armani Code Hangi Mevsimde Kullanılır?

Armani Code, özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde kullanım için ideal bir parfümdür. Bu sofistike koku, yoğun ve zengin bileşenleriyle soğuk havalara daha iyi uyum sağlar. İçeriğindeki ağır ve derin notalar, soğuk havalarda etkisini daha belirgin bir şekilde ortaya koyar. Özellikle sonbaharda, Armani Code'un sıcak ve odunsu notaları, bu mevsimin hafif serinliğine hoş bir uyum sağlar. Kokunun kalıcılığı da bu dönemde daha etkili olur. Kış aylarında ise Armani Code'un yoğun tütün akoru ve deri notaları, soğuk havalarda daha da belirginleşir. Bu, kokunun sizi hem sıcak hem de çekici bir şekilde saracağı anlamına gelir. Yaz ve ilkbahar aylarında tercih edilebilen bir koku seçeneğidir. 4 mevsim kullanıma uygun bir parfüm olmasıyla birlikte serin havalarda etkisini ve çekiciliğini artırarak sıklıkla tercih edilen bir ürün haline gelir.