"

Asker Telefonu

" araması için 64390 sonuç listeleniyor

Asker Telefonu

Asker Telefonu

Asker telefonu olarak ifade edilen tuşlu telefonlar, küçük yapıları sayesinde çok sayıda alanda pratik bir kullanım süreci sunuyor. Özellikleri bakımından günümüz standartlarını karşılayabilen yeni nesil tuşlu telefonlar, köklü markaların üretimleriyle kullanıcılarla buluşuyor ve işlevsellikte sınır tanımıyor. Tuşlu telefonlar, çeşitli hafıza kapasiteleri, uzun ömürlü pil kapasiteleri ve diğer kullanışlı özellikleriyle iş yeri, ofis, mağaza gibi alanlarda iş hattı kullanımları için sıkça tercih ediliyor. İkinci bir GSM hattına sahip olan kullanıcılar da maliyet bakımından oldukça avantajlı olan tuşlu telefonları tercih ederek ikinci hatlarının aktif kalmasını sağlayabiliyor. Dayanıklılık konusunda üstün performans gösteren tuşlu telefonlar, uzun yıllar boyu hasar almadan kullanılabiliyor. Bu yönüyle çok beğenilen cihazlar, çeşitli özelliklerde tasarlanarak kullanıcıların farklı arayışlarına hitap edebiliyor. Trendyol kategorisinde bir araya gelen asker cep telefonu çeşitlerini ve kategori içerisinde bulunan diğer aksesuarları gözden geçirerek ihtiyacınız olan ürüne ulaşabilirsiniz. 

Asker Telefonları Hangi Alanlarda Kullanılabilir? 

Asker telefonları, tüm askeri birimler için kullanıma uygun olan küçük ve pratik cihazlar arasında yer alıyor. Bugün çok sayıda yeni nesil versiyonu bulunan cihazlar, FM radyo, güçlü pil ömrü, uzun konuşma süresi gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor. Asker telefonları; ikinci hat ve şirket hattı sahipleri, sık sık seyahat edenler ve akıllı telefonlarının pil ömrü yetersiz olan kullanıcılar tarafından da tercih edilebiliyor. Aktif kalmak için çantada bulundurulan cihazlardan olan asker telefonları, çok sayıda kullanıcıya hitap ederek yedek telefon görevi üstleniyor. Ayrıca asker telefonları şirketler tarafından da sıklıkla ve çoklu olarak satın alınıyor. Akıllı telefonlara oranla çok daha ekonomik fiyat seçenekleri sunan asker telefonları, bu yönleriyle şirketleri cezbedebiliyor. Bu sayede çok fazla bütçe ayırmadan şirket hattı sistemleri kurulabiliyor. Eski tuşlu telefonlara göre çok daha fazla özelliğe sahip olan yeni versiyon modeller, nostalji özlemi duyan kullanıcıların da gözde seçimleri arasında bulunuyor. Asker için telefon arayışında olan kullanıcıların da sıkça tercih ettiği tuşlu modellerden bazıları, yüksek hafızalı olmaları ve Ultra HD çözünürlüğe sahip olmaları sebebiyle övgü topluyor. Ekran teknolojileri ve kamera çözünürlüğü bakımından tüm ihtiyaçları karşılayabilen tuşlu cihazlar, akıllı telefon tecrübesi olmayan yetişkinler ve çocuklar için de satın alınabiliyor. 

Asker Telefonlarının Ekran Özellikleri Nelerdir? 

Tuşlu telefon modelleri, genel olarak LCD ekran tipiyle tasarlansa da renkli ekran, sarı ekran ve beyaz ekran seçenekleri sunan versiyonları da bulunuyor. Modeller arasında ekran bölümü dokunmatik olan, aynı zamanda tuş bölümleri de bulunan cihazlara da yer veriliyor. Ürünlerin ekran inç özellikleri ise 2.4'', 2.8'', 1.8'', 4'' gibi farklı ölçü çeşitlilikleri sunuyor. İşletmeler için de oldukça kullanışlı olan ekranlar, akıllı telefon ekranlarına oranla daha küçük oldukları için daha az pil tüketimiyle çalışabiliyor. Çok sayıda klasik tuşlu telefon markası tarafından hazırlanan yeni nesil retro klasik modeller ise akıllı telefonlarla aynı özellikleri taşıyan ekranlara sahip olmalarıyla beğeni kazanıyor. IPS LCD tipinde tasarlanan bu ekranlar, dokunmatik özellikte tasarlanarak Multitouch adı verilen teknolojileri sayesinde çoklu dokunmaları da algılayabiliyor. Bazı modeller klasik tipte üretilmeye devam ettiği için ekran üzerindeki yazılar ve diğer grafikler piksel kareleri şeklinde görüntüleniyor. Bununla birlikte yeni nesil renkli ekranlarda bugünkü ekran teknolojilerine yer veriliyor.  Eğer ekran özellikleri sizin için önemli değilse, daha ekonomik seçimler yapabilmek için eski modellerin yeni versiyonlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle işletme tipi satın almalar için bu özelliği maliyet azaltıcı bir etken olarak kullanabilirsiniz. Ekranların çerçeve kalınlıkları ise ürünlerin tasarımlarına göre farklılık gösteriyor. 

Asker Telefonlarının Batarya Kapasiteleri Ne Kadardır? 

Tuşlu telefonlar, batarya kapasiteleri bakımından oldukça güçlü seçenekler sunuyor. Pil ömrü 2-3 güne varabilen zaman dilimleri boyunca yeterli olabilen asker telefonları, bir defa şarj edildiklerinde uzun müddet aktif kalabiliyor. Asker telefonu internetli olmadığı için ve akıllı telefonlara oranla daha farklı bir işletim tipine sahip olduğu için gün boyu harcanan enerji seviyesi oldukça düşük aralıklarda seyrediyor. Bazı tuşlu telefon bataryaları, 1800 mAh gibi güçlü kapasiteler de sunabiliyor. Li-Ion batarya tipinin tercih edildiği tuşlu modeller, bu özellik sayesinde uzun yıllar kullanılabiliyor. Pillerin dayanıklılığını artıran bu özellik, daha uzun ömürlü kullanım sürecine de kapı aralıyor. Tuşlu telefonların bekleme süresinin çok uzun olması da işletmeler ve sürekli şarj etme imkânı bulamayan kullanıcılar için kolaylık sağlıyor. Bekleme süresi 25 güne varabilen tuşlu cihazlar, pil gücü aralığında 0 ila 1499 mAh gibi çeşitli değerler sunuyor. Kullanıcılar tarafından bu tür özellikleriyle beğeni kazanan asker telefonları, radyo, kamera, internet gibi kullanımlara bağlı olarak daha kısa bekleme süreleri ve konuşma süreleri de verebiliyor. Kullanım oranı arttıkça bekleme süresinde azalma yaşanıyor. Her bakımdan verimli olan piller, hızlı şarj olma özellikleriyle de kullanıcılara zaman kazandırıyor. Hızlı şarj olan ürünler 20 dakika ila 30 dakika sürede şarj edilebiliyor ve pil değişimi yapılabiliyor. 

Asker Telefonlarının Kamera ve Hafıza Özellikleri Nelerdir? 

Çok sayıda modeli bulunan asker tuşlu telefon kamerasız ve kameralı olmak üzere iki farklı çeşitte satışa sunuluyor. Bazı tuşlu telefonlarda hem ön hem de arka kamera bulunurken, bazı modellerde yalnızca arka kamera bulunuyor. Kamera çözünürlüğü, 1 MP, 2 MP, 5 MP gibi farklı çözünürlük oranlarıyla hazırlanıyor. Modeller arasında 9 MP, 8 MP gibi daha yüksek çözünürlük oranına sahip olan kamera destekleri de görülebiliyor. Çekilen fotoğraf ve diğer medyalar ise akıllı telefonlarda olduğu gibi hafıza kartları aracılığıyla diğer ortamlara aktarılabiliyor. Ayrıca Bluetooth, MMS ve Kızılötesi gibi harici gönderim yöntemleri de kullanılabiliyor. Kameraların LED flaş aracılığıyla aydınlatma desteği de bulunuyor. Asker telefonlarının dahili hafıza oranları 16 MB, 250 MB, 512 MB, 1 GB, 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB gibi farklı seçenekler sunuyor. Hafıza kartı desteği bulunan tuşlu cihazlarda ise hafıza oranı isteğe bağlı olarak artırılabiliyor. Ancak cihazın belirtilen üst sınırı dışında daha yüksek oranlar kullanılamıyor. Örneğin, üst sınırı 32 GB olarak belirtilen bir tuşlu telefonda 64 GB'lık bir hafıza kartı kullanımı yapılamıyor. Eğer multimedya kullanımı gerçekleşmeyecekse ve kamera kullanımı yapılmayacaksa çok yüksek hafıza kullanımına da gerek duyulmuyor. Bu özellik de işletmeler için maliyet azaltıcı etkenler arasında yer alıyor. 

Asker Telefonu Seçerken Nelere Dikkat Edilir? 

Asker telefonları, çok sayıda model seçeneğini bir arada sunuyor. Öncelikle telefonun kullanım alanını belirlemek, seçim yaparken kolaylık sağlayabiliyor. İş hattı kullanımı, işletme telefon ağı, bireysel kullanım gibi seçeneklere göre önceliklerinizi belirleyebilirsiniz. Çok fazla telefon konuşması yapacaksanız, konuşma süresi uzun olan cihazları tercih edebilirsiniz. Konuşma süreleri, ürünlerin açıklama bölümlerinde görüntülenebiliyor. Bunun dışında hızlı pil dolumu sizin için önemliyse, hızlı şarj edilmeye elverişli olan ürünlere yönelebilirsiniz. Diğer seçenekler için ise yedek batarya kullanımına uygun olan ve batarya bölümü çıkarılabilen ürünler seçebilirsiniz. Pil gücü dışında kamera çözünürlüğü, hafıza oranı, işletim sistemi, hat sayısı gibi özellikler de önem taşıyor. Eğer birden fazla GSM hattı kullanacaksanız, çift hatlı (Dual SIM) özelliği bulunan ürünler satın alabilirsiniz. İşletim sistemleri cihazların türüne göre değişiklik gösteriyor. Klasik eski model tuşlu telefonlar, özel işletim sistemleriyle çalışıyor. Yeni versiyon ürünlerde ise Qualcomm, Android gibi farklı işletim sistemi tipleri kullanılıyor. Cihazın güçlü bir RAM donanımıyla birlikte hızlı bir şekilde çalışmasını istiyorsanız, yüksek RAM oranına sahip olan cihazlar seçebilir, ürüne uygulama yüklemek amacıyla satın alıyorsanız, Android tipi işlemcileri değerlendirebilirsiniz. 

Asker İçin Telefon Fiyatları ve Ek Özellikleri 

Tuşlu telefon modellerinin fiyatları, marka, model ve ürün özellikleri gibi konulara göre değişiyor. Donanım bakımından güçlü olan cihazlarda daha yüksek fiyat seçenekleri görülürken, daha az sayıda özelliği bulunan ürünlerin fiyatları daha düşük oranda seyredebiliyor. Özellikle kamera çözünürlüğü yüksek olan ve Android işletim sistemi desteği olan ürünler, donanım bakımından güçlü olan modeller arasında yer alıyor. Bazı eski tuşlu telefon markaları, tasarladıkları yeni versiyonlarda WhatsApp, Facebook, YouTube, Twitter gibi uygulama platformlarına da yer veriyor. Bu tip uygulama destekleri de cihazların fiyatlarında önemli bir etki yaratıyor. Tuşlu telefonların bazılarında tuş bölümleri dokunmatik olarak tasarlanıyor. Bu özellik sayesinde klavye kullanımı da daha kolay bir hâle geliyor. Özellikle işletmeler ve iş hattı kullanımları için satışa sunulan telefonlarda e-mail desteği de bulunuyor. E-mail desteği sayesinde kullanıcılar mail takibi konusunda da kolaylık yaşıyor. Tuşlu telefonların kulaklık desteği de bulunabiliyor. Sık telefon görüşmesi yapanlar ve radyo, müzik gibi kanalları aktif olarak kullananlar stereo kulaklık desteğinden faydalanabiliyor. Ses kaydedici, takvim, hesap makinesi, fener, tuş kilidi, güç tasarruf modu, çalar saat, kronometre, radyo kayıt gibi ek özellikleri de bulunan ürünler, çok sayıda ihtiyaca cevap verebiliyor. Asker telefonu kamerasız fiyatları ise diğer modellere göre daha uygun seçenekler sunabiliyor. 

Tuşlu Telefonların Tasarım Özellikleri ve İşlevleri 

Tuşlu telefonlar, metal, cam pres, polikarbon gibi çeşitli materyallerden elde ediliyor. Kenar profilleri oldukça ince olan ve bu özelliğiyle rahat kavrama olanağı tanıyan telefonlar, şeritli, gold ya da gümüş çerçeveli, siyah, beyaz, altın, gri gibi farklı renkler sunuyor. Bazı markalar telefon koleksiyonlarında, mavi, petrol mavisi, pembe, kırmızı, turuncu, mor gibi ilgi çekici renklere de yer veriyor. Telefonların tuş bölümleri ise kimi cihazlarda yumuşak kimi cihazlarda ise sert tuşlama özelliğiyle tasarlanıyor. Klavye kullanımı konusunda oldukça başarılı bir yapı sergileyen tuşlu cihazlar, yazım hatalarının önlenmesini sağlamaları sebebiyle de sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca klavyelerin T9 desteği, kelime tahmini özelliğini aktif ederek hızlı metin girebilmeye yardımcı oluyor. Telefonların orta bölümlerinde yer alan ''Home'' tuşu menüye girilmesini sağlarken, yeşil renkli sol tuş aramaları cevaplandırıyor. Kırmızı renkli sağ tuş ise aramaları reddetme işlemini gerçekleştiriyor. Rakamların bulunduğu tuşlar ise hem sayıların hem de harflerin tuşlanabilmesini sağlıyor. Bazı telefonlarda bu bölümler dışında rehber kısayolu, arama kaydı kısayolu gibi tuş fonksiyonları da bulunabiliyor. Cihazların yan bölümlerinde ise ses açma ve kapama tuşlarına yer veriliyor. Tuşlu telefonlar, genel olarak bu şekilde tasarlanmış olsalar da bu tuşların her biri cihaz markası ve modeline göre değişik noktalarda yer alabiliyor. 

Asker Telefon Kılıfı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir? 

Trendyol asker telefonu kategorisinde telefon kılıfı modelleri de bulunuyor. Akıllı telefon ve tuşlu telefonlar için tasarlanan kılıflarda askerlere özel olarak tasarlanan kamuflajlı kılıflara yer veriliyor. Aynı zamanda kamuflaj stilinden hoşlanan kullanıcılar da bu ürünlere yönelebiliyor. Kılıf modellerinin her biri akıllı telefon türüne özel olarak hazırlanıyor. Ünlü markaların akıllı telefon modellerine göre tasarlanan kılıflar, kapaklı, kapaksız, deri, silikon gibi farklı materyallerden üretiliyor. Ürünlerin ses açma ve kapama, kulaklık girişi, şarj giriş bölümü, kamera açıklıkları gibi noktaları akıllı telefon modellerine özel olarak belirleniyor. Kılıfların bazıları oldukça sert bir materyal olan polikarbon malzemelerden üretiliyor. Bu sayede telefonların en üst seviyede korunmasını sağlayan kılıflardan bazıları, kırılmazlık özelliği de taşıyabiliyor. Özellikle silikon kılıflar, yumuşak ve kalın bir yapıya sahip oldukları için düşme, çarpma gibi durumlarda basıncı ve düşüş etkisini azaltabiliyor. Bu özellikle telefonların hasar alması önlenebiliyor. Kılıfların nano tasarımlı iç yüzleri, telefonların arka yüzeyinin çizilmesini de engelleyebiliyor. Kapaklı kılıf modelleri ise telefonların ekran bölümünün de korunmasına olanak tanıyor. Bu kılıf türü sayesinde ekranınızı güneş ışığı, ısı, nem, toz gibi faktörlerden de belirli ölçüde koruyabilirsiniz. 

Yeni Nesil Tuşlu Asker Telefonlarının Özellikleri Nelerdir? 

Yeni nesil asker telefonları, tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi Android işletim sistemiyle çalışıyor. Akıllı telefonlardan neredeyse hiçbir farkı bulunmayan yeni tuşlu telefonlar, yalnızca görünüm bakımından farklılık gösteriyor. Akıllı telefonda yapılabilen hemen her işlemi gerçekleştiren cihazlar, renkli dokunmatik ekran tipi, dokunmatik tuşlar, yüksek çözünürlüğe sahip kamera ve ekran donanımı gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Tuşlu akıllı telefon olarak da tanımlanabilecek olan yeni cihazlar, nostaljiden hoşlanan kullanıcılar için de tavsiye ediliyor. Özellikle akıllı telefon kullanmaya alışamayan yetişkin ve çocuklar için ideal olan bu cihazlar, görme problemleri yaşayan kullanıcıların da tercihi oluyor. Tuşların yerlerini öğrenen görme engelli kullanıcılar, göremeden de tüm işlemlerini yapabiliyor. Özellikle mesaj yazma, arama yapma gibi konularda herhangi bir destek almadan kullanılabilen ürünler, ihtiyaca uygun olarak düzenlenebiliyor. Fotoğraf ve video çekimi konusunda yüksek donanıma sahip olan ürünler, akıllı telefon kalitesinde video ve fotoğraf çekebilme avantajı veriyor. Bazı yeni nesil telefonlarda, WhatsApp gibi uygulamalar aracılığıyla görüntülü görüşmeler yapılabiliyor. Ayrıca yeni nesil telefonlarda çift SIM desteği de yer alabiliyor. Eğer siz de yeni nesil tuşlu telefonları değerlendirmek istiyorsanız, ünlü markalar tarafından hazırlanan modelleri inceleyebilirsiniz. 

Tuşlu Telefon Modelleri Trendyol'da!

Dünyanın en iyi tuşlu telefon üreticilerini bir araya getiren Trendyol, dev markaların yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı tuşlu telefonu kullanıcılarıyla buluşturuyor. Aradığınız tüm özelliklere yönelik cihazların bulunduğu kategoride, dilediğiniz tüm tuşlu telefon modellerini bulabilirsiniz. İsterseniz işletmeniz için, isterseniz bireysel kullanımlarınız için tuşlu telefon satın alabilir, Trendyol'un avantajlı fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Trendyol'la hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yaparak dilediğiniz fiyat aralığında ürünlere ulaşabilirsiniz. Kategori içerisinde farklı markaların ürünlerinin bulunması, çeşitliliğin çok fazla olmasını sağlıyor ve bu sayede ihtiyaçlarınızın tam olarak karşılanmasına olanak tanıyor. Tuşlu telefon modelleri arasında bulunan yeni nesil tuşlu telefonları seçebilir, kendinize bambaşka bir stil yaratabilirsiniz. Ünlü teknoloji markaları tarafından tasarlanan yeni ürün serileri, çok sayıda akıllı telefon özelliğini de barındırıyor. Hem akıllı telefonlar gibi çok fonksiyonlu hem de kolay ve rahat taşınabilen bir cep telefonu arayışındaysanız, bu cihazlara yönelebilirsiniz. Bilişim çağının en iyi markalarının tasarladığı Android işlemcili ürünleri de değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz ürüne ulaşmak için seçeneklere göz atabilir, sizin için en ideal olan tuşlu telefona anında ulaşabilirsiniz. Listede yer alan ürünler arasında klasik tuşlu telefonları da görebilirsiniz. Dilediğiniz tuşlu cep telefonu modelini seçtikten sonra sepete ekleyin, hızlı ve ekonomik alışverişin tadını çıkarın.