İlgili Kategoriler
Fiyat
Genişlik
Garanti Süresi
Derinlik
Ürün Tipi
Kapatma Tipi
Ağırlık
Fiyat Geçmişi
Yükseklik
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Asma Klozet

" araması için 376 sonuç listeleniyor

Kullanışlı ve Dayanıklı Yapılaır ile Asma Klozet Modelleri

Asma klozetler, oldukça basit ve rahat bir kullanım imkânı sağlamaktadır. Duvara asma klozet, zemin ile etkileşim halinde olmadığı için daha portatif ve kullanışlı bir etki bırakmasının yanı sıra kolay temizlenebilmesi sayesinde de sıkça tercih edilmektedir. Portatif ve şık bir görünüm vermesi sayesinde özellikle dar olan banyo ve tuvaletler için kalabalık bir görüntü yaratmaz, bu sayede dar alanlarda da kullanıma oldukça uygundur. Asma klozet kullanımının, normal klozetlere oranla hiçbir farkı yoktur. Asma klozet giderinin yere paralel bir biçimde duvar içerisinde olmasından dolayı klozette akma, kokma ve sızdırma gibi kötü sonuçlar doğurabilecek olaylar yaşanmaz. Yerden yüksekte olduğundan dolayı estetik bir görünüş sunar. Ayrıca temizlemeye de oldukça elverişlidir. Asma klozet yüksekliği standart uygulamalara göre 40 ila 45 cm arasında olmaktadır. Fakat boyunuza uygun yükseklik tercihini de kendiniz ayarlayabilmektesiniz. Toplu kullanım alanlarında asma klozet kullanımı daha hijyenik ve estetik bir görüntü sağlaması açısından oldukça fazla tercih edilir. Kolay temizlenebilir olması, sağladığı en büyük avantajlarından birisidir. Asma klozetler de rezervuar gibi daha estetik bir görünüm için duvarın içine gömmeli olarak tasarlanmıştır. İçerisinde rezervuar bulunan asma klozet setleri olduğu gibi set halinde olmayan sadece tek parça asma klozet de satılmaktadır. Birbirinden farklı model ve tasarımlarda asma klozet takımı bulunmaktadır. Asma klozet çeşitlerinin birbirinden farklı tasarım ve renk skalası mevcuttur. Bunun yanı sıra yerden yüksekliğini kendi kullanım idealinize göre ayarlamanızın mümkün olması da rahat bir kullanım açısından idealdir. Birbirinden farklı birçok model tasarım ve markanın asma klozet ürünlerini bulma imkanının oldukça kolay olmasından dolayı her bütçeye ve her tasarım modeline uygun asma klozet ürünleri de bulunmaktadır. Asma klozet montajı da oldukça kolaydır asma klozetin yerleştirileceği duvara öncelikle temiz ve pis su gideri yapılır, asma klozet ölçüsü belirlenir ve taharet boruları bağlanır sonrasında pis su gideri ve temiz su gideri klozete takılır ve klozetin duvara montajı sağlanır. En son aşama olarak klozet kapağı klozete monte edilir. Asma klozetler, her birey için oldukça kullanıma uygundur; gerek çocuklar gerek yaşlılar ya da herhangi bir engeli olan bireyler için zorlanmadan rahat bir şekilde ihtiyaçlarını karşılamaları açısından düşünülmüş ve ona göre üretilmiştir. Daha sağlıklı ve daha hijyenik bir banyo için asma klozet tavsiye edilmekte ve ideal bir kullanım sağlamaktadır.

Asma Klozet Kullanım Avantajları

Asma Klozet Kullanım Avantajları

Asma klozetler oval, kare ya da dikdörtgen şekilde tasarımlara sahip olabilmektedir. Yerden yüksekliği kullanıcılarına göre ayarlanabilir. Asma klozetlerde kırılma düşme gibi tehlikelerle karşılaşılmamıştır. Genellikle 400 kg'a kadar taşıyacak şekilde üretilmiş olduğu söylense de bu ağırlık ölçüsü değişiklik göstermektedir. Dayanıklı bir yapısı olduğundan dolayı kırılma çökme gibi durumlarla karşılaşılmamıştır. Uzun süreli kullanımlarda oldukça başarılı, verimli sonuçlar elde edilmiştir. Zaman zaman gerektiği takdirde bakımının yapılması da klozetin daha uzun süreli kullanımına katkı sağlamaktadır. Asma klozet, estetik görünüme oldukça uygundur ayrıca temizlenmesi de daha kolaydır. Zemin ile direkt temasa geçmediğinden dolayı yapısında daha az kir tutar. Bu sayede kir ile doğrudan bir teması yoktur. Ayrıca zeminle teması olmadığı için zamanla kirden dolayı bir sararma da meydana gelmemektedir. Asma klozet kullanımı ile standart, normal klozetlerin kullanımı arasında çok büyük farklılıklar yoktur. Asma klozetler, sifon ve benzeri klozete dahil olmayan harici parçaların duvar içine gömülerek yerden tasarruf edilmesini sağlar ve estetik bir görünüm de desteklenmek istenmiştir. Asma klozetler ve sifonun kullanım mantığı ile standart klozetlerin kullanım mantığı aynıdır. Birbirinden farklı çeşit marka, model ve ebatlarda asma klozet bulunmaktadır. Bu sayede asma klozetler, her kullanıcının zevkine beğenisine ve her kullanım şekline son derece uygundur. Asma klozetler standart ölçülerde olabildiği gibi kişiye özel tasarımlara da farklı ölçülerde tasarımlara elverişlidir. Asma klozet kullanımı genç, yaşlı, çocuk fark etmeksizin her birey için oldukça rahat ve basittir. Ayrıca engelli bireyler için de asma klozet kullanımı oldukça rahat ve basittir. Asma klozet ebatları, değişkenlik gösterebilmektedir. Belirli boyutlarda standart üretim yapılmasının yanı sıra kişiye özel boyutlar da bulunmaktadır. Dar alanlara özel daha küçük boyutlarda üretilmiş asma klozet çeşitleri de mevcuttur. Klozetlerin seramikten üretilmesinin en önemli nedeni seramiklerin kirleri üzerinde tutmamaya ve silinmeye, ovulmaya oldukça elverişli olmasıdır. Hijyen konusunda oldukça titiz davrananlar için ise, seramik üzerine anti bakteriyel kaplamalar yaptırılmaktadır. Asma klozetler, genellikle rezervuarları ile birlikte set şeklinde satılmaktadır ama tek tek satılan modeller de mevcuttur. Rezervuar yani halk arasındaki değimiyle sifon kullanımı da oldukça kolaydır. İki şekil rezervuar modeli bulunmaktadır. Klozetle birleşik olan ya da duvara monte edilen rezervuarlı asma klozetlerin yanı sıra duvarın içine gömülen ve daha estetik durmasını sağlayan rezervuar modelleri de bulunmaktadır.

Asma Klozet Modelleri

Asma Klozet Modelleri

Gelişen ve yenilenen teknoloji ile birlikte birbirinden farklı tasarımda klozet bulmak artık oldukça mümkündür. Özel tasarımlarla banyoya şıklık kazandıran klozetler ile daha estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca asma klozet çeşitleri yerden tasarruf yapmaya oldukça uygun olmasının yanında daha hijyenik bir kullanıma da imkân sağlaması doğrultusunda oldukça beğenilmektedir. Oval, kare, dikdörtgen gibi yaygın asma klozet modellerinin yanı sıra D biçiminde olan ve daha farklı görünüme sahip zengin tasarımlar da bulunmaktadır. Birbirinden farklı ebat ile boyutlarda her yaş ve her kullanıcıya uygun asma klozet çeşitleri mevcuttur. Asma klozet, farklı renklerde ve farklı tasarımlarda oluşabilir. Klozetlerde kullanılan ana maddenin seramik olması nedeniyle tüm klozet renklerinin kir tutma durumu birbirleriyle eşittir. Bu avantajı sayesinde klozetinizi banyonuzun renkleriyle uyumlu seçebilir ve daha estetik bir görünümü banyonuzda da sağlayabilirsiniz. Standart ve eski klozetler genellikle beyaz renkli üretilseler de günümüzde bu algı tamamen değişmiştir. Turkuaz asma klozet, siyah asma klozet, lila asma klozet, mat siyah asma klozet gibi renkler, asma klozetlerde oldukça tercih edilen renklerdendir. Bu renkler dışında da hemen hemen her renkte asma klozet üretimi bulunmaktadır. Asma klozet kadar klozet kapağının dokusu ve kullanılan malzeme de klozet seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Klozet kapağı, genellikle klozetle birlikte set halinde satılsa da ayrı satıldığı sete dahil olmadığı durumlar da mevcuttur. Bu durumda klozet kapağı seçerken dayanıklı, kir tutmayan yapılarda seçmek daha uygun ve uzun ömürlü bir kullanım için gerekli olmaktadır. Küçük bir banyo ya da tuvalet için daha küçük ebatlarda klozet seçimi alan yönetimi konusunda daha yardımcı olacak ayrıca ergonomik bir yapı sunacak ve hijyen konusunda daha kolay temizlenebilir alanlar sağlayacaktır. Klozetlerde kullanılan seramik malzemesinin kalitesinden dolayı kolay kolay sararma, çabuk kirlenme gibi durumlar yaşanmamaktadır.

Klozetten kirler daha çabuk çıkacaktır ayrıca çatlama ya da kırılma gibi durumlarla karşılaşılmamıştır. Klozet, uzun yıllar kullanıma uygun olması açısından her anlamda düşünüp öyle alınmalıdır. Birbirinden farklı asma klozet çeşitliliği içerisinde hem estetik, hem rahatlık açısından aradığınız ürünü bulmak oldukça kolaydır. Klozet genişliği genellikle 37 cm ve 50 cm olsa da uzunlukları 55 cm 57 cm arasında değişebilmektedir. Genellikle firmalar bu ölçülere uygun klozet modelleri üretseler de modeller arasındaki uzunluk ve genişlikler farklılık göstermektedir. Asma klozetler, genellikle set şeklinde satışa sunulsa da asma klozet parçalarını ayrı ayrı bulmak da günümüzde oldukça kolaydır. Asma klozet kapağı ve rezervuar şeklinde olan setlerin yanı sıra bazı setlerde vana ve borular da sete dahil olarak satılmaktadır. Asma klozet ekipmanlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Örneğin; rezervuar bozulduğunda farklı modeller bulunması oldukça kolaydır. Farklı özelliklere sahip rezervuar çeşitleri de vardır. Model olarak klozetle birleşik ya da duvarın arkasına monte edilerek yer tasarrufu ve daha estetik bir görünüm sağlayan rezervuar modelleri de mevcuttur. Rezervuarın kumanda paneli duvarın ön kısmında bırakılır ve kullanım zorluğu yaşanmaz. Estetik bir görünüm ve ultra hijyen sağlanmasına yardımcı olan bu rezervuar modelleri, oldukça işlevli ve kullanışlı olması nedeni ile oldukça sık tercih edilmektedir. Rezervuarın kumanda paneli de klozet setine dahildir. Klozet seçimindeki bir diğer önemli nokta ise klozet kapağıdır. Klozet kapağının da birçok çeşidi ve modeli bulunur. Genellikle sete dahil olsalar da set dışında da satışları bulunmaktadır. Yavaş kapanan klozet kapaklarının yanı sıra farklı renklerde ve tasarımlarda klozet kapağı bulmak oldukça mümkündür. Ayrıca yeni nesil klozet kapaklarında çocuk ve yetişkin klozet kapağının birleştirilmiş modelleri de mevcuttur. Bu sayede klozetlerin de küçük çocuklar için oldukça kullanışlı ve rahat bir hale gelmesi sağlanmış, çocukların tuvalet alışkanlıklarına olumlu katkılar yapılmıştır. Asma klozet ölçüleri, genellikle belli bir standartta olmasının yanı sıra kullanıcı özelinde farklı standartlarda da olabilmektedir. Asma klozet kapağı seçimi de asma klozet alırken oldukça dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Model ve tasarım haricinde kullanışlı, rahat ve dayanaklı olması uzun kullanımlarda olumlu sonuçlar vermektedir. Asma klozet seti yalnızca klozet ve rezervuardan oluşan setler dışında asma klozet gider borusu ve klozet kapağının da içerisine dahil olan setler de mevcuttur. Set halinde satılan ürünlerde birbiriyle uyum sorunu yaşanmaz. Harici bir ürün alırken klozet ölçülerinize uygun ürünler almak daha uygun olacaktır. Renkli asma klozet çeşitleri de günümüzde oldukça popülerdir. Klozetler seramikten üretildiği için renk fark etmeksizin tozlanma ve kirlenme durumları birbiriyle hemen hemen eşittir. Asma klozet yorumlarına göre renkler uzun süreli kullanımlara uygun olarak yapılandırılmıştır. Renklerde kısa sürede solma ya da boyanın çıkması gibi durumlarla karşılaşılmamıştır. Her boyuta ve ölçüye göre asma klozet seti bulunmaktadır.

Asma Klozet Seçimi

Asma Klozet Seçimi

Klozetler, günümüzde oldukça yaygın kullanılan bir banyo ve tuvalet araçlarındandır. Farklı marka ve farklı modellerde, istenilen ölçülerde birbirinden kullanışlı tasarımlarla yapılmış şık ve rahat asma klozet çeşitleri bulunmaktadır. İstenilen ölçüde klozet tasarımı yapılabildiği gibi standart ölçülere uygun klozet setleri de bulunmaktadır. Standart klozetlere nazaran daha renkli ve daha farklı tasarımlarla gündeme gelen asma klozetler, bulundukları ortama şıklık ve rahatlık kazandırmak için banyo ve tuvaletlerin vazgeçilmez ürünlerden biri haline gelmiştir. Asma klozet, ağırlığa karşı olabildiğince dayanıklı üretilmiştir. Kolay kolay yapısında bir çatlama, kırılma ya da boyalarda bir renk çıkması meydana gelmemektedir. Uzun yıllar kullanıma uygun olması için özenle tasarlanmış ve geliştirilmiş ürünlerdir. Yeni nesil teknoloji ile geliştirilmiş olan ve standart modellerin aksine asma klozet çeşitleri de son derece beğenilmektedir. Birbirinden şık tasarımları sayesinde asma klozetler, estetik bir görünüm yaratma açısından oldukça önemlidir. Estetiklik haricinde hijyen ve temizlik için de oldukça kullanışlı bir modeldir. Zemin ile direkt teması olmayan asma klozet, kirden ve bakteriden kendini maksimum seviyede korunması amacıyla tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra asma klozetler, her birey için oldukça kullanışlıdır. Genç, yaşlı ya da çocuk fark etmeksizin rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yerden yüksekliği istenilen ölçüde ayarlanabilir. Eğilmekte zorlanan bireyler için daha yüksek seviyelere monte edilebilir. Bu nedeniyle de oldukça kullanışlıdır. Genellikle sifon adı verilen ve içerisinde su bulunan ekipmanın duvarın içerisine gömülmesi ile daha estetik daha hijyenik bir ortam sağlanır. Ayrıca küçük tuvaletler için göz yorulmasını engelleyerek yerden tasarruf edilmesine katkı sağlar. Asma klozet kanalsız modelleri sayesinde daha hijyenik bir ortam sağlar. Kanalsız klozetler, genellikle herhangi bir kanala sahip olmamaktadır. Bununla birlikte açık kanala sahip olan modeller de bulunmaktadır. Kanallar iyi temizlenmezse mikrop ve bakteri üremesinden dolayı hastalık yayma riski taşımaktadır. Bu nedenle kanalsız asma klozet tercihi hijyenik bir ortam için oldukça uygundur. Asma klozet seçim yaparken kullanılacak alanın büyüklüğü genişliği ve kullanılacak alan iyice belirlenmelidir. Alanın boyutu ve büyüklüğüne göre bir asma klozet seçimi yapılmalıdır. Bunlar dışında klozetin yerden yüksekliğine de karar verilmelidir.

Rezervuarın duvarın içerisine mi gömüleceği yoksa klozet ile birleşik mi olması da karar verilmesi gereken bir diğer noktadır. Rahat kullanışlı asma klozet modellerinin birbirinden farklı çeşidi vardır ve her kullanıcıya hitap etmektedir. Birbirinden farklı modelde, büyüklükte ve tasarımları bulunan asma klozet çeşitleri, banyo ve tuvaletlerde hijyenik ve estetik bir görünüm sağlar. Kullanılabilirlik açısından oldukça işlevsel olan asma klozet, her bireyin rahatlıkla kullanılabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede şıklık ve estetiğin yanında konfor ve rahatlık nedeniyle de sıkça kullanımı tercih edilmektedir. Yeni teknolojilerle geliştirilmiş olması nedeniyle de oldukça beğenilmektedir. Zemin ile direkt olarak temasın bulunmamasından dolayı daha az kirlenir ve bakterilere karşı daha dayanıklıdır. Duvara kolaylıkla monte edilebilen asma klozet çeşitleri, her yaş bireyin kullanımına oldukça uygundur. Klozet kapağının çocuklar için olan versiyonları da çocukların tuvalet eğitimlerine katkı sağlamaya yardımcı olmaktadır. Şık tasarımların yanı sıra konfor sağlaması nedeniyle de asma klozet seçenekleri, banyo ve tuvaletlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Dar yapıda olan banyo ile tuvaletlerde asma klozet kullanımı alan genişliğine yardımcı olacak, rahat bir kullanım sağlayacaktır. Portatif bir ürün olmasından dolayı da temizlik ve hijyen sağlamak daha kolay bir hale gelmektedir. Engelli bireyler için de asma klozet modelleri bulunmaktadır. Her kesim insana hitap etmesi, ergonomik bir yapıda olması sayesinde oldukça beğenilmektedir. Yeni nesil renkli klozet modelleri de hijyen ve temizlik dışında banyo ve tuvaletlerde de estetik bir görünüm yakalanmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede banyo ve tuvalet mobilyalarında da renk, desen uyumuna dikkat ederek daha soft bir görünüm sağalama imkânı yakalayabilirsiniz. Asma klozet tasarımları oldukça çeşitlidir. Oval, yuvarlak, kare ya da dikdörtgen tasarımların yanı sıra D biçiminde de klozet modelleri bulunur. Ayrıca özel tasarım modeller de bulunmaktadır. Tasarım amacı olarak rahatlık ve şıklığın ön plana çıktığı asma klozetler yerden tasarruf edilmesi amacıyla dizayn edilmiştir. Bu nedenledir ki sifonlar, genellikle duvarın içine gömülür ve estetik bir görünüm sağlanır. Ayrıca sifonun klozetle birleşik olduğu modeller de vardır. Klozet seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken nokta klozetin yerden ne kadar yükseğe monte edilmesi olmalıdır. Asma klozeti çok yüksek bir noktaya monte etmek, konfor alanınızı daraltabilir. Bunun dışında asma klozet ölçülerine de dikkat edilmelidir. Klozet büyüklüğü, genişliği de dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Asma klozet çeşitleri model, tasarım ve ölçülere göre fiyat farklılığı göstermektedir. Her bütçeye uygun asma klozet modeli bulunmaktadır. Asma klozet modellerini daha detaylı inceleyebilmek için ve kolay bir şekilde sipariş oluşturabilmek için Trendyol'u ziyaret edebilirsiniz.