placeholder
"

Ayaklı Saksı

" araması için 3875 sonuç listeleniyor

Ayaklı Saksı

Farklı Çeşitleriyle Beğeni Toplayan Ayaklı Saksı Modelleri

Bitkiler, doğada binlerce farklı türü bulunan ve estetik görüntülerinin yanı sıra çevre için de sayısız faydası olan canlılardır. Bu bitkilerden günlük hayatta en çok karşılaşan ise çiçeklerdir. Çiçekler bulundukları her yeri güzelleştiren ve bu sayede de ev dekorasyonunda da kullanılan bir bitki türüdür. Farklı tür ve boyutlarda olan her çiçeğe uygun bir saksı üretilir. Bu sebeple birçok çeşitle karşı karşıya kalırsınız. Bunlar oldukça geniş ürün yelpazesine sahip ve dekoratif olmasıyla da tercih edilir. Dekoratif olanlar içerisinde en çok tercih edileni ayaklı saksı çeşitleridir. Temizliğinin kolay yapılması için yüksek üretildiğinden dekorasyonunuzu tamamlarken aynı zamanda kolaylaştırıcı bir etkiye de sahiptir. Her ortama uyum sağlayan ve temiz bir görüntü oluşturan ayaklı porselen saksı çeşitleri, içinde bulunduğu ortama uyum sağlarken aynı zamanda göz yormayan tasarımlarıyla da içinde bulunan bitkinin kendini daha iyi göstermesini sağlar. Sabit olup olmama kısmı da oldukça önemlidir. Dengeli yerleştirilmiş tasarımı, sizi düşme ve benzeri tehlikelere karşı korur. 3 ayaklı saksı farklı bir ergonomik yapıya sahip olduğundan düşme ve devrilmelere karşı dayanıklıdır ve en dengeli gruptur. Uzmanlar tarafından gerekli açılara göre yerleştirilmesi sayesinde herhangi bir darbe alsa bile devrilmez. 6 ayaklı saksı ise genellikle uzun baton çeşitlerinde kullanılır. Bunlar balkon ve cam kullanımı için çok idealdir. Dengeli olması için özenle tasarlanmış parçaları sayesinde herhangi bir denge bozulması yaşamadan güvenle kullanabilirsiniz. Özellikle balkon ve camlar için kullanılacak olanların aşağı düşmeleri oldukça tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Bu kötü sonuçlarla karşılaşmamak için yer yüzeyine uygun bir tasarıma sahip bir ürün satın almanız önerilir. 4 ayaklı saksı en çok kullanılan modellerden biri olup rüzgar, yağmur ve benzeri hava olaylarından dolayı yaşanabilecek sarsılmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Böylece bitkileriniz olumsuz hava şartlarından etkilenmez ve olası kötü sonuçları engellemiş olursunuz. Siz de ihtiyacınıza uygun ve yüksek güvenlikli olanı Trendyol üzerinden satın alabilir ve evinize şıklık katabilirsiniz.

Farklı Çeşitleriyle Beğeni Toplayan Ayaklı Saksı Modelleri

Özgün bir tasarıma sahip ayaklı kare saksı, köşeli olması sebebiyle kolaylıkla her yere yerleştirilebilir. Bunlar duvar kenarına ya da köşelere rahatlıkla sığabildiğinden yerden tasarruf etmek isteyenler için kullanışlı bir seçenektir. Binlerce bitki çeşidine ev sahipliği yapan saksılar da en az bitkiler kadar çeşitlidir. Kullanılan mekanın iç ya da dış mekan olmasına göre kullanılan materyal de değişir. Dış mekan ayaklı saksı diğer türlere göre daha dayanıklı malzemelerden üretilir. Özellikle beton ayaklı saksı çeşitleri dış mekan dekorasyonunda sıklıkla kullanılır. Dayanıklı yapısı ve büyük bitkiler için de oldukça uygun olması sebebiyle ilk sıralarda tercih edilir. Her alanda kendini gösteren ahşap ayaklı saksı ise oldukça dekoratiftir. En kaliteli ahşaplardan üretildiğinden, su çekmez özelliğe sahiptir. Sağlam ve dayanıklı olan metal, aynı zamanda parlak ve hoş bir görünüm sunar. Her mekana uyum sağlayabilecek ana bir renge sahip olan bu malzemeler metal ayaklı saksı ürünleriyle de karşınıza çıkar. Farklı metal çeşitlerinden üretilmiş dayanıklı ve şık modelleri güvenle kullanabilirsiniz. En çok tercih edilenlerden biri de demir ayaklı saksı çeşitleridir. Oldukça sağlam bir metal olan demir, üzerindeki ağırlığı zorlanmadan güvenle taşıyabilir. Dış mekanda da oldukça rahat şekilde kullanabileceğiniz bu modeller pas tutmaz özelliği sayesinde her zaman şıklığını korur. Uygun fiyatlı ve çokça tercih edilenlerin başında ayaklı toprak saksı gelir. Bu tür, her türlü bitkiyi içinde barındırabilecek boyutları ve oyma desenli seçenekleriyle her ortama uyum sağlar. Farklı malzemelerden tasarlanan ürün çeşitlerinde kullanılan malzemeye göre fiyat da değişkenlik gösterir. Sade ve maliyeti daha düşük ham maddeden üretilen plastik ayaklı saksı çeşitleri de uygun fiyatlı modeller arasındadır. Bu modeller aynı zamanda oldukça dayanıklıdır. Özellikle ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen seramik ayaklı saksı çeşitleri seramiğin şıklığını yansıtırken aynı zamanda dayanıklı bir kullanım da sağlar. Kolaylıkla kırılmayan bu ürünler sayesinde aldığınız çeşidi, uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Ancak bu çeşit, ayaklı seramik saksı ürünleriyle karıştırılmamalıdır. Bu ürün grubunda seramik olan gövde değil alt kısımdır. Genellikle balkon ve teras dekorasyonunda kullanılan hasır ayaklı saksı modelleri yaz aylarının vazgeçilmezidir. Yazın birçok üründe karşınıza çıkan hasır, bu ürün grubu için de çok şık ve modern görünüme sahip bir ham maddedir. Yaz aylarında sıklıkla kullanılan modellerden biri de ayaklı taş saksı tipidir. Bitki toprağının güneş ışınları dolayısıyla aşırı ısınmasını engelleyen bu ürünler bitkilerin kurumasına engel olur. Binlerce farklı ürünü sizlere sunan Trendyol’da farklı tasarım ve boyutlara sahip ürün gruplarını inceleyebilir ve beğendiğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Evinize Renk Katan Ayaklı Saksılar

Evinize Renk Katan Ayaklı Saksılar

Saksılar temel işlevlerinin yanında göze de hitap etmelidir. Farklı renk ve desende üretildiğinden süs objesi olarak kullanmanız mümkündür. Evinizde oldukça yerel ve nostaljik bir görüntü yaratabileceğiniz bakır ayaklı modeller, şık olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça dayanıklıdır. Son zamanların en gözde dekorasyon ürünlerinden biri olan bambu, her alanda olduğu gibi bu ürün çeşidinde de karşınıza çıkar. Bambu ayaklı saksı evinize oldukça modern bir görüntü sağlarken aynı zamanda esnek ve sağlam yapısı sayesinde kırılmalara karşı da dayanıklı ürünler sunar. Yine oldukça büyük ilgi gören ayaklı cam saksı modelleri, özellikle içerisinde taş dekorlar kullanılan bitkiler için çok şık bir görüntü sunar. Camın şeffaf görüntüsü ile süs eşyası izlenimi veren bu oldukça şık modeller, evinizin ve iş yerinizin havasını değiştirir. Parlak görünümüyle bitkilerinize ev sahipliği yapmaktan çok şık bir aksesuar görevi gören gümüş ayaklı saksı modelleri gösterişi ve parlak şıklığı sevenler için ideal bir modeldir. Parlaklık sevenler için muadil niteliğindeki bir diğer ürün ise krom ayaklı saksı çeşitleridir. Bu modeller de gümüş kadar parlak ve dayanıklı olup daha toprak renginde bir yansıması vardır. Şıklığından vazgeçmek istemeyenler için bu iki ürün vazgeçilmezler arasında yer alır. Daha sade ve minimal bir dekorasyon tasarlayanlar için ise desenli ya da desensiz modelleri olmakla birlikte farklı renklerde ürünler de mevcuttur. Bu ürünlerin başında siyah ayaklı saksı gelir. Bu renk evinize daha klasik bir görüntü sunmanın yanı sıra daha ciddi bir havası olan iş yerleriniz için de oldukça idealdir. Gözü yormayan ve her renkte dekorasyona uyum sağlayan bir diğer çeşit ise beyaz ayaklı saksı modelidir. Bu da tıpkı siyah renkte olduğu gibi her renge uyum sağlayacak bir ana renk içerdiğinden ev ve ofislerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz modeller arasında ilk sıralardadır. İster ev ya da ofis dekorasyonu için ister dış mekan peyzajı için kullanabileceğiniz tüm modelleri Trendyol’da bularak ihtiyacınıza ve zevkinize en uygun olanı belirleyebilirsiniz.

Ayaklı Saksıların Kullanımı

Ayaklı Saksıların Kullanımı

Bitkilerinize ev sahipliği yaparken aynı zamanda evinizin havasını değiştiren dekoratif ayaklı saksı, ihtiyacınıza uygun ürünü kullanabilmeniz için oldukça farklı seçeneklerde üretilir. Eğer birden fazla bitkiyi tek bir yerde birleştirmek istiyorsanız ayaklı saksı standı kullanmanız sizin için oldukça uygundur. Bu sayede bitkileriniz düzenli durur ve dekoratif bir görüntü sağlar. Bununla birlikte seçerken içerisinde büyütmek istediğiniz bitkiyi de göz önünde bulundurmalısınız. Bitkiler köklerini salacak yeterli alana sahip olmadıkları takdirde zamanla solarak canlılığını kaybeder. Bu yüzden de bitkinizin rahatça kök salabileceği genişlikte ürünler seçmeniz çok önemlidir. Tek bir gövdeden çıkan bitkiler için yuvarlak ayaklı saksı idealdir. Bu şekilde orta kısmına yerleştireceğiniz bitkinin kökleri her yöne genişleyebilir ve sağlıklı bir şekilde büyür. Birkaç farklı gövdeye ayrılmış bitkiler için ürünler arıyor ya da çeşit çeşit bitkilerinizi yan yana sıraladığınız bir görüntü oluşturmak istiyorsanız ayaklı dikdörtgen saksı size en uygun modeldir. Bu modelin uzun yapısı sayesinde bitkileriniz kendine rahat bir büyüme ortamı bulur ve farklı renkteki çiçeklerle harika bir peyzaj görüntüsü oluşturur. Birden fazla bitkiyi yan yana koymak için illaki aynı ürünler içerisine dikmenize gerek yoktur. İkili ayaklı saksı ile farklı ürünlere diktiğiniz bitkilerinizin birlikte uyum içerisinde yan yana büyümesini sağlayabilirsiniz. Birçok bitkiye ev sahipliği yapabilecek renkli tasarımlara sahip ferforje ayaklı saksı modelleri evinizin balkonunu süslemenize de yardımcı olur. Balkon ve cam kenarlarına sabitlenebilen modelleriyle düşme tehlikesi yaşamadan güvenle bitkileriniz için kullanabilirsiniz. Güneş alma ihtiyacı fazla olan bitkiler için ideal olan bu model sayesinde bitkiler, ihtiyacı olan güneş ışığını alarak daha canlı bir görünüme kavuşur. Dikdörtgen ayaklı saksı modelleri ile de köşelerinizi dekorasyonunuza kazandırabilirsiniz.

Ayaklı Saksıların Bakım Özellikleri

Ayaklı Saksıların Bakımı Nasıl Olmalı?

Evlerin temizliği, hijyen ve sağlık konusunda çok önemlidir. Sıklıkla eşyaları kaldırmayı ya da yerlerinden oynatmayı gerektiren yüzey temizliği çoğunlukla temizliği zorlaştırır. Ancak eşyaların yerden yüksekte olması temizliğini kolaylaştıran bir etkendir. Yüksek ayaklı saksı modelleri sayesinde yüzey temizliğinizi gerçekleştirirken bitkilerin yerini değiştirmenize gerek kalmaz. Kolaylıkla temizliğini gerçekleştirebileceğiniz bu ürünler sayesinde temizlik sırasında daha az yorulursunuz. Bitki için kullandığınız eşyaların temizliği de sizin ve bitkinin sağlığı için oldukça önemlidir. Bunun dışında ürünlerin dış tasarımı, temizliği konusunda oldukça büyük öneme sahiptir. Fazla girintili çıkıntılı olmayan düz modeller daha kolay silinebildiği ve hızlıca temizlenebildiği için hijyen açısından size büyük bir kolaylık sağlar. Ayaklı rattan saksı modelleri ise girintileri fazla olmasına rağmen tasarımından dolayı en az toz tutan modellerdendir. Bunun sebebi ise tasarımında kullanılan girintilerin derin olmamasıdır. Bu sayede temizliğini kolayca yapabileceğiniz bu model, aynı zamanda oldukça şık tasarımıyla sizlere kolaylık ve şıklığı bir arada sunar. Aldığınız ürünün dış tasarımı kadar üretildiği malzeme de ürünlerin bakımını belirler. Toprak ana maddeli ürünlerin temizliği hassas bir bakım gerektirir. Çatlama ve çizilmeye yol açmamak için uygun temizlik ürünü kullanılmalıdır. Buna karşılık plastik ürünler evinizde bulunan tüm temizlik malzemeleriyle rahatlıkla temizlenebilir. Islak bir bez yardımıyla dahi temizliğini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca plastikler iz tutmaz özellikleri sayesinde üzerinde parmak izi ya da su lekesi de bırakmaz. Metal malzemelerden üretilen modellerde ise parlak yüzeylerinden ötürü parmak izi kalma olasılığı fazla olduğundan ofis gibi sık temizlenemeyen ortamlarda kullanılmaları önerilmez. Pirinç ayaklı saksı gibi parlak metallerden üretilmiş ürünlerin temizliği oldukça kolaydır. Islak bir bez ile silerek metal yüzeylerinden, daha önce oluşmuş lekeleri anında çıkarabilir ve bu temizlik sırasında evinizde kullandığınız tüm temizlik ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Herkese Uyum Sağlayan Uygun Fiyatlı Çeşitler

Herkese Uyum Sağlayan Uygun Fiyatlı Çeşitler

Tüm eşyalarda, üzerinde kullanılan aksesuarlara ve üretildiği malzemenin kalitesine göre farklı fiyatlar görülür. Her üründe olduğu gibi bu grupta da seçim yaparken satın alacağınız ürünün üretildiği malzemeyi iyi seçmeniz gerekir. Farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak özellikleri çeşitlendirilen ayaklı saksı fiyatları da bu özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Kullanılan materyalin cinsi, bu durumda en önemli etkendir. Ahşap ya da metal oluşuna ya da alüminyum kullanılmasına göre fiyatlandırmasında farklılık oluşur. Kullanılan materyalin kalitesi ve fonksiyonelliği de yine fiyatı etkileyen faktörlerdir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş modeller uzun yıllar size ve bitkilerinize eşlik edeceğinden fiyatının hakkını verir. Fiyatlarını belirlemede en önemli etken ise ürünlerin boyutlarıdır. Oldukça uygun fiyata sahip olabileceğiniz ayaklı minik saksıyı küçük bitkilerinizi içerisine koyarak düzenleyebilir ve hem doğal hem de şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayaklı orta boy saksı modelleri ise birçok çiçek türünü içerisinde barındırabileceğiniz boyutlara sahiptir. Bu sayede evinizde bitkilere yer açarken evinizdeki diğer eşyalardan vazgeçmenize gerek kalmaz. Büyük ayaklı saksı modelleri ise geniş köklere sahip olan ve boyutları normal bir çiçekten daha büyük olan bitkileriniz için idealdir. Bu sayede bitkileriniz zarar görmeden rahatça büyüme imkanına sahip olur. Bu ürün grubunun en büyüklerinden olan ayaklı saksı 60 lt hacme sahip olup dış mekan peyzajını kolaylıkla yapabileceğiniz özelliktedir. Kullanılan ana ürünün boyutuna göre fiyatlarda değişiklik görülür. Bitkinizin büyüme hızını ve ulaşacağı boyutları göz önüne alarak seçmeniz sizi fazla masraftan korur. Bu sayede alacağınız tek bir ürünle bitkiniz uzun süre değiştirme ihtiyacı olmadan büyümesini sürdürür. Siz de bütçenizi yormadan bir alışveriş deneyimi yaşamak istiyorsanız Trendyol’un uygun fiyatlı modellerini inceleyebilirsiniz.

Trendyol’da Eşsiz Ayaklı Saksı Modelleri

Trendyol’da Eşsiz Ayaklı Saksı Modelleri

Aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabileceğiniz Trendyol, ayaklı saksı modelleri ile de karşınıza çıkar. Farklı renk ve tasarımlarda üretilmiş bu modelleri seçerken kullanacağınız mekanın dekorasyonuna göre tercih etmeniz faydalı olur. Çünkü bitkilerinize yaşam alanı sunarken aynı zamanda dekoratif bir obje görevi de görür. Sade tasarıma sahip düz renkli modelleri her ortama uyum sağlar ve aynı zamanda içerisindeki çiçekle de uyumlu bir görüntü sunar. Daha dikkat çekici ve şık ürünler tercih edenler için ise farklı materyal ve desenlerde üretilmiş modeller iyi bir seçenektir. Bu modeller başlı başına dekoratif bir obje görevi görürken aynı zamanda bitkilerinizi koruyan sağlam iç yapıya sahiptir. Parlak yüzeyleri sayesinde sıklıkla tercih edilen bakır ayaklı saksı bulunduğu ortama daha şık bir görünüm kazandırmasının yanı sıra sağlam bir yapıya da sahiptir. Kullanmak istediğiniz materyali belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken nokta ise ürünün boyutudur. Kullanılan alana uygun boyut seçimi hem bitkilerin sağlığı için hem de rahat bir kullanım için gereklidir. Çocuklarınızın özgürce koşturmaya devam etmesini istiyor aynı zamanda bitkilerin de güvende kalmasını istiyorsanız uzun ayaklı saksı modelleri size en uygun ürün çeşididir. Bu sayede bitkilerde dal kırılması ve toprak dökülmesi sorunları yaşamazsınız. İhtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun olması size yüksek konfor sağlar. Böylece bitkilerin bakımını doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Küçük ayaklı saksı ise size dar alanlarda yardımcı olurken aynı zamanda kısa olması sebebiyle de masa ve raflara koyabileceğiniz bir dekorasyon sunar. Tüm ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün bulacağınız Trendyol, farklı filtreleme ve sıralama seçenekleriyle size yardımcı olur. Bu sayede kendi zevk ve bütçenize uygun seçenekleri Trendyol’dan inceleyebilir, dilediğinizi satın alabilirsiniz.