İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Baldo Pirinç

" araması için 441 sonuç listeleniyor

Etkileyici Lezzetiyle Baldo Pirinçler Trendyol’da!

Baldo pirinç mutfaklarda sıklıkla kullanılan tahıl ürünlerinden biridir. Farklı birçok marka tarafından üretilen ürünün, birbirinden farklı kilo seçenekleri vardır. Pirinç, dünya genelinde bol sulu arazilerde yetişen beyaz, kahverengi ve kepekli çeşitleri ile bilinir. Bitkinin tohumundan elde edilen bir üründür. Genellikle orta taneli bir gıda kültivarı olarak geçen ürün, yemeklerde sıkça tercih edilir. Karbonhidrat vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Vücut için bir karbonhidrat kaynağı olmanın yanında içerdiği diğer vitaminler ve besleyiciliği ile de sıkça karşılaşılan bir ürün çeşididir. Lezzetiyle insanların damaklarında güzel bir tat bırakır. Bu çeşit, sadece evde tüketilen bir ürün değildir. Otel, restoran ve kafelerde sıkça tüketilen ürünler arasında yerini alır. Lüx baldo pirinç yüksek su çekebilme özelliği ile birbirine yapışmaz ve tane tane pilav ve dolma tariflerinde sıklıkla kullanılır. Ürünün diğer özelliği ise yüksek karbonhidratlı olması ve oldukça şişkin bir yapıda olmasıdır. İçerisinde yüksek oranda nişasta barındırır. Diğer türlerine göre mat bir renge sahiptir. Ürün, sulak arazilerde yetişen bir tahıl çeşididir. Türkiye’de sık yetiştirilen pirinç baldo cinsidir. Kaliteli ve iri taneli olmasıyla oldukça beğenilir. Ağırlıklı olarak Balıkesir’in Gönen bölgesinde yetişir. Lezzeti ve besleyici özelliği ile öne çıkan ürün, her damak tadına hitap eden nadir besinlerden biridir. Kampanyalı fiyat seçenekleri ile size uygun boyuttaki baldo çeşidini Trendyol üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz.

Yemek Tariflerinin Vazgeçilmez Tadı Baldo Pirinç

Yemek Tariflerinin Vazgeçilmez Tadı Baldo Pirinç

Baldo pirinç çeşitleri müşteriler tarafından oldukça fazla tercih edilir. Müşterilerin geneline hitap eden baldo pirinç 1 kg, 2 kg, 2.5 kg, 5 kg, 10 kg, 50 kg miktarları ile sadece evler için değil işyerlerine de uygundur. Farklı ölçülerde bulunan ürünler, her ihtiyacı karşılayabilir. Ürünü pişirirken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Yoğun nişasta içermesi ve iri taneli olması sebebiyle, diğer türlere göre fazla su ihtiyacı vardır. Pilavı yaparken pilavın tane tane olması için su miktarı çok önemlidir. Pilavı yapmadan önce bu ürünü içine bir miktar tuz atarak, ılık suda yaklaşık 15 ila 20 dakika bekletmeniz önerilir. Sonrasında nişastası gidene kadar bol suda yıkanır. Yıkama sırasında akan suyun berrak olması, nişastanın giderildiğini gösterir. Sonrasında 2 su bardağı pirinç için 2,5 su bardağı sıcak su hazır edilir. Tercih ettiğiniz yağı ocağa alarak ardından tamamen süzülmüş gıdayı ekleyebilir ve kavurma işlemine geçebilirsiniz. Bu tahıl ürününün tane tane olması, yeterince kavrulduğunu gösterir. Hemen akabinde sıcak su ve yeterince tuz ekleyerek, tencerenin kapağı kapatılır ve pişmeye bırakılır. Yemek suyunu tamamen çektiğinde ocağın altı kapatılır ve demlenmeye bırakılır. Pilavın demlenme süresi için 15 ila 20 dakika yeterli olabilir. Farklı bir pilav tarifi arıyorsanız nohutlu pilav tarifini de deneyebilirsiniz. Nohutlu pilav da sevilen lezzetler arasındadır. Baldo pirinç tavsiyelerini inceleyerek, farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Bu ürün canınız tatlı çektiğinde tam kıvamında bir sütlaç için ana malzeme görevi görür. Sütlü bir tatlı olması sebebiyle hafif olan sütlaç, gerekli miktarda tüketildiği zaman diyetler için de uygun olabilir. Bunun yanı sıra dolma çeşitleri yaparak akşam yemeklerinizi oldukça doyurucu bir hale getirebilirsiniz. Diyet zamanı yapabileceğiniz nefis tariflerden birisi de pirinç salatasıdır. Bu ürünü kullanarak yapacağınız salata, yüksek besin değerlerine sahip olur. İri taneli olması sebebiyle göze de hitap eden salata, diyetlerin vazgeçilmezleri arasında yerini alır. Trendyol’dan detaylı bir inceleme yaparak, size uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

Kullanım Yerlerine Göre Baldo Pirinç Çeşitleri

Kullanım Yerlerine Göre Baldo Pirinç Çeşitleri

Birbirinden değişik ve farklı bölgelerde üretimi gerçekleştirilerek, kullanıma hazır hale getiren baldo pirinç markaları vardır. Fiyatları markalara ve üretildiği bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bu ürün sulak ve ılıman iklimi seven bir çeşittir. Türkiye’de özellikle Marmara ve Ege bölgesinde yetişir. Evinize aldığınız ürünlerin uzun ömürlü olabilmesi için kapalı ve serin bir yerde muhafaza edilmesi tavsiye edilir. Birçok kişi bu gıdanın tahıl mı yoksa bakliyat mı olduğu konusunu araştırır. Sağlıklı tahıl kaynakları arasında olan ürünün, ilk olarak İtalya’da ortaya çıktığı bilinir. Orta taneli bir pirinç kültivarı olmasının yanında bazı türlerin birbirine karıştırılması sonucu ortaya çıkar. En çok kullanım alanı ise tane tane olan lezzetli pilav çeşitleridir. Kendine has özelliği ile fazla su emen bir yapıya sahiptir. Gerekli koşullar sağlandığında uzun süre bozulmadan durabilmesi, müşteriler için avantaj sağlayan özelliklerinden biridir. Baldo pirinç yorumları müşterilerin bu gıda malzemesini, genellikle ahşap veya cam kaplarda sakladığını gösterir. Ürün, düzenli spor yapanlar için temiz karbonhidrat kaynakları arasında bulunur. Baldo pirincin 100 gramında 350 kalori, 1.34 gram yağ, 77.34 gram karbonhidrat ve 6.34 gram protein bulunur. İçeriğinde pek çok vitamin barındıran bu ürün; A, B1, B2, B3 ve C vitamini açısından da oldukça zengin bir tahıl türüdür. Bu vitaminler görme, büyüme, deri, saç, tırnak gibi vücudun işlevlerini sağlayan bölgelerin sağlıklı olmasına destek sağlayabilir. Türkiye’de farklı bölgelerde yetişen bu ürün, birçok marka tarafından üreticiden satın alınarak paketlenir. Türkiye’de bu ürünün yetiştirildiği önemli yerlerden biri Gönen ovası olarak bilinir ve insanların ihtiyacının %10’u bu ovadan karşılanır. Kaliteli ve lezzetli baldo pirinç online satış imkanıyla rahatlıkla satın alınabilir.

Avantajlı Baldo Pirinç Fiyatı

Avantajlı Baldo Pirinç Fiyatı

Baldo pirinç fiyatı markalara göre ve üretildiği bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Fiyatı belirleyen bir diğer etmen ise paketleme şekli ve gramajlarıdır. 1 kg, 2 kg, 2.5 kg gibi paketlenmiş ürünler bulunur. Farklı ölçülerde paketlerin bulunması, müşteriler için avantaj oluşturur. Büyük yemek firmaları ve restoranlar 25 kg ve 50 kg’lık ürünleri tercih edebilir. Fiyatları incelendiğinde ağırlık arttıkça kilogram başına düşen fiyatın azaldığı görülür. Yani 10 kg ürün 5 kg’lık üründen uygun fiyatlı olabilir. Bu ürün için ayırdığınız bütçeye göre Trendyol üzerinden filtreleme yapabilirsiniz. Ayrıca belli dönemlerde yapılan baldo pirinç indirimlerini takip ederek bütçenizi koruyabilirsiniz. Mutfaklarda çok sık kullanılan bu malzeme ile yapabileceğiniz pek çok tarif vardır. Pilav ve dolma gibi bilinen yemeklerin yanı sıra bazı sebze yemeklerinde de kullanılabilir. Örneğin pırasa ve kabak gibi yemeklerin yapımında bir miktar kullanılan ürün, doyuruculuk oranını artırabilir. İçeriğinde bulunan nişasta, yemeğin suyunu emerek kıvamını artırır özelliktedir. Pirinci yemeklerinizde kullanmak istediğinizde, yemeğin suyunu ona göre ayarlamanız önemlidir. Baldo pirinç ile yapabileceğiniz farklı çorba tarifleri de vardır. Yayla çorbası, ezogelin çorbası, mercimek çorbası gibi çeşitlerde sık tercih edilir. Çorba yapımında bu ürünü kullanmak, kıvamlı bir çorba elde etmenizi sağlayabilir. İyi bir pilav için ürünün kalitesi çok önemlidir. Bu sebeple sık tercih edilen bir üründür. Tereyağı ve tavuk suyu kullanılarak yapılan pilav tarifi oldukça beğenilir. Bunun yanında garnitürlü ve şehriyeli pilav çeşitleri de yaparak, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Her bütçeye uygun aralıklarda bulunan ürünler, müşterileri memnun edebilir. Trendyol’dan ürün çeşitlerini inceleyebilir ve güvenle baldo pirinç satın alabilirsiniz.