İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Barkod Yazıcı

" araması için 51 sonuç listeleniyor
TSC Te200 Barkod Yazıcı
Kargo Bedava

TSCTe200 Barkod Yazıcı

7.043,83 TL
Sepete Git

Hızlı ve Kaliteli Baskı İçin Barkod Yazıcı Modelleri Trendyol'da!

Barkod etiket baskısı, işletmelerin envanteri yönetmesine, varlıkları izlemesine ve verimli tedarik zinciri operasyonlarını sürdürmesine olanak tanıyan, uygun maliyetli bir sisteminin parçasıdır. İlk kez baskı uygulamak veya mevcut olanı yazdırma işlemlerini verimli hale getirmek isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler için doğru modeli seçmek güvenirliği artırmaya ve gereksiz harcamaları önlemeye yardımcı olur.İşletmenizde bandrol sayfalarına yazdırmak için standart bir ofis yazıcısı kullanmak, kısa vadede ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, ancak işinizi büyütmeyi planlıyorsanız, standart bir ofis veya lazer modeli genellikle uygun maliyetli bir çözüm değildir. Barkod yazıcı adaptörü gibi önemli parçalar yapılacak işin kalitesini etkiler. Büyük miktarlarda ve yüksek kaliteli bandrol basmak için tasarlanan bu ürünler, işiniz büyüdükçe ihtiyaç duyduğunuz artan baskı hacmini hızlı ve verimli bir şekilde karşılar. Lazer model karşılaştırıldığında, bir barkod yazıcı az kesintiye uğrar ve yüksek baskı hacimlerinde az bakım ve onarım gerektirir.Standart ofis modelleri genellikle tek seferde tüm bir bandrol sayfasını yazdırmanızı gerektirir. Ofis tiplerine göre etiketlerin ve sarf malzemelerinin verimli kullanılması için tasarlanan işlevsel kargo barkod yazıcı ise her seferinde bir bandrol yazdırarak verimli çalışır. Verimli çalıştıkları için aynı zamanda ofis modelleri uygun maliyetli bir seçenektir. Bu ürünler, bandrol tabakalarından uygun fiyatlarla satılan özel bandrol rulolarını kullanır. Düşük sarf malzemesi maliyeti ve az kesinti riski ile barkod yazıcı markaları, üretkenlik kaybını önleyerek paradan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Pratik Kullanıma Sahip Barkod Etiket Yazıcı

Pratik Kullanıma Sahip Barkod Etiket Yazıcı

Doğru barkod okuyucu ve yazıcı modeline yatırım yapmak, işletmeniz için okunamayan etiketler ve kesinti süresi riski gibi maliyetleri artıran sorunları aza indirerek, her basımda yüksek kaliteli baskılar elde etmenizi sağlar.İşletmeniz için iyi bir model seçmenin ilk adımı, etiketleri ne için kullanılacağı ve hangi tip yüzeye yapışacağını belirlemektir. Kutular için nakliye etiketleri, mücevher gibi hassas ürünler için küçük bandroller veya şampuan şişeleri için su geçirmez bandroller farklı baskı teknikleri gerektirir. Etiketlerinizin dayanması gereken direnç, kimyasallar ve ışık gibi unsurları göz önünde bulundurarak doğru bandrol ve cihaz tipini kolayca belirleyebilirsiniz. Bandrolleri çok fazla aşınma ve yıpranmaya maruz kalır. Bu nedenle etiketin kalitesini etkileyebilecek çeşitli unsurlara göz önünde bulundurmanız gerekir. Aşınma ve yıpranma, etiketlerin belirli kimyasallarla temas etmesi sonucunda da meydana gelebilir. Yağ, gres, alkol, temizleme maddeleri veya diğer kimyasalla yazdırılan ürüne zarar verebilir ve okunmaz hale getirebilir. Güneş ışığı hemen hemen tüm yüzeyler için yıpratıcı özelliklere sahiptir. Etiketlerinizin, görüntülerin hızla solmasına neden olabilecek ultraviyole ya da floresan ışığa maruz kalma riski varsa, ultraviyole dirençli baskı çözümlerini tercih etmeniz gerekebilir. Güneş ışığı dışında temas, sürtünme veya sıyrıklarla bandrol üzerindeki görüntüyü yıpratabilir. Her ihtiyaca uygun modeller yer alır. El barkod yazıcı modelleri pratiklik sağlar. Etiket ortamındaki unsurları dikkatli bir şekilde değerlendirmek, iyi baskı çözümünü satın almanıza yardımcı olur. Lazer barkod yazıcı satın alırken, bandrol direnci faktörünü anlamak, ihtiyacınız olan bandrol malzemesi türünü seçmenize yardımcı olur. Basit kâğıt etiketler, nakliye ve raf bandrolleri gibi genel amaçlı uygulamalarda işe yararken, dayanıklı, yüksek dirençli uygulamalar için polipropilen veya sentetik bandroller gerekir. Bandrol malzemesi termal transfer ya da doğrudan termal baskı yöntemi gibi hangi baskı türüne ihtiyacınız olduğunu belirler. Çevresel faktörler, baskı dayanıklılığını, bandrol yapışkanını ve masaüstü veya endüstriyel bir modele ihtiyacınız olup olmadığını etkileyebilir. Örneğin etiketleriniz dışarıda yağmurda, güneşte, sıcakta veya aşırı soğukta kullanılacaksa, kapalı ortamda muhafaza edilecek bandrollerden dayanıklı baskı yöntemlerini kullanmanız gerekir. Aşırı sıcaklık koşulları baskı kalitesini etkiler. Etiketlerinizin donduruculara veya fırınlara dayanması, ürün dondurucuya ulaşmadan önce ya da depolama sıcaklığından farklı koşullarda yapıştırılması gibi çok sayıda faktör baskıda kullanılacak makine seçimini belirler. Dar alanlarda tercih edebileceğiniz mini barkod yazıcı modellerini güvenle satın alabilirsiniz.

Her İhtiyacınıza Uygun Termal Barkod Yazıcı

Her İhtiyacınıza Uygun Termal Barkod Yazıcı

Bandrol ile ilgili hususlara ek olarak,ürününüz bir ofis ortamında mı yoksa endüstriyel bir ortamda mı kullanacağınız da önemlidir. Ürününüz toza, darbelere ve günlük yıpranmaya maruz kalacağı bir depo veya dağıtım tesisinde kullanılacaksa, çift taraflı barkod yazıcı iyi seçimdir. Öte yandan, ürünleri temiz ve kontrollü bir ofis ortamında yazdırıyorsanız, bir masaüstü modeli ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Küçük ila orta ölçekli hafif endüstriyel işlemler için orta sınıf olanlar, endüstriyel barkod yazıcı düşük bir fiyat noktasında dayanıklılık ve sağlamlık sunar. Yüzey özellikleri, uygulamanız için iyi sonucu verecek bandrol yapıştırıcısı türünü belirler. Pürüzlü veya pürüzsüz yüzeyler farklı tipte etiketler ve dolayısıyla farklı tipte modeller gerektirir. Yaygın yapıştırıcı türlerinden bazıları kalıcı, çıkarılabilir, dondurucu ve yüksek yapışma gücüne sahip güçlü yapıştırıcılardır. Kalıcı yapışkan tipik olarak etiketin çıkarılması gerekmeyen yüzeylerde kullanılırken çıkarılabilir olanlar, etiketlerin bir yüzeyden diğerine aktarılması gerektiğinde tercih edilir. Dondurulmuş ögeleri etiketliyorsanız, etiketi öge donmadan önce mi yoksa sonra mı uyguladığınıza bağlı olarak deep freeze bandrolleri idealdir. Uygulama sıcaklığı nemi ve yoğunlaşmayı etkilediğinden bu bandroller, özellikle soğuk uygulamaları için tasarlanmış özel bir soğuk / sıcaklık yapışkan kullanır. Yüksek yapışkanlı bandroller, dayanıklılık ve dış etkenlere karşı yüksek direnç gerektiren lastikler gibi pürüzlü veya dokulu yüzeyler için uygundur. İhtiyaç duyduğunuz bandrol boyutlarına bağlı olarak, farklı ebatlarda baskı yapabilen çok sayıda ribonlu barkod yazıcı bulabilirsiniz. Örneğin takı etiketleri için küçük olanlara ya da çok büyük nakliye için olanlara ihtiyacınız olabilir. Etiketinizin boyutu, cihaz kafası boyutunu ve DPI değeri belirler. Büyük bandrollerde, büyük baskı kafaları, küçük olanlarda ise küçük barkod yazıcı kullanılır. Ek olarak, küçük bandroller, küçük boyutlarda baskı yaparken kaliteyi korumak için yüksek çözünürlük gerektirir. Bu ise yüksek çözünürlüğe sahip olan bir modele ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Standart bir bandrol boyutu kullanmak, işletmeler için uygun maliyetli yaklaşımdır. Yaygın barkod boyutları inç cinsinden 4 x 6, 1 x 2, 1 x 3 ve fazlasını içerir. Özel bandroller pahalıdır ve özel boyutlar için kalıp ücretleri ödemenizi gerektirir.

Her Renkte Baskı Yapabilen Renkli Barkod Yazıcı

Her Renkte Baskı Yapabilen Renkli Barkod Yazıcı

Baskı hacminiz, düşük, orta veya ağır hizmet tipi bir modele ihtiyacınız olup olmadığını belirler. Baskı hacimlerinin evrensel olarak kabul edilmiş bir tanımı olmasa da düşük hacimli baskı, genellikle günde 100'den az veya haftada yaklaşık 500 bandrol anlamına gelir. Yaygın uygulamalar, varlık yönetimi, ambarlama ve envanter uygulamaları ile ilgili temel envanter kontrolü ve varlık takibini içerir. Masaüstü barkod yazıcı, düşük hacimli baskı işlemleri için idealdir ve baskıyı yazdırmaya başlamak için uygun maliyetli bir yol sunar. Orta hacimli baskı genellikle günde yaklaşık 100 ila 300 etikettir. Tipik uygulamalar arasında varlık yönetimi, depolama, envanter, biletleme, teslimat ve hizmet uygulamaları bulunur. Yüksek hacimli baskı, günde 300'den fazla bandrol olarak kabul edilir. Bu tür bir barkodlama işlemi, genellikle günün her saati çalışabilen yüksek kaliteli termal transfer modelleri gerektiren birden fazla depo konumu olan büyük şirketlerde bulunur. Hem tek renk hem de renkli barkod yazıcı modelleri söz konusu olduğunda nokta matris, mürekkep püskürtme, termal transfer, direkt termal ve lazer olmak üzere genel olarak beş farklı model vardır. Karekod barkod yazıcı modelleri için termal transfer ve direkt termal, sürekli olarak dayanıklı ve doğru baskı görüntüleri basma yetenekleri nedeniyle yaygın kullanılan baskı yöntemleridir. Hem termal hem de direkt termal olanlar, bandrol yüzeyine ısı uygulamak için termal bir kafa kullanır. Barkod yerine yüksek kaliteli renkli grafikler yazdırmak istiyorsanız, özellikle baskı görüntüleri için tasarlanmış bir modele ihtiyacınız olmayabilir. Seyyar barkod yazıcı ile yüksek performanslı ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Avantajlı ve Uygun Barkod Yazıcı Fiyatları

Avantajlı ve Uygun Barkod Yazıcı Fiyatları

Direkt termal cihazlar, görüntüyü oluşturmak için etiketin yüzeyini karartan özel olarak kaplanmış bandrollere doğrudan ısı uygulayarak çalışır. Bu ürünler, şerit, toner veya mürekkep kullanmadıkları için işletmeler için uygun maliyetli bir seçenektir. Bununla birlikte yazıcılar, termal barkod yazıcı için özel olarak tasarlanmış etiketlerin kullanılmasını gerektirir. Direkt termal baskı, nakliye etiketleri, makbuzlar, biletler ve diğer iç mekan uygulamaları gibi kısa ömürlü etiketler için iyi sonucu verir. Direkt termal baskı ile elde edilen etiketler çok fazla ısıya ve güneş ışığına maruz kalırsa solabilir. Etiketler baskıdan sonra tipik olarak yaklaşık altı aylık bir ömre sahiptir. Ribonsuz barkod yazıcı kullanım kolaylığı sağlayarak işlerinizi hızlandırır. Termal transfer cihazları, bir şeride ısı uygular ve daha sonra mürekkebi etiket yüzeyinde eritir. Termal transfer baskı, varlık ve ürün bandrolleri gibi uzun süreli kullanım gerektiren genel amaçlı bandrollerden endüstriyel sınıf etiketlere kadar farklı bandrol türleri üzerinde yüksek kaliteli görüntüler üretmek için kullanılır. Termal masaüstü model, düşük ila orta hacimli baskılarda yüksek kaliteli baskı gerektiren ofisler ve perakende ortamları için idealdir. Yüksek hacimli baskı için iyi bir seçenek olan endüstriyel cihazlar, varlık yönetim, nakliye ve teslim alma, üretim ve fazlası gibi zorlu uygulamalar için dayanıklı bir tasarım sunar. Yapışkanlı barkod yazıcı çeşitleri farklı bandrol malzemeleri, optimum baskı kalitesi ve uzun ömür için farklı şerit türleri gerektirir. Kağıt etiketler şerit tipi açısından balmumu kullanır. Ortak uygulamalar arasında iç mekan varlık veya ürün bandrolleri, raf veya konum için olanları yer alır. Polipropilen etiketlerde balmumu ve reçine kullanılır. Bu etiketler dış mekan kullanımı için raf veya konum bandrolleri ve bileklikler için idealdir. Dış mekan uygulamaları için tercih edilen polyester / sentetik etiketlerde ise sadece reçine bazlı şerit kullanılır. Sticker barkod yazıcı modelleri işletmenizde pratik kullanım sunar. İşletmenizin makbuz, bileklik veya bilet yazdırması gerekiyorsa, bu uygulamalar için özel olarak tasarlanmış cihazlar bulabilirsiniz. Özel ürünler belirli bir kullanım alanı için barkodlar üretmenin verimli bir yolunu sunar. Bilet için olanları genellikle, her bilet arasında çentikler veya siyah işaret şeritleri bulunan sürekli bir delikli kart stoku üzerine basılır. Bilet için olan modeller, her bir biletin doğru şekilde yazdırılması için formun üst kısmını belirlemek için çentik veya şeridi algılama işareti olarak kullanır. Bu tip durumlarda hızlı süreçler için el tipi barkod yazıcı tercih edilebilir.Doğrudan mağazaya teslim için ideal olan mobil makbuz modelleri, saha hizmeti veya teslimat personelinin hareket halindeyken makbuz ve fatura yazdırılmasına olanak tanır. Makbuz için uygun olan modeller genellikle etiketleri değil, yalnızca fişleri yazdırır.

Yüksek Performanslı Karekod Barkod Yazıcı

Yüksek Performanslı Karekod Barkod Yazıcı

Depo ortamlarında, hasarlı etiketleri yeniden yazdırmak ve değiştirmek için taşınabilir mobil barkod yazıcı çeşitleri kullanılabilir. Mobil tipler ayrıca yenilenmiş ögeleri yeniden etiketlemenin kablosuz ve verimli bir yolunu sunar. Tipik olarak, mobil olanlar küçük miktarlarda bandrol yazdırmak için kullanılır ve çok az sayıda kare barkod yazıcı hem etiketleri hem de fişleri yazdırmanızı sağlar. Bileklik yazıcıları bir etkinlik alanındaki insanları ya da hastaları izlemek için ayrı baskılar yazdırmanın etkili bir yoludur. Hastaneler ve sağlık hizmetleri ortamları için, antimikrobiyal kılıfla birlikte gelen bileklikler ve özel modeller mevcuttur.Yüksek kaliteli olanlar doğru bandrollerin, şeridin, bakımlı bir baskı kafasının ve diğer faktörlerin bir kombinasyonu ile elde edilir. Aynı zamanda etiket tasarımınızın cihaz DPI değeri ile uyumlu olmasını gerektirir. Etiket barkod yazıcı satın alırken değerlendirmeniz gereken önemli faktörlerden biri, genellikle DPI olarak adlandırılan yazıcı çözünürlüğüdür. Bu ürünler için tipik olarak 203, 600, 406 veya 300 DPI barkod yazıcı mevcuttur. DPI inç başına nokta anlamına gelir ve etiketlerinizin ve resimlerinizin çözünürlüğünü belirler. Yüksek DPI birimleri yüksek çözünürlüklü olanlardır ve düşük çözünürlüklü birimlerden keskin görüntüler oluşturur. Örneğin, 600 DPI, çok yüksek çözünürlük olarak kabul edilen bir bandrol için inç başına tam 600 noktalı çok net tanımlanmış baskılar üretir. Kategorinin diğer ucunda yer alan 203 DIP'lik bir birim ise inç başına az nokta kullanır ve bu da düşük görüntü kalitesi ile sonuçlanır. Paranızın karşılığını iyi şekilde almak için bu ürünü satın almadan önce gereksinimlerinizi net bir şekilde anlamanız önemlidir. Baskı çözünürlüğü yazdırmanız gereken boyuta göre belirlenir ve ekipmanı satın aldıktan sonra ayarlanabilen veya değiştirilebilen bir ayar değildir. Her baskı kafasının minimum ve maksimum bandrol boyutları ve çözünürlükleri vardır. DPI, kalite ve okunabilirlik üzerinde büyük bir etkiye olduğundan kablosuz barkod yazıcı modelinde çözünürlüğünüz çok düşükse, çizgiler veya kareler grenli veya düzensiz görünebilir. Kalitesiz baskı nedeniyle tarayıcı bandrolleri okuyamayabilir. Taranamayan bandrollerin sonuçları, ters ibrazlar, geç teslimatlar ve cezalar gibi işletme karlılığınız üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir. Genel olarak küçük bir barkodun taranabilir olduğundan emin olmak için yüksek çözünürlük gerekir. Baskı verimliliğini artırmak ve olası maliyetlerin önüne geçmek için yüksek çözünürlüklü barkod etiket yazıcı çeşitlerini tercih edebilir, karlılığınızı artırabilirsiniz.

Bağlantı Yöntemine Göre Barkod Yazıcı Modelleri

Bağlantı Yöntemine Göre Barkod Yazıcı Modelleri

Yazdırma komutlarını almak için bu ürünlerin bir bilgisayara bağlanması gerekir. Yaygın bağlantı türü USB dir ve neredeyse tüm PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar bir USB bağlantısına sahipken, yeni modellerde az bağlantı noktası ve fazla kablosuz seçeneği bulunur. Eski bilgisayarlar seri veya paralel bağlantı bile kullanabilir, ancak yeni bir model satın alırken USB ve ethernet ya da Wi-Fi özelliklerini aramanız önerilir. Birden çok bağlantı seçeneği, Wi-Fi barkod yazıcı modelini çalışma ortamınıza entegre etmek için fazla esneklik sağlar. Buna ek olarak istenilen tonlarda yazdıran renkli barkod yazıcı fiyatları avantajlı seçeneklere de sahiptir. Endüstriyel masa üstü tarzı modelleri tipik olarak USB veya seri, ethernet ve bir Wi-Fi seçeneği içerir. Bununla birlikte endüstriyel Bluetooth barkod yazıcı modelleri de bulabilirsiniz. Cihazınızı bir bilgisayara bağlamak için USB kullanmasanız bile, USB yine de yararlıdır çünkü ürünü bir klavyeye takmanıza veya harici bir flash sürücü kullanmanıza olanak tanır. Elde taşınan bir tarayıcı da USB aracılığıyla bir yazıcıya bağlanabilir. Bazı modellerde birden çok USB bağlantı noktası da bulunur. Masaüstü yazıcılar genellikle USB, ethernet veya Bluetooth üzerinden bağlantı kurmanızı sağlar. Mobil ürünler Bluetooth veya Wifi kullanır, ancak bir USB bağlantı noktası da içerebilir. Bu ürünler, bandrol yazdırmanın kolay ve verimli yolunu sunar. İyi barkod yazıcı fiyatları için ürün açıklamalarını ve müşteri yorumlarını karşılaştırabilirsiniz. Buna ek olarak yorumlarda çeşitli barkod yazıcı tavsiye içerikleri bulunur. İster düşük hacimli bir işlem için küçük bir model, ister yüksek hacimli etiketleme işlerini tamamlamak için kapsamlı bir model olsun aradığınız modeli kolayca bulabilirsiniz. İyi ürünleri avantajlı Trendyol fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.

Barkod Yazıcı Nasıl Kullanılır?

Barkod yazıcılar günümüzde pek çok alanda kullanılan cihazlardır. Farklı özelliklere sahip olarak tasarlanan yazıcılar, içine etiket kartuşu konularak çalıştırılır. Bu sayede ürün otomatik olarak baskıya geçer. Yazıcının türüne göre baskı tekniği değişir. Barkod yazıcılar, direkt termal ve termal transfer baskı şeklinde işlem yapar. Direkt termal baskı yöntemi sırasında toner ve mürekkep kullanılmaz. Baskı kafasında bulunan kimyasal malzemelerle ısı uygulanarak uygulama yapılır. Termal sistemde ise mürekkep kullanılır. Baskı kafası doğrudan kurdele üzerine ısı uygular ve kurdele mürekkebi etikette eritir. Bunların hâricinde iki baskı tekniğiyle de işlem yapabilen cihazlar da vardır. Söz konusu ürünü işletmenizde veya departmanlarınızda ihtiyaç duyduğunuz özelliklere göre belirleyerek tercih edebilirsiniz. Bu sayede işlerinizin daha hızlı olmasını ve cihazın sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Barkod yazıcıyla iş veriminizi artırarak avantaj elde etme şansınız olur.

Barkod Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Barkod yazıcılar işletmelerin; üretim, satış, depolama gibi farklı konularda işlerini kolaylaştıran özelliklere sahiptir. Operasyonların hatasız olarak yapılması amacıyla bu cihazları kullanabilirsiniz. Söz konusu ürünü alırken dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunur. Barkod yazdırma sıklığı bunların başında sayılır. Çalıştığınız alan sürekli barkod basmanızı gerektiriyorsa endüstriyel yazıcıları tercih etmeniz uygun olur. Aynı zamanda az sıklıkla baskı yapıyorsanız masaüstü yazıcılar beklentilerinizi karşılar. Her bir barkod yazıcısı kendine has özellikleri sebebiyle farklı alanlarda kullanılır. Perakende, depo, taşımacılık ve imalat gibi sektörlerde mobil yazıcılar hizmetin kesintisiz olmasına destektir. Gelişmiş bataryası, Wi-Fi ve bluetooth bağlantılarıyla öne çıkar. Masaüstü yazıcılar, baskı sıklığı az olan işletmelerde dayanıklı yapısı ve çalışma temposuyla tercih edilir. Endüstriyel yazıcılar ise 7/24 çalışması gereken operasyonlarda yüksek hacimli baskı için üretilir. Çalışma koşullarınıza uygun olan barkod yazıcı çeşidiyle işleriniz sorunsuz devam eder.

Barkod Yazıcı Neden Silik Yazar?

Barkod yazıcılar genelde seri ve verimli olarak çalışan cihazlardır. Yoğun tempoda hizmet veren ürünlerde silik yazı sıklıkla görülen bir sorundur. Bunun pek çok nedeni olabilir. Özellikle baskı silindiri hasar görmüş veya aşınmışsa bu durumla karşılaşabilirsiniz. Çözüm için basınç silindirini değiştirmeniz gerekebilir. Sürekli işlem yapan cihazlarda, baskı kafası ve silindirinde toz birikebilir. Bu konu da silik yazıya sebep olabilir. Parçaların hassas bir biçimde silinip temizlenmesiyle sorunu giderebilirsiniz. Baskı kafasının altında bulunan bölüm zamanla yerinden oynar. Bunu düzeltmek için baskı kapağını açıp mekanizmanın bağlantı noktalarını sıkıştırabilirsiniz. Aynı zamanda makinenin kullanım talimatlarını dikkate alarak yazıcı kafasını ve merdane bölümünü temizlemeniz gerekebilir. Bu işlemleri yaptıktan sonra barkod yazıcının eski hâline döndüğünü ve sorunsuz çalıştığını görebilirsiniz.