placeholder
"

Basketbol Kolluk

" araması için 167 sonuç listeleniyor
Inspare Basketbol Voleybol Kolluk Sleeve
InspareBasketbol Voleybol Kolluk Sleeve
(3)
59,90 TL
Sepete Git

Basketbol Kolluk

Güvenli Spor İçin Basketbol Korumalı Kollukları

Spor yapmak vücudun bir ihtiyacı olmakla beraber dikkat edilmesi gereken hususları da içermektedir. Özellikle oyuncu temaslarını bulunduğu basketbol, futbol gibi sporlar yapılırken çeşitli ekipmanlar kullanılarak oyuncu sağlığı korunabilmektedir. Bunlardan biri olan basketbol korumalı kolluk çeşitleri de özellikle oyuncuların kol ve direk sağlığı düşünülerek tasarlanmıştır. Basketbol kollukları darbelere karşı hem kollarınızın hem de dirseğinizin korunmasına yardımcı olmaktadır. Anın adrenalini ile karşınızdaki oyuncu ile çarpışabilir ya da yere düşebilirsiniz bu gibi durumlarda kollarınızda çizik, kesik oluşumunu önler. Uzunluğu ile tüm kolunuzu örter ve atlet tarzı kısa kollu giysilerle de tercih edilebilmektedir. Kısa kollu bir üst tercih ettiğinizde kolluk kullanırsanız yere düştüğünüzde kollarınız soyulmaz ve deriniz zarar görmez. Korumalı basketbol kollukları dirsek kısmında bulunan sert bir set ile oluşmaktadır. Hızlı şekilde çarpmalarda dirsek kırılmaları oluşabileceği için bu koruma kısmı kırılmaların önüne geçmektedir. Dirsek en önemli eklem yerlerinden biri olarak özellikle basketçilerin en çok kullandığı kas kemik sistemlerinden biridir. Bu yüzden dirseğin korunması da son derece önemlidir. İşte korumalı kolluklar da dirseğin dışarıdan gelebilecek her türlü darbeye karşı korunmasını sağlamaktadır. Kumaş basketbol kolluk içerisinde dirseğe denk gelen bölümde gelişmiş teknoloji ile tasarlanan koruyucular bulunmaktadır. Sert zemine düştüğünüzde ya da farklı oyunculardan darbe aldığınızda dirseğinizin korunmasını sağlayacaktır. Sıkı yapısı ile dirsekteki kemikleri kırılmalara değil çıkma ya da çatlama gibi durumlara karşı da korumaktadır. Çok yönlü bir ürün olan basketbol kollukları kumaşları ile kolu tamamen sararken derinizin yıpranmasını ve darbe almasını da önlemektedir. Kas sağlığı düşünülerek yapılan bu kollukların hem aktif sporcuların hem de spor yapan herkesin ihtiyaçlarından biridir. Esnek kumaşı sizleri spor yaparken rahatsız etmez aksine kendinizi daha da güvende hissedersiniz. Kolluğunuzun verdiği rahatlık ile performansınızı daha iyi bir şekilde ortaya koyabilecek ve karşılaşacağınız her durumda aktifliğinizi koruyabileceksiniz. Herhangi bir düşme anında kolunuzda darbeye bağlı yırtıklar çizikler oluşmaz bu sayede de yara almadan maçınızı tamamlayabilirsiniz. Çokça faydası bulunan basketbol kollukları rahatlığı ve güveni size sunmaktadır. Tedirgin bir şekilde spor yapmaktansa rahat ve güvende hissederek basketbol oynayabilmenizi sağlamaktadır.

Farklı Tasarımlı Basketbol Kollukları Sayesinde Tarzınızı Yansıtın!

Spor yaparken giydiğiniz giysiler de tarzınızı ortaya koymaktadır. Kimileri şort gibi giysileri tercih ederken kimileri tayt tercih etmektedir. Kombininizde tarzınızı yansıttığı için bir nevi basketbol aksesuarları kolluk olmaktadır. Giydiğiniz spor kıyafetleri ile uyumlu oldukça fazla çeşitte basketbol kolluğu bulunmaktadır. Bu çeşitlilik yalnızca renklerin farklılığından değil kumaş ve tasarım gibi durumlarla da ortaya çıkmaktadır. Yumuşak dokulu likra kumaştan oluşan kolluklar daha çok antrenmanlar için tercih edilirken daha sert ve sıkı kumaşlı olanlar çoğunlukla maçlarda kullanılmaktadır. Zira maçlarda daha tehlikeli durumlarla karşılaşılabilmektedir. Bu gibi durumlarda darbelere karşı daha dayanıklı bir kol yapısı için bu kolluklar sizlere yardımcı olacaktır. Sert ve sıkı yapısı ile kolluklar kolunuzu sıkıştırarak kasların her daim sıcak kalmasını sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde ise kaslarınızın soğumayacak ve enerjiniz uzun süre bitmeyecek. Kas sıcaklığını koruyan kolluklar sıyrıklar ve çiziklere karşı da bir set görevi görmektedir. Düştüğünüz zeminde cam kırıkları, taşlar ve benzeri maddeler bulunabilir işte bu kolluklar tam da o noktada sizlere yardımcı olmaktadır. Yumuşak kumaşlı esnek basketbol kollukları kendinizi daha rahat hissetmek istediğiniz anlarda belki tek başınıza ya da ufak bir antrenmanda tercih edilebilmektedir. Bu sayede hem daha rahat hem de korunaklı bir şekilde spor yapabileceksiniz. Basketbol için kolluk modelleri oldukça farklı şekillerde bulunmaktadır. Renkleri itibariyle siyah ve beyaz gibi klasik tonların yanı sıra pembe mavi gibi canlı renklerde de basketbol kollukları mevcuttur. Giydiğiniz spor kombine göre farklı kolluklar tercih ederek tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Her kombine uyabilecek tonları seçebilir ve bunun yanı sıra özel kombinleriniz ile tercih edeceğiniz farklı tasarımlara sahip kolluklarda kullanabilirsiniz. Basketbol kollukları tarzınızı yansıtan birer aksesuarlar olarak hem sizi koruyacak hem de stiliniz ön plana çıkaracaktır. Basketbol kollukları yalnızca tek renk şeklinde değil desenli ve baskılı modelleri de bulunan ürünlerdir. Delikli ve pencereli görünümü olan kolluklar sıradanlığı aşan ve tarz oluşturan modellerdir. Hem farklı görünür hem de tarzınızı yansıtır. Bununla beraber sevdiğiniz spor giyim markasına ait basketbol kollukları da bulunabilmektedir. Üzerinde marka logosu ya da ismi basılı olan kolluklarda yine kalitesini ön plana çıkarmaktadır. Dünyaca ünlü basketbol takımlarının simgelerini taşıyan basketbol kollukları da yine en çok tercih edilen modellerdendir. Hem tarzınız farklılaşacak hem de kombinizi en iyi şekilde tamamlamış olacaksınız. Basketbol kollukları çeşitli tasarımlara da sahip olabilmektedir. Pencereli ve değişik modellerin yanı sıra dikişli ve farklı görünüme sahip modellerde bulunmaktadır. Her beğeniye ve kombine uygun modelleri bulunan basketbol kollukları en iyi spor aksesuarlarından biridir.

Her Beden İçin Basketbol Kollukları

Basketbol kollukları farklı tasarımlarının yanı sıra beden çeşitliliği de oldukça geniş olan ürünlerdir. Kumaş yapısına göre bu beden skalası değişkenlik gösterebilmektedir. Esnek ve yumuşak kumaşlı basketbol kolluklarında genelde tek bir beden farklı genişliğe sahip kollara uygun olmaktadır. Sıkı yapısı hem ince yapılı kollara hem de biraz daha geniş yapılı kollara uyum sağlamaktadır. Basketbol kolluk bedenleri kol genişliğine göre farklılık göstermektedir. Tıpkı normal giysilerdeki gibi small, medium ve large gibi isimlendirmeleri bulunmaktadır. Kol çevresinin uzunluğuna göre bu bedenler ayrışmaktadır. Small beden kol genişliği 20 ile 24 cm genişliğinde olan bireyler için uygundur. Medium beden ise kol genişliği 24- 28 cm aralığında olan kişiler içindir. Bu iki bedene nazaran daha büyük olan ve daha geniş kollu sporcuların kullanması için uygun olan large beden kolluklar 28 cm ile 33 cm genişliğinde kol yapıları ile uyumludur. Basketbol kolluk beden ölçüleri çeşitli olduğu her kilodan bireyin kullanmasını sağlamaktadır. Geniş kol yapısına sahip büyük bedenli bireylerde spor yaparken bu kolluklardan faydalanabilir. Çokça faydası olan korunmayı sağlayan basketbol kollukları esnek yapısı ve kaliteli kumaşları ile tarzınıza farklılık katmaktadır. Hem darbelere karşı kolunuzu korur hem de stilinize uyum sağlayarak tarzını ön plana çıkarır. Renkli bir spor kombininin yanında tercih edeceğiniz tek renk basketbol kollukları yine kendisini belli edecektir. Basketbol kollukları hem darbelere karşı korumak olan bir ürün iken hem de bir giysidir. Yine kısa kollu üst giydiğinizde üşüme hissettiğinizde kolluklardan faydalanabilirsiniz. Bu sayede kat kat kıyafet taşımanıza gerek kalmadan kısa kollu bir giysiyi uzun kollu hale getirebilirsiniz. Gün içerisinde sıcakta kısa kollu tercih ederken akşam serininde kolluklarınızı kullanarak hem üşümeyi önleyen hem de kaslarınızın sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Kas yırtılmalarına karşında bir kalkan görevi görmektedir. Isınmayan kaslar ufak hareketlerde dahi zarar görebilecekken daima sıcak tutulan kaslarınız hareketlere alışık olacaktır. Kaslarınızın soğumaması da enerjinizin yüksek kalmasına ve yorgunluğu hissetmemenizi sağlayacaktır. Tüm bu faydalarından ötürü basketbol kollukları mutlaka basketbol oynarken tercih edilmeli ve sizi korumalıdır.

Kaptan Kolluğu ile Ayrıcalığınızı Öne Çıkarın!

Basketbolda kollukların koruma görevi ve aksesuar olmasının yanı sıra farklı misyonları da bulunmaktadır. Basketbol kollukları ne işe yarar diye soranlara bir cevapta oyuncuların ayırt edilmesini sağlamasıdır. Kolluklar sayesinde takım içerisindeki oyuncuları ayırt edebilir ve maç esnasında da farkındalık yaratabilirsiniz. Farklı renkte tercih ettiğiniz kolluklar ile kendi takım oyuncularınızı ayırt edebileceksiniz. Bunun yanı sıra oyun içerisinde görüş açısının dar olduğu anlarda sizlere de yön gösterecektir. Anın heyecanı ve adrenalini ile takım oyuncularınız ayırt etmekte zorlanabilirsiniz. Ancak kolluklar yardımıyla bu durumu aşıp hafızanıza kazıyabilirsiniz. Hem sizleri hem de takım arkadaşlarınızı koruyan bu kolluklar aynı zamanda bir strateji haline dönüşmektedir. Maç esnasında gerçekleşen oyuncu değişikliklerinde dahi kolluklarında takım arkadaşınızı kolayca ayırt edebileceksiniz. Tüm bu faydalarının yanı sıra kolluklar kaptanında belli olmasını da sağlamaktadır. Basketbol kaptan kolluğu iki takımında kaptanında bulunur ve böylece takım kaptanları belli olur. Kaptanın kolluğu takım arkadaşınınkilerden farklı renkte ya da tarzda olabilir. Takımdaki herkes aynı kolluğu kullanırken takım kaptanı ya farklı kolluk kullanır ya da tek bant halinde şerit bir kolluk daha kullanır. Her iki şekilde de bariz olarak kaptan ayırt edilmektedir. Kolluklar takım içerisinde oyuncuların daha iyi bir şekilde strateji geliştirmelerini sağlamaktadır. Oyuncular herkes tarafında ayırt edilebilir hale gelir. Bariz olarak kaptanın görünmesi de oyun içerisinde sizlerin taktik alışverişini kolaylaştırır. Yalnızca sağlık ve korunmak için değil bu gibi çeşitli amaçlar içinde kolluklar tercih edilebilmektedir. Korumalı basketbol kollukları özellikle maçlarda oyuncuların sağlığını korumaktadır. Dirsek kısmı ön planda tutulan korumalı basketbol kollukları farklı renkleri ve desenleri ile çeşitlilik sunmaktadır. Sizlerde tarzınıza en uygun modeli onlarca çeşit içerisinden oldukça rahat bir şekilde seçebilirsiniz. Maçta giyineceğiniz formaya en uygun basketbol kolluğunu seçebilecek ve tarzınızı tamamlayabileceksiniz. Hem kolunuzu hem kemiklerinizi koruyacak hem de stilinize farklı bir bakış açısı katacaksınız. Aksesuar olarak kullanılan basketbol kollukları sıra dışı görüntüleri ile sporcuların tarzına da katkıda bulunmaktadır. Çoğu zaman forma ile uyumlu tercih edilirken çoğu zaman çorap ya da ayakkabı gibi farklı aksesuarlarla da uyum yakalanmaktadır.

Basketbol Kolluk Yazlık Modelleri ile Ferahlık Sağlanıyor!

Kolluklar her ne kadar kolları örten ve sıcak tutan bir ürün olsa da terlemeyi önleyici ve rahatsız etmeyen kumaşlardan oluşmaktadır. Nabız yükselmesiyle beraber kan akışı hızlandığında terleme oranı artmakta ve dolayısıyla kolluklarda sıcak tuttuğu için terlemeye sebep olduğu düşünülmektedir. Ancak bu kollukların kumaşları terletmeyen pamuklu materyalden oluşmaktadır. Dolayısıyla yaz kış her mevsim gönül rahatlığıyla basketbol kolluğu kullanabilirsiniz. Mevsimsel olarak farklı üretilen kolluklarda bulunmaktadır. Bu sayede dilediğiniz kumaşta kolluğu tercih edebilirsiniz. Basketbol kolluk yazlık üretilen modelleri daha fazla hava geçirgenliği olan ürünlerdir. Bu kumaşlar kuru ve serin bir his vermektedir. Yazlık basketbol kollukları rahat kumaş yapısı ile terletmez aksine serin tutar. Böylelikle maç ya da antrenman esnasında sıcaklık hissi ile rahatsız etmez. Sizlere daha konforlu ve rahat bir spor ortamı yaratmaktadır. Basketbol kolluklarının yazlık modelleri Dri-fit teknolojisi ile üretildiği için daime kuruluğu hedeflemektedir. Terlemeye sebebiyet vermediği için yaz aylarında rahatlıkla tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Rahatlığının yanı sıra performansından ödün vermez. Daima kol yapınızı ve sağlığınızı korumaya yöneliktir. Dirsek ve diğer kemiklerinizi en iyi şekilde sarar ve darbelere karşı kalkan oluşturur. Özellikle karşılıklı temaslarda sorun yaşamamanızı sağlar. Herhangi bir düşme anında kollarınızda oluşabilecek sıyrık ve kesik gibi kazaların önlenmesini da sağlamaktadır. Çokça faydası ile her basketçinin tercih ettiği bu kolluklar spor yaparken hem rahatlığı hem de konforu sağlamaktadır. Yazlık basketbol kollukları sıkı kesimi ile kolunuzu tamamen sarar ve kayma yapmaz. Kol çeperini tamamen saran bu kolluklar basketbol oynarken düşmez ve sürekli düzeltme hissiyatı oluşturmaz. İçerisinde bulunan silikon kenarlıklar derinize tutunur ve kaymayı önler. Bu sayede siz maçtayken ya da basketbol oynarken sürekli kollukları düzeltmekle uğraşmayacak ve rahat edeceksiniz. Terleme durumunda da silikonlar performansını korur ve yapışmaya devam eder. Her bakımdan oldukça kullanışlı ürün olan bu kolluklar yalnız kolu değil kemik yapısını da koruduğu için son derece önem taşımaktadır. Kaslarınızın korunmasında ve onlara bir kalkan oluşturma da görev üstlenmektedir. Erkek basketbol kolluk modelleri çokça çeşitli olup tarzınıza göre seçim yapma şansını sizlere sunmaktadır. Grafik yansımaların bulunduğu kolluk modelleri özellikle akşam maçları da ya da akşam basketbol oynarken sizlere yardımcı olacaktır. Karanlıkta reflektör etkisi yarattığı için darbe almanızı önleyecektir. Rakibinizde rahatlıkla kolluklarınızı görecek ve buna özen göstererek davranacaktır. Her yaştan birey için uygun kolluk modelleri bulunmaktadır. Çocuklar için fizyolojik gelişimine uygun daha ufak boyutlu kolluklarda mevcut olup her daim koruma görevini yerine getirmektedir.

Basketbol Kollukları Farklı Modelleri ve Uygun Fiyatları ile Karşınızda!

Basketbol kolluklarının çokça fazla çeşidi bulunmaktadır. Renk ve desen olarak ayrışan kolluklar aynı zamanda baskı gibi etmenler dolayısıyla da farklılaşmaktadır. Basketbol kolluk Jordan modelleri bir basketbol efsanesi olan Michael Jordan ile özdeşleşmiştir. Ünlü basketbolcudan esinlenerek üretilen kolluklar sporcular içinde farklı bir hissiyat yaşatmaktadır. Kalitesi ile uzun yıllar kullanım imkânı sunan kumaşı sayesinde sürekli kolluk alma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Performansını her daim koruyacak ve seneler geçse de aynı sıkılık ve sarma hissini verecektir. Fiyat performansı son derece yüksek ürünler olup değerini sonuna kadar hak etmektedir. Bu açıdan da sizlerin memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. Jordan basketbol kollukları tarzı ile farkını ortaya koyan ürünlerden biridir. Ufak bir Jordan simgesi dahi onu diğerlerinden farklı kılmaktadır. Kolları en iyi şekilde saran bu kolluklar kaslarınızın sıcak kalmasını sağlayacak bu sayede de oyun esnasında kaslarınız soğumadan ve sakatlanmadan devam edebileceksiniz. Soğuyan kaslar enerjinin bitmesine ve hareket ederken zorlanmaya sebep olduğu için bu kolluklar durumu bertaraf etmektedir. Dri-fit teknolojisi sayesinde terin atılmasını sağlarken sizlere ıslak değil kuru bir his verir. Böylelikle spor esnasında rahatlığınızın ve güvende olan hissiniz en üst seviye de olacaktır. Anatomiye uygun olarak tasarlanan bu basketbol kollukları tamamen kollarınızı saracak ve kan akışı için uygun ortam yaratacaktır. Hem rahat hem de güvende hissederek sporunuza devam edeceksiniz. Kol şekline göre tasarlandığı için deri sağlığınız ve kemik yapınız ile uyumludur. Farklı modelleri ile tarzını ortaya koyacak ve sizlerle olacaktır. Çeşitli renkleri ve desenleri ile her stile uygun olmaktadır. Basketbol kolluk fiyatları çeşitlere ve modellere göre değişkenlik göstermektedir. Farklı kol yapıları ve ölçülerine göre fiyatlarda çeşitlenmektedir. Her bütçeye uygun modeller ile spor yaparken herkes kolluk kullanabilecektir. Küçük yaştaki çocuklar içinde kesimi ve yapısına onlara uygun modeller bulunmaktadır. Böylelikle çocuğunuzda spor yaparken güvende olacak ve konforlu sporun tadını çıkaracaktır. Birbirinden farklı basketbol kollukları için Trendyol’a bakabilir ürünleri ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.