Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Bebek Muhallebisi

" araması için 121 sonuç listeleniyor

Organik ve Sağlıklı Bebek Muhallebisi Çeşitleri Sizlerle

Bebeklerin ilk 6 aylık dönemlerinden sonra ek gıdaya geçişleri başlamaktadır. Anne sütünün yanı sıra farklı gıdalar da tüketmeye başlayabilmektedirler. Bebek muhallebisi de bebekler için lezzetli olan kurtarıcı bir ek gıda olmaktadır. Anne ve babaların kolaylıkla hazırlayabileceği bebek muhallebisi, kısa bir sürede hazırlanabilmektedir. Bebeğinizin anne sütünü bırakma dönemi geldiğine karar verdiyseniz bebek muhallebilerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Ek gıdaya geçiş döneminde ebeveynlerin en çok zorlandıkları konu öğünlerde bebeğe ne yedirilmesi gerektiği olmaktadır. Çünkü bebekler hassas bünyeye sahiptir ve yemek seçimlerinde dikkatli olunmalıdır. Bebek muhallebisi, bu dönemin kurtarıcısı olmaktadır. Birçok ebeveyn tarafından bilinen bu pratik ek gıda, bebeğinizin de seveceği bir yiyecek olacaktır. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz gibi hazır satılan organik bebek muhallebilerini de tercih edebilirsiniz. Organik içeriğe sahip olan bebek muhallebileri, bebeğinize güven ile yedirebileceğiniz bir ek gıdadır. Özellikle çalışan ebeveynler için oldukça pratik olan bu ek gıda, ev dışında bir yerdeyken bebek acıktığında hemen yemeğini hazırlamak için de idealdir. İrmikli bebek muhallebisi de sade muhallebinin yanı sıra tercih edilmektedir. Ek gıda döneminde bebekler, anne sütünün yanı sıra tamamlayıcı besinler tüketmektedir. Bebeklerin ilk altı aylık dönemde yalnızca anne sütü tüketmeleri gerekmektedir. Sonrasında damak zevkleri gelişmeye başlayan bebeklere ek gıda verebilirsiniz. Aynı zamanda ek gıda sağlıklı beslenme ile birlikte gelişmeye devam etmeleri için de önerilmektedir. Anne sütünün yetmediği durumlar elbette yaşanabilmektedir. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya kalınıyorsa 4. aydan itibaren de ek gıda tavsiye edilmektedir. En çok tercih edilen ve düşününce ilk akla gelen ek gıda bebek muhallebisidir. Doktorunuza da danıştıktan sonra bebeğinizin ek gıda dönemine geçmesini sağlayabilirsiniz. Yoğurtlu bebek muhallebisi, önerilen ilk ek gıda olmaktadır. Bebek muhallebisini hangi öğünde vereceğinize bir doktora danışarak karar verebilirsiniz. Muhallebiye başlarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. 6 aylık bebek muhallebisi, 7 aylık bebek muhallebisi ve 8 aylık bebek muhallebisi ya da 9 aylık bebek muhallebisi pişirilirken inek ya da keçi sütü kullanılmamalıdır. Bunların yerine su, devam maması ya da anne sütü tercih edilebilmektedir. Ayrıca ilk defa yapacaksanız kademeli olarak ilerlemelisiniz. İlk gün 1 çay kaşığı ile başladıktan sonra 2. Gün 1 tatlı kaşığı ve sonrasında 3. gün yarım çay bardağı gibi azdan çoğa ayarlama yaparak ilerleyebilirsiniz. Muhallebiye başladığınız bu üç gün içerisinde başka bir besine geçiş yapılmamalıdır.

Bebek Muhallebisi Özellikleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Bebek Muhallebisi Özellikleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Bebekler belli bir dönemden sonra anne sütünü yavaş yavaş bırakmaya başlamaktadır. Bunu bir anda gerçekleştirmek mümkün değildir. Özellikle ilk 6 ay yalnızca anne sütü tüketmeleri gerekmektedir. Sonrasında ek gıdaya geçilebilir. Ek gıda olarak bebeklerin tüketebileceği birçok besin bulunmaktadır. Bebeğinizi ek gıdaya geçirmeden önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bebek muhallebisi, doktorların ek gıdaya geçişte önerdiği ilk ek gıda olmuştur. Herhangi bir koruyucu ya da katkı maddesi içermeyen organik bebek muhallebileri, bebeğiniz için güvenli bir besin çeşididir. Bebek muhallebileri hazırlanış açısından pratik ve kolaydır. Vaktinizin kısıtlı olduğu bir zamanda bile 5 dakika gibi kısa bir sürede bebek muhallebisini hazırlayabilirsiniz. Ebeveynler genellikle pirinç unlu bebek muhallebisi tercih etmektedir. Tat açısından da oldukça lezzetlidir. Muhallebiler, birçok farklı çeşide sahiptir. Yalnızca pirinç unlu değil, keçiboynuzlu, yulaflı, çavdarlı, Hindistan cevizi ve havuçlu, bal kabaklı bebek muhallebileri de sayfamızda yer almaktadır. Bebeğinizin seveceği tatlara sahip olan bu ek gıdalar, onlar için özel olarak formülize edilmekte ve üretilmektedir. İçeriklerinde sağlığa zarar verecek herhangi bir madde bulunmamaktadır. Muhallebiyi kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi hazır muhallebilerden de satın alabilirsiniz. Çalışan ebeveynlerin özellikle tercih ettiği hazır paketli bebek muhallebileri oldukça pratiktir. Farklı çeşitleri ile bebeğinizin değişik tatları denemesine imkân vermektedir. Tamamlayıcı beslenme dönemi olarak adlandırılan 6-12 aylık dönemde anne sütünü tamamlayacak gıdalar verilebilmektedir. Bebek muhallebisi de en çok tercih edilen tamamlayıcı besin kaynaklarından biri olmaktadır. Muzlu bebek muhallebisi bebeklerin severek tükettiği ek gıdalardan biri olmaktadır. Muz, yumuşak dokusu ile kolaylıkla ezilebilmektedir. Kullandığınız bebek muhallebisi karışımına muz katabilirsiniz. Bunun yanı sıra hazır muzlu bebek muhallebisi paketlerinden de kullanabilirsiniz. Hazırlaması kısa süren oldukça pratik ek gıdalardan biridir. Avokadolu bebek muhallebisi, kolay yenilebilen bir kıvama sahiptir. Bebeğiniz muhallebiyi kolayca sindirebilir. Alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyen ve gaz yapmayan bir ek gıda türüdür. Bebek muhallebisini farklı öğünlerde hazırlayabilirsiniz. Bebeğinize akşam öğünü olarak muhallebi yedirdiğinizde bu onu hem tok tutmakta, hem de rahatsız etmemektedir. 7, 8, 9, 10 aylık bebek muhallebisi gibi aylara ayrılarak sınıflandırılan muhallebi çeşitleri bulunmaktadır. Bebeğinizin yaşına göre farklı muhallebileri tercih etmeniz gerekebilir. Ek gıdaya geçtikten sonra bebeğinizin sevdiği bir bebek muhallebisine uzun süre devam edebilirsiniz. Muhallebiler, bebeklerin ek gıda döneminde pratik ve sağlıklı bir tamamlayıcı besin olmaktadır.

Güvenilir Ek Gıda: Bebek Muhallebisi

Güvenilir Ek Gıda: Bebek Muhallebisi

Beslenme, oldukça önemli ve özenilmesi gereken bir konu olmaktadır. Konu bebeklerin beslenmesi ise bu önem ve özen daha hassas bir hale gelmektedir. Bebeklerin sağlıklı gelişmesi için öncelikle ilk 6 ay anne sütü ile beslenmesi gerekmektedir. Bu dönem içerisinde herhangi bir ek gıda tüketmemektedirler. Fakat sonrasında tamamlayıcı besinler ortaya çıkmaktadır. Anne sütünün yanı sıra ek gıdaya da başlanılmaktadır. Bebeğiniz için tercih edebileceğiniz güvenilir ek gıdalardan biri bebek muhallebileridir. Doğal içerikleri ve pratik hazırlama süreçleri ile özellikle çalışan ebeveynlerin güven ile tercih ettikleri bir besindir. Sütlü bebek muhallebisi hazırlamayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunmaktadır. İnek ya da keçi sütü ile değil anne sütü ile hazırlanması gerekmektedir. Kesinlikle önerilmeyen inek ve keçi sütü yerine su, devam maması ya da anne sütü kullanılmalıdır. Çünkü bebeklerin 1 yaşlarından önce inek ve keçi sütü tüketmemesi gerekmektedir.1 yaş bebek muhallebileri, birçok farklı tada sahiptir. Hurmalı, irmikli, muzlu, pancarlı gibi farklı çeşitlerde muhallebiler yer almaktadır. Hepsinin birbirinden farklı ve lezzetli tadı vardır. Bebeğiniz için farklı muhallebi çeşitlerini deneyebilirsiniz. Bebeğinizin sevdiğini düşündüğünüz bir muhallebiyi düzenli olarak satın alabilirsiniz. Lezzetli ve pratik olan bebek muhallebileri, hızlı bir şekilde pişmektedir. Bu yüzden ebeveynlere kolaylık sağlamaktadır. Kısıtlı bir zaman içerisinde 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde bebek muhallebisini hazırlayabilirsiniz. Gideceğiniz bir yere bebek muhallebisi karışımını yanınızda götürebilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz acıktığında hemen bebek muhallebisini hazırlayıp bebeğinize yedirebilirsiniz. Bebek muhallebileri kolaylıkla sindirilebilen, gaz problemine sebep olmayan ve ayrıca tok tutan bir ek gıdadır. Meyveli bebek muhallebisi içeriğinde sağlık açısından faydalı olan meyveleri bulunduran çeşitleri ile oldukça sevilen bir seçenektir. Muzlu, şeftalili bebek muhallebisi, Hindistan cevizli gibi farklı meyve çeşitlerinden üretilen bebek muhallebilerini bebeğiniz için tercih edebilirsiniz. Bunlar kilo aldıran bebek muhallebisi çeşitleridir. Yeteri kadar kilo alamayan bebekler, ek gıda olarak muhallebiyi tüketebilir.

6. aydan sonra ek gıdaya başlanması, bebeğin damak tadının gelişmesi ve sağlıklı bir şekilde beslenerek gelişimine devam edebilmesi için gereklidir. Ek gıdaya başlamadan önce doktorunuza danışarak bebek muhallebisi hakkında fikir alabilirsiniz. Hangi öğünlerde ne kadar miktarda yemesi gerektiğini bir uzman görüşü ile kararlaştırabilirsiniz. Bebek muhallebisi çeşitleri ile birlikte sayfamızda yer almaktadır. Bebekler belli bir yaşa geldiklerinde ek gıdaya ihtiyaç duymaya başlamaktadır. İlk 4 ve 6 ay arasında yalnızca anne sütü ile beslenmeleri gerekmektedir. Fakat sonrasında anne sütünü destekleyen tamamlayıcı besinlere ihtiyaç duyulmaktadır. Ek gıda seçenekleri arasında bebek mamaları ve muhallebileri yer almaktadır. Bebek muhallebisi, doktorlar tarafından önerilen ilk ek gıda seçeneği olmaktadır. Normalde ek gıdaya başlamadan önce uzman birinden görüş almak önemlidir. Fakat bebek muhallebisi yapısı itibari ile bebekler için sağlıklıdır ve sindirim sistemini kötü etkilememektedir. Piyasada birbirinden farklı markaların üretmekte olduğu çeşitli bebek muhallebileri bulunmaktadır. Bebek muhallebileri, farklı aromalara göre birbirinden ayrılmaktadır. Hepsinin birbirinden farklı tatları vardır. Sade bebek muhallebisi tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda meyveli ya da çeşitli tahıllar içeren çeşitlerini de satın alabilirsiniz. Meyveli muhallebiler, seçenek olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Tat açısından da bebeğinizin seveceği aromalar bebek muhallebisi üretiminde kullanılmaktadır. Bebeğinizin değişik tatlar denemesini isterseniz bal kabaklı, hurmalı bebek muhallebisi ya da Hindistan cevizli bebek muhallebilerini tercih edebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan muhallebilerin hazırlanış süresi de kısadır. Özellikle çalışan ebeveynlere pratiklik sağlamaktadır. 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde bebek muhallebisini hazırlayabilirsiniz. Bebek muhallebisi hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Bebeklerin 1 yaşından önce keçi ve inek sütü tüketmemesi gerekmektedir. Bu yüzden muhallebiyi hazırlarken su, bebek maması ya da anne sütü kullanmalısınız. Muhallebiyi hazırlarken aldığınız karışım ve koyacağınız sıvı malzeme yeterlidir. Başka bir şey eklemenize gerek kalmadan pişirebilirsiniz. Aldığınız muhallebiye bağlı olarak kullanmanız gereken ölçü değişebilmektedir. Ürünlerin paketlerinde yönergeler verilmektedir. Yönergelerden yardım alarak muhallebiyi hazırlayabilirsiniz. Bebeğinize muhallebi alacağınız zaman seçimlerinize karar vermenize yardımcı olacak hususlardan biri muhallebinin kaç yaş bebekler için uygun olduğudur. Bebeklerin besin ihtiyacı, aydan aya bile farklı olabilmektedir. Hızla büyüdükleri için ihtiyaç duydukları enerji miktarı da artmaktadır. Bu enerjiyi onlara verebilecek besinler tüketmeleri gelişimleri için önemlidir. Bebek muhallebisi seçerken de bu durumu göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Nişastalı bebek muhallebisi, en çok tercih edilen seçenek olmaktadır. Sağlıklı ve lezzetli olan nişastalı bebek muhallebisi hem bebeğinizin damak tadına uygun bir tattır, hem de sağlıklı bir şekilde kilo almasını sağlayacaktır. Bebek muhallebisi, bebeğinizin gelişiminde gerekli olan ek gıda ihtiyacını kolaylıkla karşılayabilmektedir.

Bebeğinizin Seveceği Lezzetli Bebek Muhallebileri

Bebeğinizin Seveceği Lezzetli Bebek Muhallebileri

Sağlıklı yaşamın temelleri, bebeklik döneminden itibaren atılmaya başlamaktadır. Bebek özellikle ilk 6 ay anne sütü tüketerek gereksinim duyduğu besinleri almaktadır. Fakat 6 aydan sonra bebeğe uygun ek gıda verilmesi, sağlıklı bir başlangıç yapmasını sağlamaktadır. Ek gıdaya geçiş döneminde bebeğinize mama ya da bebek muhallebisi vererek başlayabilirsiniz. 6 ay ile 24 ay arasındaki dönemde çocuk beslenme alışkanlığı edinmeye başlamaktadır. Hastalıklara karşı hassas olan bünyelerinin sağlıklı ve düzgün bir şekilde beslenmesi gerekmektedir. Bebek muhallebisi, sıklıkla tercih edilen ve doktorlar tarafından da önerilen bir ek gıda olmaktadır. Özellikle pirinçli muhallebi öneriler arasındadır. Pirinç glütensizdir ve alerjik reaksiyona sebep olma ihtimali oldukça düşük besinlerden biridir. Bebek muhallebisini evinizde yapabileceğiniz gibi hazır karışımlar halinde satın da alabilirsiniz. Oldukça pratiklik ve kolaylık sağlayan muhallebi karışımları ebeveynlere çok yardımcı olmaktadır. Ayrıca farklı çeşitleri ile ebeveynlere birçok seçenek sunmaktadır. Bebeklerin de severek yiyeceği birbirinden lezzetli tatlarda muhallebiler bulunmaktadır. Sade, irmikli, pirinç unlu gibi en bilindik muhallebi karışımlarını tercih edebileceğiniz gibi farklı çeşitleri de düşünebilirsiniz. Hurmalı, balkabaklı bebek muhallebisi gibi bebeğinizin farklı tatları deneyimleyebileceği çeşitler yer almaktadır. Dilerseniz bu muhallebi çeşitlerinden de tercih edebilirsiniz. Organik içeriklere sahip olan bebek muhallebileri, bebeğinizin gelişimine katkı sağlamaktadır. Bebek muhallebisi karışımlarını hazırlamak oldukça kolaydır. Yalnızca karışımı su ya da mama ile karıştırmanız yeterli olmaktadır. Belli bir süre pişirdikten sonra muhallebi hazır hale gelmektedir. Kısıtlı vaktiniz varken ya da ev dışında bir yerde olacağınız zaman bebek muhallebisini kısa bir sürede hazırlayıp bebeğinize yedirebilirsiniz. Yanınızda taşıyabilir ve ihtiyacınız olduğu an pişirebilirsiniz. Bu yönlerden bebek muhallebisi, ebeveynlere çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Bebeklerin 1 yaşına kadarki dönemlerinde ana öğünleri anne sütü olmaktadır. Bu durumda ek gıda, ara öğün olarak düşünülebilir. Ek gıda bebeklerin besin ihtiyaçlarını tamamlayıcı unsur olmaktadır. Bağışıklıklarının güçlü kalması ve gereken enerjiyi kazanmaları için gerekli olmaktadır.

Bebeğinizin ek gıdaya hazır olup olmadığını anlayabileceğiniz bazı anlar vardır. Dik oturması ya da sizin yediklerinizi merak edip bakması gibi ipuçları ek gıdaya hazır olduğunu göstermektedir. Bebek muhallebi çeşitleri sayfamızda yer almaktadır. Bebeğinizin severek yiyeceği lezzetli bebek muhallebisi çeşitleri, ek gıdaya geçiş döneminde en büyük yardımcılarınızdan biri olmaya hazır! Bebekler doğdukları andan itibaren belli bir yaşa kadar anne sütü ile beslenmektedir. Özellikle ilk 4 ile 6 ay arası anne sütü bebeklerin gelişimi ve beslenmeleri için gerekli olan tek şeydir. Fakat sonraki dönemlerde daha enerjik olmaya başlamaktadırlar. Bu yüzden de anne sütünün yanı sıra farklı besinlere de ihtiyaç duymaktadırlar. Ana öğünleri anne sütü iken ara öğün için tamamlayıcı besinler gerekmektedir. Ara öğün olarak bebek maması ya da muhallebisi tercih edebilirsiniz. Bebek muhallebileri, gaz yapmayan ve alerjik reaksiyonlar oluşturmayan bir ek gıda olmaktadır. Doktorlar tarafından önerilen ek gıda bebek muhallebisi olmaktadır. Bebek muhallebisi tercih ederken markaların sunduğu birbirinden farklı lezzetlere göz atabilirsiniz. Meyveli, sade ya da çeşitli tahıllardan üretilen bebek muhallebileri arasından bebeğinizin seveceği bir çeşidi bulabilirsiniz. Armutlu bebek muhallebisi gibi meyveli çeşitleri tercih edebilirsiniz. Bebeklerin sevdiği tatlardan biri olan meyveler, muhallebiye de lezzet katmaktadır. Yalnızca armut değil şeftali, elmalı bebek muhallebisi, havuç, kuru kayısılı bebek muhallebisi gibi farklı meyve ve sebze çeşitlerinin muhallebi içine konularak hoş aromalar kattığı çeşitler yer almaktadır. Ek gıda olarak seçtiğiniz bebek muhallebisini bebeğinizin yaşına göre farklı saatlerde ve miktarlarda vermeniz gerekmektedir. Çünkü bebekler aydan aya bile çabucak büyümekte ve gelişmektedir. İhtiyaç duydukları enerjiyi besinlerden almaktadırlar. Bu neden ile büyüdükçe ek gıda ihtiyaçları artacaktır. Elmalı irmikli bebek muhallebisi, uzun süre ek gıda olarak kullanabileceğiniz bir seçenektir. Ek gıdaya geçiş döneminde ilk defa bebeğinize bebek muhallebisi yedireceğiniz zaman bir tatlı kaşığı ile başlayabilirsiniz. Sonrasında bebeğiniz herhangi farklı bir tepki göstermezse ve severse miktarı yavaş yavaş arttırabilirsiniz. Bebeğinizin ek gıdaya geçiş dönemi onlar için önemlidir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekmektedir. Bebek muhallebisi karışımları çok kısa bir sürede hazır hale gelebilen pratik ek gıdalardır. Özellikle çalışan bir ebeveynseniz ya da gün içerisinde farklı meşguliyetleriniz oluyorsa bebek muhallebisi karışımları işinizi oldukça kolay bir hale getirecektir. Birbirinden farklı çeşitleri ile yer alan muhallebiler, size birçok seçenek sunmaktadır. Bebeğinizin lif ihtiyacını ek gıdadan almasını istiyorsanız yulaf ezmeli bebek muhallebisi gibi tahıl içerikli muhallebi karışımlarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra meyveli olan çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Bebek muhallebileri farklı seçenekleri ile Trendyol’da yer almaktadır. Bebeğinizin ek gıda dönemi için gerekli olan bebek muhallebilerini hemen sipariş verebilirsiniz.