"

Bebek Reflü Yastığı

" araması için 158 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bebek Reflü Yastığı

Bebek Reflü Yastığı

Bebek doğduğundan itibaren aileler, onun rahat hissetmesi, güvende ve sağlıklı olması için yoğun çaba harcıyor. Gün içinde yemekten uykuya kadar her süreç için ayrı özen gösteriyorlar. Bebeklerin uyku sırasında konforlu hissetmesi, yanlış yatış nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçilebilmesi için farklı bebek ürünlerinden destek alabiliyorlar. Bebek yan yatış yastıkları en sık tercih edilen uyku konforu ürünleri arasında yer alıyor. Bebeklerin yan yatması sırasında desteklenmesini sağlayan yastıkların yanında, uyku konforu için bebek reflü yastığı ürünleri de öneriliyor. Özellikle 1 yaşına kadar kullanılabilen modeller, bebeklerde sık yaşanan mide sorunlarının önüne geçilmesine yardım ediyor. Bebeklerde sık görülen kusma, uyku bölünmesi, gaz, mide bulantısı problemlerinin önlenmesini sağlayan eğimli yastıklar, bebeklerin hassas cildine özel tasarlanıyor. Yetişkinler için tasarlanan reflü yastıklarına benzeyen, ancak daha küçük boyutlardaki modeller, yetişkin tasarımlarına ek olarak bir de yan yatış destekleri bulundurabiliyor. Yetişkin modelleri yana doğru geniş dikdörtgen şeklinde tasarlanırken, bebek modellerinde eni dar boyu uzun tasarımlar dikkat çekiyor. Uyku sağlığı, bebeğin güvenliği ve reflü sorununa karşı önleyici etki için tercih edilebilen ürünlerin birçok farklı markada onlarca çeşidi bulunuyor. Yüksekliğinden iç dolgu malzemesine, dış yüzey materyalinden yumuşaklık düzeyine kadar birçok fark, ürünler arasından yapılan seçim sırasında dikkate alınıyor.

Bebek Reflü Yastığını Yakından Tanıyın

Reflü yastığı, reflü rahatsızlığının, tam adıyla Gastro Özofageal Reflü hastalığının, semptomlarının hafifletilmesi için kullanılıyor. Mide yanması, mide asidinin ağza gelmesi olarak açıklanabilecek rahatsızlık, göğüs kemiği arkasında yanmaya, şişkinliğe, yutma güçlüğüne neden olabiliyor. İlerleyen düzeylerde ses kısıklığı, öksürük, ağız kokusu, çarpıntı, nefes darlığı, diş çürüğü, sinüzit gibi sorunlar da baş gösterebiliyor. Ortopedik bir ürün olan reflü yastıkları hem yetişkinlere hem de bebeklere özel çeşitler bulunduruyor. Özel tasarlanan ve sıradan yastıklardan bir hayli farklı olan reflü yastıkları, sağladığı yükseltiyle, reflü rahatsızlığına mekanik çözüm sunuyor. Yastıklar, sağladığı pozisyonel avantajla uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna ulaşmasını engelliyor. Bu sayede daha rahat bir uyku uyunabiliyor. Reflü yastıkları, yetişkinlerde belin üst kısmından itibaren bedeni yüksekte tutuyor. Bebekler ise tüm bedeniyle yastığa uzanıyor, ancak bedenin belden üst kısmı daha yüksekte kalıyor. Mide asidinin neden olduğu rahatsızlıklar, yatış sırasında oluşan eğim sayesinde önleniyor. Tedaviye destek olan ürünler, bebeklerde, özellikle ilk 6 ayda oluşabilecek mide sorununun önüne geçmek için tercih ediliyor. Uzman ve ebeveynin gördüğü gerek üzerine 1 yaşına kadar kullanılabiliyor.

Reflü Yastığı Bebek İçin Neden Gerekiyor?

 • Bebeklerde mide kapakları yenidoğan döneminde tam gelişmemiş olabiliyor. Bu nedenle midedeki besinlerin yemek borusuna kaçma ihtimali artıyor. Bebeklerde reflü olasılığı yükseliyor.
 • Reflü yastığı bebek için yalnızca konfor değil aynı zamanda güvenlik sağlıyor. Bebekler sırt üstü uyurken boğulma riski oluşabilirken reflü yastıkları bu riski azaltmak için özel olarak tasarlanıyor.
 • Bebeğin midesindeki besinleri ve mide sıvısının yemek borusuna çıkmasını önleyen yastıklar, uyku rahatlığını artırıyor. Kimi modellerde yer alan yan yatma destekleri ise bebeğin belini ve karnını rahat ettirerek konfor sağlıyor. Bebekler, bu sayede daha kesintisiz uykular uyuyabiliyor.
 • Kimi modellerde düz kafa yastığı da yer alıyor. Sırt üstü yatma durumunda kafaya tam destek veren ürünler, bebeğin kaymasını önleyecek özel destekler veya dolgularla tamamlanıyor. Ayak kısmında yer alan destekler bazı modelleri zenginleştiriyor. Bu destekler sayesinde bebeklerin gaz sancıları azalabiliyor.
 • Hafif ve kolay taşınabilir olan reflü yastıkları, seyahatlerde bile rahatlıkla kullanılabiliyor.

Kiraz Çekirdekli Yastıklar Fark Yaratıyor

Bebek reflü yastığı kiraz çekirdekli tasarlandığında gaz sorununa çözüm getiriyor. Özellikle yeni doğan döneminde sorun olan gaza karşı bebeklerin sıcak kompres ile gazı alınmaya çalışılıyor ancak sıcak kompresi yatağa yerleştirmek ve bu şekilde bebekleri uyutmak oldukça zor oluyor. Çok fonksiyonlu reflü yastıklarının bazı modelleri içinde kiraz çekirdeği torbası ve torbanın yerleştirileceği yuva bulunduruyor. Kiraz çekirdeği torbası ısıtılarak kullanılıyor ve uzun süre sıcaklığını koruyarak bebeğin gazının hafiflemesine yardımcı oluyor. %100 doğal kiraz çekirdeklerinden hazırlanan dolgu, ısıyı yavaş yavaş vererek bebeğin sakinleşmesini sağlıyor. Fırında ortalama 150 derecede 15 dakika ısıtılan torbalar, güvenle kullanılabiliyor. Kiraz çekirdeği torbaları hazırlanırken 250 dereceye varan sıcaklıkta ısıl işlemden geçiriliyor. Bu sayede 150 derecede yanmıyor, zarar görmüyor. Testlerden başarıyla geçen torbalar, fırının altına yerleştirilerek ısıtılıyor, bu sırada sadece üst rezistanslar açılıyor. Torba mikrodalga fırında ısıtılmak istendiğinde ise 350 watt derecede 2 dakika ısıtmak yetiyor. Torbaları, ideal görülenden daha uzun süre, daha yüksek sıcaklıkta ısıtmak güvenlik sorunları oluşturabileceğinden tavsiye edilmiyor. Sünger yatağın içindeki yuvaya yerleştirilen torbalar, boşaltılarak yıkanabiliyor. Kiraz çekirdeği torbası uzun süre kullanılmasa bile ayda bir ısıtılması gerekiyor. Böylece yataklar, sorunsuz bir şekilde aylarca, en konforlu haliyle kullanılabiliyor.

Cırt Cırtlı Çeşitler Bebeklere Güven Veriyor

Bel kemeri bulunduran bebek reflü yastıkları da ürün çeşitleri içinde yer alıyor. Cırt cırt bantlarla bebeğin bedenine göre ayarlanabilen kemerler, yeterince uzun tasarlandığı için bebeğin sağa veya sola yatırılması mümkün oluyor. Bebek yüzü koyun veya sırt ütü de uzanabiliyor. Ayarlanabilir yan bariyerler, güvenli uyku sunuyor. Bebek kalın bantları açamıyor. Çocukların uyku sırasında düşmemesi ve kaymaması garanti ediliyor. Hava akımı sağlayan özel kumaş, bantların bebekleri terletmesine engel oluyor. Bantlarla yatağa sabitlenen bebekler, sarılmış hissi ile uyku sırasında kendilerini daha güvende hissediyor. Bazı modellerde bantlar yalnızca bele dolanırken bazen bacakların arasından geçirilerek beldeki bantla birleşiyor. Yumuşak biyelerle tamamlanan cırt cırtlar, bebeklerin vücuduna rahatsızlık vermiyor, cildi tahriş etmiyor. Bantların kıyafet üzerine sarılması öneriliyor. Onları sıkmadan saran, güvende hissettiren ve bebeklerin sabit kalmasına yardımcı olan bantlı yataklarda genellikle yan destekler yer almıyor. Destek görevi bantlarla sağlanıyor. Bebekler kullanım süresi içerisinde büyüdüğünde, bantlar daha gevşek sarılarak bebeğin rahatından ödün verilmiyor. Kişiselleştirilebilir bantlar, genellikle yatak kılıfına monte halde bulunuyor ve yıkanarak kolaylıkla temizleniyor.

Bebek Reflü Yastığı Nasıl Olmalı?

Yetişkin reflü yastıkları çoğunlukla visko malzemeden yapılırken, bedenin tam şeklini alan visko süngerin bebek yastıklarında kullanılması önerilmiyor. Bebeklerin henüz omurgası tam gelişmediği için reflü yastıklarının yumuşak elyaftan, süngerden veya kiraz çekirdeklerinden yapılması yeterli oluyor. Yapısı gereği üçgen bir kesit halinde olması gereken yastıkların üst ve alt kısmı arasında ortalama 30 derece eğim bulunması gerekiyor. Bebeklerin uyurken aşağı kaymaması için özel dokulu dizayn, doğru kumaş seçimi ve popoyu destekleyen çıkıntılı tasarım tercih edilebiliyor. Bebek reflü yastığı ölçüleri, ürüne göre değişse de modeller yaklaşık 50-40-10 cm üzerinden boyutlandırılıyor. Ürünlerin, terletmez kumaştan yapılması, kolay temizlenebilmesi, üzerinde hava kanalları bulundurması, nefes alan özellik göstermesi öneriliyor. Bebekler yüz üstü yattığında, hava alan süngerler ve var olan hava kanalları sayesinde nefes almaları engellenmiyor. Kılıflı yastıklar, bebeklerin hijyenik bir şekilde uyumasına imkan veriyor. Bebeklerin yemek borusu kasları ortalama 6 ayda geliştiği için 6 ay (Maksimum 1 yıl) boyunca reflü yastığı kullanmak yeterli oluyor. Yumuşak yüzeyler, bebeklerde omurganın desteklenmesini sağlayarak sağlıklı gelişime yardımcı oluyor, uyku konforundan ödün verilmiyor. Bazı modellerdeki düz kafa yastığı eklentisi, kafanın yatış pozisyonu nedeniyle düzleşmesini önlüyor. Ortopedik tasarımlar da reflü yastıkları arasında yer alabiliyor. Dolgu malzemesinin koku yapmaması, basıncı dağıtması, dayanıklı olması ve kullanımla beraber çökme yapmaması kaliteyi belirliyor. Kumaşın doğal ve hipoalerjenik olması bebekler için önem arz ediyor. Yan yastıkların bebeği sıkmadan desteklemesi, ürünün hafif olması, kolay taşınabilmesi de sahip olması gereken diğer özellikler arasında sayılabiliyor.

Bebek Reflü Yastığı Kullanımı

Bebek reflü yastığı kullananlar zahmet harcamadan yastıklarını hemen kullanıma hazır hale getirebiliyorlar. Yatak eğer kılıfsız geldiyse kılıf geçirilerek kullanıma hazırlanıyor. Kullanıcılar, yataklarla beraber, onlara uygun yedek kılıflar alarak sık sık kılıfları değiştirebiliyor. Reflü sorunu olan bebekler, yemekten hemen sonra yatırılmıyor, uzmanlar yemekten ortalama yarım saat sonra bebeğin yatırılmasını tavsiye ediyor. Bebek yatırılmak istendiğinde, başının altından ve bedeninden desteklenerek kucağa alınıyor. Yüzüstü, sırt üstü veya yan şekilde nazikçe yatağa yatırılıyor. Eğimli yatağın yüksek kısmına bebeğin başı, alçak bölümüne ayakları denk geliyor. Eğer yatağın ayak kısmında yükseltici ek bir destek varsa, bebeğin ayaklarının bu desteğin gerisinde kalması gerekiyor. Böylece bebekler yatarken kaymıyor. İki yanda bulunan destekler arasına yatırılan bebeklerin karın ve bel bölgeleri yan yastıklarla destekleniyor. Yastık yoksa, bulunan bantlar nazikçe sarılarak bebek yatağa güvenle sabitlenmiş oluyor. Uzmanlar bebeklerin belli bir döneme kadar sırt üstü yatırılmasını önermediği için sırt üstü yatırıldığı durumlarda, bebeğin yanında muhakkak bir yetişkinin refakat etmesi gerekli görülüyor. Eğer yatağın baş kısmında düz kafa desteği bulunuyorsa, bebek sırt üstü yatırılıyor ve bebeğin kafası tam o kısma oturtuluyor. Bebeğin uyku süresince rahat edeceği yastık, ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında kullanılıyor.

Reflü Yataklarının Bakımı ve Temizliği Çok Pratik

Bebek reflü yatakları, genellikle doğal malzemelerden yapılan kılıflarla tamamlanıyor. %100 pamuktan yapılan kılıflar, 30 derecede elde veya çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Kılıfların, bebek ürünleriyle beraber temizlenmesi, yetişkin çamaşırlarıyla karıştırılmaması tavsiye ediliyor. Kılıflar çoğunluklu açık renkte, ekru, bej, beyaz, açık pembe veya açık mavi tonlarda oluyor. Kılıflar benzer renklerdeki ürünlerle yıkandığında renkleri korunuyor. Yatak kılıflarının temizliği sırasında hipoalerjenik bebek deterjanları kullanılabiliyor. Kullanıcılar, dilerlerse yıkama sırasında bebekler için uygun yumuşatıcıları da tercih edebiliyor. Bebek yatakları, nemli sabunlu bezle silinerek temizlenebiliyor. Hem kılıf hem de yatak havalandırılarak kurutuluyor. Eğer nemliyken kullanılırsa ürünler üzerinde bakteri ve koku oluşabileceğinden, yıkanan tekstil ürünlerinin açık havada iyice kurutulması öneriliyor. Yatak ve kılıflar, direkt güneş ışığından ve ısı kaynaklarından uzak bir şekilde havalandırılarak kurutuluyor. Kılıflar eskidiğinde, yatak markalarının yedek kılıflarından alınabiliyor. Ancak birçok çocuk, 6 ay tek kılıf kullanarak reflü yatağı için yedek kılıfa ihtiyaç duymuyor. Yataklarda yer alan yan ve alt destekler, cırt cırtlarla kılıfa tutunuyor, yıkama öncesi destekler çıkarılarak onların da kılıfları makinede temizlenebiliyor.

Bebekler için Reflü Yastığı Seçimi Nasıl Yapılır?

 • Bebekler için reflü yastığı seçmeden önce bir bebek doktoruna danışarak düz kafa gibi ek problemler olup olmadığının öğrenilmesi ve ihtiyaçlara uygun ürün seçilmesi öneriliyor.
 • Çıkarılabilir kılıflı modeller seçmek temizliği pratikleştiriyor. Bebeklerin doğumun ardından bağışıklık sistemi henüz tam gelişmediği için yastıkların hipoalerjenik malzemelerden yapılması, kolay temizlenmesi önemseniyor.
 • Yatak seçerken iç dolgusuna bakılması gerekiyor. Ortopedik özellik aranabiliyor. Sünger veya elyaf tasarımlar arasından dilenen seçiliyor.
 • Reflü yastığı seçerken, ebeveynler yastığın üstünde hava kanalları olmasını önemsiyor. Böylece çocuk yüzüstü yatsa dahi boğulma riski en aza iniyor.
 • 6 ay aralıksız kullanılacak ürünün dayanıklılık vadetmesi gerekiyor.
 • Ebeveynler, yastıkların taşıma kolu olup olmadığına, ağırlığına, katlanabilir özelliklerine bakarak seçim yapabiliyor.
 • Yastık seçimi yaparken ürün markası, garanti süresi gibi bilgiler kullanıcılar için kıstas oluşturuyor.
 • Kılıf materyalinin nefes alması, terletmemesi, yumuşak olması ve bebek cildine uyumu kullanıcıların seçimini kolaylaştırıyor. Tüm özellikler dikkate alınarak ürünler kıyaslanıyor ve kullanıcılar bebekleri için en uygun modeli satın alabiliyor.

Bebek Reflü Yastığı Kullananlar Oldukça Memnun

Ebeveynler, yeni doğan bebek reflü yastığı yorumları yaparken genellikle bebeğin uyku konforundan bahsediyor. Ürünlerin uyku düzeninde yarattığı fark ve kullanıcıların edindikleri deneyim ürün yorumlarında paylaşılıyor. Ürünlerin teknik ve tasarım detayları kadar diğer kullanıcıların yorumları da ebeveynlere seçim sırasında yol gösteriyor. Anne babaların bebekleri konusunda ne kadar hassas olduğunu bilen diğer ebeveynler, ürün seçimi yaparken gördükleri övgü dolu yorumlarla rahatlıkla siparişlerini gerçekleştirebiliyor. Ürünler hakkındaki eleştiriler, yorumlar, detaylar da kullanıcı deneyimine etkisi üzerinden değerlendiriliyor. Yastıkların boyutları, eğimleri teknik bilgiler içinde yazarken birçok kişi gözden kaçırabiliyor. Oysa, yorumlarda "beklenenden büyük veya küçük geldi" gibi notlar görüldüğünde boyut hakkında geri bildirim alınarak seçim değiştirilebiliyor. Bu nedenle Trendyol, bebek reflü yastığı tavsiye ve yorumlarının paylaşılmasını önemsiyor. Kullanıcı değerlendirmelerinin bu sayede, diğer tüketicilere rehberlik etmesi sağlanıyor. Kullanıcılar reflü yastıklarından genellikle övgüyle bahsediyor, markalar bebek ürünleri tasarlamanın getirdiği sorumlulukla yüksek kalitede hazırladıkları tasarımları kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Cazip Fırsatlar Sunan Bebek Reflü Yastıkları Fiyatları

Bebek reflü yastığı fiyatları, ürünlerin teknik ve tasarım özelliklerine göre değişiyor. Yastığın dolgu malzemesi, kiraz çekirdeği torbası bulundurup bulundurmaması, kılıf malzemesi, boyutları fiyat üzerine etki gösteriyor. Doğal malzemelerden yapılan, hipoalerjenik ve ek destekli ürünler diğer modellerden daha yüksek fiyatlarla alıcı buluyor. Sentetik malzemeler ve tek fonksiyonlu yataklar kısmen daha ekonomik seçenekleri oluşturuyor. İç dolgu elyaf, sünger gibi farklı malzemelerden yapılabiliyor. Malzemenin yoğunluğu, ortopedik özelliği, destek teknolojisi fiyatları üzerinde etki ediyor. Hava kanalları sistemi de ürün fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında bulunuyor. Kullanıcılar, ürünler arasından seçim yaparken özelliklerin yanında fiyatları da dikkate alıyor. Fiyatın seçim sırasında ilk kıstas olmaması ise beklentiyi karşılayacak ürünleri filtrelerken önem arz ediyor. Kullanıcıların önce üründen beklentilerini belirlemesi ve ilgili ürünleri seçmesi öneriliyor, ardından fiyat üzerinden son karar verildiğinde kullanıcılar kendilerini memnun edebilecek ürüne ulaşıyor. Farklı fiyatlarda onlarca marka ve yüzlerce yastık ürününün sunulduğu Trendyol, geniş filtre seçeneklerinde kullanıcıların aradıkları ürünleri zaman kaybetmeden bulmasına imkan tanıyor. Ürünlerin boyutları, renkleri, malzemeleri ve fiyatları üzerinden kolaylıkla filtreleme gerçekleştirilebiliyor.

En İyi Bebek Reflü Yastıkları Trendyol'da

Yeni doğan bebeği için en iyi yastığı arzu eden aileler, reflü sorunu yaşayan küçük bebeğini rahatlatmak isteyen ebeveynler, bebek yatakları için seçimlerini Trendyol'dan yapabiliyor. En iyi markaların ayrıcalıklarla sunulan ürünleri, bebeklerin huzur dolu uykular uyuyabilmesine imkan tanıyor. Rahat, şık ve hijyenik kullanım sağlayan ürünler, Trendyol avantajlarıyla kapıyı çalıyor. Dönemsel kampanyalar, hızlı teslimat seçenekleri, güvenli ödeme imkanları, bol çeşit ve yüksek kalite Trendyol adresinde buluşuyor. Siz de Trendyol'dan kız ve erkek bebekleriniz için dilediğiniz boyutta, renkte, desen ve teknik özellikte bebek reflü yataklarını seçebilir, hızla sipariş verebilirsiniz. Trendyol ile ayrıcalıklı alışveriş deneyimi yaşayabilir, bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten karşılayabilmenin rahatlığını hissedebilirsiniz. Onlarca farklı markanın yetişkin ve bebek reflü yastıklarını, ürün detaylarını inceleyerek seçiminizi yapın, siparişlerinizi tamamlayarak bebeğinizle huzurlu uykuların tadına varın.