Beşi Bir Yerde Kolye

Beşi Bir Yerde Kolye

Eski dönemlerden günümüze uzanan zaman boyunca, kadınların en çok tercih ettiği ve kullandığı aksesuarların başında kolyeler gelmektedir. Cazibesi ve albenisiyle gönüllere taht kurmuş bir takı türü olan kolyeler her kullanan kişi için dikkatlerin üzerinde toplanmasına sebep olan yegane bir aksesuardır. Pek çok çeşidi olan bu kolyeler amaçlarına göre kategorilere ayrılmaktadır. Hem görsellik olarak hoşa gidilip kullanılmakta, hem de geleceğe maddi bir yatırım için iyi bir seçenek olarak görülmektedir. Hatta bazı doğal taşların üzerlerinde kullanılmasıyla insanların üzerinde şifa verici, iyileştirici etkileri olduğuna inanılan kolye çeşitleri de vardır. Örneğin apatit taşının kekemeliğe iyi geldiğine inanılır, ametist taşı ile huzursuz edici rüyaların görülmesinin engellenildiği düşünülür. Her taşın ayrı ayrı nitelikleri ve iyi geldikleri bir durum vardır. Kimi zaman değeri yüksek taşlarla, kimi zaman değerli madenlerle veyahut daha ekonomik malzemelerle üretilen kolyeler amaçları doğrultusunda hedef kitlelere sunulmaktadır.

Altın, gümüş ve benzeri ana madenler ile üretilen bu aksesuarların şüphesiz en rağbet göreni altın olanlardır. Fakat her bütçe bu madene ulaşmaya hazır halde değildir. Günümüz teknolojisi öyle bir noktaya gelmiştir ki sizler için her kalitede ürün üretilebilmektedir. Günümüzde altın görünümlü imitasyon olarak adlandırılan ürün çeşitleriyle pazara sürülen kolyeler kalite kalite her bütçeye uygun bir malzeme ile üretilebilmektedir. Sayısız ve sınırsız modelde ürüne ulaşmak mümkündür. Renk çeşitliliğinden malzemenin ağırlığına, parlaklığından matlığına, zincir boyundan üzerinde kullanılan figürlere ya da ekstra aksesuarlara kadar her türlü ürün çeşidiyle karşılaşılabilmektedir. Tüm bu çeşitlerin yanı sıra fabrikasyon üretim, el işçiliği üretim gibi üretilme şartlarına kadar ürünler kategorize edilebilmektedir. Üreticiler müşterilere hayallerindeki ürünleri sunabilmektedir. Her talebi karşılayacak ürünlere müşteriler kolayca erişim sağlayabilmektedir. Günümüzde ise kullanıldığı alanın çokluğu bakımından incelediğimizde, evlenecek gelinlere düğün hediyesi olarak verilen beşi bir yerde kolye seçeneği listenin başını çekmektedir. Bu hediye neredeyse geçmişten günümüze bir gelenek haline gelmiştir. Evlenen çiftlere yatırım niteliğinde kullanmaları açısından verimli bir hediye olup aynı zamanda neredeyse toplumda bir statü simgesi haline gelmiştir. Sadece yatırım olarak görülmemekle birlikte görsellik olarak da göze hitap eden bir üründür. Kadınlar zaman zaman özel günlerinde zaman zaman özel yerlere giderken beşi bir yerde altın kolye kullanmaktadır. Sadece özel zamanlarla sınırlı kalmayıp bu aksesuar kullanımı günlük hayatın zaman dilimlerine kadar ulaşmaktadır. Kendilerini iyi ve güzel hissetmek için bile insanlar bu aksesuarlara başvurmaktadırlar ve böylece hayatın her alanında bu ürünlerle rastlaşmak mümkün görünmektedir. Üzerindeki beş adet altın bulunmasından ötürü bu ismi alan beşi bir yerde kolyeler, kimi zaman altın zincire geçirilmiş beş adet altınla satışa sunulmakta, kimi zaman kırmızı kurdeleye geçirilerek daha ekonomik bir seçenek olarak müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Üzerinde bulunan altınların cinsine göre de kategorize edilen bu ürünler beşi bir yerde reşat kolye, beşi bir yerde cumhuriyet kolye, beşi bir yerde yarım altın kolye gibi seçeneklerle üretilmektedir. Her alıcı isteğine göre bir kolyeye erişebilmektedir.

Son Yıllarda En Çok Tercih Edilen Kolyeler

Sizler için yapılan araştırmalar incelendiğinde her dönemin istisnasız en çok satan, en çok tercih edilen aksesuar ürünlerinde listenin başını çekmekte olan beşi bir yerde kolyeler, her bütçeye göre üretilmiştir ve müşteriler için satışa sunulmuş çeşit çeşit, renk renk ürünler olarak bulunabilmektedir. İstisnasız her tene kusursuzca uyum sağlayan gül rengi altın, pembe altın, sarı altın, beyaz altın, bakır gibi renk çeşitleri, kolyelerde sık sık tercih edilen ürün renkleri olarak görülmektedir. Zincir uzunluğu her kullanıcıya özel olarak ayarlanabilmekte, uzunsa kısaltılabilmekte veyahut kısaysa zincir eklemesi yapılarak uzatılabilmektedir. Sadece bununla kalmayıp zincirin kalınlık derecesi dahi siz kullanıcıların hayal dünyasına bırakılmış bir seçenektir. Kalın bir zincir isterseniz aksesuarlar kalın bir zincire geçirilmekte, ince zincir isterseniz yine aynı işlem ince zincir üzerine yapılmaktadır. Zincirin modeli de yine sizlerin talepleri doğrultusunda revize edilebilmektedir. Pullu zincir, balıksırtı zincir, burgu zincir veya halat zincir gibi sayısız çeşitte model stil sahibi ve zevkli müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Son yılların trendi haline gelmiş olan beşi bir yerde kolye modelleri kusursuz işçilikleriyle ve göz alıcı parlaklıkları ile dikkat çekmektedir. Özellikle her bütçeye uygun seçenekler sunması bu modelin çok sık tercih edilmesinin temel nedenidir. İsterseniz altın bir zincir yerine beşi bir yerde kurdeleli kolye modellerini tercih ederek ürünün daha ekonomik hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Yine de tercihinizi altın zincirden yana kullanacaksanız altının ayar seçeneğini değiştirerek beşi bir yerde kolye 22 ayar seçeneğini değerlendirebilirsiniz ya da 14 ayar beşi bir yerde kolye, 18 ayar beşi bir yerde kolye veyahut 24 ayar beşi bir yerde kolye modellerini gönlünüzce ve bütçenize en uygun şekilde seçebilirsiniz. İçerisindeki altın oranı yüksek olan takılar en değerlileri oldukları için özel kullanımlar için ayrılırlar. İçinde başka hiçbir yabancı madde içermeyen 24 ayar altın saf altın olarak nitelendirilmekle birlikte içindeki yabancı madde miktarı arttıkça ayar derecesi düşmekte ve aynı oranda maliyeti de azalmaktadır. Böylece sizlere farklı fiyat aralıklarında ürünler sunulabilmektedir. Daha ekonomik bir seçenek talep ederseniz altın yerine gümüşten yapılmış kolyeler de satın alabilirsiniz. Gümüş ana madde üzerine altın kaplama yapılarak kolyelerin maliyetleri düşürülebilmektedir.

Eşsiz Bir Hediye Olarak Beşi Bir Yerde Kolye

Tarz sahibi kadınların şıklıklarına şıklık katmak için en çok tercih ettiği aksesuarların başında gelen kolyeler yine en çok satılan ve tercih edilen hediyelerdendir. Doğum günlerinde, iş tebriklerinde, çocuk sahibi olduklarında, evlendiklerinde yakınları tarafından alabilecekleri en güzel hediyelerdendir. Hem manevi bir değeri ve anlamı vardır hem de maddi değere sahiplerdir. Özel günlerini süsleyen anlamlı bir hediye olurken her kullanmalarında, her aynaya baktıklarında hediyenin sahibini hatırlayacaklardır. Bu açıdan kolyeler eşsiz bir hediye olarak karşınıza çıkmaktadır. İçlerinde en çok tercih edilen seçenek olan beşi bir yerde kolyeler ise sevdikleriniz, değer verdikleriniz için kusursuz bir hediye seçeneği olacaktır. Göz dolduran ve gösterişli bir seçenek olan bu kolyeler artık gelenekselleşmiş bir hediye olarak görülmektedir. Özellikle düğünü olacak çiftlere aileleri tarafından hediye edilmek üzere satın alınan kolyeler olup o düğün gününü özelleştiren ve tüm gözleri üzerine toplayan bir üründür. Bu yüzden maneviyatı yüksek bir hediye olacaktır. Yüzyıllarca kültürde büyük yer edinmiş olan hediyeleşme merasimlerini süsleyen bu kolyeler Osmanlı dönemi sultanlarından kalan bir gelenektir. Günümüzde de bu hediyelerle karşınızdaki kişiyi sultanmış gibi hissettirip onun mutluluğuna sebep olabilmeniz için akla gelebilecek en iyi hediye bu kolyeler olacaktır. Doğum yapmış birine de verilebilecek anlamlı bir hediye olacaktır. Doğum günlerinde de hediye edebileceğiniz güzel bir üründür. Herhangi bir neden bulmadan sadece karşınızdakini sevindirmek için de bu hediyeyi rahatça tercih edebilirsiniz. Eşinize, annenize, ablanıza, dostunuza, kardeşinize, çocuğunuza kime isterseniz rahatlıkla bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Hatta beşi bir yerde kolyeler kendinizi şımartmak ve tarzınıza tarz katmak için kendinize alabileceğiniz göz alıcı bir hediye olacaktır.

Beşi Bir Yerde Kolyelerin Altın Seçenekleri

Türlü türlü çeşitleriyle piyasaya sunulan bu eşsiz beşi bir yerde kolye modelleri her alıcı için özel tasarımlarla ve ürün gruplarıyla üretilmektedir. Üzerinde aksesuar olarak kullanılan para şeklindeki altınların boyutları ve ayarları ile de ürünlerin fiyat skalası genişletilebilmektedir. Bu hediye için geniş bir bütçe ayırmak istiyorsanız beşi bir yerde reşat kolye veyahut beşi bir yerde cumhuriyet kolye modellerini gönlünüzce tercih edebilirsiniz. Beşi bir yerde tam altınlı kolye gibi bir ürün geniş bütçelerin ihtiyacını karşılayabilmektedir. Yine beşi bir yerde çerçeveli kolyeler de aradığınız ürün olabilir. Biraz daha ekonomik bir model düşünüyorsanız yarım altınlı beşi bir yerde kolye modelini tercih edebilirsiniz. Böylece para altınların boyutları küçülecek ve ürünün maliyeti de azalacaktır. Daha da uygun bir model için ise çeyrek altınlı beşi bir yerde kolye tam hayalinizdeki ürün olabilir. Bunların haricinde çok daha ekonomik bir hediye arayışındaysanız gümüş ham maddeden üretilmiş, altın kaplamalı tıpkısının aynısı olan kolyelere göz atabilirsiniz. Bu seçenek daha ekonomik olmakla birlikte değer verdiklerinizin yüzünde gülümseme oluşturabilmek için güzel bir yol olacaktır. Kolyelerin aksesuar para altınlarının yanında farklı zincir seçenekleriyle de eşi benzeri olmayan bir kolye seçmeniz mümkündür. Altın zincir, gümüş zincir ve kurdele zincir gibi alternatifleri değerlendirebileceğinizi unutmayın. Bu yolla da ürününüzü istediğiniz bütçeye göre ayarlayabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak da zinciri olmadan sadece beşi bir yerde kolye ucu satın alarak elinizde olan zinciri veyahut kurdeleleri değerlendirebilirsiniz. Böylece ürününüzü kişiselleştirebilmeniz mümkündür. Her biri özenle hazırlanmış, ışıl ışıl, kusursuz işçiliğe sahip eşsiz kolyelerle sevdiklerinizi dilediğiniz zaman mutlu edebilirsiniz.

Beşi Bir Yerde Kolye Bakımı

Geçmişten beri insanlar için büyük önem taşıyan takıların ilk günkü sağlamlıklarını ve güzelliklerini koruyabilmek için özel bakımlardan geçirilir. Verilen değer yüksek olduğu için korunması da ayrı bir özen istemektedir. Ürünleri uzun süreli kullanabilmek için ekstra bakımlara tabi tutulur. Madenlerden üretildikleri için belli bir zaman sonra kullanımlara bağlı deformasyonlar oluşmakla birlikte takılarda kararma, parlaklığını kaybetme, çizilme ve benzeri problemlerle karşılaşılabilmektedir. Özenli kullanımlarla bu ihtimaller en aza indirilmekle birlikte zaman zaman yapılacak bazı bakımlar ile de ürünlerin ömürleri maksimum seviye çıkarılabilmektedir. Özellikle gümüş ana madenli beşi bir yerde kolyeleriniz havada bulunmakta olan kükürt maddesi ile birleşmesi sonucu reaksiyon gösterebilmektedir. Bu doğal bir süreçtir ve ürünün ilk gün görülen parlaklığının azalmasına sebep olabilir. Hafif kararmalar gözlemlenebilir. Fakat bu durum, ana maden olan gümüşün kalitesiz olduğu anlamına gelmemektedir. Madenin içeriğinin ortaya çıkarttığı bir durumdur. Kararmaya başlayan ve deforme olan altın kaplamalı gümüş takılarınızı ya da tüm gümüş takılarınızı tuz ve alüminyum folyo ile temizlerseniz ilk günkü parlaklığına geri kavuşacaklardır. Bir miktar kaynamış suya tuz ekleyerek içerisine alüminyum folyo parçaları eklerseniz ve kolyelerinizi alüminyum folyo parçalarına temas ettiklerinden emin vaziyette içine koyarsanız yaklaşık birkaç dakika içerisinde alüminyum folyolardaki elektronlar, daha güçlü bir maden olan gümüş aksesuarlarınız tarafından alınacaktır. Böylece takınızın kararmasına sebebiyet veren kükürt kolyenizden arınacaktır. Ardından bol suyla yıkayarak tüm tuzlardan arındırıp bir bezle güzelce kurutursanız tıpkı ilk günkü parlaklığına kolayca ulaşacaktır ve yepyeni olacaktır. Bir diğer bakım yöntemi olarak da takıların sabunlu suda yıkanmasıdır. Belli aralıklarla bu işlemi gerçekleştirdiğinizde ürününüzün ömrü daha da uzun hale gelecektir. Hatta yumuşak bir fırçayla takılarınızı hafifçe fırçalayıp yine yumuşak bir bezle kurularsanız ışıl ışıl göründüklerini fark edeceksiniz. Beşi bir yerde kolyeleriniz bir diğer bakım önerisi ise güzel muhafaza edilmeleri üzerinedir. Çizilmeyecek bezlere, pamuklu kumaşlara sararak muhafaza ettiğiniz ürünlerinizin ömürleri daha da uzun olacaktır. Nemli ortamlardan uzak tutulması da çok önemli bir husustur. Lavabo banyo ve benzeri nemli ortamlarda tutulan takılarınız nemle tepkimeye girerek kararmaya başlayabilir. Havadaki nemli ve zararlı maddeleri çekmeden sağlam kalmaları için ürünlerle gelen kutularda bez torbalarda muhafaza edilmesi önerilmektedir. Hatta bu kutuların içine minik bir tebeşir parçasının konulması da bakımlarına katkı sağlayacaktır. Böylece ürünleriniz ilk aldığınız gündeki gibi kalacak ve hiç eskimeyecektir. Parlaklığını koruyacak ve çizilmeyecektir, deformasyonlara uğramayacaktır.

Tarih Boyunca Beşi Bir Yerde Kolyeler

Özellikle Osmanlı Devleti'nin yükseliş devirlerinde yıldızı parlamaya başlayan takı ve mücevherat geleneği herkes tarafından bilinmektedir. Osmanlı'nın saray yaşantısının görkemli parçalarıdır mücevherler ve takılar. O devirlerde kullanım alanları geniş bir alana yayılsa da en değerli görülen mücevherler padişahlar için hazırlanmaktadır. Bu değerli takılara en çok rağbeti ise saray kadınları göstermektedir. Böyle takılar toplum içerisindeki statülerini belirtmede bir sembol niteliğinde kullanılmaktadır. O dönemlerde hazırlanması günümüzdekinden çok daha zorlu süreçler içerisinde olsa da üretilen çeşitler saray etrafının talepleri ve beğenileri doğrultusunda ortaya çıkmaktadır. Altın ise Osmanlı Devleti’nde vazgeçilemeyen ve herkesin beğenisini toplayan en mühim madendir. Bu doğrultuda üretilen takıların tamama yakını altın madeninden yapılmaktadır ve geleneğimizi de bu ölçüde şekillendirecektir. Giyimi tamamlayan aksesuarlar olarak ortaya çıkan takılar, Osmanlı'nın ihtişamına yaraşır şekilde tasarlanmaktadırlar. Büyük büyük altınlarla, gümüşlerle süslenen kolyeler tıpkı bu dönemde olduğu gibi o dönemde de en çok tercih edilen modellerden olmuştur. Bir zincire geçirilmiş sıralı altınlar çok sık kullanılırken günümüze de bu takılar beşi bir yerde kolyeler şeklinde ulaşmışlardır. O dönemlerde sadece saray çevresi bu takılara ulaşabilirken günümüz teknolojileri sayesinde bu gösterişli takılar herkese ulaşabilmekte ve her bütçeye hitap edebilmektedirler. Cumhuriyet altınlarından oluşan beşi bir yerde cumhuriyet kolyeler, reşat altınlarından oluşan beşi bir yerde reşat kolyeler, çerçeveli üretilmiş tasarımlar ise beşi bir yerde çerçeveli kolyeler şeklinde isimlendirilerek bu çeşitlere kolayca ulaşabilmek mümkün. Beşi bir yerde kolye fiyatları ise her talebe göre ürün malzemesinden, ürün boyutlarına kadar tüm ölçütler çerçevesinde kampanyalı fiyatlarla sizlere sunulmaktadır.

Neden Beşi Bir Yerde Kolye?

Sizlerin beğenileri doğrultusunda üretime geçilmiş eşsiz ve göz alıcı, cezbedici ürünler arasında listenin başını çeken beşi bir yerde kolyeler, gerek zarifliği ile gerek albenisi ile her giydiğinizle uyum sağlayacak en nadide parçalardan biridir. Her görenin hoşuna gideceği hatta imreneceği bu aksesuar üzerinizden eksik etmeyeceğiniz bir parçanız haline gelecektir. Kampanyalı fiyatlarla satın alacağınız beşi bir yerde kolyeler ile hem kendinizi şımartacaksınız hem de tüm yakınlarınızın hatta yoldan geçenlerin dahi beğenisini kazanacaksınız. Her taktığınızda kendinizi daha da özel hissedecek ve mutlu olacaksınız. Teninize yakışacak kusursuz renkleri ile göz alıcı parlaklığı ile sağlamlığı ve kalitesi ile bu beşi bir yerde kolyelere hayran kalacak ve böylece asla üzerinizden çıkarmak istemeyeceksiniz. Yakınlarınıza ve sevdiklerinize de bu güzel hisleri yaşatmak için tercih edebileceğiniz güzel bir hediye olarak da bu kolyeleri satın alabilirsiniz. En özel günlerinize, en özel anlarınıza hatta her anınıza eşlik edecek, kusursuz, ışıldayan ve göz alıcı tasarımlara ulaşmak için beşi bir yerde kolyeleri Trendyol üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.