Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Biberiye Çayı

" araması için 295 sonuç listeleniyor
Lotus Organik Biberiye 200GR

Lotus OrganikBiberiye 200GR

79 TL
Sepete Git
Akzer Biberiye Çayı

AkzerBiberiye Çayı

(1)
65 TL
Sepete Git

Sağlıklı Kilo Vermede Etkili Biberiye Çayı Trendyol'da!

Biberiye bitkisini taze veya kuru hali ile sıcak su içerisinde demlenmesini bekleyerek biberiye çayı elde edilir. Özellikle hafıza güçlendirici özelliği ile bilinen bitki, bu konuda uzman kişilerin tavsiye ettiği şekilde demlenmelidir. Aksi takdirde bazı sağlık sorunlara yol açabilir. İçerisinde birçok vitamin grubu bulunduran biberiye bitki çayı, antioksidan özelliği ile bilinir. Fosfor, demir ve kalsiyum açısından zengin olan bu güzel bitki aynı zamanda baş ağrısına iyi gelirken, demlendiği zaman, buharının solunması tıkalı olan burnun açılmasına yardımcı olur. Sindirim sistemini iyileştirici özelliği olan biberiye çayının ayrıca idrar ve ödem attırıcı etkileri de bulunur. Ağız içerisinde veya boğazda oluşan yara ve tahrişlerin en kısa zamanda iyileşmesine yardımcı olan antiseptik özelliği de sayılabilir yararlarından biridir. Hemen her içecek belli bir demleme veya kaynatma süreleri ile kullanılır. Bunun sebebi ise oldukça güçlü etkiye sahip olan bitkiler, kişinin eğer herhangi bir sağlık sorunu var ise doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Çünkü yanlış demlenen veya fazla tüketilen aynı zamanda bazı hastalıkların neticesinde ilaç kullanan kişilerde büyük sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilecek etkiler yaratabilir. Özellikle dikkat edilmesi gereken bitkinin kaynatma işlemi olmadan demleme usulü ile hazırlanmasıdır. Bir bardak kaynamış suya, bir tutam kurutulmuş bitki yaprağı konularak yaklaşık 10 dakika beklenmesi gerekir. Ardından süzülerek arzuya göre içerisine limon ilave edilerek de tüketilebilir. Eğer toz halinde biberiye kullanılacak ise bir su bardağı sıcak su ile bir tatlı kaşığı biberiye tozu demlenebilir. Taze bitki yaprakları gibi demleme süresi 10 dakika olarak bekletilir ve süzülerek tüketilir. Burada kişiler tarafından dikkat edilmesi gereken en mühim konu, günde sadece 1 bardak tüketilmesi olur. Fakat bu durum kişinin herhangi bir sağlık problemi yok ise bu durum geçerlidir. Ballıbabagiller familyasına ait olan ve bilimsel adı Salvia Rosmarinus olarak bilinen bitki Akdeniz’de yetişir. Herhangi bir katkı maddesi içermeden doğadan toplanan doğal Salvia Rosmarinus’u, doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda bazı rahatsızlıkları iyileştirmede takviye olarak kullanabilirsiniz.

Biberiyeli Bitki Çayı Çeşitleri

Biberiyeli Bitki Çayı Çeşitleri

Her bireyin ağız tadı farklı olabilir ve bundan ötürü yenilen yemekler veya içilen içecekler farklı aromalar yardımıyla lezzetlendirilir. Özellikle bazı bitkileri tek başına tüketmeyi sevmeyenler için bilinen birtakım karışımlar mevcuttur. Diğer yandan hazır kâğıt poşetler içerisinde tek kullanımlık olarak hazırlanmış sallama biberiye çayı, kaynamış olan bir bardak sıcak su içerisinde üç veya dört dakika kadar bekletilerek demlenir. Demleme işlemi sona erdikten sonra sallama ürün bardak içerisinden alınmalıdır. Biberiye çayı kullanıcı yorumları, bu bitkinin farklı şekillerde de tüketilebileceğini işaret eder. Kış veya yaz aylarında hemen her mevsim kullanılan bitki özleri, özellikle mide veya solunum yolları rahatsızlıklarını iyileştirmeyi hızlandırmak, bi nebze rahatlamak amacıyla tercih edilir. Ortak bazı rahatsızlıklara iyi gelmesi için tüketilen zencefilli biberiye çayı, mide sorunlarına iyi geldiği gibi ayrıca metabolizmanın hızlanması açısından yarar sağlar. A, B ve C vitaminleri açısından zengin olan kayısı mevsiminde bolca tüketilir. Ayrıca kurutulmuş haliyle de tüketilen kayısı aynı zamanda demlenebilir. Genel olarak demleme kolaylığı bakımından sallama olarak daha çok kullanılan kayısılı biberiye çayı, bağırsakları yumuşatmak amacıyla tüketilir. Sıcak su içerisinde sallama olarak tercih edilen bu karışımlar, belli miktar bekletilmelidir ki bitki özü suya çıkabilsin. Bitki özü tüketirken önemli olan sadece yeterli demleme süresi ve günlük olarak sadece bir bardak içilmesidir. Aromatik hoş bir kokuya sahip olan tarçın, güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Baharat olarak bilinen tarçın, yemek ve tatlılarda kullanıldığı gibi ayrıca çay olarak da tüketilir. Farklı aromalar ile zenginleştirilen içeceklere ek olarak tarçınlı olarak tüketildiğinde, lezzetli bir karışım elde edilir. Bu karışım diş eti hastalıkları, kolesterol ve gaz söktürücü gibi birçok etkisi ile bilinir. Özellikle kan şekerini düzenleyici etkisi bulunan tarçın, aynı zamanda zayıflamak isteyenler tarafından da kullanılır. Diğer bitki içeceklerinde olduğu gibi belirli hastalıklara sahip olanlar tarafından tüketilmesi olumsuz sonuçlara yol açabilir. Güvenli bir yol olarak kişilerin doktorlarına danışarak kullanmaları önerilir. Genellikle mutfaklarda et yemekleri için kullanılan kekik aynı zamanda taze olarak da salatalarda kullanılan oldukça sağlık dolu bir bitkidir. Yemeklerden sonra yaşanılan mide rahatsızlıklarına iyi gelirken ve aynı zamanda Salvia Romanius ile demlendiği zaman özellikle kış aylarında soğuk algınlıkları tedavisinde yardımcı olarak kullanılır. Öksürüğe ve boğaz ağrısına iyi gelen bu karışım, bal ile birleştirildiğinde güçlü bir etki yaratabilir. Bu doğal ve bitkisel karışımlara Trendyol aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Biberiye Kurusu Çayı Kullanım Detayları

Biberiye Kurusu Çayı Kullanım Detayları

Kişilerde zamanla veya yaşla bağlantılı olarak yavaşlayan sindirim sistemi birçok sorunu da beraberinde getirir. Sindirim sistemi sorunları yaşayan kişilerde genellikle gaz şikâyetleri ve şişkinlik sorunları ortaya çıkar. Bunun neticesinde çoğu kişi tarafından yağ yakımı destekleyici ve metabolizma hızlandırıcı içecek kürleri araştırılır. Kürlerin bilindik olanlarının başında gelen ve zayıflamada etkili olan ise biberiye kurusu çayı olarak bilinir. Bu ürün kişinin vücudunda yağlanma olayını yavaşlatırken aynı zamanda yaşla beraber oluşan kırışıklıklarında yavaşlatılmasına yardımcı olur. Hazımsızlık sorunlarına iyi geldiği gibi kişilerde oluşan ödem sorunlarının da ortadan kalkmasını sağlar. Zayıflamak için tek başına yeterli olmayan biberiye suyu, kişilere sadece ek bir besin takviyesi olarak sunulur. Zayıflamak için biberiye çayı içenler aynı zamanda doğru bir beslenme programı ile istedikleri forma kavuşabilirler. Sağlıklı beslenen kişiler tarafından kullanılan bu güzel bitki, bedeni desteklerken bu durum kişilerin cildine de olumlu bir şekilde yansır. Yağ yakan kür halinde tüketimi sırasında herhangi bir tatlandırıcı ilave edilmeden kullanılmalıdır. Aksi takdirde içerisine eklenen şeker veya bal türevi gıdalar, çayın içerisindeki etken maddelerin etkileşimi olumsuz yönden etkileyebilir. Ayrıca günlük olarak sadece bir bardak tüketilebilen biberiyeli bitki çayı ile kişiler stresin meydana getirdiği baş ağrısı gibi sorunların azalmasına yardımcı olur. Migren için de bu kürü tüketmek oldukça faydalıdır. Kokusu ya da taze demlenmiş çayının üzerinde oluşan buharın solunması en etkili yöntemlerden biridir. Sadece oluşan baş ağrısı veya migren gibi sorunların azalmasına yardımcı olmayan bu bitki içeceği, aynı zamanda odaklanmayı desteklerken bir de hafızayı güçlendirir. Tavsiye edilen miktarda tüketilen biberiye çayı, olumlu anlamda etkiler gösterirken, gereğinden fazla demlenen ya da tüketilen içecekler, kişiye yarardan çok zarar verir. Genel olarak uzmanlar tarafından tüketim tavsiyesi olarak art arda günde bir bardak olmak üzere sadece bir hafta tüketilen biberiye çayı bir haftalık mola verdikten sonra tekrar kullanılabilir. Sağlıklı bir içecek sahibi olmak istiyorsanız Trendyol’un kolay alışveriş imkanından faydalanarak biberiye çayı satın alabilirsiniz

Biberiye Poşet Fiyatları

Biberiye Poşet Fiyatları

Bitkisel çaylar hemen herkes tarafından kullanılan şifa kaynaklarıdır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kullanılacak olan bitkinin kendine özel bir demlenme biçimi olduğudur. Biberiye çayı fiyat açısından oldukça hesaplıdır ve içimi yumuşak olduğu için herkes tarafından tercih edilir. Yanlış veya fazla demlenen ürün, kişinin zehirlenmesine neden olabilir. Öncelikle kaynatılmış bir bardak su içerisine bir tutam kurutulmuş bitki yaprağı veya tozu konulmalı ve ardından bardak 10 dakika kadar demlenmeye bırakılmalıdır. Ardından demlenmiş olan yapraklar bardak içerisinden alınmalıdır. Eğer toz halinde bir ürün kullanıyorsanız 1 tatlı kaşığı kadarını sıcak su dolu olan fincan içerisine koyarak 10 dakika demleyip süzerek tüketebilirsiniz. Bu sağlıklı bitkinin kullanım miktarı ise uzmanlar tarafından günde sadece 1 bardak olarak önerilir. Kullanan kişinin bir sağlık sorununun olmaması durumunda 1 hafta kadar kullanılması önerilen bitkinin aynı zamanda 1 hafta kadar ara verildikten sonra kullanılması tavsiye edilir. Oldukça güçlü bir etkiye sahip olan bu yerli bitkiyi doktora danışmadan kullanan kişiler büyük sağlık sorunları ile karşılaşabilirler. Demlenen içecek rengi ile anlaşılır. Normal şartlarda demleme süresi 7 ile 10 dakika arası değişirken, kişiler kendi gözlemleri ile demlenen içeceği sarımsı rengi ile anlayabilirler. Hemen herkes tarafından merak edilen bir soru olan biberiye çayı nasıl kullanılır sorusuna en güvenilir cevap uzman kişiler tarafından verilir. Birçok bitki yaprağının kendine has demleme ve bekleme süresi olduğundan, kişiler tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılmalı gerekirse bir doktora başvurmalıdır. Sağlıklı ve taze bitki çayı alternatifleri için Trendyol üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Ödem Atıcı Olarak Bilinen Biberiye Çayı Faydaları

Ödem Atıcı Olarak Bilinen Biberiye Çayı Faydaları

Çeşitli sağlık sorunlarında doğal bir takviye olarak görülen yaş biberiye çayı kişilerin doktor tavsiyesi ile günlük 1 fincan olarak tüketmeleri önerilen içecekler arasındadır. Aynı zamanda yemek ve salatalarda kullanılan bitki türü olarak bilinen biberiyenin diğer isimlerinden biri de anthos’dır. Oldukça güçlü bir etkiye sahip olan anthos demlenerek kullanıldığında birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinir. Anthos içerisinde bulunan B6, A ve C vitaminleri demlenme sonucu ortaya çıkar. Kilo vermek isteyenler tarafından sıkça tercih edilen ürünler toz, sallama ve taze yaprak formatında tüketilebilir. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunan anthos, sindirim sisteminin doğru bir şekilde çalışmasına da yardımcı olduğundan kişilerin zayıflama konusunda ilerleme kaydetmesinde yarar sağlar. Ödem ve şişkinliğin giderilmesini sağlayan bitkisel içecek, kişileri bedenen ve psikolojik olarak olumlu yönde etkiler. Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler tarafından dikkat edilen yeme düzenine ek olarak bazı bitki çayları eklenir. Oldukça etkin ve güçlü bir yapısı bulunan biberiye, çay olarak tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırmaya katkı sağlar. Biberiye poşet çay uzmanlar tarafından verilen demleme tekniğine göre hazırlanmalıdır. Uzmanlar tarafından genellikle tek ölçü verilerek demlenen bu kür, 1 bardak kaynamış olan sıcak su içerisine bir tutam kurutulmuş yaprak eklenerek en fazla 10 dakika bekletilmelidir. Ardından yeteri kadar demlenen yapraklar bardak içerisinden alınmalıdır. Aksi halde 10 dakikadan fazla bekleyen biberiye acı bir tat verirken aynı zamanda fazla demlenen çay, tüketen kişi üzerinde bazı sağlık sorunlarına yol açabilir. Genellikle dengeli beslenme veya diyet programları ile ilgilenen kişiler spordan önce bu takviye gıdadan tüketerek yağ yakımını destekleyebilir. Ödem probleminiz için kullanabileceğiniz sağlıklı biberiye çayına sahip olmak için Trendyol kampanyalarına göz atabilirsiniz.

Biberiye Çayı Çeşitleri ve Özellikleri

Biberiye Çayı Çeşitleri ve Özellikleri

Bitkisel içecekler sağlık açısından birçok olumlu etkiye sahip olurken aynı zamanda, yanlış demleme veya fazla tüketim nedeni ile zehirlenmelere kadar büyük sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilir. Birçok bitki çeşidi kendine özel demleme ve farklı içim miktarı ile bilinir. Bu bitkilerin kurutulmuş olarak kullanılan çeşitleri ve aynı zamanda toz halinde olanları da mevcuttur. Genel olarak C vitamini bakımından zengin olan limonlu biberiye çayı özellikle herkes tarafından en çok tercih edilen bitkisel içecekler arasında yer alır. Hem limon, hem de biberiyenin faydaları bir araya gelince özellikle kış mevsiminde soğuk algınlığı geçirenler tarafından günde bir bardak olarak tüketilir. Biberiye sallama çayı farklı gramaj ölçülerinde farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulur. Kurutulmuş olarak bulunan ürünler aynı zamanda sallama ve toz hali ile farklı fiyatlandırılır. Birbirini destekleyici etkide bulunan bitki çayları arasında olan papatya ve anthos özellikle kadınlar tarafından kullanılan bir karışım çaydır. Sakinleştirici ve stres etkisini azaltıcı etkisi bulunan papatya, biberiye ile bir arada tüketildiği zaman adet söktürücü bir etkiye sahip olur. Normal şartlarda biberiye çayı ile bu etki zaten sağlanırken, papatya ile demlenen biberiye çayının adet sökme etkisi daha da artacaktır. Regl öncesi oluşan gerginliğin ve stresin etkisini azaltan papatya aynı zamanda biberiye ile demlendiğinde oluşacak adet ağrılarının da azalmasını sağlayacaktır. Adet olmadan hemen önce kaynamış olan 1 bardak sıcak su içerisine koyulan birer çay kaşığı papatya ve anthos en fazla 10 dakika bekletilerek demlendirilir ve ardından süzülerek tüketilir. Bu durum sadece adet öncesinde 1 bardak olarak sınırlandırılır. Bunun nedeni ise adet süresinin olağan düzeni içerisinde biberiye veya papatya çayının herhangi bir etkiye neden olmasını engellemek amacıyla yapılır. Stresi azaltarak odaklanmayı artıran bu güzel gıda takviyesine Trendyol farkı ile sahip olabilirsiniz.

Biberiye Çayı Yorumları

Biberiye Çayı Yorumları

Biberiye çayı yorumları, demleme şekli ve kullanım talimatı açısından farklılık gösterir. Sağlık sorunları yaşayan ve ilaç kullanan kişiler muhakkak doktorlarından onay almalı ve aksi takdirde bitki özleri ve içecekleri kullanmamaları gerekir. Kadınların ilerleyen yaşla birlikte veya bazı sağlık problemleri yüzünden yaşadıkları regl gecikmesi, ağrısı gibi birçok sorun zaman zaman yaştan bağımsız şekilde de gelişir. Stres faktörü de göz önüne alındığında epey zorlu geçen adet olamama durumu kişiyi psikolojik olarak da etkiler. Biberiye çayı kullananlar tarafından adet söktürücü, ayrıca ağrı azalmasına da yardımcı olarak tavsiye edilir. Kullanacak kişinin yaşadığı herhangi bir sağlık sorunu ya da ilaç kullanımı yok ise günde 1 bardak olacak şekilde 1 hafta boyunca tüketilmesi önerilir. Birçok vitamin ve etki bakımından güçlü olan bu kullanımına 1 hafta ara verilerek vücut dinlendirilir. Fakat bu durum her yaş grubu için geçerli değildir. Birden fazla rahatsızlığın giderilmesi için tavsiye edilen ürün aç veya tok olarak tüketilebilir. Kişi eğer uyku problemi yaşıyor ise tok karnına gece yatmadan bu çaydan içebilir ayrıca bir ağrı üzerine aç karnına içilirse, etkisini yoğun bir şekilde gösterebilir. Hamilelikte tüketimi doktorlar tarafından kesinlikle tavsiye edilmez. Bu dönemde oldukça hassas olan anne ve bebek, bitkinin içerisinde bulunan yoğun etken maddeler açısından olumsuz anlamda etkilenebileceği için kullanılmaması önerilir. Kurutulmuş olarak demlenen bitki yaprakları, ayrıca toz halinde de demlenebilir. Toz olarak tüketildiği zaman özellikle bir süzgeç yardımı ile yapılmalıdır. Bazı firmalar tarafından üretilen toz ürünler, demleme usulü ile tüketildiğinde gerekli vitamin ve değerlerin etkisi arttığı bilinir. Doğru bir beslenme programı, spor ve biberiye otu çayı ile desteklenen kişiler sağlıklı bir beden neticesinde yaşam enerjisine kavuşurlar. Bazı bitkiler tek başlarına kullanıldıkları gibi aynı zamanda farklı çeşitlerle de bir araya geldiklerinde etkileri büyür. Faydaları ile tercih sebebi olan biberiye çayı çeşitlerine Trendyol avantajları ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Biberiye Çayı Nerede Satılır?

Geçmişi çok eskilere dayanan biberiye çayı, dünyanın birçok yerinde yüzyıllardır çeşitli hastalıkları tedavi etmek üzere kullanılmıştır. Biberiye bitkisi yapraklarından yapılan bu lezzetli çay, gençleştirici ve canlandırıcı etkiye sahiptir. Hoş limon ve çam aromasına sahip çay, keyif verici bir kokuya da sahiptir. Akdeniz’e özgü bir bitkiden yapılan biberiye çayı; vitamin, kalsiyum ve demir bakımından çok zengindir. İlgili çayın günde bir kez içilmesi tavsiye edilir. Sade olarak içildiğine dahi birçok faydaya sahip olan çayı, Trendyol ayrıcalığıyla satın alabilirsiniz. Kullanım amacınıza bağlı olarak kategorideki ürünleri seçebilirsiniz. Özgün markalar tarafından sunulan çay, bazı satıcılar tarafından yaprak olarak da gönderilir. Taze veya kurutulmuş olarak alıp kullanmaksa tamamen biberiyeyi tüketim şeklinize bağlıdır.

Biberiye Çayı Ne Zaman İçilmelidir?

Biberiye çayı, hoş aromasıyla hemen hemen herkesin sevdiği bir çay türüdür. Genel sağlığı destekleyen biberiye çayı, kullanım amacına göre farklı zamanlarda alınabilir. Çayın önerilen kullanım biçimi, yemeklerden sonra tok karnına olacak şekildedir. Ancak çay, ağrı kesici olarak kullanılacaksa aç karnına alındığında daha fazla etki gösterdiği bilinir. Kendi hayat tarzınıza ve rahatsızlığınıza uygun olacak şekilde içim zamanını belirleyebilirsiniz. Sorununuz uykusuzluksa biberiye çayını tam uykudan önce alabilirsiniz. Düzenli vakitlerde aldığınız biberiye çayı sayesinde birçok avantaj sağlayabilirsiniz. Her gün aynı saatlerde alınan çay, sindirim süreçlerinin iyileşmesine katkıda bulunur. Bunun yanı sıra biberiye, şişkinlik ve gaz problemlerini hafifletmeye de yardımcı olur. Bu gibi bir şikâyetiniz varsa günde bir kez yemekten sonra biberiye çayı içebilir ve bağırsak sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Tüm bitkilerde olduğu gibi biberiye tüketiminde de kısıtlamaya gidilmesi gerekir.

Biberiye Çayı Saça Nasıl Uygulanır?

Biberiye özü; antioksidan, antikanser, antiinflamatuar ve antihiperglisemik özellikler içerir. Biberiye bitkisinin yaprakları kullanılarak yapılan bir çay, alternatif tıp için ve çeşitli güzellik yöntemleri için kullanılır. Bunlardan biri de saç bakımıdır. Biberiye çayı içmenin veya çayın doğrudan saç derisine uygulanmasının birçok probleme iyi geldiği bilinir. Saç dökülmesi ve kırılması gibi sorunlar, bunlara örnektir. Biberiye çayını kullanarak saçınızı sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz. Sahip olduğunuz biberiyeyi 5 dk kadar suda bıraktıktan sonra topikal uygulama yapabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı saç derisine daha kolay uygulayabilmek adına sprey şişesi kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra biberiye çayıyla durulama da yapabilirsiniz. Bu uygulama, saç incelmesi sorununa iyi gelebilir. Ancak dökülmeyle ilgili problemlere çözüm bulmak istiyorsanız kökten uygulama yapmak daha faydalıdır. Bu konuda demlediğiniz çayı saç derisine uyguladıktan sonra nüfuz etmesini bekleyebilirsiniz.