placeholder
"

Bidon

" araması için 5591 sonuç listeleniyor

Sıvılarınızı Muhafaza Edeceğiniz Bidon Modelleri

Bidon, sıvı ve akışkan maddelerin taşınması, muhafaza edilmesi ve rahatça kullanılması için üretilen bir gereçtir. Bidon nedir sorusu daha kısa bir şekilde cevaplanacak olursa; içerisine sıvı maddelerin konulduğu kap olarak cevaplanabilir. Bidonun materyali plastik, çinko, sac ya da benzeri bir materyaldir. Yapısı kullanım kolaylığı sağlamak için genellikle silindir şeklinde tasarlanır. Bidonların genellikle üst kısımlarında rahat taşınmaları için kulplar yer alır. Daha büyük bidonların ağız kısmı kullanım kolaylığı sağlamak için daha büyük şekilde tasarlanır. Sıvıların dökülmesini engellemek için vida formunda bir kapak dizaynı yapılır. Bu sayede bidonun içindeki sıvı kolayca saklanabilir. Sarsılma, devrilme gibi olumsuz durumlarda sıvı akışı engellenmiş olur. İçerisinde yiyecek türü bir gıda muhafaza ediliyorsa hava ile teması kesileceğinden yiyeceğin daha taze kalmasına olanak verir. Bidon litreleri, bidonun kullanım amacı ve türüne göre değişiklik gösterir. Örneğin kolonya için olan bidonlar daha ufak iken benzin için olanlar daha büyük olabilir. Bu durum tamamen içine konulacak sıvının ne türde bir sıvı olduğuna ve ne için kullanılacağına göre değişir. Bidonlar sadece sıvılar için kullanılmaz. Bazı yiyecek türlerinin muhafaza edilmesi ya da yöresel bir tada dönüşebilmesi için de bidonlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Peynir çeşitleri de bu yiyeceklerden bazılarıdır. Özellikle yöresel bir lezzet olan tulum peyniri çeşitleri bidon kullanılarak muhafaza edilir. Bu bidonlar içerisine peynir basılarak salamura yapılır. Böylece bidon çeşitleri sadece sıvı maddeler için değil katı gıdaların korunması için de kullanılır.

Bidon Çeşitleri

Bidon Çeşitleri

Kullanım amacı doğrultusunda farklı formlara sahip olan bidon çeşitleri, hayatın her alanında işinize yarayabilir. Bidonları evinizin bahçesinde su deposu olarak kullanabileceğiniz gibi suyu taşımak ve muhafaza etmek için de kullanabilirsiniz. Bidonlar suya ulaşma ve suyu kullanma konusunda size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca bidon musluklu olarak kullanılırsa bahçede el yıkamak için her zaman pratik bir çözüme kavuşturur. Eğer bahçenizde ekili sebze ve meyveleriniz varsa bunları topladıktan sonra yıkamak için de idealdir. Evin içine geçirmeden önce sebzeleri toprağından arındırmak mutfağınızın daha temiz kalmasını sağlar. Depo olarak bidon kullanmak için geniş hacimde bir bidon çeşidine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için 200 lt bidon kapasitesi size yeterli olacaktır. Bahçe ve tarlalarda ekim ve sulama yapmak için 1 tona varan kapasiteler vardır. Bu büyük bidon varil çeşitleri sadece bahçe kullanımı için değil bazı iş yerleri ve tarım endüstrisi için de ideal olabilir. Su ihtiyacı duyulan şantiyelerde, plaj işletmelerinde, fabrikalarda, umumi tuvaletlerde ya da tarım endüstrisinde kullanılabilir. Bu variller sayesinde rahatça su depolayarak ihtiyaç duyduğunuz anda suya ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde portatif olan katlamalı bidon çeşitleri de mevcuttur. Bu bidonlar özellikle kamp ve piknik aktiviteleri için akıllıca çözümler sunar. Kullanıcı odaklı tasarlanan bu modeller içi boş olduğu zaman katlanarak yer tasarrufu sağlar. Bu özelliği katlanabilir bidonların kampçılar tarafından sıklıkla tercih edilmesine olanak verir. Bidonlar sıvı taşıma amacı dışında bidon turşu, yoğurt, deterjan, benzin, bulaşık deterjanı için kullanılır. Böylece bidonun yiyecek muhafaza etmek için ya da yakıt ve temizlik maddesi muhafaza etmek için kullanıldığını görebilirsiniz. Özellikle gagalı benzin bidonu yakıt taşımak için oldukça elverişlidir. Çünkü gagası sayesinde ihtiyaç duyulduğu zaman araca kolaylıkla yakıt yüklemesi yapılabilir. Gagalı bidonu benzin doldurup aracınızda dilediğiniz yere taşıyarak olası bir durumda yolda kalma riskinden kurtulabilirsiniz. Bunun haricinde kendinize turşu hazırlarken kullanabileceğiniz farklı ebatlarda turşu bidonları mevcuttur. Eğer bidon kullanımı gerektiren gıda işi yapıyorsanız plastik bidon çeşitleri ile turşu, yoğurt, peynir gibi giyecekleri satabilirsiniz. 2, 3 kiloluk bidon çeşitleri bu iş için en uygun olanlar arasında yer alır.

Bidon Fiyatları

Bidon Fiyatları

Bidon fiyatları, boyutlarına göre değişiklik göstermekle beraber farklı materyaller olan sac, çinko ya da plastik bidon fiyatları da değişiklik gösterir. Bundan dolayı ihtiyacınız doğrultusunda bidon seçmek akıllıca bir tercih olacaktır. Su taşımak için kullanacağınız bidon ile gıda muhafaza etmek için kullanacağınız bidonun farklı olabileceğini unutmamalısınız. Su taşımak için üzerinde kulp bulunan ve dar ağızlı bidonlar tercih ederken, gıda depolamak için daha geniş ağzı olan ve kapak kısmı hava almayacak şekilde kapanan bidonlar tercih etmelisiniz. Bunun haricinde bidon ölçüleri de fiyat aralığını belirlemekte rol oynar. Farklı model, ölçü ve materyallerde üretim yapan markalar en işlevsel bidonları kullanıcılara sunar. Bidonlar birbirinden değişik ve bağımsız alanlarda kullanılabilir. Örneğin plajda şemsiyenin dik durması ve rüzgâr dolayısıyla devrilmemesi için plaj şemsiye bidonu kullanılır. Bu bidonu kullanırken içine su doldurarak şemsiyenin sabit durmasını sağlamanız gerekir. Bu sayede güneşten korunabilirsiniz. Bidonların kullanıldığı bir başka alan ise bahçe ve peyzaj sulamasıdır. Oldukça sevimli olan çiçek sulama bidonu sayesinde bahçenizi ya da balkondaki saksıları kolayca sulayabilirsiniz. Ayrıca dekoratif yapısı sayesinde hem kullanışlı olup hem de estetik bir görüntü oluşturur. Bu amaçla kullanılan bidon 500, 750, 800, 900 ml olarak tasarlanır. Bununla beraber hayvanlarınız için de bidon kullanabilirsiniz. Hayvanların su içmesini kolaylaştıran bidon suluk birçok hayvan sahibi tarafından kullanılır. Bu suluk sayesinde minik dostlarınızın suyunu unutmuş olma endişesi yaşamazsınız. Bidon, kamp alanlarında ya da yiyeceklere ulaşma imkanının az olduğu yerlerde yalıtımlı bidon termos olarak kullanılır. Bu yalıtımlı termosların içine birçok yiyecek ya da sıvı, gıdaları soğuk tutma amacıyla buz eşliğinde konulabilir. Bütün bu farklı amaçlar için kullanılan bidonlar farklı fiyatlar ile karşınıza çıkar.

Bidon Çeşitleri Trendyol’da

Bidon Çeşitleri Trendyol’da

Bidonlar, bahçe, mutfak, ev, işyeri, okul, plaj, kamp, piknik, endüstri ve birçok farklı alanda kullanılır. En ufak boyutundan en büyük boyutuna kadar hayatın her alanında görebilirsiniz. 4 lt, 10 l, 25 l, 30 litre, 40 litre, 50 litre, 60 litre, 100 lt, 300 l, 1 ton bidon olacak şekilde farklı boyutlara sahip bir gereç olması bidonu her yerde kullanılabilir kılar. Sadece evde değil aracınızda da kullanmak için yanınızda alabileceğiniz bir eşyadır. İşlevsel olmasından dolayı zahire depolamak için de idealdir. Ayrıca defalarca kullanılabilir olması bidonun kullanışlılığını arttıran bir özelliktir. Bidon, deterjan gibi fazladan alınması gereken ve her an bitebilen maddelerin stoklanması için de kullanılır. Örneğin 5 l bidon ile deterjan ya da sıvı sabun alıp gerektiğinde takviye yapabilirsiniz. Şarküteri sektöründe çalışanlarında işine oldukça yarayan bidon, özellikle salamura yapımında ön plana çıkar. 20 l bidon içine salamura zeytin, peynir, salça, turşu, yaprak ve daha pek çok şey koyabilirsiniz. Sıkıca kapatılan vida mekanizmasına sahip kapakları sayesinde gıdaların hava ile teması tamamen kesildiğinden gıdalar temiz ve taze kalır. Bidon kolonya alırken de rastladığınız bir kap biçimdir. Misafirler gelince ikram ettiğiniz dökmeli şişeler dışında kolonyalar daha büyük hacme sahip olduğundan dolayı bidon ile satılır. Bidon kolonya hem ekonomik hem de pratik olduğu için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Genellikle plastik bidonlarda görülen kolonyalar ihtiyaç duyulduğu halde kullanılmak üzere fazladan alınarak evlerde saklanır. Bidonlar, saydam olabileceği gibi opak olarak da üretilir. Buna ek olarak farklı renklerde de karşınıza çıkarlar. Saydam olanların içinde ne olduğunu rahatça görebildiğiniz için şeffaf olmak açısından güzel bir tercih olabilir. Diğer taraftan ise opak bidonlar özellikle yakıt taşıması için idealdir. Gün ışığı geçirmedikleri için de tercih edilebilirler. Siz de hayatınızın belli başlı alanlarında bidona ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ihtiyacı gidermek için yapmanız gereken tek şey Trendyol üzerinden sipariş oluşturmak.