Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Bistüri

" araması için 41 sonuç listeleniyor
WERT 2163 Maket Bıçağı (BİSTURİ)

WERT2163 Maket Bıçağı (BİSTURİ)

190,03 TL
Sepete Git

Hassas Kesim Sağlayan Bistüri Çeşitleri Trendyol’da!

Neşter olarak da bilinen bistüri genellikle cerrahi operasyonlarda kullanılan, keskin uca sahip ameliyat bıçağıdır. Tıbbi bir alet olarak kabul edilen bıçak modeli, ince kesikler oluşturmak için tercih edilir. Ameliyat sonrasında açılan alana dikiş atılabilecek şekilde kesme işlemi yapmaya yarayan ürün, yaygın olarak kullanılır. Cerrahi bistüri çeşitlerinin hijyen açısından steril olması gerekir. Bu durum sağlık açısından çok önem taşır. Bistüri çeşitleri, sap ve uç kısımlarından meydana gelir. Bu kısımlarda boyut farklılıkları bulunur. Uygulanacak işleme göre farklı boyuta sahip olan ürünleri güvenle tercih edebilirsiniz. Her çeşidin kullanım alanı ve amacı farklılık gösterir. Kalem bistüri çeşidini de seçebilir ve ihtiyacınız dahilinde kullanabilirsiniz. Ürünlerin yapımında kaliteli materyaller kullanılır. Bu malzemelerin hassas yapıda olması büyük önem taşır. Bistüri çakı çeşitleri de sık kullanılan bir başka modeldir. Keskin yapısı sebebiyle uzman doktorlar tarafından kullanılması uygun olan tıbbi aletler, ameliyat gibi hassas operasyonlar için oldukça önemli bir araçtır. Neşterin uç kısmı, karbon alaşımlı paslanmaz çelik malzeme kullanılarak tasarlanır. Bu özelliği sayesinde kolayca temizlenerek hijyenik hale getirilen ürünler, operasyondan kaynaklı enfeksiyon oluşumlarının önüne geçebilir. Bistüri bıçağı çeşitli ameliyat durumlarında yapılması gereken kesme işleminin doğru bir biçimde yerine getirilmesi ve operasyon yapılan insanın sağlığına kavuşması açısından hayati önemi bulunan bir alet olarak bilinir. Bistüri online olarak Trendyol üzerinden satın alınabilir.

Farklı Boyutlarda Tasarlanan Bistüri Özellikleri

Farklı Boyutlarda Tasarlanan Bistüri Özellikleri

Bistüri olarak bilinen neşter aleti, bistüri sapı ve ucunun birleşiminden meydana gelir. Farklı boyutlarda tasarlanan bistüri ucu çeşitleri bulunur. Her cerrahi işlem özelinde farklı boyutlara sahip olan uçlar kullanılır. Bu uç kısımları 10 numara, 11 numara, 12 numara, 15 numara, 20 numara bistüri numaralarına sahiptir. Bu numaralara sahip olan ürünler, 3 numara sap ile uyum sağlar. Bunun yanı sıra 20 ve 21 numaralı uçlar da mevcuttur. Büyük numaraya sahip olan uçları kullanabilmek için 4 numaralı boyuta sahip olan sap modellerini tercih edebilirsiniz. Bistüri uçlarının sahip olduğu numaralar, bıçak büyüklüğünü ifade eder. Küçük numaraya sahip olan uçlar ile ince kesikler oluşturulurken daha büyük numaralı kalın neşterler ile derin ve kalın kesikler atılabilir. Ürün seçimi yaparken uçların saplar ile olan uyumunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Steril bistüri ucu tasarımında, karbon alaşımlı paslanmaz çelik materyaller tercih edilir. Paslanmaz çelik materyal, oksidasyon ve korozyona karşı dayanıklı yapıya sahip olduğundan ameliyat gibi steril aletler kullanılan ortamlar için sıklıkla tercih edilir. Uzman doktorlar tarafından kullanılan bistüri çeşitleri, ameliyathaneler için oldukça gerekli aletler arasındadır. Cerrahi işlemlerde sıklıkla kullanılan bu tıbbi aletler, paslanmaz çelik malzemesi sayesinde dayanıklı bir yapıda bulunur. Neme ve sıvı içeriğe sahip yüzeyler ile temas ettiğinde paslanma gibi istenmeyen durumların ortaya çıkmasını engelleyen bu materyal sayesinde istenilen sonuçlar elde edilirken pas kaynaklı hastalıklar ortaya çıkmaz. Bistüri uçlarının şekli ve boyutları tasarlanırken lazer kesim işlemleri uygulanır. Bu sayede istenilen şekilde biçimlendirilen uçlar, etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar. Cerrahi operasyon gibi hassas işlemler esnasında kullanılan bıçakların son derece keskin olması oldukça önemlidir. Lazer işleme yöntemleri ile istenilen keskinliğe ulaşan aletler, rahat kullanım imkanı sunar. Hacamat bistüri de hacamat işlemlerinde kullanılan bir çeşittir. Santimetrenin yüzde biri oranında inceliğe sahip olan bistüri uçları, ince ve etkili kesim işlemlerinin yapılabilmesi için özel olarak tasarlanır. Trendyol’dan ihtiyacınıza uygun bistüri satın alabilirsiniz.

Güvenilir Yapısıyla Öne Çıkan Bistüri Modelleri

Güvenilir Yapısıyla Öne Çıkan Bistüri Modelleri

İki parçadan meydana gelen neşterleri oluşturan kısımlar ayrı olarak satın alınabileceği gibi set halinde satılan kullanışlı modeller de mevcut bulunur. Set halinde temin edilen ürünler avantaj sağlar. Ayrı uç ve sap kısımları almak yerine bistüri takımı satın almak parçaların birbiri ile uyumu açısından da önem taşır. Farklı boyutlarda tasarlanan uç ve sap parçaları bistüri seti içerisinde birbiriyle uyum içinde bulunur. Cerrahi işlemlerde ihtiyaç duyulan bu setler, kaliteli malzemeleri ile etkili sonuçlar elde edilmesine olanak tanır. Kliniklerde gerçekleştirilen tıbbi operasyonlarda yardımcı olan bu aletler oldukça kullanışlıdır. Neşter bistüri modelleri, çeşitli meslek alanlarında sıklıkla tercih edilir. Bu mesleki alanlar arasında çeşitli sağlık kuruluşlarında yapılan operasyonlar, doktorlar tarafından gerçekleştirilen cerrahi çalışmalar, veteriner kliniğindeki operasyonlar yer alır. Neşter ile hassas bir kesim işlemi gerçekleştirilerek istenilen çalışmalar yerine getirilir. Çok ince olarak işlenen neşter uçları, iç organları kesme özelliğine sahip olur. Vücut içerisinde gerçekleştirilen işlemlerde oldukça işe yaran bu tıbbi aletlerin steril olmasına dikkat edilir. Büyük önem taşıyan bir kolaylık sağlayan aletler, ameliyatların gerçekleştirilmesinde kilit malzemeler olur. Ameliyat esnasında ulaşılması gereken iç organ kısımlarına erişim sağlayan bu steril malzeme ile kesme işlemleri gerçekleştirilir. Bu bakımdan insan ve hayvanların hayati operasyonlarında önemli bir yere sahip olan ameliyat bistüri modelleri, vazgeçilmez malzemeler arasında yer alır. Uzman çalışanlar tarafından güvenli bir biçimde kullanılması gereken bu aletler, son derece kesici bir yapıya sahip olur. Bistürinin keskin uçları, işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Sağlık sektöründe önemli yeri bulunan neşterler arasından ihtiyacınızı karşılayan modeli, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Trendyol’da yapılan bistüri indirim avantajlarını takip edebilir ve uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Avantajlı Bistüri Fiyat Aralıkları

Avantajlı Bistüri Fiyat Aralıkları

Genel olarak tıbbi alanlarda ve sağlık kuruluşlarındaki operasyonlarda kullanılan bistüri tipleri, sap ve neşter ucu boyutları ile birbirinden farklılık gösterir. Steril bir ortamda kullanılan neşterler, kaliteli özelliklere sahip paslanmaz çelik malzeme kullanılarak tasarlanır. Ameliyat ve basit cerrahi operasyonların efektif bir biçimde yerine getirilebilmesi için saplı bistüri modellerine ihtiyaç duyulur. El ile rahat bir biçimde kavrama sağlanabilmesi için özel olarak tasarlanan saplar, ergonomik kullanım imkanı sunar. Profesyonel insanlar tarafından profesyonelce kullanılan bıçaklar oldukça keskin yapıya sahip olur. Bistüri fiyatlarının belirlenmesinde, ürünlerin boyutları ve paket içerisinde yer alan ürün miktarları dikkate alınır. Fiyatların oluşumunda dayanıklı çelik malzemenin de payı bulunur. Tıbbi operasyonları gerçekleştirirken ve ameliyat esnasında hangi neşterin kullanılması gerekiyorsa o boyuttaki modeli tercih edebilirsiniz. Veteriner hekimler gibi profesyoneller tarafından kullanılan bu tıbbi aletler, sapları sayesinde bıçak gibi rahatlıkla kavranabilir. Hijyenik açıdan nötr olması gereken bir ortamda operasyon gerçekleştirirken kullanılan neşterlerin uçları tek kullanımlık olur. Paslanmaya karşı dayanıklı çelik malzemeden tasarlanan ürünler, korozyona karşı dayanıklı yapıya sahip olduğundan ameliyat esnasında sıvı dezenfektanlar ve su yardımıyla kolay, hızlı bir şekilde steril hale getirilebilir. Bu özelliği sayesinde oldukça dayanıklı bir tıbbi alet olan ürünler, hassas çalışma gerektiren işlemler için gerekli olur. Bistüri kullananlar yazdıkları yorumlar ile seçim yapmanızı kolaylaştırabilir. Aynı zamanda bistüri tavsiyelerini inceleyerek karar aşamasını hızlandırabilirsiniz. Tek kullanımlık olan kesici uçların sık değiştirilmesi gerekir. Neşter parçalarını ayrı ayrı elde edebileceğiniz gibi set ve takım halinde sunulan avantajlı ürünleri de inceleyebilirsiniz. Bistüri kampanya ve indirimlerini takip edebilirsiniz. Böylece avantajlı fiyatlar ile ürünlere sahip olabilirsiniz. Bistüri yorum ve değerlendirmelerini okuyarak ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, ihtiyacınıza uygun olan seçeneği Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Bistüri Sapı Ne İşe Yarar?

Bistüri, cerrahların operasyonlarda kullandığı simetrik keskin uçlu tıbbî bir alettir. Bistüriler, ameliyatlarda cerrahlar tarafından sıklıkla kullanılır. Deri ve organın rahat kesilebilmesini sağlayan tıbbî alet ince ve keskin bir yapıya sahiptir. Bistüriler, gerekli olan duruma göre farklı boyutta tercih edilebilir. Ortalama 15 cm boyuta sahip bistüriler, minimum 10 cm ve maksimum 25 cm boyuta sahiptir. Saplar, jiletlere takılarak bistürinin bıçak gibi kullanılmasına imkân verir. Bistüri sapı, jilet kısmını daha etkili ve sağlıklı şekilde kullanmayı sağlar. Sap kısmı sayesinde bistüri eller ile daha iyi kavranıp kullanılabilir. Bistüri sapı sayesinde kesik atılacak yer üzerinde daha sağlıklı işlemler yapılır. Jilet kısmını kullanmayı kolaylaştıran bistüri sapları, cerrahi işlem yapan kişilerin en önemli aletlerinden biridir. Bistüri saplarına ihtiyaç ve işlevselliğe göre birçok farklı boyut ve yapıda neşter ucu takılabilir.

Bistüri Ucu Nasıl Takılır?

Paslanan ve işlevini kaybeden bistüri uçlarının değişmesi gerekir. Bistüri ucunu sap kısmından ayırırken oldukça dikkatli olunmalıdır. Bistüri değiştirme işlemleri sırasında keskin ucun ele değmesine dikkat edilerek herhangi bir materyal yardımıyla tutulmalıdır. Bistüri ucunu değiştirmek için cerrahi makas, dişsiz penset, klemp ya da cımbız kullanılabilir. Bistüri sapına keskin ucu takmak için klemp sivri ucu yukarıya gelecek şekilde tutulur. Klempin yukarı bakan sivri ucu neşterin yarık kısmına yerleştirilir. Keskin ucun çıkıntısına yerleştirilen klemp yardımıyla bistüri ucu, sapa paralel olarak yuvaya yerleştirilir. Bistüri ucu, maksimum 15 saniye sürede kolayca takılabilir. Bistüri ucunu çıkarmak için klemp aynı şekilde neşterin yarık kısmına yerleştirilir. Bu sefer sapa ters paralel olacak şekilde çekilerek bistüri sapından kolayca ayrılır. Bistüriyi neşterin yarık kısmından tutarak takabileceğiniz gibi ya da en alt kısımdan pense yardımıyla da rahatça sap kısmına yerleştirebilirsiniz.

Bistüri Nereden Alınır?

Bistüri, sağlık ve medikal ürünlerin yer aldığı birçok mağazadan kolayca satın alınabilir. Cerrahi ve tıbbî malzemelerin bulunduğu mağazalardan da bistüri ve bistüri parçaları temin edilebilir. Bistüri satın almak için Trendyol’un mobil uygulama ya da web adresi üzerinden birçok çeşide sahip bistüri modellerini inceleyebilirsiniz. Renk ve fiyat çeşitleriyle istenilen özelliklere sahip bistüri çeşidi görebilmek mümkün. Üretilirken kullanılan malzeme, numara ve neşter boyu kolayca filtrelenebilir. İhtiyaca yönelik birçok bisturi arasında seçim yaparak uygun olan tıbbî alete kolayca sahip olabilirsiniz. Avantajlı fiyat seçeneklerinden yararlanarak bütçeden tasarruf ederek rahat bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Tek olarak satılan ya da takım halindeki ürünleri inceleyerek avantaj paketlerinden yararlanabilmeniz mümkün. Bistürinin yanında ihtiyacınız olan eşyalar yalnızca neşter ve bistüri sapı ise Trendyol üzerinden tüm numara ve ölçülerde bistüri parçaları bulabilirsiniz.