"

Bohça

" araması için 20888 sonuç listeleniyor

Nişan Bohçası Modelleri Trendyol'da!

Bohça

Gelin ve damat arasındaki birlikteliğin belki de en heyecanlı, zor ve bir o kadar da keyifli olan kısmı bohça hazırlama süreci olarak karşımıza çıkıyor. Gelinin damada, damadın ise geline bohça sandığı verme alışkanlığı, kültürümüzün yüz yıllardan bu yana değişmeden gelen bir alışkanlığı olarak varlığını sürdürüyor. Günümüzde bohça takımı halinde ürünlerin bir araya getirilerek set şeklinde satılması hem gelin hem de damat için kolaylaştırıcı bir unsur olarak beliriyor. Böylece yoğun uğraşlar sonucunda nişan bohça seti parçalarını teker teker toplamak yerine tek bir elden geline ya da damada sunmak olanaklı hale geliyor. Firmalar tarafından hazırlanan bu bohça takımları içerisinde terlikten iç çamaşırına, iç çamaşırından temel temizlik ve bakım ürünlerine kadar pek çok farklı alanda ürün yer alıyor. Bohça çeyiz setleri ile gelin ve damadın birlikte kurdukları mutlu yuvanın pek çok ihtiyacı giderilmiş oluyor. Bunun yanı sıra birbirinden estetik valiz ve sandık seçimleri ile uzun yıllar boyunca kullanılabilecek şık bir sunum tarzı elde etmeniz de mümkün oluyor.

Nişan bohça seti oluşturmanın iki ana sebebi bulunuyor. Bunlardan ilki, nişanlanan çiftlerin ailelerinin birbirlerine hediye vermeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede aileler hem kaliteli malzemeleri yeni evli çiftlere sunuyor hem de birbirlerini ne kadar önemsediklerini dolaylı yoldan ifade etme şansı buluyorlar. İkinci sebep ise evliliğe bir adım daha yaklaşan çiftlerin kuracakları mutlu yuvada, temizlik, kişisel bakım ve havlu-kıyafet-gecelik gibi ihtiyaçlarının karşılanması olarak karşımıza çıkıyor. Bohça hazırlanırken gelinin ve damadın kişiliğine özel süslemeler yapmak da olanaklı oluyor. Çiçek, tül, zarf, iğne gibi çeşitli aksesuarlar yardımı ile bohça seti, görsellik açısından çok daha çekici hale getirilebiliyor. Tüm bunların yanı sıra bohça, manevi değeri olan hediyelerin iletilmesinde de göze hoş görünümü sebebiyle tercih ediliyor. Bohça için ürün seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı faktörler bulunuyor. Bunların başında ise gelinin ve damadın beğenisine sunulan ve kabul gören ürünlerin satın alınması yer alıyor. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ürünlerin uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi amacıyla yüksek kaliteye sahip ürün malzemelerinin seçilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

En Şık ve Kaliteli Bohça Çeşitleri

Evinizin en güzel yeri, bu mutlu yuvanızı kurmadan önce sizlere aileleriniz tarafından sunulan nişan bohçası hediyeleri ile süsleniyor. Bohça kutusu içerisinde yer alan havlu, tül, seccade, nevresim, sandık, çiçek gibi ürünler evinizin en güzel yerinde sergilenmek üzere beğeninize sunuluyor. Bohça kesesi içerisinde yer alan ürünlerin pek çok farklı desen ve kumaş çeşitleri içerisinde satışa sunulan modelleri bulunuyor. Kadife, saten, ipek, pamuk gibi kumaşlardan üretilen hediyelik eşyalar, şıklığı ve kaliteyi aynı anda yansıtıyor. Bohça tülü ile eşyalarınızın tozlanmasının önüne geçerken, evinizin iç dizaynında da güzel bir görüntü elde etmek mümkün oluyor. Bunun yanı sıra kadife bohça malzemeleri sayesinde yumuşak dokunuş ile birlikte şık görünüş elde edilebiliyor. Zarf bohça içerisinde değerli eşyalarınızı saklamanın şık bir yolunu da sizlere sunuyor. Bohça sandığı ve bohça valizi biçiminde ceviz ağacı kullanılarak tasarlanan modeller de yatak odası ve salon gibi ev içi dekorasyonlarında güzel bir görüntünün oluşmasında yardımcı olan etmenler arasında yer alıyor.

Gelinler ve damatlar için ayrı ayrı tasarlanan bohça ürünlerinin içerikleri de değişiklik gösteriyor. Gelinler için satın alınan bohça seti içerisinde terlik, parfüm, ayna, tarak, bornoz, iç çamaşırları, pijama takımı, gecelik, makyaj seti gibi ürünler bulunurken damatlar için hazırlanan bohça modelleri içerisinde ise kol düğmesi, terlik, iç çamaşırı takımı, cüzdan seti, traş seti, gömlek, pantolon, pijama seti ve kol saati gibi aksesuar ve eşyalar yer alıyor. Bohça çeşitleri sayesinde hem gelinlerin hem de damatların gündelik kişisel bakım ve ev içi kullanım amacına uygun aksesuarların toplu halde temini mümkün hale geliyor. Firmalar tarafından her türlü ihtiyacın düşünüldüğü bu setlerle, kolay bir şekilde ürünler temin edilebiliyor. Böylece banyoda hem güzel ve derli toplu bir görüntü elde ediliyor hem de ihtiyaç duyulan tüm ürünler aynı anda temin edilebiliyor. Bu noktada hem gelinler hem de damatlar için hazırlanan bohçaların belirlenen bütçe üzerinden satın alınmasında fayda bulunuyor. Aksi takdirde beklenmeyen harcamalar söz konusu olabiliyor. Bunun yanı sıra bohça hazırlarken gelin ve damadın beğenisine göre hareket etmekte fayda bulunuyor. Kişisel bakım ürünleri aroma ve koku gibi etkenlerden ötürü günümüzde oldukça kişiselleşmiş ürünler haline geldikleri için gelin ve damatların kararı ve tercihi bu noktada büyük önem taşıyor. Ürünlerin kaliteli ve uzun ömürlü kullanım süresine sahip olması da çiftlerin mutluluğu için önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Bohça valizini seçme aşamasında çiftlerin hem gündelik hayatlarında kullanabilecekleri hem de evlerinin en güzel köşesinde sergileyebilecekleri model ve görünüşte ürünleri tercih etmeleri önem taşıyor.

Bohça Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bohça valizi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bohça içerisinde bulunan malzemelerin, karşı tarafın bilgisi ve onayı dahilinde hazırlanması olarak karşımıza çıkıyor. Bohça içerisinde yer alan parfüm, deodorant, traş köpüğü, havlu, iç çamaşırı gibi ürünler, bohçası hazırlanan gelinin ya da damadın kullanmak istediği türden ve markadan olması gerekiyor. Aksi takdirde gelinin ya da damadın kullanmaktan keyif almadığı, hatta kullanmayı reddedebileceği ürünleri bohça içerisine koymak olumsuz durumlara yol açabiliyor. Bazı ürünlere karşı gösterilen alerjen tepkiler nedeniyle önceden alınan kararlar doğrultusunda ürün seçiminde bulunmak önemli hale geliyor. Yine benzer şekilde bohça içerisinde yer alan ipek, pamuk gibi kumaş türleri de bohçası hazırlanan kişinin estetik beğenisine göre hazırlanması gerekiyor. Geceliğin boyu ve kumaşı, sade yahut ışıltılı görünümü gibi değişkenlik gösteren faktörler, alınan bakım ürünlerinin alerjiye yol açması ihtimali gibi faktörler de dikkat edilmesi gereken unsurların başında geliyor. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise dış görünüş olarak karşımıza çıkıyor. Sunum sırasında bohça kartları kullanmak da karşı tarafın gözünde güzel bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Benzer şekilde bohça sandığı, valizi ve tülü seçimi de dış görünüşün estetik hale gelmesi açısından önemli etkenlerden biri oluyor. Bu sayede bakımlı ve temiz bir görüntü elde edilebiliyor.

Bohça ölçüleri hazırlanırken alınan hediyelerin sığması açısından da oldukça büyük bir önem taşıyor. Alınan malzemelerle orantısız olarak hazırlanan bohça, kötü bir görüntü oluşturmaktan öteye gitmiyor. Tabi bu malzemeleri bohça örtüsünün içerisine yerleştirdikten sonra uygun bir bohça iğnesi yardımıyla bohçanın tutturulması da gerekiyor. Aksi takdirde bohçanın dağılması söz konusu olabiliyor. Hazırlanan bohçanın temiz ve şık bir sunum içerisinde karşı tarafa sunulması da oldukça önemli hale geliyor. Tüm bunların yanı sıra uzun yıllar boyunca kullanılması beklenen bu ürünlerin kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekiyor. Nesiller boyunca aktarılacak olan tül, nevresim, havlu gibi eşyaların dayanıklılığını koruması, ilk günkü albenisi ile hediye edileni cezb edebilmesi için kaliteli ürünlerin seçimi büyük önem taşıyor. Son olarak, bohça alışverişi sırasında satın aldığınız ürünlerin değişiminin olup olmadığına emin olmanız gerekiyor. Satın alındıktan sonra gelin ya da damat tarafından beğenilmeyen ürünün değiştirilmesi açısından bu detay, oldukça büyük bir önem taşıyor. İçeriğinin yanı sıra dış görünüş olarak da çiftleri tatmin etmesi gereken nişan bohçalarını, Trendyol üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Renk Renk, Çeşit Çeşit Bohça Modelleri

Bohça sandıkları renk renk, çeşit çeşit ürünlerle birlikte hem göze hem de çiftlerin zevkine hitap ediyor. Pek çok renk seçeneğine sahip terlik, nevresim takımları, seccadeler, iç çamaşırları ve havlu takımları ile evin dekoruna uygun ürün seçimi mümkün hale gelebiliyor. Ürünlerin geniş renk skalasının yanı sıra çeşit olarak da oldukça zengin bir ürün yelpazesi çiftlerin beğenisine sunuluyor. Cam kutu bohça, nakışlı ve bavul bohça gibi seçenekler de satın aldığınız ürünlerin sunumunda oldukça güzel bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra bohça sunumu için tasarlanan süsleme ürünleri de büyük bir çeşitlilik gösteriyor. Dantel, çiçek, kanaviçe işlemeli bohça süsleri ile bohça sandıkları oldukça güzel bir sunuma kavuşuyor. Süslerin üzerinde yer aldığı desenlerin yanı sıra üretildikleri kumaşın yapısı da büyük bir önem taşıyor. Genel olarak kadife, ipek ve pamuk gibi malzemelerin kullanıldığı süsler birbirinden farklı renk ve desenlerle birlikte harmanlanarak üretiliyor. Çiftlere yalnızca istedikleri renkleri seçmek kalıyor. Yüz yıllardan bu yana devam eden bohça kültürünün anlamını ve değerini yitirmemesi açısından ipek tül ve çeşitli çiçek desenleri ile süslemeler de gerçekleştirilebiliyor.

Ürünler içerisinde özellikle terliklerin büyük bir renk ve çeşit skalası içerisinde satışa sunulduğu görülüyor. Hemen hemen her renge sahip terlikler, yumuşak tabanlı ve ortopedik özellikte olmakla beraber şık bir dış görünüşe sahip oluyor. Ev içi gündelik kullanım amacıyla tasarlanan terlikler, oldukça rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Görünüm olarak sade, yumuşak ve şık görünüşe sahip olan terlikleri misafirler için de satın almak mümkün oluyor. Terliklerin yanı sıra havlu çeşitleri de geniş bir renk ve çeşit skalasına sahip olarak satışa sunuluyor. Bej, ten rengi ve eflatun rengi tonlarında üretilen havlular, yeni çiftlerin banyoları ile büyük bir renk uyumluluğuna sahip oluyor. Yine terlik ürünlerine benzer bir şekilde havluların da kadife ve pamuk gibi çeşitli kumaş tipleri içerisinden ürün seçimi gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Bohça kutusu ve sandık seçimi için de renklerin ve çeşitlerin oldukça fazla olduğu görülüyor. Kutu, sandık ve valiz gibi çeyiz bohçasını yerleştirebileceğiniz ürünlerde çiçek ve tül desenleri hakim oluyor. Bu ürünlerde modaya uygun vintage ürün yelpazesinden seçim yapabilmeniz de mümkün oluyor. Terlik, havlu, valiz, kutu, sandık, tül süsleme gibi pek çok farklı alanda satışa sunulan ürünü Trendyol’dan seçebilir, hemen siparişinizi verebilirsiniz.

Damat ve Gelinlere Özel Bohça Takımları

Damat ve gelinlerin en güzel rüyası hem kendileri hem de misafirleri için en kaliteli ürünleri, belirlemiş oldukları bütçe miktarına uygun olacak şekilde satın almak, onları evlerinin en güzel köşesinde sergilemek oluyor. Aynı zamanda satın alınan ürünlerin, misafirlerin kullanımına uygun olması da önemli oluyor. Bohça terliği misafirlerin ev içi gündelik kullanımı adına satın alınırken, bohça örtüsü, yatıya gelen misafirlerin kullanımı için sipariş ediliyor. Yine benzer bir şekilde bohça kolonyası çeşitleri de genç gelin ve damatların misafirlerine ikram edebilmesi için satın alınan ürünler arasında yer alıyor. Bu noktada ürün seçiminde önem taşıyan husus, ten ile teması halinde rahatlığı en üst düzeyde sağlayan, alerji geliştirmeyen ürünleri seçmek oluyor. Gündelik kullanımdaki rahatlığın yanı sıra ürünlerin uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi rahatlıkla kullanılabilir olması da oldukça büyük bir önem taşıyor. Hem rahat kullanım hem de malzeme kalitesi misafirlerin beğenisine sunulan bohça çeyiz eşyaları arasında bir adım öne çıkıyor.

Şıklığın ve kalitenin ön plana çıktığı ürünlerin konsept tasarımları da oldukça geniş bir yelpazede kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Damat ve gelinler için ayrı ayrı geliştirilen kutu ve valiz konseptleri, sunuma büyük bir şıklık katıyor. Bu konseptler oluşturulurken, gelinlik ve damatlık sembollerinden faydalanılıyor. Damatlar için koyu renk lacivert ve siyah tonları seçilirken, gelinler için ise açık pembe ve beyaz gibi renkler sıklıkla tercih ediliyor. Damatlık konsepti ile hazırlanan bohçaların içerisinde genellikle traj seti ve kişisel bakım amacıyla satın alınan ürünlerin yanı sıra gömlek, pijama, terlik, kol saati gibi ürünler yer alıyor. Yine gelinlik konseptli bohça çeşitlerinde işlemeli tül ve ipek kumaş ürünleri, işlemeli ve püsküllü modeller tüketicilerin şıklık arayışına cevap veriyor. Bu bohçaların içerisinde ise gelinler için hazırlanan bohça makyaj seti, gecelik, terlik, kişisel bakım ürünleri gibi malzemeler yer alıyor.

Bohça Özellik, Model ve Fiyatları

Bohça modelleri gelin ve damatların zevk ve tercihlerine göre oldukça büyük bir farklılık gösteriyor. Bohça çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen modellerin arasında ise kırmızı bohça yer alıyor. Modeller, pek çok beğeni ve tarz içerisinde satışa sunuluyor. Gelinler bohça makyaj seti tercih ederken, damatlar ise çoğunlukla bohça traş seti tercih ediyor. Gelin makyaj setlerinin içerisinde fondöten, far, rimel, ruj, allık, pudra, oje gibi ürünler bulunurken, damat bohça traş setinde ise traş köpüğü, traş bıçağı, duş jeli, deodorant, roll on, şampuan, tarak, diş macunu, diş fırçası, tırnak makası, banyo lifi, cilt temizleme sabunu, traş kolonyası, el kremi gibi kişisel bakım ürünleri set halinde yer alıyor. Ürünleri teker teker toplamak yerine bohça hazırlarken bu setlerden edinmek, zaman ve para konusunda büyük bir avantaj yaratıyor. Yine benzer bir şekilde havlu ve nevresimlerin yer aldığı ve sandık içerisinde sunumu yapılan bohça ürünleri de gelin ve damatların işini kolaylaştırdığı için tercih ediliyor. Bohça kenarı çeşitleri de bohça için makyaj seti ürünleri gibi tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor.

Bohça fiyatları da ürünlerin kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Terlik, havlu, seccade, makyaj seti, nevresim, sandık, valiz, süs çiçeği gibi ürünlerin fiyatları, yapıldıkları malzemenin kalitesine ve ürünün dış görünüş özelliklerine göre biçimleniyor. Üründe kullanılan malzemenin kalitesi açısından kadife bohça fiyatları ve modelleri de gelin ve damatlar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yerini alıyor. Sandık, valiz gibi çeyiz için satın alınan ürünlerin taşınmasında kullanılan ürünlerde genel olarak ceviz ağacının kullanımı tercih ediliyor. Bu kaliteli malzeme ile uzun yıllar boyunca valiz, sandık ve kutuları muhafaza etmek mümkün oluyor. Havlu, tül ve nevresim gibi ürünlerde ise genel olarak pamuk ve ipek gibi malzemeler kullanılıyor. Üretimi gerçekleştirilen malzemenin çeşidine göre de fiyat değişiklikleri meydana gelebiliyor. Bunun yanı sıra ürünleri toplu halde almak, tek tek satın almaya oranla daha avantajlı bir alışverişe imkan veriyor. Sayısız bohça sandığı çeşidi arasında pek çok fiyat aralığında seçim yapmak mümkün oluyor. Siz de bohça kutusu fiyatları, ürün ve modelleri hakkında detaylı bilgi almak için Trendyol’u inceleyebilir, dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek, kolayca, hızlıca ve uygun fiyatlarlar sipariş edebilirsiniz.