"

Cadence Multisurface

" araması için 7062 sonuç listeleniyor

Cadence Multisurface

Cadence Multisurface

Türkiye’nin yerli sanat ve hobi markalarından Cadence, hem dekoratif dokunuşları ön plana çıkarmayı hem de uzun süreli kullanım ömrü elde edebilmeyi hedefleyerek akrilik boya ve vernik sektörüne Cadence multisurface ürünlerini sunuyor. Geniş renk seçenekleri ve çoklu kullanım alanına uyum sağlayabilme özelliği ile Cadence multisurface boyaların hem amatör hem de profesyonel kullanıcıların tavsiye ettiği dekoratif ürünler arasında yerini alarak kendi alanındaki iddiasını kanıtlamaya başlamıştır. Cadence multisurface boya çeşitlerinde hibrit akrilik boya yapısını kullanarak ürettiği yeni nesil boyaları ile tek bir boya ile birbirinden çok farklı yüzeylerin kolaylıkla boyanabileceğiniz vurgulamakla kalmıyor, bu ürün kategorisindeki multisurface boya fiyatlarıyla da dikkatleri üzerine topluyor.

Akrilik Hibrit Boya Nedir?

Günlük yaşantınızda dekorasyon alanı başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilen akrilik hibrit boyalar, kullanım kolaylığı ve özellikleri sayesinde tercih edilebiliyor. İçerisinde reçine pigmentleri barındıran akrilik boyalarn su bazlı ya da solvent bazlı çeşitleri mevcuttur. Yoğun kıvamlı yapısı ile yağlı boyaya benzetilen akrilik boyalar ile zengin pigment yapısı sayesinde muntazam renkler elde etmek mümkündür. Aynı zamanda çabuk kuruma özelliğine sahip akrilik boyalar, eğer su bazlı ürünlerinden kullanıyorsanız ıslakken su ve sabunla kolayca temizlenebilir; ancak akrilik boyalar sıcak havada yumuşak esnek bir yapıya sahip iken sıcaklıkların düşmesi ile esnekliğini kaybeder ve bu durum boya üzerinde çatlamalara ve dökülmelere sebep olabilir. Genellikle ahşap ve ahşap ürünlerin boyanmasında tercih edilirken ressamların kalıcı renkler elde etmesine ve tekstil sektöründe yaratıcı ürünler çıkarılabilmesine olanak sağlamaya devam ediyor.

Diğer taraftan ise kimya sektörünün gelişmesi ve kullanıcı ihtiyaçlarının artmasıyla ortaya çıkan hibrit boyalar, içerik bakımından bünyesinde hem organik hem de inorganik yapıları bulundururlar. Yapısındaki bu çokluluktan dolayı hibrit yani melez adını almıştır. Hibrit boya içeriğinde yer alan organik kısımlar akrilik boyadaki reçinelere benzer özellikteki yapılarken inorganik kısımlar ise daha küçük ve genellikle boyanın işlevine göre çeşitlilik gösteren yapılardır. Diğer taraftan akrilik hibrit boya olarak adlandırılan boyalar aslında hibrit boya kategorisinin bir alt grubudur ve akrilik pigment içerikleri etrafındaki bulunan inorganik yapılar ile dayanım, korozyon direnci, kuruma ve parlaklık gibi özellikleri tek bir ürün üzerinde toplayabilme yeteneğine sahip olabilirler.

Hibrit boyaların kabiliyetleri geliştirilirken çevre ve insan dostu ürünler üretme politikası benimsenmiş ve solvent bazlı ürünler yerine genellikle su bazlı hibrit boyalar, sektördeki markalar tarafından üretilmeye başlanmıştır. Su bazlı organik ve inorganik yapı içeren hibrit boyaların yapılarına göre bazı avantajları parlaklık, tutunma, pas veya küfe karşı direnç, gözenekleri doldurma, UV ışınlarına karşı direnç gibi sıralanabilirken zayıf tabaka oluşturma,çatlama, sararma, kabuklanma ve ani sertleşme gibi dezavantajlarla karşılaşabilirsiniz. Hibrit boyaların avantajları ve dezavantajları, kullanılan boyanın markasına, türüne ve özellikle uygulama yöntemine göre değişkenlik gösterebilir. Su bazlı hibrit kategorisine giren Cadence multisurface akrilik boya, geliştirilmiş formülü sayesinde banyo fayansından, oyuncaklara kadar çoklu uygulama alanlarında kullanılabilir. Cadence markasının ilk kat ve son kat multisurface ürünleri ile uzun ömürlü ve dayanıklı eşyalar veya alanlar oluşturabilirsiniz.

Cadence Hibrit Multisurface Boya Çeşitleri

Multisurface ürünleri yarı mat akrilik, metalik ve dora hibrit metalik boya olmak üzere üç sınıfa ayrılır. Yarı mat akrilik boya ürünleri ile etkileyici renk çeşitliliği ve opaklığın ön plana çıktığını görebilirsiniz. Cadence multisurface hibrit metalik boya çeşitlerinde ise hibrit içeriğe sedef ilavesi yapılarak parlaklık ön plana çıkarılmıştır. Son olarak dora metalik boya seçeneklerinde parlaklık özelliğinin vurgulandığı söylenebilir. Metalik boyalardan daha fazla sedef içeriğine sahip dora hibrit boyalar ile alanlarınızın ışıl ışıl parlamasını sağlayabilirsiniz.

Cadence Multisurface Boya Renkleri

Söz konusu dekorasyon ise işlevsel alanlar yaratmanın yanında içinizdeki sanatçıyı da ortaya çıkarmayı tercih edebilirsiniz. Cadence Multisurface koleksiyonunda her türlü alan kullanılabilecek eşsiz renk kataloğu ile içinizdeki sanatçıya sesleniyor. Dengeleyici yeşil tonlarından, canlandırıcı sarı ve turunculara, beyazın sakinliğinden siyahın asaletine, birçok rengi ve renk tonunu bulabileceğiniz bu zengin Cadence multisurface renk kartelası kadar renklerin isimleri de size ilham verebilir. Örneğin, Cadence multisurface dantel rengi, eskimiş beyaz veya antik beyaz ile banyonuzda dinginleşebilirken, Cadence multisurface açık leylak, ıhlamur yeşili veya bebek mavi ile oturma alanınızı ferahlatabilirsiniz.

Koyu ya da açık tonlar fark etmeden kapatıcılık ve parlaklık özellikleriyle ön plana çıkan Cadence multisurface ile duvar boyama esnasında bile ürün kalitesini hissebilirsiniz. Eşsiz içeriği ile Cadence multisurface siyah boya işlem alanına yayılırken doğru uygulamanız eşliğinde herhangi bir fırça izi olmaksızın yüzeye yerleşecektir. Cadence kapatıcılığının verdiği bu etkiyi Cadence multisurface koyu gri, mavi, antik beyaz, ıhlamur yeşili, pak beyaz, soğuk gri, vizon gri tonlarında da yakalayabilirsiniz.

Cadence Multisurface Boya Nasıl Kullanılır?

Piyasadaki dekoratif boyaların uygulanabileceği her alanda kullanılabilen Cadence multisurface boyalar, diğerlerinden farklı olarak uygulama alanına göre satılan farklı farklı boya çeşitlerine ihtiyaç duymuyor. Satın alınan multisurface hibrit boya ile aklınıza gelebilecek her yeri ya da her ürünü uygun yöntem ile boyayabilirsiniz. Mesela hem ahşap masanızı hem de banyonuzdaki fayansları aynı boya ile boyamanız mümkünken işleminiz sonrası elinizde fazla boya kaldıysa mutfak duvarlarınıza yaratıcı figürler yaparak artan boyanızı değerlendirebilirsiniz. Cadence hibrit multisurface boyalarınızı kullanabileceğiniz alanlar seramik, fayan, plastik, deri, kumaş, ahşap, metal, beton, cam, kil, kağıt, strafor, kompozit, taş gibi sıralanabilirken ürününüzü hem iç hem de dış mekanlar için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yüksek kapatıcılık özelliğine sahip Cadence hibrit boyalar, tercih ettiğiniz boya çeşidine ve uygulama alanına göre farklı kullanılarak daha etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cadence multisurface boyalar, uygulama öncesinde herhangi bir zımparalama ve astar katı gerektirmeyebilir. Boyama işleminin performansını artırmak için astar ya da vernik işlemini tercih edebileceğiniz alanlar olabilir. Önerilen uygulama yöntemine göre öncelikle uygulama yüzeyinin yağ ve kirlerinden arındırıldığına emin olunmalıdır. Boya hazırlama kabına boşaltılmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Hazırlama kabına döküldükten sonra seçtiğiniz uygulama aparatına boyayı homojen bir şekilde almaya özen gösterin. Uygulama esnasında kullandığınız boyama ekipmanı kuvvet uygulanarak kullanılmamalıdır. İlk kat boya atılırken, yüzeyin her noktasına temas edildiğinden emin olursanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin, Cadence multisurface beyaz boya ile nispeten daha koyu bir yüzeye uygulama yapıyorsanız, ilk kat uygulamanızın muntazam olması toplam işlem süresini azaltabilir ve daha kaliteli bir yüzey elde etmenizi sağlayabilir. İlk kat uygulaması esnasında kesik kesik ve çok yönlü işlemler uygulanabilir. Uygulama esnasında pürüzlü görüntü ile karşılaşılırsa, sünger zımpara ya da benzer bir ekipman ile toz alır gibi yüzeyin üzerinden geçilebilir. Katlar arası geçiş yaparken en az 12 saat bekleme süresine uyulmalıdır. Bu süre uygulama yüzeyine göre farklılık gösterebilir. Yüzeyin cinsine bağlı olarak en az 2 kat olacak şekilde bu işlemler tekrarlanmalıdır. Tüm boyama işlemi tamamlandıktan sonra uygun vernik ile sonlandırma işlemi yapılmalıdır. Cadence multisurface vernik atıldıktan sonra en az 12 saat, uygulama alanı ile temas edilmemelidir. Genel uygulama yönteminden farklı olarak işlem yüzeyine göre farklılık gösterebilen uygulama yöntemlerini tercih ederek kalıcı ve uzun ömürlü sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cadence Multisurface Kullanırken Bilmeniz Gerekenler

Cadence multisurface metalik boya uygulanırken ilk kat olarak metalik boyanız ile uyumlu seçtiğiniz mat Cadence multisurface akrilik boya çeşidini kullanmanız, boya tabakasının yüzeye daha kolay tutunmasını sağlayabilir. Dora metalik boya ürünlerinden birini kullanıyorsanız ilk kat için opak boya kullanmadan doğruca dora metalik hibrit boya ile uygulamaya başlayabilirsiniz.

Birbirine zıt yani kontrast renkler ile uygulama yapılırken 2 kat uygulama yeterli olmayabilir. 3 ya da 4 kat uygulama ile daha iyi renk tonları elde edebilirsiniz. Birbirine zıt renkler de boyanın eşit bir şekilde boyama aparatına dağılmış olması, diğer renklere kıyasla daha çok önem taşıyor. Boyayı, süngere, fırça ya da ruloya yedirirken tek kap kullanmak yerine iki ayrı kap tercih etmek boyanın homojen bir şekilde emildiğinden emin olmak iyi bir yöntem olabilir. İlk kap boyayı aparata almanızı sağlarken kullanacağınız ikinci kapta ise iyice aparatın boyayı emmesini sağlayabilirsiniz.

Metal ya da seramik yüzeylerde rulonuzu daha rahat hareket ettirmek istiyorsanız astar katında yani ilk katta kullandığınız boyanın dörtte biri kadar içerisine su ilave edebilirsiniz. Sulandırma işlemi metal ve benzeri yüzeylerde kullanıcının tercihine bırakılırken deri ve kumaş üzeri uygulamalarda mutlaka yapılmalıdır. Deri yüzeyler için birebire oranında sulandırma yapmak gerekirken kumaş yüzeyler için üçte bir oranda su ilavesi yeterli olacaktır.

Seramik yüzeylerde işleme başlamadan hemen önce parlak yüzey astarı uygulaması yaparak boyanın sulandırma yapılmaksızın daha iyi tutunmasını sağlayabilirsiniz. Mobilya ve benzeri eşyalar dışında her türlü yüzeyde parlak yüzey astarını tercih edebilirsiniz.

Genel kullanım için katlar arası bekleme süresi en az 12 saat olarak belirtilmiş olsa da bekleme sürenizi 24 saate çıkarmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayabilir. Fayans, plastik ve cam yüzeyler üzerinde işlem yapılırken Cadence multisurface hibrit boya katları arasında 3 gün beklenmelidir. Metal ve ahşap yüzeylerde ise 1 gün olan bekleme süresine uymak boyanın performansını tam olarak görebilme açısından işinize yarayabilir.

Daha önceden boyanmış yüzeylerde eğer yağlı boya kullanıldıysa hibrit boya ile etkileşim gösterip sararma yapabilir. Yağlı boyalı yüzeylerde, astar kullanmak ya da zımpara ile aktivasyon yapmayı tercih edebilirsiniz. Ekstra bir işlem yapmayı tercih etmiyorsanız, katlar arası bekleme süresini uzatmak daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir.

Boya uygulamasının hemen ardından yüzeyinize uygun seçeceğiniz Cadence vernik ile sonlandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, Cadence multisurface fayans boyama işlemi ardından Cadence Aqua Stone vernik kullanabilirsiniz. Ahşap ve metal yüzeylerde dilediğiniz parlaklığı elde etmek için su bazlı Cadence verniklerden tercih edebilirsiniz. Tercihini mat görünümden yapan kullanıcılar için tasarlanan mat yüzey verniğini de çoklu alanlarda kullanabilir. Vernik uygulamasından 12 saat sonra boyalı yüzeyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Deri yüzeyler için mutlaka boya sonrası vernik atılması gerekiyor. Deri verniği ile yapılan sonlandırma işlemi sayesinde yüzeyiniz parlak, yumuşak ve çatlama riskini azaltılmış olacaktır. Derideki uygulamanın aksine kumaşlarda vernik ile sonlandırma işlemi yapılmamalıdır. Kumaş yüzeylerde boyama bittikten sonra 1 gün beklenmeli ve kumaşın ters yüzeyinden 4 dakika boyunca buharsız ütü yapılmalıdır. Diğer taraftan koltuk ve benzeri döşemeler üzerinde boyama yapılıyorsa ters taraftan ütüleme yapmak mümkün olmayabilir. Bu sebepten dolayı bekleme süresi dolduktan sonra belirli bir mesafeden fön makinesi kullanılarak veya boyalı alanın üzerine ince bir tülbent serilerek buharsız ütü ile nazikçe sonlandırma işlemi yapılabilir.

Tuval veya kağıt üzerinde kullanım için ürünü sulandırarak ya da doğrudan kullanabilirsiniz. Boyama yaparken Cadence multisurface boyalarının iyi tutuculuk ve dayanıklılık özelliği ile doğru resim teknikleri birleştirerek isterseniz dramatik ve etkileyici eserlerinizi sergileyebilir isterseniz de yaratıcılığınızı tüm renkleri ile dışarı vurabilirsiniz. Mesela, Cadence multisurface eskimiş beyaz rengini kullanarak gökyüzü manzaralarınıza derin katarken Cadence multisurface yeşil tonları, mavi tonları, gri tonları gibi geniş renk kartelasından yapabileceğiniz seçimleriniz ile büyüleyici ormanlar yaratabilirsiniz. İnce yapılı ekipmanlar ile uygulamayı tercih ederseniz daha kalıcı ve şık görünüşlü sonuçlar alabilirsiniz.

Cadence Etkisini Doğru Ekipmanlar ile Artırın

Cadence hybrid multisurface boya kullanabilmek için sünger, rulo veya fırça gibi ekipmanlara ihtiyacınız olabilir. Kullanılan boyalar kadar kalite ekipmanlar kullanılarak yapılan dokunuşlarda mükemmel sonuçlar gerekli olabilir. Uygulanan yüzeyin tipine, işlem esnasında kullanılan ürüne ve hangi işlemin yapıldığına göre çeşitlenebilecek boya ekipmanları üretildiği malzemeden boyutlarına göre farklılık gösterebilir.

En çok tercih edilen ekipmanlardan rulolar sünger, saten, ipek ve kadife olmak üzere dört grup olarak değerlendirilebilir. Boya esnasında saten, sünger ve ipek rulolar tercih edilebilir. İpek rulolar aynı zamanda vernik uygulamalarında da kullanılabilir. Son çeşit olan kadife rulonun kullanımı sadece vernik aşaması için tavsiye ediliyor.

Rulolar, akmama özelliği ve malzeme çeşitliliği ile çok tercih edilirken boyama fırça kullanımı da uzun yıllardan beri boya severlerin vazgeçilmezleri arasındaki yerini koruyor. Düzlemsel yüzeylerde rulo ve benzeri ekipmanlar, yüksek performans gösterirken girintili yüzeyler için her zaman uygun olmayabiliyorlar. Girintili yüzeylerde fırça kullanımı ile alacağınız sonuçları iyileştirebilirsiniz. Farklı farklı boyutlarda rahatlıkla temin edebileceğiniz uygulama fırçaları ile hem astar hem boya hem de vernik uygulamanızı yapabilirsiniz.

Fırça ile uygulama yapılırken kesik kesik hareketlerle değil baskı uygulamadan baştan aşağı uygulama yapılırsa daha düzgün daha pürüzsüz bir yüzey elde edilebilir. İlk katı atarken kesik kesik hareketler ile her bölgenin boyandığından emin olunabilir; ancak hemen ardından baskı uygulamadan tek yöne hareketlerle işlemi sonlandırmak iyi bir uygulama tercihi olabilir.

Uygulama esnasında yüzeyde oluşabilecek pürüzlülüğü ortadan kaldırabilmek ya da daha yumuşak görünüm elde etmek istiyorsanız Cadence kullan-at zımparadan ya da diğer sünger zımpara seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Toksik Madde İçermeyen Cadence Multisurface

Her yüzey için tek boya prensibi ile sektörde ses getiren Cadence multisurface hibrit akrilik boya, pratik uygulama yöntemlerinin yanında geri dönüşüm çalışmalarında da etkileyici sonuçlar veriyor. Öte yandan zengin pigmentleri ve ileri derece yüzeye tutunabilme özellikleri ile hayatınıza dahil edebileceğiniz multisurface Cadence boya çeşitlerinin, Avrupa standartlarınca sağlığa zarar verebilecek toksik ve benzeri maddeler içermediği ispatlanmıştır. Kokusuz formülü ile rahatça kullanabileceğiniz Cadence ürünleri, onaylı bağımsız kurumlar tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda EN71 ve CE belgelerini almaya hak kazanmıştır. Göz kamaştıran renkleri ve güvenilirliği sayesinde yalnızca iç ve dış mekan boyamalarında değil çocuklarınızın erişebileceği eşyaları ve hatta onların oyuncaklarını bile gönül rahatlığı ile boyayabilirsiniz.

Farklı İhtiyaçlara Farklı Boyutlarda Cadence Multisurface

Tüm yüzeylerde kullanılan bile Cadence multisurface hibrit boyalar, çeşitli alanlarda değişen miktarlarda kullanılabilir. Opak serisindeki multisurface hibrit boya çeşitlerini 2 litreye kadar olan ambalajları ile, metalik boya seçeneklerini 500 ml’ye kadar olan ambalajları ile temin edebilirsiniz. Cadence multisurface dora metalik hibrit boyalarınızı 90 ml’lik ambalajlarında satın alabilirsiniz.. İhtiyacınız olan miktarlarda satın alabilmeniz için cadence multisurface hybrid boya 500 ml’lik ambalajlarından veya Cadence multisurface 120ml’lik ürünlerinden tercih ederek kendinize satın alma kolaylıkları sağlayabilirsiniz.

Uygulama yapacağınız alana göre kullanım miktarı değişebilen Cadence ürünlerini tercih ederken tek kat için 3 metrekare yüzey alanı başına Cadence multisurface boya 1 lt ve vernik 500 mililitre olarak hesaplanabilir ya da boyanızı satın aldıktan sonra deneyerek diğer sizin için uygun olan miktarı belirlemeyi tercih edebilirsiniz. Örneğin Cadence multisurface boya 2 lt olarak satın aldıysanız ve sulandırma yapmıyorsanız 6 metrekarelik bir alana uygulama yapabilirsiniz veya sulandırma yapılıyorsa 6 metrekare için daha az ya da fazla boya gerekli olup olmadığına uygulama esnasında karar verebilirsiniz. Tahmin ederek ya da hesaplayarak belirlediğiniz boya miktarını uygun Cadence multisurface fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Hobi ve sanat sektörü için özel olarak geliştirilmiş Cadence hibrit multisurface boya grubundan ürün tercih ederek banyo fayanslarınızdan plastik saksılarınıza varana kadar sizin ve sevdiklerinizin hayatına değer katan tüm eşyalarınızı ve alanlarınızı göz alıcı multisurface boyaları ile renklendirebilirsiniz. Ekonomik Cadence hibrit multisurface boya fiyatlarını görmek için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz. Hayal gücünüzdeki renkleri gerçek hayata aktarmak için siz de Trendyol’un sizlere sunduğu Cadence multisurface ürünlerinden hemen satın alın ve görsel şöleninizi başlatın!