Renk
Tip
Boya Ağırlığı
Fiyat
Parlaklık
Silinebilirlik
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Çakıl Taşı Duvar Boyası

" araması için 59 sonuç listeleniyor

Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası Modelleri Trendyol'da!

Çakıl taşı duvar boyası modern ve yenilikçi mekanlar tasarlamak amacıyla kullanılan bir renktir. Diğer renkler ve eşyalar ile uyumu açısından sıklıkla tercih edilir. Evinizin iç ya da dış cephesinde fark yaratmak için bu rengi tercih edebilirsiniz. Çakıl taşı duvar boyası seçerken dikkat etmeniz gereken nokta, ihtiyacınızı karşılayacak bir çeşit seçmektir. Boya markaları farklı yapılarda boyalar üretir. Bunların bazıları su bazlı iken bazıları ise solvent bazlı boyalar olarak karşınıza çıkar. Su bazlı boyaların içerdiği dolgu malzemesi olan pigment parçaları ve mikro plastik bağlayıcılar suda çözünebilir maddelerdir.Kuruması biraz zaman alsa da su bazlı boya kuruduktan sonra suya dayanıklı hale gelir. Su bazlı boyada bağlayıcı olarak vinil, akrilik, PVA gibi maddeler kullanılır. Solvent bazlı boya ise su bazlı boyaya göre daha çabuk kurur. Su bazlı boyanın bağlayıcı maddesi su iken solvent bazlı boyanın bağlayıcı maddesi mineral ruhudur. Bundan dolayı su bazlı boya solvent bazlı boyaya göre daha kullanışlı ve güvenilir bulunur. Fakat ikisinin de artı yönleri mevcuttur. Örneğin, solvent bazlı boya daha parlak bir yapıdadır ve daha çabuk kurur. Fakat kokusu ağır olduğu için kullanılan mekanın iyice havalandırılması gerekir. Su bazlı boyada ise böyle bir problem yaşamamak ile beraber boyanız daha yavaş kuruyacaktır. Siz de çakıl taşı rengi boyanızı bunları göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz.

Çakıl Taşı Duvar Boyası Renkleri

Çakıl Taşı Duvar Boyası Renkleri

Çakıl taşı duvar boyası renkleri farklı tonlarda karşınıza çıkabilir. Genellikle uyumlu olduğundan bir çakıl taşı rengini daha farklı bir tonla kullanabileceğiniz gibi tamamen farklı renkler ile de değerlendirebilirsiniz. Çakıl taşı duvar boyası bazı özelliklere sahip olabilir. Örneğin, ipek saten ya da mat şeklinde karşınıza çıkabilir. İki seçenek arasında renk açısından bir fark olmasa da görünüş açısından fark vardır. İpek saten boyalar daha canlı ve parlak dururken mat boyaların daha donuk olduğunu görebilirsiniz. Güzel bir aydınlatma ile beraber ipek saten boya kullanmak duvarlarınızda ışıltıya neden olacağı için hoş bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olur. Çakıl taşı duvar boyası renkleri arasından silikonlu olanları kullanmanız tavsiye edilir. Çünkü silikonlu boyalar duvarda pürüzsüz bir görüntü elde etmenizi sağlar. Ayrıca leke tutmayan özelliğe sahiptir. Herhangi bir lekelenme durumunda sabunlu bez ile kirli olan bölgeyi kolayca temizleyebilirsiniz. Kolay temizlenebilmesi sayesinde duvarlarınız her zaman güzel görünür. Ayrıca sabun ve sudan dolayı solmayacağı için uzun yıllar kullanılabilir.Plastik boyalar ise duvar üzerinde daha pürüzlü bir yüzey yaratır. Bundan dolayı toz ve kirleri daha çok tutar. Ayrıca temizlemeyi denerseniz rengin solduğunu görebilirsiniz. Bundan dolayı uzun yıllar kullanılamaz. Bununla beraber artı özellik olarak renk skalası geniş olduğu için dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Çakıl taşı duvar boyası renkleri açık ve koyu tonlarda karşınıza çıkar. Evinize derinlik katmak istiyorsanız açık ve koyu çakıl taşı renklerini kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise ton farkının bir iki tondan daha çok olmasıdır. Ancak bu şekilde aradaki renk farkı ortaya çıkabilir. Böylece kolayca derinlik katabilirsiniz. Siz de rahat temizlenebilir bir boya istiyorsanız silikonlu ve leke tutmayan çakıl taşı rengini deneyebilirsiniz. Bu sayede hem uzun yıllar kullanıp hem de evinize şıklık katabilirsiniz. Ayrıca mat yerine ipek saten boya tercih etmek de daha güzel bir dekor yaratmanıza yardımcı olur.

Çakıl Taşı Boyasının Uyumlu Olduğu Renkler

Çakıl Taşı Boyasının Uyumlu Olduğu Renkler

Çakıl taşı duvar boyası birçok renk ile uyum içinde kullanıldığı için hem dekor yapmak hem de duvar boyamak için tercih edilir. Bu rengi düz bir şekilde kullanabileceğiniz gibi üzerine dekor yapma amacıyla zemin rengi olarak da tercih edebilirsiniz. Her iki şekilde de son derece şık ve modern duracaktır. Ayrıca birden fazla renk kombinasyonunda da ahenk yakalamanızı sağlar. Örneğin, simli çakıl taşı duvar boyası ışıltı seven insanların evlerinde kullanabilecekleri bir boya çeşididir. Simli çakıl taşı duvar boyasını düz renk bir duvar boyası ile kombin olacak şekilde kullanabilirsiniz. Bu boyayı başka şekilde kullanmak istiyorsanız üzerine çeşitli tablolar ve aynalar asacağınız bir duvarda arka fon olarak değerlendirebilirsiniz.Çakıl taşı duvar boyası mekanda sıcaklık yaratmak içinde tercih edilebilir. Örneğin gri, antrasit, lacivert, füme tonları çakıl taşının en çok uyum gösterdiği tonlar olduğu için bunları kullanarak derinlik yaratılabilir. Ayrıca renkli tablolar, yeşil bitkiler ve zarif koltuk şalları ile mekanı destekleyerek sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Çakıl taşı gri duvar boyası da en çok tercih edilen tonlar arasında yer alır. Çakıl taşı gri duvar boyası sadece salonunuzda değil, çalışma odası, yatak odası, mutfak, banyo ve balkon gibi evin birçok bölümünde kullanılabilir. Beyaz mobilyalar ile gayet uyumlu olan bu rengi uzun yıllar boyunca severek kullanabilirsiniz. Farklı tarzda dekorasyonlara da uyan çakıl taşı rengi, koyu yeşil, siyah, mürdüm, turuncu gibi sıcak tonlar ya da buz mavisi, bej, su yeşili gibi soğuk tonlar ile uyum gösterir. Yapmanız gereken tek şey, evinizin nasıl bir atmosferde olmasına karar verip ona göre renkler seçmektir. Bu sayede hayalinizdeki duvarlara ve ev dekorasyonuna kavuşabilirsiniz.

Çakıl Taşı Duvar Boyası Trendyol’da

Çakıl Taşı Duvar Boyası Trendyol’da

Çakıl taşı duvar boyası sadece boyalarla değil, duvar kağıtları ile de uyum sağlar. Farklı desenlere sahip duvar kağıtlarının evinizin bir bölümünü süslemesine izin vererek değişik bir ortam hazırlayabilirsiniz. Bu duvar kağıtları kabartmalı ya da strafor şeklinde olabilir. Özellikle gerçek taş izlenimi veren strafor duvar kağıtları dekor yaparken çok işinize yarayacaktır. Çakıl taşı duvar boyası farklı özelliklere sahip olduğu için fiyatlarında da farklılık görülür. Su bazlı ve solvent bazlı duvar boyaları arasında nasıl ki yapı farkı varsa fiyat farkı da vardır. Ayrıca plastik ve silikon boyalar için de aynı durum söz konusudur. Burada yapmanız gereken ihtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda karar vermek olacaktır. Yine de markalar çakıl taşı duvar boyası fiyatları konusunda çok çeşitli tercihler sunar. Bu sayede modern ve havalı mekanların rengi olan çakıl taşına kolayca sahip olabilirsiniz.Çakıl taşı duvar boyası seçerken dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise boyanın antibakteriyel olmasıdır. Antibakteriyel duvar boyası küf ve mantar oluşumunu engelleyerek temiz bir ortam sunar. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için doğru bir tercih olan antibakteriyel duvar boyası daha hijyenik bir ortam oluşturur. Kokusuz olmasından dolayı uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir sorun teşkil etmez. Özellikle solunum rahatsızlığı yaşayan ya da kolayca alerjik reaksiyon gösterebilen insanlar için avantajlı bir seçim olur. Görüldüğü gibi birçok çeşidi olan çakıl taşı duvar boyasını farklı özellikleri göz önünde bulundurarak satın alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun şekilde cevap verebilmek için üreticiler ürünün değişik versiyonlarını geliştirir. Diğer renklerin çoğu ile uyum sağlayabilen çakıl taşı duvar boyasını yaşam alanlarınızı güzelleştirmek için tercih edebilirsiniz. Siz de daha güzel duvarlar ile modern bir ortam yaratmak istiyorsanız çakıl taşı duvar boyasını hemen Trendyol üzerinden sipariş edebilirsiniz.