"

Cam Fayans

" araması için 1431 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cam Fayans Çeşitleri ile Işıltılı Görünüm

Cam fayans ışıl ışıl görünümü ve pürüzsüz yapısı ile dekorasyon alanında yaygın kullanılan bir malzemedir. Sadece dekorasyon için değil, iç ve dış cephe kaplaması için de kullanılır. Dış cephe kaplamak için tercih edilen cam mozaik kaplaması bina yalıtımı sağlarken aynı zamanda şık bir görüntü sunar. Cam mozaik ile kaplanan binalar, boya ile yalıtım sağlanan binalara göre daha uzun süre yeni kalır. Çünkü camın suyu itme özelliği bulunur. Bu özellik kötü hava şartlarında oldukça işe yarayan bir özelliktir. Cam fayans iç cephe kaplaması ise neredeyse evin her alanında kullanılabilir. En sık kullanım yerleri ise banyo ve mutfak duvarlarıdır.Cam fayans mutfak için ideal bir duvar kaplama malzemesidir. Özellikle tezgah arası için kullanılan cam fayansların mozaik modelleri olduğu görülür. Bunun dışında balkon, sütun kaplaması, koridor, hol, bahçe ve birçok alanda kullanılır. Bahçenizde süs ya da yüzme havuzu varsa cam fayans modelleri arasından uygun olanları kullanabilirsiniz. Cam fayanslar ufak boyutlarda karşınıza çıkar. Bu boyutlar 10 x 10, 13 x 13, 20 x 20, 20 x 40 şeklinde tasarlanır. Bundan dolayı havuz kaplamasında dilediğiniz desen ve motifleri rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Bu sayede havuzunuz son derece şık ve kullanışlı olacaktır. Son derece güçlü bir görünüm ortaya koyan cam fayanslar, mimari açıdan da dayanıklı ve göz dolduran bir malzeme olduğu için sıklıkla tercih edilir.

Cam Fayans Modelleri

Cam Fayans Modelleri

Cam fayans çeşitleri duvar kaplamasında olduğu kadar zemin kaplamasında da kullanılır. Özellikle süs havuzları ve balık yetiştiriciliği için olan havuzlarda son derece şık durur. Bunun dışında cam fayans tezgah arası dekorasyon için de kullanılır. Mutfağınızın havasını değiştirecek olan bu fayansları dilerseniz mozaik şeklinde tercih edebilirsiniz. Mozaik fayanslar, tek renk, çift renk, kristal görünümlü, paslanmaz ya da çini işlemeli olarak karşınıza çıkabilir. Sıra dışı bir mutfak için belirli bir görüntüyü yaptırabileceğiniz ve adeta tablo şeklinde duran cam ara fayans modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu ara fayansları LED ışıklar ile destekleyebilir ve karanlıkta bile mutfağınızın dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. LED aydınlatmalar cam fayansları daha parlak göstererek ilgi çekici durmasını sağlar. Ayrıca cam fayans kaplama, mozaik, resimli, 3D şeklinde olabilir. 3D kaplamalar gerçekçi görünümleri ile mutfak dolabınıza uyum sağlar. Bu kaplamalar tek parça olduğu için mozaik olanlara göre daha bütünsel bir görünüm sunar. Üzerinde doğal tabiattan esinlenerek hazırlanan resimler olabilir. Mutfağınızda kuşlar, ağaçlar ve çiçekler görmek sizde güzel duygular uyandıracaktır. Ayrıca deniz dalgaları ve gökyüzü görüntüsü de 3D olarak tezgah arasına yaptırılabilir.Cam fayans banyo duvarları içinde güzel bir alternatiftir. Duş teknesi ve küvet arkası dekorasyonunu daha güzel göstermek için cam fayanslardan yararlanabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda klasik renkler olan siyah beyaz cam fayans kullanılabilir. Daha çarpıcı renkler istiyorsanız gold ve silver renklerinin olduğu son derece modern fayanslar tercih edebilirsiniz. Fayansların dış görünüşü kadar temizliği de önemlidir. Çünkü banyo ve mutfak gibi sürekli su ve sabuna maruz kalan yerlerde kullanılacak fayansların leke tutmayan ürünler olması gerekir. Bunun için mikrofiber bezler ya da cam fayans silme robotu, kesici aletler kullanılmadan denenebilir. Bu sayede cam fayanslar zarar görmeden temizlenir ve ilk günkü parlaklığını kolayca koruyabilirler. Fayansları temizlerken aşındırıcı kimyasallardan uzak durmalısınız. Çünkü aşındırıcı kimyasallar cam fayanslar üzerinde zamanla yıpratıcı etkiler yaratabilir. Bunun yerine hafif temizleyiciler ya da doğal ürünler kullanabilirsiniz. Ayrıca cam fayans üzerinde çizilme ve aşınma yaratmayacak cisimlerle temizlemelisiniz. Çoğu zaman nemli bir bez ile silmeniz bile yeterli olacaktır. Cam fayansların kullanımı keyifli olduğu kadar temizlemesi de kolaydır. Sadece bunun için bile tercih edebilir, evinize değer katarken kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.

Cam Fayans Fiyatları

Cam Fayans Fiyatları

Cam görünümlü fayans dekorasyonun daha güçlü görünmesini sağlar. Özellikle parlak lake mobilyaları muazzam bir şekilde tamamlayacaktır. Mutfaklarınızda tezgah arası için kullanıyorsanız mutfak dolabından daha farklı bir renk tercih etmenizde fayda var. Aynı renkte seçerseniz arzu ettiğiniz etkiyi göstermeyebilir. Fakat ayrı renklerde olursa tezgah arası fayansların rengi daha çok ortaya çıkacaktır. Tek parça ya da tek renk fayanslar yerine hareketli fayanslar tercih edenler desenli cam fayans modelleri arasından seçim yapabilir. Desenli cam fayanslar, bir manzara fotoğrafı, farklı geometrik şekiller ya da sevimli hayvan figürleri olabilir.Cam fayans fiyatları modellere göre değişiklik gösterir. Modellerin çeşitli olduğunu düşünülürse fiyatlarda da çeşitlilik olduğu söylenebilir. Örneğin desenli fayanslar ile mozaik ve 3D fayanslar arasında fiyat farklılıkları ortaya çıkabilir. Her markanın kalitesi ve satış politikası farklı olduğu için yine maliyet farklılıkları meydana gelebilir. Bunun haricinde fiyatları etkileyen en önemli faktör fayansların metrekaresidir. Uygulama yapılacak alan genişledikçe metrekare kullanımı artar. Metrekare arttıkça fayans maliyeti de artacaktır. Mutfak ve banyolar başta olmak üzere evinizin her alanına yenilik katacak olan bu ürünleri metrekare hesabı yaparak almalısınız. Böylece doğru bir ölçü sonucunda ihtiyaç duyduğunuz bütün fayanslara sahip olabilirsiniz. Uygulama yapacağınız alanları ölçüp gerektiği kadar cam fayansı tek seferde almak sizin için daha avantajlı olacaktır. Birçok markanın sunduğu fayanslardan beğeniniz doğrultusunda dilediğinizi seçebilirsiniz.

Cam Fayanslar Trendyol’da

Cam Fayanslar Trendyol’da

Cam fayanslar nem ve rutubete dayanıklı olması nedeniyle banyo ve mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. Uzun ömürlü olması ve ısı farklılıklarında deforme olmaması açısından da kullanışlı bir üründür. Bunlara ek olarak estetik açıdan da göz dolduran bir yapısı var. Bütün bu avantajlar düşünülünce dekorasyonda cam fayans tercih etmek kaçınılmaz olacaktır. Cam fayanslar zemin dekorasyonunda da etkili bir görsel şölen sunar. Evinizin zemininde özenle dizayn edilmiş cam fayans kullanmak mekanın atmosferini olumlu yönde etkileyecektir. Özellikle uzun koridor ve geniş hollerde evin daha ferah ve estetik olmasını sağlar. Uygulanacak cam fayansın mobilya ve evin diğer eşyaları ile uyum içinde seçilmesi dekorasyonun daha güçlü görünmesine imkan sunar.Bununla beraber cam fayans banyo konseptleri de dikkat çekici olabilir. Örneğin, duşakabin içinde şelale motifi olan devasa bir çağlayan yaptırmak her banyoya girdiğinizde sizi iyi hissettirebilir. Bu tarz bir motif sayesinde kendinizi doğa ile iç içe hissedebilirsiniz. Bu sayede duş almak daha keyifli bir aktiviteye dönüşecektir. Cam fayans dekorasyonu yaparken yaratıcı olabilir ve sınırları zorlayabilirsiniz. Kendi ruh dünyanızı yansıtan birçok motif, manzara, figür ya da fotoğraf seçerek 3D şeklinde evinizin uygun yerlerine yaptırabilirsiniz. Bu uygulamayı yaptırırken evin duvarına ve zeminine bir akış yaratacak şekilde cam fayans döşeyebilirsiniz. Böylece ahenk yakalayarak farklılık yaratabilirsiniz. Resimli, simli, parlak, mozaik, 3D ve daha birçok farklı modelde yapılabilmesi özgür bir şekilde seçim yapmanıza imkan verir. Uzun ömürlü kullanımı ve dayanıklı yapısı ile cam fayans modası geçmeyen ve her dönem tercih edilen bir malzemedir. Parlaklığını yitirmemesi sayesinde evini yenilemek isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Siz de evinizde ışıl ışıl parlayan cam fayanslar kullanmak istiyorsanız birbirinden güzel modellere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.