Fiyat
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Can Erik

" araması için 79 sonuç listeleniyor
AAC TARIM Tüplü Can Eriği Fidanı

AAC TARIMTüplü Can Eriği Fidanı

(61)
Tüplü Can Eriği Fidanı
139 TL
Sepete Git
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kalitesiyle Memnun Edecek Can Erik Çeşitleri Trendyol’da!

Yaz mevsiminde meyve tabaklarınızı yemyeşil rengiyle süsleyen can erik, sıcak havaların geldiğinin habercisidir. Düşük kalorisi, içeriğindeki faydalı besin değerleri ve ferahlatıcı tadı rağbet görmesinde büyük rol oynar. Yaz aylarında tüketilen diğer meyvelere nazaran daha az şeker içermesi diyabet hastaları ve diyet yapan insanlar için avantajlıdır. Türkiye’nin çoğu yerinde yetişmeye elverişli olan erik fidanı çeşitleri sayesinde lezzetli ve verimli ürünler alabilirsiniz. İsterseniz meyveler körpeyken ya da olgunlaştıktan sonra toplayabilirsiniz. Bu meyvenin eşsiz lezzeti ve aromasının yanında insan vücuduna birçok faydası vardır. İnternet kullanımının yayılmasıyla birlikte birçok kişinin öğrendiği yeşil erik faydaları, insanları tüketime teşvik eder. Ekşimsi tadı ile sıcak havaların vazgeçilmez meyvesi olan can eriği bol miktarda C, A, K vitaminleri ve mineraller içerir. Düşük kalori ve yüksek vitamin değerleri ile diyet listelerinde yerini alır. Bir porsiyon yenildiği takdirde ara öğün yerine geçebilir. Bulundurduğu lifler sayesinde tokluk hissi yaşatır ve sindirim sistemine destek olur. Düşük kaloriye sahip olduğu için kilo verme sürecinde tüketime uygundur. Herkes tarafından sevilen ve yetiştirilmesi yaygınlaşan yeşil erik çeşitleri, çoğu toprak türünde büyüyebilir. Her hava durumuna uyum sağlayabilir olması üreticiye kolaylık sağlar. Siz de Trendyol aracılığı ile kaliteli can erik fidanı seçeneklerine sahip olup kendi eriğinizi evinizin bahçesinde yetiştirebilirsiniz. İsterseniz evinize taze erik sipariş ederek keyifle yiyebilirsiniz.

Faydalarıyla Beğeni Toplayan Can Erik

Faydalarıyla Beğeni Toplayan Can Erik

Yeşil can erik meyvesinin vücuda faydaları saymakla bitmez. Benzersiz tadı ve görüntüsü ile yiyenleri mest eden can eriği, faydalarıyla ve lezzetiyle öne çıkar. Lifli içeriği sayesinde sindirim sistemi rahatsızlığı yaşayan hastaların tedavi sürecinde destekleyici rol oynar. Yemek sonrası midede yaşanan hazımsızlığı gidermeye yardımcıdır. Şeker oranı düşük olduğundan akşam saatleri tüketildiğinde sorun yaratmaz. Kan şekeri seviyesini ayarlayarak vücudu dinç tutar. Kolesterol için mühim olan C vitaminini bol miktarda içermesi damar tıkanıklığı oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Yaz mevsiminde her gün bir porsiyon tüketildiğinde bağışıklık sistemine iyi gelir. Demir deposu olan taze yeşil erik, kansızlık tedavisinde de destek olarak kullanılabilir. Çocukların kemik gelişimini destekleyen kalsiyumu, bol miktarda içerir. Vitamin ve mineral yönünden zengin olan şifa deposu, bağ doku hücrelerini yenileyerek cilt bariyerini korur ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Güneşin zararlı ışınlarından etkilenen cildinizi onarıp yaşlanma etkilerinin önlenmesine yardımcı olur. Karaciğer ve akciğer dostu can erik kanser, astım gibi ciddi hastalıklardan korunmaya da destek olur. Antioksidan özelliği sayesinde metabolizma hızınızı artırır. Kilo kaybetme sürecinde size destek olur. Az kalorili yemek listenizin vazgeçilmez bir parçası haline gelir. İçeriğinde bulunan sitrik asit yardımıyla vücudunuzda oluşan laktik asidin etkisini azaltarak gün içindeki verimliliğinizi artırır. Ağaçtan toplandığı gibi tüketilebilen yeşil erik türleri, tuz ile birlikte de sevilerek tercih edilir. Türkiye’nin her yerinde verimli şekilde yetiştirilmeye elverişli olan can erik çeşitleri, özellikle yaz mevisiminde herkes tarafından erişilir konumdadır. Bu kadar faydasının olmasının yanında ekonomik bir tercih olan can eriği fiyatı ile her kesimden insana hitap eder. Ortalama olarak yeşil erik 1 kg alındığında yetişkin bir kişiye 1 hafta kadar yetebilir. Bu meyve, hem sağlıklı hem de lezzetli bir atıştırmalık olarak mideye, sağlığa ve cebe hitap eder. Dilediğiniz zaman yeşil erik fidanı alarak kendi meyvenizii yetiştirebilirsiniz. Size güzel bir hobi kazandıracak bu uğraş, sevenleri için çok uygundur. Doğal ve kaliteli mahsul verecek can eriği fidesi seçeneklerini Trendyol’da bulabilirsiniz.

Bakım ile Daha Canlı Erik Fideleri

Bakım ile Daha Canlı Erik Fideleri

Can eriği yaz günlerinin kavurucu sıcaklarında çokça tercih edilir. İnsanların büyük kısmı eriği meyve formunda yer. Son günlerde eriğin tüketilme çeşitliliğinin artması geniş kitlelere yayılmasında büyük rol oynar. Yaz günlerinde ferahlatıcı içecek seçeneklerinden biri olan komposto bunun en güzel örneklerinden biridir. Uzun süre bozulmadan kalan yeşil erik turşusu, pestil, reçel ve pekmez de halk arasında yaygındır. Özel günlerde erik ile harmanlanarak yapılan kek ve pasta gibi tatlılar da bir diğer örnektir. Talep bu gibi faktörlerden dolayı artınca yeşil erik siparişi veren ve kendi meyvesini yetiştirmek isteyen kişi sayısı da bunlara paralel olarak yükselişe geçer. Bakımı kolay olan eriğin iklim tercihi türüne göre değişir. Büyük yeşil erik veren fideler, bulunduğunuz coğrafyada yetişmeye iklim ve sıcaklık bakımından uygundur. Budama ve onarma işlemleri genelde kış aylarında yapılır. Özel toprak gereksinimi yoktur fakat mineral ile besin yönünden zengin, sıcak ve nemli yerlerde daha verimli meyve oluşumu gözlenir. Bol suya ihtiyacı olduğu için sıcak yaz günlerinde yeterli miktarda verilmesi önerilir. Fidanları ortalama ilk 5 yıl içinde meyve verir. Can erik satın almayı düşünüyorsanız bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca uygun alanınız varsa evinizin bahçesinde de yetiştirebilirsiniz. Mineralli, humuslu ve gübreli toprak ile beslenen ağacınız verdiği meyveleri, yaz kış demeden tüketebilirsiniz. Suyunu vermeyi ihmal etmediğiniz sürece ekstra bir efor sarf etmenize gerek kalmaz. Toprakla uğraşmanın ve doğanın güzelliklerinden faydalanmanın verdiği huzur ile hobilerinize bir yenisini katabilirsiniz. Can erik sipariş ve taleplerinin pik yaptığı bu dönemde kaliteli, doğal ve ekonomik meyveler yiyebilmek için sahip olmanız gereken erik fide seçeneklerine Trendyol’daki yorumlar aracılığı ile karar verip kolayca sipariş edebilirsiniz.

Uygun Fiyat Avantajlarıyla Can Erik Çeşitleri

Uygun Fiyat Avantajlarıyla Can Erik Çeşitleri

İnsan sağlığına yararlı içeriği ve eşsiz mayhoş tadı ile çocuklardan yetişkinlere kadar, büyük bir kitlenin ilgisini üzerine çeken can eriği, fiyatı ile de müşteriyi memnun eder. Bakım maliyeti az olduğu için üreticiyi ekonomik açıdan zorlamaz ve yetiştirmeye teşvik eder. Bu durumun etiketlere yansıması ile yeşil erik fiyatı herkese hitap eder. Can erik, çocuklarına meyve yeme alışkanlığı kazandırmak isteyen ebeveynlerin bir numaralı tercihi haline gelir. Farklı tariflere kolayca uyarlayabileceğiniz ekşi ve tatlı tadı, herkesi mest eder. Sıcak havaların vazgeçilmezi olan soğuk içeceklere lezzetli bir alternatif olan erik hoşafı doğal ve sağlıklı olduğu için sevilerek tercih edilir. Lifli ve bol vitaminli yapısı sindirim ile bağışıklık sistemine destek olur. İçerdiği demir minerali sayesinde kansızlığa iyi gelir. Tok tutar ve su bakımından zengindir. Az miktarda şeker içerdiği için kilo vermek isteyenlerin en büyük yardımcısı olur. Uygun aralıklarda olan can erik fiyat etiketleri, sağlıklı beslenmeye dikkat edenleri ve sevenlerini mutlu eder. Bütün bu avantajlar, müşterilerin yeşil erik satın al seçeneğini tercih etmesinde büyük bir rol oynar. Ayrıca kendi meyvesini yetiştirebilmek için fidan araştırmaya başlayanlar da vardır. Basit ve ekonomik bakımı sayesinde yetiştiriciliğe başlayan kişi sayısı günden güne artar. Fidanların mineralli ve nemli topraklarda daha iyi mahsul verdikleri görülür. Düzenli periyot aralıkları ile sulanması gerektiği için fidan dikimi kış ve sonbahar zamanında yapılır. Toprak ve iklim bakımından uygun olan bu coğrafya, erikseverler için avantaj sağlar. Size mükemmel bir hobi olarak dönecek olan bu uğraş, şehir stresinden uzaklaşmanıza yardımcı olur. Trendyol’un geniş ürün skalasından faydalanabilir, uygun fiyatlı erik veya fidan çeşitlerine indirim fırsatlarıyla sahip olabilirsiniz.

Can Erik Ne Zaman Çıkar?

İlkbahar mevsimin gelmesiyle çiçekleri açan can erik ağacı; güneşten de aldığı besinler ile ortalama mayıs ayı başlarında meyvesini vermeye başlar. Hafif tatlımsı lezzeti ile hemen herkes tarafından severek tüketilen can erik, sağlık bakımından son derece faydalı besin çeşitlerindendir. Yaz kış tüketimi istenilen meyve dondurucularda saklanarak muhafaza edilebilir. Baharın müjdeci olan can erik meyvesi, üretimi ve tüketimi sık talep alan bir bahar meyvesidir. Sevilen lezzeti ile can eriğin meyve vermesi sabırsızlık ile beklenir.

Can Erik Nereden Alınır?

Mevsiminde yetişen can erik meyvesi temini için online manav avantajı sunan Trendyol bünyesinden destek alınabilir. Sevilen lezzetiyle can erik meyvesine yaz kış dört mevsim sahip olabilme imkanı bulunur. Dalından kopan tazeliği ile buz hanelerde muhafaza edilen meyve için online seçenek olanağından yararlanılabilir. Özellikle hamile bayanların en sık canının çektiği can erik, her dönem yoğun rağbet görür. Güvenilir şekilde meyve temini için firmaların ürünleri hakkında detaylı bilgi incelemesine Trendyol sayesinde fırsat bulunur. Böylelikle doğru seçim yapabilme ve talep edilen ürüne sahip olabilme imkanı sağlanır. Ürün tazeliğine dikkat etmek tüketimi bakımından son derece önemlidir. Bu sayede leziz bir deneyim elde edebilirsiniz.

Can Erik Nerede Yetişir?

Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin hava şartlarını seven can eriği çeşitlerinin yetiştirilmesinde uygun ılıman hava imkanı buralarda bulunur. Söz konusu bölgelerin illerinde can erik yetiştirmek mümkündür. Can eriği yetiştiriciliği için hava koşulları ve toprak verimliliği son derece önemli bir etkendir. Bu şartlara uyumlu topraklarda yetişmesi mümkün olan can eriği fidanlarından temin edilebilir. Böylelikle fidanlar belli dönem sonrasında meyve veren ağaçlara dönüşür. Mevsimine uygun meyve verme olanağını sağlar. Oldukça kolay ve zahmetsiz yetiştirilme tarzı bulunan meyve ağacını isteyen herkes rahatça bahçesinde yetiştirebilir.