"

Çanta Askılığı

" araması için 1395 sonuç listeleniyor

Çanta Askılığı

Çanta Askılığı

Hayatı kolaylaştıran küçük buluşlar yaşam kalitesini de yükseltiyor. Yaşam düzenleyiciler arasında önemli yer tutan çanta askılığı aparatları evde, arabada, okulda, ofiste, kafe ve restoranlarda pratik çözümleri beraberinde getiriyor. Çantalar en değerli ve özel eşyaları içinde korurken, geniş yelpazede seçenekleri bulunan askılıklar da onları kollayıp gözetiyor. Beğeni ile alınan her nevi çanta özenle muhafaza ediliyor, yaşam alanları her daim düzenli kalıyor. İster el, ister spor, laptop ya da sırt çantası olsun, değerli tüm eşyalara ev sahipliği yapan bu vazgeçilmez aksesuarlar Trendyol’un birbirinden zengin seçenekler sunan çanta askılığı modelleriyle hak ettiği özene kavuşuyor. Kaliteli malzemeden, özgün tasarımlı, pratik kullanımlı onlarca askılık çeşidi Trendyol’un avantajlarla dolu koleksiyonlarında makul fiyat, indirimler ve kampanyalarla zenginleşen alışveriş deneyiminde yaşam kalitenizi yükseltmek için bekliyor.

Hem kıyafeti tamamlayan, hem özel eşyaları her daim yanınızda bulundurmayı sağlayan, malzeme, tasarım, model zenginliğiyle kadın-erkek her yaştan insanı cezbeden çantalar, özellikle de sayıları çoksa evde özel bir düzenleme gerektirebiliyor. Evin büyüklüğüne, ayrı giysi odası bulunma durumuna, çantaların özelliklerine bağlı olarak da muhafaza edilme tercihleri değişkenlik gösteriyor. Kimi zaman dolap içinde özel tasarlanmış çanta raflarına özenle yerleştiriliyor. Kimi zaman askı borularına monte edilen kancalar yardımıyla tek tek ya da çoklu olarak asılıyor. Dolap içinde yer bulamayanları kapı arkası ya da dolap yanında özel askı aparatları ile sıralanmak bekliyor. Depolanma şekli hangisi olursa olsun, düzenlemede önemle dikkate alınan noktalar çantanın formuna zarar gelmemesi, askılarının deforme olmaması, aranmadan kolayca bulunması ve dağınıklığa sebebiyet vermemesi oluyor.

Dolap İçi Çanta Askısı Seçenekleriyle Düzenli Odalar

Dolap içinde muhafaza etmek, oda içindeki dağınıklığı önlerken aynı zamanda çantaların zamanla tozlanmasını da önlüyor. Geniş hacme sahip dolaplarda çantalarını tek tek görmek isteyenler için askı borusuna takılan tekli kancalara asarak düzenlemek tercih edilebiliyor. Sayı çok, yer darsa çoklu kanca seçenekleri imdada yetişiyor. Askı borusuna asılan tek kanca ile çok sayıda çantayı taşıyan modeller yerden tasarruf sağlıyor. Genellikle ayakkabı, kemer, fular gibi aksesuarların bulunduğu raflara yakın konumlandırılan bu aparatlar hazırlanırken kısa zamanda uygun seçimi yapmayı da kolaylaştırıyor. Hatta aynı askılar diğer aksesuarlarınızın muhafazası için de kullanılabildiğinden dolap içinde şık bir düzen takımı yaratılabiliyor. Çantadüzenlemeaskısı tasarımları çok yönlü kullanıma imkân tanıdığından isteğe göre kemer, fular, kravat, takı gibi aksesuarları da nezaketle taşıyabiliyor. İhtiyaç duyulursa sayıya, büyüklüğe ve modellere göre askı sayıları çoğaltılabiliyor. Asılı halde muhafaza edilen aksesuarlarda çizilme, yırtılma, ezilme gibi deformasyonlar olmuyor, kullanım ömürleri uzuyor.

Çantalarını oda içinde koyacak yer bulmada zorluk yaşayanlar için dolap içi alternatifler kurtarıcı oluyor. Özellikle son yıllarda gittikçe yaygınlaşan şeffaf gözlü dolap içi çantaaskısıaparatları zarif görünümüyle de farklı seçenekler sunuyor. Tam ortaya dikilen ayırıcı renkli kumaş yüzeyin iki tarafındaki şeffaf haznelere yerleştirilen çantalar ilk günkü formunu koruyor. Şeffaf cepler çantaları güvenle sararken, kolayca görülmesini sağlayarak gereksiz detaylarla gözü yormuyor. Her iki tarafı açık olan ceplerden çanta kolayca geçiriliyor. Böylelikle önden ve arkadan ulaşım kolaylığı sağlıyor. 6 gözlü olan şeffaf gözlü çanta askıları 90 cm yüksekliğiyle standart gardıroplarda kendine kolaylıkla yer bulurken, daha uzun olan modelleri satın almadan önce asılacak alanın yüksekliğinin kontrol edilmesi önem taşıyor. Tek bir kancayla çok sayıda çantayı güvenle taşıyan bu formlar zaman zaman boşaltılıp nemli bir bezle silinerek uzun yıllar güvenle kullanılabiliyor. Şeffaf oluşu sayesinde dolap diplerinde kullanılmadan yıllarca kalan çantaları gereksiz nedenle istifleme sorununun da önüne geçiyor.

Kapı Arkası Çanta Askısı Sayesinde Özgür Kalan Dolaplar

Ayrı bir giysi odası ya da gardırobunda yeterince yeri olmayanlar için geliştirilmiş pratik çözümlerle kapı arkası, dolap kapak içi gibi âtıl alanlar değerlenebiliyor. Kapı arkasına özel olarak geliştirilen askı aparatları çantaları üst üste ezilmekten, evi de dağınık görüntüden kurtarıyor. Kapı üstüne vidalanan ya da panel üzerine serbest bırakılarak tutturulan tekli ve çoklu kancalar çantaların düzenli tutulmasına destek veriyor. Altlı üstlü kullanımla yerden kazandıran sıralı kancalar aynı zaman da kullanım kolaylığı sağlıyor. Geçmeli sistemler kapı paneline tam otururken, çocuk odası gibi daha alçakta olmasının arzu edildiği durumlarda istenen yüksekliğe vidalamak yeterli oluyor. Ahşap, metal, plastik kancaların farklı renk, tema ve figür içerenleri özellikle çocukların beğenisini topluyor. Floral desenler, hayvan ve süper kahraman figürleri ile odalar renkli birer aksesuar da kazanmış oluyor.

Kancalı çözümlere ilaveten son yıllarda popüler ve pratik kapı arkası çözümlerinin başında dikey sıralı ayarlanabilir aparatlar geliyor. Ayarlanabilir kapı arkası çanta askısı herhangi bir montaja ve ekipmana ihtiyaç duymaksızın kapı arkasını çanta dolabına dönüştürüyor. Kapı arkası çanta askısı kayış üzerindeki demir kancaların biri kapı üstüne, diğeri altına takılarak gerginleştirildiğinde kurulum tamamlanıyor. Geriye sadece üzerindeki tekil tırnakları ihtiyaca uygun olarak öteleyerek çantaları asmak kalıyor. Yukarı aşağı serbest halde bant üzerinde gezinen küçük askılar her tür çantayı kolaylıkla taşıyor. Bir bant üzerinde 8 adet plastik kanca modülü taşıyan aparatlardan birkaç tanesini yan yana asarak çok sayıda aksesuar kolayca organize edilebiliyor. Odanın kullanımına ve ihtiyaca uygun olarak aynı aparata şapka, atkı, takı, havlu, hatta oyuncaklar bile asılabiliyor. Ebeveyn yatak odalarında tercihler siyah bantlı olanlardan yana kullanılsa da, çocuk ve genç odalarında rengarenk neon şeritleri bir arada kullanmak görülmeye değer şıklıkta kompozisyonlar yaratıyor.

Duvar Çanta Askılığı Kullanım Kolaylığı

Dolap ya da kapı arkası dışında duvara monte edilen modüllerle de çantalar muhafaza edilebiliyor. Genellikle dayanıklı çelik malzemeden imal edilerek duvara montajı tamamlanan askılıklar çanta, kravat, kemer, eşarp gibi çeşitli aksesuarları güvenle taşıyor. Yüzlerce çeşide sahip tekli/ çiftli kancalar gümüş, altın, siyah renklere sahip olabiliyor. Doğrudan duvara monte edilebilen bu aparatların alternatifi ahşap baza üzerine monteli metal kancalar olarak üretiliyor. Ahşap ya da metal ızgaradan tasarlanan şapkalık rafının altına monte edilen çanta askıları ile duvar estetiği zenginlik kazanıyor. Yatayda yer darlığı yaşayanlar için öne ya da aşağıya doğru çekip uzatılabilen noktasal ürünler de özellikle küçük evlerde büyük rağbet görüyor.

Sıralı kancalara asılan çantaları taşıyan metal modül aşağıya doğru toplanarak az yer kaplıyor. Dilendiği zamansa kaldırıp öne doğru çekilerek yere paralel hale getirilebiliyor. Montaj detayları aynı aparatları arzuya göre dolap kapağına da, dış yan yüzeyine de asmayı mümkün kılıyor. Merdiven şeklinde tasarlanan bazı çanta askılıkları alt yüzeyi döşemeye otururken, üst kısımdan duvara monte edilebiliyor. Ahşap ve metal konstrüksiyonlara sahip bu alternatifler farklı dizilim kompozisyonlarına da olanak tanıyor. Hatta oda içinde aynı merdiven yüzeyi üzerinde şapka, eşarp, kolye benzeri aksesuarlarla zarif, dekoratif bir moda köşesi yaratılabiliyor. Aynı sistem günlük giyim takımını burada oluşturup ertesi sabaha hazır hale getirmeye alt yapı da sağlayabiliyor. Tasarım objeler, dallar, çiçekler ya da aksesuarlarla renklendirilebilen bu askılıkları düzenlemek kullanıcının hayal dünyasının sınırlarına bağlı kalıyor.

Ayaklı Çanta Askılığı Sayesinde Teşhir İmkânı

Çanta muhafazası ihtiyacını gidermek için günlük kullanılan, sürekli el altında olan çantalar için ayaklı ürünler kullanmak da şık birer alternatif olarak görülebiliyor. Yere basan bir metal tabla üzerinde bel hizasına kadar yükselen daire kesitli ayaktan çıkan iki uzun kol çantaları itinayla taşıyor. Antre, yatak ya da giysi odasında sakin bir köşede konumlandırılacak ayaklı çanta askılığı günlük el, spor ya da laptop çantası asmak hemen ulaşım anlamında da kullanım kolaylığı sağlıyor. Tekli, çift taraflı ya da çoklu kolları bulunan ürünler parlak/ satine paslanmaz, krom kaplama ya da boyalı olarak imal ediliyor. Bir kola birden fazla aksesuar takmayı mümkün kılan bu sağlam ürünler, aynı zamanda zarif tasarımlarıyla bulundukları mekânın şık birer aksesuarı haline geliyor.

Evlerde isteğe bağlı olarak sınırlı kullanım imkânı sunsa da, ayaklı çanta askılıkları mağazaların teşhir standlarının vazgeçilmez elemanları arasında gösteriliyor. Masaüstü çanta askısı olarak adlandırılan modeller satışları artırmak amacıyla orta standların, yüksek rafların ve kasanın bulunduğu bankonun üstünde konumlandırılıyor. Heykel misali şık, zarif görüntüsü ve ürünün özelliklerini ön plana çıkaran duruşuyla hemen tüm giyim ve aksesuar mağazalarının demirbaşları arasında sayılıyor. Tek bir ürüne vurgu yapılmak istendiğinde tek kollu modeli kullanılırken, uzun boyunlu büyük modellerde çok sayıda çanta art arda teşhir edilebiliyor. Büyük hacim kaplayan, çift taraflı kullanıma imkân veren çift katlı konstrüksiyonlar orta alanda çok sayıda ürünün teşhirine olanak tanıyor. 4mm DKP sac kullanılarak 1. Kalite malzemeden üretilen bu ürünler dayanıklı, sağlam yapısıyla uzun ömürlü oluyor.

Okul Sırası Çanta Askılığı Sayesinde Konforlu Oturum

Ev, ofis ve mağazalarda kullanılan askılıklara en çok ihtiyaç duyulan mekânlardan biri arasında okullar yer alıyor.Okul sıralarındaki öğrencilerin ders esnasında çantalarından dolayı rahatsızlık duymadan konforlu oturumu için tasarlanan askılıklar sabit ve hareketli olabiliyor. Sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü metal askı kancası masanın ahşap yüzeyini taşıyan kutu profildeki son vida başlığı çıkarılarak onun yerine monte edilecek şekilde özel olarak tasarlanıyor. Sıranın üretim şekli göz önünde bulundurularak yandan ya da alttan monte edilebiliyor. Sıranın yan tarafında kaldığı ve koridora baktığı için oturum konforunu olumsuz etkileyecek yer kaybı oluşturmuyor. Sağlam kancalar en ağır çantaları bile güvenle taşırken, yuvarlatılmış kanca başlığı takılma, çarpma olsa bile yaralanmaları önlüyor. Hemen tüm sıralardaki vidalara uyumlu üretildiği için montajı sorun yaratmıyor ve kolayca takılıyor.

Sıraya takılan çanta askısı seçeneklerinden biri de sabitlenmeyen, taşınabilir portatif askı modelleri oluyor. 25 kg’a kadar ağırlık taşıyabilen bu dayanıklı modeller istenilen renkte seçilebiliyor. Gerek klasik ahşap sarı sıralara, gerekse kullanımı yaygınlaşan modüler okul ünitelerine uyumlu olan bu aparatlar üstüne masa örtüsü gelse de rahatlıkla fonksiyonunu tamamlıyor. Önce askıyı sıraya takmak, sonrasında isteniyorsa örtü kullanmak mümkün olabiliyor. Kırılma, kayma, esneme sorunu olmayan bu ürünler masanın etrafında özgür kullanım imkânı sağlıyor. Sırt çantası, spor çantalar ve bilgisayar kılıfları rahatça asılıp ortadan kaldırılıyor. Böylelikle masa, sıra üstünde oluşabilecek dağınıklık, yer kayıpları, konsantrasyon bozuklukları önleniyor. İster sabit metal olanlar olsun, isterse güçlendirilmiş özel plastikten imal olsun yüksek ağırlık ve zorlanmalara karşı dayanımı sayesinde yıllarca güvenle kullanılabiliyor.

Çanta Tutucu Aparatlarla Çantanız Hep Yanınızda

Çantaları evde uygun şekilde muhafaza etmenin yanı sıra bir başka önemli konu da gidilen yerlerde çantalara yer aramak oluyor. Dışarıda bir toplantıya, kafeye ya da restorana gidildiğinde başa gelen zorluklardan biri çantanızı güvenle yanınızda tutmak oluyor. Böylesi kalabalık ortak kullanımlı mekânlarda zaman zaman çantalar yere konmak zorunda kalınıyor ki sağlıklı bir çözüm olmuyor. Kimi zaman sıkça düşürmek pahasına da olsa sandalyenin arkasına asılıyor. Ya da boş bir sandalye bulunup çantalara tahsis ediliyor ki bu da kalabalık saatlerde pek mümkün görünmüyor. Benzer durumların en iyi çözümü çanta asmak için aparat kullanmak oluyor. Her boyuttaki çantada, cepte rahatlıkla taşınabilen, ölçüsü ve şık tasarımıyla beğeniyle kullanılan zengin çeşitlilikteki sayısız çanta tutacağı modeli Trendyol koleksiyonlarından kolaylıkla edinilebiliyor. Her yaşa, zevke uygun bir modeli bulunan bu kendi küçük, marifeti büyük aparatlar sayesinde çantanız hemen yanınızda, temiz şekilde, güvenle salınıyor.

Katlandığında 4,5 cm çapında küçük bir metal parçasına dönüşen bu pratik gereçlerin kullanımı kolaylığı tercih edilme nedenleri arasında öne çıkıyor. Metal başlık içine sarılan kelepçe açılarak kancaya dönüşüyor. Yuvarlak ana gövde masanın kenarına oturtulduğunda asılan çantanın serbest ağırlığıyla aparat sabitlenmiş oluyor. Şık görünümüyle masada zarif bir aksesuar olarak boy gösterirken çantaya yer bulma sorununu da tarihe gömüyor. Ortam kalabalık olsa da çantanız yanınızda güvenli, temiz ve ihtiyaç halinde hemen el altında duruyor. Aynı zamanda kulaklık, anahtarlık ve kablo gibi gereçlerin de rahatlıkla asılabildiği masa çanta askısıbirçok fonksiyonu aynı anda gerçekleştirebiliyor. Ceket, mont, şapka gibi yanınızda muhafaza etmek istediğiniz giysilerinizi de rahatlıkla asmak mümkün oluyor. Tüm ihtiyaç duyulması muhtemel aksesuarları yanınızda tutmayı sağlayan bu küçük aparatlar konulduğu masada herhangi bir deformasyona sebebiyet vermiyor. Masa çanta askısı fiyatlarımodel zenginliğine uygun olarak farklılık gösterse de makul rakamların üstüne çıkmıyor.

Hayatı Kolaylaştıran Çanta Askılık Modelleri

Tüm bu çanta askı alternatifleri yanında endüstriyel tasarımcılar ve üreticiler otomobillerde kullanımı da es geçmiyor. Ön koltukların arkasına takılan askı aparatlarıyla çanta, alışveriş poşeti, şemsiye, çiçek pratik bir şekilde taşınabiliyor. Oto koltuk arkası askı aparatları kalabalık aileler ya da düzeni sevenler için iyi birer organizer oluyor. Çantalar yere konmadan steril kalıyor, koltuk üstlerinde gereksiz yer işgal etmeden taşınıyor. Modern hayatın hızı içinde her koşulda düzenli olmak huzur, verimlilik ve başarı getiriyor. Düzenin kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı etkisini keşfedenler için mekân düzenleyici kutular, sepetler, hurçlar, klasörler gibi çantalar için askılıkkullanımı da yaygınlaşıyor. Çanta askısı fiyatıda çeşitlilik göstermekle beraber uygun değerlerde seyrederek yaygın kullanımına teşvik ediyor.

Çanta saklama askısı kullanımında mümkünse çantayı tamamen boşaltarak asmak hem aparata daha az yük bindiriyor, hem de zamanla ağırlıktan kaynaklanabilecek deformasyonunu önlüyor. Zaman zaman askıyı boşaltıp nemli bezle silip, sonrasında uygun şekilde tekrar yerleştirmek kullanım ömrünü uzatıyor. Ayrıca askıdaki çantaları zaman zaman gözden geçirip çok uzun süre kullanılmayanları elemek düzenin sürekliliğine olanak tanıyor. Ev dışında çanta tutan askıları bulundurmak da bu değerli aksesuarların kullanım ömrüne önemli katkılar sağlayabiliyor. Evde, ofiste, okulda, toplu kullanılan yeme içme mekânlarında her koşulda yanınızda bulunan çantalarınızı keyifle kullanmanın ve korumanın yolu uygun askılıkları edinip kullanmaktan geçiyor. Bunların bilincinde olan alışveriş devi Trendyol hayatınızı kolaylaştıran diğer tüm ürünlerde olduğu gibi çanta askılığıkonusunda da kaliteli malzemeden üretilmiş, orijinal tasarımlı, şık onlarca çeşidi güvenli ödeme ve hızlı teslimat avantajlarıyla ayağınıza getiriyor. Uygun fiyatlı, indirimli, zengin seçenekli askılar içinde ihtiyacınız olanları hemen sepetinize ekleyebilir, düzenin ve konforun tadını benzersiz bir alışveriş deneyimiyle taçlandırabilirsiniz.