Fiyat
Set İçerik Adeti
Aroma
Çeşit
Form
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Carlson Omega 3

" araması için 12 sonuç listeleniyor

Carlson Omega 3

Carlson Omega 3

1965 yılında kurulan ve Norveç menşeli bir olan Carlson omega 3, sadece yüksek kaliteli beslenme takviyelerinin üretimine odaklanır. Derin denizlerin soğuk sularında çıkarılan moringa balığından elde edilen balık yağları kapsül, tablet ve şurup şeklinde özel olarak üretilir. Bol miktarda vitaminlerin bulunduğu ürünler uzmanlar tarafından “beynin gıdası” olarak görülür. Hiçbir şekilde insan vücudunun doğal olarak üretemediği vitaminleri barından balık yağları bu nedenle oldukça büyük öneme sahiptir. Markanın çeşitli balık yağlarının içerisinde sadece omega-3 değil, aynı zamanda omega 6, A ve D vitamini gibi ek vitaminlere de yer verilir. Carlson omega 3 fish oil, ister küçük çocuklarda gelişimine katkı için ister daha ileriki yaşlarda gençleşmeye katkı sağlamak için, her cinsiyet ve yaştan kullanıcıya tavsiye edilir.

Kullanıcıların gereksinimlere bağlı olarak özel olarak üretilen Carlson omega 3 fiyat, ürünün kapasitesine, içeriğinde ekstra yer alan vitamin ve minerallerin katkısına göre değişiklik gösterir. Kapsülün adedi ile birlikte, şurubun gramajı gibi nedenlerde ürünün fiyatının belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Aynı şekilde küçük çocukların tüketimine uygun olan ve çocukların vücutlarına uygun tozlarda üretilen balık yağları da farklı fiyat aralıklarında yer alır.

Carlson Balık Yağı ve Omega 3 Nedir?

Omega 3 yağ asitleri, vücuda alınması gereken çoklu doymamış yapıda olan temel yağlar arasında yer alır. Bu tür yağlar F vitamini olarak da adlandırılır. Omega yağ asitleri arasında GLA, ALA, DHA ve EPA en önemlileri yağlar listesinde en üst sırada yer alır. Carlons omega 3 balık yağı içerisinde ise bu yağlardan DHA ve EPA bulunur. Bu yağlar beyin dokusu ve retinanın yapısına katılabilen omega 3 asit çeşitleri olarak bilinir. Üretici yağı oluşturmak için özenle seçilmiş moringa balıklarını kullanılır. Balıkların dokularından elde edilen yağ asidi, D vitamini ve DHA özellikle çocuklar olmak üzere birçok durumunda gıda takviyesi olarak kullanılır. Ürün çeşitliliği arasında bulunan bazı balık yağları ise balıkların karaciğerinden alınan dokulardan elde edilir. Markanın imal edilen balık yağları tazeliğini daha fazla korumasına adına 10 IU’luk doğal E vitamini de içeririr. E vitamini ile desteklenen kapsül balık yağları, balık jelatininden üretilmesi nedeniyle de güvenle kullanılır. Civa, kurşun ve ağır materyaller içermeyen yağlar, günlük rutin hareketlerin daha kolay yapılmasına yardımcı olarak enerjiyi artırır. Norveç laboratuarlarında işlenip özenle paketlenen balık yağları, maksimum tazeliği ile hem yetişkinlerin hem de çocukların beslenmesini destekleyerek fiziksel ve bilişsel gelişimlerin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Omega 3 yağ asitleri en önemli besin kaynaklarından biri olarak bilinen balığın vücutta birçok işlevi gerçekleştirmesini sağlayan ve vücudun oldukça ihtiyaç duyduğu maddeler arasında sayılır. Bu yağı vücut kendiliğinden üretemediği için mutlaka balık yiyerek ya da takviye edici gıdalar yardımıyla alınması gerekir. Yağın vücutta üretilmesinin yanında vücutta depolanması da mümkün olmaz. Bu nedenle birçok uzman tarafından balık yağının kullanılması uzmanlar tarafından önerilir. Omega 3’ün eksikliği durumunda cilt üzerinde kurumalar ve bazı cilt rahatsızlıkları görülebilir. Aynı şekilde astım, büyümede gerileme ve şeker eksiklerine de rastlanabilir. Düzenli balık yağı kullanımı sonucunda kalp damar hastalıkları, sinirsel bozukluklar, alerji, hipertansiyon ve bağışıklık gibi problemleri önleme gibi etkilerinin olduğuna dair birçok çalışma bulunur.

Yeni Bir Dönem Açan Carlson Omega 3 Çeşitleri

Balık yağlarının faydalarının bilimsel olarak kanıtlanması ve toplum tarafından ilgi görmeye başlamasıyla birlikte Carlson markası her kullanıcıya hitap eden çeşitli yağlar üretir. Sunulan onlarca alternatif kullanıcıların ihtiyacı olan en uygun ürünü bulmasını ve tüketim açısından kolaylık sağlanmasına yardımcı olur. Balık yağları ihtiyaca göre olduğu gibi her yaşa hitap edecek şekilde farklı içeriklerde satışa çıkarılır. Ürün çeşitliliğinden biri olan Carlson omega 3 kapsül, kullanıcı yorumları incelendiğinde en çok tercih edilen ürünler arasında yer aldığı görülür. Özellikle Carlson omega 3 balık yağı 50 kapsül seçeneği ile uzun süreli bir kullanım sağlar. Ayrıca Carlson omega 3 kapsül yorumları fiyat bakımından da kullanıcıların memnuniyetini gösterir. Kapsül halini alan balık yağı bir jelatinin içindedir ve içildiğinde midede bulunan asitler sayesinde jelatin çözülmeye başlar ve yağ kullanılır. Markanın bu tarz balık yağları genellikle kokusuz ve yetişkinlerin kullanımına daha uygun özellikler taşır. Carloson omega 3 tablet içeriği ile diğer ürünlerden farklı değildir. Sadece kapsül tercih etmeyenlere farklı bir alternatif oluşturulur. Ancak kapsül balık yağında olduğu gibi bu ürünlerinde boyutlarından dolayı yutma sıkıntısı çeken kullanıcılar tarafından tüketilmemesi tavsiye edilir. Carlson omega 3 şurup iki çeşit alternatif sunar. Bunlardan biri yetişkinlere uygun içeriklere sahipken, diğer sıvı balık yağı bebeklerin ve çocukların kullanımına hitap eder. Şurup yağlar, balık yağının deniz kirliliğinden etkilenmemiş ve ağıt materyaller içermeyen doğallığa ulaşacak şekilde özenle üretilir. Çiğnenebilir formda olan kapsüller ise balık tadının bastırılması için farklı aromalar ile tatlandırılır ve yumuşak yapısı ile çiğneme işleminin kolay olmasını sağlar. Balık yağının şurup, kapsül ve tablet halini tercih etmeyenler ve yutmakta zorluk çekenler için oldukça elverişli bir alternatiftir. Çiğnenebilir kapsüller doktor tavsiyesi ile 9 yaş üstü çocuklar tarafından da kullanılabilir. Carlson omega 3 500 mg, 1000 mg, 1200 mg, 1600 mg seçenekleri ile her kullanıcının ihtiyaç duyduğu vitamin ihtiyacına göre de çeşitlilik sunar. İlaç dozunun kullanılan kişinin boyuna, kilosuna, cinsiyetine ve vitamin ihtiyacına göre ayarlanması gerekir.

Bebeklere ve Çocuklara Özel Carlson Balık Yağı

Yetişkinlere yönelik üretim yapan marka son yıllarda bebekler ve çocuklar için ayrı bir üretim yapar. Bu ürünlerin içerisinde yer alan vitaminler, büyüme çağında olan çocukların zeka ve hafıza gelişimini destekler. Ayrıca çocukların kemiklerin ve kaslarını daha güçlü olmasına yardımcı olur. Çeşitli vitaminlerin bulunduğu yağlar sayesinde göz sağlığı korunur ve görme yetisi daha da güçlenmeye başlar. Çocuklara uygun olan balık yağlarının düzenli kullanımı bağışıklık sisteminin ve vücut direncinin güçlenmesini sağlar. Bu sayede mevsim geçişlerinde oluşabilecek grip, nezle, ve alerjik tepkiler en aza indirilmiş olur. Verilen tüm bu faydaların etkisini hızlı ve etkili bir biçimde gösterebilmesi için hamilelik döneminde balık yağının başlanılması önerilir.

Markanın kapsül veya tablet halindeki balık yağları boyut olarak çocuklara büyük gelebilir. Bunun için Carlson omega 3 balık yağı bebekler için özel olarak üretilir. Sıvı halinde olan bu yağ bebeklerin mamasına katılarak ya da iğnesiz bir şırınga ile ağızdan verilebilir. Ayrıca çocukların rahatlıkla kullanabileceği çiğnenebilir balık yağları da bulunur. Aynı şekilde şurup olan ürünlerin dışında 9 yaş altı çocuklar için jel balık yağları da tavsiye edilir. Üretilen balık yağları çocukların ilgisini çekmek ve içmelerini teşvik etmek için genellikle çocukların sevdiği aromalar ile tatlandırılır. Birçok seçeneğin bulunduğu yağlar arasında portakal aromalı olan balık yağları çocukların en çok sevdiği ürünler arasında yer alır. Ürünün aromalı yapı da olması çocukların balığın ağır gelen kokusunu almayı da engeller. Böylece çocuklar onun balık yağı olduğunu fark etmez. Balık yağları renkli kutuları ile de çocukların ilgisini çekmeyi başarır ve düzenli olarak içmeyi eğlenceli bir hale getirir.

Daha Sağlıklı Hissettiren Carlson Balık Yağının Faydaları

Sağlıklı bir yaşama kavuşmak için düzenli ve dengeli beslenmek gerekir. Ancak uzun mesaili iş saatleri, tempolu ve hareketli bir yaşam tarzı her zaman istenilen şekilde beslenmeyi mümkün kılmaz. Bu durum sonucunda ise tüketilen besinler yoluyla vücut için gerekli olan mineral ve yağ asitleri yeterince alınmamasına yol açar. Böyle durumlar için özel olarak geliştirilen Carlson omega 3 fish oil kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştırır. Düzenli beslenemeyenler ve aktif olarak sportif faaliyetlerinde bulunanların tüm ihtiyaçlarını karşılan balık yağının içerisindeki yağ asitleri insan vücudu üzerinde birçok olumlu etki yaratır. Bu olumlu etkiler arasında en çok dikkat çeken faydalardan biri kalp ve damar hastası kullanıcılarında görülür. Ayrıca balık yağı sayesinde halk arasından bilinen adıyla kireçlenmeye de engel olur. Eğer kireçlenme oluşumu başladıysa da bunun büyük bir ölçüde azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda balık yağının en bilinen faydalarından biri olan hafıza ve zeka üzerindeki olumlu katkıları da bilimsel olarak kanıtlanır. Bu nedenle özellikle gelişim çağındaki çocukların zeka gelişim sürecinin en büyük destekçileri arasında kendine önemli bir yer edinir. Zorlu geçen sınav dönemlerindeki gençler ya da iş hayatı oldukça stresli geçen yetişkinlerin dikkat dağınıklığını gidermek ve hafızanın daha fazla güçlenmesini sağlamak için de balık yağının kullanılması tavsiye edilir. Ürünler aynı zamanda bağışıklık sistemi güçlendirerek kış aylarında sık sık hasta olunmasını da engeller. Klinik testler sonucunda gebelik anında kullanılan ve sonrasında bebeklerine bebek yağı içermeye devam eden annelerin daha rahat bir gebelik ve gebelik sonrası bir dönem geçirdiğini gözlenir. Bu nedenle kullanıcıların gebelik sırasında uzman doktoru tarafından onaylanan balık yağı kullanımının düzenli olarak içilmesi önerilir. Bu sayede bebeklerin daha doğmadan bile gelişim göstermeye başlar. Balık yağları arasında gösterilebilecek bir diğer husus ise kemikleri güçlendirmeye yardımcı olan yapıdır. Carlson balık yağı çocuklarda kemik gelişiminde büyük rol oynarken, yaşlılar için kemik erimesinin oluşumunu engeller ve azaltır. Büyük bir özenle düzenli olarak Carlson omega 3 şurup kullananlar faydaları zamanla görmeye başlar.

Güzelleştirici Etkiye Sahip Carlson Balık Yağları

Cilt güzelliği kadın olsun erkek olsun herkes için oldukça büyük önem taşır. Ancak yoğun iş temposu makyaj kalıntıları, uykusuzluk, stres, hava kirliliği, dönemsel cilt bozulmaları ve daha birçok etken ciltte kirlenmelere yol açar. Cildi temizlemenin, pürüzsüzleştirmenin, rahatlatmanın ve kirlerden arındıracak daha canlı bir görüntüye kavuşturmanın bir yolu da balık yağı ile yapılan cilt maskesinden geçer. Balık yağı içeriğinde bulundurduğu Omega 3, Omega 6, A ve D vitaminleri bakımından fazlasıyla zengin ve bu vitaminler ciltte oluşan kusurların kısa bir süre içinde iyileşmesine yardımcı olur. Bunun için Carlson markasının balık yağları hem cilt güzelliği hem de gençleştirici etkisi ile her yaştan kullanıcının vazgeçilmez ürünlerinden biri olur. Balık yağı maskesi evde yapılabilecek oldukça kolay tariflerden biridir. Üretilen balık yağları arasından kapsül halinde olan yağ varsa bir kürdan yardımıyla delinir ve kapsülün içinde bulunan bütün yağ yüze maske olarak uygulanır. Elbette üreticinin geniş çeşitliliği bulunan sıvı ya da şurup formundaki balık yağları da işleri bir hayli kolaylaştırır. Balık yağından yapılan maske veya krem 7’den 70’e herkes tarafından kullanılabilir. Düzenli olarak içilen yağlar dıştan da kullanıldığında cildin yaşlanmasına ve kırışıklıklarının giderilmesine fayda sağlar. Aynı zamanda sivilce ve akne gibi lekelerin gözle görülür derece azalması özellikle ergenlik çağında gençlere de hitap eder. Maske sayesinde cilt ihtiyacı olan nemi karşılar ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Balık yağı vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli yağlardan biridir. Ayrıca kullanılan balık yağları vücuda alınan zararlı yağ hücrelerinin azalmasına hatta yok edilmesine de sebep olur. Böylece vücuttaki karbonhidrat ve yağ tutma oranı azalır. Bu oranın azalması başlaması ve protein ağırlıklı sağlıklı bir beslenme düzeninin oluşturulması zayıflamaya da yardımcı olabilir. Tabii buradaki en önemli nokta balık yağı ile birlikte düzenli olarak egzersiz yapılması da gerekir.

Carlson Balık Yağı Kullanımı ve Uyarılar

Sağlıklı bir beslenme ve vücudun ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri alamayan kullanıcılar için üretilen Carlson balık yağı takviyesi aynı faydalar elde etmenin uygun fiyatlı ve kolay yolunu sunar. Aynı zamanda bu takviyeler yenilen yiyeceklerde yeterli vitamin alınamadığında da ihtiyaç duyulan vitaminlerin alınmasının pratik ve sağlıklı bir yolunu sunar. Ancak takviye edici bir gıda olarak görülen markanın balık yağları asla normal beslenmenin yerine geçmez. Aynı zamanda hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla da kullanılmaz.

Balık yağı kullanırken özel koşullar olmadığı sürece günlük önerilen değerler doğrultusunda tüketilmesi büyük önem taşır. Özellikle kapsül olan ve yağda çözülen balık yağları tüketilirken çok dikkatli olunması gerekir. A ve D vitaminlerini barındıran ürünler yağ hücrelerinde depolanır ve vücutta birikerek zararlı etki gösterir. Aynı şekilde içeriğinde yer alan vitaminler vücut için yararlı olmakla birlikte yüksek dozda tüketilmesi toksik ve laksatif etkilerin oluşmasına neden olabilir. Ayrıca alerjen etkideki balık yağı bazı kullanıcılarda ters etki yaratabilir. Bu nedenle ürünler uzman ekipler tarafından denetlenmiş ve onaylanmış olsalar bile balık yağı satın almadan önce uzman bir hekime danışılması tavsiye edilir. Ancak bu noktada her kullanıcının kendi için hekime başvurması gerekir. Çünkü kullanılan balık yağının miligramının dozajı yetişkinler ve çocuklar arasında farklılık oluşturur. Bununla birlikte dozajın belirlenmesinde yaş olduğu kadar cinsiyette önem taşır. Balık yağını satın alırken kutuda kaç adet hap olduğuna ya da kaç miligram olduğuna, kapsüllerin ne kadar tozda vitamin içerdiğine, son kullanma tarihine ve ürününün orijinal olması en çok dikkat edilmesi gereken maddelerdendir. Markanın ürünlerinin yüksek kalite standartlarına uygun olup olmadığı üzerinde yer alan sertifika damgası ile kolayca görülebilir. Ürünün fotoğraflarında bu damga görüldüğünde gönül rahatlığı ile ürünler satın alınıp kullanılabilir.

Balık yağları sadece yetişkinler ve çocuklara değil aynı zamanda ev içerisinde bulunan evcil hayvanlarında bağışıklık sistemlerinin güçlü olmalarına yardımcı olur. Bu nedenle veteriner tavsiyesi ile ev içerisinde beslenen köpeklerin mamalarının içerisine karıştırarak kullanmak hem evcil hayvanın hem de evde bulunan diğer bireyler açısından sağlıklı bir seçim olur.

Türkiye’de kullanıcıların en çok tercih ettiği online alışveriş sitesi olan Trendyol’da yer alan Carlson marka balık yağları birçok farklı ürün seçeneğini kullanıcılarla buluşturur. Ayrıca Trendyolda yapılan Carlson omega 3 yorumlar kullanıcılar tarafından sizin seçtiğinin ürünün ne kadar tercih edildiğini görme şansını da sizlere verir. Siz de fiyat aralığı ve ürün çeşitliliği açısından size en uygun olan balık yağını hemen sipariş verebilir, ailenizin, kendinizin ve sevdiklerinizin daha sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmesini sağlayacak ürünlere her seferinde kolayca erişebilirsiniz.