İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Çelik Dübel

" araması için 490 sonuç listeleniyor
Vale Asma Tavan Çelik Dubel M6X46

ValeAsma Tavan Çelik Dubel M6X46

49,90 TL
Sepete Git
Vale Borulu Çelik Dübel Civatalı M8x75

ValeBorulu Çelik Dübel Civatalı M8x75

57,90 TL
Sepete Git
Vale S Tipi M8 Çelik Dubel

ValeS Tipi M8 Çelik Dubel

52,90 TL
Sepete Git
Vale Gömlekli Çelik Dubel M6X65

ValeGömlekli Çelik Dubel M6X65

52,90 TL
Sepete Git
Vale Gömlekli Çelik Dubel M8X75

ValeGömlekli Çelik Dubel M8X75

55,90 TL
Sepete Git
Vale Çakmalı Çelik Dubel M8

ValeÇakmalı Çelik Dubel M8

56,90 TL
Sepete Git
Vale S Tipi M10 Çelik Dubel

ValeS Tipi M10 Çelik Dubel

55,90 TL
Sepete Git
Vale Çakmalı Çelik Dubel M10

ValeÇakmalı Çelik Dubel M10

61,90 TL
Sepete Git
Vale Gömlekli Çelik Dubel M10X85

ValeGömlekli Çelik Dubel M10X85

61,90 TL
Sepete Git
Vale Klipsli Çelik Dübel M8X75 mm

ValeKlipsli Çelik Dübel M8X75 mm

60,90 TL
Sepete Git
Vale S Tipi M12 Çelik Dubel

ValeS Tipi M12 Çelik Dubel

60,90 TL
Sepete Git
Vale Gömlekli Çelik Dubel M10X110

ValeGömlekli Çelik Dubel M10X110

60,90 TL
Sepete Git

Dayanıklı Yapıları ile Çelik Dübel Çeşitleri

Malzemeleri sabitlemeyi sağlayan bu aparatlarla dolapları, panoları ve makineleri farklı malzemelere sabitleyebilirsiniz. Çelik dübel, farklı çaplara ve uzunluklara sahip şekilde seçilerek matkaba göre ayarlanmalıdır. Doğru bir delme derinliği seçildiği zaman farklı zeminler üzerinde işlem yapılabilir. Beton, tuğla, ahşap gibi farklı yüzeylerde delme ve sabitleme işlemleri için uygun deliklerde tercih edilebilir. Darbeli ve darbesiz delme işlemleri ile uygun malzemeler tercih ederek montaj sağlayabilirsiniz. Klipsli, S tipi, ağır yük, asma tavan, çakmalı ve çekmeli, cıvatalı, gömlekli, kasa çeşitleri bulunur. Matkap çapı ile beton çapı aynı olmalıdır. Büyük ve küçük modelleri farklı eşyaların sabitlenmesinde tercih edilir. Boru tesisatı ve farklı yapı parçalarının sökülüp takılmasında kolaylık sağlar. Paslanmaz çelik dübel suya karşı aşınmaya ve yıpranmaya sebep olmayarak uzun süreli bir kullanım ömrüne sahiptir. Tavan çelik dübel bağlantı parçaları aracılığıyla farklı beton yüzeylerinde sabitleme ve tutunma amacıyla kullanılır. Paslanmaz malzemeye sahip aparatlar, tavan montajı sırasında tercih edilir. Salıncak çelik dübel çeşitleri, salıncak kurulumu sağlar. Balkon için halatlar, gerdirme parçaları, kanca piton ve diğer parçalar müşteriler için farklı uzunluklarda satışa sunulur. 14 lük, 16 lık çelik dübel çeşitleri Trendyol üzerinde satışa sunulur. Trendyol’da satılan aparatları ve setleri satın alarak montajlarınızı kolayca yapabilirsiniz

Her Zemine Uygun Çeşitler

Her Zemine Uygun Çeşitler

Çelik dübel çeşitleri içerisinde metrik çakmalı, metrik saç gömlek, S tipi, cıvatalı, klipsli ağır yük, kancalı, kasa, asma tavan, alçıpan, gaz beton modelleri bulunur. Kullanacağınız alana uygun olacak şekilde farklı modelleri değerlendirebilirsiniz. Gömlekli çelik dübel genellikle beton ve diğer ağır yük bulunan bölgelerde tercih edilir. Betonlar üzerinde montaj sağlarken gömlekli olan çeşitler tercih edilebilir. Çelik alçıpan dübeli, çukurlu bölgelerde ve diğer çivi bulunmayan mekanlarda kullanılır. Büyük raf ve dolap yerleştirmek amacıyla kullanabilir, alçıpan çeşitleriyle güvenli bir şekilde asma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Halkalı çelik dübel salıncak ve hamak gibi çeşitli eşyaları asmak için kullanılan, farklı ölçülere sahip bir yapı malzemesidir. Klipsli modelleri genellikle asmalı yüklerin dayanıklılığını artırma amacıyla kullanılır. Çatlaklı betonlarda veya çatlaksız yüzeylerde sabitleme amacıyla tercih edilir. Taşyünü, beton çelik dübel çeşitleri arasında balkon filesi montaj aparatı ağları, beton çivisi, salıncak ve boks torba kancası, hamak askı aparatı, süpürgelik çivi, kancalı, beton ve duvar çivisi, dönerli krom paslanmaz, çivili kroşe gibi çeşitler müşterilerin beğenisine sunulur. Balkon veya bahçe gibi alanlarda salıncak kurmak amacıyla asma aparatları, salıncak kurma malzemeleri bulunur. Hamak ve salıncak gibi çeşitli eşyaların asılması sırasında bu malzemeden yapılan asma aparatları kullanılır. Güvenlik önlemi sağlamak için kancalı ve halkalı aparatlar tercih edilir. Kimyasal, klipsli çelik dübel yapım ve onarım işlemleri sırasında kullanılan bir malzemedir. Ağır yüklerin montelenmesi, beton ve delikli bölgelerde kullanım sağlanması amacıyla tercih edilir. Pratik bir uygulamaya sahip olan kimyasal aparatlar hem yatay hem de dikey alanlarda kullanıma uygundur. Kapı, koruluk ve stor perde gibi pek çok bölgede uygulama sağlayan kimyasal aparatlar; farklı bölgelere uyum sağlar. 95 mm’den 195 mm’ye kadar pek çok çapta üretilir. Farklı çaplardaki parçaları kullanarak bağlantı işlemlerini sağlayabilirsiniz. Bağlantı sağlanacak alana uygun olarak uzun çelik dübel ve kısa parçalar tercih edilir. Hilti çelik dübel çeşitleri mobilyaların montajı amacıyla da tercih edilir. Kasap çengeli, beton çivisi, süpürgelik gibi farklı bağlantı aparatları kullanılır. Trendyol’da yer alan konsol, anten, pencere elemanı gibi yapı alanlarında kullanım alanına sahip parçaları tercih edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olanlardan tercihinizi yaparak kolayca satın alabilirsiniz.

Farklı Modeller ve Özellikleri

Farklı Modeller ve Özellikleri

Çelik dübelli kanca genellikle kısa delikli yapılarda ve hafif yükleri sabitlemek amacıyla tercih edilir. Kanca şeklindeki yapısı asma işlemlerini pratik hale getirir. Çakmalı çelik dübel beton montajında kullanılan ve çift aşamalı montajda tercih edilen bir malzemedir. Genellikle boru tesisatı ve havalandırma işlemlerinde kullanılır. Asma tavanlar üzerinde veya kablo tavanlarında işlevsel özellikler gösterir. Klipsli çelik dübel montaj işlemini daha hızlı hale getirmek için tercih edilen bir malzemedir. Klipsli modellerde beton kalitesi önemlidir. Beton kalitesinin yüksek olduğu ve orta ağırlıktaki yüklerde tercih edilir. Çelik çekme dübel dönmeyen yapıya sahip bir aparattır. Çekme gücü yüksek olan aparat, cıvatalarda veya saplama işlemlerinde kullanılır. Asma tavan çelik dübel kısa bir şekilde tutunma yapan malzemedir. Farklı yüzeylerde kullanılan bağlantı aparatları, yüzeyin özelliğine göre özel olarak tasarlanır. Çakma çelik dübel yüzeyde güvenli bir tutunma sağlayarak ağır eşyaların tutunmasını sağlar. Çift aşamalı montaj yapanlar tarafından tercih edilir. Büyük, iskele çelik dübel iskele kelepçesi olarak kullanım sağlar. Pratik montaj işlemi sonrasında inşaat, şantiye, iskele gibi pek çok alanda kullanılabilir. Kanca çeşitleri dolgulu alanlarda tespit sağlamak ve hafif yükleri montelemek amacıyla kullanılır. Pencere, kapı, kasa, duvar, askı aparatı gibi pek çok ürünü kullanarak farklı alanlara eşyalarınızı sabitleyebilirsiniz. S tipi çelik dübel, cıvatalarda ve saplama işlemlerinde kullanılır. Delikler içerisine geçirirken dönme yapmayan aparatlar bulunur. Paslanmaya karşı çinko kaplı malzemeler kullanılır. Dış ve iç çap uzunlukları, tam boy ölçüsünü tespit ederek işlevsel bir kullanım sağlayabilirsiniz. Trendyol’da yer alan çeşitli çivi, askı aparatı gibi malzemeleri satın alarak yüzey üzerinde delme ve montaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca; Trendyol üzerinden büyük çelik dübel, kimyasal çelik dübel, taşyünü çelik dübel, çelik beton dübeli seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Çelik Dübeller

Uygun Fiyatlı Çelik Dübeller

Gömlekli, kancalı, asma tavan, S tipi, kapalı kanca, klipsli pek çok tipte farklı aparatlar bulunur. Aparatlar, çeşitli yüzeylerde bağlantı sağlamak amacıyla kullanılır. Her yüzey tipine uyan, uygun fiyatlı bağlantı aparatları müşterilerin beğenisine sunulur. 8'lik çelik dübel, 10 luk çelik dübel ve 12 lik çelik dübel setler halinde satışa sunulur. Çelik dübelli vida ağır yüklerin taşınması sırasında kullanılır. Ağır yükleri kullanırken sağlam bir şekilde monte etmek amacıyla duvar ve panel gibi alanlarda tercih edilir. Ejot, kanca çelik dübel klipsli, kimyasal ve diğer çeşitlerden oluşur. Güvenli ve sağlam bir monteleme için bölgenin özelliğine dikkat etmek ve uygun aparatlar kullanmak gerekir. Müşterilere kolaylık sağlayan setleri de satın alarak yüzey üzerinde etkili bir montaj sağlayabilirsiniz. Borulu çelik dübel hırdavat işlemlerinde kullanılan farklı uzunluklara sahip aparatlardandır. Mantolama çelik dübel kullanılarak güvenilir hale getirilebilir. 15, 20 cm çelik dübel çeşitleri farklı eşyaların asılması amacıyla kullanılır. İnşaat ve yapı market işlemleri için tuğlaya çelik dübel tercih edilebilir. Çengelli çelik dübel kullanarak boks torbalarını tavan üzerinde monte edebilirsiniz. Çelik dübel 10 mm çapına sahip farklı yüzeylerde, ,inşaat ve ev tamir işlemlerinde, tadilatlarda kullanım alanı bulan malzemelerdir. 8, 12, 16 mm çelik dübel çeşitlerini ihtiyacınıza uygun olanlardan tercih ederek satın alabilirsiniz. 12’lik çelik dübel ve 8-10’luk alternatifler müşterilere sunulur. 10’luk çelik dübel hakkında bilgi alabilir, menü filtreleme özelliği ile uygun fiyatlı malzemeleri filtreleyebilirsiniz. Müşteri değerlendirmeleri ürünler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Bütçenize uygun fiyatları filtreleyerek her ihtiyacınıza uygun olarak satın alma işlemi sağlayabilirsiniz. Siz de çelik dübel fiyatları, müşteri yorumları ve özellikleri hakkında Trendyol üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Çelik Dübel Nasıl Takılır?

Çelik dübel çeşitleri kullanım alanlarına ve tasarımlarına göre değişiklik gösterir. Bu sebeple söz konusu tutundurma elemanlarının takılma işlemleri de tasarım özelliklerine göre farklıdır. Gömlekli olarak üretilen çelik dübelleri takmak için öncelikle işaretleme işlemi yapılmalıdır. Bu işlemden sonra sabitlenecek nesne alandan çekilir ve matkap yardımıyla delme gerçekleştirilir. Çelik dübeller; ahşap, beton, alçıpan gibi zeminlerde kullanıma uygundur. Delme esnasında işlem yapılacak zemin göz önünde bulundurularak doğru matkap seçimi yapılmalıdır. Matkapla deliklerin açılmasının ardından gömlekli dübel bir bütün hâlinde deliğe çakılır. Klasik dübellerde de takma işlemi böyle gerçekleştirilir. Ardından çelik dübelin somunları bir anahtar yardımıyla çıkarılır. İç somun gömlekten ayrılıp yukarı doğru çevrilerek sabitlenecek cismin delikleri oturtulur. Son olarak somun yeniden sıkılarak takma işlemi gerçekleştirilir. Gömleksiz dübeller takılırken somunun sıkılabileceği kadar boşluk bırakılmalıdır.

Çelik Dübel Tavana Nasıl Takılır?

Çelik dübelleri; kamera montajını yapmak, süs eşyası asmak, salıncak kurmak başta olmak üzere pek çok amaç için tavana takmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda, ilk atılması gereken adım yine işaretleme yapmak olmalıdır. Ardından matkap ile tavanın fiziki yapısına göre delme işlemine geçilir. Matkapla delme işlemi yapılırken beton ve toz parçacıklarının göze zarar vermesi engellenmelidir. Çelik dübel için delme işlemi yapılırken matkap olabildiğinde dik tutulmalı, delik doğrusal yönlü açılmalıdır. Ayrıca delik açılacak dübel çapı ile matkap ucu çapı aynı olmalıdır. Delik hazırlandıktan sonra çelik dübelin çakılma işlemi gerçekleştirilir. Tavan işlemlerinde de genellikle gömlekli dübeller kullanılır. Bu ürünler malzemeyi sağlam bir somunla tuttuğu için yer çekimine karşı gelir. Klipsli, çengelli, halkalı ve klasik dübel çeşitleri de kolayca tavanlara monte edilebilir. Bazı halkalı dübeller, uygulamanın kolay yapılması için 360 derece dönebilecek şekilde tasarlanır. Çelik dübeller yüzey estetiğini bozmaz.

Çelik Dübel Kaç Kg Taşır?

Çelik dübellerin taşıma kapasiteleri; uzunluklarına, tasarım türlerine ve çaplarına göre değişiklik gösterir. Klasik tasarıma sahip çelik dübeller, 200 kg ve üzerinde bir ağırlığı taşıma kapasitesine sahiptir. Öte yandan alçı panel duvarlarda; televizyon, radyatör, klima, tahta gibi ürünleri taşımak için geliştirilen dübeller ise 20-25 kg ağırlığı rahatlıkla taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Kancalı olarak tasarlanan dübellerin de taşıma kapasitesi oldukça yüksektir. Söz konusu ürünlerle 250-300 kg ağırlık taşımak mümkündür. Kancalı çelik dübeller, özellikle salıncakların monte edilmesinde kullanılır. Ev koşullarında ağır yük taşınmasına yardım eden bims dübellerinin taşıma kapasitesi ise 90 km kadardır. Dübellerin yüksek ağırlıkları taşıyabilecek kapasitede olmaları, düşme gibi sıkıntıların ortaya çıkmasını engeller. Türkiye’nin lider e-ticaret platformlarından olan Trendyol, farklı ebatlarda hazırlanan binlerce çelik dübel çeşidini listeler. Siz de çeşitli sabitleme işlemleri için kaliteli ve sağlam çelik dübeller arıyorsanız, Trendyol’u tercih edebilirsiniz.