placeholder
"

Çelik Raf Sistemleri

" araması için 2284 sonuç listeleniyor

Çelik Raf Sistemleri

Çelik Raf Sistemleri

Çelik raf sistemleri üretiminde,son derece dayanıklı olan çelik, ham madde olarak kullanılıyor. Çelik ham madde olarak kullanıldığı ürünlerin uzun soluklu kullanımını sağlıyor. Okul, market, fabrika, ecza depoları bu sebeple çelik raf sistemleri ile donatılıyor. Ayrıca çelik raflar, kullanıldığı yere görsel açıdan zenginlik katıyor. Ekonomik fiyatlar ve ihtiyaca göre farklı boyutlar sunması pek çok işletmeyi çelik raf sistemleri kullanmaya yönlendiriyor. Çelik raf sistemleri sağlam özellikleri ile çok ağır ürünleri rahatlıkla taşıyabiliyor. Genellikle destek ve ek yerlerinde cıvatalar ile üretiliyor. Bu cıvatalar ürün sağlamlığını arttırıyor ve raf sistemlerini devrilmeye karşı koruyor. Sağlam çelik iskeletler üzerine sabitlenen çelik raflar, güçlendirilmiş vidalarla sabitlenerek güvenle kullanılabilir hale geliyor. Delikli profillerle hazırlanan çelik raf sistemleri, ağır ürünlere karşı istenildiği takdirde ek vidalar ile desteklenebiliyor ve ürün özelliklerine göre istenilen şekilde tasarlanabiliyor. En kolay özelleştirilebilir raf sistemi özelliği ile çelik raf sistemi, diğer depolama ürünlerinden ayrılıyor. Ürün ek aparatları ile rahatlıkla bölücü raflar, modüler çekmeceler ve yeni katlar eklenebiliyor. Ağır yükleri taşıyabilen çelik raf sistemleri, çok sayıda ürünü taşıma kapasitesine rağmen çok az yer kaplıyor. Yerden tavana kadar uzatılabilen ekleme sistemleri sayesinde yerden tasarrufu destekliyor.

Çelik Raf Sistemlerinin Özellikleri

Çelik raf sistemleri yük taşıma değerleri göz önünde bulundurularak tasarlanıyor. Genellikle gri renklerle üretilen çelik rafların farklı renklerdeki çeşitleri de piyasaya sürülüyor. Kolay temizlenmesi, küflenmeye ve paslanmaya karşı dayanıklı olması sebebiyle çelik raf sistemleri, yemekhane gibi yüzde yüz hijyen sağlanması gereken yerlerde güvenle kullanılabiliyor. Çelik raf sistemleri ölçüleri raflarda, 0.70 mm kalınlıktan 2 mm kalınlığa kadar çıkabiliyor. Raf kalınlığını taşınacak ürünlerin ağırlığına göre belirleniyor. Derinlikleri ise, 31 cm’den başlayarak kullanılacak mekâna göre değişiklik gösteriyor. Bu sebeple çelik raf sistemleri fiyatları ölçüye, taşıma kapasitesine göre farklı sunuluyor. Dosya rafı olarak kullanılan çelik raf sistemleri genellikle 31 cm derinlikte olanlardan seçiliyor.

Çelik raf sistemleri üretilirken ham sac, büküm ve presle ölçülendiriliyor ve gerekli yerler deliniyor. Elektrostatik toz boya ve fırınlama işlemiyle boyama sürecinden geçiriliyor. Çelik raf sistemi paketleri içerisinde çelik raf profili, çelik raf tablası, cıvata ve somun, plastik taban bulunuyor. Çelik raf montajında 4 profil gerekiyor. Önce ayaklar yere seriliyor. İstenilen raf aralığına göre raf tablaları yerleştiriliyor. Profil deliklerinden cıvata geçirilerek çelik raf tablası ile birleştiriliyor ve somun tabla arkasından cıvata geçirilerek anahtar yardımı ile sabitleniyor. En son çelik raf profiline plastik taban takılarak kaldırılıyor. Çelik raf sistemi plastik tabanı, rafları yere dökülebilecek sudan koruyor ve kaymasını engelliyor.

Yiyecek depolamaya uygun paslanmaz çelik raf sistemleri arasında galvaniz kaplama olan ürünler bulunuyor. Galvaniz kaplama yiyeceklerin, raf sistemleri boyalarından etkilenmesini engelliyor. Galvaniz kaplama paslanma, çürüme, kırılma ve korozyona karşı direnç gösteriyor. Galvaniz kaplama çelik raf sistemleri profil ve cıvatalarını sıcak daldırma yöntemi ile çinko ile kaplanması sonucu sağlanıyor.

Çelik raf sistemleri içerisinde çelik raf arşiv depo ve kiler rafı en yaygın olarak kullanılan seçenekleri oluşturuyor. Bu sistemler 4 ila 6 arası raf, 4 dikmeden oluşuyor. Galvaniz kaplama ile kaplanarak son derece güvenli kullanım sunuyor. Bunların farklı yükseklik ve dikmelerdeki seçenekleri piyasaya sürülülyor. Ayrıca iki adet 4 dikmeli raf bir araya getirilip sabitlenebiliyor. Renkli modellerdeki çelik raf üniteleri toz boyanın fırınlanması ile elde ediliyor. Toz boya ile kaplanan ürünler de tıpkı galvaniz kaplamada olduğu gibi paslanmaya karşı koruyucu nitelikler taşıyor. Çelik raf sistemleri üzerine ekstra bir kat daha ekleyebilmek için sadece tabla ya da tablaya uygun olarak piyasaya sürülen çelik ayak satın alınabilir. Bu seçeneklerle kendi çelik raf sisteminizi kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Çelik raf sistemi tablaları taşıma kapasiteleri 100 kilograma kadar çıkabiliyor. Bu sebeple de taşıma kapasitesine göre ürün seçimi yapılması gerekiyor. Çelik raf sistemleri yüksek sıcaklığa direnç gösteriyor, korozyon ve oksitlenmeyi önleyici özelliklerde üretiliyor. Çelik dizayn raf sistemleri açık raflardan oluştuğu için ürünlerin görsel sunumunun tercihe göre şekillendirilmesine yardımcı oluyor ve çift taraflı kullanılabiliyor. Ayrıca açık sistem ürünleri erişilebilir hale getiriyor, kolaylıkla raftan alınmasına yardımcı oluyor. Her ürünün görünür olması hasarlı ürünlerin tespitini, çöken veya yanlış yerleştirilen kutuların bulunmasını kolaylaştırıyor. Çelik dizayn raf sistemleri, bu özellikleri ile işyerlerinin daha modern görünmesini sağlıyor. Raflardaki ürünlerin düzenlenmesinde ve yerleştirilmesinde personele, satın alma işlemlerinde müşterilere yardımcı oluyor.

Çelik Raf Sistemleri Çeşitleri

Cıvatalı raf sistemi klasör, dosya, belge ve küçük kolilerin depolanmasında kullanılıyor. Depo rafı olarak adlandırılan bu çelik raf sistemi, tabla kalınlığı ve boyutuna bağlı olarak 55 kilo ve 120 kilo arasında yük taşıyor. Ayakları 1.5, 2.00 raf tablaları ise 0.70, 1.00, 1.5, 2.00 mm olarak üretiliyor. Arşiv rafları olarak kullanılan çelik raf sistemi tablaları, L profillere cıvata ve somun yardımıyla bağlanması ile meydana geliyor. Ayak yükseklikleri genellikle 200, 250, 300, 350, 400 cm olarak tasarlanıyor. Ancak bu yükseklik ihtiyaca göre arttırılabiliyor, azaltılabiliyor ya da ara ölçülerde hazırlanabiliyor. L profillerin ayak kısmına plastik zemine zarar vermemesi için plastik ekleniyor. L profil ayakların standart ölçüsü 40 x 60 mm olarak kullanılıyor. Çelik rafların duvara sabitlenmesi öneriliyor. Ancak, orta alanlarda da diğer modüllere ya da üst bağlı ile duvarlara sabitlenerek kullanılabiliyor. İstenildiği takdirde çelik raf sistemleri, arka tarafı sac yardımı ile kapatılarak kullanılabiliyor ya da yanlara lama yerleştirilebiliyor.

Paslanmaz çelik raf sistemleri birçok malzemeyi içerisinde bulunduran geniş ürün çeşitliliği ile satışa sunuluyor. Örneğin paslanmaz yer etajeri, soğuk oda içerisinde yere konulacak malzemenin zeminle bağlantısını kesmek ve içerisindeki ürünlerin hava almasını sağlamak amacı ile kullanılıyor. Paslanmaz tel raf seperatörü, paslanmaz çelik raf sistemleri içerisindeki ürünleri birbirinden ayırmayı sağlıyor. Raf derinliğine ve boyutlarına göre çeşitli ölçülerde piyasaya sürülüyor. Paslanmaz çelik raf sistemleri 304 kalite standardında hazırlanıyor. Paslanmaz çelik raf sistemleri çeşitleri tel veya tabla şeklinde üretilebiliyor. Ayrıca üretiminde istenirse tekerlek kullanılabiliyor ancak tekerleklerin en az iki tanesi güvenlik açısından frenli olarak tasarlanıyor. Galvaniz kaplanan paslanmaz çelik raf sistemleri anti bakteriyel özellik taşıyor. Genellikle 3 ve 4 katlı modellerde piyasaya sürülüyor.

Raylı çelik raf sistemleri, ergonomik tasarımıyla kullanıcıların rafları kolay kullanmasını sağlıyor. Raylı arşiv dolapları yere sabitlenen ray üzerinde hareket ediyor. En arka dolap sabit dururken diğer dolaplar birbirlerinin üzerine geçecek şekilde tasarlanıyor. Orta dolaplar çift taraflı kullanılabiliyor. En dış dolapların bir tarafı kapaklı şekilde üretiliyor. İç kısma bakan dolaplarda ise kapak bulunmuyor. Raylı arşiv dolapları kütüphaneler, hastanelerde, evrak işlerinin fazla olduğu tüm işyerlerinde gerekli evrakları uzun süre saklamayı sağlıyor ve kullanım kolaylığıyla alternatif modellere fark atıyor.

Standart arşiv, çelik raf sistemleri cıvatalı sistem prensibi ile çalışıyor. Arşiv raflarının evlerde metal kitaplık ya da ofislerde klasör ve dosya rafı olarak da kullanılabiliyor. Arşiv rafının ayakları tabana 4 köşeden cıvata somun ile bağlanıyor ve modül oluşturuluyor. Sabitlenmesi için duvara bağlantı yapılması öneriliyor. Bağlantılar L profillerle ve dübel yardımı ile yapılabiliyor. Karşılıklı raflar ise üstten bağlantı sistemi ile kurulabiliyor. Arşiv raflarının yük ağırlığı her bir raf için 60 kilograma kadar çıkabiliyor. Arşiv rafı L profilleri 1.5, 2.00, raf tablaları 0.70, 1.00, 1.5, 2.00 milimetre seçenekleri içeriyor. Zeminin korunması için L profillerin ayaklarına plastik destek uygulanıyor. Raf ayakları 200, 250, 300, 350, 400 cm uzunluklarında piyasaya sürülüyor. İstenirse bu uzunluklar farklı şekillerde kesilerek tasarlanabiliyor. İsteğe göre rafların bir tarafı saç panellerin yardımıyla kapatılabiliyor. Saç paneli, raflardan ürünlerin düşmesini engelliyor.

Çelik Depo Raf Sistemleri

Çelik depo raf sistemleri arşiv raf sistemlerinden ayrılıyor. Depo raf sistemleri, ağır ve hafif yük olarak ikiye ayrılıyor. Raf tablaları taşıyacağı yük eğer fazla ise kalın, az ise ince üretiliyor. Üretim özellikleri sayesinde duvara bağlantı yapılmadan ayakta duruyor. Lego gibi iç içe geçirilerek tasarlanıyor. Raflara konulan yükle daha da sağlamlık kazanarak sabit duruyor. Tercihe göre raflar birbirlerine ya da duvara sabitlenebiliyor. Hafif rack, çelik depo sistemleri hafif yüklerin taşınmasında ve istiflenmesinde kullanılıyor. Her bir raf 350 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Ayaklar kutu profillerden oluşuyor. Ayakların üzerindeki deliklere, traversler takılarak ayakların birbirine bağlanması sağlanıyor. Sactan oluşan tablalar da traverslerin üzerine ya da içerisine oturtulabiliyor. Ağır rack çelik raf sistemleri paletli ve ağır yüklerin taşınmasında, istiflenmesinde kullanılıyor. Her raf 2000 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor. Profil kesitleri taşınacak yüke uygun özelliklerde seçilmesi gerekiyor. Ağır rack çelik raf sistemleri sac büküm ayaklar kullanıyor, traversler taşınacak yükün ağırlığına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Kutu profil, CC profil ya da L profil ile kullanılabiliyor.

Çelik raf sistemleri, ağırlığı raflara eşit olarak dağıtmak üzerine tasarlanıyor. Bu özelliği ile eğilmeye karşı koyuyor. Plastik ya da mevcut diğer bazı malzemelerin aksine çelik raf sistemleri çok fazla ağırlık taşıyarak iş yerleri düzenine destek veriyor. Ayrıca bu özelliği ile bir depoda daha fazla alan kazanımı sağlıyor çünkü az metrekare kullanarak ürünleri istiflemeye yardımcı oluyor. Çelik raf sistemi rulo ve paket metallerin çeşitli boyutlarda kesilmesi, üstüne delikler açılması ve bükülmesi ile oluşturuluyor. Çeliğin sağlam yapısı sebebi ile uzun yıllar kullanılabiliyor. Depo çelik raf sistemleri ve fiyatları tabla kalınlığına göre farklılık gösteriyor

Çelik Raf Sistemleri Kullanmanın Avantajları

Eğitim kurumları, hastaneler, askeriye, devlet ve özel üniversiteler gibi belge ve evrak işlerinin fazla olduğu yerlerde çelik raf sistemleri uygun depolama alanını sunuyor. Çelik raf sistemi sayesinde evraklara kolaylıkla ulaşılabiliyor ve belgeler uzun süre korunabiliyor, arşivleniyor. Arşivde saklanan çok sayıda belge, ağırlık sebebiyle zaman içerisinde metal malzemeden üretilmeyen rafların aşınmasına çökmesine sebep olabiliyor. Tel, ahşap gibi raf kullanımına nazaran daha sağlam olması ile işletmelerin arşivlerinde güvenle kullanılabiliyor. Ayrıca açık özellikleri ile belgelere kolay erişebilmesine yardımcı oluyor. Çelik raf sistemleri özellikleri ile çeşitli sıcaklıklara dayanabildiği için birçok endüstri deposunda avantaj sağlıyor. Endüstriyel mutfak, otel ve ilaç saklama işleri için soğutma ünitesi kullanımına olanak tanıyor. Akış havalandırma özelliği ile çelik raf sistemleri daha az yoğuşma oluşumuna izin vererek ürünleri soğuk tutmaya destek veriyor. Çelik raf sistemleri ile raflar arasında hava akışı sağlaması sayesinde endüstriyel mutfaklarda yiyecekler daha uzun süre taze kalıyor. Donmuş büyük ürünleri, taze gıda envanterlerini stoklamak için soğutma odaları içerisinde hem yer tasarrufu hem de sağlamlık sağlıyor. Perakende marketler için yüksek çelik raf sistemleri daha düzgün ve temiz bir görünüm oluşturuyor. Görsel zenginlik ile ürün depolama konusunda uygun alanı oluşturuyor. Otomotiv ve sanayi sektörlerinde kullanılan kimyasal ürünlerin depolanması için güvenli alan sunuyor çünkü alternatif raf sistemlerinin çökmesi durumunda kimyasal ürünler tehlikeli bir durum yaratabilir. Ayrıca, çelik raf sistemi varilleri, etiketleri net bir şekilde göstererek, içeriğinin ne olduğunu anlamaya yardımcı oluyor. Bu sayede tüm nakliye ve depolama yönetmeliklerine uygun özellikler taşıyor. Paslanmaz çelik raf sistemleri otel çamaşır odaları için ideal saklama alanını sunuyor. Dar çamaşır odalarında tüm çamaşırların bir alanda saklanmasına destek oluyor çünkü çelik raf sistemleri alanın etkili şekilde kullanılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca çamaşır ve kurutma makinelerinin üst kısımlarına bile monte edilebiliyor. Çelik raflar çok yönlülüğü, dayanıklılığı ve görüntüsü ile her depoda ağır kutuları, kolileri, sarf malzemeleri, günlük iş malzemelerini güvenli bir şekilde saklıyor.

Üretim alanlarında ve lojistikte parça ve stokların hem depolanmasına hem de taşınabilirliğine destek sağlıyor. Tekerlekli çelik raf sistemleri ürünlerin nakliyesini kolaylaştırıyor. Otomotiv, beyaz eşya, savunma, elektronik, perakende, medikal, gıda ve içecek sektörleri dinamik çelik raf sistemleri ile taşıma metodunu kullanıyor.

Ev Mobilyalarında Çelik Raf Sistemi

Çelik raf sistemleri çok yönlü özellikleri sayesinde endüstriyel alanlar dışında evlerde de kullanılabiliyor. Evlerde yiyeceklerin depolandığı kilerlere özel paslanmaz çelik raf sistemleri üretiliyor. Kullanımının uzun ömürlülüğü sayesinde yıllarca yenilenmeye ihtiyaç duymuyor ancak istenildiği zaman rahatlıkla demonte edilerek başka bir yere taşınabiliyor. Raf yüksekliği, sayısı kullanılacak mekâna uyum sağlaması amacı ile istenildiği ölçüde ayarlanabiliyor. Alan verimliliği sağlaması diğer raf sistemlerinden ayıran en büyük özellikleri arasında sayılabilir. Ayrıca çelik raf sistemleri metal raflar ve parçalar halinde üretiliyor ve montajı kolaylıkla yapılabiliyor.

Çelik raf sistemleri ev mobilyalarında da kullanılıyor. Klasik elbise dolabı çeşitlerine alternatif oluşturan portatif bez dolaplar çelik profillerle üretiliyor. Profilli çelik raf sistemi ile dizayn edilen bez dolaplar askılıklar ve raflardan oluşuyor. Fermuarlı sistemi ile giysilerin korunmasından yardımcı oluyor. Profillerde kullanılan çelik sayesinde bez dolap, uzun yıllar kullanılabiliyor. Profiller üzerine kullanılan boya, fırınlanmış toz boya uygulaması ile yapıldığı için bozulmuyor ve dökülmüyor. Bazı bez dolap çeşitlerinin her rafı kendine özel fermuarlarla üretiliyor. Böylelikle birçok ürünü depolamaya ve gruplandırmaya imkân tanıyor. Çelik raf sistemleri ev kullanımda, aynı bez dolaplarda olduğu gibi ayakkabılıklarda da tasarlanıyor. Çelik profilli ayakkabıların koruyucu örtüsü çeşitli renkler ve desenler içeriyor. Küçük boylarda üretilen çelik raf sistemleri dolap içi organizerı olarak kullanılabiliyor. Üst kısmında bulunan çıkıntı sayesinde dolap rafına rahatlıkla yerleştirilebiliyor. Bu sayede mutfak dolaplarında ekstra bir raf oluşturarak, fazla eşya depolamaya olanak tanıyor. Mutfak ve banyo dolaplarına yapışma ya da çivileme metodu ile uygulanabilecek çelik raf sistemi mutfakta baharatları, banyoda şampuan ve duş jeli gibi eşyaları depolama alanı yaratıyor. Paslanmaz çelik ile üretilen bu raflar sudan zarar görmüyor. Nemli bir bezle kolaylıkla temizlenebiliyor.

Çelik raf sistemleri evde, iş yerlerinde, depolarda ve kilerlerde kullanılıyor. Ürünlerin depolanmasında düzeni sağlıyor ve ürünlerin hijyenik bir şekilde saklanmasına yardımcı oluyor. Yer tasarrufu sayesinde de alternatif depolama yöntemlerine göre çeşitli avantajlar sunuyor. Trendyol sizler için birbirinden farklı özelliklerdeki çelik raf sistemlerini bir araya getiriyor. Eğer siz de ürün depolanmasında çelik raf sistemlerinden faydalanmak istiyorsanız Trendyol’un sizler için bir araya getirdiği ürünlere göz atabilirsiniz. Trendyol’un avantajlı alışveriş dünyasında, hızlı kargo ve güvenli alışveriş seçenekleri ile ihtiyacınıza en uygun raf sistemini hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.