İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Bağlantılar
Ekran Boyutu
Ekran Çözünürlüğü
Görüntü Teknolojisi
Garanti Tipi
Kamera Çözünürlüğü
Ön Kamera Çözünürlüğü
Pil Gücü (mAh)
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
"

Çift Hatlı Telefonlar

" araması için 10 sonuç listeleniyor

Çift Hatlı Telefonlar

Çift Hatlı Telefonlar ile Daha Çok Kişiye Daha Rahat Ulaşın

Bilindiği gibi cep telefonları geçmişten günümüze günlük olarak en çok kullandığımız iletişim araçlarıdır. Özellikle son yıllarda cep telefonlarının artan fonksiyonları sadece konuşma değil dijital anlamda online haberleşme olarak da büyük bir etki sağlamıştır. 90’lı yılların sonlarında başlayan cep telefonu furyası iletişim sektöründeki teknolojik gelişmelerle beraber çok daha hızlı ve daha donanımsal bir alana doğru yönelmiştir. Bu anlamda kullanılan cep telefonlarının fonksiyonları insanların gündelik yaşamlarını oldukça kolaylaştırmıştır. Akıllı telefonlar henüz ortaya çıkmadan önce kullanılan cep telefonlarında da oldukça popüler olan çift hatlı telefonlar özellikle iş ve özel yaşantısını ayırmak isteyenler açısından çok kullanışlı olmuştur. Tuşlu telefon zamanlarında insanlar iki telefon taşımak yerine çift hatlı telefon kullanmaya başlamışlardır. Nu noktada akıllara ilk gelen soru da çift hatlı telefon nedir olmaktadır. Eskiden iki telefon taşıyan insanlar gelişen bu teknoloji ile tek telefonda çift hattını da kullanmak imkânına sahip olmuşlardır. Mağazalarda sıklıkla çift hatlı telefon çeşitlerinden görmek mümkündür. Hemen her markanın bu tarz çift hatlı telefon modeli bulunmaktadır. Bu telefonların sağladığı avantajları görenler sık bir şekilde bu telefonlardan talep etmektedir. Dual SIM teknolojisi olarak da bilinen çift hatlı telefonların çalışma mantığı ise teknik anlamda biraz farklıdır. İster tuşlu ister akıllı telefon olsun çift hatlı telefon nasıl çalışır diye sorulduğunda akıllara karmaşık bir şey gelmemelidir. Çünkü telefon üreticileri insanların çok daha rahat bir deneyim yaşayabilmeleri adına çift hatlı telefon kullanımını gayet basit bir şekilde tasarlamıştır. Bu anlamda herhangi bir markanın herhangi bir çift hatlı akıllı telefonunu ya da tuşlu telefonunu aldığınızda menü kısmından ufak bir ayar ile dilediğinizi yapabildiğinizi görebilirsiniz. Çift hatlı akıllı telefonlar yoğun iş hayatı olanlar, özel yaşamı ile iş hayatını ayırmak isteyenler ya da şirket hattı olarak kullanmak isteyenler için oldukça ideal olup sık bir şekilde tercih edilmektedir. İlk çıktığı zamanlar oldukça büyük yankı uyandırmış olan çift hatlı telefonlar sadece tuşlu telefonlarda iken bile çok sık kullanılıyordu. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde akıllı telefonlara da çok iyi bir şekilde entegre olan çift hatlar hemen herkese kolay bir arama, mesajlaşma ya da online deneyim sunuyor. Akıllı telefon kapasitesinin eskiye oranla çok daha fazla olması ise depolama ve rahat bir iletişim için olanak tanıyor.

Seyahatte Ve İş Yerinde Çift Hatlı Telefon Kolaylığı

İster akıllı olsun ister tuşlu telefon olsun her telefon modelinin mobil ağa bağlanmak için mutlaka bir SIM abone kimlik modülüne ihtiyacı vardır. İki ayrı SIM kartını aynı anda bünyesinde tutabilen telefonlara ise çift simli cihaz denmektedir. İki SIM karta sahip olmak demek ise bir akıllı telefonun telefon görüşmelerini başlatmak ya da almak için iki SIM’den birini kullanabilmesidir. Diğer bir deyişle ikili SIM dediğimiz sistem iki ayrı SIM kartını aynı anda tutma ve kullanmaya izin veren akıllı telefon özelliğidir. Dual SIM yani çift hatlı telefonların birbirinden önemli ve avantajlı özellikler bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse bir kişi iş hayatı ve dolayısıyla iş görüşmeleri için bir telefon numarasına sahipken aynı zamanda aile ve arkadaşları ile görüşmek için ayrı bir numaraya sahip olabilir. Bu durumda iki ayrı cep telefonu kullanmak gerekebilir. Ancak bunun yerine her iki numarayı da etkin halde kullanabileceğiniz bir çift hatlı telefon kullanabilirsiniz. İki akıllı telefon taşımaktansa çift hatlı bir akıllı telefon kullanılarak daha az yer ve avantaj sağlamış olursunuz. Çift hatlı telefonlar konusunda bir diğer önemli avantaj ise günümüzde gelinen noktada telefon görüşmeleri için bir numara internet için başka bir numara kullanabilme kolaylığıdır. Bilindiği üzere bazı operatörlerin daha iyi ses planları bulunmaktadır. İki farklı operatörden ses birleştirme yaparak ay sonunda çok daha hesaplı bir fatura ile karşılaşmanız da mümkündür. Bu iki hatlı telefonların en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Çift hatlı telefon yorumları nedir diye baktığınızda da zaten en çok karşınıza çıkacak olan özellik kullanım kolaylığı olacaktır. Cebinizde taşıdığınız cep telefonunuzu özel yaşamınızda ailenizle arkadaşlarınızla konuşurken aynı zamanda şirket telefonu olarak kullanmanız oldukça caziptir. Bu anlamda nereye giderseniz gidin iki ayrı telefon kullanma zorunluluğu da ortadan kalkmaktadır.

Dilediğiniz SIM Kartını Anında Etkinleştirme İmkanı

İki hatlı telefonların bir diğer önemli özelliği ise şayet telefon belirli bir şebekeye kilitlenmiş ise iki mobil sağlayıcının aynı anda kullanılabilir oluşudur. Bunun anlamı kapsama alanından daha geniş bir imkân bulabilmektir. Eğer yurtdışı seyahatleri yoğun bir şekilde yapılıyor ise hem ülkenizdeki SIM kartı hem de gittiğiniz ülkede alacağınız o ülkeye ait SIM kartı kullanarak daha hesaplı kullanabilirsiniz. Çift SIM uygulaması altında birkaç tür çeşit olduğunu belirtmek gerekiyor. Bazıları ise birtakım nedenlerden dolayı daha avantajlıdır. Bunlardan bir tanesi çift SIM tekli bekleme dediğimiz çeşittir. Uygun fiyatlı telefonlarda sık bir şekilde bunlardan kullanıldığını görebilirsiniz. Çift SIM kartlı telefonu bu şekilde kullanabilirsiniz ama bu tür bir telefonda kartlardan yalnızca bir tanesini aktif olarak kullanabilmektesiniz. Yani bu esnada diğer simi kullanmanıza izin vermemektedir. Manuel olarak elle SIM kartlarında geçiş yaparak dilediğinizi aktifleştirebilirsiniz. Bu uygulamanın sadece eski tip tuşlu telefonlarda olduğunu belirtmek gerekiyor. Çift hatlı telefon türlerinden bir tanesi de ikili SIM aktif olanlardır. Bu uygulama akıllı telefonların vazgeçilmezidir desek yanlış olmaz. Bu vesile ile aynı anda iki SIM kartını da kullanabilirsiniz. İkili SIM aktif akıllı telefonlarda her ikisi simi de aynı anda kullanılabilir tutar. Örneğin bir hattınızla biriyle konuşurken diğer hattınızda çağrı, mesaj alabilirsiniz. Buradaki tek negatif nokta ise iki radyo alıcısı olduğundan daha hızlı pil tüketimi yapabilmesidir. Bir diğer çeşit olan çift SIM ikili bekleme ise akıllı telefonunuzun iki aktif SIM kartına sahip olmasına olanak tanırken her ikisi için sadece bir radyo vericisini kullanmaktadır. Ayrıca belirtmek gerek ki ikisi de sadece kullanılmadığı takdirde etkin şekildedir. İkili bekleme adını da buradan almaktadır. Sim kartınızın ikisi de bekleme modunda dururken dilediğiniz biriyle arama yapabilir ya da çağrı alabilirsiniz. Şayet 2G kullanıyorsanız bir SIM kartınızda arama yaptığınızda diğer SIM kart aramanız bitene kadar etkisiz bir şekilde bekleyecektir. Ancak 2G değil de 3G ya da 4G kullanıyorsanız böyle bir sınırlama da söz konusu olmayacaktır. Bu tip uygulamalar modern dediğimiz günümüz akıllı telefonlarında sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Aynı Anda Konuşup Çağrı Alabileceğiniz Çift Hatlı Telefonlar

Eğer SIM kartlarınızdan birinde 4G diğerinde 3G bağlantısı var ise alacağınız akıllı telefonun iki yüksek hızlı veriyi destekleyecek kapasite olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunun anlamı bağlantılar ile maliyetinin bir miktar artacağıdır. Ancak unutulmaması gereken şey piyasadaki çoğu akıllı telefonun SIM kart açısından 4G + 2G veri bağlantısını sunuyor oluşudur. İkili SIM aktif akıllı telefonlarda bekleme yerine daha kısa bir bekleme özelliğini barındırır. Bunun sebebi bir yerine iki radyo vericisinin olmasıdır. İkili SIM ikili bekleme özelliğindeki telefonlar için microSD yuvası kullanılmaktadır. Bu sebeple şayet iki SIM kart kullanacaksanız mutlaka depolama alanının geniş tutulması adına microSD kullanılmalıdır. Şayet dual SIM akıllı telefon ihtiyacınız var ise telefonda depolama alanının fazla olmasına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Eğer yeteri kadar alan bulunuyorsa micro SD’ye de ihtiyacınız kalmayacaktır. Piyasaya bakıldığında akıllı telefon üreticilerinin sıklıkla 4G + 2G ikili bekleme uygulamasını kullandığı görülebilir. Bunun anlamı veri bağlantılarında değil de sadece arama ve mesajlar için kullanılmasıdır. Piyasada pek çok marka çift hatlı telefon modeli bulunmaktadır. Bunlar dünyaca yaygın markalar olduğundan seçenekleriniz oldukça geniştir diyebiliriz. Çift SIM akıllı telefon örnekleri hem yeni ve modern akıllı telefonlarda hem de eski tip tuşlu telefonlarda mevcuttur. Avantajlarını göz önünüze aldığınızda işinize en çok yarayacak olan modeli seçerek alabilirsiniz. Günümüzde geniş depolama alanı ile 128 GB çift hatlı telefon modelleri sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bunun için de pek çok markayı kontrol ederek tercihinizi yapabilirsiniz. Ancak nispeten daha sınırlı bir depolama alanına ihtiyacınız varsa farklı seçenekler de bulunuyor.

Ne Tür Çift Hatlı Telefon Alınması Gerekir?

Hem maliyetleri bakımından hem de sunduğu özellikler bakımından Dual SIM İkili Bekleme özellikli akıllı telefonlar sıklıkla kullanılabilmektedir. Bu tarz bir cihazı satın almak isterseniz pek çok ünlü markanın sizlere farklı telefon modelleri sunduğunu belirtmek gerekir. Hem iOS hem de Android işletim sistemli akıllı telefonlarda çift hat kabul eden modeller bulunmaktadır. Ancak özellikleri bakımından birtakım farklılıklar gösterebileceğinden almadan önce mutlaka iyi bir şekilde incelenmesi artıları ve eksileri tartılarak en uygununun tercih edilmesi gerekir. Aksi halde çift hatlı telefonun sunduğu avantajlardan bazılarını kullanamayabilirsiniz. Çift simli telefonlarda nano-SIM, eSIM gibi hem çıkarılabilir hem de çıkarılamaz modellerden tercih edebilirsiniz. Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler ve akıllı telefonlarda gelinen noktada eSIM oldukça avantajlıdır. Çünkü eSIM dediğimiz şey fiziksel bir SIM kullanmanıza gerek bıraktırmamaktadır. Buna dijital SIM kartı da diyebilirsiniz ve oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Bazı telefonlar çift SIM ikili bekleme yani DSDS teknolojisini kullanmaktadır. Bu sayede hem nano SIM hem de eSIM aramalarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Her ne kadar bu uygulama iki farklı cep telefon numarası kullanımına izin verse de yalnızca operatörlerin eSIM’ler için desteklediği bazı ülkelerde aktif olarak çalışabilmektedir. Bu noktada eSIM hizmeti sunmakta olan kablosuz operatörler araştırılabilir. Çift simli yani çift hatlı telefonlar çoğu zaman büyük avantaj sağlamaktadır. Çift hatlı akıllı telefon üreticileri insanların da taleplerinin farkında olarak bu tip cihazların üretimine de ağırlık vermiş durumdalar. Her sene istatistiklere bakıldığında daha fazla çift SIM destekli telefonların piyasaya sürüldüğünü görmek mümkündür. Ancak bahsettiğimiz üzere her dual SIM aygıtı aynı performansta çalışmamaktadır. Burada alacağınız telefonun özellikleri ve kapasitesi devreye girmektedir. Bazı dual SIM uygulamalarının diğerlerinden daha iyi olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu teknoloji ile ilgili herkesin farklı yorumları olabilir ancak temelde bu teknolojinin insanların yoğun günlük hayatını kolaylaştırdığı bir gerçektir. Görüldüğü üzere çift pek çok markanın çift hatlı telefonundan bahsetmek mümkün. Markalar özellikle ülkemiz vatandaşlarının böylesine yoğun bir talebi ile karşılaştıklarından sürekli telefonları geliştirerek çift hatlı telefonları en geniş kapsamda rahat bir şekilde kullanılma adına çalışmalarını yürütüyorlar. Alınacak olan çift hatlı telefon modeli kişinin kullanım yoğunluğuna göre değişebilir. Çünkü az önce de bahsettiğimiz gibi bazı akıllı telefonlar özellik bakımından birbirinden ayrılabiliyorlar. Bu anlamda çift hatlı telefon önerisi istendiğinde karşımıza çıkacak olan soru ne derece yoğun bir şekilde kullanılacak olması ile maliyeti arasında değişiklik gösterebilir. Çift hatlı telefon tavsiye alınmak isterse farklı modellerin farklı kapasitede telefonları olduğundan özelliklerine göre tercih yapılması gerektiğini söylemek mümkündür.

Çift Hatlı Telefon Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bazı telefonların hem çift simi aynı anda aktif edişi hem de maliyeti değişebilmektedir. Bu anlamda verim bakımından daha fazlasını isteyenler maliyet açısından biraz daha yüksek birimlere odaklanabilirler. Ancak nispeten daha standart bir kullanımda ortalama bir akıllı telefon tercih edilebilir. Çift hatlı telefon fiyatları da bu anlamda bu özellikler çerçevesinde değişkenlik göstermektedir. Çift hatlı telefon modelleri arasından dilerseniz çift SIM ikili bekleme dilerseniz ikili SIM aktif çeşitlerinden tercih edebilirsiniz. Her türün kendi içerisinde farklı avantajları yer almaktadır. Bu sebeple en çok işinize yarayan modeli tercih edebilirsiniz. Diğer tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi çift hatlı telefon kullanımı da oldukça basittir. Bu telefonların tek ayrılan özelliği aynı anda çift SIM kartına ve hattına izin vermesidir. Hangi marka çift hatlı telefon alırsanız alın içerisinde iki sime izin veren bir yapıyı görebilirsiniz. Bazıları dijital SIM dediğimiz modellerden olduğundan SIM kartına gerek duymayan sadece hattınız ile çalışan çift simli telefonlar da vardır. Maliyet açısından birbirlerinden ayrılsa da temel olarak kullanışta hepsi günlük işlemlerinizi rahatça yapabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Dilerseniz daha hesaplı olan çift hatlı telefon tuşlu modellerinden de tercih edebilirsiniz. Taşıma kolaylığı açısından büyük avantaj sağlayan tuşlu telefonlar günümüzde hala çift hatlı olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Çift hatlı telefon alırken her ne kadar karmaşık gibi gözükse de oldukça kolay bir kullanımın sizleri beklediğini bilmelisiniz. Çift SIM hatlı telefonlar diğer normal telefonlar gibi oldukça yüzeysel bir yapıya sahiptir. Sahip olduğunuz telefonun menüsünden her şeyi rahatlıkla ayarlayabiliyorsunuz. 2G, 3G, 4G gibi özellikler ile çift hatlı telefonunuzu en geniş kapsamda en verimli şekilde kullanabiliyorsunuz. Eğer standart bir telefon kullanıyorsanız ve iş yaşantısı ile sosyal yaşantıyı ayırmak istiyorsanız çift hatlı telefonlar tam sizlere göre olmaktadır. Çift hatlı telefon kullanıcı yorumları dahilinde bu deneyimin hayatınızı ne kadar kolaylaştırabileceğini kendiniz de görebilirsiniz. Çift hatlı telefon alırken acaba çok öder miyim, çok mu pahalıdır gibi düşüncelere kapılmanıza gerek kalmamaktadır. Çünkü dünyaca ünlü pek çok markanın oldukça uygun ve hesaplı çift hatlı telefonları bulunmaktadır. Yapacağınız ufak bir arama ile zaten aralarında çok büyük fiyat farklarının olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak elbette daha donanımlı bir çift hat telefon isterseniz markaların sizlere sunduğu çok daha farklı telefon modellerini de görebilirsiniz. Bu biraz da ihtiyacınızla alakalı olarak şekillenecektir. Yaşantısında yoğun telefon trafiği yaşayan kişilerin yükünü oldukça hafifleten çift simli telefonlar ile hangi marka telefon alırsanız alın pratik kullanımından faydalanabileceksiniz. Yüksek çekim alanı ile her nerede olursanız olun dilediğiniz hattınızla dilediğiniz görüşmeyi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bir hattınızla konuşurken diğer hattınız da açık olacağından herhangi bir aramayı, mesajı ya da iletiyi kaçırmamış olacaksınız. Siz de hem iyi bir marka akıllı telefona sahip olabilir aynı zamanda çift hat özelliğinden faydalanabilirsiniz. Çift hatlı telefon modellerini Trendyol’un sanal mağazasından inceleyebilir, kalite ve fiyat karşılaştırması yapabilir, Türkiye’nin neresinde olursanız olun bütçenize uygun, dilediğiniz modele tek bir sipariş ile anında sahip olabilirsiniz.