placeholder
"

Cilt Beyazlatıcı Krem

" araması için 1397 sonuç listeleniyor

Cilt Beyazlatıcı Krem

Cilt Beyazlatıcı Krem

Geçmişten günümüze cilt bakımı alanında cilt beyazlatma üzerine yapılan çok sayıda araştırma bulunur. Geçmişte cilt beyazlatma ürünleri daha çok Asya ülkeleri ve Hindistan’da popülerdi. Ancak günümüzde neredeyse tüm ülkelerde kullanılan popüler bir cilt bakım ürünü haline gelmiştir. Cilt beyazlatma ve cilt aydınlatma ürünleri cildin koyu ve lekeli kısımlarının daha açık, ışıltılı ve aydınlık bir görünüm kazanması için kullanılır. Koyu lekeler ve cildin kararması genetik olabileceği gibi dış faktörler sonucu ile de oluşabilir. Gelişen teknoloji ile cilt beyazlatma işlemi, ten beyazlatma lazer tedavisi ve cildi aydınlatmak amaçlı üretilen cilt beyazlatıcı krem, sabun, serum, jel gibi kozmetik ürünlerin kullanımıyla gerçekleşir. Cildinizde oluşan lekelere ve cilt tonu eşitsizliğine karşı mücadele etmek için Trendyol’da bulunan cilt beyazlatma krem markaları ve bu amaçla üretilmiş tüm ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Cilt Lekelerinin Sebepleri

Cildinizde oluşan kararmalar ve lekeler genetik faktörlerle oluşabileceği gibi dış etkenlere maruz kalma ile de oluşabilir. Doğru cilt bakımı ve sağlıklı beslenme ile lekeler zaman içerisinde iyileşebilir. Dış faktörlerin etkisiyle oluşan lekeler genellikle hayati tehlike taşımaz ancak görünümü sebebiyle birçok insan leke tedavisine yönelir. Lekeler hayati tehlike taşımasa da cildinizde sonradan oluştuğu için lekelerin kaynağını öğrenmenizde fayda vardır. Leke ve kararmaların oluşumu düşük bir olasık içerse de, sahip olduğunuz bazı hastalıkların habercisi olabilir. Uzman bir dermatolog ile görüşerek lekenin kaynağını öğrenebilirsiniz. Cildinizde beliren leke ve kararmalar bir sağlık problemi sebebiyle oluşmadıysa yalnızca dış etkenler leke oluşumunu tetiklemiş olabilir. Dış etkenler ile oluşan cilt lekeleri ve koyulaşmalar cildi beyazlatmak için üretilen cilt beyazlatma krem, jel ve serumları size yardımcı olabilir. Cilt tipinize uygun edindiğiniz cilt açıcı krem ve benzeri ürünler doğal bileşenlerden oluşabildiği gibi cildin melanin salınımına etki ettiği için kimyasal bileşenler de içerebilir. Bu nedenle cilt beyazlatıcılar ve bu yönde geliştirilen ürünlerin güvenilir içeriklere sahip cilt beyazlatıcı krem markaları tarafından edinilmesi uygun olur. Beyazlatıcı krem ve cilt bakım ürünlerine Trendyol güvenilirliği ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Hiperpigmentasyon Nedir?

Hiperpigmentasyon, cildinizde pigment üretimini sağlayan melanin artışı sonucu oluşan cilt lekeleri ve ciltte görülen koyulaşmalardır. Hiperpigmentasyon görülen ciltte normal cilt renginden daha koyu renkte lekeler görülebilir. Güneşe uzun süre maruz kalma ile oluşan hiperpigmentasyon el, yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde sıkça rastlanan bir cilt hastalığıdır.

Hiperpigmentasyon deri hastalıklarının dışında ciltte kararmaların ve lekelerin oluşumu, dış faktörlerden de kaynaklanabilir. Sivilce ve akne gibi cilt kusurları iyileştikten sonra cildinizde kırmızı, kahverengi veya daha koyu renkte cilt lekeleri bırakabilir. Bu lekeler zamanla cilt dokusunun kendini onarmasıyla geçeceği gibi cilt hasarının büyüklüğü sebebiyle kalıcı da olabilir. Lekelerin kalıcı olmasını engellemek için cilt kusurunuzu giderebilecek ve hafif lekelerinizi önleyebilecek ürünlerden oluşan bir cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz. Uzmanlar dış faktörler içerisinde cilt üzerinde en etkili ve en çok hasara yol açan faktörün güneşin zararlı UV ışınları olduğunu belirtmiştir. Özellikle cildinizde kalıtsal çil ve benlere sahipseniz güneş ışınları bu lekelerinizi büyük oranda tetikleyebilir. Ben ve çillerinizin güneş ışınlarına maruz kalması sonucu cilt lekelerinizde koyulaşmalar ve artmalar gözlemleyebilirsiniz. Cildinizin cilt dokusunu korumak için ürettiği melanin, güneşin zararlı ışınlarına uzun süre maruz kaldığında fazla miktarda salgılanır. Olması gerektiğinden fazla salgılanan melanin, cilt lekeleri ve cildin bazı bölgelerinde koyulaşmaların oluşumuna sebep olabilir. Güneşin zararlı ışınlarından ve cildinizi fazla melanin üretiminden korumak için yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmanız uzmanlar tarafından önerilir. Her mevsim güneş kremi kullanmanız sizi leke oluşumundan koruyabilir.

Hiperpigmentasyon deri hastalığı ile oluşan lekelerin görünümü gelişen teknoloji ile büyük oranda azaltılabilir hale geldi. Cilt beyazlatma krem, jel ve serumları cilt üzerinde bulunan pigmentasyonu azaltmak için reçetesiz edinebileceğiniz ürünlerdendir. Ürünlerin doğru miktarda ve doğru sıklıkta kullanılması ile leke ve kararmaların rengi açılabilir. Cilt dokusunda derin hasarlara yol açmamış cilt lekeleri ve koyulaşmaları bu ürünler ile tamamen onarılabilir. Uygun ürünlerle onarımını sağladığınız cilt dokusunda ilerleyen yaşlarda karşılaşabileceğiniz kırışıklık ve yaşlılık lekelerinin oluşumunu büyük oranda azaltabilir veya önleyebilirsiniz. Leke ve koyulaşmaların göründüğü farklı bölgeleriniz farklı hassasiyete sahiptir. Bu nedenle vücudunuzun bölgelerine özel olarak üretilmiş cilt beyazlatıcı kremlerden destek alabilirsiniz. Cilt renk açıcı krem, koltuk altı beyazlatıcı gibi cilt bakım ürünlerinin tümüne Trendyol’dan avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Kremi İle Işıldayan Ciltler

Her bireyin ten rengi, göz rengi ve saç rengi cilt üzerinde bulunan ve doğal olarak cilt dokusunun ürettiği melanin salınım miktarına bağlı olarak belli olur. Cilt rengi koyu olan bireylerde melanin salınım oranı yüksektir. Melaninin varlığı ve üretim miktarı genetik olabilir. Öte yandan melanin sayısının artması dış etkenlere de bağlıdır. Cilt beyazlatıcı krem ve bu amaçla üretilmiş ürünler cildin ürettiği fazla melanini dengelemeyi hedefler. Cilt açıcı krem, sivilce ve akne gibi cilt kusurları oluşumundan kalan cilt lekelerini ve kararmaları gidermek üzere kullanılır. Cildiniz güneş ışınlarına uzun süre maruz kalıyorsa cilt dokunuz hasar görebilir. Zararlı kimyasal ürünlerini kullanmayı bırakmanız ve güneş ışınlarına karşı yüksek koruyuculuğu olan bir güneş kremini günlük kullanmanız sonucu cildiniz kendini onarabilir. Onarım sırasında cildinizi ten rengi beyazlatma amacıyla üretilen cilt beyazlatıcı krem, nemlendirici ve serumlarla destekleyebilirsiniz. Bu sayede melanin artışı ile oluşan lekelerin görünümünü azaltabilirsiniz. Cildinizde oluşan lekelerin kendiliğinden geçeceğini düşünerek herhangi bir cilt bakım ürününden destek almadığınız takdirde cilt lekeleriniz kalıcı hale gelebilir. Cilt lekelerinizin cilt dokusuna yerleşmesini önlemek ve cildinizin hasarlı bölgelerini onarabilmek için leke oluşumu sonrası çok fazla vakit kaybetmeden cilt beyazlatıcı krem ve cilt dokusunu iyileştirici kremlerin kullanımına başlayabilirsiniz. Bu kremler sayesinde cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz.

Leke oluşumunun nedenini belirlemek ve cilt tipinize uygun yüz beyazlatıcı kremler edinmek için dermatoloğunuzdan destek alabilirsiniz. Dermatoloğunuz, hiperpigmentasyonunuzun türünü belirleyerek cilt beyazlatmak için krem gibi uygun ürünleri edinmenizi sağlayabilir. Hamileyseniz veya bebeğinizi emziriyorsanız cilt beyazlatıcı krem kullanımı sizin için uygun olmayabilir. Cildi beyazlatmak için kullanacağınız her ürünün yanı sıra cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için her gün güneş kremi kullanmak önemlidir. Güneş kremini sabah ve akşam olmak üzere en az iki kez kullanabilirsiniz. Tüm beyazlatıcı krem ve cilt bakım ürünlerinizi Trendyol’da bulunan güvenilir markalardan uygun fiyatlarla kısa sürede edinebilirsiniz.

Cilt Beyazlatıcı Krem Kullanımının Faydaları

Cilt renk açıcı krem kullanımı cilt üzerinde oluşan lekelerin onarımına destek olmak için uygundur. Genetik olarak var olan veya sonradan oluşan lekeleri ve koyulaşmaları en aza indirmeyi hedefleyen yüz beyazlatıcı kremler uzman gözetimi altında kullanıldığında oldukça faydalıdır. Cilt beyazlatıcı kremler tatil sonrası oluşan bronzlaşma sonrası ten rengi beyazlatma amacıyla da kullanılabilir. Sivilce ve akne izleri bulunan cilt üzerinde cilt açıcı krem kullanmak için cildinizde bulunan tüm sivilce ve aknelerin sönmüş yapıda olması gerekir. Aksi takdirde, aktif sivilceleri kozmetik bir ürün olan cilt açıcı krem ile besleyerek daha fazla yayılmalarına sebep olabilirsiniz. Cilt beyazlatıcı krem ve leke tedavisine yönelik benzer amaçlı üretilen ürünlerden yüksek performansta verim almak için cildinizin beyazlatma tedavisine hazır olması önemli bir unsurdur.

Ten rengi beyazlatma amacıyla üretilmiş ürünler cilt üzerinde bulunan lekeleri cildi besleme ve onarma yolu ile tedavi etmeye yöneliktir. Bu nedenle uzmanlar cildi beyazlatmak için üretilen kremlerin asıl amacının beyazlatma olmadığını, cilde renk veren melaninin aşırı salınımını engelleyerek cilt dokusunu onarmak olduğunu belirtir. Aşırı melanin salınımının engellenmesi ile ciltte doğal olarak lekelerin görünümü azalır. Lazer ile ten rengi beyazlatma işlemi, pigmentasyonu azaltarak cilt tonundaki farklılıkları eşitler ve lekeleri giderir. Bu işlemi güzellik merkezlerine gitmeden evinizde cilt beyazlatıcı krem ve birkaç cilt onarımını destekleyici serum ile tamamlayabilirsiniz. Ancak cilt beyazlatma krem kullanımı öncesi cildinizi tedaviye yönelik hazırlamanız gerekebilir. Cilt beyazlatma tedavisi öncesi her gün güneş kremi kullanarak cildinizi korumanız cilt sağlığınızı destekleyebilir. Cilt lekelerinizin kaynağında farklı bir hastalık yatıyorsa beyazlatıcı krem kullanmadan önce tedavi olmanız faydalı olur. Tedaviniz sonrası cilt beyazlatmak için krem, serum ve jel gibi leke giderici ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Evde Cilt Beyazlatma İşlemi Öncesi Hazırlık

Cilt açıcı krem kullanımı için dermatoloğunuza danışabilir ve cildinize uygun beyazlatma kremi ve beyazlatıcı jelleri edinebilirsiniz. Edindiğiniz cilt beyazlatıcı krem için ürün talimatlarına uymanız önemlidir. Uygulama öncesi birkaç noktaya dikkat ederek kullandığınız beyazlatıcı kremden daha yüksek verim sağlayabilirsiniz. Cildinize cilt beyazlatma krem gibi bakım ürünlerini eliniz ile uygulayacaksanız ellerinizin işlem öncesi sterilize edilmesi gerekir. El ile uygulama yapmayı düşünmüyorsanız beyazlatıcı krem ürününüzü pamuklu ped yardımı veya pamuklu kulak çöpü ile yalnızca lekeli bölgelerin üzerine uygulayabilirsiniz. Cilt beyazlatıcı krem kullananlar ürünü leke olmayan bölgelere uygulayabiliyor. Ancak cilt açıcı kremlerin leke ve kararma problemi olmayan bölgelerde kullanılması bazı cilt kusurlarına neden olabilir. Bu nedenle cilt renk açıcı krem gibi probleme yönelik ürünlerin yalnızca tedavi edilmek istenen bölgede kullanılması oldukça önemlidir. Cilt beyazlatıcı krem uygulaması tamamlandıktan sonra ellerinizi tamamen kremden arındırmanız gerekir. Ürünü tavsiye edilen süre boyunca cildinizde bekletebilirsiniz. Yüz ve boyun gibi hassas bölgeler için kullanılan yüz beyazlatıcı kremler cilt üzerinde uzun süre beklediğinde tahrişe neden olabilir. Bu nedenle ürün kullanım talimatına uymanız, riskleri önleme açısından faydalı olabilir. Cilt beyazlatıcı kremi uyguladığınız bölgeden tamamen temizledikten sonra cildi güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş kremi kullanabilirsiniz.

Evde Cilt Beyazlatma İşlemi Sonrası Cilt Bakımı

Cilt beyazlatıcı krem; cilt aydınlatma, melazma, ince kırışıklıklar, akne izleri ve koyulaşmalar gibi çeşitli cilt kusurlarının görünümünü azaltmak için kullanılabilir. Cilt tonunuzu eşitlemek ve cilt üzerinde bulunan lekelerden cildinizi arındırmak için güzellik merkezine gitmeniz gerekmeyebilr. Evde cilt tipinize uygun bir cilt beyazlatıcı krem ile leke tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cilt beyazlatıcı kremler kullanılacak bölgeye özel olarak üretilmiştir. Yüz için yüz beyazlatıcı kremler ve jellerden faydanabilirken koltuk altı için koltuk altı beyazlatıcı ürünlerden faydanabilirsiniz. En değerli hazineniz olan cildiniz üzerinde kullandığınız kremlerin kalitesi oldukça önemlidir. Trendyol’da birbirinden farklı cilt beyazlatıcı krem markaları bulunur. Cildiniz için doğru ürüne ulaşmak için Trendyol’un ürün seçiminizi kolaylaştırmak için size sunduğu cilt beyazlatıcı krem yorumları ve ürün puanlamalarından faydalanabilirsiniz. Öte yandan, beyazlatıcı krem kullananlar ve onların deneyimlerinden faydalanarak krem hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Cilt lekerinizi açma sürecinde cildinizi nemlendirici ve onarıcı ürünler ile destekleyerek tedavi süresini kısaltabilirsiniz. Olumlu sonuçlar edindiğiniz cilt tonunu eşitleme tedavinizden sonra cilt bakımınıza dikkat ederek elde ettiğiniz sonuçları kalıcı hale getirebilirsiniz.

Koltuk Altı Lekelerine Çözüm

Koltuk altı kararmasının çeşitli sebepleri vardır. Kimyasal ürünlerin sık kullanımı koltuk altı kararmalarının yaygın sebeplerindendir. Kimyasal ürünler cildin doğal dokusunu etkilediği için cilt kimyasal ürüne tepki olarak lekeler oluşturabilir. Koltuk altını tüylerden arındırmak üzere yapılan işlemler koltuk altı kararmalarına ve tahrişlerine sebep olabilir. Koltuk altınızda oluşan tüyleri cildinizin yapısına uygun olabilecek ürünlerle giderebilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz hassas ciltler için özel olarak üretilen ağda ve tüy dökücü kremlerden faydalanabilirsiniz. Trendyol, doğru ürüne ulaşmanız için sizlere her cilt tipine uygun yüzlerce güvenilir ürün sunar.

Koltuk altına belli aralıklarla kese işlemi yapmamak ölü derilerin birikimine neden olduğu için cilt üzerinde koyulaşmalar meydana gelebilir. Aynı zamanda sık sık dar giysiler giyerek bölgenin hava almasını engellemek, aşırı sigara tüketimi, sağlıksız beslenme, melazma gibi deri hastalıklarına sahip olmak koltuk altında bazı lekeler ve kararmalara neden olabilir.

Koltuk altı kararmalarını bazı önlemler alarak engelleyebilirsiniz. Koltuk altında oluşabilecek koku ve teri önlemek için karbonatlı su veya elma sirkesini temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Karbonat ve elma sirkesi kullanımı ile doğal bir cilt tonu eşitleyici ürün elde ederken bölgeyi bakterilerden de arındırabilirsiniz. Karbonat ve elma sirkesi kullanımının sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız cilt yapınıza uygun bir sabun veya duş jeli kullanımı da yeterli olur. Kullandığınız sabun ve duş jeli sonrası bölgeyi su ile iyice durulayabilirsiniz. Koltuk altı gibi hassas bölgeleriniz için ağda ve epilasyon cihazları tercih edebilirsiniz. Acı eşiğinizin düşük olduğunu ve bu ürünleri kullanamayacağınızı düşünüyorsanız lazer epilasyon veya iğneli epilasyondan faydalanarak bu bölgelerde bulunan tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Koltuk altında bakteri ve mantar oluşumunu önlemek için duş sırasında koltuk altınızı lifleyerek cildi ölü derilerden arındırabilirsiniz. Yaptığınız cilt bakımları ile koltuk altı kararmalarından tam olarak kurtulamadıysanız koltuk altınız için koltuk altı beyazlatıcı ürünlerden faydalanabilirsiniz. Koltuk altı beyazlatıcı ürününüzü bezelye büyüklüğünde temiz elinize alarak bölgeye masaj yaparak yedirebilirsiniz. Ürünün cildinize nüfuz etmesi için birkaç dakika kıyafet giymeden kremi bekletmeniz gerekebilir. Beyazlatıcı kremi aynı zamanda dirsek ve diz gibi kararma gözlemlediğiniz bölgelerde kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Cilt Beyazlatma Kremi Trendyol'da!

Cildin hassas yapısı çeşitli faktörlerden etkilenebilir. Cildinizin şu anki görünümünde yaşınız, cilt bakım rutininiz, sağlığınız, beslenme biçiminiz, yaşadığınız hayat tarzı büyük oranda etkilidir. Akne, sivilce gibi cilt kusurlarınız; hem genetik hem de dış faktörlerden etkilenerek oluşabilir. Cilt üzerinde gözlemlediğiniz ton farklılıkları ve leke görünümü için öncelikle dermatoloğunuz ile görüşebilirsiniz. Dermatoloğunuzun size önereceği cilt beyazlatıcı krem ve cilt aydınlatıcı jeller ile cildinizin aşırı melanin salınımını dengeleyebilirsiniz. Cilt beyazlatıcı kremleri güneş lekelerinin giderilmesi, cilt tonunun eşitlenmesi için kullanabilir. Bununla birlikte ciltte zamanla oluşan lekelenmeleri ya da ton değişimlerini nötrlemek için yine cilt beyazlatıcı kremlerden faydalanabilirsiniz. Cilt açıcı kremler ile oluşturabileceğiniz günlük cilt bakım rutininiz de cilt lekelerini önleme ve cildinizi daha iyi bir görünüme kavuşturmada etkilidir. Cilt beyazlatıcı krem fiyatları da birbirinden farklılık gösterir. Cilt beyazlatıcı krem ile ışıldayan, pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız Trendyol’u hemen ziyaret edebilir ve size ihtiyacınız olan ürünü bütçenize uygun fiyatlarla edinebilirsiniz.