İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Tip
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Çini Mürekkebi

" araması için 201 sonuç listeleniyor

Kaliteli ve Kalıcı Çini Mürekkebi Seçenekleri Trendyol’da!

Türk geleneksel el sanatları içerisinde köklü bir geçmişe sahip olan çini, modern teknik yöntemler ve malzemeler ile varlığını sürdürür. Profesyonel ve amatör sanatçıların sıklıkla tercih ettiği çini mürekkebi, çini sanatıyla ilgilenenlerin vazgeçemediği malzemeler arasında yer alır. Onlarca farklı renk tonundan üretimi yapılan ve çini işine renk çeşitliliği bakımından katkıda bulunan modern mürekkep, özellikleri açısından çok sayıda işleve sahiptir. Çini boyama işlemlerinde kullanıldığı gibi motif çizimlerinde de başarılı ve estetik sonuçlar elde edilmesini sağlar. Özel çini kalem uçlarıyla birlikte kullandığınızda profesyonel sonuçlarla karşılaşmanız mümkündür. Çini mürekkebi çeşitleri akışkan ya da kıvamlı olarak karşınıza çıkar. Kıvamlı olan mürekkepler, su ilavesi ile birlikte inceltilerek performans kaybı yaşamadan kullanmanızı mümkün kılar. Kullanılan su ilavesi mürekkebin renk kaybı ya da renk açılması yaşamasına sebep olmadan göz alıcı ürünler meydana getirmenize imkan verir. Akışkan olarak kullanmak istediğiniz ürünü, doğrudan kalem ya da çini mürekkebi fırçası yardımıyla kullanabilirsiniz. Bu mürekkeplerde aynı şekilde su ilavesi ile inceltilir. Ancak bu çeşitleri inceltme işlemini yaparken ambalaj üzerindeki talimatlara birebir uymanız gerekir. Talimatlarda belirtilen dozları uygulayarak başarılı bir inceletme işlemini gerçekleştirme şansını yakalamış olabilirsiniz. Kaliteli ve kalıcılığı yüksek olan çini mürekkebi online olarak sipariş ederek farklı sanat dallarıyla ilgilenebilir ve yeni hobiler edinerek fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi geliştirme imkanını elde edebilirsiniz.

Severek Kullanılan Çini Mürekkebi Modelleri

Severek Kullanılan Çini Mürekkebi Modelleri

Rafine edilen lamba siyahından elde edilen çini ürün, müşteriler tarafından severek tercih edilir. Simsiyah olmasıyla bilinen mürekkep türü ince bir yapıya sahiptir ve solmayan kalıcı renk tonuyla kullanım sırasında harika işler çıkarmanıza yardımcı olur. Mürekkep kalemi 0.1, 0.2, 0.3, 0.4, 0.5 ve 1.2’ye kadar uzanan uç çeşitleriyle işlevlerini yerine getirir. İsteğe bağlı olarak büyük ya da kalın uçlu kalem tercihinde bulunabilirsiniz. Saydam çizim folyosu ve çizim filmi malzemeleri üzerinde yüksek performans gösteren çini mürekkebi özellikleri incelendiğinde tortu oluşturmama özelliği sayesinde pürüzsüz yazı ve çizimler hazırlamanız konusunda katkı sağladığını görebilirsiniz. Klasik olarak bilinen mürekkeplerin kullanıldığı her alanda performansını başarılı bir şekilde ortaya koyar. Bu ürünü yalnızca çini işlerinde değil, teknik resim ve çizim yaparken ya da grafik eskizlerinde kullanabilirsiniz. Kullanımı sırasında çeşitli hazırlık aşamaları bulunan ürünler mavi, kırmızı, turuncu, sarı, lacivert ve siyah mürekkep renkleri ile kullanıma sunulur. İstediğiniz renkte mürekkebi tercih ederek icra ettiğiniz sanatları göz alıcı ve estetik hale getirebilirsiniz. Hem teknik hem de dolma kalemlerde kullanılan siyah mürekkep oldukça kalıcıdır. Hava tabancaları, fırçalar ya da kalem damlalıklarıyla doldurulabilen ürün, uygulandığı alan üzerinde rengini belirgin olarak bırakır. Çabuk kuruma özelliği ile bulaşma probleminin önüne geçen mürekkebi beğeniyle kullanmanız mümkündür. Çalışmalarını sudan korumak isteyen müşteriler için suya dayanıklı özelliği bulunan çini ile rahat ve konforlu bir şekilde ürünler ortaya koyabilirsiniz. Mimarlar, inşaat mühendisleri, grafik tasarım öğrencileri, ressamlar ve teknik resim ile uğraşanların kullanabileceği çini büyük kolaylık sağlar. Güzel yazı sanatıyla ilgilenenlerin de kullandığı ürün, akışkan yapısı ve pratik kullanım avantajıyla birçok alanda müşterilere hizmet verir. Çini mürekkebi kullananlar üründen memnun olduklarını içeren ifadelerde bulunurlar. Bu nedenle farklı sanat dallarıyla ilgilenmek isteyenlere çini mürekkebi tavsiye olarak verilir. Dilediğiniz rengini bulabileceğiniz ve sanatınızı gerçekleştirirken marjinal ürünler ortaya koyabileceğiniz çini mürekkebi indirimli fiyatıyla satın alma şansını yakalayabilirsiniz. Hediye arayışı içerisindeyseniz bu ürünü sevdiklerinize alarak onların mutlu anlarına eşlik edebilirsiniz.

Farklı Kullanım Alanlarına Sahip Çini Mürekkebi

Farklı Kullanım Alanlarına Sahip Çini Mürekkebi

Geniş kullanım alanına sahip olan çini mürekkep, rapidolarla birlikte ya da tarama uçlarıyla kullanılır. Profesyonel teknik ressamlar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünler, sergilediği performans sayesinde ilgi görür. İnşaat mühendisleri, mimarlar, ressamlar, heykeltraş ve diğer sanat dallarıyla ilgilenenler için oldukça iyi bir üründür. İstediğiniz tüm renkleri bulmanızı sağlayan mürekkep, özellikle teknik resimle uğraşanlar için iyi bir alternatiftir. Bu ürünler sayesinde renkleri kullanarak göz alıcı güzellikte resimler yapabilirsiniz. Modern yöntemlerle el sanatlarında kendinizi geliştirerek, güzel yapıtlar ortaya koyabilirsiniz. Kaligrafi ve hat sanatıyla ilgilenen müşteriler tarafından kullanılan çini, akışkan yapısı sayesinde kolay kullanım imkanı sunar. Teknik özellikleri ile pratik olarak kullanılan ürünler, farklı imkanlarıyla sizlere geniş bir alan verir. İşiniz gereği ya da ilgi alanlarınıza göre gelişim göstermenize öncülük eden ürünleri kullanırken memnun kalmanız mümkündür. Çini mürekkebi kalemi sadece çini işlerinde değil, teknik resim ve çizimlerde, grafik eskizlerinde ya da profesyonel çizim işlemlerinde sıklıkla tercih edilir. Bu ürün sayesinde çizimlerinizi hata payı düşük olacak şekilde yapmanız mümkündür. Kullanımı sırasında çeşitli hazırlık aşamaları olan ürünler; kırmızı, mavi, sarı, lacivert, turuncu ve siyah çini mürekkebi seçenekleri ile müşterilere sunulur. İstediğiniz renkte çini mürekkebi satın alarak çizim yapma şansını elde edebilirsiniz. Ayrıca mürekkebin akışkanlığını da arzu ettiğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz. Boyama işlemleri sırasında özel işlemlerden geçirilerek kullanılan ürünün hassas bir hazırlama yöntemi vardır. Lavi tekniği adı verilen ve özel tekniklerde kullanılan renkli çini mürekkebi, tüm çizim işlemlerinde gönül rahatlığıyla kullanmanız mümkündür. Oldukça kalıcı bir yapıya sahip olan ürünü, hava tabancaları, fırçalar ya da kalem damlalıklarıyla kolay bir şekilde doldurabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı kuruduğu için bulaşma probleminin de önüne geçebilirsiniz.

Avantajlı Çini Mürekkebi Fiyatı

Avantajlı Çini Mürekkebi Fiyatı

Bir ürün satın alınmak istendiği zaman detaylı araştırmalar yapılır. Ürünün kaliteli olması ve kullanım amacına uygun özellikleri barındırması satın alınmasında önemli detayları oluşturur. Bununla birlikte satın alınmak istenen ürünün uygun fiyatta olması ve her bütçeden kişiye hitap etmesi müşterilerin ilgisini çeken bir durumdur. Çini mürekkebi fiyatı bakımından değerlendirildiği takdirde sizleri zorlamadan ürüne sahip olmanızı kolaylaştırır. Ürün, kaliteli bir yapıya sahip olduğu için kullanım sırasında memnuniyet yaşamanızı sağlar. Kullanışlı olması ve beklentileri karşılaması ile dikkatleri toplayan çini, Türk geleneksel el sanatlarını devam ettirmeniz ve köklü geçmişi olan bu sanatı icra etmeniz konusunda sizlere yardımcı olur. Modern teknik yöntemler ve malzemelerle marjinal bir hobi edinmenize imkan sağlayan bu ürünü kullandıkça sevmeniz mümkündür. Her renkten mürekkebe sahip olmanızı sağlayan ürün, pratik kullanımı sayesinde sizleri zorlamadan sanatınızı yapmanıza imkan sağlar. Çini mürekkebi akışkan ya da kıvamlı yapısıyla karşınıza çıkar. Kıvamlı olarak kullanmak istediğiniz mürekkebe su ilavesi yaparak ürünü inceltebilir ve performans kaybı yaşamadan kullanma imkanı elde edebilirsiniz. Ürünün kullanımıyla ilgili merak ettikleriniz olursa çini mürekkebi yorumları hızlı alışveriş konusunda yardımcı olma görevini üstlenir. Avantajlı fiyatıyla ve pratik kullanımıyla ilgi gören ürün, sergilediği yüksek performansı sebebiyle müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. İhtiyaçlarınızı karşılayan ve el sanatları konusunda gelişmenize destek sağlayan ürünleri kullandıkça verdiğiniz karardan ötürü mutlu olabilirsiniz. Farklı kullanım alanlarına sahip ürün kendinizi geliştirmeniz için geniş bir alan açar. İlgi duyduğunuz sanatlarda gelişim göstermeniz için öncülük eden çiniyi beğenerek kullanmanız mümkündür. Geniş kullanım alanına sahip olan ve kaliteli yapısıyla müşterilerin memnun kalmasına imkan sağlayan bu ürüne Trendyol üzerinden kısa süre içerisinde ulaşım sağlamanız mümkündür.

Çini Mürekkebi Nedir?

Geleneksel Türk çini sanatının önemli bir bileşeni olan mürekkep, seramik üzerinde kullanılır. Farklı renklerde ve desenlerde üretilen çini parçalarını süslemek ve renklendirmek için kullanılan özel bir mürekkeptir. Hem mineral hem de pigmentlerin öğütülmesi ve özel bağlayıcı maddelerle karıştırılmasıyla üretilen bu ürün, farklı renk ve tonlara sahiptir. Özgün çini sanatı üzerindeki desenlerin belirgin olması için kullanılan özel mürekkep, uygulandıktan sonra yüksek ısıya sahip fırınlarda pişirilir. Pişirme işlemi sonrası kalıcı hale gelen çini mürekkebi, seramik yüzeyine sabitlenir. Çini sanatına zenginlik, estetik değer kazandırmak için özel olarak üretilen mürekkep, pek çok farklı renk ve özelliğe sahip olarak üretilir. Beğenilerinize hitap eden renkleri kullanarak etkileyici sanat eserleri oluşturmak için özel olarak formüle edilmiş ürünler arasından uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Çini Mürekkebi Nasıl Kullanılır?

Çini mürekkebinin uygulanacağı yüzeyin öncelikle sırlanarak pişirilmesi gerekir. Ardından boya uygulaması için uygun hale gelir. Seramik yüzeyinin temiz, kuru ve pürüzsüz olması mürekkebin kolay bir şekilde uygulanması adına son derece önemlidir. Boyayı kullanmadan önce iyi bir şekilde karıştırmak renklerin homojen olarak dağılmasını sağlar. Tasarıma uygun olan renkler belirlenerek fırça ve benzeri bir araçla zemin üzerine uygulanır. Farklı fırça boyutları ve şekillerini kullanarak ince detaylar ya da kalın hatlar oluşturabilirsiniz. Beğendiğiniz detayları dikkatli bir şekilde çini mürekkebi kullanarak renklendirebilirsiniz. Ürün uygulandıktan sonra kuruma aşaması desenin korunması adına oldukça önemlidir. Kullanılan boyanın miktarına göre kuruma süresinde değişiklik gözlemlenebilir. Ürünü yüksek sıcaklıklara sahip bir fırında pişirme işleminden geçirerek boyanın sabitlenmesini ve kalıcı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Farklı desenler ve renkler kullanarak özel tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Çini Mürekkebi Suya Dayanıklı Mı?

İnce el işçiliği gerektiren çini mürekkebi uygulaması, farklı teknikler kullanarak hazırlanır. Dekoratif eşyalar, mutfak servis araçları olarak çeşitli alanlarda kullanılan bu ürünler, belirli aşamalar sonrası suya dayanıklı bir yapı kazanır. Bu üründe kullanılan mineral pigmentler, yüksek ısıya ve kimyasal etkilere dayanıklı olma özelliğine sahiptir. Mürekkebin pişirme işlemi sırasında bozulmamasını ve suya karşı dayanıklılığını artıran yapısı sayesinde pek çok farklı alanda kullanıma uygundur. Bu ürünlerin suya dayanıklı yapısı, pişirme işlemiyle sağlanır. Çini mürekkebiyle kaplanmış seramik parçalar, özel fırında yüksek sıcaklıklarda pişirilir. Bu işlem boyanın seramik yüzeyine sıkıca bağlanmasını sağlar ve suyun içeri sızmasını engeller. Bu sayede çini seramiğinin dayanıklılığını artırır. Suya dayanıklı ve kullanışlı eserler oluşturmak için farklı renklerde ürünlere göz atabilirsiniz. İhtiyaçlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda uygun seçimler yapabilirsiniz.