Fiyat
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Condenser Mikrofon

" araması için 323 sonuç listeleniyor

Condenser Mikrofon Çeşitleri ile Yüksek Kaliteli Ses Kaydı

İngilizlerin kondansatör mikrofonları dediği condenser mikrofonlar, katı bir metal plakaya yakın ince bir zardan oluşur. Kayıt endüstrisinde condenser mikrofon çeşitleri, seslendirme sanatçılarının, büyük stüdyoların, yapımcıların, vokalistlerin ve diğer endüstri profesyonellerinin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alır. "Condenser mikrofon nedir?" sorusuna, sesin sıkı bir şekilde kontrol edilebildiği bir stüdyo ortamında ayrıntılı ses almak için kullanılan bir üründür, şeklinde cevap verilebilir. Doğru bir mikrofon seçiminde bulunmak, sesinizi istediğiniz şekilde kaydetmek için son derece önemlidir. Satın alacağınız ürün, sesi doğru ve net bir şekilde yakalayamıyorsa en iyi prodüksiyona sahip olsanız bile istediğiniz sesi üretmeniz mümkün değildir. Yüksek frekansları yakalama, stüdyo içi kullanım ve hassas vokaller söz konusu olduğunda iyi bir performans sergilemeyi başaran condenser mikrofonlar, yurt içinde ve yurt dışında sayısız ses sanatçısı tarafından tercih edilir. Stüdyo ortamında sesleri büyük bir doğruluk payı ile yakalamasıyla öne çıkan ürünler, istenilen kayıtların rahat bir şekilde alınmasına yardımcı olur. Hassas sesleri algılayıp yükseltmede sıklıkla kullanılan ürün, karakteristik olarak yüksek çıkışlarını oluşturmak için fantom gücü veya harici bir kaynaktan gelen gücü kullanır. Sinyalleri kullanılabilir bir seviyeye getirme konusunda verimli sonuçlar elde edilmesine yardımcı olan ürün, seslerin iyi bir şekilde işlenmesi için gerekli olan bütün materyalin toplanmasını sağlar. Trendyol'da bulunan condenser mikrofon çeşitleri arasından kısa süre içinde aradığınızı bulabilirsiniz.

Condenser Mikrofonun Bileşenleri

Condenser Mikrofonun Bileşenleri

Vokallerin haricinde akustik gitarları ve davul genel giderlerini de yakalama konusunda başarılı bir performans sergileyen ürünler, kayıt işleminin daha hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Yüksek aşındırıcı sesler yerine ince ve nüanslı sesler almak üzere tasarlanan ürün, net bir ses sinyalini yakalaması ve doğal ve sıcak bir ses üretmesi ile kullanıcılarına pratiklik sunar. Condenser mikrofon kablosu çeşitleri, ürünün daha temiz ve sorunsuz bir şekilde fonksiyonunu yerine getirmesine yardımcı olması ile ihtiyaç duyulan bir parçadır. Kullanılan kablo, sesin kalitesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğu için ürün seçiminde bulunurken bunu göz önüne almanız gerekir. Aynı zamanda çeşitli uzunluklara sahip olan kablolar arasından mikrofonu kullanacağınız alana göre bir seçim yapmanız gerekir. Parazit engelleyici özellikleri barındıran kablolar, iyi bir performans elde etmek isteyenlerin göz atması gereken ürünlerdir. Bakır, magnezyum, metal ya da alüminyum gibi çeşitli malzemelerden üretilen kablolar arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir ürün seçmelisiniz. Arka plaka, diyaframın arkasında oturan statik bir metal parçasıdır. Diyafram titreşirken hareketsiz kalır ve ses dalgalarının neden olduğu ikisi arasındaki hava basıncı farkı, bir ses sinyaline çeviren kapasitans oluşturur. Kapsül ise diyafram ve arka plakanın dahil olduğu bir grup bileşenidir. Çoğu durumda, ses yakalama işleminin tamamı basitçe kapsül olarak isimlendirilir. Diyafram ise ürünün zarı olarak işlem görür. Elektriği daha verimli bir şekilde iletmek için diyaframlar kaplanır. Condenser mikrofon ses kartı ise ses kaydı yapan kişilerin edinmesi gereken en önemli bileşenler arasında bulunur. Kayıt esnasında elde edilen sesin işlenmesini ve sonucunda dijital hale getirilmesini sağlayan kartlar, ses üzerinde dilediğiniz oynamaları da yapmanızı mümkün kılar. Kaydedilen sesin farklı ortamlara aktarılabilmesine imkân tanıması ile kayıt endüstrisinde önemli bir yere sahip olan kartlar, mikrofon ile birlikte edinmeniz gereken parçalardan biridir. Condenser mikrofon standı ise ürünü kayıt için uygun alana yerleştirmenizi sağlayan bir bileşendir. Farklı ölçü ve ek özelliklere sahip olan stantlar, mikrofonun sabit durmasını sağlayarak kaydın tutarlı bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Trendyol üzerinden bileşenleri ayrı olarak alabileceğiniz gibi condenser mikrofon seti içerisinde topluca da satın alabilirsiniz.

Condenser Mikrofon Çeşitleri

Condenser Mikrofon Çeşitleri

Condenser mikrofon çeşitleri genel olarak büyük ve küçük diyaframlı olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Büyük diyaframlı olanlar genellikle kayıtları yana bakan bir konumdan alır. Bunun nedeni, diyaframın büyük olmasından dolayı kapsülün yüzey alanının büyümesidir. Büyük diyaframlı olanlar genellikle bir kayıt kabininde belirli bir yere sabitlenerek kullanılır. Düşük kaliteye sahip olan sesleri daha zengin ve dolgun hale getirmek için kullanılan ürünler, karışık seslerin iç içe geçtiği durumlarda oldukça kullanışlıdır. Küçük olanlar ise uzun ve ince tasarımlara sahip olmasından dolayı kalem mikrofon olarak da isimlendirilir. Küçük diyaframlı olanlar genellikle 1 inç ya da 2.54 cm'den daha küçük bir diyaframa sahiptir. Küçük diyaframlı olanlar elde kullanılabildiği gibi sabitleyici yardımıyla da kullanılabilir. Geçişleri ve diğer üst düzey sesleri almak için iyi bir seçenek olan ürünler, pratik kullanımları ile öne çıkar. Akg condenser mikrofon çeşitleri profesyonellerden hobi amaçlı bu işler ile uğraşan kişilere kadar herkesin stüdyolarında tercih ettiği bir sistem oluşturulmasına yardımcı olur. Condenser mikrofon özellikleri ile de kullanıcılarına birtakım avantajlar sunar. Boyut olarak daha küçük olmaları sayesinde istenilen alana kolay bir şekilde yerleştirilebilir. Daha hafif bir diyafram düzeneği olması sayesinde dinamik olan mikrofonlara kıyasla daha hafif bir yapıya sahiptir. Hızlı hareket eden diyafram sayesinde yüksek frekans aralığını destekleyerek geniş bir ses dalgasına erişir. Yüksek hassasiyet sunması sayesinde enstrüman ya da vokal fark etmeksizin her türlü yakalama işlemi için idealdir. Stüdyoda kayıt almak istiyorsanız genellikle size condenser mikrofon önerisi yapılır. Trendyol aracılığıyla condenser mikrofon süngeri, tutucu ya da kablosu gibi ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilir, büyük ya da küçük diyaframlı ürünler arasından ihtiyaçlarınızı karşılayanları hemen satın alabilirsiniz.

Trendyol'da Condenser Mikrofon Fiyatları

Trendyol'da Condenser Mikrofon Fiyatları

Condenser mikrofonlar en iyi vokalleri ve yüksek frekansları yakalamak için ideal niteliklere sahiptir. Stüdyo ortamında kayıt alma gibi bir düşünceniz varsa condenser mikrofon tavsiye edilir. Detayları yakalama yeteneği ve doğruluğu nedeni ile genellikle stüdyo ortamında kullanılan ürünler, ses dalgalarını başarılı bir şekilde özümsemesi ile öne çıkar. İnce diyafram ve artan hassasiyet nedeni ile bu ürünler genellikle hassas sesleri almak için kullanılır. Geniş diyaframlı, profesyonel condenser mikrofon modeli, stüdyonun temel bir unsuru olarak nitelendirilebilir. Doğru ve kaliteli bir kablo ile birlikte kullanıldığında eşsiz bir performans elde edilmesini sağlayan ürünler, ünlülerin albüm kayıtlarında da sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda ürünlere göz attığınız takdirde condenser yaka, telefon, enstrüman, USB, kayıt mikrofonu gibi farklı seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. Sahip olduğu çeşitlilikten dolayı condenser mikrofon fiyatları büyük bir aralıkta dağılarak karşınıza çıkar. Her bütçeye hitap eden fiyat seçeneklerini barındırması ile kullanıcıların aradığını zorlanmadan bulabileceği bir seçenek haline gelen modeller, kayıt yapma düşüncesi olan sayısız kişinin aklına gelen ilk ürünler arasında yer alır. Bütçe zorlamayan seçenekleri ile kaliteli ve net bir performans elde edilmesini sağlayan ürünler, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılaması ile de öne çıkar. Ses kaydını daha net ve hızlı işlenebilir hale getirmesi ile kayıt sektöründe önemli bir yere sahip olan condenser mikrofonlar, sunduğu çeşitlilik ile de kullanıcıların ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabileceği seçenekler içerir. Çeşitli boyut seçeneklerine ve kullanım şekline sahip olan ürünleri inceleyerek aradığınız tarzdaki parçaya kısa süre içinde erişebilirsiniz. Pratik ve işlevsel olması ile öne çıkan condenser mikrofonlar, kayıt işinde olan kişiler için vazgeçilmez bir üründür. Trendyol üzerinden seçenekleri inceleyerek gereksinimlerinizi hemen karşılayabilirsiniz.