"

Çöp Konteyner

" araması için 434 sonuç listeleniyor

Çöp Konteyneri Modelleri Trendyol'da!

Her ev ya da işyerinde kullanılan ürünlerden sonra çöp oluşur fakat çöpleri muhafaza etmek ya da yok etmek her zaman bir sorun olmuştur. Çöplerin rahatça muhafaza edilmesi açısından büyük hacimli bir malzeme hayata rahatlık getiriyor. Büyük hacimli bir çöp konteyneri uzun süreli kullanımı ile bahçenizde, apartmanınızda çöp sorununu kolaylaştırmanıza yardımcı olur. Çöp kokusu almak hepimizin de bildiği gibi pek hoş bir durum değildir. Çöp konteyneri sayesinde kokuyu konteynerde hapsedebilir ve rahatlıkla uzun süre çöp atabilirsiniz. Konteynerin kapaklı olması kötü koku ve görüntünün ortadan kalkmasını sağlar. Çöp konteyneri pek çok farklı malzemeden yapılmaktadır. Bunların arasında metal çöp konteyneri ve de plastik çöp konteyneri yer almaktadır. Plastik çöp konteyneri taşıması kolay bir üründür. Dilediğiniz zaman yerini değiştirebilir, katlar arası geçişte kullanabilirsiniz. Hafiflik ve de rahat kullanımı bir arada sağlayan plastik çöp konteyneri çöpleri kolaylıkla muhafaza etmenizi sağlayacaktır ve dışarı taşıma aşamasında zorluk yaşamanıza engel olacaktır. Aynı zamanda metal çöp konteyner çeşidi kaliteli galvaniz saçtan üretilmektedir. Bu nedenle koku oluşumunu engeller ve size uzun süreli rahat bir kullanım imkânı sunar. Tüm bu çeşitlere ek olarak ise çöp konteyneri tekerlek bulundurabilir. Tekerleğe sahip olan çöp konteynerleri taşıma açısından bireye oldukça kolaylık sağlamaktadır. Evinizin binanızın ya da bahçenizin herhangi bir yerinde yer alan çöp konteynerinin yerini kolaylıkla değiştirebilir, çöplerinizi dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda çöp konteynerleri pek çok farklı mekân ve alanda kullanıma açıktır. Bu alanlara örnek olarak okul, iş yeri, ev ya da hastane söylenebilir. Çöp konteyneri genellikle tek parçadan oluşan kapaklı bir yapıya sahiptir. Farklı boyutlara ve hacimlere sahip olan çöp konteynerleri kullanım açısından pek çok kolaylığa sahiptir. Tek parçadan oluşması ve de konteynerin üst kısmında yer alan kolayca açılır kapanır bir kapağın yer alması konteynerin kullanımını rahatlığa çevirmektedir. Kapağın yanlarda yer alan tutma yerlerinden yararlanılarak kaldırılması ya da mevcut ise ayak bölgesinde bulunan pedala basılarak açılması bireylerin çöp atımı sırasında rahatça hareket etmelerini sağlamaktadır. Tüm bunlara ek olarak da çöp poşeti kullanımına da uygun olan konteyner, kullanım sırasında çöp poşeti ya da benzer bir malzeme kullanılmasa da su ve deterjan yardımı ile kolayca yıkanarak temizlenebilmektedir.

Çöp Konteyneri Fiyatları

Çöp Konteyneri Fiyatları

Çöp konteyneri seçerken karşımıza pek çok farklı model ve de özellik çıkacaktır. Bu modeller arasında plastik çöp konteyner ve de metal çöp konteyner seçenekleri yer almaktadır. Plastik çöp konteyner okul ve de iş yeri gibi kapalı mekanlarda kullanımı oldukça yaygın olan bir modeldir. Aynı zamanda pek çok farklı boyutu da mevcuttur. Dilediğiniz boyutta plastik çöp konteynerine ulaşmanız oldukça kolaydır. Kapalı mekanlarda yer alan çöp konteynerleri güneş ışığına çok fazla maruz kalmadıkları için koku ve de erime gibi sıkıntılar doğurmazlar. Tüm bu nedenlerden dolayı da plastik çöp konteynerlerinin kullanımı yaygındır. Fakat yine de plastik çöp konteyner üretimi yapılırken kullanılan hammadde güneş ışığına dayanıklı olmalıdır. Böylece kullanım yeri fark etmeksizin her alanda kullanıma uygun bir çöp konteyneri ortaya çıkmış olur. Ayrıca çöp konteyneri üretiminde dikkat edilecek bir diğer nokta ise sıcağa karşı dayanıklılık ve soğuğa karşı dayanıklılıktır. Çünkü çöp konteynerinin içine hangi sıcaklıkta bir çöp atılacağı belli olmayan bir durumdur. Çöp konteyneri sıcağa karşı dayanıklı olmaz ise atılan sıcak içecek sonucunda erime yaşanması söz konusudur. Böyle bir durumda plastik çöp konteyneri artık kullanılamaz hale gelecektir. Tüm bunlara ek olarak bir de metal çöp konteyneri modeli bulunmaktadır. Metal çöp konteyner modeli daha çok açık alanlarda tercih edilmektedir. Çünkü metal malzeme sert hava koşullarına karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Havanın çok rüzgârlı olduğu durumlarda plastik çöp konteynerinin uçması söz konusu olabilir ve bu sıkıntı ortaya çıkarabilir. Fakat metal çöp konteyneri içerisinde ağırlık olup olmamasından bağımsız rüzgâra karşı her koşulda sağlamlık ve de dayanıklılık gösterecektir. Tüm bu özelliklere ek olarak metal çöp konteyneri içine atılan malzemenin sıcak ya da soğuk olması bir fark yaratmamaktadır. Çünkü metal ısıya karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Güneş altında kalması da metal konteynerin yapısı açısından herhangi bir tehdit unsuru oluşturmamaktadır. Çoğu hava koşuluna dayanıklı bir çöp konteyner modelidir. Bu nedenle kullanım çeşitliliği açısından metal çöp konteyneri kullanışlı olarak kabul edilebilir bir konteyner türüdür. Çöp konteyneri seçerken farklı renk seçenekleri ile de karşılaşmanız mümkündür. Sarı, kırmızı ya da yeşil renkler mevcuttur. Dilediğiniz renkte ve de boyutta çöp konteynerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çöp konteyner fiyatları model ve de renklerde olduğu gibi çeşitlilik göstermektedir. Kendinize en uygun çöp konteynerini bulup rahatlığa kavuşabilirsiniz.

Çöp Konteyneri Ölçüleri

Çöp Konteyneri Ölçüleri

Çöplerin toplanması bizim için sürekli gereken bir eylemdir. Ev içi ya da iş yeri gibi düzenli yerlerde bu sabit düzenin çöp toplanması konusunda da devam etmesi önemli bir noktadır. Çöp konteynerleri pek çok farklı boyut ve de ölçülere sahiptir. Pek çok farlı model ve ölçü içinden kendinize uygun çöp konteynerini bulmanız için önünüzde oldukça fazla seçenek vardır. Çöp konteyner ölçüleri litre cinsinden yazılabilir. Litre cinsinden yazılım sayesinde çöp konteynerinin boyutu kolayca anlaşılabilir. En küçük boyutlulardan biri olarak çöp konteyneri 80 lt olarak verilmektedir. Fakat 80 litreden küçük boyutta çöp konteynerleri de mevcuttur. Örneğin, 30 litre ya da 50 litre boyutunda olan çöp konteynerleri de vardır. Hatta 80 litre boyutuna çok yakın olan 70 litre boyutunda da çöp konteyneri ile karşılaşmanız oldukça mümkündür. 80 lt boyutundaki çöp konteyneri oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Küçük bir yapıya sahip olduğu için iş, okul ya da herhangi başka bir yere konumlandırılırken sıkıntı yaşama ihtimaliniz oldukça düşüktür. Fakat küçük boyuttaki çöp konteyneri gün içinde çok fazla çöp atılması gereken yerlerde rahat kullanılmayabilir bu nedenle de böyle mekanlar için daha büyük çöp konteynerleri tercih edilmelidir. 120 lt çöp konteyner 80 lt olan çöp konteynerine göre bir miktar daha fazla çöp alma kapasitesine sahip olacaktır. 120 litre boyuta sahip bir çöp konteynerinin yaklaşık olarak sahip olduğu ölçüler yükseklik olarak 950 mm, genişlik olarak 450 mm ve de derinlik olarak ise 450 mm şeklinde olabilmektedir. Bu boyuttaki bir çöp konteyneri çok büyük olmayan kullanım alanları için uygun olabilir. Bir başka boyuttaki çöp konteyner 240 lt olarak geçmektedir. Bu boyuta sahip olan çöp konteyneri 120 lt olan çöp konteynerinin yaklaşık olarak iki katı boyutunda çöpü bünyesinde barındırabilir.

120 litre kapasiteye sahip olan çöp konteyneri ölçüleri ise yükseklik olarak 1000 mm, genişlik olarak 500 mm ve de derinlik olarak 500 mm şeklinde bilinmektedir. Çöp konteynerlerinin boyutları bu şekilde artarak değişiklik göstermektedir. Mesela büyük boyutlu çöp konteynerlerine bakacak olursak 770 lt çöp konteyner çok büyük alanlar ya da kurumlar için uygun olacaktır. Günümüzde bazı sokaklarda yer alan büyük boyutlu çöp konteynerleri genellikle 770 litre boyutundadır. Çöp konteyneri kullanımı çeşidine ve de boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer sahip olduğunuz konteyner küçük bir boyuta sahip ise konteynere çöp poşeti takarak kolay ve de rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Taktığınız çöp poşeti sayesinde atılan çöpler konteynerde kalıcı lekelere neden olmaz. Bu sayede sık sık konteyneri yıkamak yerine sadece çöp poşetini değiştirerek basit kullanım sağlayabilirsiniz. Çöp poşetinin lekelerden koruduğu çöp konteynerini arada bir olacak şekilde yıkamanız sizin ihtiyacınız olan temizliği sağlayacaktır. Kullanacağınız çöp poşetini konteynerinizin boyutuna göre rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğer ki çöp poşeti kullanmak istemezseniz de küçük boyutlu bir çöp konteynerinin temizliği yine de oldukça kolaydır. Su ve de deterjanın yardımı ile çoğu yerde kolayca temizlik yapılabilir. Tüm bunların aksine eğer ki büyük boyuta sahip bir konteyneriniz var ise çöp poşeti kullanmanız size biraz zorluk yaratabilir. Böyle durumlarda ise yeraltı çöp konteynerinizin içinde yer alan çöpleri boşalttıktan sonra konteyneri su ve deterjan yardımıyla temizleyebilirsiniz. Konteynerinizi temizleyebileceğiniz geniş bir alan bulduktan sonra ise bir hortum yardımıyla temizleme işlemini kolay bir hale getirebilirsiniz. Konteynerin içine belirli bir miktarda temizleme deterjanı ekledikten sonra dilerseniz bir fırça yardımı ile çöp konteynerinin içini güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz. Çöp konteynerinin metal ya da plastik olması da temizliğini etkileyecek bir özelliktir. Çünkü plastik çöp kovası hafif bir yapıya sahip olduğu için taşınması ve de yıkarken kolayca hareket ettirilmesi açısından metal çöp konteynerine göre farklılıklara sahiptir. Metal çöp konteyneri biraz daha ağır bir yapıya sahip olduğu için yıkarken kaldırmak ve de hareket ettirmek plastik çöp konteyneri kadar kolay olmayacaktır. Tam da bu noktada tekerlekli çöp konteyneri olması durumu değiştirecektir. Eğer ki sahip olduğunuz konteyner tekerleğe sahip ise taşımak, hareket ettirmek ve de başka pek çok şeyi yapmak daha da kolay olacaktır. Tekerleklerin yapısı da bu durumu etkileyecektir. Çöp konteynerinin boyuna ve de hacmine uygun şekilde tekerleklere sahip olması yüklenen ağırlığı taşıması için önemli bir etkendir. Örneğin, 120 litre olan metal bir çöp konteynerine iki adet 200 mm çapa sahip tekerlek yetecektir.

Çöp konteyneri ile Kolaylığı Keşfet

Çöp konteyneri ile Kolaylığı Keşfet

Pek çok farklı çeşide ve de türe sahip olan çöp konteynerleri çöp muhafaza etme konusunda büyük oranda kolaylık sağlamaktadır. Her gün küçük çöp kovalarının kolayca dolması ve de günlük işlerin yanı sıra bir de çöp sorunuyla uğraşmak bazı zamanlar bir hayli zor gelmektedir. Gün içinde bir an durup çöpü boşaltmaya da vakit ayırmak her gün ve de her saat kolay olmayabilir. Bu nedenle çöp kovasına oranla daha büyük bir çöp konteyneri işimizi kolaylaştıracaktır. Geçici olarak çöplerin toplanmasını sağlayan çöp konteynerleri pek çok farklı boyutlarıyla en uygun seçeneğe ulaşmamıza yardımcı olmaktadır. Örneğin evlerin bahçelerine yerleştirilen orta boyuta sahip bir çöp konteyneri bireylere pek çok açıdan kolaylık sağlayacaktır. Tüm bu özelliklere ek olarak çöp konteynerinin dış yapısı da oldukça önemlidir. Bir çöp konteynerinin kapaklı olması kullanım alanlarını ve de kullanım durumunu büyük oranda etkiler. Eğer ki çöp konteyneri bir kapağa sahip ise pek çok farklı alanda kullanım sağlanabilir. Kapalı alanlarda ya da açık alanlarda fark etmeksizin kapaklı çöp konteyneri sıklıkla tercih edilebilir. Çöp konteynerinin kapağa sahip olması koku yayılması açısından da etkilidir. Kapaklı bir konteynerde çöp kokusunun yayılması çok daha zorlaşır böylece konteynerin koyulduğu yerde kötü kokular oluşmaz. Çöp kokusu dikkat edilmesi gereken ve baş edilmesi gereken bir durumdur. Tüm bu özelliklere ek olarak kapaklı çöp konteyneri içinde yer alan çöplerin görünmesini engeller. Bu engelleme sayesinde kötü bir görünüm de oluşmaz. Böylece çöp konteynerinin içindeki çöpler görünmediği için kişi kötü bir hisle kalmaz. Çöp konteynerine sahip olmanız sürekli olarak sizden uzak bir bölgeye çöp atmak için gitmenize gerek duyulmasını engelleyecektir. Çünkü çöp konteyneriniz sayesinde çöplerinizi kontrol altında uzun sayılabilecek bir süre boyunca tutabileceksiniz. Bu da hayatınızı kolaylaştıran bir etken olacaktır. Gün sonu yapılan tek bir kontrol ile rahatlığı sağlayabileceksiniz. Aynı zamanda çöp konteynerinin tekerleğe sahip olması da kullanımı oldukça kolaylaştıracaktır.

Çöp konteynerinin tekerleğe sahip olması taşınması ve de içinde biriken çöplerin gerekli yerlere götürülerek boşaltılması konusunda kişiye bir hayli yardımcı olacaktır. Çöp konteynerlerine bakılır ise oldukça farklı çeşit ve model olduğu görülmektedir. Pek çok farklı model ve çeşit arasından hem en kaliteli hem de size en uygun çöp konteynerini bulmak önemli bir noktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de çöp konteynerinin hangi malzemeden üretildiğidir. Çöp konteynerinin üretildiği malzeme oldukça önemli bir yere sahiptir. Çöp konteynerine pek çok farklı madde atılabilir. Bu nedenle kullanılan malzemenin sağlam, dayanıklı ve kaliteli olması çok önemlidir. Örneğin bir okulda yer alan çöp konteynerini düşünürsek eğer malzemenin önemini daha iyi anlayabiliriz. Sıcak içecekler çöpe kolayca atılabilmelidir. Bu nedenle metal çöp konteyner çeşitleri bu amaca oldukça uygun bir seçim olacaktır. Sıcak ve soğuk herhangi bir maddenin çöp konteynerine atılması çöp konteynerini etkilemeyecektir. Bu da size oldukça uzun bir kullanım süresi sunacaktır. Tüm bunlara ek olarak bir de çöp konteynerinin nerede kullanılacağı ya da nasıl bir alana koyulacağına göre boy ve de şekil seçimi yapılmalıdır. Çöp konteynerini küçük bir alana koymak için düşünüyorsanız alanın boyutuyla doğru orantılı olacak boyutta bir konteyner tercih edebilirsiniz. Boyutlar arasındaki doğru orantı küçük alanda konteynerin abartı durmasını engelleyecektir. Aynı zamanda zaten küçük olan alanı daha da daraltmayacak ve görüntü açısından da bir bozukluğa neden olmayacaktır. Tüm bunların tersi şekilde geniş ve büyük bir alana konteyner yerleştirecekseniz eğer büyük boyutlu bir konteyner tercih etmenin pek çok avantajı olacaktır. Büyük bir alanın büyük boyutlarda çöpleri olacaktır. Tüm bu çöpleri içine sığdırabileceğiniz bir çöp konteyneri size büyük oranda rahatlık sağlayacaktır. Büyük etkinlik alanlarında da kullanımı oldukça yaygın olan geniş konteynerler tam bir kurtarıcı rolü oynarlar. Büyük etkinlik alanının pek çok farklı yerine küçük çöp kovaları koyup daha sonrasında onları birleştirmektense büyük boyuta sahip bir çöp konteyneri koyup etkinlik sonunda sadece onu temizlemek iş yükünüzü azaltacak ve de size büyük oranda kolaylık sağlayacaktır. Tüm bu saydığımız özelliklere ek olarak bir de konteynerin ağır yükleri kaldırabilmesi de oldukça önemlidir. Konteynere atılan çöplerin ne kadar ağırlıkta olacağı kontrol edilebilir bir şey değildir. Bu nedenle de konteyneri ağır yük taşıyabilir şekilde seçmek çok işe yarayacaktır. Bunun için konteynerin taşıma kapasitesine dikkat edilmelidir.