placeholder
"

Damacana Su Pompası

" araması için 2216 sonuç listeleniyor

Damacana Pompası Modelleri Trendyol'da!

Damacana Su Pompası

Gün içinde yeterli miktarda içme suyu tüketmek son derece önemlidir. Evlerde ve iş yerlerinde su tedariki genellikle damacana su siparişleri ile sağlanır. Damacana su, sadece içmek için değil aynı zamanda yemek ve diğer içeceklerin hazırlanmasında da kullanılır. 15 ya da 19 litrelik seçenekleri ile damacanalar hayli ağır ürünlerdir. Damacana içindeki suyun kolaylıkla dışarı tahliye edilmesi için damacana su pompaları kullanılır.

Damacana su pompası seçerken, damacanayı konumlandırdığınız yerin olanaklarına ve pompanın özelliklerine göre tercih yapabilirsiniz. Trendyol sitesinde istek ve ihtiyaçlarınıza uygun damacana su pompası çeşitleri yer alır. Siz de avantajlı kampanyalar ve kişiye özel indirim fırsatlarından faydalanarak damacana su pompası modellerini edinebilirsiniz.

Damacana Su Pompası Çeşitleri

Son derece pratik bir kullanım olanağı sağlayan damacana su pompaları, belirli özellikler etrafında çeşitlenen farklı modellere sahiptir. Bu modeller arasında manuel damacana su pompası, şarjlı damacana su pompası, elektrikli damacana su pompası, musluklu damacana su pompası ve çift motorlu damacana su pompası gibi farklı alternatifler bulunur. Aynı zamanda farklı damacana boyutlarına göre tasarlanan damacana su pompası modelleri de bulunur.

Manuel Damacana Su Pompası

Manuel damacana su pompası, basınç prensibine dayanarak çalışır. Damacananın kapağı açıldıktan sonra, damacana su pompasının borusu damacananın içine yerleştirilir. Baskı uygulanacak kısım ise şişenin ağzına oturtulur. Kullanım sırasında pompanın kaymaması için alt kısmında bir kilit kısmı yer alır. Bu kilit kısmı, damacana ağzına oturduğunda sıkılarak pompanın şişeye sabitlenmesi sağlanır.

Manuel damacana su pompasının çalışmasını sağlamak için üst kısımdaki bölgeye aşağı yönlü baskı uygulamak gerekir. Pompaya güç uygulanmadan önce damacana içindeki basınç ile dış taraftaki basınç birbirine eşittir. Pompaya aşağı yönlü kuvvet uygulanmaya başladığında damacana içindeki basınç artar. Fizik kuralları gereğince, yükselen basıncın dengelenmesi için su pompa borusu boyunca yukarı çıkar. En sonunda da pompadan akarak basınç tekrar dengelenmiş olur.

Manuel pompalarda çıkan su miktarını artırmak için pompaya arka arkaya baskı uygulanması gerekir. Bu tarz pompalar kullanım açısından son derece kolaydır; ancak yüksek miktarda su pompalamak istediğinizde kolunuzda ağrıya sebep olabilir. Aynı zamanda, su miktarını ayarlamak için manuel su pompası kullanımına zaman içinde alışmanız gerekir. Aksi halde birden ihtiyacınızdan fazla su dışarı çıkabilir ya da az basınç uyguladığınız için su pompa borusunda kalabilir. Damacana dolu olduğunda su pompasını kullanmak, damacana içindeki su miktarının azaldığı dönemden daha kolay olacaktır.

Manuel damacana su pompalarının uç kısmında, su akan çeşme kısmını kapatmak için tıpa bulunur. Bu tıpa, pompalama işlemi bittikten sonra pompa içerisindeki kalan suyun dışarı damlamasını engeller. Bunun yanı sıra, pompa içerisine girebilecek olan kir ve tozları da önler. Dolayısıyla, damacana pompası ile işiniz bittikten sonra bu tıpanın kapalı kalması gerekir. Bu sayede içme suyunuz daha güvenli kalır.

Manuel damacana su pompası ve borusu, parçalanabilen ve tekrar monte edilebilen sistemlerden oluşur. Bu sayede ihtiyacınız olmadığında pompayı daha kompakt hâle getirerek muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca, parçalı olması pompa temizliğini daha kolay yapmanıza olanak sağlar.

Manuel damacana su pompalarının çeşitlerinden bir tanesi musluklu olanlardır. Damacana su pompası musluklu modeller üzerinde su akışını kontrol etmenize olanak tanıyan bir vana bulunur. Pompaya basınç uyguladıktan sonra, ne kadar su akıtacağınıza vanayı çevirerek karar verebilirsiniz. Bu sayede, istenmeyen miktarda su dışarı çıktığında kolaylıkla vanayı kapatarak su akışını engelleyebilirsiniz. Musluklu damacana su pompaları size kullanım ve temizlik kolaylığı sağlar.

Şarjlı Damacana Su Pompası

Manuel damacana pompalarının kullanılması için uygulanan güç oranını azaltma konusunda şarjlı damacana su pompaları son derece başarılıdır. Bu tarz ürünlerde silikon ve cam borulu damacana su pompası çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Şarjlı damacana su pompası takılırken damacana kapağını tam olarak çıkarmanıza gerek kalmaz. Kapak üzerinde bir delik açarak şarjlı su pompa borusunu damacana içine yerleştirebilirsiniz.

Şarjlı damacana su pompasını çalıştırmak için pompa üzerinde yer alan aktivasyon düğmesine bir kere basmanız yeterlidir. Damacananın dibinden alınan su, elektrik gücü sayesinde akıtma borusundan dışarı verilir. Bu işlemi tamamlamak için parmağınızı düğme üzerinde sürekli tutmanıza gerek kalmaz. Bardak dolduğunda düğmeye tekrar basabilirsiniz. Bu sayede su pompalama işlemi duracaktır.

Damacana su pompası pilli modellerde, damacana içine yerleşen boru en dip noktaya kadar ilerler. Bu sayede damacana içerisinde bir parmak su kalmış dahi olsa, pompa sorunsuz bir şekilde çalışır. Böylece satın aldığınız suyu son damlasına kadar kolayca kullanabilirsiniz. Bir yandan dolum kolaylığı sağlarken öte yandan tasarruf edebilirsiniz.

Pompa içinde bulunan batarya, kolaylıkla şarj edilebilir. Tam olarak doldurulmuş olan bir batarya yaklaşık olarak beş ya da altı damacana boyunca size kullanım ömrü sunar. Pompa üzerinde şarj durumunu gösteren LED ışıklar bulunur. Bu ışıklar mavi yandığında, pompanın yeterli şarjının olduğunu sembolize eder. Eğer kırmızı ışık yanıyorsa, bataryayı şarj etmeniz gerekir. Bir bataryayı ortalama doldurma süresi 3 ila 5 saat arasındadır.

Şarjlı damacana su pompası pilli çalışan ve uzun ömürlü bir üründür. Pili yani bataryası defalarca doldurulabilir. Ürünün şarj olmasını sağlamak için bir adet USB kablosu yeterli olacaktır. Bazı şarjlı su pompalarında kendiliğinden bulunan bir kablo yer alır. Bu sayede cihazı kolaylıkla şarj edebilirsiniz.

Motorlu damacana su pompası modelleri kullanım sırasında ses çıkarır. Bu ses motorun çalışmasından kaynaklanır. Farklı marka ve modellerde çıkan ses de çeşitlilik gösterebilir. Yine de ortaya çıkan ses, çok yüksek olmadığı için size rahatsızlık vermeyecektir. Şarjlı damacana su pompası çift motorlu ya da tek motorlu olarak iki modele ayrılır. Çift motorlu olan şarjlı damacana su pompaları, diğerlerine nazaran iki kat daha hızlı şekilde dolum sağlar. Bu pompalarda bir bardak içme suyunu ortalama beş saniye içerisinde doldurabilirsiniz.

Şarjlı damacana su pompalarının sağladığı avantajlardan bir tanesi de pompa içerisinde kalan suyun dışarı taşmamasını sağlamalarıdır. Bu sayede damlatma yapmaz ve zeminde herhangi hasara sebep olmazlar. Taşırmayan damacana su pompası çeşitleri, size ekstra kirlilik yaratmazlar.

Elektrikli Damacana Su Pompası

Elektrikli damacana su pompası modelleri, şarjlı olanlar ile benzer bir mantıkta çalışır. İkisi arasındaki tek fark, elektrikli damacana su pompasının çalışması için düzenli olarak bir prize bağlanmasıdır. Su son derece iletken bir bileşen olduğu için, bu tarz pompalar üretilirken elektrik akımı konusunda çeşitli güvenlik önlemleri barındırır.

Damacana elektrikli su pompası modelleri de tek motorlu ve çift motorlu olarak ikiye ayrılır. Motor sayı aynı zamanda pompanın pompalama gücünü de belirler. Dolayısıyla ne kadar çok motor varsa, pompanın saniyede tahliye edeceği su miktarı da artış gösterir. Özellikle ofis gibi birçok kişinin su ihtiyacını gidermesi gereken alanlarda, çift motorlu dijital damacana su pompası modelleri daha kullanışlı olacaktır.

Elektronik damacana su pompası ve şarjlı damacana su pompasının ortak özelliklerinden bir diğer ise ikisinin de su akıtma kısmının paslanmaz çelikten üretilmesidir. Sıradan çelik karışımları, su ile temasta belli bir süre geçtikten sonra okside olurlar. Okside olan bir çelikte paslanma görülür. Pas insan sağlığı açısından son derece tehlikeli bir ortam yaratır. Paslanmaz çelik bu sorunun önüne geçer ve içme suyunuza daha güvenli şekilde ulaşmanıza olanak tanır.

Elektrikli damacana su pompalarının üzerinde bir düğme yer alır. Bu düğmeye basıldığında, su akışı başlar. Akışın devam etmesi için düğmeyi basılı tutmanız gerekmez. Su dolumunu tamamladığınızda düğmeye tekrar basarak su akışının durmasını sağlayabilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli özellik damacana su pompalarının sadece su için tasarlanmış olduğudur. Bu ürünleri sıcak ya da alkollü içeceklerde kullanmanız, hortumun ve pompanın bozulmasına sebep olabilir.

Damacana Su Pompası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Damacana su pompası seçerken ilk olarak damacanayı konumlandırdığınız alanı analiz etmeniz gerekir. Bazı evlerde damacanalar açıkta dururken, bazılarında mutfak altı dolaplarda yer alabilir. Taktığınız pompa damacananın boyunda değişikliklere sebep olur. Eğer damacanayı koyduğunuz alan kısa gelirse, damacananın yerini değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.

Eğer elektrikli damacana su pompası modellerini tercih edecekseniz, damacananın durduğu yerin yakınında bir elektrik prizi bulunmasına özen göstermeniz iyi olacaktır. Sonuçta, pompanın çalışması için sürekli olarak elektrik kaynağına ihtiyaç duyulur. Eğer damacana koyacağınız yerin yakınında bir priz bulunmuyorsa, uzatmalarla bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz bölgede elektrik kesintisi yaşanıyorsa, bu durumda su ulaşımınızın kesilmemesi için elektrikli damacana su pompası modelleri yerine şarjlı olanları tercih etmeniz sizin için avantaj sağlar. Şarjlı damacana su pompalarını tamamen şarj ettikten sonra uzun bir süre kesinti yaşamadan damacanadaki suyu kullanabilirsiniz.

Cam ya da silikon hortumlu damacana su pompaları içme suyunu daha güvenli hâle getirebilir. BPA denilen insan sağlığına zarar verebilecek maddelerin bulunmadığı bu malzemeleri daha güvenle kullanabilirsiniz. BPA bazı plastik ürünler içinde bulunabilen bileşenler arasında yer alır.

Yaşadığınız evde küçük bir çocuk bulunuyorsa, üzerinden çocuk kilidi bulunan damacana su pompası modellerini tercih edebilirsiniz. Pompa üzerine yerleştirilen vana benzeri çocuk kilidi, kapalı olduğunda damacana su pompasına baskı uygulansa dahi su akışı gerçekleşmez. Bu sayede istemediğiniz sürprizlerle karşılaşmak durumunda kalmazsınız.

Damacana su pompası kullanırken elektrik harcamak ya da pompayı düzenli olarak şarj etmek istemiyorsanız damacana su pompası pilli modelleri tercih edebilirsiniz. Kullanımı son derece kolay olan bu pompa çeşitlerini, kolaylıkla temin edebileceğiniz piller ile 9 ila 12 ay arasında çalıştırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, pil haznesine su değmemesidir. Aksi halde pil aksamında korozyon yaşanabilir ve pompanız işlevsiz hâle gelebilir.

Bazı damacana su pompası modelleri hem elektrikli hem de şarjlı olarak çalışır. Bataryayı düzenli olarak şarj edemeyeceğiniz durumlarda bile kesintiye uğramadan damacana su pompasını kullanabilirsiniz. Damacana yakınında bir elektrik prizi bulunmasına özen gösterirseniz, herhangi bir aksilik sırasında damacananın yerini değiştirmek durumunda kalmazsınız.

Kullandığınız tüm damacana su pompası modellerinde zaman içerisinde istenmeyen bakteriler ve tortular, hatta yosunlanmalar gerçekleşebilir. Bu gibi durumların önünü kesmek için kullandığınız damacana su pompasını ve hortumunu düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Aksi halde biriken bakteriler ve tortular içtiğiniz suya karışarak sizin için çeşitli sağlık problemleri yaratabilir.

Damacana su pompası modellerini farklı renk seçenekleri ile edinebilirsiniz. Evinizin ve mutfağınızın rengine uyan damacana su pompası ile daha estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz. Beyaz ev eşyaları ile beyaz renkte damacana su pompaları uyumlu görülür. Eğer inox mutfak aletleriniz varsa bu durumda siyah renkte damacana su pompalarını tercih edebilirsiniz. Damacana rengi ile uyumlu pompaları kullanmak isterseniz, mavi renk seçeneği sizin için uygun olacaktır.

Damacana Su Pompası Temizliği

Damacana su pompasını ilk kez kullanıyorsanız, öncelikle bütün parçaları sıcak bir suyun içinde bekletmeniz gerekir. Bu su içerisine beyaz sirke ekleyerek, zehirsiz bir temizlik malzemesi elde edebilirsiniz. Her ne kadar yeni aldığınız ürünün paketi ilk defa açılacak olsa da üretim aşaması sırasında üzerinde olabilecek toz ve kirlenmeden korunmuş olursunuz.

Sulu ve nemli ortamlar bakteri, mantar ve yosun oluşumu için son derece uygun bir çevre sağlarlar. Hem su damacanaları hem de damacana su pompaları kıvrımlı yapıları sebebiyle bu oluşumlara destek verebilir. Bakteri, mantar ve yosun oluşumunun önüne geçmek için damacana su pompasını düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

Manuel damacana su pompalarını temizlemek için, öncelikle bütün olan yapıyı parçalara ayırarak başlayın. Hem borular hem de pompa kısmı daha küçük parçalara ayrılabilir. Bu sayede temizliği daha kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Ardından bu parçaları sıcak ve sirkeli sular içerisine yerleştirin ve bir süre bekletin. Bekledikten sonra içinde oluşan kirler yumuşamaya başlayacaktır. Boru içine girebilen uygun bir fırça yardımıyla görünen kirleri rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Ardından tekrar bir su ve sirke karışımı hazırlayarak parçaları tekrar bekletin ve durulayın. Bu sayede manuel damacana su pompasını güvenle kullanabilirsiniz.

Şarjlı ve elektrikli damacana su pompası temizliği için var olana damacana içerisine sıcak su, tuz ve sirke karışımında oluşan mikrop öldürücü bir sıvı karışımı hazırlayarak başlayın. Ardından damacana su pompası hortumunu tekrar damacanaya yerleştirerek su akışını başlatın. Hazırladığınız karışım hem hortum hem de pompanın içinden geçerek, bu parçaların temizliğini sağlar. En az üç litre su damacana su pompası içinde sirküle olana kadar bu işleme devam edin. Ardından damacanayı temiz su ile doldurun ve aynı işlemi tekrarlayın. Bu sayede damacana otomatik su pompası içinde yaşanabilecek bakteri, mantar ve yosun üremesinin önünü kesebilirsiniz.

Damacana su pompası temizliği sırasında bulaşık deterjanı ya da çamaşır suyu gibi, kimyasal içerikli temizlik maddelerinin kullanılması soru yaratabilir. Bu maddeler içinde yer alan insan sağlığına zararlı bileşeneler, hortum ya da pompa kısmına tutunarak içtiğiniz suya karışabilir. Aynı zamanda kimyasal madde kokuları suya geçerek, suyun kokmasına sebep olabilir. Dolayısıyla suyun kirlenmemesi için doğal kaynaklı ve kokusuz ürünlerden yapılmış olan temizlik malzemelerini kullanmanız ya da bu malzemeleri kendiniz hazırlamanız tavsiye edilir.

Kullanışlı Damacana Su Pompası Çeşitleri Trendyol’da

Hem evde hem de ofiste, kısacası su içtiğiniz her yerde damacana su pompası modellerine ihtiyaç duyarsınız. Kendi istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda sahip olmak istediğiniz damacana su pompası modellerine Trendyol sitesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Güvenilir paketleme ve hızlı teslimat seçenekleri sayesinde siparişinizi en rahat şekilde tamamlayabilirsiniz.

Damacana su pompası fiyatları pompanın çalışma prensibine, üretildiği malzemeye ve basınç gücüne göre farklılık gösterir. Manuel damacana su pompası modelleri, elektrikli ve şarjlı damacana su pompası modellerine göre daha uygun fiyatlıdır. Aynı şekilde, şarjlı damacana su pompası çift motorlu olanlar, tek motorlu olanlara kıyasla daha yüksek fiyatlı olabilir. Siz de bütçenize uygun damacana su pompası çeşitlerini alışveriş sepetinize hemen ekleyebilirsiniz. Size uygun avantajlı kampanyalar ve indirim fırsatlarından faydalanarak alışverişin keyfine varabilirsiniz. Hiç beklemeyin ve istediğiniz damacana su pompası modelini alışveriş sepetinize ekleyin.