placeholder
"

Davul Fırın

" araması için 277 sonuç listeleniyor

Davul Fırın

Davul Fırın Kullanımı

Yiyeceklerin her yerinin eşit şekilde pişirilmesi herkesin sorunudur. Davul fırın yuvarlak olmaları ve çok fazla çeşidi bulunması ile hem taşınma özelliğine sahip hem de yiyeceklerin eşit şekilde pişmesini sağlayan elektrikli aletlerdir. Geçmişte pek çok ev hanımının tercihi olan bu tür fırınlar bugün de popülaritesini kaybetmiş değiller. Ayrıca günümüze modası geçmeden gelen bu ev aleti, zamanla teknolojik gelişmelerden de nasibini almıştır. Pek çok farklı özellik eklenerek daha donanımlı hale gelen fırınlar farklı boyut, renk ve model seçenekleri ile dikkat çekiyor. Ebatları, kilit ve güvenlik sistemleri, sağladığı ısı, ağırlık, iç hacim gibi farklı özelliklere sahip olan fırınlar sayfamız üzerinde yer alıyor. Beyaz, gri, kırmızı ve siyah renklerde imal edilen bu fırınlar özellikle kullanıldıktan sonra kaldırılabiliyor ve bu sayede yer problemi de ortadan kalkıyor. Çok kullanışlı olan davul fırın tavsiye noktasında kullanıcıların tavsiye ettiği pek çok model bulunuyor. Ancak bir fırın satın alacak olanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurması gerekiyor. Tek tepsi, çift tepsi, döner, sabit gibi farklı özelliklere sahip olan bu fırınların hepsi de pişirme yönünden üstün özelliklere sahip olmakla birlikte farklı ihtiyaçlara hitap ediyor. Tatlı ve tuzlu yemeklerin yapımında kullanılan ve görüntüsü sebebi ile bu ismi alan davul fırın fiyatları özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Aile boy, mini boy, orta boy gibi farklı boyutlarda olan bu fırınlar ana yemekten hamur işine kadar pek çok yiyeceğin pişirilmesinde üstün performans sergiliyor. Yüksek ısı ve darbelere karşı dirençli olan modeller ise uzun yıllar kullanım kolaylığı sağlıyor. Termostatlı davul fırın modelleri de pasta, börek, kek gibi hamur işleri için uygun fırın fonksiyonu bulunmaktadır. Ayrıca model homojen bir pişirme özelliği göstermektedir. Fırınların pek çoğunun iç haznesi emaye olup termostatlı olan bu modeller belirli bir ısı seviyesinden sonra durmaktadır. Emaye yüzey sayesinde ise ısı yoğunlaştırılarak fırının her bölgesine dağıtılmaktadır. Bu modellerin de iç hacimleri yine modellere göre değişiklik göstermektedir.

Davul Fırın Kullanımı Hakkında

Her bölgenin eşit şekilde pişmesi yönünden avantaj sağlayan bu fırınların nasıl kullanılacağı ise tüketiciler tarafından merak edilmektedir. Davul fırın nasıl kullanılır sorusunun cevabı ise başarılı bir pişirme süreci açısından önem taşımaktadır. Fırınlar doğru kullanım yönünden sadece pişirme özelliği sunmaz, aynı zamanda yemeğin lezzetinin artmasına da yardımcı olur. Bu fırınlardan yüksek performans almak için ise ön ısıtma yapılmalıdır. Fişe takarak ısı ayarını yapmanızın ardından 10 dakika kadar bekleyin ve daha sonra tepsiyi fırına yerleştirin. Ayrıca davul fırın özellikleri de bilinmelidir. Sahip olduğunuz fırının özelliklerini bilmeniz fırını daha kolay kullanmanıza ve daha iyi bir pişirme süreci elde etmenize yardımcı olacaktır. Dönerli, termostatlı, tek tepsili, aile boyu, sülale boyu gibi farklı fırın tipleri bulunmaktadır. Bu fırınların ortak özelliği ise görüş pencerelerinin olması, açma ve kapama noktalarında kilit bulunması, üstte yer alan pencereden kontrol edilebilirlik, denge sağlayan ayaklar, fırını taşımak için üstte tutacaklar, açma ve kapama anahtarı gibi özelliklerdir. Bu noktada çift tepsili davul fırın özelliklerinden de bahsetmek gerekiyor. Bu fırınların gövdesi antibakteriyel emaye malzemeden imal edilmiştir. Isı ve elektrik yalıtımı sağlayan bu fırınlar ayarlanabilen ısı ayarı sayesinde eş zamanlı olarak iki farklı yemeği pişirme özelliğine sahiptir. Elektrikli davul fırın geleneksel anne fırını olarak adlandırılmaktadır. Mükemmel bir ısı yalıtım özelliği bulunan bu fırınlar beyaz eşya sektöründe günümüzde de geniş bir yere sahiptir. Geçmiş yıllarda piyasada var olan fırınlar ankastre ve ocaklı fırınlara göre daha az özelliğe sahipken bu gün pek çok farklı özellik ile donatılmıştır. Tepsilerin pek çoğu yuvarlak ve geniştir. Bu sayede fırınlarda rahatça pişirme yapılabilir. Ayrıca altında bulunan tel üzerinde farklı fırın kapları da kullanılabilir. Prize takmanız ile başlayan bu süreçte daha sonra fırın ısınmaya başlıyor ve kısa bir zaman içerisinde dilediğiniz sıcaklığa ulaşıyor. Ayrıca ısıyı belli bir düzeyde sabitleyen fırınlar sayesinde fırının daha fazla ısınmasının da üzerine geçilmektedir.

Üstün Özellikli Davul Fırınlar

Davul fırın kullanımı oldukça kolaydır. Bu gün pek çok özellik sunması ve ekonomik olması bakımından da pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dış gövdenin elektrostatik boya olması sebebi ile ısıya bağlı olarak dökülme problemi meydana gelmiyor. Gözetleme camı ve ısı ayarı pişmeyi daha kolay bir hale getiriyor. Fırın çeşitlerinden bir tanesi de dönerli davul fırın olarak karşımıza çıkıyor. Tüm fırınların el temel problemi her yerin eşit pişmesini sağlamak için tepsinin düzenli aralıklar ile çevrilmesidir. Dönerli fırınlar ise bu problemi ortadan kaldırmak için üretilmiştir. Sürekli olarak tepsi çevirmek ve yemeğin pişip pişmediğini kontrol etmek durumunda kalmazsınız. Ayrıca bu fırınların dönme dereceleri de modele göre değişiklik göstermektedir. Bazı fırınlar ise 360 derece dönme özelliğine sahiptir. Bu sayede kapağı sürekli olarak açıp tepsiyi döndürmek durumunda kalmıyorsunuz. Ayrıca yeterli düzeyde ve eşit bir şekilde pişirme sağlayan bu fırınlar termostatlı olarak da üretilmektedir. Manuel olarak elle tepsiyi çevirme gibi bir durum yaşamadan kullanacağınız fırınlar her bütçeye hitap etmektedir. Bu fırınların aparat sayısı da oldukça az olduğundan dolayı temizlenmesi bir hayli kolaydır. İşinizi daha kolay hale getirecek olan bu fırınlarda ısı da eşit bir biçimde yayılmış olur. Fırınların alüminyum iç gövdeleri bulunmakta aynı zamanda mükemmel ısı ve elektrik yalıtımı da sağlamaktadır. Ayrıca yiyeceklerin eşit şekilde pişmesini de sağlamaktadır. Davul fırın rezistansı ise yiyeceklerin hızlı pişmesi için fırına entegre edilen bir parçadır. Yuvarlak tepsilerin kullanması amacı ile tercih edilen davul fırınlar klasik olarak dirençli pişirici ve ısıtıcı olma özelliği göstermektedir. Fırınların çalışması amacı ile bu rezistans gerekli olmaktadır. Rezistans alımlarında ise kaliteli parçaların temin edilmesi gerekir. Üretici firma noktasında dikkatle seçilmesi gereken bu ürünler aynı zamanda fırının olmazsa olmaz parçalarıdır. Fırınların farklı boyutlarda olduğunu da söyledik. Bu modellerden bir tanesi de mini davul fırın olmaktadır. Aile boy, sülale boy gibi geçen çok büyük boyların yanı sıra mini boylar da yine pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Mini fırınlarda da kademeli pişme özelliği bulunuyor. Bu sayede uzun süre ve yavaşça pişmesi gereken yiyecekler de yine eşit şekilde pişme özelliği gösterir. Hane sayısına ve pişirilecek olan yiyecek türüne göre de tercih edilecek ola bu fırınlarda da iki adet tutma kulpu bulunmaktadır. Bu sayede fırını indirim kaldırırken ve farklı bir yere taşırken de rahat etmiş olursunuz. Çoğunlukla bu fırınlar ise tepsileri ile gönderilmektedir. Mini boy fırınların da yine tepsileri mini boy olmaktadır. Emaye tepsi olan tepsilerde hem hamur işi hem de ana yemek pişirebilirsiniz. Bu fırınlar muazzam performansları ile vazgeçilmez bir hal alıyor.

Güvenliğin Üst Seviyede Tutulduğu Davul Fırınlar

Mini boy fırınların yanı sıra küçük davul fırın modelleri de yerden tasarruf sağlarlar. Birkaç kişilik aileler için yeterli olan bu fırınlar da yine avantajlı fiyatları ile sayfamız üzerinden müşterilerin beğenisine sunulmuştur. Fırınların kapaklarında bulunan kilit mekanizması da elin yanmasın önlenmesi amacı ile yazmaz malzemelerden imal edilmiştir. Büyük fırınlar ile performans bakımından herhangi bir fırını olmayan bu modellerin tek farkı boyutları olmaktadır. Davul fırın yorumları incelendiğinde de bu fırınlardan kullanıcıların memnun oldukları göze çarpmaktadır. 20 ila 40 L hacimleri bulunan bu fırınların küçük olanları normal boy olarak geçmektedir. Fırından iyi bir performans almak için ise kullanma talimatını okumanız gerekiyor. Rahat bir zemine fırını koymanızı ardından ön ısıtma yapmalısınız. Pişirme süresi ise içinde bulunan malzemenin kalınlığına ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu tür fırınların döner olmayanlarının arka kısımları daha çok ısındığından dolayı dikkat etmeniz gereken tepsiyi 3-4 kere döndürmenizdir. Davul fırın düğmeleri ise fırın modellerinde farklı türlerde bulunmaktadır. Açma ve kapatma düğmesi fırına elektrik verip kesmeyi sağlarken ayar düğmesi ise ısıyı ayarlar. Şayet çift tepsili bir fırın varsa ısı ayarı düğmesinin de buna göre ayarlanması gerekir. Şayet tek tepsi kullanacaksanız tek ayarı açmalısınız. Bazı fırınlarda ise ısı ayarı düğmesi bulunmamakla birlikte bu fırınlarda sabit bir sıcaklık bulunmaktadır. Ortalama olarak 180 derece olan ısı bazı durumlarda ise 200 ila 250 derece arasında olabilmektedir. Düğme sayısı ve düğmelerin işlevleri de modellere göre değişiklik gösterecektir. Bazı fırınlarda ise ısı ayarı 150-200 olmaktadır. 180 dereceye nasıl ayarlanacağını merak ediyorsanız 200’den biraz geri getirmeniz yeterli olacaktır. Davul fırın modelleri sayfamız üzerinde yer alıyor. Birbirinden farklı özellikler ile donatılan bu fırınlar her türlü yiyeceğin pişirilmesine de yarar sağlıyor. Pişireceğiniz gıda maddesinin türünü ve pişirme süresini de göz önünde bulundurarak mükemmel yemekler ve hamur işleri yapabilirsiniz. Pek çok kişi fırını kullanmayı bilmediğinden dolayı fırının iyi performans sunmadığını düşünür. Çok yüksek ayarda ve kısa sürede pişirilen yiyecekler ise kurur. Bu sebeple ısıyı alt seviyede tutarak süreyi uzatmalısınız.

Dereceli Davul Fırınlar

Davul fırın dereceli olan fırınlar pişirme noktasında üstün performans göstermektedir. Pek çok kişi tarafından derece ayarlaması güzelce yapılmadığından dolayı yiyeceklerde pişme problemi meydana gelmektedir. Bu sebeple dikkat edilmesi gereken derecenin yiyecek türüne göre doğru ayarlanmasıdır. Hamur işleri için genel olarak 180 derece öngörülmüştür. Ancak fırın modellerine göre değişmekle birlikte bazı fırınlarda 250 dereceye kadar ısı ayarı bulunmaktadır. Ayrıca bir kez ayar yapmış olmanız yiyecek türlerine göre problem yaşamanıza sebep olur. Bu sebeple fırını açtıktan sonra yiyecek türüne göre ısı seviyesi uygun değilse ısı ayarı yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Davul fırın tepsisi de bilindiği gibi yuvarlak olmaktadır. Ocaklı fırınlar küçük çapta davul fırınları ya dikdörtgen şeklindeki tepsileri pişirirken davul fırınlarda şekil itibari ile büyük çapta yuvarlak tepsilerde işlem yapılır. Pek çok firma tarafından zaten fırınla birlikte tepsi de gönderilmektedir. Ancak evinizde mevcut olan tepsileri de kullanabilirsiniz. Saclı davul fırın ise kullanım kolaylığı sunan bir başka modeldir. Üzerinde katmer sacı yer alan fırınlarda istediğinizi pişirebilirsiniz. Katmer ve gözleme yapabileceğiniz gibi aynı zamanda büyük sacda yufka da yapabilirsiniz. Bu fırınların iç kısımlarında hamur işi, et, tavuk, balık vb. pişirebileceğiniz gibi eş zamanlı olarak üstünde bulunan sacda da katmer yapabilirsiniz. Bu fırınların da iç haznesi alüminyum olduğundan dolayı homojen bir pişirme süreci sunmaktadır. Yana açılan kapaklarının yanı sıra elektrostatik boyaları sayesinde ısıya bağlı olarak boya dökülmesi meydana gelmez. Önünde bulunan cam ise yüksek ısıya ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Isı ve elektrik yalıtımı sağlayan bu fırınların iç hacimleri de geniştir. Ayrıca pek çok firma tarafından tarafınıza alüminyum tepsi de gönderilmektedir. Davul fırın kullananlar bu fırınlardan çok memnundur. Saclı, termostatlı, elektrikli, tek tepsili, çift tepsili vb. farklı modelleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda satın alabilirsiniz. İster et ister hamur işlerini pişirebileceğiniz bu fırınlar hem karnınızı hem de gözünüzü doyuruyor. “Yemek pişmedi, tek tarafı pişti, kuruttu” gibi dertler olmadan mutfakta en büyük yardımcınız olan bu fırınları sayfamız üzerinden tedarik edebilirsiniz.

Davul Fırın Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Davul fırınlar şekli itibari ile bu ismi almıştır. Yuvarlak davul fırın üstün özellikler ile donatılmış ve bu gün pek çok kullanıcının eli ayağı olmuştur. Yerden tasarruf sağlayabileceğiniz, yemeklerin her bölgesini eşit şekilde pişirmenize imkan tanıyan bu fırınlar tüplü davul fırın şeklinde de üretilmektedir. Pasta ve börek yapmanıza imkan tanıyan bu fırınlar geçmiş yıllarda daha çok kullanılıyordu. Yine açma kapama kilit sistemi, gözetleme camı gibi özellikleri aynı olmakla birlikte bu fırınların diğer fırınlardan ayrılan özelliği tüp ile çalışmalarıdır. Elektrikli ya da termostatlı fırınlar değil, bir boru yardımı ile tüpe bağlanan bu fırınların hemen hemen tarihe karıştığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Davul fırın çeşitleri incelendiğinde hiçbir fırının birbirinden dezavantajlı bir durumu yoktur. Ankastre ve solo fırınlar henüz yokken pizza, balık, tavuk gibi ürünleri pişirmek için kullanılan bu fırınlar bu gün farklı özellikleri ile dikkat çekiyor. Piyasaya ilk sürülen modellerde termostat özelliği olmamakla birlikte zamanla bu özellik de eklenerek fırınlar daha kullanışlı hale getirilmiştir. Bu tür fırınlar diğer fırınlara göre daha çabuk ısınabileceğinden dolayı şayet fırınınız döner özelliğe sahip değilse aralıklar ile tepsiyi çevirmeniz gerekir. Ayrıca pişmekte olan ürün de kontrol edilmelidir. Şayet bir taraf çok fazla ısınıyor ise diğer taraftaki ısıtıcı da kapatılmalıdır. Ayrıca çift tepsi varsa bir süre sonunda tepsilerin yer değiştirilmesi gerekiyor. Fırın soğumadan yerini değiştirmemeli ve aynı zamanda da herhangi bir yere çarpmasından kaçınılmalıdır. Davul fırın boyutları da yine farklılık gösteriyor. Standart boy, mini boy, küçük, aile ve sülale boy şeklinde farklı boyları olan bu fırınları ihtiyaçlarınız doğrultusunda satın alabilirsiniz. Hamur işlerini seven ya da kalabalık bir aileyseniz büyük boy satın alabilirsiniz. Standart boy ise 320*480*480 cm olmaktadır. Büyük boylar ise 575*577*310 cm şeklinde olmaktadır. Boyutlar değişiklik gösterebilir. Bu sebeple ürünü satın alırken boyutuna dikkat etmek ve ürün özelliklerini incelemek gerekiyor. Davul fırın ızgarası da yine tepsilerin içinde gelmektedir. Fırın içinde bir adet tepsi bir adet de ızgara yer almaktadır. Fırınların iç gövdesi ve elektrostatik diş gövde, ısı ve darbelere karşı dayanıklı camı gibi özellikleri sayesinde fırınlar kullanıcılara yarar sağlıyor. Fırın satın alırken ise kesinlikle ürünün imal edildiği malzemeyi incelemelisiniz. Marka güvencesi olan ürünler satın almakla birlikte aynı zamanda cam kalitesi, kilit kısmı vb. alanları da dikkatle incelenmelidir. Geleneksel fırınlardan vazgeçemeyenlere sunduğumuz bu fırınlar hamur işi ve et gibi ürünleri pişirmenize yardımcı olacak. Öncelikli yardımcınız olma özelliği gösterecek olan bu fırınlarda sizler de aşçılığınızı konuşturabilirsiniz. Sayfamız üzerinde yer alan modelleri inceleyerek temin edebilirsiniz.