placeholder
"

Dermapen Cihazı

" araması için 291 sonuç listeleniyor

Dermapen Cihazı

Dermapen Cihazı

Zamanın ve dış etkenlerin etkisiyle vücudunuzda bazı farklılıklar görülebilir. Bu farklılıklar ciltte kırışıklık, mat ve kuru görünüm, koyu lekeler, kuruluk gibi değişikliklerle ciltte kendini gösterebilir. Bu şekilde cildinizde zamanla beliren cilt kusurları, cildinizi destekleyen hücrelerin kolajen üretiminin zayıflamaya başladığının belirtisidir. Cilt dokusunda kolajen üretiminin azalması doğal olarak gerçekleşir. Fakat dermapen cihazı, cildinizi zamanın ve yer çekiminin sebep olabileceği cilt kusurlarını önlemede vazgeçilmez ürününüz olabilir. Bununla birlikte Dermapen işlemi için gerekli tüm malzeme ve ürünleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Dermapen

Yüzünüzde ince çizgiler ve kırışıklara denk geldiğinizde bu kusurların geri dönüşü olmadığını düşünebilirsiniz. Cilt bakımı üzerine geliştirilen ürünlerle dış etkenlerin sebep olduğu cilt kusurlarınıza veda etmek günümüzde aslında oldukça kolay. Dermapen üzerinde bulunan ince iğneler yardımı ile cildin yapı taşı olan kolajen üretimini destekler ve cildin kendini onarması için cildi teşvik eder. Bu sayede cilt üzerinde gözle görülemeyecek kadar küçük delikler açılarak cilt gözeneklerinin hava alması desteklenir. Gözeneklere verilen bu imkan ile cildin kendini onarma süresi kısalır. Dermapen günümüzün en iyi ve en kolay cilt gençleştirme tekniklerinden biridir. Orijinal dermapen cihazı ile hayalinizdeki pürüzsüz, ışıltılı ve cilt kusurlarından arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Dermapen genç ve yetişkin kullanımı için uygun olmakla beraber bazı durumlarda kullanılmaması gerekebilir. Özellikle egzama, sedef gibi deri veya cilt hastalığınız bulunuyorsa, hamileyseniz, dermapen cihazı ile işlem yapacağınız bölgede açık yaralar veya aktif sivilceler bulunuyorsa dermapen kullanımı konusunda dikkatli olmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda dermapen işlemini gerçekleştirmeden önce bir uzmandan tavsiye almanız faydalı olabilir.

Dermapen Uygulamasının Faydaları

Zamana karşı koyulamadığı gibi bazı cilt kusurlarının oluşumuna da engel olunamayabilir. Bu cilt kusurları kırışıklık, ince çizgi oluşumu, sarkma, açılmış ve gözle görünen büyük gözenekler veya kuru cilt olarak farklı biçimlerde cildinizde oluşabilir. Dermapen cihazı ile cildin kolajen üretimini destekleyerek cildinizi zamanla pürüzsüz, diri ve canlı hale getirebilirsiniz. Dermapen üzerinde bulunan ince iğneler yardımı ile kolajen üretimini desteklerken cildinize bakım amaçlı uyguladığınız ürünlerin de kolayca emilimini sağlar. Dermapen uygulaması doğal cilt bakımını desteklediği için elinizde bulunan cilt bakım ürünlerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Dermapen burun ve dudak çevresi gibi bölgelere de rahatça uygulanabilir olduğu için evde ve güzellik merkezlerinde cilt bakımı için tercih edilen ürünlerdendir.

Dermapen cihazı kullanımı ile ürün emilimini artırarak cildinizde yaşlanma karşıtı koruyucu bir kalkan oluşturabilirsiniz. Dermapen uygulaması farklı bölgelere uygulanabilirliği ile de benzersiz bir üründür. Saç dökülmesi, çatlak ve selülit tedaviniz için de dermapen cihazından faydalanabilirsiniz. Hücre yenileme ile cilt dokusunu onarmayı hedefleyen dermapen cihazı ameliyat, kaza gibi olaylardan kaynaklanan yara izleri ve cilt hasarlarının görünümünü büyük oranda iyileştirir. Dermapen ile çoğu cilt rahatsızlıklarını ve cilt kusurlarını giderebilirsiniz.

Kısa Sürede Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Dermapen cihazı ile cilt onarımını desteklemek için ürünü belli bir düzen ve aralıkta kullanmanız önemlidir. Cilt kusurunuzun derinliğine, görünümüne bağlı olarak tedavi süresi değişiklik gösterebilir. Hemen hemen her cilt kusuru için dermapen cihazı yaklaşık olarak 4 ila 6 haftada bir kez kullanılabilir. İstediğiniz sonuca ulaşana kadar belirtilen bu aralıkta dermapen cihazını kullanabilirsiniz. Kolajen üretimini desteklemek için dermapen cihazının bir sonraki kullanımına kadar en az 4 hafta ara vermeniz gerekirken yara ve sivilce lekeleriniz için en az 6 hafta ara vermeniz gerekebilir. Cildinizin kendini yenilemesi için verdiğiniz bu zaman, cilt kusurunuza göre farklılık gösterebilir. Cildinizde ölü derinin atılması ve yeni cilt hücrelerinin oluşması yaklaşık 1 ay süreceği için dermapen uygulaması sonrası cildinizi dinlendirmeniz cilt onarımında önemli bir aşamadır. Dermapen cihazı göz çevresi hariç yüz, boyun, dekolte, kol, bacak, karın gibi birçok alanda kullanılabilir. Doğru dermapen cihazı kullanımı sonrası ilk seansınızdan sonra bile gerçekleşen değişimi fark edebilirsiniz.

Trendyol güvenilirliği ile sahip olduğunuz orijinal dermapen cihazı üzerinde ince boyutlarda fazla sayıda iğneye sahiptir. Cihazın üzerinde iğne bulunması dermapen işleminin büyük bir acı vereceği anlamına gelmez. Evde dermapen cihazı ile cilt bakımınızı gerçekleştirmeyi planlıyorsanız acıya sebep olmamak için hafif dokunuşlarla ve nazik hareketlerle dermapen işlemini tamamlayabilirsiniz. Hassas bir cilde sahip olduğunuzu ve ufak bir acının bile sizi olumsuz etkileyeceğini düşünüyorsanız tedaviniz öncesi acı ve ağrıyı büyük oranda azaltan uyuşturma kremlerinden faydalanabilirsiniz. Uyuşturma kremlerini uygun fiyatlarla Trendyol’da bulabilirsiniz.

Kırışıklık ve Leke Tedavisinde Dermapen İle Yüksek Performans

Kırışıklık ve ince çizgilerin tedavisinine yönelik ısı, ışık ve lazer kullanımını duymuş olabilirsiniz. Günümüz teknolojisi ile geliştirilen dermapen cihazı, cilt bakımınız sırasında ısı, ışık gibi yöntemlerden faydalanmaz. Bu nedenle dermapen kullanımı uzmanlar tarafından güvenli kabul edilir. Evde dermapen cihazı ile cilt bakımınızı gerçekleştiriyorsanız göz çevresinden kaçınmanız önemlidir. Hassas göz çevreniz için dermapen uygulamasını profesyonel dermapen cihazı ve profesyonel cilt bakım ürünlerine sahip bir güzellik uzmanına yaptırabilirsiniz. Dermapen cihazının sahip olduğu mikro iğnelerle gün içerisinde kullandığınız yaşlanmayı önleyici krem ve losyonlarınızın verimliliğini artırabilirsiniz. Böylece cilt bakım ürünlerinizin içerisinde bulunan mineral ve vitaminlerden yüksek performansla yararlanabilirsiniz.

Mikro iğneleme olarak da bilinen dermapen uygulaması yara izi ve cilt kusurlarından kalan izlerin tedavisinde cilt bakım alanında bilinen, performansı en iyi ürünlerdendir. Yara izi ve cilt kusurlarının sebep olduğu izler için lazer gibi maliyetli iz tedavi yöntemleri bulunur. Ancak bu gibi yöntemler maliyetli olduğu için ulaşılabilir değildir. Dermapen cihazı fiyatı Trendyol’da herkesin ulaşabileceği fiyatlarla sizlere sunulur. Kullanmak istediğiniz bölge ve cilt tipinize uygun iğne seçiminizi yaparak evde dermapen cihazı uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Bir güzellik merkezine sahipseniz, Trendyol’da bulunan birbirinden kaliteli profesyonel dermapen cihazı arasından uygun bulduğunuz ürünü edinerek müşterilerinizin memnuniyetini sağlayabilirsiniz.

Dermapen İle Tedavi Edilebilecek İz Türleri

Leke ve yara izi tedavisinde sık kullanılan lazer gibi işlemler koyu ciltler üzerinde istenen performansı veremeyebilir. Dermapen cihazı ile leke ve iz tedavisi koyu ciltler için harika bir alternatiftir. Dermapen’i yara izinde bulunan boşluklara dolgunluk kazandırmak ve lekelerin rengini açmak için neredeyse tüm cilt tipleri tercih edebilir.

Sivilce ve yara izleri genel olarak hipertrofik, atrofik ve kontraktür olarak 3 gruba ayrılır. Hipertrofik izler, cildin aşırı kolajen üretmesi ile cilt üzerinde oluşan kabarık görünümlere denir. Bu kabarık görünümler yanlış bir tedavi ile daha fazla büyüyebilir, bu nedenle dermapen cihazının hipertrofik sivilce izlerinde kullanımı uzmanlar tarafından önerilmez. Hipertrofik iz tedaviniz için cilt doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemlerine yönelmeniz cilt sağlığınız açısından önemlidir. Atrofik izler ise cilt üzerinde belki de en yaygın rastlanan irili ufaklı boşluklardan oluşan izlerdir. Girintili yapısının yanı sıra koyu lekelere de sahip olabilirler. Atrofik izler için profesyonel dermapen cihazı ile bir uzmanın tedaviyi gerçekleştirmesi yüksek performans alımı ve olası risklerden kaçınmak için önemlidir. Uzman ellerde dermapen uygulaması ile atrofik sivilce izlerinin büyük oranda görünümü azaltılabilir. Kontraktür izler ise yara ve yanık sonrası oluşan cildin derin katmanlarına işlemiş olan izlerdir. Cildin birkaç katmanı yara ve yanıktan etkilenmiş olabileceği için kontraktür izlerin tedavisi için alanında uzman bir doktordan destek alabilirsiniz. Bu üç iz içerisinde bulunan atrofik izler dermapen uygulaması için uygun olandır. Dermapen cihazı ile iyileştirme yolunda uzmanlar diğer izlere nazaran atrofik izleri tercih eder. Yapılan araştırma ve deneyimler sonucu atrofik izlerin mikro iğneleme işlemine olumlu yanıt verdiği görülür.

Evde Dermapen Uygulaması

Cildinize kolajen desteği ve teşviği sağlamak için evde dermapen cihazı ile cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Mevcut cilt bakım rutininize dahil ettiğiniz dermapen cihazı ile kullandığınız ürün emilimi yaklaşık bin kat artabilir. Bu sayede cilt bakım ürünlerine yaptığınız yatırımın karşılığını alabilirsiniz. Evde dermapen cihazı ile cilt bakım uygulaması daha önce bu ürünü kullanmayanlar için zor görünebilir. Dermapen uygulamasını evde gerçekleştirmek için birkaç püf nokta size yardımcı olabilir. Dermapenin sahip olduğu bir mikro iğneli silindir, cilt bakımınız için bir C vitamini serumu cilt bakımınızı gerçekleştirmeniz için sahip olmanız gereken ürünlerdir. Yalnızca iki ürüne sahip olarak güzellik merkezlerinde oldukça maliyetli olan cilt bakımınızı düşük maliyetle evde kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Başlamadan önce dermapen silindirinin steril olduğundan emin olmanız gerekir. Dermapen cihazını çamaşır suyu veya benzeri bir dezenfektanla yıkayıp bol duru su ile durulayabilirsiniz. Cildinizde kullanacağınız cihazın temiz olması kadar cildinizin de uygulama öncesi kir ve makyajdan arınmış olması önemlidir. Uygulama yapacağınız bölgeyi cildinize uygun bir temizleyici ve su ile temizleyebilirsiniz. Dermapen cihazı ile uygulama yapacağınız bölgeyi kısımlara ayırabilirsiniz. Bu sayede uygulama yaptığınız ve yapmadığınız bölgeleri kolayca ayırt edebilirsiniz. Evde dermapen cihazı üzerinde bulunan silindiri uygulayabileceğiniz her yönde ayırdığınız bölgeler üzerinde hafifçe gezdirebilirsiniz. Her bölge için dermapen cihazını 10 ila 20 kez kaydırmak yeterli olur. İşlem sonrası yüzünüzde kızarıklık ve ufak kanamaların oluşması normaldir. Yüzünüze dermapen cihazı gerçekleştirdiğiniz ile cilt bakımınızı tamamladıktan sonra C vitamini içeren serum ve nemlendiriciler uygulayabilirsiniz. C vitamini içerisinde bulunan minerallerle dermapen cihazı ile açılan gözenekleri onarıp cildinizi destekler.

Evde Dermapen Uygulaması Öncesi Hazırlık

Evde dermapen cihazı kullanmayı planlıyorsanız kullanım öncesi bazı ön hazırlıklar yaparak cildinizi işleme hazır hale getirebilirsiniz. Uzmanlar sivilce ve akne tedavisi için oral yolla tedavi gören bireylerin bu süreçte dermapen kullanımından kaçınmasının uygun olduğunu belirtmiştir. Akne ve sivilce gibi cilt kusurları için aldığınız tedavinin bitiminden 3 ila 6 ay sonra doktor tavsiyesi ile evde dermapen cihazı kullanılabilir. Evde dermapen cihazı kullanımından en az 12 saat önce uygulama yapacağınız bölgede asit içeren ürünler ve tüy dökücü gibi kimyasal ürünler kullanmamanız önemlidir. Bu gibi ürünleri uyguladıktan sonra dermapen uygulaması ile cildinizde cilt kusurlarına yol açabilirsiniz. Uzun süre güneşe maruz kaldıysanız veya bronzlaşmak için bir güzellik merkezine gidiyorsanız dermapen uygulaması sizin için uygun olmayabilir. En az 48 saat öncesinde bu gibi cildinizi yorabilecek unsurlardan uzak kalmanız tavsiye edilir. Özellikle cildinizde güneş yanığı bulunuyorsa evde veya profesyonel cilt bakım merkezinde dermapen uygulaması yaptırmanız bazı yan etkilere sebep olabilir. Cildinize zarar verebilecek bu unsurlardan uzaksanız cildinizi evde dermapen cihazı kullanımı için hazırlayabilirsiniz demektir. Dermapen uygulaması için cildinizin nemli ve temiz olması yeterlidir. Mikro iğnelere sahip dermapen cihazınızın başlığını dezenfekte ederek uygulamaya hazırlanabilirsiniz. Cihazınızın temizliği cildinizde herhangi bir iltihap oluşturmamak açısından önem taşır. Dermapen cihazınızı yeni almış ve paketini ilk defa açmış olsanız bile cihazı sterilize etmekte fayda vardır. Kir ve makyajdan arındırdığınız cildiniz dermapen uygulaması için hazırdır. Cildinizi yıpratmayacak nazik ve hafif hareketlerle dermapen cihazını kullanabilirsiniz.

Evde Dermapen Uygulaması Sonrası Cilt Bakımı

Dermapen cihazı ile yaptığınız cilt bakımınızdan sonra bu işlemi evde veya güzellik merkezinde yapmanız fark etmeksizin doğal olarak cildinizde kızarıklıklar oluşur. Oluşan kızarık ve ufak kanamalar birkaç uygulamadan sonra azalır. Dermapen uygulaması sonrasında cildinizde oluşan kızarıklıklar üzerine makyaj ve benzeri kimyasal ürünler kullanmak açılmış gözeneklerinizi tıkayacağı için cilt kusurları oluşumuna sebebiyet verebilir. Kızarıklıklar ilk 12 saat içerisinde kendiliğinden geçer. Cildinizi yatıştırmak için doğal içerikli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Dermapen uygulamasından sonra 72 saat geçmeden havuz, deniz veya spor gibi terlemeye sebep olabilecek aktivitelerin yapılmaması uzmanlar tarafından tavsiye edilir. 72 saati tamamladıktan sonra bu tarz faaliyetlerinize devam edebilirsiniz. Farklı iğne boyutlarına sahip dermapen cihazı cildi uygulama sonrası güneş ışınlarına karşı duyarlı hale getirebilir. Dermapen cihazı kullanımı sonrası güneşe maruz kalmak cildinizde koyu lekelere neden olabilir. Bu sebeple güneş ışığına maruz kalabileceğiniz her an yüksek koruyuculuğu olan bir güneş kremi kullanmanız cilt sağlığınız için uygun olur. Dermapen cihazı, cildi onarma temelli bir ürün olduğu için cilt üzerindeki kolajen miktarını artırması hedeflenir. Dermapen uygulamasından birkaç hafta sonra pürüzsüz, ışıltılı ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Cilt sağlığınızın ve güzelliğinizin kalıcı olması için uzmanlar tarafından dermapen uygulamasının 4 ila 6 hafta sonra tekrarlanması önerilir.

Güvenilir Dermapen Aletleri Trendyol'da!

Dermapen cihazı başlığında içerdiği mikro iğneler ile cilt üzerinde hafif gözenekler açarak cildin kendini onarması için cildi teşvik eder. İğnelerin neden olduğu küçük gözenekler ve oluşan yaralar cildin yeni kolajen üretimini destekler. Cildin kolajen üretiminin cilt üzerinde gözle görülür etki sağlaması için cildinize üç ila altı ay arasında zaman tanımanız gerekebilir. Düzenli aralıklarla uyguladığınız dermapen uygulaması ile kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Dermapen cihazı cildin kolajen üretimini destekleyerek sıklıkla cilt tedavisinde kullanılır. Ancak dermapen kalıcı makyaj cihazı ile kaş doldurma, dudak belirginleştirme, kirpik boyama gibi işlemler de yapılabilir. Dermapen kalıcı makyaj cihazı kullanımı için bir uzman desteği almanız olası riskleri önlemede önemlidir.

Dermapen uygulamasında daha büyük iğnenin kullanılması daha büyük ve hızlı olumlu sonuç alma gibi anlamlara gelmez. Dermapen cihazında kullanılacak iğne boyutunun cihazı kullandığınız bölge ve onarılmak istenen cilt kusuru dikkate alınarak seçilmesi doğru olur. Dermapen mikro iğne silindirinde bulunan iğnelerin her kullanım sonrası temizlenmesi ve yaklaşık 15-20 kullanım sonrası iğnelerin yenilenmesi cilt sağlığı açısından tavsiye edilir. Dermapen cihazından yüksek performansta verim almak ve cilde uygun olmayan dermapenler ile cildinize zarar vermemek için edindiğiniz dermapen cihazının kalitesi oldukça önemlidir. Dermapen cihazı fiyat ve performansında güvenilir alışveriş için Trendyol’u tercih edebilirsiniz. Evde dermapen cihazı edinebilirken güzellik merkezlerinde kullanmak üzere de profesyonel dermapen cihazı edinebilirsiniz. Dermapen cihazı içerdiği iğneler ile çeşitliliğe sahiptir. Trendyol’da tüm dermapen çeşitlerine ulaşabilir ve seçiminizi kolaylaştırmak için dermapen cihaz yorumları, dermapen cihazı tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz. Dermapen uygulaması öncesinde kullanabileceğiniz cilt temizleyicilerine ve dermapen sonrası kullanabileceğiniz cilt bakım ürünlerine de Trendyol’dan kampanyalı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Cilt bakım ürünlerinizden yüksek performans ve verimi almak için vakit kaybetmeden Trendyol’un size özel fiyatlarla sunduğu dermapen cihazlarını edinebilirsiniz.