placeholder
"

Direksiyon Kılıfı

" araması için 76977 sonuç listeleniyor

Direksiyon Kılıfı

Günlük yaşantıda ev ve iş arasındaki koşuşturma sırasında çok fazla vakit geçirilen yerlerin başında özel araçlar gelir. Bu nedenle özel araçlar hayatta çok büyük bir yer kaplar. Sık vakit geçirilen her alan gibi, araçların da dekorasyonu çok önemlidir. Araçlarınızda oluşturduğunuz dizaynın konforu, estetik olarak stilinize uygunluğu gün boyunca modunuzu etkileyecek önemli faktörlerdir. Aracınızda size uygun olmayan bir düzenleme, sizi ister istemez etkiler. Aracınız içerisinde yapacağınız düzenlemelerde oldukça önemli bir yer tutan faktörlerden biri de oto direksiyon kılıfı ve sahip olduğu özelliklerdir. Herkesin sahip olduğu zevk, tarz, araç tipi birbirinden farklıdır. Farklı araçlar ve farklı zevkler için farklı bir direksiyon kılıfı seçimi yapılır. Bu sebeple seçim yaparken farklı model ve tasarımları inceleyerek dikkatli bir seçim yapmak gerekir. Farklı araç modellerinin sahip olduğu direksiyonun boyutu da farklı olur. Bazı araba modellerinin direksiyonları kalın ve geniş olabilirken bir kısım modeller daha ince ve küçük direksiyonlara sahip olabilir. Bu nedenle seçim yaparken araç modeli ve direksiyonun boyutlarını göz önünde bulundurmak faydalı olur. Örneğin kamyon direksiyon kılıfı daha büyük bir boyuta sahip modellerdendir. Tercih edilecek direksiyon kılıfı seçimi için önemli olan kriterlerden bazıları kılıfın kullanım rahatlığı, kalitesi, dayanıklılığı ve estetik açıdan dış görünüşüdür. Bu kriterleri göz önüne almak kendinize uygun kılıfı seçmenizi sağlar. Bu sebeple bu kriterlere dikkat ederek seçim yapılmadığı takdirde üründen alacağınız verim düşer. Araba direksiyon kılıfı seçerken kalite ve rahatlık sağlandıktan sonra kılıfın stili seçilir. Direksiyonda kullanılacak kılıfın stili aracın içerisindeki dizaynı çok değiştirir. Kılıfın renginin tonu, koltuk kılıflarıyla uyumu gibi dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Daha dinamik ve dikkat çekici tonlardan hoşlananlar için kırmızı, pembe, mavi benzeri renkler uygun olabilir. Bu tür renkler araca daha yüksek enerjili bir hava katar. Daha doğal ve nötr renklerden hoşlananlar için bej, kahverengi, siyah gibi klasik renkler tercih edilebilir. Bu tür renkler araçta çok fazla dikkat çekmez ve daha sakin bir hava yaratır. Direksiyon kılıfları sık satın alınması beklenen ürünler değildir. Bir kere satın alınan kılıfın uzun süreler kullanılması beklenir. Bu sebeple kaliteli bir ürün seçmek çok önemlidir. Yıllarca sizinle birlikte kalacak, dayanıklı ve yüksek kalitede direksiyon kılıfları sayısız seçenekle birlikte Trendyol sayfalarında bulunur. Siz de bu sayfalara göz gezdirerek stilinize ve aracınıza en uygun kılıf modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Birbirinden Şık Direksiyon Kılıfı Modelleri

Araçların dekorasyonundaki temel ögelerden biri olan direksiyon kılıfı modelleri oldukça kalabalık bir seçenek skalasına sahiptir. Bu seçeneklerin tümü birbirinden farklı modellere ve stillere sahiptir. Bu sayede herkesin istek ve ihtiyacını karşılayacak bir model bulabilmek son derece kolaydır. Farklı kumaşlara sahip kılıf modelleri bulunur. Farklı kumaşa sahip modellerin farklı özellikleri vardır. Süet direksiyon kılıfı sahip olduğu kumaş dolayısıyla yıkanmaya uygun değildir. Kullanım sırasında kirlenmesi durumunda silinerek temizlenmesi doğru temizleme şeklidir. Ayrıca bu kumaşa sahip kılıflar genellikle terletmez özelliğe sahiptir. Terletmez olması sayesinde bu kılıflar çok sıcak bölgelerde ve yaz günlerinde son derece kullanışlı olur. Silikon direksiyon kılıfı modelleri direksiyonun kendi dokusuna karışan bir materyale sahiptir. Bu tür modellerde yine silinerek çok kolayca temizlenebilecek modellerdir. Silikon kılıflar daha ince ve esnek bir yapıya sahiptir. Bu sayede direksiyonda fazladan kalınlık oluşturarak rahatsız edici bir görüntü oluşturmaz. Ayrıca bu tür modeller kaydırmaz özelliğe sahiptir ve bu sayede kullanımı çok rahattır. Silikon materyal kokusuzdur ve kullanıcıya rahatsızlık vermez. Karbon direksiyon kılıfı son derece hafif olmakla birlikte aynı zamanda oldukça dayanıklıdır. Bu tür direksiyon kılıfları uzun yıllar kullanıma uygundur. Hafifliği ve kaydırmaz dokusu sayesinde kullanımı son derece konforludur. Çok uzun süreli kullanımlarda dahi ellerinizde koku yapmaz. Spor direksiyon kılıfı modelleri son derece klasik ve nötr modellerdendir. Bu tür modeller genellikle herkes tarafından beğenilen ve her tarza uyum sağlayan modellerdendir. Ayrıca peluş direksiyon kılıfı ilginç ve dikkat çekici modeller de mevcuttur. Bu tür modeller aracınıza daha genç ve eğlenceli bir hava katar. Tüylü direksiyon kılıfı da benzer bir üründür. Fakat bu model daha sakin ve daha doğaldır. Farklı renklerde kılıflarda bulunur. Pembe direksiyon kılıfı gibi daha dinamik ve enerjik renklere sahip ürünler araçlarında daha canlı ve genç bir hava isteyenler için oldukça uygundur. Bu tür ürünler gün içerisinde modunuzu yükseltecek ürünlerdir. Daha doğal ve arka plana karışan ürünlerden hoşlananlar için bej direksiyon kılıfı doğru bir seçim olur. Bu renklere sahip ürünler genellikle araca daha klasik bir hava katar. Direksiyon kılıfının ön plana çıkan bir model olmasını isteyenler için daha süslü direksiyon kılıfı modelleri de bulunur. Dikişli direksiyon kılıfı direksiyon üzerine dikilerek kullanılan bir modeldir. Bu tür modeller direksiyon üzerinde sabit kalır ve direksiyondan kayma, çıkma gibi bir risk içermez. Bu sebeple bu tür modeller daha güvenilir modellerdir. Bisiklet direksiyon kılıfı gibi çok daha farklı amaçlar için kullanılan ürünler de ayrıca Trendyol sayfalarında bulunur. Siz de Trendyolda kısa bir inceleme sonucunda istediğiniz modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kaliteli ve Konforlu Direksiyon Kılıfları

Kılıf modellerine bakıldığında kullanıcıların sayısız seçeneğe sahip olduğu görülür. Tüm bu modeller birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Bu tasarımların tümü farklı araçlara, zevklere ve isteklere hitap eden özelliklere sahiptir. Fakat bu özelliklerin arasından oldukça önemli olanlardan biri de kılıfın kalitesidir. Kılıfın kalitesi dayanıklılığını ve kullanım ömrünü belirleyen temel bir faktördür. Kılıfın üretildiği kumaş kalitesini belirleyen önemli unsurlardandır. Farklı kumaşlar farklı işlevlere ve özelliklere sahiptir. Kullanım şekli kumaştan kumaşa değişiklik gösterecektir. Nubuk direksiyon kılıfı son derece dayanıklı modellerden biridir. Bu tür kumaşa sahip modeller uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Ayrıca kaydırmaz özelliği olan nubuk kumaşlardaki modellerin kullanımı da son derece rahattır. Kullanım rahatlığı açısından size büyük avantaj sağlayan ürünlerden biri de sarmalı direksiyon kılıfı olur. Bu model direksiyonunuza yerleştirildikten sonra uzun bir süre sizin istediğiniz şekilde kalır. Direksiyondan kayıp kullanım sırasında size zorluk yaşatmaz. Kaliteli direksiyon kılıfı özelliklerinden biri de sahip olduğu aksesuarların dayanıklılığıdır.Taşlı direksiyon kılıfı gibi son derece dikkat çekici ürünlerin sahip olduğu aksesuarlar kısa bir süre sonunda bozularak kötü bir görüntü oluşturmaz. Bu modelde kullanılan taşlar el işçiliğiyle teker teker yerleştirilmiştir ve dökülmez ya da bozulmaz. Zarif görüntüsünü uzun bir süre korur. Direksiyon kılıfı ipi de kalitesi önemli materyallerdendir. Bu materyalin kaliteli ve dayanıklı olması ürünün kullanım vadesini iyice uzatır. Renkli direksiyon kılıfı modellerinde kullanılan boyalar da son derece kalitelidir. Kullanılan boyaların kanserojen veya zehirli olmaması dolayısıyla bu tür kılıflar da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ayrıca boyaların kalitesi sayesinde kılıfın rengi solmaz ve canlı görüntüsünü uzun bir süre korur. Deri direksiyon kılıfı da oldukça klasik fakat aynı zamanda da dayanıklı bir modeldir. Bu tür bir model güvenli tercihlerdendir ve çoğu kişiyi son derece memnun eder.

Direksiyon Kılıfı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Direksiyon kılıfı satın alınırken dikkate alınması gereken birbirinden farklı birçok unsur vardır. Bunlar üretildiği materyalin türü, rengi, tasarımı, ek işlevsel özellikleri gibi unsurlardır. Direksiyon kılıfının üretildiği materyal diğer birçok özellik için de belirleyicidir. Ürünün sahip olacağı kaymazlık, terletmeme, kolay temizlenme ve rahat kullanım gibi özelliklerinin tümü ürünün üretildiği materyalden etkilenir. Kadife direksiyon kılıfı son derece kaliteli bir modeldir. Kadife kumaş kılıfın sabit durmasını kolaylaştırır ve ürüne kaymaz özellik sağlar. Bu tür kadife materyalden üretilmiş modeller uzun vadede son derece dayanıklıdır ve kolay kolay zarar görmez. İnce deri direksiyon kılıfı hafif ve fazlalık gibi hissettirmeyen bir modeldir. Deri kılıfların ortak özelliklerinden olan dayanıklılıkla birlikte tüm diğer ince direksiyon kılıfı modelleri gibi direksiyonda fazladan kalınlık yaratarak kötü bir görüntü oluşturmaz. Seçilecek ürünün rengi tarzını belirleyen önemli öğelerdendir. Ürünün rengi aracınıza kattığı havayı kolayca değiştirebilir. Arka plana karışmayan, ön plana çıkan canlı renkteki ürünleri tercih edenler için kırmızı direksiyon kılıfı tarzlarına uyacak modellerden olabilir. Ayrıca bu tarz dikkat çekici ürünlerin mavi direksiyon kılıfı gibi farklı seçenekleri de bulunur. Bu sayede herkes kendine uygun renkte bir ürün bulabilir. Eğer daha sakin ve arka plandan fazla bağımsız olmayan, sakin renklerden hoşlanıyorsanız bej, kahverengi gibi doğal tonlara yönelebilirsiniz. Siyah renk ise klasik bir tarza sahip olanlar için güvenli bir tercih olur. Bu tarz tonlar aracınızdaki diğer dekorasyon öğeleriyle uyum sağlama konusunda zorlanmayacağınız tonlardır. Bu tarz tonlar uyumsuzluk veya karşıtlık gibi bir durum riskini engeller.

Direksiyon Kılıfı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Direksiyon kılıfları bir kere satın alındıktan sonra çok uzun süre kullanılması beklenen ürünlerdir. Bu sebeple direksiyon kılıfı seçimi yapılırken kaliteli bir ürün seçimi yapmak son derece önemlidir. Direksiyon kılıfınızın kullanım vadesini etkileyen bir durum da bakımıdır. Ürününüzü uygun yolla temizlemeniz, aracınıza uygun kılıfı seçmeniz gibi eylemler ürününüzün kullanım süresini uzatır. Tüm bunların temelinde dikkat etmeniz gereken kısım kılıfınızın üretildiği materyaldir. Kumaş direksiyon kılıfı yıkanabileceği için kirlenmesi durumunda kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Geçmeli direksiyon kılıfı gibi kolayca takıp çıkarılabilen kılıflar bu işlemi son derece hızlı ve kolay hale getirir. Kumaştan üretilmiş modeller her ne kadar yıkanabilir olsa da yıkanılan suyun sıcaklığına dikkat edilmelidir. Fazla yüksek sıcaklıktaki sular her ne kadar kaliteli olursa olsun ürüne zarar vererek kullanım süresini düşürür. Silikondan üretilmiş kılıflar ise silinerek çok kolay ve hızlı bir şekilde temizlenebilir. Bu sayede kılıfınızı direksiyondan çıkarmanız gerekmez. Kadife ve süet yıkandığı durumda zarar görebilecek modellerdir. Bu sebeple bu modelleri de silerek temizlemek daha uygun olur. Örme direksiyon kılıfı kolaylıkla sabitlenen ve çok fazla hareket etmeyen kılıflar bu özellikleri sayesinde zarar görmekten korunurlar. Ayrıca kullanım sırasında zorluk çıkarmayarak rahat bir kullanım sağlarlar. Ürün seçimi sırasında boyutuna dikkat edilmelidir. Her araçtaki direksiyon boyutu farklıdır. Fazla dar kılıflar kısa sürede yırtılabilirken fazla bol kılıflar ise kullanım sırasında direksiyonun üzerine oturmayacağı için kayarak kullanımı zorlaştırır. 36 cm yumuşak direksiyon kılıfı gibi modeller genellikle çoğu direksiyona uyacak ortalama modellerdir. Ortalama boyutlarda bir direksiyonunuz varsa bu tarz bir ürün gayet uygun bir seçim olur. Trendyol sayfalarında bulunan direksiyon kılıfları sık bakım gerektirmeyen uzun bir kullanım süresine sahiptir. Seçeceğiniz ürünleri sorun yaşamadan çok uzun bir süre kullanabilirsiniz.

Direksiyon Kılıfı Fiyatları

Direksiyon kılıfı seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de fiyattır. Direksiyon kılıfı fiyatları farklı birçok faktörden etkilenir. Bunlardan bazıları kılıfın üretildiği materyal, dayanıklılığı, tasarımı, ek işlevsel özellikleri gibi faktörlerdir. Trendyol’da bulunan direksiyon kılıflarının tümü yüksek kalite materyallerden üretilir. Bu nedenle direksiyon kılıfları yıllarca kullanılabilir ve uzun vadede cebinizi yormaz. Direksiyon kılıfı ipi fiyatlara etki eden faktörlerden biridir. Direksiyon kılıfının ipinin kalitesiz olması ürünün direksiyona sabitlendikten kısa bir süre sonra sökülmesine ve zorluk çıkarmasına sebep olur. Bu sebeple kaliteli iplere sahip kılıflar tercih edilmelidir. Örgü ipli direksiyon kılıfı son derece dayanıklı olan modellerdendir. Sökülme yapmaz ve uzun bir süre zarar görmeden kullanılabilir. Farklı tasarıma sahip direksiyon kılıflarının fiyatları da değişir. Çift renk direksiyon kılıfı gibi ön plana çıkan renklere sahip ürünlerin tümü yüksek kalite boyalarla renklendirilir. Boyaların kalitesi ve dayanıklılığı sayesinde bu ürünlerin rengi uzun süre solmaz ve rahatsız edici bir görüntü yaratmaz. Ayrıca bu boyalar kanserojen veya alerjen değildir, kullanıcıya zarar vermez. Direksiyon kılıfı seti gibi içeriğinde birden fazla ürün bulunan modeller daha uygun fiyatlara denk gelebilir. Araca özel direksiyon kılıfı gibi özel tasarım ürünlerin fiyatı diğerlerine göre daha yüksek olabilir. Fakat bu modeller aracınıza özel olduğundan aracınızın tüm özelliklerine uyum sağlar. Kullanım sırasında bu tarz bir üründen alacağınız verim son derece yüksek olur. Kış aylarında oldukça avantajlı olan ısıtmalı direksiyon kılıfı sahip olduğu özellikler dolayısıyla standart direksiyon kılıflarına göre farklı fiyatlara sahiptir. Trendyol yüksek kalite ürünleri uygun fiyatlarda çeşitli seçeneklerle birlikte size sunar. Trendyol’daki tüm ürünler kalitesinden bir şey kaybetmeden uygun fiyatlarla satışa sunulur. Sayfalardaki filtreleme özelliği sayesinde bütçe alt ve üst sınırınızı belirleyerek bütçenize uygun ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Trendyol’da Direksiyon Kılıfları

Online alışveriş siteleri arasında kullanıcılar tarafından sevilerek ve güvenle kullanılan alışveriş sitesi Trendyol uygun fiyatlarla yüksek kaliteyi bir araya getirerek tüm kullanıcılarını memnun edebilmeyi hedefler. Diğer kategorilerle aynı şekilde direksiyon kılıfı kategorisinde de sayısız çeşit vardır. Şeffaf lastikli direksiyon kılıfı gibi işlevsel olarak farklı özelliklere sahip ürünler mevcut olduğu gibi estetik açıdan farklı ürünler de bulunur. Trendyol klasik deri direksiyon kılıflarından, simli direksiyon kılıfı modellerine kadar uzanan geniş bir ürün skalasına sahiptir. Bu özelliği sayesinde çok farklı tarzlara ve zevklere sahip kullanıcılara ulaşmayı hedefler. Direksiyon kılıfının yanı sıra direksiyon vites kılıfı gibi ek aksesuarlar da kolayca bulunabilir. Direksiyon kaplama da yine kolaylıkla bulabileceğiniz ürünlerdendir. Trendyol’da bulunan tüm kılıf modelleri uzun vadede kullanıma uygundur. Dikme direksiyon kılıfı direksiyona yerleştirildikten sonra uzun süre sabit kalır. Bu tarz ürünler çok dayanıklı oldukları için kullanıcılar yırtılma veya sökülme gibi bir durumla karşılaşmazlar. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda Trendyol müşteri temsilcilerinden yardım alabilirler. Trendyol için müşteri memnuniyeti birinci plandadır ve olumlu olumsuz tüm geri dönüşler dikkatle ve titizlikle incelenerek geri dönüş sağlanır. İade ve ürün değişimi Trendyol’da kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz işlemlerdir. Direksiyon kılıfı seçimi yaparken ürün açıklamalarını okuyarak ürünlerin size ve kriterlerinize uygunluğu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Trendyol’da bulunan ürünler arasındaki fiyat çeşitliliği sayesinde kendi bütçenize uygun ürün bulmanız gayet kolaydır. Kriterlerinizi ve bütçenizi belirleyerek bu sayfalarda ürün karşılaştırması yapabilirsiniz. Eğer kararsızlık yaşıyorsanız direksiyon kılıfı tavsiye yazılarını okuyarak kafa karışıklığınızı giderebilirsiniz.