placeholder
"

Doktor Oyuncakları

" araması için 3459 sonuç listeleniyor
Özmiş Oyuncak Kartelalı Doktor Seti
Özmiş OyuncakKartelalı Doktor Seti
(21)
Kartelalı Doktor Seti
14 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Doktor Oyuncakları

Doktor Oyuncakları ile Keyifli Anlar

Hem çocukların hem de bebeklerin zihinsel gelişiminin sağlıklı tamamlanabilmesi için oyuncaklarla vakit geçirmesi son derece önemlidir. Hayal dünyasında kendi başına yolculuğa çıkan çocuk, oyuncaklarıyla oynarken bir anlamda geleceğini de inşa eder. Çocuğun bir mesleğe heveslenebilmesi ve mesleği öğrenebilmesi için uygun oyuncaklarla oynaması gerekir. Oyuncak doktor seti, çocukların vakit geçirmekten en çok hoşlandığı çeşitlerden bir tanesidir. Birçok oyuncak çeşidinden oluşan doktor oyuncakları çocuğunuzun mesleği öğrenmesine ve heveslenmesine katkı sağlar. Bazı ürün seçenekleri sadece steteskop, makas, ateş ölçme cihazı vb. doktor malzemelerinden oluşur. Bazılarında ise erkek ya da kadın bebek doktor bulunur. En gerçekçi halin yansıması olan doktor oyuncağı çeşitleri ile çocuğunuz sizi ya da arkadaşlarını muayene etmeye çalışır. Bu sayede uzun süre oyuncaklarının başından ayrılamayarak yaratıcı oyunlarla zaman geçirir. İlgi çeken ürünlerden bir tanesi de kostümlü doktor oyuncakları seti modelleridir. Rengarenk malzemelerden oluşan ürün seçenekleri doktor kostümü ile bir kutuda toplanır. Çocuğunuz doktorculuk oynarken önlüğünü de giyerek daha gerçekçi bir deneyimi yakalar. Oyuncak doktor eşyaları çocuklar için uygun olan kaliteli malzemelerden üretilir. Çocuğunuzun oyun oynarken herhangi bir zarar görmesini engelleyen yumuşak ve plastik madde kullanılır. Çocuğunuz tek başına oynarken bile kafanızda herhangi bir soru işareti bırakmayan ürün seçenekleri genellikle kutusu ile birlikte satılır. Tüm doktor malzemelerini bir kutuda toplayabilir, çocuğunuz yeniden oynamak istediğinde çıkarabilirsiniz. Ürün seçeneklerinin kutulu olmasının bir diğer avantajı da kaybolmayı engellemesidir. Çocuğunuz sık sık oyuncaklarını kaybediyorsa doktor oyuncaklarını bir kutuda muhafaza ederek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genel olarak her yaştan çocuğun oynayabileceği oyuncak çeşitlerinden bazılarında yaş ibaresi bulunur. Özellikle küçük yaştaki çocuklar için yutma riskinin olduğu parçalara sahip oyuncaklar uygun değildir. Bu nedenle ürünün hangi yaş grubu için uygun olduğunu incelemeniz oldukça önemlidir. Ayrıca, güvenilir ve bilinen bir markadan doktor oyuncağı satın almanız gerekir. Bazı ürün çeşitlerinin üretiminde zararlı maddeler kullanılır. Çocuğunuzun bu tarz maddelerle temas etmesi sağlığını riske atabilir. Sayfa üzerinden güvenilir ve ekonomik birçok doktor oyuncağı çeşidine göz atabilirsiniz. Yüzlerce seçenek arasından bütçenize ve çocuğunuza hitap eden ürünü sepete ekleyebilir, yüz gülümseten alışveriş yapma imkanı elde edebilirsiniz.

Yaratıcı ve Kaliteli Doktor Oyuncağı Çeşitleri

Doktor oyuncakları parça sayısına, markasına, rengine ve uygun olan yaş grubuna göre kategorilere ayrılır. Hem kız hem de erkek çocuklarına hitap eden doktor çantası oyuncak çeşitleri ilgi çekici parçaları sayesinde eğitici oyun oynamaya imkan tanır. Çocuklar, sıradan oyuncaklarla geçireceği zamanı doktor oyuncakları ile geçirerek yaratıcılığını korur. Yapılan araştırmalara göre; oyuncaklarla oynayan çocukların ileride daha yaratıcı olduğu görülür. Buna göre çocuğun oyuncaklarla oynaması hem sosyalleşmesine hem de hayal gücünün gelişmesine katkı sağlar. Oyuncakların parçaları 9, 10, 11, 16 başta olmak üzere farklı sayılara sahiptir. Parça sayısının çok olduğu doktor oyuncak malzemeleri daha gerçekçi ve yaratıcı oyunlar oynanmasını sağlar. Çocuk, doktor oyuncaklarının içinde bulunan malzemelerin ne işe yaradığını öğrenerek hayal gücünün sınırlarını zorlar. Oyuncakların ilgi çeken özelliklerinden bir tanesi de markasıdır. Piyasada birçok oyuncak markası bulunur. Bilinen ve güvenilir markalar kaliteli ürünlere imzasını atar. Oyuncakların boya kalitesinden yapımında kullanılan malzemeye kadar her detay itina ile düşünülür. Bu sayede çocuğunuz oyuncakları ile oynarken kafanızda herhangi bir soru işareti olmaz. Eğer kalitesiz ya da bilinmeyen oyuncak firmalarından ürün alırsanız zararlı maddeler çocuğunuzun sağlığını riske atabilir. Bazı doktor oyuncağı çantası çeşitleri muayene etme amacı ile oynanır. Çocuğunuz arkadaşları ile ya da sizinle birlikte doktor edasında oyunlar oynar. Çocuğunuzun oyun oynarken doktorluğu öğrenebilmesi için ona destek olabilirsiniz. Çocuk, oyuncaklarını kullanırken sırtınızı ya da kalbinizi dinlemek isteyebilir. Onunla birlikte oyun oynarken öksürerek ya da hapşırarak vakit geçirebilirsiniz. Ameliyat oyunları oynanabilecek setler gerçek malzemelerin çocuklar için uygun hale gelmesinden oluşur. Doktor ameliyat oyuncağı makar, şırınga, gözlük başta olmak üzere bir çantada olması gereken her şeye sahiptir. Çocuğunuz doktorluk mesleğini öğrenirken eğlenceli vakit geçirir. Çünkü oyun oynamak çocuklar için geleceğin perdesini aralar. Ayrıca, ailesi ve arkadaşları ile oyun oynayan çocuk sosyalleşerek ikili ilişkilerini geliştirmeyi öğrenir. Oyuncak setlerinin çantalı modelleri taşıma esnasında kolaylık sağlar. Bu sayede oyuncakları istediğiniz yere götürerek rahatlıkla taşıyabilir. El göz koordinasyonunun gelişmesini sağlayan ürün seçeneklerinin ışıklı ve sesli modelleri bulunur. Oyun oynamayı ilgi çekici hale getirmek isteyen aileler ışıklı ya da sesli ürünlerden alarak, çocuğunun odaklanmasını sağlayabilir. Siz de doktor oyuncaklarını inceleyerek çocuğunuzun yaşına, cinsiyetine ya da zevklerine hitap eden ürünü seçebilirsiniz.

Doktor Oyuncağı Fiyatları

Lisanslı doktor oyuncakları çocukların en sevdiği çizgi film ya da süper kahraman figürüne sahip çantada satışa sunulur. Karaktere özel olarak tasarlanan doktor oyuncaklarının ilgi çeken çantalar, hem kız hem de erkek çocuklarının beğeneceği özelliklere sahiptir. Kızların ilgisini çeken Barbie doktor çeşitleri, bavuk ya da el çantasında taşınabilme özelliğine sahiptir. bavul şeklinde taşınabilir olması çocuğunuzun hastalara daha hızlı şekilde yetişebilmesine imkan tanır. Özel olarak tasarlanan çanta tasarımı Barbie bebek resimleri ile buluşur. Ortaya kaliteli ve estetik görünüm çıkar. Tekerlekli bavul tasarımı gitmek istenilen yere kolaylıkla ulaşabilmeyi sağlar. Barbie doktor bebek oyuncakları çocuklarını sevindirmek isteyen aileler için de mükemmel bir alternatiftir. Özel günlerde çocuğunuza Barbie doktor oyuncakları arasından seçim yapabilir, güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Hem erkek hem de kız çocuklarına hitap eden ürünlerden bir tanesi de organları tanıtan doktor setleridir. Çocuğunuzun iç organlarının yerini öğrenebilmesini sağlayan doktor setleri sökülüp takılabilme özelliğine sahiptir. Çocuğunuz, organları yerlerine takarken yerlerini öğrenir. Bu sayede sadece eğlenmekle kalmaz aynı zamanda erken yaşta vücudunu tanır. Şarkılı, sesli ve ışıklı doktor oyuncak setleri son derece ilgi çekicidir. Özellikle küçük yaştaki çocuklar bu tarz oyuncaklarla oynarken ilgiyi tek yönde toplar. Şarkılı doktor oyuncakları sayesinde, çocuğunuz muayene ederken şarkı söylemeyi de öğrenir. Sesli doktor oyuncakları ise muayene ya da ameliyat esnasında tepki verme özelliğine sahiptir. Oyuncak bebek ya da hayvan figürlerinin sesli olması sayesinde çocuğunuz eğlenceli zaman geçirir. Oyuncak bebekler sayesinde çocuğunuz taklit yeteneğini geliştirir. Ayrıca, hayvan figürlerinin ses çıkarması sayesinde çocuğunuz hayvanların çıkardığı sesleri de öğrenir. Özellikle bebekler için şarkılı ve sesli oyuncaklar doğru bir seçim olacaktır. Doktor seti oyuncak ışıklı modelleri pille çalışır. Piller, oyuncak bebeklerin gizli bir bölgesine vida ile takılır. Bu sayede çocuğunuz oyun oynarken pillere dokunma ya da yutma riski de oluşmaz. Doktor oyuncak seti fiyatı değişen bütçe aralıklarına sahiptir. Fiyatlar; ürünün markasına, parça sayısına ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Setin içindeki parça sayısı ne kadar büyükse fiyatlar da o doğrultuda artış gösterir. Genel olarak her bütçe aralığına hitap eden ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Fiyatları kolayca sıralayabilir, kısa sürede bütçeniz doğrultusunda alışveriş yapabilirsiniz.

Oyuncak Doktor Eşyası Özellikleri

Çocuklar bebeklik döneminden itibaren oyuncaklarla oynamaya karşı yoğun ilgi duyar. Bebeğin ilgisini çeken oyuncaklar, mavi, sarı, pembe, yeşil başta olmak üzere renk açısından farklı tasarımlara sahiptir. Çocuğunuzun en sevdiği rengi satın alırken ürünün içeriği oyuncaklara da dikkat etmeniz gerekir. Bütün oyuncak setlerinde bulunan steteskop çocuğunuzun oyun oynarken kalp sesini ve nefes alışverişini dinlemesine imkan tanır. Çocuğunuz doktorculuk oyunu oynarken hasta rolünde gelen kişinin üzerine steteskop tutarak muayene eder. doktorculuk malzemelerinin içinde bulunan termometre ateş ölçmeye, şırınga iğne vurmaya, plastik makas yaraları kesmeye, doktor kartları ise yakaya asmaya yarar. Birçok ürün doktor önlüğü ile birlikte gönderilir. Çocuğunuzun bedenine uygun olarak üretilen doktor önlüğü beyaz rengi ile oyun oynamayı daha gerçekçi hale getirir. Oyuncaklar, çocukların yaşlarına uygun olarak kategorilere ayrılır. Eğitici olan bu oyuncaklar çocuğun kavrama becerisinin gelişmesine de katkı sağlar. 3 yaş ve üzeri için birçok oyuncak çeşidi bulunur. Bunlardan bir tanesi de ilk yardım setidir. Gerçek hayattaki ilk yardım setinin oyuncağa dönüşmüş hali olan ilk yardım seti, sıradışı görünümü ile tercih edilir. Çocuğunuz ilk yardım seti sayesinde gerçekçi deneyimi hisseder. Ayrıca, mesleğe karşı ilgi duyarak gelecekte doktorluk mesleğine karşı ilgi duyar. Bazı doktor oyuncakları bebek ile birlikte gönderilir. Doktor bebek oyuncakları, çocuğunuzun bebeğin sağlığını kontrol etmesini sağlar. Çocuğunuz doktor edası ile bebeği kucağına alır, muayene eder ve kalp atışlarını dinler. Bu tarz bebek oyuncaklarının yanakları kızarır, bebek ağlar. Ağlayan bebeğin ateşini ölçebilir, ağzına emzik vererek neşeli kahkahalarını duyabilirsiniz. Bebek oyuncakları, oyuncak bebeğin yanı sıra; steteskop, yara bandı, kaşık, emzik, iğne ve farklı aksesuarlarla birlikte gönderilir. Bebeklerin yanı sıra genç kız ya da genç erkek karakterlerinden oluşan modeller de bulunur. Bu modeller genellikle 20 - 30 cm büyüklüğüne sahiptir. Farklı isimlerle satışa sunulan oyuncakları çocuğunuz muayene ederken üstlerini çıkarabilir, ameliyat edebilir. Bu sayede hayal gücünün sınırlarını zorlayarak yaratıcılığının ortaya çıkmasını sağlar. Çocukların çok sevdiği ürünlerden bir tanesi de hayvan figürleridir. Çocuğunuzun hem doktorluk hem de veterinerlik mesleğine karşı ilgi duyarken, hayvan sevgisinin de aşılanmasını sağlayan ürün seçenekleri sesli ve ışıklıdır. Sevimli hayvanları muayene ederken sesleri duyarken aynı zamanda vücudun bölümlerini de tanıyabilir.

Doktor Oyuncağı Alırken Dikkat Edilecekler

Aileler her zaman çocukları için en iyisini almak ister. Bu doğrultuda oyuncak seçiminde de dikkatli ve özenli seçimlerde bulunurlar. Söz konusu doktor oyuncakları olduğunda ise kaliteli malzemeden üretilen seçimler yapılmalıdır. Oyuncak seçiminde ürünün markasına dikkat edilmelidir. Bilinen ve güvenilir markaların tercih edilmesi son derece önemlidir. Doktor oyuncağının zararlı kimyasallar içermemesi ve kaliteli boya kullanılması gerekir. Kanserojen maddeden üretilen ve güvenilmeyen markalardan uzak durulmalıdır. Ürünün çocuğa uygun olup olmadığı incelenmelidir. Küçük yaştaki bebeklerin oyuncak parçalarını yutma ihtimali olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle küçük çocuklar için büyük parçalı ve yumuşak oyuncaklar tercih edilmelidir. Daha büyük yaştaki çocuklar için oyuncak alınacaksa çocuğun yaş ve cinsiyeti ciddiye alınmalıdır. Genel olarak doktor oyuncakları hem kızlara hem de erkeklere uygun olsa da bazı ürünler salt tek cinsiyet için üretilmiştir. Küçük yaştaki çocuklar için ışıklı ve müzikli modeller uygun olacaktır. Işıklı ve sesli modellerin odaklanmayı kolaylaştırması küçük yaştaki çocuklar için daha uygundur. Doktor malzemesi oyuncak çeşitleri mutlaka çocuğun ilgi alanına uygun olmalıdır. Çocuğun ilgisini çeken renk ve tasarıma uygunluğa dikkat edilmelidir. Oyuncak aşırı büyük ya da ağır olmamalıdır. Çünkü büyük ve ağır oyuncakların çocuğa zarar verme ihtimali düşünülmelidir. Bu doğrultuda çocuğun boy ve kilosu dikkate alınmalıdır. Sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilen oyuncaklar seçilmelidir. Kısa sürede kırılan ya da kopan malzemeler hem bütçenize hem de çocuğunuza zarar verebilir. Bazı oyuncaklar çocuğunuzu korkutabilir. Bu doğrultuda çocuğunuzu korkutmayan ve onun sevimli bulacağı ürünler seçilmelidir. Eğer çocuğunuz yalnız başına oynuyorsa; kardeşi ve arkadaşları yoksa bebekle birlikte verilen doktor oyuncaklarından satın alabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz tek başınayken bile hayal dünyasında yolculuğa çıkar. Ancak, çocuğunuz sosyal biriyse ve etrafında kendisi ile oynayan birileri varsa sadece doktorculuk malzemeleri almanız gerekir. Bu sayede etrafındaki insanlarla vaktini keyifli geçirerek ilişki kurmayı öğrenir. Çocuğunuzun sosyalleşmesini ve ilerleyen zamanlarda kolaylıkla ikili ilişki kurmasını istiyorsanız sevdiği oyuncakları almanız oldukça önemlidir. Çocuğu kendi ya da arkadaşları ile birlikte geçireceği zaman bırakılmalı, bu süre zarfında yönlendirme olmadan oyun oynaması sağlanmalıdır. Bunların yanı sıra ürünün yorumlarına da dikkat edilmelidir. Gerçek kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar değerlendirilmeli, ebeveynlerin fikirleri dikkate alınmalıdır.

Her Yaştan Çocuğa Uygun Doktor Oyuncağı Modelleri

Eğitici oyuncaklar oynamanın çocuklar üzerindeki en önemli faydası çocuğa bilişsel beceri kazandırmasıdır. Çocuk doktor takımı oyuncak ile vakit geçirerek renkleri tanımayı ve problem çözmeyi öğrenir. Çocuk, yaşının ve dil becerilerinin yettiği kadarı ile kendini ifade etmeye ve oyuncakları ile konuşmaya başlar. Çocuk, ister tek başına isterse de arkadaşları ile oyun oynarken mesleğe karşı ilgi duymaya başlar. Birçok araştırma ortaya koymuştur ki büyüyünce iyi yerlere gelen meslek grubundaki kişiler, küçüklükten hayal kurmaya ve kendine yön belirlemeye başlamıştır. Bu nedenle çocuğunuzu yönlendirmeniz ve doktorluk mesleğini sevdirmeniz gerekir. Çocuğunuz ile birlikte oyun oynayarak ve ona hasta taklidi yaparak mesleğe karşı ilgi duymasını sağlayabilirsiniz. Süper doktor oyuncakları çocukların hem sevdiği hem de eğlendiği bir çeşittir. 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan bu oyuncak, ameliyat oyunlarından hoşlanan kişiler için ideal bir seçimdir. Çocuğunuz tek başına, ailesi ile ya da arkadaşları ile birlikte süper doktor oyununu oynayabilir. Oyuncak ses efektleri ile birlikte zenginleştirilmiştir. Bu sayede oyun oynamak hem eğlenceli hem de heyecanlı hale gelmiştir. Oyunda kartlar bulunur. Bu kartlar hangi ameliyatın yapılacağını belirler. Her biri birbirinden eğlenceli olan ameliyat konuları çocuğun dikkatini toplamasını sağlar. Çocuk detaycı ve titiz çalışarak kartta yazan ücreti kazanma şansı elde eder. Pille çalışan bu oyuncakta ameliyat parçaları bulunur. Ailelerin de beğendiği oyuncak, çocuklara hediye olarak verilebilir. Oyuncakların parçalar halinde satılan çeşitleri olduğu gibi figür şeklinde olanları da vardır. Kadın ya da erkek figürlerinin doktor kıyafetine büründüğü figürler ilgi çekici detaylara sahiptir. Çocuğunuzun istediği kız ya da erkek doktor figürlerini inceleyebilirsiniz. Özellikle Barbie çeşitlerinde doktor ya da hemşire çeşitlerini kız çocukları çok sever. Erkek çocukları için ise farklı markalar tarafından satışa sunulan erken doktor figürünü satın alabilirsiniz. Bu oyuncaklar ile oyun oynayabileceği gibi, koleksiyon olarak da saklanabilir. Birçok çocuğun hayallerini süsleyen oyuncaklar Trendyol tarafından satışa sunulur. Trendyol, yüzlerce oyuncak çeşidini ekonomik ve güvenilir fiyatlarla satışa sunar. Alışveriş yaparken kriterlerinizi belirlemeniz ve size hitap eden ürünü sepete eklemeniz yeterlidir. Siz de avantajlardan faydalanmak isterseniz doktor oyuncakları fiyatları arasından bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Alışverişiniz esnasında ürünün puanını, satıcıyı ve fiyatları değerlendirerek güvenli ve memnun edici bir deneyim yaşayabilirsiniz.