"

Dolap Kapağı

" araması için 15581 sonuç listeleniyor

Dayanıklı Malzemelerden Dolap Kapağı Seçenekleri Trendyol'da!

Her evin temel ihtiyaçlarından biri olan dolaplar farklı amaçlar için kullanılır. Evin mutfak bölümünde kullanılan çeşitler, oldukça işlevsel bir yapıya sahiptir. Bu ürünlere tabak, tencere, bardak gibi pek çok mutfak gereci konulur. Yatak odasında yer alan modeller ise giysi ve makyaj malzemelerinin muhafaza edilmesini sağlar. Banyoda bulunan ürünler, çamaşır deterjanı gibi temizlik malzemelerini saklamak için kullanılır. Yaşam alanlarının her bölümünde farklı modeller tercih edilebilir. Ayrıca ev dışında pek çok alanda da bu ürünlerin kullanımına rastlayabilirsiniz. Hastanelerde, ofislerde, okullarda, marketlerde her zaman bu eşyalara ihtiyaç duyulur. Bu mekanlarda görülen farklı modellere sahip ürünler, nesnelerin saklanması ve düzenlenmesi gibi farklı amaçlar dahilinde kullanılır. Ürünlerde bulunan raflar, kapaklar ve kulplar bütünün parçalarını oluşturur. Bir ürünün içerisine monte edilen raflar, eşyaların yerleştirilmesi konusunda görev alır. Bu tasarımlar ürünün kapalı kalmasını sağlayarak, içinde bulunan malzemelerin korunmasını sağlar. Bu sayede içerideki eşyalar görünmediği için düzenli bir görünüm oluşturulur. Aynı zamanda eşyaların mahremiyeti sağlanmış olur. Ürüne sonradan monte edilen kulplar ise kapağın rahat bir şekilde açılıp kapanması için kullanılır. Bir ürün alırken kullanılacağı ortama ve mobilya dekorasyonuna göre model seçimi yapılır. Ofiste kullanılan ürün ile yatak odası için seçilen modeller farklı özelliklere sahip olabilir. Dış tasarım ve kullanım şekli bakımından birbirlerinden oldukça farklı özellikte ürünler bulunur. Bir ürünün kullanım amacına bağlı olarak hem dış görünüşü hem de iç dekorasyonu değişir. Yatak odalarında kullanılan ürünlerin raf dizaynı detaylı olabilir. Dolap kapağı desenleri ise bulunduğu yerin dekorasyonuna uygun şekilde seçilebilir. Modellerin gövdesi ile kapakları aynı olmak zorunda değildir. Ana gövde kısmı farklı bir malzemeden üretilebilir. Çeşitleri kendi zevkinize göre satın alıp monte edebilirsiniz. Farklı renk ve boyutlara sahip pek çok çeşidi online olarak bulabilirsiniz. Tüm parçaları ile bir bütün olarak almak istemeyenler parçaları tek tek alarak ürününü kişiselleştirebilir. Bunun yanı sıra zamanla eskiyen kapaklar gerektiğinde değiştirilerek yenilenebilir. Böylece kendi tasarımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Bu çeşitler monte etmenizi sağlayan aparatları ile birlikte bulunur. Bu aparatlar dolap kapağı pistonu, kulpu, amortisörü gibi malzemelerdir. Bu malzemeleri kullanarak kapağı ana gövdeye kolayca monte edebilirsiniz. Trendyol’da yer alan binlerce ürün modelini detaylı inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

Kaliteli Dolap Kapağı Çeşitleri

Kaliteli Dolap Kapağı Çeşitleri

Alacağınız çeşidin size uygun olması için sipariş vermeden önce bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Ana gövdeye sonradan monte edilen ürünlerde, renk ve boyut gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. Her tasarımın bilgilerini kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Tasarımlarda kullanılan malzeme, renk ve boyut bilgilerine bakabilir ve aradığınız model olup olmadığına karar verebilirsiniz. Dolap kapağı modelleri birbirinden farklı malzeme yapısına sahip olabileceği gibi ölçüleri de değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra tasarım olarak da farklı modeller mevcuttur. Online alışveriş imkanı ile her modele uygun çok fazla ürün seçeneğini görüntüleyebilir ve size uygun tasarımları belirleyebilirsiniz. Panjur dolap kapağı çeşitleri, sürgülü ve menteşeli ürünlere uyumlu olacak şekilde üretilir. Malzemesi MDF olan çeşitler arasından boyalı ve boyasız tasarım seçimi yapabilirsiniz. Bu tasarımlarda kullanılan genel renkler beyaz ve bej tonları olur. Panjurlu modellerin ahşap malzemeden üretilen çeşitleri de mevcuttur. Farklı ama doğal görünümleri sevenlerin hoşlanacağı uygun fiyatlı çeşitler arasında balon dolap kapağı modelleri yer alır. İstenilen ölçülerde yapılan çeşitler uzun ömürlü olur. Temizliği de gayet kolay bir şekilde yapılır. Bazı modellerde kulp kısımları özellikle delinmemiş şekilde bırakılır. Bu sebeple alacağınız malzemenin görselini iyi incelemeniz sizin açınızdan yararlı olabilir. Online alışverişte yer alan bütün dolap kapağı kaplama sistemleri için kurulum aşaması kişiye bırakılır. Monte edebilmeniz için gerekli görülen yönlendirmeler kutunun içerisinde bulunur. Ürüne ait vidalar ve diğer aksesuarlar plastik poşetler içerisinde gönderilebilir. Ürün kurulumu defalarca kez tekrarlanabilir. Başka bir yerde kullanmak istediğiniz takdirde kolayca sökebilir ve yeniden monte edebilirsiniz. Kendinden kulplu modelleri almak isteyenler, istedikleri boyutta sınırsız renk ve model bulabilir. Bu çeşitleri tercih edenler ayrı halde satılan kulp malzemelerini satın almak zorunda kalmazlar. Ayrıca kulplar için montaj işlemi gerekmez. Pratik ve hızlı kuruluma sahip bir tasarım arayanlar için oldukça ideal olur. Beyaz, gri, siyah gibi farklı renk seçenekleri bulunan kulplu tasarımlar, uygun fiyat aralıklarında satışa sunulur. Kulpsuz dolap kapağı ise kendine ayrı modelde kulp almak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Küçükten büyüğe farklı boyutlarda ve şekillerde kulplar bulunur. Gösterişli ve farklı modelleri beğenenler, aradığını kolayca bulabilir. Gösterişten uzak sade model arayan müşteriler, delikli tasarımları beğenebilir. Dakikalar içerisinde monte edebileceğiniz kaliteli ve şık tasarımlar için Trendyol’a bakabilirsiniz.

Kolay Monte Edilen Dolap Kapağı Modelleri

Kolay Monte Edilen Dolap Kapağı Modelleri

Yatak odası ve mutfak alanlarının dışında farklı amaçlar için kullanılan tasarımlar bulunur. Bu kullanım sebeplerinden biri de bulaşık ve çamaşır makinesi gibi büyük ev eşyalarını muhafaza etmek olur. Yüksek fiyatlı bulaşık makinelerini dış darbelerden korumak için dayanıklı ve sert kapaklar tasarlanır. Bulaşık makinesi için kullanılan modeller, dışarıya karşı sağladığı koruma haricinde dekorasyon amacıyla da tercih edilir. Bu nedenle makinenin mutfak mobilyaları ve tezgah ile uyum sağlayabilmesi için kapak kısmında aynı malzemeler kullanılır. Dışarıdan bakıldığı zaman tüm mutfak ürünleri aynı görünür. Ancak kapağı açtığınız zaman bulaşık makinesi olduğu anlaşılır. Bu kullanım özelliği pek çok kişinin hoşuna gidebilir. Farklı sebepler dolayısı ile kullanılan tasarımlardan bir başkası da kombi için kullanılan çeşitler olur. Evin ısıtma sistemi için gerekli olan kombi cihazları oldukça büyük bir alanı kaplar. Duvara monte edilen cihaz, mutfak içerisinde görüntü kirliliğine neden olabilir. Bu sebeple görünmesini engellemek için kapatılabilir. Balkona monte edilen kombi cihazları ise yağmur, sıcak ve soğuk hava gibi durumlardan etkilenmemesi için kapalı hale getirilir. CNC dolap kapağı ekonomik olması dolayısıyla sık tercih edilen çeşitler arasında yer alır. Çocuk odaları, oyun alanları gibi yerlerde kullanılabilir. Ev dışında teknelerde ve uzun yol araçlarında özellikle hafif olması sebebiyle tercih edildiği görülür. Ayrıca tekne dolap kapağı hızlı bir şekilde kurulur. Online alışveriş imkanı ile kolaylıkla dolap kapağı satın alabilirsiniz. Mutfak içerisinde tabakları koymak için desenli, telli, çizgili dolap kapağı üretilir. Tezgahtan ayrı olarak tasarlanan bu ürünlerin duvara sabitlenen ve ayaklı olmak üzere iki çeşidi bulunur. Mutfak dolap kapağı modellerinde, dekor ön planda tutulur. Ürünün içerisine dizilen eşyalar görünür. Ahşap malzemeden üretilen çeşitler klasik renklerin dışında yeşil, mavi, pembe gibi farklı tonlarda da olabilir. Tasarımların boyutlarına siz karar verebilirsiniz. Ürünlerin ölçüleri açısından kendi mutfağınıza uygun boyuttaki çeşitleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

Farklı Renk ve Desenlerde Bulunan Ürünler

Farklı Renk ve Desenlerde Bulunan Ürünler

Son zamanlarda sıkça tercih edilen hazeranlı, delikli, aynalı, sürgülü dolap kapağı çeşitleri, mobilyalarınıza modern bir görünüm kazandırır. Bu modern görünüm, yatak odası mobilyalarının tasarımına değişiklik katar. Bu tasarımların çıtçıtlı, tırtıklı, çıtalı, raylı dolap kapağı çeşitleri bulunur. Eğer bu tasarımlarda bir ürün istiyorsanız öncelikle raylı sistemi kurmanız gerekir. Bu modellerin yer tasarrufu açısından avantajlı yanları bulunur. Küçük odalarda gömme dolap kapağı kullanmak, ortamın ferah ve geniş görünmesini sağlar. Özellikle dar alanlarda bu tarz bir mobilya tercih etmeniz, kullanım kolaylığı sağlar. Yatak odası için gerekli olan modellerde bu sürgülü sistemlere çok fazla rastlanır. Modern yatak odası mobilyalarında kullanılan katlanma özelliği yenilikçi ve şık çeşitler ortaya çıkarır. Katlanır modeller özellikle L şeklinde tasarlanan köşe mobilyalarında görülür. Böylece köşe kısımlarda kalan alanlar köşe dolap kapağı ile kullanılabilir hale gelir. Katlanır dolap kapağı kulp kısımdan tutulup çekildiğinde katlanarak açılır. Kapandığı zaman tekrar düz mobilya haline gelir. Modern tarzda bulunan mobilyalardan birisi de genellikle mutfaklarda karşınıza çıkan dokunmatik özellikli çeşitler olur. Bu tasarımlara belirli bir noktadan dokunulduğu zaman kendiliğinden açılabilir. Dokunmatik dolap kapağı modellerini açmak için kulp takmaya gerek yoktur. Ürün açılıp kapanmasını sağlayan mekanizma ile monte edilir. Bu tasarımların kurulumu da oldukça basittir. Dolayısıyla profesyonel bir kurulum gerektirmez. Giyinme odası elektrikli dolap kapağı çeşitleri, hem yeni ve modern tarzdaki ürünlerden hem de eski görünümlü vintage tarzdaki modellerden oluşur. Kendi zevkinize ve mobilyalarınıza uyum sağlayan tasarımı bulmak için detaylı bir inceleme yapabilirsiniz. Çok farklı modellerdeki tasarımları bir arada bulabileceğiniz online alışveriş imkanı ile belirli aralıklarla yapılan cazip indirimleri takip edebilirsiniz. Beğendiğiniz çeşitleri favori listenize ekleyerek indirime girmesini bekleyebilirsiniz. Böylece fiyatı düşen ürünün bildirimini alabilir ve kampanya fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Otomatik dolap kapağı ve pek çok modeli indirimli fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Dayanıklı Dolap Kapağı Tasarımları

Dayanıklı Dolap Kapağı Tasarımları

Farklı malzemeler kullanılarak üretilen modeller için belirlenmiş güncel fiyatlar bulunur. Bütçenize uygun olan modeli kolaylıkla belirleyebilirsiniz. MDF malzemeden yapılan çeşitler, sert yapıda ve ağırlığa karşı dayanıklı olur. Özellikle mutfak ürünlerinde MDF malzeme tercih edilmesi müşteriler açısından avantaj oluşturabilir. MDF üzerindeki boya aşınma, kabarma ve soyulmaya karşı direnç gösterir. Kaliteli malzemelerden üretilen PVC çeşitler, genellikle bol miktarda su bulunan alanlarda kullanılır. Suya karşı dirençli olduğu için lavabolarda tercih edilen ürünlerin çoğunun PVC olduğu görülür. Bunun dışında eczane ve hastane gibi ortamlarda kullanılan mobilyalarda da PVC, plastik, alüminyum, ahşap, hasır dolap kapağı çeşitleri tercih edilir. Bu tasarımlar, malzeme yapısı itibariyle sert olur. Cam dolap kapağı görselliğin ön planda tutulmak istendiği zamanlarda güzel ve şık bir görüntü sağlar. Özellikle salonlarda aksesuarları göstermek amacıyla kullanılan mobilyaların malzemesi cam olur. Cam malzemenin kullanımda dikkatli ve özenli olmak gerekir. Şeffaf dolap kapağı kullanımının yaygın olduğu başka bir çeşit ise ilkyardım malzemelerinin bulunduğu tasarımlardır. Eski zamanlarda çok fazla beğenilen stor ürünlerin kullanımı da bugüne kadar gelir. Stor dolap kapağı hem nostaljik hem de şık bir görünüm ortaya çıkarır. Ev mobilyalarında kullanılabildiği gibi ofis ve işyerleri için de uygun olur. Bu ürün PVC, alüminyum ve plastik mobilyalara monte edilebilir. Son derece kullanışlı olan ürünler, klasik görünümlerden uzaklaşmak isteyenler için farklı ve güzel bir seçenek olabilir. Değişiklik arayanlar için başka bir alternatif olan hasır modeller ise evinize farklı bir hava katabilir. Bu çeşitler düz beyaz bir tasarıma monte edildiğinde dahi ortaya şık ve modern bir görüntü çıkabilir. Klasik mobilyalardan farklı, özel tasarım gibi duran çeşitler arıyorsanız Trendyol’da yukarı açılan dolap kapağı kolu modellerini inceleyebilirsiniz.

Beğenilen Dolap Kapağı Malzemeleri

Beğenilen Dolap Kapağı Malzemeleri

Ayna dolap kapağı modelleri, şık tasarımlar arasında yer alır. Aynı zamanda işlevsel kullanma sahip olan bu modeller, özellikle yatak odası takımlarında beğeni alır. Kullanıma sunulan aynalı tasarımlar, farklı iç dizaynlara sahip olabilir. Dolap kapağı askısı ve raf bölmeleri farklı yapılarda ve sayılarda düzenlenir. Çok beğenilen bir başka model ise camlı tasarımlar olur. Bu çeşitler, içerisine konulan eşyaları gösterdiği için farklı bir estetik ortaya çıkar. Aynı zamanda rahat bir kullanım sağlar. Cam hassas ve kırılabilir bir malzeme olduğu için bu tasarımların kullanımında dikkatli ve özenli olmak gerekir. Ahşap çeşitleri, dayanıklı ve kullanışlı tasarımlar arasında yer alır. Aldığı ürünü uzun süre kullanmak isteyenler kaliteli ve şık parlak dolap kapağı modellerine bakabilir. Rattan dolap kapağı ise modern tarza uygun şık ürünleri seven müşterileri memnun edebilir. Temizlemesi hızlı ve kolay olan tasarımlardır. Her boyuta özel hazırlanan, farklı desenlerde alüminyum çeşitler, çok tercih edilen mobilyalar arasında bulunur. Çıtalı çeşitler, estetik açıdan farklı bir görüntü ortaya çıkarır. Çıtaların ayna veya cam üzerine monte edildiği modeller, şık tasarımlardan biri haline gelir. Taşınması kolay ve kaliteli ama hafif malzemeden üretilen bir tasarım arayan müşteriler, portatif modellere bakabilir. Online olarak yer alan portatif çeşitler, kolay monte edilebilir. Kullanımı ise oldukça pratiktir. Parçaları tekrar basit bir şekilde sökülebilir ve yeniden kurulumu yapılabilir. Ağır olmadığı için oda içerisinde rahatça yeri değiştirilebilir. Dekor amaçlı kullanmak isteyenler bambu, pleksi dolap kapağı modellerine bakabilir. Bu tasarımlar hem göze hitap eder hem de uygun fiyatlı olur. Aradığınız akordiyon dolap kapağı gibi çeşitleri Trendyol’dan güvenli bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Dolap Kapağı Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Dolap Kapağı Fiyatları

Dolap kapağı fiyatları genel olarak ürünün yapım aşamasında kullanılan malzemeye, ebat ve renk faktörüne bağlı olarak değişir. Birbirinden farklı tasarımlara sahip olan çeşitlerin yapım aşamasında ortaya çıkan maliyetine göre satış fiyatları belirlenir. Ürün çeşitliliği anlamında çok fazla ve birbirinden farklı modelleri bir arada bulabilirsiniz. Yetişkin yatak odaları için tasarlanan gri, beyaz dolap kapağı çeşitleri, klasikleşmiş modeller arasında yer alır. Beyaz renkteki mobilyalara uyum sağlayan MDF, alüminyum ve akrilik gibi malzemelerden üretilen ürün çeşitlerini kolaylıkla bulabilirsiniz. File dolap kapağı klasikten uzaklaşmak isteyenler için güzel bir seçenek olabilir. Ürün yapımında kullanılan malzemeler, mobilyaların tarzını etkileyen önemli bir etken olduğu için doğru malzemeyi seçmek önem kazanır. Akrilik dolap kapağı yüzeyi çok yüksek parlaklık değerlerine sahip olabilir. Modern tasarım anlayışına sahip olan bu modeller, çizilmezlik özelliği sayesinde de sıkça tercih edilen çeşitlerden biri haline gelir. Çocuk odaları için rengarenk ürünler yer alır. Onlar için seçeceğiniz farklı renkler ile eğlenceli ve dikkat çekici bir oda dekoru düzenleyebilirsiniz. Giyinme odası için kullanılacak olan ürünlerin her rengini, modelini ve boyutunu dakikalar içerisinde bulmak mümkün hale gelebilir. Sipariş oluşturduğunuz ürünleri güvenle teslim alabilirsiniz. Farklı tasarımı ile öne çıkan jaluzi dolap kapağı çeşitleri ile tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Banyo dolap kapağı ürünlerini inceleyerek kendi zevkinize göre bir dekorasyon elde edebilir ve yaşam alanlarınızı keyifli hale getirebilirsiniz. Yapacağınız seçimler tamamen sizin belirlediğiniz ölçülerde bulunur. Bu aşamada ölçüleri doğru almanız önem taşır. Trendyol’da bulunan ürünler arasında farklı çeşit ve büyüklükteki oval dolap kapağı çeşitleri de yer alır. İhtiyacınız olan bütün malzemeleri ve aksesuarlarını uygun fiyat avantajları ile satın alabilir ve kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Dolap Kapağı Nasıl Ayarlanır?

Dolap kapağı, duvarın ölçüsü alınarak istenilen modele göre ayarlanır. Dolap kapaklarının farklı farklı modelleri bulunduğu için hepsi ayrı şekilde ayarlanmalıdır. Mutfak dolapları, gardırop dolapları, salon konsolu dolapları ve çocuk odası dolapları gibi pek çok çeşit bulunur. Bunların kimisi standart açılan dolaplar halindedir. Kimisi ise sürgülü tasarımlardır. Dolaplarda eğrilik varsa menteşesinin değişmesi gereklidir. Ya da vidalarını sıkmak gerekir. Mutfak dolapları için genellikle normal açılan dolap kapakları tercih edilir. Onları ayarlamak da oldukça kolaydır. Vida ve menteşelerini kontrol ederek kolayca dolap kapaklarını ayarlayabilirsiniz.

Dolap Kapağı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Dolap kapağı ölçüsü dolabın iskeletine göre önce boydan sonra enden ölçüsü alınır. Hata yapmamak için iki kere alınması daha doğru olur. Ölçüleri not ettikten sonra dolap kapaklarına başlayabilirsiniz. Dolap kapakları kulplu ise kulp yerini de ölçmeyi unutmamanız gerekir. Modeline göre ölçü alınmalıdır. Dolap kapaklarının ölçüsü bittikten sonra menteşeyle tutturulur. Dolap kapağı sürgülü ise ona göre ölçü alınır. Onun sürgü aparatı ile beraber takılır. Dolap kapaklarının ölçüsünü alırken hata yapmamak için daima ilk önce boydan ölçü alınır. Daha sonra aldığınız ölçüyü ve dolap kapağını karşılaştırabilirsiniz.

Dolap Kapakları İçin Hangi Renk Ve Desenler Tercih Edilebilir?

Mutfakta genellikle son zamanlarda düz ve pastel renkli dolap kapakları sık sık tercih edilir. Seçenekler arasında desenli veya çok oymalı dolaplar modelleri de vardır. Bununla beraber kulpsuz ve tek renk dolap kapakları da yoğun biçimde kullanılır. Gardıroplar için ise daha çok sürgülü dolap kapağı tercih edilir. Beyaz, gri ve ahşap renkler de son zamanlarda fazlasıyla rağbet görür. Salon için de küçük kapaklı raflı üniteler bulunur. İçine kitap ya da aksesuar koyabileceğiniz küçük kapaklı dolaplar son derece avantajlıdır.