İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Cinsiyet
Marka
"

domino oyunu

" araması için 1294 sonuç listeleniyor
Redka Domino Oyunu

4 Al 3 Öde

RedkaDomino Oyunu
(13)
75,00 TL
49,90 TL
Sepete Git
Star Oyun Çantalı Domino
Star OyunÇantalı Domino
55,00 TL
45 TL
Sepete Git
Star Oyun Plastik Kutulu Domino
Star OyunPlastik Kutulu Domino
65,00 TL
49 TL
Sepete Git
OEM Sarı Domino
KARGO BEDAVA
OEMSarı Domino
(8)
65 TL
Sepete Git
BAKTUĞ Domino Oyun
BAKTUĞDomino Oyun
63,00 TL
29,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Domino Oyunu

Domino Oyunu ile Keyifli Vakit Geçirme İmkanı

Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan taş oyunlarının başında domino oyunu geliyor. Tüm dünyada zevkle oynanan bu oyun, aynı boyutlara sahip taşlardan oluşmaktadır. Ailenizle veya arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz ve unutulmaz anlar yaşayabileceğiniz bir oyun olarak karşınıza çıkıyor. Sıkılmadan eğlenceli vakitler geçirmenize yardımcı oluyor. Küçük büyük herkesin beğenisini kazanıyor. Eğlenceli bir aktivite olmasının yanı sıra stratejik teknikleri içermesiyle de gelişiminize katkıda bulunuyor. Düşündüren bir oyun olmasıyla beraber sosyal becerilerinizi de geliştiriyor. Metal kutulu, çantalı, ahşap saklama kaplı ve ahşap oyma kutulu olarak sizlere sunulabilen domino oyunu taşları; siyah ve beyaz renkleri içerisinde barındırıyor. Gelişen teknoloji sayesinde bu taşlara farklı renkler de entegre ediliyor. Kendi zevk ve isteklerinize göre seçim yapabilmenizi sağlayan onlarca farklı model bulunuyor. Basit ve kısa süreli bir oyun olduğu için dilediğiniz her yerde rahatlıkla oynayabilirsiniz. Domino, iş yerlerinizde dinlenme vakitlerinde arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakitler geçirmek için tercih edebileceğiniz ideal bir oyun oluyor. Analitik düşünme becerinizi geliştirmenize yardımcı olmasıyla beraber çalışma performansınızı da artırıyor. En az iki, en fazla dört kişi ile oynanıyor. Masa oyunları kategorisinde yer alan bu oyun, toplam 28 adet taşa sahip oluyor. Taşların her birinin üzerinde ortadan ikiye ayrılmasını sağlayan bir çizgi bulunuyor. Her taşın iki ayrı bölümünde farklı sayılarda noktalar yer alıyor. Oyunun amacı, aynı sayılara sahip olan taşları eşleştirip dizmek oluyor. Elinde bulunan tüm taşları doğru bir şekilde dizen oyuncu, domino diyerek oyunu sonlandırıyor. Taşların üzerinde birden altıya kadar sayı değerlerini gösteren noktalar bulunuyor. Bu taşlar ile kurallı bir oyun oynayabileceğiniz gibi arka arkaya dizerek görsel bir şölene de dönüştürebilirsiniz. Ahşap renkli taşlar halinde sizlere sunulan setler, küçük yaş grubundaki çocuklar için eğitici bir oyun olma özelliğini taşıyor. Hayalinizdeki şekli tasarlayarak tüm taşları yakın aralıklarla sıralayabilir, akabinde en baştaki taşı diğerinin üzerine düşürerek benzersiz bir görüntüye şahit olabilirsiniz. Düzenli bir şekilde yıkılan renkli taşlar, çocukların hayal gücünü geliştiriyor. El becerileri üzerinde de olumlu etkilere sahip olan bu oyun, ailecek de oynanabiliyor. Mavi, kırmızı, mor, turuncu, sarı, yeşil ve diğer canlı renkleri sizlere sunuyor. Ürün sayfamızda yer alan birbirinden eğlenceli ve farklı domino oyunlarını yakından inceleyebilir, hayalinizdeki oyuna hemen şimdi sahip olabilirsiniz.

Domino Oyunu Nedir?

Domino oyunu bulmaca türü olarak da biliniyor. Genel olarak masada oynanan ve yirmi sekiz tane yassı köşelere sahip dikdörtgen taşa sahip olan bu oyun, zamansız bir şekilde hayatlarınızdaki yerini alıyor. Sevdiklerinizle birlikte zaman ve mekandan bağımsız olarak oynayabileceğiniz bir oyun oluyor. Taşların bir yüzü düz iken diğer yüzü belirleyici şekilleri sizlere gösteriyor. Ön yüzleri enlemesine bir çizgiyle iki ayrı bölgeye ayrılıyor. Sayı değerlerini gösteren noktalar 6-6, 6-5, 6-4, 6-3, 6-2, 6-1, 6-0 olacak şekilde, ilk altı taşın üzerinde yer alıyor. 5, 4, 3, 2 ve 1 sayıları için de aynı sıralamayla diğer taşlar bulunuyor. Son olarak 0-0 olarak bilinen yani üzerinde hiç nokta bulunmayan, ayaz olarak isimlendirilen bir adet taş bulunuyor. Oyuna başlamadan önce domino taşlar��nın sayı değerlerini kontrol etmeli, eksik taş olmadığından emin olmalısınız. Taş üzerinde boş alanlar sıfır sayısını temsil ediyor. Toplam altı taşın bir bölümünde herhangi bir nokta bulunmuyor. Üzerinde yüksek sayı değerlerine sahip noktalar bulunan taşlara ağır, diğerlerine hafif taş deniyor. En ağır taş, her iki bölümünde de altı adet nokta bulunan taş oluyor. Domino taşı oyunu kurallarına uyularak ve belirli bir düzene göre dizilmeye çalışılarak oynanıyor. Farklı ülkelerde yaygın bir şekilde severek oynanılan domino; yüz adet ve üstü sayılardaki renkli ahşap veya plastik taşları içerisinde bulunduran farklı bir oyun olarak da karşınıza çıkabiliyor. Üç yaş ve üstü tüm kullanıcılara hitap ediyor. Farklı şekil, kule ve benzeri yapılar oluşturabileceğiniz bu taşları art arda dizerek oynamaya hazır hale getirebilirsiniz. Dilediğiniz sayıda ve şekilde dizdiğiniz bu taşların birincisini diğerinin üzerine düşürdükten sonra tek yapmanız gereken taşların ahenkli hareketini keyifle izlemek oluyor. Arkadaşlarınızla birlikte hayal gücünüzü kullanarak farklı konseptler oluşturabilirsiniz. Konsantrasyon becerilerinizi güçlendiren bu oyun sayesinde eğlenirken kendinizi geliştirebilirsiniz. Klasik domino oyunun taşlarını dilerseniz kurallarına göre dilerseniz özgür bir şekilde dizerek kendi hayal gücünüzle oynayabilirsiniz. Birbirinden tarz kutu ve içeriğindeki materyallerle beğenilerinizi kazanan bu ürünler, sizlerin istekleri doğrultusunda üretiliyor. Ev ve ofislerinizin vazgeçilmezi olarak hayatınızdaki yerini alıyor.

Domino Oyunu Nasıl Oynanır?

Oldukça basit kurallara sahip olan domino oyunu nasıl oynanır sorusu kullanıcıların merak ettiği bir konu oluyor. Pratik bir şekilde oynanabilen bu oyunun amacı, sayı değerleri aynı olan taşları eşleştirerek düzenli bir şekilde dizmek olarak biliniyor. Elindeki tüm taşları bu kurallara göre dizerek bitirebilen oyuncu, oyunun kazananı oluyor. Elinde kalan son taşı masaya koyup domino diyerek oyunu bitiriyor. Farklı oynama şekillerine sahip olmasıyla birlikte en yaygın Domino oyunu oynanışı, tüm taşların noktalı yüzleri yere bakacak şekilde masaya konulup karıştırılarak başlatılıyor. Oyunda banka denilen bir bölüm bulunuyor. Taşlar karışık bir şekilde bu bölüme yerleştiriyor. İki, üç veya dört kişi ile oynanabilen bu oyunda, oyunculardan her biri banka bölümünden bir taş çekiyor. Çektiği taşın sayı değeri en yüksek olan oyuncu, oyuna başlama hakkını kazanıyor. Akabinde taşların hepsi bir kere daha karıştırılıyor. Oyunculardan her biri yedişer taş çekiyor. Oyuna başlama hakkını kazanan oyuncu, yüzü açık ve dik olacak şekilde seçtiği bir taşı masaya koyuyor. Böylece, oyun diğer oyuncularla birlikte oynanmaya hazır hale geliyor. Sonrasında ikinci oyuncu ilk oyuncunun masaya koyduğu domino taşının hemen yanına, bu taşın iki ucundaki sayı değerinden birisiyle örtüşen bir taşını yerleştiriyor. Oyun bu şekilde devam ediyor. Eşit uçlar yan yana, çift taşlar dik ve tek taşlar paralel diziliyor. Eğer sırası gelen oyuncunun elinde uygun bir taş yok ise bankadan yeni taş çekiyor. Her seferinde uygun taş buluncaya dek bankadan taş çekebilme hakkına sahip oluyor. Elindeki tüm taşları bitiren oyuncu hemen domino diyor ve oyunu sonlandırıyor. Domino diyen oyuncu, oyunun kazananı unvanını kazanıyor. Eğer oyun sonunda oyunculardan hiçbiri elindeki taşları bitiremedi ise farklı bir kural devreye giriyor. Bu kurala göre, elinde en az sayı değeri bulunan taşa sahip oyuncu, kazanan olarak kabul ediliyor. Düz domino olarak bilinen bu oyun şeklinin yanı sıra Meksika tren dominosu olarak isimlendirilen farklı bir oynanış şekli de bulunuyor. Düz dominoya göre daha komplike kurallara sahip olmasıyla beraber arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakitler geçirmenize yardımcı oluyor. Tren şekline benzer bir görüntü oluşturulduğu için bu şekilde adlandırılıyor. Bu oyun, nasıl oynanırsa oynansın dikkat ve strateji gerektiriyor. Bu sebeple, problem çözme becerilerinizi geliştirmenizde önemli bir rol oynuyor. Domino oyununu, bu basit adımları göz önünde bulundurarak hemen şimdi oynamaya başlayabilirsiniz.

Domino Oyunu Puanlama ve Püf Noktaları

Trendyol üzerinden sahip olabileceğiniz birbirinden şık domino oyunu püf noktaları bilindiği takdirde kusursuz bir şekilde oynanılıyor. Püf noktaların başında puanlama bilgisi geliyor. Uzun soluklu oyunlarda, her set sonrası doğru puanlama ile gerçek kazananı kolayca belirleyebilirsiniz. Bir set sonunda oyunu domino diyerek bitiren oyuncu haricindeki diğer oyuncuların elinde kalan taşlar açık bir şekilde diziliyor. Eğer oyun kendiliğinden bitmiş ise her oyuncu kalan taşlarını açık olacak şekilde diziyor. Akabinde bir kağıt alınarak oyuncuların isimleri ve tur sayıları yazılıyor. Her oyuncunun elinde kalan taşların üzerindeki sayı değerleri toplanıyor. Toplam değer, ceza puanı olarak adlandırılıyor. Her oyuncunun ceza puanı, kağıt üzerindeki tur sayısı ve isminin karşılığına yazılıyor. Bu sayede, oyunun başında belirlenilen tur sayısı tamamlandığı zaman herkesin ceza puanı daha kolay bir şekilde toplanıp sonuç bölümüne yazılabiliyor. Domino oyunu puanlama yapılırken taşlar teker teker hesaplanıyor. 5-1 taşının ceza puanı 6 iken, 4-3 taşının ceza puanı 7 oluyor. Özek olarak isimlendirilen ayaz taşı, yani 0-0 taşının ise ceza puanı diğerlerinden daha yüksek ve belirli bir değerde oluyor. 20 ceza puanına sahip olan 0-0 taşı, oyunda önemli bir rol oynuyor. Oyunun püf noktalarından biri de başlamadan önce oyuncular ile birlikte bitiş ceza puanını veya tur sayısını belirlemek oluyor. Bu sayede, daha planlı ve süreli bir şekilde oyun oynayabilirsiniz. Zaman yönetimi konusunda sizlere yardımcı olur ve çalışma saatlerinizi engellemez. Oyun sonunda ceza puanı en düşük olan oyuncu, oyunu kazanmış oluyor. Ceza puanlarını düşükten yükseğe doğru sıralayarak, oyuncuları seviyelerine göre numaralandırabiliyorsunuz. Eğer oyunun başlangıcında ceza puanını 200 olarak belirlediyseniz, bu puanı dolduran oyuncu elenir. Böylece, en son oyunda kalan oyuncu, birinci unvanını kazanır. Bu oyunda kendi taşlarınızı rakiplerinizden başarılı bir şekilde saklamalı ve hamlelerinizi anlamalarını önlemelisiniz. Oyunun püf noktalarından biri de rakibinizin taşlarını takip etmek oluyor. Bu sayede, karşı oyuncunun önünü kesebilir, bankadan yeni taşlar çekmesi için zorlayabilirsiniz. Oyun bitiminde, ceza puanı oldukça yüksek olacak olan rakibinizi yenmek daha kolay bir hale dönüşecektir. Analitik düşünme becerisi ve strateji kurma üzerine dayalı olan bu oyun, yetenekleriniz üzerinde etkili bir rol oynuyor. Püf nokta ve kurallara dikkat ederek arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Birbirinden Tarz Taşlarıyla Domino Oyunu

Farklı modelleriyle sizlere sunulan bu ürünler; seramik, ahşap, metal ve plastik materyalden üretilen taşlara sahip olabiliyor. Uyumlu renk tonlarına sahip olan taşlar, aynı boyutlarda sizlere sunuluyor. Lazer teknolojisi kullanılarak kusursuz bir şekilde üretilen bu ürünler; çantalı ve kutulu modelleriyle ön plana çıkıyor. Şık tasarımlarıyla estetik bir duruş sergiliyor. Çanta veya kutuya sahip olan ürünleri, herhangi bir parçası kaybolmadan rahatlıkla saklayabiliyorsunuz. Aynı zamanda, farklı bir mekana taşıma işlemini de kolaylaştırıyor. Özellikle çocuklar için özel olarak tasarlanılan domino oyunları ise renkli taşlarıyla dikkatleri çekiyor. Ahşap malzemeden üretilen bu taşların sağlığa herhangi bir zararı bulunmuyor. Eğitici oyunların oynayabileceği bu ürünlerin içerisinde yüz, iki yüz, üç yüz ve daha fazla sayıda taş bulunabiliyor. Siyah, beyaz, mor, mavi, yeşil, kırmızı, turuncu ve sarı renkleriyle beğenileri kazanıyor. Çocukların kendi hayal dünyalarına göre düzenleyebilecekleri bir oyun oluyor. Görsel oluşturma, isim yazma veya art arda dizip düzenli bir şekilde yıkma gibi çeşitli seçenekler sizlere sunuluyor. Aile içi aktivite olarak sıklıkla tercih edilen bu oyunun eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlamasının yanı sıra çeşiti faydaları da bulunuyor. Konsantrasyon ve bağlantısal düşünme yeteneğini geliştiriyor. Parçalardan bütün oluşturulması olayının hayata entegre edilmesini kolaylaştırıyor. Problem çözme ve sonuç odaklı düşünmede etkili bir rol oynuyor. Hayal kurmayı ve soyut düşünmeyi geliştiren bu oyun, ufkunuzu da genişletiyor. Çocukların üretkenliğini artırıyor ve onları yeni keşiflere yönlendiriyor. El becerisi, görsel algı, geometrik düşünme ve daha birçok alanda gözle görülür olumlu değişiklikler meydana getiriyor. Zeka geliştirici oyunlar arasında yer alıyor. Farklı ebat seçeneklerine sahip olan taşların renklerini kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Çeşitli şovlar düzenleyebilir, arkadaşlarınıza görsel bir şölen hazırlayabilirsiniz. Motivasyonunuzu ve enerjinizi üst seviyelere taşıyacak olan bu oyun, hayatınıza renk katıyor. Görsel olarak zengin bir duruşa sahip olan domino taşlarını, kurallarına uygun olarak dizip stratejik bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Domino oyunu kuralları, taşların uçlarını aynı sayı değerlerindeki diğer taşlarla eşleştirme amacına dayanıyor. Her kullanıcı tipine hitap eden bu oyun, basit kuralları sayesinde hızlıca öğrenilebiliyor. Kısa soluklu turları, sıkılmadan oynamanızı sağlıyor. İki veya dört kişilik arkadaş grupları ile eğlenceli vakitler geçirmenize imkan tanıyor. Alandan tasarruf etmenizi sağlayan kutu ve çantaları, oyunu dilediğiniz yere kolaylıkla taşımanıza yardımcı oluyor. Bu sayede, eğlence her an her yerde sizlerle birlikte oluyor.

Eğlenceye Hız Kesmeden Devam Etmenizi Sağlayacak Uygun Fiyatlı Domino Oyunu

Toplam 28 adet taşın içerisinde bulunduğu domino oyununda elinizdeki taşları en önce bitirerek oyunun kazananı olabilirsiniz. Kuralları oldukça basit olan bu oyun sayesinde sevdiklerinizle birlikte kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Trendyol’un sizlere sunduğu uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli ürünler, evinizin ve diğer yaşam alanlarınızın vazgeçilmezi oluyor. Dikkatli bir şekilde oyununuzu takip ederek yeni stratejiler uygulayabiliyorsunuz. Üzerinde herhangi bir sayı değeri bulunmayan taş bir diğer ismiyle ayaza dikkat etmeniz gerekiyor. 20 ceza puanı taşıyan ayaz, en yüksek ceza puanına sahip olan taş ünvanını taşıyor. Oyunun gidişatını etkileyen bu taş elinizde var ise bir an önce kaçmanız birinci olma ihtimalinizi artıracaktır. Ayrıca, zemin üzerinde oynanmış olan taşları göz önünde bulundurarak diğer oyuncuların elindeki taşları tahmin edebilir, akıllıca hamleler de yapabilirsiniz. Zeka geliştirici oyun olma özelliği taşıyan domino, sahip olduğu kuralların yanı sıra tutuş kolaylığı sağlayan benzersiz taşlarıyla da dikkat çekiyor. Yüksek kaliteli materyallerden üretilen bu ürünler; kırılma, bozulma ve benzeri olumsuz durumları geride bırakıyor. İçerisinde ıstaka bulunan setler, oyuncuların taşlarını rakiplerine göstermeden saklamalarını sağlıyor. Aynı zamanda, taşları düzenli bir şekilde dizerek bir sonraki hamlelerini dikkatlice düşünmelerine de yardımcı oluyor. Trendyol, sahip olduğu ürün çeşitliliği ile bu oyuna yeni bir soluk getiriyor. Okul öncesi yaş grubu için özel olarak tasarlanan domino oyunlarında noktalar yerine hayvan, meyve, sebze, taşıtlar ve geometrik şekiller bulunuyor. Aynı şekillerdeki taşları uç uca dizmeye çalışan çocuklar, farklı kelimeleri eğlenceli bir yol ile öğrenebiliyor. Renkli tasarımlarıyla göz dolduran bu ürünler, dikdörtgen ve altıgen şekillerine sahip olabiliyor. Çocukların sağlığına zararı bulunmayan bu ürünler, sert mukavva seçenekleri ile olumsuz kazaların önüne geçiyor. El göz koordinasyonu, küçük kas gelişimi, sınıflama, sıralama, özgüven, sosyal uyum ve daha birçok becerilerinin gelişmesine katkıda bulunuyor. Farklı yaş grupları için özelleştirilen ürünler, domino oyununu herkese ve her zamana uyumlu hale getiriyor. Eğitimde çeşitli konular etrafında özelleştirilmiş olan modelleri, kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Eğlenerek öğrenmeyi hayal olmaktan çıkarıyor. Geniş ürün yelpazesi ile sizlerin istek ve ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılıyor. Domino oyunu fiyatları ve modelleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız şimdi Trendyol ürün sayfasını inceleyebilir, hayalinizdeki ürüne uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.