"

Dövme Kalemi

" araması için 422 sonuç listeleniyor
Bic Dövme Kalemi
Kargo Bedava
BicDövme Kalemi
(143)
Dövme Kalemi
150 TL
Sepete Git
Dynamic Dövme Boyası
Kargo Bedava
DynamicDövme Boyası
749,47 TL
Sepete Git
ROSEVELT Tattoo Ink Dövme Boyası
Kargo Bedava
ROSEVELTTattoo Ink Dövme Boyası
398 TL
Sepete Git
ROSEVELT Tattoo Ink Dövme Boyası
Kargo Bedava
ROSEVELTTattoo Ink Dövme Boyası
398 TL
Sepete Git
ROSEVELT Tattoo Ink Dövme Boyası
Kargo Bedava
ROSEVELTTattoo Ink Dövme Boyası
398 TL
Sepete Git
ROSEVELT Tattoo Ink Dövme Boyası
Kargo Bedava
ROSEVELTTattoo Ink Dövme Boyası
398 TL
Sepete Git

Dövme Kalemi

Yüz yıllardan bu yana insanlar vücutlarının çeşitli bölgelerini önem verdikleri semboller ile boyuyorlar. Bu semboller günümüzde milyon dolarlık dövme endüstrisi haline gelmiş bulunuyor. Endüstri, her yaştan erkek ve kadınların hayat tarzlarını, stillerini ve önem atfettikleri sembolleri kalıcı ve geçici yöntemlerle insan bedenine işleyen devasa bir sanatsal ifade aracı haline geliyor. Bu sanatsal çizimler ise dövme kalemi aracılığı ile insan bedenine enjekte edilen mürekkeplerle hayat buluyor. Kimi zaman ayak ve el bileğinde yer alan, kuş, bulut ya da kelebek gibi bir obje, kimi zaman ise tüm bir vücudu kaplayan, son derece büyük ve detaylı çizimler dövme kalemleri aracılığı ile çiziliyor. Dövmeler kalıcı ve geçici olmak üzere ikiye ayrılıyor. Kimi tüketiciler kalıcı dövme yöntemi ile kendileri için sembolik ifadesi olan çizimleri hayat boyu taşımayı tercih ederken kimi tüketiciler ise geçici dövme kalemi ile kısa dönemli çizimleri vücutlarında taşıyorlar. Dövme kalemi çeşitleri, kalıcı ve geçici dövme uygulamalarının yanı sıra, özellikle kadınlarda makyaj uygulamaları sırasında da sıklıkla kullanılılıyor. Kaş, kirpik, göz gibi bölgelere uygulanan kalıcı ve geçici makyaj uygulamaları sayesinde arzu edilen görüntüye ulaşmak mümkün hale geliyor. Tüm bunların yanı sıra çeşitli dövme estetiğine uygun çizimleri bünyesinde barındıran kupa, yüzük ve çantalar da satışa sunulan ürünler arasında yer alıyor.

Dövme kalemi modellerinin yanı sıra, daha önce yapılmış olan kalıcı çizimlerin silinmesi işlemi de dövme silme kalemi ile mümkün hale geliyor. Askerlik görevi, sahip olunan modelin anlamını kaybetmesi, beğeninin değişmesi gibi durumlar sonucunda kullanıcılar dövme sildirme işlemine başvurabiliyorlar. Uzun soluklu işlemler ile deri altına mürekkep enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bu yöntem, dövme silme kalemleri ile mümkün hale geliyor. Bu kalem çeşidi hem memnun olunmayan ya da özelliğini ve anlamını kaybetmiş olan dövmeleri siliyor hem de kırışıklık, akne, çil, ben ve siğil gibi yüzde istenmeyen farklılıkların oluşmasını engelliyor. Böylece pürüzsüz bir cilt elde etmek de mümkün oluyor. Kaş kalemi ile rahat bir şekilde geçici ve kalıcı kaş dövmesi çizebilmek mümkün olurken, sticker şeklinde satışa sunulan kaş dövmelerinden satın almak da mümkün oluyor. Dövme transfer kağıdı da profesyonel dövmecilerin, taslaklarını uygulama yaptıkları beden bölgesine aktarmak amacıyla kullandıkları ürünlerin başında geliyor. Birbirinden farklı renklerde geçici dövme kalemleri set halinde satışa sunuluyor. Bu kalemler, parti, konser gibi çeşitli etkinlikler sırasında, geçici renkli dövme oluşturmak amacı ile kullanılıyor. Temizleme jeli ve kremleri ile kolaylıkla temizlenebilen bu ürünlerin hem kullanımı kolay oluyor hem de sağlık için hiçbir zarar barındırmıyor.

Modaya Dövme Kalemi ile Uyun

Günümüzde her yaştan pek çok kişi, vücutlarının çeşitli yerlerine dövme yaptırıyor. Bu dövmeler kimi zaman sevilen bir söz, bir isim, ünlü bir karakterin profili ya da bir sembol olabiliyor. Moda haline gelen bu dövme çeşitleri, uzun saatler boyu süren bir işlemin ardından gerçekleştiriliyor. Tüm vücudun ya da kol, sırt gibi belirli vücut kısımlarının tuval olarak kullanıldığı bu moda aracılığı ile insanlar kişiliklerini ve tarzlarını yansıtabilme fırsatı buluyorlar. Deri altına dövme mürekkebi enjekte edilmesi ile gerçekleşen bu işlemde kullanılan en önemli araç da dövme kalemi oluyor. Dövme kalemi içinde bulunan iğne yardımıyla derinin altına enjekte edilen geçici ve kalıcı dövme mürekkebi ile istenilen dövme şeklini kusursuz bir şekilde resmetmek mümkün hale geliyor. Dövme sanatı ile uğraşan sanatçılar, hem kalıcı dövme kalemi ile ömür boyu sürecek bir yolculuğun izlerini müşterilerinin bedenlerine enjekte ederken hem de geçici dövme ile son zamanlarda popüler hale gelen modaya uymayı arzulayan müşterilerinin beğenisine sunuyor. Kalıcı dövme işleminden önce sanatçılar, dövme kopya kalemi ile uzun sürecek olan bu operasyonda çizecekleri şeklin taslağını çizebiliyorlar. Böylece bu uzun soluklu operasyon sırasında çizmek istedikleri şeklin detay ölçülerini şaşırmadan, kusursuz bir şekilde beden üzerine çizebilme imkanı buluyorlar. Yine benzer şekilde dövme taslak kalemi ile de müşteri tarafından getirilen hazır taslağın, çalışılmak istenilen bölgeye transfer edilmesi de olanaklı hale gelebiliyor. Bu sayede dövme yaptırmak isteyen kişilerin internet gibi ortamlarda denk gelmiş oldukları sembol ya da çizim, dövme sanatçısı tarafından uygulama yapılması istenen bölgeye taslak olarak aktarılabiliyor.

Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte hızlı, ağrısız ve risksiz dövme operasyonları gerçekleştirmek de mümkün olabiliyor. Dövme kalemi ucunda yer alan iğne, her operasyonda değiştirildiği için hastalık kapma olasılığı sıfıra yakın oluyor. Aynı şekilde, derinin altına enjekte edilen mürekkebin insan sağlığı için herhangi bir zarar barındırmaması da modaya uymayı hedefleyen kullanıcılar için önemli bir faktör haline geliyor. Ancak çeşitli gerekçelerle kalıcı dövme yaptırmak istemeyen kullanıcılar ise son modaya uymak adına geçici dövme yaptırmaya karar verebiliyorlar. Geçici dövme kalemi ise kalıcı dövme kalemine kıyasla, ucunda iğne barındırmıyor. Çünkü geçici dövme uygulaması sırasında derinin altına değil, yalnızca derinin üzerine mürekkep uygulaması yapılıyor. Bu sayede kalıcı dövmenin aksine basit bir kolonyalı mendil ya da makyaj temizleme mendili vasıtası ile geçici dövmeler silinebiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus, kullanıcıların kalıcı ve geçici dövme arasında seçim yaparken uzun vadeyi hesaba katarak karar vermeleri oluyor. Aksi takdirde dövme sildirme işlemi yaptırmak gerekiyor. Konser, hafta sonu eğlencesi gibi aktiviteler sırasında gençler özellikle geçici dövme modellerini sıklıkla tercih ediyorlar. Ancak göz ve dudak gibi hassas bölgelere dövme işlemi uygulamak, beraberinde bir takım riskleri de getiriyor. Bu hassas bölgeler ince deriye ve yoğun kılcal damar örüntüsüne sahip olduğu için problem yaşanmaması adına dövme uygulaması yapılmayan bölgeler arasında yer alıyor.

Yeteneğinizi Yansıtın

Dövme sektöründe çalışmalar yapan pek çok ressam, grafiker ve illüstratör, dövme kalemi ile yeteneklerinin doruk noktasına ulaşabilme imkanı buluyor. Her türlü resim, sembol ve çizim, kalıcı dövme kalemi ile çizilebiliyor. Bu kalemlerle aynı zamanda gölgelendirme, perspektif ve derinlik çalışmaları da yapılabiliyor. Resim sanatının temel taşları olan bu yöntemler ile sanatçılar, tıpkı bir tuval ya da bilgisayar ekranında çalışır gibi beden üzerinde hayat ettikleri görselin etkilerini kolaylıkla oluşturabiliyorlar. Siyah beyaz figürlerin çizildiği kalemlerle istenildiği takdirde renkli çalışmaların da yapılabilmesi mümkün olabiliyor. Yazı ve portre çizimlerinde genelde siyah renk kullanılırken, film kahramanlarının ve manzara resimlerinin çizimlerinde de renkli mürekkep tonları tercih ediliyor. Tatoo sanatçılarının kullandığı dövme kalemleri, kalıcı dövme kalemlerine oranla oldukça farklı bir tasarıma sahip oluyor. Bu kalemler ince uçlu bir iğneye sahip olup, en ince figürsel detayların çizimine bile olanak sağlıyor. Bu sayede dövme sanatçıları da arzuladıkları dövme çizimini gerçekleştiriyor, yeteneklerini sergileme olanağı buluyorlar. Yine benzer şekilde tatoo sanatçıları geçici dövme kalemi yardımı ile de her türlü renk skalasında çizim yapabiliyorlar. Dövme silme kalemi ile de sahip olunan dövmeden artık memnun olmayan kişilerin dövme sildirme işlemleri başarı ile gerçekleştiriliyor.

Yeteneğini yansıtan dövme sanatçıları için tasarlanan dövme çizim kalemleri, pek çok farklı uç büyüklüğüne sahip olarak üretiliyor. Bu tasarımlar en ince detaya sahip çizimlerden, geniş alanlı çizimlere kadar pek çok olanağı da beraberinde getiriyor. Kimi zaman tıpkı bir tablo gibi gerçekçi çizimlere imkan veren bu kalemler ile hiperrealist çizimlerin insan bedeni üzerine resmedilmesi de mümkün oluyor. Kol, sırt gibi geniş alanların sabit bir renkle boyandığı durumlar söz konusu olduğunda ise kalın uçlu dövme kalemi uçları tercih ediliyor. Bu sayede vakitten ve detaylı işlemlere gerek duymadan operasyon gerçekleştirilebiliyor. Dövme sanatçıları aynı zamanda kalıcı makyaj uygulamaları ile de sanatlarını icra edebiliyorlar. Özellikle kaş bölgesinde karşılaşılan bu uygulamalarda sanatçılar, ince uçlu dövme kalemi modellerini tercih ediyorlar. Dövme sanatçılarının yanı sıra gündelik hayatında makyaj yapmayı seven gençler de birbirlerinden farklı renklerde geçici dövme kalemleri ile göz ve yüz bölgesine makyaj yapıyorlar. Sarı, pembe ve mor gibi dikkat çekici renklerin kullanıldığı bu simli kalemler ile retro şekillerde makyaj yapmak olanaklı hale geliyor. Siz de yaratıcılığınızı en güzel şekilde ifade edebileceğiniz dövme kalemi ürünlerini hemen Trendyol’dan sipariş edebilirsiniz.

Dövme Kalemi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dövme kalemi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, hijyen kuralları olarak karşımıza çıkıyor. Gerek kalıcı gerekse de dövme kalemi geçici operasyonlar için kullanılsa da mutlaka dövmeyi uygulayan kişinin eldiven takması büyük bir önem taşıyor. Kalıcı dövmelerde bu uygulama epidermisin, yani dış derinin hemen altına uygulanıken, iğne yardımıyla delinen epidermisin enfeksiyon kapma riski bulunuyor. Bu riski sıfıra yaklaştırmak adına da hijyenik bir ortamda eldiven kullanarak çalışmak gerekiyor. Çalışılan bölgenin de hijyen kurallarına uygun bir hale getirilmesi adına alkol bazlı dezenfektanlar sıklıkla kullanılıyor. Geçici dövme uygulamalarında ise biraz daha rahat davranılması mümkün oluyor, çünkü geçici dövmeler derinin altına değil, üzerine yapılıyor. Kalıcı dövme uygulaması sırasında ise dövme kalemi üzerinde yer alan iğnenin, her kullanıcı için farklı olması gerekiyor. Steril ortam koşullarında üretilen dövme iğneleri, hijyen kuralları çerçevesinde kap içerisinde satılıyor. Kullanılan iğnenin uygulama öncesinde başka bir kişi tarafından kullanılıp kullanılmadığından emin olmak gerekiyor.

Dövme kalemi kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da ihtiyacın net bir şekilde belirlenmesi olarak karşımıza çıkıyor. Dövme sildirme işleminin oldukça sancılı ve uzun soluklu bir olduğu göz önünde bulundurulduğunda, yaptırılmak istenen dövmenin geçici mi yoksa kalıcı mı olduğuna net bir şekilde karar vermek gerekiyor. Aksi takdirde vakit ve para kaybı yaşamak mümkün oluyor. Daha sonra sildirilen dövmeler ise deri üzerine kimi durumlarda iz bırakabiliyor. Bu yüzden gelip geçici heveslerle dövme yaptırma kararı almamak gerekiyor. Dövme kalemi kullanımı sırasında dövmenin iğne ucunu doğru seçmek de büyük önem taşıyor. İnce detaylı çizimler için küçük uçlu kalemleri seçmek gerekirken, büyük alanların çiziminde ise geniş uçlu kalemleri tercih etmek gerekiyor. Benzer bir seçim olanağı geçici dövme kalemlerinde de mevcut oluyor. Çeşitli uç büyüklüklerine sahip geçici dövme kalemi aracılığıyla kaş, bilek gibi dar alanlarda çalışabilmek de mümkün hale geliyor. Benzer şekilde bu kalemlerin geniş uçlarıyla daha büyük alanlarda rahatlıkla çalışmak da söz konusu olabiliyor.

Kaliteli Makyajın En Önemli Parçası: Dövme Kalemi

Günümüzde kadınlar makyaj sırasında çeşitli dövme kalemi modellerini sıklıkla kullanıyorlar. Kaş dövme kalemi, özellikle kaş bölgesinde estetik bir görünüm elde etmek isteyen kadınların sıklıkla kullandığı modeller arasında yer alıyor. Bu sayede kaş etrafında bulunan deriye mürekkep uygulaması ile ister kalıcı isterse de geçici dövme uygulaması yapılabiliyor. Kaş makyajında genel olarak geçici makyaj mürekkebi ve hint kınası dövme kalemi uygulamalarında başı çekerken, kalıcı mürekkep uygulamaları ise çeşitli sağlık sorunları sebebiyle uygulanabiliyor. Kaş bölgesinde meydana gelen dökülmeler ve yanık olayları, bu sorunların başında geliyor. Geri dönülemez bir biçimde dökülen ya da yanan kaşların, eski görünümüne kavuşturulması, kalıcı makyaj uygulamaları ile mümkün hale geliyor. Kaş bölgesinde sorun yaşayan kullanıcıların tercih ettiği bir diğer ürün ise sticker ürünleri oluyor. Suya ve darbeye dayanıklı olan bu ürünlerin kahverengi ve siyah gibi renklerde satışı da mümkün oluyor. Kaş bölgesine dövme yaptırmak istemeyen kullanıcılar, kaş sticker ürünlerini sıklıkla kullanıyor.

Dövme etkili göz kalemi yardımı ile de göz çevresinde geçici makyaj uygulamaları gerçekleştirilebiliyor. Son yıllarda moda olan bu yöntem ile normal makyaj uygulamalarının aksine, uzun süreler boyunca kalıcılığı sağlayan göz çevresi makyajları yapılabiliyor. Ancak göz çevresinin hassas yapısı nedeniyle bu uygulamaların alanında yeterliliğe sahip olan uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Aksi takdirde enfeksiyon kapma ya da göze zarar gelmesi olasılık dahilinde bulunuyor. Göz için kullanılan bu geçici dövme uygulamaları, alın, çene, yanak, şakak gibi çeşitli yüz bölgelerine de rahatlıkla uygulanabiliyor. Bu sayede yüzün çeşitli bölgelerine yapılan makyaj, canlı renk seçenekleri ile tamamlanabiliyor.

Dövme Kalemi Modelleri ve Fiyatları Trendyol'da!

Dövme kalemi modelleri oldukça büyük bir çeşitlilik gösteriyor. Dövme sanatçıları, kalıcı ve geçici makyaj yapan bireyler, dövme kalemi modellerini tercih ediyor. Yapılmak istenen dövmenin geçici mi yoksa kalıcı mı olacağına karar vermeden önce internet sitelerinde yer alan geçici dövme kaş kalemi satın al butonuna basmamak gerekiyor. Aksi takdirde ihtiyaca uygun olmayan ürünlere para harcama ihtimali göz önünde beliriyor. Dövme amaçlı ürünlerin yanı sıra çeşitli dövme tasarımlı kupa, yüzük ve hediyelik eşyalar da satışa sunuluyor. Yapılan kalıcı dövmenin sildirilmesi sırasında kullanılan kalemler de dövmesinden çeşitli sebeplerden ötürü memnun olmayan kullanıcılar için satışa sunulan ürünler arasında yerini alıyor. Geçici dövme kaş kalemi ile kaş bölgesinde sorun yaşayan kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Geçici dövme kalemleri ile birbirinden canlı renklerle, kaş, göz çevresi ve yanak gibi çeşitli yüz bölgelerinde arzu edilen sembol ve şekilleri çizmek mümkün oluyor. Kalıcı dövmenin aksine, bu dövmeleri istenildiği zaman bir kolonyalı mendil veya makyaj temizleme mendili ile anında silmek de mümkün oluyor.

Çıkmayan dövme kalemi ürünleri genel olarak dövme sanatçıları tarafından tercih edilirken, kına dövme kalemi ise kalıcı makyaj uygulaması yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Siyah ve yıldız dövme kalemi çeşitleri de dövme sanatçılarının işleri sırasında sıklıkla başvurduğu modeller arasında yer alıyor. Dövme kalemi fiyatları da genel olarak kalıcı ve geçici olmalarına göre değişiklik gösteriyor. Kalıcı dövme işlemlerinin gerçekleştirildiği dövme kalemi çeşitleri dövme makineleri ile birlikte satışa sunulurken, uç büyüklüklüklerine fiyat skalası belirleniyor. Kalem dövme makinesi fiyatları da geçici dövme kalemi fiyatı oranlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Dövme ve estetik alanında görev yapan uzmanların kullandığı kalıcı ve geçici dövme kalem çeşitleri fiyat skalasında üst noktalarda yer alırken, gündelik kullanım için tasarlanan ürünlerin fiyat skalasında daha uygun seviyelerde yer aldığı görülüyor. Dövme yüzük, çanta, kupa gibi hediyelik eşya tasarımlarının fiyatları da kullanıldıkları malzeme ve üretim şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Dövme kalemi nerede bulunur diye düşünürseniz, hemen Trendyol’dan siparişinizi verebilirsiniz.