"

Duralit

" araması için 890 sonuç listeleniyor
Esmay Resim Altlığı Mdf Duralit 35x50
EsmayResim Altlığı Mdf Duralit 35x50
33,90 TL
Sepete Git
BAL SANAT 50x70 Duralit
BAL SANAT50x70 Duralit
(118)
50x70 Duralit
59 TL
Sepete Git
BAL SANAT 70x100 Duralit
Kargo Bedava
BAL SANAT70x100 Duralit
(13)
70x100 Duralit
145 TL
Sepete Git
BAL SANAT 35x50 Duralit
BAL SANAT35x50 Duralit
(59)
35x50 Duralit
45 TL
Sepete Git

Duralit

Duralit ile Kaliteli Malzeme Formatı

Duralit, çeşitli marangozluk işlerinde ve mobilya üretiminde kullanılan bir tahtadır. Ürün çeşitli ham madde ve talaş gibi ahşap artıklarının sıkıştırılmasıyla oluşturulan, görünüş itibariyle kontrplak ürünlere benzeyen ancak kontrplaktan biraz daha esnek bir yapıda olan ince bir tahtadır. Kontrplaktan daha esnek bir yapıda olan bu ürün aynı zamanda kontrplağa göre daha pürüzsüz bir yapıdadır. Duralit tek yönlü üretilebileceği gibi çift yönlü olarak da üretilebilir. Duralit çeşitli kalınlıklara sahip üretilebilen bir levhadır. Duralit alırken kalınlık ölçülerine dikkat etmek gerekir. Duralit 2, 3, 4 ve 10 mm gibi çeşitli kalınlıklarda ürünler alma imkânı sunmaktadır. Duralit levha dayanıklı bir üründür. Duralit suya dayanıklı bir üründür. Suyu emmez ve bu özelliği sayesinde diğer farklı ahşap paneller gibi şişme olmaz. Duralitin dokusu yumuşak ve pürüzsüzdür. Suya karşı oldukça dayanıklı olan duralit aynı zamanda yüksek sıcaklığa karşı da oldukça dayanıklıdır. Yangın anında geciktirici bir özelliği de bulunur. Duralit ürününün sağlığa bir zararı yoktur. Kolayca temizlenebilen bir madde olan duralit aynı zamanda hijyenik bir üründür. Diğer ahşap malzemelerde olduğu gibi yüzeyi kolayca aşınmaz. Kolayca aşınma yapmayan sağlam bir ürün olan duralit doğal malzemeler kullanılarak üretilmiştir. İçeriği doğal malzemelerden oluşan duralit kimyasal madde barındırmaz. Birbirinden farklı çeşitli ölçülerde üretilebilir. Temizliği oldukça kolay, hijyenik, doğal ve aynı zamanda dayanıklı bir üründür. Ürün dayanıklı bir yapıda olduğu için tren vagonu imalatında kullanılır. Tren vagonu imalatında kullanılan bu ürün aynı zamanda fuar gibi alanlarda stant kurmak amacıyla da kullanılır. Çok farklı alanlarda kullanımı olduğundan bahsettiğimiz bu ürün prefabrik ev yapım aşamalarında da kullanımı oldukça tercih edilir. Duralit levhanın bilinen en çok kullanıldığı alanlardan biri de hediyelik eşya yapımında kullanılmasıdır. Fuarlarda stant olarak kullanılan bu ürün, reklam panolarının imalatında da kullanılır. Ürünün çok çeşitli kullanım alanları olduğundan bahsetmiştik. Ürün aynı zamanda kapı imalatlarında da kullanılır. Ürünün en yaygın kullanım alanlarından biri mobilya sektörüdür. Mobilya sektöründe sandalye arkalarının yapımında kullanılan bu ürün aynı zamanda yine mobilya sektöründe arka plaka olarak da kullanılır. Çekmecelerin iç kısımlarının üretiminde de duralit ürününe yer verilir.

Duralit Nedir?

Duralit nedir diye incelediğimizde mobilya sektöründe kullanılan kontrplak benzeri bir ürün olduğunu görebiliriz. Ahşap bir panel olan duralit ahşap atıklarının, talaş parçalarının sıkıştırılarak oluşturulan yeni bir üründür. Kontrplağa benzeyen bu madde kontrplaktan farklı olarak daha ince ve daha esnek bir yapıdadır. Yine kontrplaktan farklı olarak hem yüzeyi daha pürüzsüz hem de daha yüz bir yüzeye sahip olduğu söylenebilir. Duralit üretilirken tek bir yönlü üretilebileceği gibi çift yönlü de üretilebilir. Bu ürün farklı kalınlıklara üretilebilen bir levhadır. Duralit kontrplak değildir. Yapı itibariyle duralit kontrplak ile benzer. Ancak hem incelik hem esneklik hem de yüzeyinin pürüzsüz olması nedeniyle duralit kontrplak ürününden ayrılır. Duralit plaka ölçüleri farklı boyutlarda yapılabilir. İsteğe göre lazerle kesilerek üretimi sağlanır. Duralit malzeme itibariyle ahşap atıklarının birleştirilmesiyle oluşmuş bir üründür. İnce duralit istendiği takdirde 2 mm ye kadar incelikte üretiminin yapılması söz konusudur. Delikli duralit, ince duralit gibi birbirinden farklı çeşitleri bulunan ürün farklı alanlarda kullanılır. Marangozluk işlerinde ve mobilya üretimde kullanılan bu ürün birçok farklı alanda da kullanılır. Çevre dostu bir üründür. Ürün ayrıca geri dönüştürülebilir bir yapıdadır. Hem suya karşı dayanıklı hem de sıcaklığa karşı dayanıklı bir üründür. Kolayca temizlenebilir ve yüzeyi pürüzsüzdür. Hobi malzemesi olarak yaygın bir şekilde kullanıldığı gibi çizim yaparken bir altlık olarak da kullanımı oldukça yaygındır. Farklı boyutlarda istenilen ölçülerde üretim yapılabilir. Sanatsal çalışmalarda kullanılabilecek bir ekipmandır. Ürünün kendisini akrilik çalışmayla boyayarak bir obje halinde kullanılabileceği gibi boyalar için bir palet, resim yapımında kâğıtların altında bir altlık olarak da kullanılabilir. Birçok farklı alanda kullanılabilir olması, esnek ve hafif bir ürün olması nedeniyle tercih edilen bir ürün konumundadır. Duraliti diğer ahşap ürünlerinden ayıran bir özelliği ise yüzeyinin yapısıdır. Diğer ahşap ürünlerin zamanla yüzeylerinde aşınmalar olabilir. Ancak duralit kolay kolay aşınmaz bir yapıdaki üründür. Kolay bir şekilde alınmayan bu ürün oldukça dayanıklı bir yapıdadır. Doğal malzemeler kullanılarak üretimi yapılan bu ürünün içeriğinde sağlığa zarar verecek kimyasal maddelere rastlanmaz. Ürün sigara gibi yanıcı maddelere karşı da dayanıklıdır. Sigara gibi yanıcı malzemelerin duralitin yüzeyine değmesi aşındırma yapmaz ve ürüne zarar vermez. Temizliği oldukça kolay yapılabilen bir üründür.

Duralit Levha

Duralit levha özel bir teknik kullanılarak üretilir. Bu yüzden bu ürünün dayanıklılığı çok yüksektir. Dirençli bir ürün olan duralit levha diğer malzemelerle karşılaştırıldığında kalitesiyle ön plana çıkar. Duralit üretimi sırasında istenen ölçülerde kolayla üretilebilen bir üründür. Kolayca boyutlandırılabilir bir ürün olan duralitin en önemli özellikleri arasında içeriğinin sağlığa zararlı bir madde barındırmıyor olması gösterilebilir. En güzel yanlarından biri sağlığa zararlı olamaması olan duralit ürünlerinin lifleri tutkal kullanılarak yapıştırılmadığından veya herhangi başka bir kimyasal madde içermediğinden sağlık açısından sorun teşkil edecek herhangi bir unsur barındırmaz. Sağlığa zararı olmayan bir ürün olması sebebiyle duralit ürününün benzer ürünler arasında tercih edilme oranı daha yüksektir. Ayrıca çok tercih edilen bu ürünün birçok farklı alanda kullanılma imkânı olması da yine tercih edilme oranını arttıran unsurlardan biridir. Duralit fiyatları açısından avantajlı bir üründür. Duralit levha fiyatları diğer ahşap ürünlere göre oldukça uygun fiyatlıdır. Suya karşı dayanıklı olmasıyla banyo gibi suyla teması olan bölgelerde kolaylıkla kullanılabilir. Suya karşı dayanıklı olan bu ürün aynı zamanda da sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Sıcaklığa karşı dayanıklı olmasıyla da yangına karşı geciktirici bir özelliktedir. Hem suya karşı dayanıklı olması hem de sıcaklığa karşı dayanıklı olmasıyla ürün güvenilir bir yapıdadır. Sağlığa zararı olmayan bu ürünün su ve sıcaklığa karşı dayanıklı olması da diğer ahşap ürünlere göre tercih edilme oranını arttırır. Yüzeyi pürüzsüz olan bu ürün kolayca temizlenebilir, sağlıklı bir üründür. İçeriğinden kimyasal maddeler yer almaz. Tutkal gibi yapıştırıcı maddeler kullanılmayan bu ürün geri dönüştürülebilir bir yapıdadır. Çevre dostu, doğa dostu bir yapıda olan ürün içeriğinde kimyasal barındıran diğer ahşap ürünlerine göre daha çok tercih edilmesine etkendir. Mobilya alanında yaygın bir şekilde kullanılır. Çekmece içi imalatında, sandalye arkası yapımında, beyaz eşya üretiminde, paketlemede, asansör zemin ve tavanlarında kullanılır. Hem esnek bir yapıda hem de hafif bir üründür. Bu nedenle ürünün taşınması kolaydır. Taşınır bir yapıda olması kullanım alanını arttırır. Öğrenciler çizim yaparken bir zemin olarak kullanır. Okula, eve, işe kolaylıkla taşınır. Diğer ahşap paneller gibi yüzeyinde şişme olmaz. Suya karşı dayanıklıdır. Dokusu yumuşaktır. Mdf bir üründür. Oldukça sağlam ve kalitelidir. İçeriği doğal malzemelerden oluşur. Tek yönlü üretilebileceği gibi çift yönlü olarak üretilip çift taraflı da kullanılabilir. Kesimi lazerle yapılır.

Duralit Plaka

Duralit plaka diğer ahşap ürünlerden farklı olarak daha esnek ve daha ince yapıda olan bir levhadır. Duralit plaka ürünleri lazer kesim ile bire bir istenen ölçüde hazırlanabilir. En çok alımı tercih edilen duralit 35x50 ölçüsündedir. Duralit 35x50 ölçüsündedir ürünle yağlı boya ve akrilik boya ile çalışma yapılabilir. Resim altlığı olarak da kullanılan duralit 50x70 boyutları bir diğer en çok tercih edilen ebatlar arasında gösterilebilir. Duralit çalışmaları, resim altlığı, akrilik ve yağlı boya olarak örneklendirilebilir. Duralit tahta ürünlerinin farklı ebatlarda hazırlanması mümkündür. Duralit mdf bir üründür. Duralit mdf ürününün mdf olmasının en iyi özelliği sağlam bir yapıda olup ısıya ve suya karşı da dayanıklı olmasıdır. İstenirse duralit 70x100 veya daha büyük ölçülerde olan duralit 130x250 boyutları alınabilir. Farklı boyutları bulunan bu ürün yapısı tamamen doğaldır. Duralit ham mdf bir üründür. Ürünün sağlamlığı buradan gelmektedir. Duralit üzerine akrilik boya çalışması yapılabilir. Duralit tabaka ölçüleri istenildiği boyutlarda lazerle kesimi yapılıp alınabilir. Duralit kontrplak bir ürün gibi gözükse de kontrplaktan daha esnek yapıda ve inceliktedir. Duralit ham mdf bir üründür. Duralit tabaka ölçüleri istenilen boyutlarda ayarlanabilir. Duralit tavan kaplama ürünü olarak kullanılabilir. Duralit altlık olarak kullanılabileceği gibi duralit çizim tahtası olarak da kullanılabilir. Duralit dayanıklı bir üründür. Uzun ömürlü bir yapıda olması sebebiyle uzun yıllar yıpranmadan kullanılabilir. Yüzeyi diğer ahşap malzemeler gibi kolayca yıpranmaz. Ürün bir kontrplak değildir. Yapısı itibariyle kontrplağa benzer fakat iki ürün birbirinden farklıdır. En belirgin ayrımı biri daha esnekken biri daha sert yapıda olmasıdır. Bir başka ayrıldıkları nokta ise yüzeylerindeki farklılıktır. Biri daha pürüzsüz bir yapıdadır. Duralit levha kontrplağa göre hem daha esnek hem de daha pürüzsüzdür. Aynı zamanda dayanıklı bir üründür ve uzun yıllar kullanımı söz konusu olabilir. Yüzeyi hemen yıpranma yazmaz. Yıpranmalara karşı dayanıklı bir üründür. Çeşitli boyutlarda farklı alanlar için kullanılan duralit levhaları vardır. Duralit hem suya dayanıklı hem ısıya dayanıklı, yüzeyi pürüzsüz, sağlam yapıda olan, kimyasal barındırmayan, çevre dostu ve geri dönüştürülebilir, sağlığa zararlı kimyasal içermeyen, esnek yapıda olan kolay taşınabilir, birçok farklı alanda kullanılan kullanıcı dostu uzun ömürlü çeşitli ebatlarda üretilebilen kalınlık tercihinde bulunabilecek ince bir levhadır.

Duralit Tahta

Duralit tahta dayanıklı bir ürün olduğu için çok tercih edilir. Sağlığa zararlı herhangi bir kimyasal madde barındırmaz. Yapısı itibariyle esnektir. Esnek bir yapıda olan duralit tahta aynı zamanda pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu ürün suya dayanıklı bir yapıdadır. Suyu emmez ve bu özelliği sayesinde suyu emen diğer maddeler gibi bünyesinde şişme yapmaz. Diğer ahşap panellerin su ile temasında yüzeylerinde şişme olabilir ancak duralit suya karşı dayanıklı bir ürün olduğu için şişme yapmaz. Bu nedenlerle diğer ahşap ürünlere göre kullanım ve tercih edilme ihtimali daha yüksektir. Dokusu oldukça yumuşak olan bu ürünün aynı zamanda yüzeyi pürüzsüzdür. Ürün suya karşı dayanıklı olduğu kadar sıcaklığa karşı da dayanıklıdır. Sıcaklığa karşı dayanıklı olan bu ürün, yangınlara karşı geciktirici bir özelliğe sahiptir. Ürünün ayrıca kolay temizlenebilen bir yapısı vardır. Ayrıca kolay temizlenebilen bu ürün hijyenik bir yapıdadır. Ürün istenilen ölçülerde boyutlarda üretilebilir. Ürün kullanım sonrası kolay bir şekilde temizlenebilir. Hafif bir yapıda olması kolay şekilde taşınabilme imkanı sağlar. Kolay bir şekilde taşınabilen bu ürün sanat çalışmalarınızda sizi belirli bir alanda çalışma zorunluluğunda bırakmaz. İstenilen yere taşınabilir. Büyük ölçülerde üretilebileceği gibi daha küçük ölçülerde de üretilebilir. Ürün ayrıca farklı kalınlıklarda da üretilebildiğinden çeşitli alanlarda kolay kullanımı mevcuttur. Tren vagonu imalatından, asansör üretimine, stant olarak kullanımından beyaz eşya yapımında kullanılmaya, sanatsal çalışmalarda ve hobi alanında kullanılmaktan gemi malzemeleri üretimine kadar birçok farklı alanda kullanılır. Birbirinden farklı bu alanlarda farklı boyutlarda ve kalınlıklarda duralit kullanılır. Geri dönüştürülebilir bir yapısı olması itibari ile çevre dostu bir üründür. Çevreci insanların da kolaylıkla satın alabileceği bu ürün kullanım sonrası farklı alanlarda değerlendirilebilir. İçeriğinde kimyasal bir madde bulundurmadığı için de çevreye bir zararı yoktur. Hem çevreye hem sağlığa bir zararı olmayan bu ürün suya ve sıcaklığa karşı da oldukça dayanıklıdır. Hem esnek hem dayanıklı olmasıyla ürüne talep artmıştır. Banyo mutfak gibi suyla teması olan bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilir. Sigara gibi yanıcı maddelerin izlerine karşı da dayanıklıdır. Kesimi lazerle yapılan bu ürün kolay bir şekilde istenilen ölçülerde üretilir. Talep ettiğiniz boyut ve kalınlıkta duralite sahip olabilirsiniz. Resim çalışmalarımızda, hobi çalışmalarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz bir üründür.

Duralit Mdf

Duralit mdf ahşap atıklarından yani talaşların birleştirilmesi sonucu elde edilen bir üründür. Ürünün yapısının mdf olması onu diğer ahşap ürünlerine göre kalite olarak öne geçirir. Kaliteli olan bu ürün sağlığa zararlı değildir, içeriği temiz bir üründür. Yapısı pürüzsüz ve hijyeniktir. Ürün hem suya hem de sıcaklığa karşı dayanıklı bir yapıdadır. Bu nedenle birçok alanda kullanılması söz konusudur. Ürün hem çok kaliteli hem de uygun fiyatlıdır. Fiyatı uygun olan bu kaliteli ürünün birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Duralit üzerine akrilik çalışmalar yapılabilir. Başka bir kullanım alanı ise asansörlerin tavan ve tabanlarıdır. Bu alanlarda da duralit kullanımı söz konusudur. Yine farklı alanlarda da asma tavan malzemesi olarak duralite yer verilir. Beyaz eşya yapımında bir kapak malzemesi olarak da kullanılan bu ürün raf üretiminde de oldukça kullanılır. Mobilyadan, asansöre, asma tavandan beyaz eşya yapımına kadar birçok farklı alanda kullanımı olan bu ürünün bir başka kullanıldığı yer ise gemi gibi deniz taşıtlarının dekorasyon ürünlerinin üretiminde kullanılmasıdır. Duralitin birbirinden farklı birçok alanda kullanımı söz konusudur. Duvar kaplamalarında da bu ürüne yer verilir. Fiyatıyla uygun bir ürün olan duralit görüldüğü üzere birçok farklı alanda kullanılan bir yapıdadır. İçeriğinde kimyasal ürün barındırmayan duralit çevre dostu bir üründür. Çevre dostu bir ürün olan duralit geri dönüştürülebilir bir yapıdadır. Çevreye bir zararı olmamasının yanı sıra geri dönüştürülebilir olmasıyla da sürdürülebilirlik anlamında öne çıkan bir üründür. Sürdürülebilir ürünleri kullanmak geri dönüşüme katkı sağlamak bu ürünü diğer ürünlere göre tercih edilme oranını arttıran unsurlardan biridir. Ürün kullanımı sonrası atık madde oluşturmaz böylece çevreye bir zararı olmayan ürün geri dönüşümle tekrar ürün olarak kazanılabilir bir yapıdadır. Duralit nasıl kesilir diye incelediğimizde lazerle kesiminin yapıldığından bahsetmiştik. Ürün bu sayede istenilen ölçülerde üretilebilir. En yaygın kullanılan boyutları duralit 35x50 ve duralit 50x70 şeklinde geçer. Duralit klipsli daha çok öğrenciler tarafından üzerinde çizim yapmak üzere kullanılır. Bunun için en uygun ürünler klipsli duralit 35x50 ölçüsüdür. Duralit fiyatları hakkında bilgi edinmek ve kolay bir şekilde satın alabilmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Birçok farklı alanda kullanımı olan duralit ürünlerine kolayca ulaşmak ve kampanyalı fiyatlardan satın almak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.