İlgili Kategoriler
Ürün Puanı

Lezzeti ile Öne Çıkan Edirne Badem Ezmesi Trendyol’da!

Osmanlı’da keşfedilen bir lezzet olan badem ezmesi, geçmişten bugüne gelerek bir kültür oluşturur. Badem ezmesi denildiğinde akıllara ilk olarak Edirne kenti gelir. Edirne badem ezmesi; bademlerin su, limon ve şeker ile ezilmesiyle elde edilen bir tatlıdır. Bu tatlının doğduğu yerin, Edirne olduğu bilinir. Gezginler ile Avrupa'ya kadar taşınır ve Marzipan ismiyle Avrupa mutfaklarında yerini alır. Çay saatlerini süsleyen bu tatlı, yalnızca 3 adet malzemeden oluşan hafif ve lezzetli bir seçenektir. Şeker, su ve bademden oluşan bu tatlı, pek çok kişinin damak tadına hitap eder. İçinde un olmaması, sağlıklı bir tercih sunar. Bayramlarda ya da davetlerde tatlı ikramı olarak ideal bir seçimdir. Osmanlı’dan bugüne kadar gelen bu geleneksel lezzetin içinde, hiçbir zararlı katkı maddesi olmadığı için sağlıklı tatlı olarak da adlandırılır. Eski zamanlarda özellikle Edirne’de bebeklere mama olarak yedirilen badem ezmesi, içindeki şifalar ile meşhurdur. Kurabiye olarak da tüketilmeye uygundur. Ayrıca kalp ve beyin sağlığı başta olmak birçok organı da olumlu etkiler. Bademin ezme halindeki faydaları, saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Ayrıca diyet beslenmelerinde de ara öğün olarak kullanılması uygundur. Bu ürün, kış aylarının soğuk koşullarına karşı direncinizi artırmaya yardımcı olur. Grip, soğuk algınlığı ve diğer hastalıklara karşı büyük ölçüde koruyucu fayda sağlayabilir. Yoğun enerji harcamanız gereken günlerde, bu ihtiyacınızı karşılar. Sağlık ve lezzet açısından rahatlıkla tüketebileceğiniz bu seçeneği, Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz.

Lezetli ve Hafif Edirne Badem Ezmesi Tavsiyeleri

Lezetli ve Hafif Edirne Badem Ezmesi Tavsiyeleri

Edirne, tarihteki üstlendiği rollerle her daim ön plana çıkan oldukça manidar bir şehirdir. Bu şehrin öne çıkan ve her zaman akıllarda kalan tatlılarından bir tanesi de badem ezmesidir. Lezzeti ile dikkat çeken bu tatlı, oldukça faydalıdır. Sahip olduğu düşük kalorisi nedeniyle diyet sürecinde olanlara, Edirne badem ezmesi tavsiye edilir. Yağ, lif ve protein bakımından oldukça zengin bir gıdadır. İçeriğinde bulunan lif sayesinde uzun süre tok kalmanız kolaylaşır. Protein ise hem tok tutar hem de güç verir. Badem, bu besin değerlerinin tümünü kapsar. Tüm sebeplerden ötürü bu ezme, diyet listesinde vazgeçilmez tatlılardan biridir. Aynı zamanda E vitamini bakımından da son derece önemlidir. Antioksidan görevi gören E vitamini ise kanser, alzheimer ve kalp hastalığı gibi rahatsızlıklara karşı vücudu korumaya yardımcı olabilir. Bu sebeple oldukça faydalıdır. Sahip olduğu antioksidan değerleri nedeniyle yaşlanma ve kırışıklığın önüne geçmede etki oluşturabilir. Aynı zamanda bu değerler sayesinde oksidatif stres seviyesini de düşürür. İçeriğinde bulunan sağlıklı yağlar ile vücudunuza enerji salgılar. Kahvaltıda kullanmak için de ideal bir seçenektir. Bu nedenle güne enerji ile başlamanıza sebep olur. Bu ürünü tüketmek, metabolik seviyenizi uzun süre artırarak vücudunuzun farklı işlevlerini optimize etmeye yardımcı olur. Kalsiyum açısından zengin bir gıdadır. Besinler ile oksijenin düzgün bir şekilde dolaşımı için tam bir magnezyum kaynağıdır. Diyabet oluşturma riskinin azalması, kolesterol seviyelerinin indirgenmesi ve kan basıncının düşmesi de badem ezmesinin olumlu etkileri arasında yer alır. Kalp sağlığını koruması da ana faydalardan biridir. Belli porsiyonlarda tüketmek, sağlıklı bir vücut ağırlığını korumaya yardımcı olur. Bu ezme, tokluk vererek iştah düzenlemesi üzerinde büyük etki sağlar. Gıda kategorisinde yer alan ürünün tek bir porsiyonu, 1 yemek kaşığıdır. 16 gramdan oluşan badem ezmesi, toplam 98 kaloriye sahiptir. Diğer gıdalarla kıyas yapıldığında 100 gramda 614 kalori içerdiğinden dolayı kalorisi yüksektir. Badem ezmesi, 614 kalori olması sayesinde günlük kalori ihtiyacınızın % 31’ini içerir. Doğru tüketilmesi durumunda kilo alımına katkısı yoktur. Trendyol’dan Edirne badem ezmesi satın alabilirsiniz.

Etkileyici Edirne Badem Ezmesi Yorumları

Etkileyici Edirne Badem Ezmesi Yorumları

Tatlılar hem dünya hem de Türk mutfağında önemli bir yere sahiptir. Özellikle Osmanlı saray mutfağına ait tatlılar, şifa ve lezzetleri ile bilinir. Osmanlı mutfağından esinlenen ve çıktığı yerin Edirne olduğu bilinen badem ezmesi, bu şehirdeki birçok yerel işletme tarafından yaygın bir şekilde üretilir. Ayrıca gastronomi kültürünün de yaygın bir parçasını oluşturur. Çoğunlukla sevilen badem ürünlerinden biri olan tatlı; basit olarak bademin öğütülmesi, ardından da glikoz şurubu yahut şeker katkısı ile elde edilen bir seçenektir. Geleneksel ve endüstriyel olarak üretilen bu ezme, ekonomik açıdan oldukça değerli bir üründür. Badem ezmesinin geleneksel ve endüstriyel olarak iki şekilde üretimi söz konusudur. Araştırılması yapılan ürünün içerisinde yüksek miktarda protein, magnezyum, fosfor ve potasyum olduğu tespit edilen mineraller bulunur. Saray mutfağından çıkıp bugüne kadar farklı yapım teknikleri ile üretilen gıda, mutfaklarda vazgeçilmez tatlılar arasında yer alır. Bununla birlikte günlük beslenmede de vazgeçilmez gıdalardan biridir. Tatlılar, enerji sağladığı için kişilerin diyete olan motivasyonlarını da artırır. Arada sırada yapılan tatlı kaçamakları, kişiyi sağlıklı beslenme konusunda motive etmekte etkilidir. Gün içerisinde gelen tatlı krizlerini bastırmak için badem ezmesi, oldukça iyi bir alternatiftir. Hangi markayı tercih edeceğiniz ya da ürünün lezzeti konusunda kararsızlık yaşıyorsanız Trendyol üzerinden Edirne badem ezmesi yorumlarını okuyabilirsiniz. Burada ürün deneyimleri paylaşan müşteriler, yorumları ile görüşlerini bildirir. Olumlu ya da olumsuz görüşlerini bildiren müşteriler sayesinde ürün hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu sayede karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Müşteriler tarafından genellikle tam not alan bu tatlı hem günlük hem de özel gün ikramlıklarınız için iyi bir seçimdir. Edirne badem ezmesi online alışveriş imkanını Trendyol aracılığıyla deneyimleyebilirsiniz.

Kampanyalı Edirne Badem Ezmesi Fiyatları

Kampanyalı Edirne Badem Ezmesi Fiyatları

Bademin toz haline getirilerek saf pudra şekerinin karışımı ile oluşan bu tatlı, oldukça sağlıklı içeriğe sahiptir. Çay saatlerinin ve misafir ikramlıklarının başında gelen gıda, sevilerek tüketilir. Merak edilen konular arasında Edirne badem ezmesi fiyat aralığı da yer alır. Bu konuda ürünün markası, içeriği ve kalitesi etkili rol oynar. Bununla birlikte ürünün gramajı da fiyata etki eden sebeplerden bir tanesidir. Bazı markaların kalite standartlarından dolayı ürün fiyatları yüksektir. Kullanılan malzemenin doğallığı, tazeliği ve kullanım süresi; gıdaların fiyatlarını belirler. Ekonomik fiyata sahip olmak için Edirne badem ezmesi indirim dönemlerini takip edebilirsiniz. Bu sayede her bütçeye uygun seçeneği bulmak mümkündür. Küçükten büyüğe her yaşa hitap eden bu seçenek, anlık tatlı krizleri için birebirdir. İçindeki lif ve proteinler sayesinde uzun süre tok tutar. Misafirleriniz için de oldukça hafif ve lezzetli bir tatlıdır. Sağlığa olan faydaları sebebiyle rahatlıkla tüketilebilir. Hafif yapısı ve içeriği sayesinde her gün belli miktarda yemeyi tercih edebilirsiniz. Çocukların da severek yediği bu tatlı, içerdiği vitaminler ile besleyici özelliktedir. Zararlı tatlı alışkanlığını bırakmak ve sağlıklı alternatifler sunmak için ideal bir seçimdir. Metabolik sağlığa katkılarından dolayı diyette olan kişiler de gönül rahatlığı ile tüketebilirler. Düşük kalori ve yüksek protein içeriği ile sağlıklı beslenenlerin de beğenisini kazanan bir alternatiftir. Tatlı krizlerini bastırarak kan şekerini dengelemeye yardım eder. İçerdiği enerji sayesinde gün boyu zinde kalmanıza katkı sağlar. Osmanlı saray mutfağından bugüne kadar gelen bu tatlı, lezzet ve görüntü açısından oldukça tatmin edicidir. Ağır ve kalorisi yüksek olan tatlıların aksine sindirimi kolay, protein ağırlıklı ve hafif bir seçenektir. Gelenekselleşmiş kendine özgü bu tatlıya, Trendyol üzerinden ulaşarak hızlı bir alışveriş süreci yaşayabilirsiniz.