Eken H9R

Aksiyonu Sevenler İçin Aksiyon Kamerası Eken H9R

Bir aksiyon kamerası İngilizce tabiriyle action-cam, aksiyonun içindeyken, yaşanan adrenalini tam anlamıyla izleyene iletmek üzere kaydetmek için tasarlanmış bir dijital kameradır. Aksiyon kameraları bu nedenle tipik olarak kompakt ve sağlamdır ayrıca su yüzeyinin çok altına inmemek kaydıyla su geçirmezdir. Genellikle seri çekim modunda ve hızlandırılmış modda fotoğraf çekmenin yanı sıra yüksek çözünürlüklü video kaydedebilirler. 120 veya 240 FPS'de ağır çekim video kaydı da yaygın bir özelliktir. Kamera tipik olarak aksiyon sever kişinin bakış açısından çekim yapabilecek şekilde giysiye veya araca monte edilir. Aksiyon kamerası, bir kask veya başlık üzerine, kişinin göğsüne veya bir bisikletin gidonuna monte edilebilir. Elde kullanım için bir tripoda da yerleştirilebilir. Bir aksiyon kamerası genellikle kayıt başladıktan sonra minimum etkileşim gerektirecek şekilde tasarlanmıştır, çünkü bu kamera ile etkileşime girmek zorunda kalmadan aksiyonun sürekli olarak yakalanmasına izin verir. Tipik bir aksiyon kamerası bir mikro SD karta kayıt yapar ve bir Mikro-USB veya bir USB-C konektörüne sahiptir. Eken h9 4k ultra hd wifi aksiyon kamerası, aksiyon ve macera tutkunlarının öncelikli tercihlerinden biri olup, dış mekân, su altı ve dinamik çekimler yapmanızı sağlar. Ürün kendine özgü teknik detayları ile öne çıkmakta ve fiyat performans açısından dikkat çekmektedir. Nefes kesici bir an veya büyük bir olay, herhangi bir zamanda habersiz olarak gerçekleşebilir. Hayat bir rehber kitapla gelmez ve malesef geçmiş bir anı deneyimlemek için ikinci bir fırsat sunmaz. Fotoğraflar ve videolar, anları yeniden ziyaret etmenize ve bunları herkesle paylaşmanıza olanak sağladıkları için her zaman popüler olmuştur. Ancak bunu yapmak için doğru zamanda doğru anı yakalamak için donanımlı olmanız gerekir. Eken H9R gibi bir aksiyon kamerasına sahip olmak, hikâyelerinizi dünyayla tam da sizin gördüğünüz gibi paylaşmanıza olanak tanır. Eken H9R 4k video kamera, en uygun bütçeli aksiyon kameralarındandır ve su geçirmez kamerası aynı zamanda mevcut en iyi spor kameralarının başında gelir. Doğa sporlarını sevenler, araç içi kamera olarak da kullanılabilen Eken H9R'yi tercih edebilir. Eken H9R kask montajı parçası paket içeriğinde olduğu için bisiklet severlerin, ellerini meşgul etmeden, geçtikleri rotalardaki güzel görüntüleri kaydedebilmelerini sağlar. Geniş açılı lensi, 4k görüntü kayıt özelliği ve uzun süre dayanabilen pili ile aksiyonlarınızı kaydedebilir ve hayranlık uyandıran hareketli videolar koleksiyonu oluşturabilirsiniz. Aksiyon kameraları açık hava sporları ile ilişkilendirilir ve genellikle kasklara, sörf tahtalarına veya gidonlara takılır. Ek olarak birçok ekstrem sporun ayrılmaz bir parçasıdır. Bazen sörfe, gidona veya bileğe takılan ve geriye bakan ikinci bir kamera ile belirli perspektifler yakalanır ve kişinin tepkilerini kaydedilir.

Teknik Olarak Şaşırtıcı Eken H9R

Cihazın teknik ayrıntıları genel olarak incelendiğinde görülecektir ki, Eken H9R aksiyon kamerası, bisiklet, motosiklet, kayak, su altı sporları ve diğer çeşitli doğa sporları için tasarlanmış bir 4k spor kamerasıdır. Kamera, 4k video kaydı için en uygun olanlardan biri olan Sunplus yonga setinde çalışıyor. 30 fps'de 1080p çözünürlükte 1,5 saat veya 25 fps veya 1080 FPS'de 4k çözünürlükte 1 saat civarı kayıt yapabiliyor. Burada cihazın farkını tam olarak anlayabilmek için, kamera çözünürlüğü ve ve FPS terimlerini biraz açmak gerekiyor. Yüksek çözünürlük, daha net görüntü ve daha çok ayrıntı anlamında gelir. 1080p kalitesinde çözünürlük 1920 x 1080 piksele sahiptir. 4k görüntü kalitesi için ise pikseller 3840 x 2160'tır. Sonuç olarak, 4k, 1080p'nin 4 katı görüntü kalitesi sağlar. FPS ise 1 saniye içinde akan bir görüntünün değişimini ve kare birimi cinsinden görüntünün frekansını belirtmek için kullanılan ölçü birimidir. İzlediğimiz bir saniyelik görüntü aslında birbirinden ayrılmış karelerden oluşuyor. Yani teorik olarak el ile yapılabildiğini varsayarak, kamera ile deklanşöre 25 defa basıp, bir takım özel sinema teknikleriyle bu 25 kare birleştirilirse, 25 FPS çözünürlükte 1 saniyelik görüntü kesiti elde edilir. Dahası, FPS değeri ne kadar azalırsa, görüntü ayrıntı kalitesi o kadar düşük ve FPS değeri ne kadar yüksek olursa, görüntü netliği ve ayrıntıları o kadar yüksek olur. Hareketli görüntüler bu sebeple daha yüksek FPS değerlerini gerektirir. Eken H9R batarya süresi bakımından son derece iyi bir performans gösterir. Yerleşik 1050mAh pil ile güçlendirilmiştir. Bekleme süresi 3 saat ve şarj süresi 2 saattir. 32GB harici TF hafıza kartını destekler, ancak hafıza kartı kamera ünitesine dahil değildir. Mov formatında kayıt yapar ve görüntü yakalama formatı JPEG, ses kayıt formatı AAC'dir. Video çözünürlükleri 30 fps ve 60 fps'de 1080p, 120 fps'de 720p, 30 fps'de 2,7K ve 25 fps'de 4K'dır. Kamera, 170 derece geniş açılı çekim özelliğine sahip 17,4 mm lens ile birlikte gelir. Yakalanan videoları 320 X 240 çözünürlükte izleyebileceğiniz 2 inç ekrana sahiptir. Kamera, 15 metre menzilli uzaktan kumandalı WiFi ile birlikte gelir. Su geçirmez kasasıyla IP68 su geçirmezdir ve su geçirmez kasası takıldığında 30 metreye kadar suya dayanıklıdır.

Kullanıcıları Asla Üzmeyen Eken H9R

Kamera, kesinlikle takdir edilmesi gereken pek çok özelliğe sahip gözüküyor. Aynen akıllı telefonlarda olduğu gibi, şarja ihtiyaç duymadan uzun süre dayanabilen batarya, aksiyon kameraları için de çok önemlidir. Eken H9R batarya, PG1050 model polimer batarya yapısı ve 1050 mAh'lik gücü ile öne çıkmaktadır. Eken H9R hafıza kartı olarak 32 GB micro sd card kullanıldığında, 4k ultra hd çözünürlük 25 fps'de ve 2.7 k 30 fps'de , 60 dakikalık kayıt imkanı sağlar. Yine aynı hafıza kartı ile Eken H9R 1080p 60 fps ayarında bu kayıt süresini 120 dakikaya çıkarabilmektedir. 1080p 30 fps veya 720p 120 fps ayarı ile ise 4 saat depolama özelliğine ulaşmaktadır ki bu çok etkileyici bir süredir. Eğer cihaza 16 gb micro sd kart takılırsa, yukarıda bahsi geçen bütün süreler yarıya inmektedir. Muhtemelen kullanacağınız çözünürlükler 60 veya 30 fps'de 1920 x 1080 full hd olacaktır. Videonuzda ağır çekim kullanmayı düşünüyorsanız, daha fazla kare hızı daha gerçekçi ve daha hızlı hareket izlenimi verdiği için 60 fps'de çekim yapmayı düşünebilirsiniz. Çünkü 60 fps post prodüksiyonda yavaşlatılabilir ve yine de pürüzsüz görünebilir, bu nedenle video düzenleme yazılımının nasıl kullanılacağını biliyorsanız, 60 fps’de kullanmak tercih edilebilir bir yöntemdir. Bazı günlük kayıtlar için, daha az bellek ve pil tükettiği için 30 fps kullanabilirsiniz. 64 gram ağırlığa sahip cihaz, 59.3 x 24.6 x 41.1 mm'lik ölçülere sahiptir. Cihazın kasası, diğer kibrit kutusu tarzı kameralara benzer. Yan tarafta, genellikle ayarlar ve oynatma arasında gezinmek için kullanılan yukarı ve aşağı olmak üzere 2 buton vardır. Bu butonların başka işlevleri de vardır; yukarı butonu: oynatma; aşağı butonu: akıllı telefon uygulamasına bağlanma. Alt kısımdaki pil kapağını açarak, çıkarabilir bataryaya ulaşabilirsiniz. 2 inçlik lcd ekrana sahip olan kameranın 170 derece geniş açılı lensi vardır. Sensör donanımı 14MP panasonic sensördür. Ayrıca düzgün çekim sağlamak için elektronik görüntü sabitleme özelliğine sahiptir. LCD'nin yanı sıra, kameranın üstündeki devasa LED gösterge düğmesini gerçekten çok faydalı. Çoğu kamerada, bazen görülmesi zor olan küçük bir gösterge vardır. Bu hiç şüphesiz en büyüğü ve görülmesi en kolay olanı. Eken h9 kamera, diğer kamera markaları kullanıcılarından gelen geri bildirimleri dikkate almış ve LED göstergelerden sürekli şikayet edildiğini fark ederek, bu devasa göstergeyi en görünür noktaya koymuş. Bu da güneş ışığında mükemmel değil, ancak diğerlerinden çok daha iyi ve daha kolay fark ediliyor. Kameranın kasasının siyah, mavi, gümüş, sarı gibi pek çok renk seçeneği mevcuttur.

Fiyat Performans Canavarı Eken H9R

Eken H9R inceleme videolarında da görebileceğiniz gibi, cihaz performans olarak tatmin edici donanımsal ve yazılımsal özellikleri, gerçekten çok uygun fiyata sunmaktadır. Görüntü sensörünün ürettiği renkler fiyatına göre oldukça uygundur, ancak bazı durumlarda görüntüde aşırı doygunluk veya aşırı keskinlik hissedilebilir. Çünkü renkler, kameranın ışık durumuna ve konumuna büyük ölçüde bağlıdır. Yine de, görüntüler 4 megapiksel sensör için tatmin edecek kadar keskin ve kamera odağı oldukça iyi ayarlanmış gibi görünüyor. Bu nedenle uzak mesafelerdeki nesneler bile rahatça görülebiliyor. Fotoğraf çekimi modu, yalnızca 4 megapiksel olmasına rağmen, belli bir mesafeden oldukça net görüntü verebiliyor. Neredeyse tüm aksiyon kameralarına benzer bir özellik olan düşük ışık koşullarında iyi performans göstermese de, parlak ışıklı ortamlarda gerçekten iyi performans verebilmektedir. Fotoğraf kalitesini özetlemek gerekirse, bu fiyat aralığında en iyi kaliteye sahip cihaz olmasına rağmen, diğer daha maliyetli hareketli kameralara göre Eken H9R fiyat olarak daha düşük kalabilmektedir. Eken H9R, OV4689 görüntü sensörü ve Sunplus 6630 yonga seti ile donatılmıştır. Video çekimlerinde 4K'yı görüyorsunuz ama bu aslında 1080p’nin enterpolasyonlu bir sürümüdür. Bu, aksiyon kamerasının hala 1080p'de kayıt yaptığı ve ardından onu 4K olarak yeniden boyutlandırdığı anlamına gelir. Ancak 4K kayıt vaat eden tüm uygun fiyatlı aksiyon kameralarında durum budur. Bu aksiyon kamerası temelde, 1080p ve 720p'de kayıt yapmak için tasarlanmıştır. Full HD çözünürlük 60 fps'ye kadar ve 720p, 120 fps'de kaydedilebilir. Hızlı hareket eden nesneleri yakalamak için her iki kare hızı da mükemmel olduğundan bu değerler aslında oldukça iyidir. Düşük bütçeli bir kameradan beklenenin tersine, ses kalitesi tatmin edicidir. Kamera içinde 1938 kbs bit hızına sahip stereo mikrofona sahiptir. Ses seviyesi oldukça yüksek, hatta belki olması gerekenden daha yüksektir. Kameranın önünde konuşan bir insanı oldukça net bir şekilde duyabiliyorsunuz. Çok gürültülü ortamlar için mikrofonu hassas kalabiliyor ama bir kaç müzik aletinden gelen sesleri kaydetme kalitesi gerçekten çok başarılı. Eken H9R mikrofon takma seçeneğine sahip değil, çünkü cihaz harici mikrofonu desteklemiyor. Ama zaten kendi mikrofonu, böyle bir ilaveyi gerektirmeyecek kadar yeterli kalitede. Uzaktan kumandaları üreten tek bir üretici olduğu için, Eken H9R kumanda ile piyasadaki diğer aksiyon kameralarının uzaktan kumandası aynıdır. Fotoğraf ve video düğmesi, 2,4 GHz iletim frekansı ve daha iyi kontrol için bileğinize takabileceğiniz bir kayışla tamamen mükemmel bir Eken H9R aksesuar kombinasyonu oluşturulabilir. Aynı zamanda 3m suya dayanıklıdır, ancak uzun bir süre suya batırmaktan sakınmak gerekebilir. Uzaktan kumanda teorik olarak 20m bağlantı mesafesine sahip ancak gerçekte etrafta birçok radyo paraziti olduğunu dikkate almak da gerekir. Uzaktan kumanda özelliği, bir selfie çubuğu kullanırken veya bir aile fotoğrafı çekerken gerçekten çok yardımcı olabilir.

Eken H9R Paket İçeriği ve Ayarları

Cihaz satın alındığında kutu içeriğinden şunlar çıkmaktadır: 1 adet Eken H9R 4k ultra hd kamera, 1 adet su geçirmez kılıf, 1 adet kullanım kılavuzu, 1 adet usb kablo, 1 adet şarj adaptörü, 1 adet yedek arka kapak koruyucu, çeşitli bağlantı tipleri için 7 adet Eken H9R aparat, 2 adet kask aparatı, Eken H9R yedek batarya. Eken H9, 5 farklı çalışma moduna sahiptir.Bunlar; video, fotoğraf, burst, hızlandırılmış zamanlayıcı ve ayarlar. Her mod farklı bir şey yapar. Bir modu değiştirmek için, "Mod / Güç açma düğmesine" tıklamanız yeterlidir. Video modu, kameranın çalıştığı varsayılan moddur. Açıktır ki, video modundayken, ok düğmesine basarak videoları kaydedebilirsiniz. Aynı düğmeye basılarak video durdurulabilir. Videoyu duraklatma seçeneği yoktur, bu yüzden onu durdurduğunuzda kamera yeni bir video dosyası oluşturacaktır. Burst yani arka arkaya fotoğraf çekme, deklanşör düğmesine 1,5 saniyelik zaman aralığında bastığınızda 3 sürekli fotoğraf çekecek eğlenceli bir seçenektir. Spor fotoğrafçılığı için ya da hızlı hareket eden bir nesneyi yakalamaya çalıştığınızda kullanılabilir. Eken H9R ayarları içinde, popüler bir uygulama olan zaman atlamalı çekim özelliği var. Zaman atlamasını belirli bir aralığa ayarladığınızda, kameranız gecikmeli fotoğraf çekecektir. Yani 20 saniye ayarlarsanız, deklanşöre bastığınızda kamera bundan 20 saniye sonra fotoğraf çekecektir. Yani aslında bu daha çok bir zamanlayıcı gibidir. Hızlandırmayı etkinleştirmek için, "sürekli atlamayı" açmanız gerekir. Bunu açtığınızda, kamera siz durdurana veya pil bitene kadar art arda 2,3,5,10,20,30 veya 60 saniyede bir fotoğraf çekecektir. Eken H9R telefona bağlanma özelliği de olan bir aksiyon kamerasıdır. Ez iCam adlı Eken H9R uygulaması sayesinde akıllı telefondan veya tabletten cihazın kontrolü mümkün olabiliyor. Bunun için Google Play veya Apple Store'dan Ez iCam uygulamasının indirilmesi ve kameranın ayarlarından Wifi seçimine erişilerek, onun aktif edilmesi gerekiyor.

Eken H9R Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Eken H9R yorum yapılması gerçekten kolay bir kamera, çünkü yeni başlayanlar ve kendileri için bir aksiyon kamerası denemek isteyenler için gerçekten uygun, fiyat aralığı gerçekten makul ve tüm aksesuarlar kamera ile birlikte geliyor. Alıcıya eksiksiz bir paket sunuyor ve ayrıca bir şey satın almak zorunda kalınmıyor. Yani aksiyon kamerası deneyimlemek istiyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, Eken H9R'yle yakından ilgilenmeniz hiç de zaman kaybı olmayacaktır. Eken H9R özellikleri bakımından fiyatı ile oranlandığında, ilk aksiyon kamerası heyecanını kesinlikle hüsrana uğratmayacaktır. Kullanıcıları tarafından su altında Eken H9R test edildiğinde, başarılı sonuçlar almış görünmektedir. Pil ömrü süresince, güneşli bir günde maksimum 25 metre derinlikte, pozlamayı -1.0 olarak ayarlamak suretiyle güzel görüntüler elde edilmiştir. Su altında Eken H9R kafa bandı kullanılabilir, böylece hem eller serbest kalmış olur hem de kamerayı düşürme, elinden kaçırma gibi riskler de ortadan kaldırılır. Bilindiği gibi çok üstün özellikler sahip teknoloji ürünlerinin fiyatları genel olarak yüksektir. Eken H9R, mevcut en uygun fiyatlı aksiyon kameralarından biridir. Burada fiyatın düşük olması sonucu video kalitesinin de düşük olması beklenir. Fakat Eken H9R, kullanıcıları bu noktada şaşırtıyor. Elbette karanlıkta en iyi performansı vermiyor, ancak çok daha pahalı kameralar da bunu zaten yapamıyor. Bu kadar uygun bir aksiyon kamerasından bu kadar iyi video kalitesine erişmeniz demek, verdiğiniz paranın karşılığını fazlasıyla almak demek oluyor. İnternetten indirilebilen Eken H9R uygulama ile telefonunuz üzerinden aksiyon kamerasının ana ekranına erişerek, resim kalitesi, video çözünürlüğü, beyaz dengesi, yakınlaştırıp uzaklaştırma, galeri sayfası birçok fonksiyonu buradan yönetebiliyorsunuz. İnternet üzerinde yüzlerce site içinde araştırma yapıp kaybolmak yerine, birçok Eken H9R aksiyon kamerası seçeneği sunabilen Trendyol online mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Küresel düzeyde alışveriş imkânı sunan sitedeki fiyatları karşılaştırabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü anında bulabilirsiniz.