placeholder
"

El Pompası

" araması için 3604 sonuç listeleniyor
Intex 29Cm El Pompası 69613
Intex29Cm El Pompası 69613
(359)
29Cm El Pompası 69613
50 TL
22,31 TL
Sepete Git
ENERPAC P80 700 Bar El Pompası
KARGO BEDAVA
ENERPACP80 700 Bar El Pompası
15.589 TL
Sepete Git

El Pompası

El Pompası

El pompası teknolojisi günümüzdeki tüm farklı pompa sistemlerinin en temel mantığını oluşturur. Bu mantık basınç ve kaldırma kuvveti temelli olarak işler. El pompası teknolojisi; ilk olarak Arşimet’in MÖ 3. yüzyılda bulduğu kaldırma kuvvetinden başlayarak bugüne kadar çeşitli değişiklikler yaşadı. Bu buluş günümüzde pek çok teknolojinin şekillenmesinde mihenk taşı olarak kullanıldı. Kaldırma kuvvetinin ardından yine ilk olarak Arşimet tarafından üretilen el pompası, günlük hayatta sıvıların aktarımında oldukça yardımcı bir materyaldir. Genellikle sıvı aktarımı amacıyla yaygın olarak kullanılan el pompaları, aslında farklı maddelerin taşınmasına yarayan farklı modellerde bulunabilir. Artık günlük hayatta çok da sıradan sayılabilecek işlerin halledilmesinde dahi el pompalarından yararlanılır. Basit olarak basınç yardımıyla yer değiştirme prensibine dayanan el pompası pek çok farklı ürün grubunda çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Evlerinizde su içtiğiniz damacananın başlığında, elinize sıktığınız dezenfektanın ucunda, bebeğiniz için saklayacağınız sütü sağmak için kullandığınız makinede ya da pilates topunu şişirmek istediğiniz pompada hep bu basit prensiple oluşturulmuş aletler karşınıza çıkar. Kısacası hayatı kolaylaştıran pek çok ürünün kullanımında yardımcı, hatta kurtarıcı ekipman olarak el pompası yer alır. Ayrıca günümüz endüstriyel ürün gruplarında kullanılmak amacıyla üretilen profesyonel pompa teknolojileri de yaygın olarak kullanılmaktadır. Profesyonel pompa teknolojileri otomobil bakımından, havuz ve şelale sistemlerine kadar pek çok alanda kullanılır.

Sıvıların Aktarımında El Pompası

El pompalarının en yaygın kullanım alanlarından biri basınçlı, sıvı aktarma el pompası olarak kullanılan ürünlerdir. Bunlar arasında en yaygın olanı ise elle basmalı su pompası ürünleridir. Damacana ve el dezenfektan pompası bu grup içerisinde yer alır. Günlük hayatta sık kullanılan damacanalar, klasik basınçlı yer değiştirme prensibiyle çalışır. Bu ürünlerde başlıkta bulunan akordeonlu diyafram üzerine yapılan basınç, suyun plastik hortum aracılığı ile yer değiştirmesini sağlar. Ancak gelişen teknoloji sayesinde artık damacana başlıkları da değişik model ve fonksiyonlarla sunulur. Günlük hayatın gereksinimlerini karşılamak adına çeşitlenen teknolojiler sayesinde damacanalar manuel el pompası formundan uzaklaşıp, otomatik çalışan ürünler halini alır. Yeni nesil damacana pompalarıyla tek bir tuş yardımıyla suyunuzu doldurmanız mümkün olur. Şarjlı kullanım özelliğine sahip bu damacanaların en güzel özelliklerinden biri, damacanada kalan son suya kadar pompalama yapılabiliyor olmasıdır. Klasik damacana pompalarında hortum boyuna paralel olarak damacana içerisinde bir miktar su kalabilirken; yeni nesil otomatik damacana pompaları tüm suyu tahliye edebilir. Ayrıca bu damacana pompaları farklı renkteki LED ışık göstergeleri sayesinde şarj durumunda uyarı da yapar. Dizayn ve renk açısında da çeşitlilik gösteren ürünler, farklı beğeni gruplarına hitap edebilecek tarza tasarlanır. Kullanıcılarından tam not alan yeni nesil damacana pompaları, bu özellikleriyle hayatı kolaylaştıran ürünler arasında yerini alır.

Basit ama kullanışlı bir diğer ürün ise el pompalı dezenfektanlardır. Dezenfektan kullanımında pompa oldukça kolaylık sağlayan bir ekipmandır. Özellikle litrelik dezenfektanların kullanımında pompanın varlığı önemli bir detaydır. Çünkü pompasız ürünün kullanımı oldukça zorlaşır. 1, 5 ve 10 litrelik dezenfektanların rahat bir şekilde kullanımı için olmazsa olmaz materyal el pompasıdır. Bu nedenle dezenfektan alımında özellikle buna dikkat edilmesi gerekir. Litrelik şişesinde bulunan dezenfektanlar genellikle el pompası ile set alinde satın alınabilir. Şişenin ucuna kolayca takılabilen bu el pompaları yine basınçlı sistem sayesinde çalışır. Elle uygulayabileceğiniz basınç sayesinde dezenfektan şişesi içerisinden ürün akışı gerçekleşir. Pompalı sistem dezenfektan içerisindeki alkolün uçuşunu da engellemek anlamında kullanışlıdır. Kullanılmadığı durumlarda sızdırma ve hava kaçırma gibi problemler olmayacağından, kutu içerisindeki dezenfektan bozulma yapmadan rahatlıkla kullanılabilir.

El ilaçlama pompası ise yine bu grup içerisinde yer alabilir. Çünkü düzenek anlamında basit bir yapıda olsa da en etkili ilaçlama teknolojisi el pompalı sistemle mümkündür. Pistonlu el pompası olarak da geçen bu yöntemde, ilaçlama kolu üzerinde bulunan tabanca yardımıyla sıvı olan ilacın aktarımı sağlanır. Farklı modelleri olan ilaçlama pompaları tüm ekipmanlarıyla birlikte satışa sunulur. Şarjlı ve kollu modelleri olan ilaçlama pompalarında ilaçlama tabancası, hortum, şarj batarya ve kabloları, ilaçlama bidonu bir arada bulunur. Şarjlı, sıvı el pompası ucu genellikle kutu içerisinden çıkar, ayrıca alınmasına gerek yoktur. Uç ve hortumlar plastik ya da metal yapıda olabilir. Genellikle plastikten, 10 ve 16 litrelik olarak üretilen ilaçlama bidonunda farklı renk seçenekleri bulunabilir. Ayrıca akülü modelleri de olan ilaçlama pompalarının sırtta kullanım için askıları bulunur. Bu tarz ilaçlama pompaları daha çok zirai amaçlı ilaçlamalarda tercih edilse de ev ve iş yerlerinin ilaçlamasında kullanılabilen modelleri bulunur. Daha küçük çaplı ilaçlama ya da çiçek sulama işlemlerinde kullanılan düşük litrelik mini ilaç el pompası da ilaçlamada kullanılan ürünlerdendir. Bu ürünlerde üzerinde bulunan basınç borusunun aşağı ittirilmesiyle sıvı akışı sağlanır. Püskürtmeli sıvı akışı sağlan bu tip ürünler sadece ilaçlamada değil, sulamada da kullanılır. Oldukça kullanışlı ve pratik bir sıvı aktarımı sağlayan bu pompalar, günlük kullanıma uygundur. Basınç çubuğu ve sap yapısı kolay kullanıma uygun şekilde ergonomik olarak tasarlanmıştır. Günlük kullanımda sık tercih edilen bir ürün olduğundan, her beğeni grubuna seslenebilmek adına, renk seçeneği de oldukça fazladır.

Basınçlı püskürtme sağlayan el pompaları dışında büyük çaplı bağ ve bahçe sulamalarında kullanılan hidrolik el pompası da yaygın kullanılır. Özellikle bitki yetiştiriciliği ile ilgilenenlerin ilgisini çeken bu ürünlerin elektrikli modelleri sayesinde tek seferde birden fazla sulama hortumuna aynı anda basınçlı su aktarımı sağlanabilir. Mini bahçe el pompası ürünlerine nazaran bu gruptaki ürünler daha profesyonel amaçlı kullanılır. Tarımda sulama amacıyla kullanılan su pompaları elektrikli sistemle çalışır. Bu sistem düşük basınçtan yüksek basınca doğru bir su aktarımı gerçekleştirir. Bu alanda pistonlu ve diyaframlı farklı su pompası modelleri bulunabilir. Plastik ya da metal gövdeli ürünler farklı amaçlara yönelik olarak farklı dizaynlardan oluşur. Sulama yapılacak alanın büyüdüğüne göre farklı boyut ve güçte ürünler tercih edilebilir. Zirai sulama pompalarında genel olarak düşük watt ile yüksek verim elde edebilme prensibi ile hareket edilir. Su pompaları ile birlikte ihtiyaca uygun sayıda ürün ekipmanı satın alınabilir. Çeşitli hortum ve ekleme aparatları sayesinde aktarılan suyun bahçe veya tarlaların istenilen bölgelerine ulaştırılması sağlanabilir.

Farklı Hava Pompası Teknolojileri

El pompaları hava pompalanması işlemlerinde de oldukça yaygın kullanıma sahiptir. En basit balon düzeneklerinden, şişme yataklarına kadar pek çok alanda el hava pompası kullanılır. Bu grupta yaygın olarak kullanılan uygun fiyatlı ürünler arasında manuel olarak çalışanlar yer alır. Elle uygulanan basınç sayesinde balon, pilates topu ve şişme yatak gibi araçlar hava ile doldurulabilir. El pompası bisiklet modelleri de yine bu grup ürünler arasında sayılabilir. Havası sönen bisiklet lastikleri bisiklet el pompası sayesinde rahatlıkla şişirilebilir. Bu nedenle el pompası kullanımı, bisiklet grubu ürünlerde yaygındır. Bu gruptaki ürünlerin ayakla çalışabilenleri de bulunur. Bu ürünlerde ayakla basınç uygulanması ile hava pompalama işlemi gerçekleşir. El pompası ile hava pompalaması gerçekleşen ürünlerde, pompalamaya yarayan pres ve uç bulunur. Ayak ile hava pompalaması gerçekleştirilen ürünlerde ise pres düzeneği yanında hortum ve uç bir arada bulunur. Ayrıca el ve ayak pompaları için yedek aksesuarlar ürünlerden ayrı olarak satın alınabilir. El ve ayak pompalarında uygulanan basınç ve uygulama hızı kullanım sırasında uygulanan güce göre değişiklik gösterir. Bu nedenle manuel hava pompalarında dolum süresi bu güç ile orantılı olarak farklılık gösterir. El tipi pompalar genellikle plastik gövdeli ürünlerden oluşurken; ayak tipi pompalarda metal gövdeli ürün seçenekleri bulunabilir. İki tip manuel pompa için de renk ve tasarım çeşitliliği mevcuttur. Bu sayede farklı beğeni grupları için uygun ürünler bulmak mümkündür.

Hava pompalaması teknolojilerinde kolaylık sağlayan elektrikli pompalama düzenekleri de son zamanlarda yaygın kullanıma sahiptir. Elektrikli lastik balon el pompası kullanımı özellikle organizasyonlarda çokça kullanılır. Tekli ve ikili hava çıkışı bulunan farklı modelleri vardır. Çoğunlukla plastik gövdeli elektrikli pompalar bu alanda kullanılır. Elektrikli hava pompaları en çok şişme yatak, koltuk ve şişme havuzlarda tercih edilir. Otomobil lastikleri için de basınçlı ve elektrikli hava pompaları tercih edilir. Şişme yatak ve şişme havuzlar, aktarılması gereken havanın oldukça fazla olması nedeniyle manuel dolumda zorlanılan ürünlerdir. Bu nedenle elektrikli hava pompaları bu ürünlerin kullanımında kolaylık sağlar. Elektrikli hava pompalarının ev tipi modellerinin yanında, ekstra güçlendirilmiş profesyonel modelleri de mevcuttur. Bu nedenle düşük ve yüksek watt seçeneklerinde ürünler bulunabilir. Ayrıca tasarım ve renk açısından da bu gruptaki ürünlerde pek çok farklı seçenek bulunur. Elektrikli hava pompaları farklı başlık çeşitleri ile kullanılarak pek çok ürün grubu ile uyumluluk gösterir. Genel olarak düşük voltlu ürünlerde dahi hava basınç kalitesi oldukça yüksektir. Örneğin; 12 volt gibi düşük enerjide çalışan bir üründen 160 PSI basınç elde etmek mümkündür. Bu anlamda son derece ihtiyaca seslenen, kullanışlı ürünlerdir. Otomobil, motor, şişme bot gibi pek çok taşıt grubu ürünler ile kullanıma uygun yüksek güçte elektrikli hava pompası bulunabilir. Modeller basınç performansı yanında LED gösterge paneli, hortum uzunluğu gibi teknik özellikler bakımından da farklılık gösterebilir. Elektrikli hava pompaları kullanım kolaylığı ve zamandan tasarruf sağlaması bakımından alanında tercih edilen ürün grupları arasında yer alır.

Anne Bebek Kategorisi

Özellikle son dönemlerde kullanımı yaygın olan ve kişisel kullanım alanında yer alan önemli ürünlerden biri göğüs pompalarıdır. Çalışan ya da herhangi bir amaçla sütünü saklama ihtiyacı duyan annelerin en büyük yardımcılarından biri süt sağmaya yarayan göğüs pompaları olur. El pompası ve elektrikli vakum pompası olarak iki çeşit göğüs pompası bulunur. Annelerin çekiş hızı ve basıncını kendilerinin belirleyebildiği el pompaları manuel olarak çalışır. Klasik plastik pompalı ürünler yanında tabancalı sisteme sahip göğüs pompaları da bulunur. Vakumlama yapmaya yarayan tabancalı yapı sayesinde göğüsten süt sağma işlemi gerçekleşir. Genellikle ürünler alt kısmındaki biberon ile birlikte set halinde satışa sunulur. El pompası yardımıyla sağılan süt direkt olarak bu biberon gövdesine dolar. Sağılan süt daha sonra pompa kısım çıkarılıp biberon başlığı takılarak bebeğe içirilebilir. Hemen tüketilmek istenmeyen sütler yine bu biberon veya süt saklamak için özel kullanılan süt poşetleri ile buzdolabında saklanabilir.

Göğüs pompalarında bir diğer ürün grubu elektrikli çalışan modellerdir. Manuel ürünlerden farklı olarak bu grupta vakum seviyesi makinelerin üzerinde yer alan tuşlar yardımıyla ayarlanır. Hızlı ve pratik bir kullanım sağlayan elektrikli göğüs pompaları tekli veya ikili setler halinde bulunabilir. Yine içerisinde biberon yer alan ürünlerin yanında şarj veya güç bataryası, bağlantı hortumu gibi yardımcı aksesuarlar da yer alır. Özellikle çalışan anneler elektrikli ürünleri zamandan tasarruf etmek açısından tercih eder. Manuel ya da elektrikli tüm göğüs pompalarında kullanılan plastikler özeldir. Bebeklerin beslenmesi için uygun malzemelerden üretilirler. BPA içermeyen plastikten üretilen göğüs pompaları, alerjen madde de içermez. Ayrıca tercih edenler için cam biberonlu modeller de yine sağlıklı malzemelerden üretilmektedir. Bu sayede bebeğinizin beslenmesinde gönül rahatlığı ile kullanıma uygundur. İlk kullanımda ürünlerin içerisindeki kullanıma talimatlarına uyulmasına dikkat edilmelidir. Genellikle şeffaf olarak üretilen göğüs pompalarının tuş ve başlık renkleri değişiklik gösterebilir. Direkt olarak elektriğe bağlanabilen ürünlerin yanında, USB ile şarj edilebilen modeller de mevcuttur. Kimi modellerde gösterge paneli de bulunur.

Profesyonel Ürün Grubu

Basit el pompası düzeneklerinden geliştirilen yeni nesil pek çok teknoloji profesyonel amaçlarla kullanılır. Bugün endüstriyel amaçlarla kullanılan pek çok pompa teknolojisi mevcuttur. Otomobil bakımından, havuzların su ile doldurulmasına kadar pek çok alanda profesyonel su, hava ve yağ pompalama teknolojileri kullanılır. Otomobil ve endüstriyel makinelerin bakımında kullanılan çeşitli pompa türleri profesyonel ürün grupları arasında yer alır. Benzin el pompası, basınçlı su ve el köpük pompası gibi pek çok otomobil bakım ekipmanları bu grup ürünler arasında sayılabilir. Ayrıca makine ve otomobillerde gres bakımında kullanılan el vakum pompası ve yakıt pompası da yine bu grup ürünler içerisindedir.

Mekanik yağ ve gres pompaları farklı özelliklerden oluşan çeşitlere sahiptir. Yaygın kullanılan çeşitleri arasında havalı ve elektrikli modelleri sayılabilir. Bu pompaların seçiminde özellikle dikkat edilen kazan kapasitesidir. Farklı kapasitedeki kazanlar 10 kg’dan 50 kg’a kadar artabilmektedir. Klasik el pompa sisteminde olduğu gibi bu grup profesyonel ürünler de yine belli bir basınç uygulanması ile çalışır. Uygulanacak makine tipine göre de uygun basınç değerlerine sahip modellerin seçimi mümkündür. Profesyonel gruptaki bu ürünlerde yine farklı renk ve dizayna sahip modeller bulunur. Her beğeni grubuna hitap edebilecek ürün çeşitliliği mevcuttur. Yağ ve gres pompaları tüm yardımcı ekipmanları ile birlikte set halinde satışa sunulur. Bu ekipmanları yedeklemek isteyenler için parçaların ayrı ayrı alınabilmesi de mümkündür.

Havuz gibi geniş alanlara dolum yapmak için kullanılan su pompaları da yine yapısı itibarıyla profesyonel ürün grubu içerisinde yer alır. Havuz pompalarında genel prensip su sirkülasyonunun sağlanmasıdır. Bu tarz su pompaları su aktarımı ve emme işlemlerini eş zamanlı gerçekleştirerek havuzun temiz kalmasını sağlar. Bu sayede havuzlar çeşitli bakteri ve atıklardan arındırılır. Aynı işlem su arıtma tesislerinde de benzer şekilde kullanılır. Bu gruptaki ürünler genel olarak elektrikli su motorları ile çalışır.

Görüldüğü gibi basınçlı aktarım mantığı üzerinden başlayan el pompası teknolojisi farklı alanlarda ve farklı ürün gruplarında gelişim gösterir. Kişisel kullanım alanlarından tarıma, otomobil bakımından havuz teknolojilerine kadar pek çok alanda bu grup ürünler bulmak mümkündür. El pompası ve tüm pompa teknolojileri konusunda aranılan ürünler Trendyol'da sizlere sunuluyor. Evinizin rahatlığında bir alışverişin yolu olan Trendyol; sulama pompasından gres pompasına kadar aklınıza gelebilecek her alanda ürün grubunu kapınıza kadar getiriyor. Siz de hemen şimdi aradığınız el pompası fiyatları ve modellerini inceleyerek sepetinize ekleyebilirsiniz. Birbirinden farklı kullanım alanları olan el pompalarında avantajlı fiyatlardan faydalanarak alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.