placeholder
"

El Yüz Havlusu

" araması için 4653 sonuç listeleniyor

El Yüz Havlusu

El Yüz Havlusu

Günlük yaşamda, en çok kullanılan, dolayısıyla en çok kirlenen organ ellerdir. Eller de gün içinde farkında olmadan en çok yüz ile temas halindedir. Çoğu insan gün içinde defalarca elini yüzüne götürerek ellerinde var olan kiri ve mikrobu yüzüne, ağzına ve burnuna yayar. Bir bilim dergisinde yayımlanan araştırma, insanların 1 saat boyunca ortalama 23 kez yüzlerine dokunduğunu söylüyor. Bu sonuç da el ve yüz temizliğinin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Ellerde yaşayan, temaslarla yüze, yüzden ağza ve burna geçen tüm kir, mikrop ve virüslerden korunmanın yolu ise sık sık ve doğru bir biçimde el ve yüz yıkamaktan geçiyor. Günlük yaşamda, düzenli ve doğru bir şekilde el yıkama ile virüslerden, bakterilerden ve bunların neden olduğu tehlikeli hastalıklardan korunmak mümkün oluyor. El yıkamanın önemi üzerine yapılan çalışmalar, iyi yıkanmamış ellerin bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesindeki en önemli güç olduğunu ortaya koyuyor. Tüm dünyanın mücadele ettiği salgın hastalıklardan hastane enfeksiyonlarına; gıda zehirlenmelerinden deri hastalıklarına kadar pek çok problemin çözümü olan el yıkamanın doğru bir şekilde yapılıyor olması, hastalık riskini en aza indiriyor. Bu nedenle kurallarına uygun, doğru el yıkama alışkanlıklarının kazandırılması insanların ömrünü uzattığı gibi yaşam kalitesini de yükseltiyor.

Ellerin kusursuz bir şekilde temizlenmiş olabilmesi için sabunlanıp durulanan ellerin temiz bir havlu ile tamamen kurutulması çok büyük bir önem arz ediyor. Sıvı ortamlarda çok daha kolay bir şekilde üreme şansı yakalayan bakteri ve virüslerden tam anlamıyla korunabilmek için su ve sabun kadar el havlularının kişisel temizlikteki önemi gerçekten çok büyüktür. Elleriniz ve yüzünüzle direkt temas halinde olan el yüz havlularının kaliteli bir yapıda olması, ıslak cildinizi hızlıca kurulayabilmesi ve bunu yaparken de cildinizi tahriş etmemesi önem arz ediyor. Kaliteli el yüz havlularına ve onlarca el yüz havlusu modeli, onlarca çeşidiyle Trendyol’da sizleri bekliyor.

El ve Yüz Havluları Birçok Çeşidiyle Sağlığınızı Korur

El ve yüz havluları, sizin ve ailenizin hijyenine, hassas cilt sağlığınıza uygun olacak şekilde özenle üretilir. El ve yüzünüzü kusursuz bir şekilde kurulmanızı sağlayan bu havlular, nemi hızlıca emme, yumuşak dokuda olma ve hızlı koruma özellikleriyle kullanım kolaylığı sağladığı kadar, şık görünümleri ile banyonuza şıklık katacak dekoratif özellikleriyle de ön plana çıkar. Farklı renk ve modellerdeki onlarca havlu modeli içerisinde beyaz el yüz havlusu, temizliği ve sağlığı çağrıştıran bembeyaz rengi ile her banyoya uyum sağlar. Beyaz 50x90 el yüz havlusu seçenekleri hem rengi hem de boyutu ile her evin olmazsa olmazlarındandır. Siyah el yüz havlusu ise ağır duruşu ile banyolara çok çekici bir görünüm kazandırır, özellikle beyaz banyolar ile çarpıcı bir kontrast ve çok şık bir hava katar. Antibakteriyel yapıya sahip el ve yüz havluları, titizlikle yıkadığınız el ve yüzünüzü özenle kurulamanız için çok güvenli bir seçenektir.

Evinizde güvenle kullanabileceğiniz bir el ve yüz havlusu seçimi yaparken karşınıza pek çok seçenek çıkar. El ve yüz havlularını farklılaştıran en önemli detay ise ürünün üretildiği ham madde olur. Farklı ham maddelerden üretilen havlular doku, koku ve kalite açısından pek çok ayırt edici özelliği sahiptir. Örneğin bambu el yüz havluları, yüksek miktarda sıvıyı saniyeler içinde emebilmesi ve gözenekli yapılarıyla cildin daha rahat nefes almasını sağlamasıyla ön plana çıkarken, ipeksi dokusuyla cilt üzerinde masaj etkisi yaratan pamuklu havlular, sizin ve çocuklarınızın hassas ciltleri için hem çok uygun hem de çok dayanıklıdır. İstediğiniz sıklıkta çamaşır makinesi ya da elinizde yıkayabileceğiniz bu ürünler, ne kadar kullanılmış, ne sıklıkta yıkanmış olursa olsun, renginden, dokusundan ve emicilik özelliklerinden hiçbir şey kaybetmez.

Kadifenin tenle temasından banyoda da vazgeçemeyenler için farklı renk ve desenlerde üretilen kadife el ve yüz havluları hem günlük yaşamda dekorasyon alnında şık ve kullanışlı ürünler olarak sıklıkla tercih edilir. El ve yüz havluları ham maddeleriyle olduğu kadar boyutlarıyla da pek çok çeşide sahiptir. El yüz havlusu boyutları markadan markaya değişiklik gösterebildiği gibi kullanıcılar da kendi isteklerine göre boyut tercihi yapabilirler. 40x80 cm, 50x80 cm, 50x85 cm gibi çok farklı boyutlarda seçenekleri bulunan havlular arasında 50x90 el yüz havlusu kullanım kolaylığıyla yaygın olarak ön plana çıkar. Çeşit çeşit renkleri olsa da özellikle beyaz 50x90 el yüz havlusu ideal boyutları ve her banyoya uyum sağlayan rengi ile her evin olmazsa olmazıdır. Siz de farklı malzemelerden üretilen, çeşitli boyutlara sahip onlarca havlu seçeneği arasından cildinizin yapısına, ihtiyacınıza ve kullanım alışkanlıklarınıza göre en uygun seçimi yapabilir, satın aldığınız havluyu ilk günkü performansıyla yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Bambu El Yüz Havlusu ile Doğallıktan Vazgeçmeyin

Bambu el yüz havlusu modelleri doğa dostu olmasıyla bilinir ve kullananlara pek çok avantaj sunar. Japonya’da dürüstlüğün, Çin’de uzun ömrün, Hindistan’da dostluğun simgesi olarak bilinen bambu, Uzak Doğu’da yetişen bambu ağaçlarının işlenmesi sonucunda meydana gelen bir elyaf çeşididir. Yataklarda, yorgan ve yastıklarda sıklıkla kullanılan bambu, son dönemde el ve yüz havlusu modellerinde de tercih edilmiş; kullanıcılar tarafından da çok sevilmiştir. Yumuşacık dokusuyla cildinizi çok hassas bir şekilde kurulayan bambu el ve yüz havluları asla ıslak kalmaması ve dakikalar içerisinde kuruyan yapısıyla da çok sevilir. Bambu el ve yüz havlusu modelleri ayrıca üzerinde bakteri üremesi ve herhangi bir bakterinin yaşamasının imkansız olduğu antibakteriyel ve anti alerjik özellikleriyle de tertemiz el ve yüzlerinizi kurulamak için çok sağlıklı bir havlu seçeneğidir.

Kaşmiri andıran yumuşacık dokusuyla insanların yüzlerinde ipeksi bir etki yaratan bambu el ve yüz havluları, diğer elyaf türlerinden daha fazla nem hapsedebilmesi ve diğer havlulara nazaran çok daha hızlı kurumaları ile ön plana çıkarlar. Bambu el ve yüz havluları, nemi kolayca emebilme ve hızlı kuruyabilme özelliklerinin yanı sıra nefes alabilen bir yapıya sahip olduklarından, cildinizi yıpratmaz, cildinizi kurularken aynı zamanda bakım yapar; bu havluların kullanımı son derece pratik ve sağlıklıdır. Kendiniz ve çocuklarınız için güvenle kullanabileceğiniz bambu el yüz havlularınızı elinizde kolayca yıkayabileceğiniz gibi dilerseniz çamaşır makinesine atabilir, kurutma makinesinde kurutabilir, yıkanmış havlularınızı dilediğiniz takdirde orta derecede gönül rahatlığıyla ütüleyebilirsiniz. Bambu el yüz havlusu fiyatları ile de kullanıcıları çok mutlu eder. Tüm bu avantajları ve pek çok farklı modeli ile en çok beğendiğiniz bambu havluya Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Nakışlı El ve Yüz Havlusu ile Banyonuza Zarafet Katın

Nakışlı el ve yüz havlu modelleri, zarif tasarımlarıyla çeyizlerin olmazsa olmazlarından biridir. Evlenecek gelin adaylarının ellerinde tığları ile işlediği ya da hazır almayı tercih ettiği nakışlı el yüz havlusu modelleri, yeni evlilerin banyolarına şıklık ve zarafet katar. El emeği güzellikleri ve incelikli yapısıyla ile banyonuzun havasını değiştiren nakışlı el ve yüz havlusu modelleri, birbirinden estetik desen ve tasarımları ile adeta bir sanat eserini andırır. Banyonuzun havasını değiştirecek nakışlı el ve yüz havlularının görünümlerini çok seveceğiniz gibi el ve yüzünüzle temasından da çok hoşlanacaksınız. El ve yüzünüzdeki nemi kolayca emen ve kolayca kuruyan havlu çeşitleri hem kullanmaya kıyamayacağınız hem de kullanmadan duramayacağınız bir havlu modeli olur.

Nakışlı el ve yüz havluları güzellikleriyle olduğu kadar kullanılabilir olmasıyla da pek çok insan tarafından çok sevilir. Bu havlular kaliteli yapıları ve yumuşacık dokuları ile sizin ve çocuklarınızın günlük kullanımı için de misafirinize sunmak için de çok uygundur. Nakışlı detaylı bu havluları, kullanım talimatlarında belirtilen koşullarda kolayca yıkayabilir, ütüleyebilir, yıllar boyunca ilk günkü asil görünümü ve kalitesiyle kullanabilirsiniz. Sade, modern, klasik ve canlı nakış tasarımıyla çok çeşitli modellere sahip nakışlı el ve yüz havluları, göz alıcı çiçek işlemeleri, boncuklu nakışları, püskülleri renkli taş ve zarif dantel detayları ile evinizi donatır. Nakışlı el ve yüz havlusu modelleri ile sadece banyonuz değil tüm eviniz, bir yeni gelin inceliğine sahip olduğunu hemen belli eder. Siz de nakışlı el ve yüz havlularından birine sahip olmak isterseniz Trendyol’da bulunan el ve yüz havlusu kategorisini inceleyebilir, çeyiz sandığınızda parlayacak; banyonuza çok yakışacak, el ve yüzünüzü incelikle kurulayacak onlarca nakışlı el ve yüz havlusu modeli bulabilirsiniz.

El Yüz Havlusu Seti ile Avantajlı Bir Alışveriş Deneyimi

İçerdiği havlu sayısına ve modeline göre pek çok el yüz havlu seti bulunur. İçerisinde çok sayıda havlu seçeneği bulunan el yüz havlusu seti çeşitleri ile banyonuzda uyumu yakalamak ve sevdiğiniz havlu modelini her an tertemiz bir başka seçeneği ile kullanabilmek çok pratiktir. El yüz havlusu 6’lı seçenekleri neredeyse haftanın her gününe tertemiz bir havlu modeli sunarak tek bir alışverişle toplu ürün almanın avantajını ekonomik olarak da size hissettirir. Çeyizlik havlu alışverişlerinde sıklıkla alınan 12'li el havlusu ise her aile üyesinin ayrı bir havlu kullandığı kalabalık evler için uygun fiyatları ile yine çok kullanışlı bir alışveriş deneyimi yaşatır.

El ve Yüz Havlusu Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

El yüz havlusu seçimi çok önemlidir. Uzun yıllar boyunca kullanma gayesiyle aldığınız havlunuzu seçerken ilk dikkat edeceğiniz nokta ürünün üretildiği madde olmalıdır. Pamuk ve bambu kullanılarak üretilen havlular, nefes alabilen yapısı, nemi emebilme gücü, çabuk kuruma özelliği ve cilde zarar vermeyen yumuşacık dokusuyla el ve yüz havlusu modelleri arasında en çok tercih edilen ürünlerdendir. Kalitesiz ham maddelerden üretilen havlu modelleri el ve yüzünüzü etkili bir şekilde kurulayamadığı gibi, uzun süre kurumadığı için bir sonraki el yıkamanızda elinizi ıslak bir havluyla kurulamaya çalışmanıza neden olur. El ve yüz havlusu seçimlerinizde bir diğer önemli nokta kullanım amacınız olacaktır. Alışverişinizi çeyiziniz için yapıyorsanız sepetinize mutlaka kadife el yüz havlusu, nakışlı el yüz havlusu gibi gösterişli havlu seçeneklerini eklemelisiniz. Günlük kullanım için yapacağınız havlu alışverişlerinizde performans odaklı yumuşacık havlulardan vazgeçmemelisiniz. Ayrıca alacağınız el ve yüz havlusunun antibakteriyel özelliğe sahip olmasına ve üzerinde hiçbir bakterinin yaşayamayacağına özellikle dikkat etmelisiniz.

Satın alacağınız havlunun dikiş kalitesi ise alışverişlerinizde dikkat etmeniz gereken bir diğer husustur. Havlular, su ve sabun kadar sık kullanılan ve her kullanım gününden sonra yıkanması gereken ürünler olduğu için havlunun dikişleri güçlü ve kaliteli olmalıdır. Dikiş kalitesi kötü olan bir havlu, kullanılıp yıkandıkça hızlı bir şekilde deforme olur. Kusursuz bir işçilik ile dikiş kalitesi iyi olan havlulara yönelirseniz havlunuzdaki eskime, yırtılma ve sökülme gibi risklerden kaçınmış olursunuz. Havlu seçimlerinde dikkat etmeniz gereken başka bir önemli nokta ise havlunuzun makinede yıkanıp yıkanmadığıdır. Bazı gösterişli havlu modelleri görselliğiyle göz okşasa da makineye atıldığında yumuşaklığını kaybedebiliyor, beyaz rengi çabucak sararabiliyor. Bu sebeple havlunuzun makineye atılabildiğine emin olmalı, etiketinde yazan yıkama talimatlarına göre özenle yıkanmalıdır.

El ve Yüz Havlusu Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Binbir emekle seçtiğiniz, severek satın aldığınız havlunuzu uzun yıllar boyunca severek kullanabilmek için havlunuzu doğru kullanabilmek çok önemlidir. Siz de havlunuzun ömrünü uzatmak ve yıllar önce almış olduğunuz havlunun yepyeni görünümüyle görenleri şaşırtmak için havlunuzu nasıl yıkayıp saklayacağınızı bilmeniz gerekir. Her tekstil ürününde olduğu gibi her havlunun yıkanma koşulları farklı olabilir ancak yine de el ve yüz havlusu yıkarken dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktadan bahsedilebilir. Havlularınızı yıkarken ilk olarak havluları renklerine göre ayırmayı unutmamalısınız. Beyaz havlularınızı bir arada, siyah havlularınızı bir arada yıkarsanız, havlularınızın sararmasınıi renklerinin solmasının çok büyük ölçüde önüne geçilir. Çamaşır makinesinde yıkayacağınız havlular için havlularınızın rengine uygun seçilmiş doğru ve kaliteli deterjan kullanılmalıdır. Beyaz havluları ağartacak, siyah havluların bozarmasını, renkli havluların solmasını önleyecek deterjanlarla havlularınız ilk günkü orijinal rengini daha uzun süre korur. Havlularınızı yıkarken programların derecesine de çok dikkat etmeli, havlularınızı çok yüksek sıcaklıklarda yıkamalısınız. Havluların yüksek ısıda yıkanması yıpranmaya sebep olabileceği için 30, 40 dereceyi geçmemeye dikkat etmelisiniz. Her havlu modelinin arkasında önerilen yıkama koşulları ve kullanım talimatları yer alacağından bu talimatlara uymayı unutmamalısınız.

El ve Yüz Havlusu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El ve yüz havlusu kullanırken, kullanacağınız havlunun kuru olmasına özen göstermelisiniz. Ellerinizi ve yüzünüzü nemli havlularla kurulamaya çalışmak, nemli yüzeylerin üzerinde bakteri oluşumu daha hızlı olacağından kullanacağınız havlunun temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. El ve yüz havlunuzu bir günden fazla kullanmamalı, her gün yeni ve temiz bir havlu ile değiştirilmelidir. Havlunuzla el ve yüzünüzü kuruladıktan sonra, bir sonraki kullanımınıza kadar kuruyabilmesi için katlayarak değil sererek bırakılmalıdır. Havlu kullanımının sağlıklı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise evdeki her bir bireyin ayrı bir havluya sahip olmasıdır. Havlular tek bir kişinin kullanımına özel olmalı, aile üyelerinden her birinin ayrı bir el ve yüz havlusu bulunmalıdır. Bu sayede olası hastalıkların aile üyeleri arasında yayılma riski azalmış olur. Eve gelen misafirleriniz için de ayrı bir misafir havlusu çıkarmayı unutmamalı; misafirinize özel olan havluyu kullanmaktan kaçınmalı, misafiriniz evden gittikten sonra da mutlaka yıkamayı unutmamalısınız.

En Güzel El ve Yüz Havlusu Modelleri Trendyol’da

Trendyol, birbirinden kaliteli ve güzel havlu modellerini El ve Yüz Havlusu kategorisinde sizlere sunuyor. El yüz havlusu fiyatları, havlunun markasına, üretildiği ham maddeye, iplik kalitesine ve üretim koşullarına göre değişiklik gösterse de Trendyol’da her bütçeye uygun, avantajlı el ve yüz havlusu modeli bulmak oldukça kolay oluyor. Tekstil sektörünün deneyimli üreticileri tarafından özen ve titizlikle üretilen el yüz havlusu modelleri sağlığınızı güvence altına alıyor. Sizin de kaliteli bir havlu ihtiyacınız varsa hiç vakit kaybetmeden birbirinden farklı renk, desen, model ve çeşitleri arasından en beğendiğiniz havluyu seçin, hangi ürünü seçerseniz seçin ona yalnızca birkaç gün içinde sahip olmanın ve uzun yıllar boyunca ilk günkü kalitesiyle kullanabilmenin mutluluğunu yaşayın.