placeholder
"

Elexus Halı

" araması için 109 sonuç listeleniyor

Elexus Halı

Elexus Halı

Evin dekorasyonunu ortaya çıkaran ve yaşam alanlarını kusursuz hale getiren halı modeller, zengin ürün yelpazesi ile her zevke hitap ediyor. Türkiye’de halıcılığın kalbinin attığı merkez olan Gaziantep’in önemli halı markalarından Elexus Halı, çağdaş tasarımları ve gelenekselden ilham alan yenilikçi modelleri ile ön plana çıkıyor. Yüksek iplik kalitesi ve üstün dokuma özellikleri ile dikkat çeken marka, yeni ev kuranların ve evini yenilemek isteyenlerin tercih listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Elexus Halı yorum ve görüş sayfalarında sıklıkla kusursuz işçilik özellikleri ve zengin tasarım çeşitliliği ile gündeme geliyor. Elexus halı modelleri Loca, Luna, Kalipso, Milano ve Ada, kullanıcı yorumları arasında sık sık adından söz ettiren modeller olarak öne çıkıyor. Elexus Halı Olimpos adlı serisiyle geleneksel halı algısına yenilikçi yorumlar getiriyor.

Elaxus markasını aranan bir halı markası haline getiren yüksek kaliteli halı modelleri, Trendyol aracılığıyla kolayca satın alınabiliyor. Farklı beğenilere hitap eden halı modelleri arasında her bütçeye uygun seçenekler bulunuyor. Trendyol’un dönemsel indirimleri ve çok özel kampanya fırsatlarıyla kaçırılmayacak Elexus Halı fiyatları sayesinde uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Farklı Elexus Modelleri ve Özellikleri

Halıcılık sektörünün merkezi konumundaki Gaziantep’te büyük bir üretim tesisine sahip olan marka, Anadolu kültürünün yüzlerce yıllık desen ve motif zenginliğini çağdaş yorumlarla yeniden yaratıyor. Yün, pamuk, bambu gibi yüksek kaliteli iplikler, kusursuz bir işçilik ile çok özel halı modellerine dönüşüyor. Markanın halı seçenekleri arasında yenilikçi desenler, her ihtiyaca uygun ölçüler, uygun fiyat seçenekleri ve mükemmel tasarımlar bulunuyor. İplik kalitesinden başlayarak ilmek sayısı ve hav yüksekliği ile farklı pek çok model sunan marka, el dokuması kalitesini aratmayan makine halıları ile dikkat çekiyor. Elexus Halı Olimpos serisi ile önemli bir popülerlik yakalarken, metrekareye 2 milyon ilmek sıklığı ile çok özel halı modelleri tasarlıyor. Bu seride yer alan halılarda çoğunlukla akrilik ve bambu ipliklerin farklı oranlardaki karışımları kullanılıyor. 11-12 mm hav yüksekliği ile güçlü bir yapı sunan Olimpos serisi halılar, bambu ipliğin özel yapısı sayesinde dikkat çekici bir estetik görünüm sunuyor.

Dokuma sonra yıkama işleminden geçirilen ve bu yolla el dokuması halılara benzeyen bir görünüme kavuşan Olimpos halı modelleri, tercihe göre pamuk tabanlı olabiliyor. Bu serideki halıların kenarları ve saçaklarında ise ipek iplikler kullanılıyor. El örmesi olarak yapılan kenar ve saçak süslemeleri dikkat çekici bir estetik güzellik sunuyor. 80cmx150cm ebatlarında yolluklardan başlayarak bir çok farklı boyut seçeneği sunan halılar, 240cmx340cm ya da 300cmx400cm gibi büyük boyutlu modeller kadar uzanıyor. Evin farklı bölümlerindeki halı ihtiyaçlarını karşılayacak seçenekler sunan Olimpos serisi, 24 ay garantili olarak satılıyor ve yüksek dokuma kalitesi ile uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor.

Pastel renkleri, soyut desenleri ve geleneksel motiflerde ilham alarak çağdaş biçimde yeniden yorumlanmış formları ile güçlü bir estetik yapısı olan Olimpos serisi modeller, özellikle salon halısı olarak tercih ediliyor. Evin farklı odaları için de değişik boyut seçenekleri bulanan halı modelleri, canlı ve parlak tasarımları ile büyük ilgi görüyor. Tek renk tasarımlarla oldukça farklı bir stil sunan Loca serisi de çağdaş çizgisiyle genç çiftlerin gözdeleri arasında yer alıyor. Kırmızı, lacivert, sarı, mavi renklerin oldukça canlı tasarımlarda siyah renk ile kusursuz bir uyum yakaladığı Loca serisi halılar, detaylarda ince desen işçiliği ve mükemmel bir uyum sunuyor.

Elexus Halı Bambu Seçenekleri

Bambu ipliğin özel görünümü ve dayanıklı yapısı markaya hem estetik hem de uzun ömürlü halı modelleri geliştirme fırsatı sağlıyor. Elexus Halı bambu modelleri yumuşak ve parlak yapısıyla ipek halıları ve el dokuması kalitesini çağrıştırıyor. Doğal bir elyaf çeşidi olan bambu ipliği kullanılarak dokunan bu özel halılar, kusursuz bir görünüm ve doğal bir estetik oluşturuyor. Bambu iplikleri tropikal iklim kuşağında yetişen ve oldukça kısa bir sürede büyüyen bambu bitkisinin gövdesinden yapılıyor. Tamamen büyümüş ve olgunlaşmış bambu bitkisi kesildikten sonra gövde kısmı suyun içinde bekletilerek hamur haline getiriliyor. Hamurun özel işlemlerle liflendirilmesi sonucu ise halı dokumasında kullanılan bambu ipliği ortaya çıkıyor. Makine dokuması halılarda kullanılan bambu ipliği parlak yapısıyla ipeğe benzediğinden ortaya el dokuması ipek halıları anımsatan oldukça şık modeller çıkıyor. Parlak yapısı nedeniyle apre, merserizasyon gibi işlemlere ihtiyaç duymayan bambu halı, doğal bitkisel yapısıyla antibakteriyel bir işlev de üstleniyor. Alerjiye yatkın kişilerin yaşam alanlarında, toza duyarlı bebek ve çocuk odalarında kullanılan bambu halı modelleri, ipliğin ince yapısı sayesinde fazla kalın olmuyor.

Markanın halı çeşitlerinde gelişmiş dokuma teknikleri ve güçlü estetik yapı kadar üstün malzeme kalitesi de öne çıkıyor. Doğal bambu iplikleri sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan halı modelleri, hem sağlıklı, hem dayanıklı yapılarıyla mükemmel sonuçlar veriyor. Yüksek iplik kalitesi aynı zamanda kolay kirlenmenin de önüne geçiyor ve lekeler kolayca temizlenebildiğinden halıların kullanım ömürleri de uzuyor. Elexus markasının ürettiği bambu modellerini kullananlar yüzey yapısının verdiği serinlik hissine sıklıkla değiniyor ve bu halıların vücuttaki elektriğin atılmasını kolaylaştırdığını belirtiyor. Yatak odaları başta olmak üzere evin pek çok bölümü için gönül rahatlığıyla tercih edilebilen bambu modeller, oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Güneş ışığında rengi solmayan, evin hemen her odası için kullanılabilen bu halılar, daha çok gri ya da bej gibi tonlarda tercih ediliyor.

Bambu iplik kullanılarak üretilen halıların yer aldığı bir başka Elexus serisini ise Ala halıları oluşturuyor. Geleneksel Anadolu motiflerini oldukça canlı ve parlak bir tasarımla bir araya getiren Ala serisi halılar da markanın gözde modelleri arasında yer alıyor. Mavi, sarı, bordo, turuncu gibi renklerin başarıyla kombinlendiği Ala serisi halılar, Anadolu kültürünün eşsiz motiflerini içeriyor ve ince tasarım işçiliği ile göz kamaştırıyor.

Elexus’a Özel Mükemmel Halı Serileri

Geleneksel çizgilerin yeniden yorumlandığı bir başka özel seri ise Elexus Halı Hereke adını taşıyor. Doğal bambu ipliklerle makinelerde dokunan halılardan oluşan bu özel seride de, el dokuması halılardan esintiler göze çarpıyor. Hem tasarımları, hem ilmek yapıları itibarıyla el dokumasını çağrıştıran Elexus Halı Hereke serisi, pastel tonların ve özel motiflerin öne çıktığı bir tasarım çizgisi sunuyor. Bu seriye oldukça benzeyen Elexus Halı İpekhane serisi de başta salonlar olmak üzere ev dekorasyonlarının vazgeçilmez parçaları haline geliyor. Bu halıların dokunmasında Bambu iplikler ile ipeğin belirli oranlarda karıştırılmasıyla elde edilen özel iplikler kullanılıyor. Tasarım çizgisi olarak klasik modeller içeren bu seri, yüksek kaliteyi uygun fiyatlarla almak isteyenlerin tercih listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Elexus Halı İpekhane serisindeki çeşitler yolluk ya da yatak odası halısı olarak da düşünülebiliyor.

Çağdaş tasarımları ile dikkat çeken ve halı tasarımına yenilikçi bir bakış getiren Dark serisi modeller ise siyah tonların ağır bastığı bir çizgi izliyor. Akrilik ve bambu iplik kullanılarak makine halısı olarak dokunan özel halı modelleri, soyut siyah motiflerin yanı sıra geometrik şekiller de içeriyor. Siyah, gri ve beyazın birlikte asil bir duruş kazandırdığı Dark serisi halı modelleri geleneksel motifler yerine modern tasarım çizgisine yönelenlerin ilk tercihleri arasında yerini alıyor. Benzer biçimde soyut figürler ve dinamik tasarımların yer aldığı Kalipso serisi modeller de, özellikle genç çiftler tarafından salon, misafir odası ve yatak odaları için tercih ediliyor. Soyut ve silüet halindeki tasarımları yolluk olarak da kusursuz bir seçim oluşturan Dark serisinde farklı en ve boy oranlarına sahip pek çok seçenek bulunuyor.

Halıların üstün malzeme kalitesi kadar düzenli bakım yapılması halıların daha uzun ömürlü olmasını kolaylaştırıyor. Elektrik süpürgesi ile düzenli olarak tozu alınan ve belirli aralıklarla yıkanan halılar, çok daha uzun süre ilk günkü canlılığını ve parlaklığını koruyor. Olası leke durumunda ise hemen müdahale edilmesi ve mümkün olduğunca kimyasal herhangi bir malzeme kullanılmadan kir ve lekenin uzaklaştırılması tavsiye ediliyor. Lekeyi ovalayarak yaymak yerine tampon yaparak emilmesini sağlamak daha doğru bir tercih oluyor.

Sakin ve Huzur Veren Halı Tasarımları

Elexus halı modelleri loca, luna, kalipso milano, ada kullanıcı yorumları içeren sayfalarda özgün tasarım stilleri ile pek çok övgü topluyor. Elexus markası hem geleneksel formları arayanlar hem de çağdaş bir şıklık isteyenler için pek çok farklı seçenek sunuyor. Soyut bir tabloyu andıran Luna serisi halı tasarımlarında mor, yeşil, mavi, hardal gibi canlı renklerin ağırlığı hissediliyor. Figüratif formlara yer verilmeyen, soyut desenlerin ön planda olduğu Luna serisi halılar, akrilik ve bambu karışımı iplik yapısıyla canlı ve yumuşak bir deneyim sunuyor. Markanın Ada serisi halı modelleri de parlaklığı, ipeksi görünümü ve tamamen doğal malzeme yapısı ile kusursuz bir seçenek oluşturuyor. Ada serisinde bulunan modeller %100 viskon iplik ile çok özel dokuma teknikleri kullanılarak üretildiğinden çok daha canlı ve parlak bir görünüm sunuyor.

Markanın açık renk tercihi, sakin ve durgun desen yapısı ve yumuşak yüzeyi ile huzur veren serilerinden olan Taç Mahal de sevilen halı modelleri içeriyor. Adını Hindistan’ın meşhur tarihi yapısından alan Taç Mahal serisi halıları %70 oranında bambu ipliği, %30 oranında ise akrilik iplik kullanılarak üretiliyor. Metrekarede 2 milyon ilmek ucu sıklığı ve 11 mm hav yüksekliği ile estetik ve işlevsel bir yapı sunan Taç Mahal serisi halılar, geleneksel motifler ile sadeliği buluşturmak isteyenlerin tercih listelerine girmeyi başarıyor.

Markanın iddialı halı çeşitlerinin yer aldığı Semerkant serisi de adını bugün Özbekistan sınırları içinde kalan tarihi bir şehirden alıyor. Türk kültüründe özel bir yeri olan ve tarihsel olarak kültürel başkentlerden birini oluşturan Semerkant, bu özelliğine uygun olarak geleneksel Türk motiflerinin yer aldığı bir halı serisine adını veriyor. Az sayıda renk ile sade ama etkileyici tasarımların bulunduğu Elexus Halı Semerkant serisi, klasik bambu halı modelleri ile öne çıkıyor. Hemen her boyda üretilen bu halılar antre, hol, salon, misafir odası, yatak odası gibi pek çok yer için tercih edilebiliyor. Bordo, sarı ve bej gibi pastel renklerin hakim olduğu Elexus Halı Semerkant modelleri, detaylarda kendini gösteren motif ve figür yoğunluğu ile dikkat çekiyor.

Farklı Alanlara Özel Halı Modelleri

Ev kurarken ya da evi yeniden dekore ederken halı seçimleri önemli bir noktayı oluşturuyor. Evin farklı bölümleri için kişisel beğeniye ve ihtiyaçlara uygun modellerin seçilmesi, bu seçimlerin bir bütünlük içinde evin genel dekorasyonu ile uyumlu olması gerekiyor. Salon, misafir odası ya da yatak odası gibi bölümlerde duvar renginden ışığı alış biçimine, diğer eşyalardan perde tercihlerine pek çok etkene bağlı olarak doğru halı modeli değişebiliyor. Elexus Halı, hem geleneksel modelleri, hem de yenilikçi tasarımlarıyla her türlü beğeniye hitap edebiliyor. Halı çeşitlerindeki iplik ve ilmek yapısı da farklı estetik özellikler sunabiliyor. Salon, oda ve holler oldukça farklı ölçülerde olabildiğinden halı modellerinin uygun ölçüleri içeren zenginlikte olması gerekiyor. Kullanım amacına uygun olarak yolluk ya da paspas tarzı ürünler seçilebildiği gibi, daha geniş ve büyük halı modelleri de rahatlıkla bulunabiliyor.

Elexus marka halıların en önemli özelliklerinden birini parlak bambu ipliklerin ve yoğun ilmek içeren dokuma tekniklerinin yardımıyla el dokuması halılara benzemeleri oluşturuyor. Hem dokuma yapısı, hem ilmek düzeni, hem de tasarımlarıyla yüzlerce yıllık halı kültürünü bugünlere taşıyan halı modelleri arasında renkleri ve motifleriyle oldukça zarif ürünler de bulunuyor. Tek renkli, sade ve soyut tasarımlar sunan çağdaş modeller de her dönem büyük ilgi görüyor. Salon için seçilen halılar ile yatak odası modelleri; hol ve antre yollukları ile çocuk odası halıları ciddi özellik ve tasarım farkları içeriyor. Dekoratif tasarımlara sahip olan özel üretim halı modelleri biraz daha küçük boyutlu olabiliyor. Yolluklar ve banyo halıları kaymaz taban yapıları ile hemen kendini ayırıyor. Yatak odası halılarında sadelik ve şıklık ön planda iken, salonlar için göz alıcı şıklıkta, gösterişli halı modelleri tercih ediliyor. Elexus Halı yorum ve görüş sayfalarında her türlü ihtiyaca yanıt verebilen model zenginliğiyle de öne çıkıyor. Yüksek iplik ve dokuma kalitesi içeren halı modellerini herkesin ulaşabileceği oldukça uygun fiyatlarla satışa sunan marka, yeni ev kuranların ve evini yenileyenlerin tercih listelerinde yerini alıyor.

Elexus Halı Fiyatları ve Avantajları

Antialerjik halılardan ipeksi bir görünüme sahip geleneksel modellere, mükemmel makine dokuması çeşitlerden çağdaş ve şık halılar oldukça zengin bir ürün yelpazesi sunan Elexus, fiyat açısından ise kullanıcı dostu bir düzeyde bulunuyor. Üstün kaliteyi herkesin erişebileceği fiyatlarla satışa sunan marka, her ihtiyaca uygun modeller ve fiyatlar sunuyor. Markanın çok özel halılarının fiyatları modellerine, dokuma tekniğine, malzeme yapısına ve halının büyüklüğüne göre farklılık gösteriyor. Hav yüksekliği ve ilmek sayısı da halının fiyatına etki eden faktörler arasında bulunuyor. İpek ya da bambu iplikler tamamen doğal malzemelerden üretildiği için biraz daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Bambu ve ipek ipliklerle yüksek ilmek sayısı ile dokunmuş halılar sağlıklı ve antibakteriyel özelliklerinin yanında el dokuması halılara benzeyen mükemmel bir estetik de sunuyor. Bambu iplik ile diğer iplik türlerini karışımı ile dokunan halılar da fiyat performans açısından oldukça makul seçenekler oluşturuyor. Akrilik, polyester gibi ipliklerle dokunmuş makine halıları ise daha uygun fiyat alternatifleri sağlıyor.

Daha pratik kullanım için tasarlanan yolluk, mutfak halısı gibi modeller daha uygun fiyatlara satın alınabilirken, büyük boyutlu ve özel dokulu salon halıları daha yüksek fiyatlarda olabiliyor. Evlenenler, evinin dekorasyonunu yenileyenler ve yeni halılarla evlerini havasını değiştirmek isteyenler Elexus markasının eşsiz halı seçeneklerine Trendyol aracılığıyla rahatlıkla erişebiliyor. Trendyol’un zengin ürün yelpazesi içinde markanın Semerkant, Ada, İpekhane, Luna, Ala, Taç Mahal,Olimpos gibi serilerinde yer alan pek çok halı bulunuyor. Trendyol’un kampanyaları oldukça avantajlı fiyat koşulları sunabiliyor. Ayrıca özel indirim fırsatları, seri sonu ürünler ve outlet kategorisindeki özel fırsatlar da yüksek kaliteli uygun fiyatla satın almayı mümkün kılıyor.