Cinsiyet
Fiyat
Basım Yılı
Karakter
Basım Dili
Fiyat Geçmişi
Yaş
Yazar
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Elsa Boyama Kitabı

" araması için 32 sonuç listeleniyor

Elsa Boyama Kitabı

Elsa Boyama Kitabı

Elsa Boyama Kitabı

Çocukların çok sevdiği animasyon Karlar Ülkesi ve çok sevdiği karakter Elsa, çantalar, suluklar, defterler, kalemler, kitaplar ve boyama kitaplarında çocukları bekliyor. Çocukların eğleneceği, eğlenirken gelişeceği yararlı aktivitelerden olan boyama aktivitesini çocuklarınıza sevdirmek için doğru bir karakterdir Elsa. Bir süredir çocuk eşyalarında gördüğümüz hatta pek çok doğum günü konseptinde, balonlarda, doğum günü pastalarında, doğum günü kızının kıyafetlerinde rastladığımız Elsa karakteri kimdir? Elsa, 2013 yılında yayınlanan Karlar Ülkesi – 1 ve Karlar Ülkesi – 2 animasyon filminde hayat bulan hayali bir karakterdir. Bu film Walt Disney Animasyon Stüdyolarına ait 53. Animasyon filmidir. Arendelle kraliçesi olan Elsa karakterinin, Anna adında bir kız kardeşi vardır. Bu animasyonun esas adı frozen olduğu için frozen boyama kitabı olarak talep edilen ürünler de mevcuttur. Frozen filminin ana karakterleri elsa ve anna boyama kitabı çeşitleri arasında en çok tercih edilen frozen karakterleridir. Elsa oldukça etkileyici iki güce sahiptir. Buz ve kar oluşturma güçleri. Bu güçler Elsa’nın doğuştan sahip olduğu güçlerdir. Elsa esasında soylu, temkinli ve katta çekingen bir kız karakterini yaşatmaktadır. Ancak içinde taşıdığı sırlar Elsa’nın korkarak yaşamasına sebep olmaktadır. Vakti zamanında doğuştan gelen bu sihirli yeteneği yüzünden kız kardeşi Anna’ya yanlışlıkla zarar vermiş ve bu yüzden kendisini hep bastırmaya çalışmıştır. Kötü anıların yaşattığı korkudan dolayı Elsa, kendisine engel olmaya çalıştıkça kar ve buz oluşturma sihri tetiklenmiştir. Nihayetinde bu sihrin etkisiyle sonsuz kış başlamıştır. Elsa’nın böylece korkuları daha da artmış, kız kardeşi Anna dahil hiç kimseden ona yardım gelmeyeceğine inanmıştır. Anna ise Arendelle krallığının başına gelen bu felaketi öğrenince olanları düzeltmek için harekete geçmiştir. Anna pes etmeyen ve cesaretli bir kızdır ve ailesini, kız kardeşini korumak için elinden geleni yapmaya hazırdır. Anna görüp görebileceğiniz, Arendelle krallığında eşi benzeri olmayan bir iyimserliğe sahiptir. Anna’nın doğuştan gelen yetenekleri sihirli olmasa da oldukça etkili olan iyimserliği ve empati gücüdür. Empati; başkalarını da düşünme ve kendini başkalarının yerine koyabilme yeteneğidir. İyi, düşünceli ve ağırbaşlı Anna, cüretkâr tavırlarıyla kız kardeşine kavuşmak ve Arendelle’yi sonsuz kışa kilitleyen bu durumdan kurtarmak için kararlıdır. Elsa boyama kitabı, çeşitleri, yaş grubu ve benzeri konular için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Elsa Boyama Kitabı Çeşitleri

Elsa Boyama Kitabı Çeşitleri

Boyama kitapları çocuklar için büyük bir eğlence kaynağıdır ve her yaşa uygun çeşitleri mevcuttur. Elsa boyama kitabı tam sayfa ürünler, cilt farklılığı, farklı şablon görselleri, farklı kâğıt kalınlığı ve farklı seviyelerde kâğıt kalitesi, kitap ebatları, çeşitli sayfa sayıları gibi boyama kitaplarını farklılaştıran özellikler vardır. Sihirli boyama kitabı Elsa gibi bazı ürünler ise tekrar kullanılabilen boyama kitaplarıdır. Özel suyla dolu bir kalem Elsa boyama kitabı ürün paketinin içinden çıkar. Siyah beyaz şablon Elsa resimlerinin ve diğer Frozen karakterlerinin olduğu kitap sayfalarına bu su dolu kalem sürüldüğünde siyah beyaz olan Elsa boyama kitabı renkli hale geliyor. Bir süre sonra ise renkli sayfalar tekrar siyah beyaz hale geliyor. Bu sayede sihirli Elsa boyama kitabı tekrar tekrar kullanılabilir oluyor. Sihirli boyama kitabının büyüsü, kalemde ki su bitince de bitmiyor. Setten çıkan özel boyama kalemi suyu bittiğinde tekrar doldurulabilir şekilde üretilmektedir. Yani hem boyama kitabı, hem de boyama kalemi ile bitmeyen eğlence çocuklarınızı bekliyor. Bu sihirli boyama kitaplarının sayfaları özel kalın sayfalardan oluşmaktadır. Böylelikle küçük yaşlarda çocukların bile rahatlıkla sayfaları çevirip boyama yapmasına, eğlenceli vakit geçirip boyama yeteneklerinin gelişmesine yardımcı oluyor. Bu kategoride kum boyama, kuru boyama, pastel boyama ya da sihirli boyama gibi boyama türlerine göre farklı kitap çeşitleri bulmak mümkün. Boyama kitaplarının sadece boyama türleri, sayfa sayıları ya da boyutları değil, kompozisyonları da farklı olmaktadır. Çocukların yaşlarına göre boyama kitaplarının seviyeleri de farklılık gösterebiliyor. Çizgi film ve animasyon karakterleri arasında talep edilen karakterlerden biri olan Elsa boyama kitabı seti çocukların vakitlerini hem eğlenerek hem öğrenerek geçirmesine yardımcı oluyor. Boyama kitaplarının seçiminde çocuk yaş aralığı, beğenilen karakter tercihi gibi seçimi etkileyen faktörlerin yanı sıra boyama türü de önem arz ediyor. Ayrıca boyama kitaplarının tamamı kare veya dikdörtgen olarak tasarlanmadığından, kitap şekli de Elsa boyama kitaplarının çeşitliliğini arttırır. Bu şekiller oval, kulplu, spiralli, Elsa figürlü, Anna figürlü, Olaf figürlü veya başka Frozen karakterleri figürlü olabiliyor. Bazı boyama kitaplarında ise, hangi sayfada hangi renk kullanılacak, boyanacak şeklin hangi bölümünde hangi renk kullanılacak gibi öğretici bilgilendirmeler bulunuyor. Elsa boyama kitabı büyük boy, küçük boy vb. ebatlardan ve diğer seçenekler arasından çocuğunuz için en uygun olan boyama kitabını seçerek çocuğunuzun keyifle ve eğlenerek öğrenmesine destek olabilirsiniz.

Elsa Boyama Kitabı Görselleri

Elsa Boyama Kitabı Görselleri

Elsa boyama kitabı görselleri Karlar Ülkesi Frozen karakterlerinden oluşmaktadır. Bazı kitaplar sadece Arendelle Kraliçesi Elsa karakterlerini içerir, bazı kitaplar Elsa ve Anna kız kardeşlerini birden içerir bazı kitaplar ise Elsa, Anna, Sven, Olaf ve diğer karakterleri, Karlar Ülkesinin manzaraları ile beraber karışık olarak içerir. Arendelle’nin kraliçesi ve iyilik sembolü Anna haricinde çok sevilen iki Frozen karakteri de Sven ve Olaf’tır. Sven, dağ adamı Kristoff’un kızağının çekicisidir. Sadece kızak çekicisi olmayan bu koca yürekli Sven aynı zamanda Kristoff’un sadık bir dostu, vicdanının sesi, eğlenceli yol arkadaşıdır. Olaf karakteri ise Elsa karakterinin doğuştan gelen sihirli buz ve kar oluşturma yetenekleri ile ortaya çıkmış bir kardan adamdır. Arendelle Krallığı’nda yaşayan en dost canlısı, en sıcakkanlı kardan adam Olaf’tır. Olaf dışa dönük, eğlenceli, masum ve aynı zamanda büyülü yeteneklere sahiptir. Bu yetenekler arasından bir tanesi sebebiyle zamanlı zamansız kendisini parçalara ayıran Olaf, hem eğlenceli hem esrarengiz olaylara sebep olmaktadır. Elsa boyama kitabı şablonu sadece Karlar Ülkesi (Frozen) animasyon serisinin karakterlerini içermekle kalmaz, Elsa boyama kitabı şato ya da Elsa boyama kitabı taç gibi çok sevilen Karlar Ülkesi nesnelerine de yer verir. Aynı zamanda dağlarla çevrelenmiş büyülü güzelliğe sahip Arendelle Krallığı’nın eşsiz manzaraları, güzel dağları ve çeşitli karakterleri Elsa boyama kitabı görsellerinde bulunur. Çocuklarınız sihirli boyama kitabında bulunan tüm görselleri, karakterleri ve manzaraları tek bir kalem ile boyayabilir. Böylelikle çocuklar henüz renkleri ayırt etmedikleri, kalemi tam olarak kavrayamadıkları erken yaşlarında boya kalem ve kitabı ile tanışabilirler. Üstelik tekrar tekrar kullanılabilen sihirli boyama kitabı ve boyama kalemi sayesinde çocuklarınızın devamlı eğlenebileceği bir aktivitesi olur. Üstelik bir süre sonra tekrar silinen renkleri sayesinde çocuklarınız sadece sihirli kitabı boyarken değil, sayfalarından renklerin silinmesini izlerken de eğlenirler. Kalemi rahatça kavrayıp yönlendirebilen yaşlarda çocuklar için kuru kalem boya kitapları, pastel boya kullanılarak boyanan boya kitapları gibi boyama kitabı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca içerisinde farklı renkler içeren çok sayıda renkli tüp ve özel çizim bulunan boyama kitabı paketleri ile çocuklarınızın kum boyama yapmasına destek olabilir, boyama faaliyeti için çocuklarınıza farklı deneyimler sunabilirsiniz.

Çocuklar İçin Elsa Boyama Kitabı Faydaları

Çocuklar İçin Elsa Boyama Kitabı Faydaları

Her anne ve baba çocukları doğduğu andan itibaren ona iyi bakabilmek, fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak çocuklarını doyurabilmek ister. Bir çocuğun beden gelişimi, kilo artışı, boy uzunluğu ve baş çevresi gibi fiziksel faktörleri en çok göze çarpan, haliyle de en çok dikkat edilen özellikleridir. Ancak çocukların fiziksel gelişiminin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için çabalarken diğer iki önemli gelişim türü, ruhsal ve zihinsel gelişimi göz ardı edilmemelidir. Zaman zaman her anne ve baba yorulur, yıpranır günün yorgunluğunun üzerine çocukları ile koşup zıplayacak gücü kendilerinde bulamaz ancak onları ekran başına terk etmek de istemez. İşte tam böyle zamanlarda çocuğunuzun ilgisini çekebilecek, eğlendirirken öğretebilecek bir aktiviteye ihtiyaç duyarlar. Çocuk boyama kitapları çocuklarınızın sakin eğlencelerinden en sevdiği aktivitesi olabilir. Minik bedenlerin hem fiziksel gelişimlerine hem de zihinsel gelişimlerine fayda sağlayan boyama kitapları, bunların yanında çocukların sakinleşmesi, dinginleşmesi ve huzurlu vakit geçirmesini sağladığı için ruhsal gelişime de fayda sağlıyor. Boyama kitapları sayesinde çocukların düşünceleri ve bakış açıları gelişiyor. Renkleri ayırt etmeleri kolaylaşıyor. Kalem kullanma becerileri artıyor. Ayrıca çocuklar hayal güçlerini kullanarak kalıplaşmış nesne, hayvan ve karakterlerin görünümünü değiştiriyor. Örneğin Elsa boyaması yapan bir minik tasarımcı, Arendelle Kraliçesi Elsa karakterini standart sarı saçlı ve mavi elbiseli değil de mavi saçlı ve sarı elbiseli yapabiliyor. Elsa sihirli boyama kitabı farklı yaş gruplarının boyamasına uygun olarak farklı çeşitlerde sayfamızda bulunmaktadır. Elsa frozen boyama kitabı, elsa ve anna, elsa ve olaf, frozen manzaraları, karışık Frozen karakterleri gibi çok çeşitli kombinasyonlarda bulunabilir. Sihirli su kalemi ile boyanan kitap, pastel boya ile boyanan kitap, kuru kalem ile boyanan kitap, kum boyama sanatı kullanılan kitap gibi farklı türlerde çocuk boyama kitapları ayrı ayrı ya da set halinde satışa sunulabiliyor. Okul öncesi dönemde bulunan çocuklardan, okul çağında ki çocuklara kadar geniş yaş aralığına uygun çocuk boyama kitapları sayesinde çocuklar el ve göz koordinasyonunu geliştiren nitelikli ve keyifli vakitler geçiriyor. Özellikle sihirli boyama kitabı Elsa, okul öncesi çağda bulunan minik kalplerin gelişimini destekleyen, farklı bir deneyim sunan bir boyama kitabı çeşididir.

Elsa Boyama Kitabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elsa Boyama Kitabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklar için boyama kitabı seçimi oldukça önem taşıyan ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle boyama kitabı ürünlerinin açıklama bölümüne yer verilen önerilen yaş aralığına dikkat etmek gerekiyor. Boyama kitapları için verilen yaş aralığı, o kitabın uygun olduğu yaş aralığını belirtiyor. Elsa boyama kitabı alırken nelere dikkat edilmeli? Minik bedenlerin dönem dönem fiziksel ve zihinsel gelişimleri düşünülerek hazırlanan bu boyama kitapları, hedef yaş aralığına uyumlu olmak zorundadır. Örneğin 2 yaş grubunda bulunan bir çocuk daha büyük şekillerde, daha az renk gerektiren, daha belirgin çizgilerde bir boyama kitabı kullanarak boya becerilerini geliştirebilir. 7 yaşında ki bir çocuk ise kalemi daha iyi kullanabildiği, el ve göz koordinasyonunu daha iyi kurabildiği için ve aynı zamanda renkleri daha iyi tanıyarak, tonları daha iyi ayırt edebildiği için daha ince çizgilerden oluşmuş daha küçük şekilleri boyayabilir. Ve bu boyama esnasında daha çok renk tonunu kullanabilir. Pastel boya, kuru boya, kum boya ve sihirli boya ayrımını kendisi rahatlıkla yapıp beğenisine göre ürün seçebilir. Çocukların boyama kitabını yaşlarına uygun seçmenin bir diğer önemi de çocukların beğenerek çizim yapmasıdır. İki ve üç yaşlarında bir çocuk küçük desenli, çok şekilli, ince ve belirsiz sınırları olan boyama kitabı şablonlarını anlamayacak ve algılarına bu şablonlar oldukça karışık gelebilir. Bu sebeple çocuklar, boyama işlemini etkin bir şekilde yapamayabilir. Ardından hızla boyama kitabından sıkılabilirler. Hatta beyinleri boyama kitabı için yapamadıkları algısı oluşturabilir. Bu da çok uzun süreler boyama kitaplarına küsmelerine sebep olabilir. Yine tersi bir durum ileri yaş çocuklarında görülebilir. Çocuğunuzun gelişimine uygun kitap seçmeniz sizin için de çocuğunuz için de boyama aktivitesini eğlenceli bir hale getirir. Sihirli boyama kitapları, henüz renkleri tam olarak ayırt edemeyen ve kalem tutma becerisi henüz tam oturmamış bebekler için oldukça ideal bir seçim olabilir. Boyama aktivitesinden hoşlanmayan ve dikkatini veremeyen bir çocuğunuz var ise ve kendisine boyama aktivitesini sevdirmek istiyorsanız, çocuğunuzun sevdiği karakterleri içeren bir boyama kitabı ile yeniden başlayabilirsiniz. Örneğin; Karlar Ülkesi animasyonundan ve Arendelle Kraliçesi Elsa karakterinden hoşlanan çocuğunuza Elsa boyama kitabı alarak onu boyama kitapları ile barıştırabilirsiniz. Hatta ilk boyamaları birlikte yapabilir, renkleri seçmesinde ve kalemi tutmasında ona yardımcı olabilirsiniz.

Elsa Boyama Kitabı Fiyat ve Yorumları

Elsa Boyama Kitabı Fiyat ve Yorumları

Frozen filmine ait boyama kitabı Elsa karakteri başta olmak üzere pek çok Karlar Ülkesi animasyonu karakterini içerebilir. Hangi elsa boyama kitabı alınmalı sorusu tamamen çocuğunuzun sevdiği karakterleri düşünerek seçim yapmalısınız olarak cevaplanabilir. Ancak bu sadece karakter seçimi konusunda böyle olmalı. Kitap seçimini çocuğunuza bırakırsanız, en azından belli bir yaşın altındaki çocuklarda bu iyi niyetli soru çatışmaya dönebilir. Çünkü çocuklar kendilerine uygun boya türünün kuru boya mı, pastel boya mı, sihirli sulu kalemli boya mı ya da kum boya mı olduğuna karar veremez. Ayrıca örneğin; çocuğunuz 4 yaşında ise kendi yaşına uyumsuz, 7 yaşa uygun bir kitap seçebilir. Böyle bir durumda ise kitabı boyamaktan sıkılır ve boyama kitabı etkinliğiniz hayal ettiğiniz gibi gitmez. Çocuğunuzun seçtiği kitap bütçenizin planına da uymayabilir ve bunu çocuğunuza açıklayamayabilirsiniz. Bu gibi sebeplerden ötürü boyama kitabı seçiminde sayfa sayısı, boyama kitabı ölçüleri, sayfa kalınlıkları, kitabın tasarlandığı yaş aralığı, boyama türü, fiyat ve benzeri özelliklere siz karar vermelisiniz. Çocuğunuzun söz hakkı olmasını ve onun beğenerek almasını istiyorsanız belirlediğiniz kriterlere uygun, çocuğunuzun seveceği iki farklı kitabı seçenek olarak sunup, onlardan birisini seçmesini beklemelisiniz. Böylece hem çocuğunuz seçimini kendisinin yaptığı bir boyama kitabını daha çok severek boyar, hem de siz kriterlerinize ve çocuğunuza uygun bir kitabı çocuğunuza beğendirerek almanın keyfini yaşarsınız. Boyama kitabı fiyatları; Elsa boyama kitabı kaç sayfadır, cilt kalınlığı ve sayfa kalınlığı ne kadardır, boyama kitabı ölçüleri nasıldır, boyama kitabı düz kenarlı mı yoksa şekilli midir gibi pek çok konuya göre değişkenlik gösterir. Ayrıca Elsa boyama kitabı fiyatları boya türüne göre, set halinde ise set içeriğine göre değişmektedir. Boyama kitabının boya özelliğinin kum boyama, kuru boyama, pastel boyama, sihirli kalem ile boyama ve benzeri özelliklerde olmasına göre fiyatları da çeşitlilik göstermektedir. Bu konularda yardıma ihtiyaç duyduğunuzda, ürünleri daha önce satın almış kişilerin objektif yorumlarını inceleyebilir, nihai kararınızı ona göre verebilirsiniz. Siz kararınızı verdikten sonra iki farklı desen seçeneğinden birisini seçmesi için çocuğunuzu yönlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Elsa boyama kitabı fiyatlarına, yorumlarına, çeşitlerine, her yaşa uygun özellikte ürünlerine sayfamızdan ulaşabilir ve çocuğunuz için nokta atışı bir seçim yapabilirsiniz.