"

Erken Gebelik Testi

" araması için 189 sonuç listeleniyor
ARTİMED Erken Gebelik Testi
ARTİMEDErken Gebelik Testi
(1)
11,23 TL
Sepete Git
ARTİMED Erken Gebelik Testi
Hızlı Teslimat
ARTİMEDErken Gebelik Testi
(28)
Erken Gebelik Testi
17 TL
Sepete Git

Erken Gebelik Testi

Erken Gebelik Testi Nedir?

Erken Gebelik Testi Nedir?

Hamile olup olmadığını öğrenmek isteyen kadınların ilk başvurdukları yol test yapmaktır. Hamilelik testi pratik şekilde uygulanan ve hızlı sonuç veren bir testtir. Birçok markanın hamilelik testi piyasada yer alır. Hamilelik testini evde tek başınıza rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Hamilelik durumunu bildiren testlerin yanı sıra hamile kalmayı planlayanlar için doğurganlık döneminin anlaşılmasını sağlayan ovulasyon testleri de oldukça popülerdir. Sonuçları sadece uygulayan kişinin görebildiği testler doğru sonuç vermeleri nedeniyle oldukça güvenilirdir. Uygun fiyatları ile dikkat çeken testler küçük bir kutu içinde satılır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hamilelik testlerindeki çeşitlilik artmıştır. Hamileliğin en erken dönemlerinde sonuç almanızı kolaylaştıran testler erken gebelik testi olarak bilinir. Hamilelik testi idrardaki hormon seviyesini ölçerek hamileliğin varlığını belirler. Kanda ve idrarda ortaya çıkan Beta hCG (human chorionic gonadotropin) hormonu hamileliğin ilk belirtisidir. Kadınlar regl gecikmesi yaşadıklarında gebelik ihtimali üzerine kullanımı kolay olan bu testleri uygulayabilir. Gebelik testi yapmanın herhangi bir zararı yoktur. Sonucu hızlı şekilde öğrenmenize olanak tanıyan testler hastaneye gitmeden önce uygulanır. Hastanede yapılan kan testinden önce kendi testinizi yaparak zaman kazanabilirsiniz. Ekonomik açıdan da faydalı olan testler sonuç negatif ise boşuna hastaneye gitmenin de önüne geçer. Test pozitif ise tekrar bir kan testi yaptırılması gerekir. Gebelik testleri çoğunlukla çoklu paketler halinde satılır. Art arda uygulayabileceğiniz testlerin hatalı sonuç verme ihtimaline karşı birkaç test yapmak oldukça faydalıdır. Gebelik testleri uygulamanın bir sınırı yoktur. İstediğiniz kadar test yapabilirsiniz. Hamileliği tespit etmenin en kolay yollarından biri olan gebelik testlerine Trendyol üzerinden hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Erken Gebelik Testi Kullanımı

Erken Gebelik Testi Kullanımı

Bebek sahibi olmak isteyenlerin sıklıkla kullandıkları gebelik testleri hızlı sonuç vermeleri ile ön plana çıkar. Kadınlar regl gecikmesi yaşadıklarında hamilelik ihtimali üzerine gebelik testi alarak hamile olup olmadıklarını anlayabilirler. Hamilelik döneminde vücutta Beta hCG hormonu üretilir. Beta hCG hormonu rahim duvarına yumurta tutunduğu anda salgılanmaya başlanan ve hamileliğin tespitinde belirleyici rol oynayan bir hormondur. Beta hCG hormonu idrar ve kan testi yapılarak vücuttaki miktarı belirlenir. Kan testi hastanede kan verilerek yapılan ve laboratuvarda incelenerek sonucu doktor tarafından açıklanan bir testtir. Kan testlerin sonucu oldukça güvenilirdir ve kesin cevap verir. Kandaki Beta hCG hormonu oranı 10 mlU/ml’nin üzerinde çıkarsa hamilelik ihtimali gündeme gelir. Kan testleri idrar testlerine oranla daha doğru sonuçlar almak için elverişlidir. Gebelik testi yaptırmak için belli bir sürenin geçmesi gerekir. Kan testlerinde bu süre döllenmeden itibaren 10 ila 12 gün arası olarak belirlenmiştir. Beta hCG hormonu vücutta oluşmaya başladıktan sonra idrarda kana oranla daha uzun bir sürede geçer. Bebek sahibi olmak isteyen kadınlar adet gecikmesinin ardından kendi yaptıkları testlerle hamileliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol eder. Kadın vücudunun hamile kalmak için uygun olduğu dönemlerde döllenme gerçekleşmişse her ay düzenli şekilde yaşanan adet döngüsünden gecikme yaşanır. Kadınlar regl dönemleri geciktiğinde hamilelik ihtimali olup olmadığını merak edebilir. İdrar testleri hamileliği erkenden teşhis etmek için oldukça önemlidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte gebelik testlerinin özellikleri de değişmiştir. Gebelik testleri adet gecikmesinden sonra idrar damlatılarak yapılan testlerdir. Kadınlar test yapmak için heyecanlı bir bekleyişe girer. Erken dönem gebelik testi regl döneminin gecikmesini beklemeden yapılan özel bir testtir. Normal gebelik testlerinde adet gecikmesinin beklenmesi gerekirken erken hamilelik testlerinde gecikmeyi beklemeye gerek yoktur. Beklenen adet döneminde 5 veya 6 gün öncesinde yapılan test özellikle hamile kalmayı planlayan kadınlar için oldukça elverişlidir. Normal gebelik testi gibi erken gebelik testinde de döllenme sonrası vücuda salgılanan Beta hCG hormonunun seviyesinin ölçülmesi söz konusudur. Beta hCG hormonu hamile olmayan kadınlarda da salgılanır. Fakat hamile olan kadınlarda Beta hCG hormonu miktarı 10 mlU/ml değerinin üstünde çıkar. Hamile olmayan kadınlarda ise bu oran 5 ile 10 mlU/ml aralığında vücutta bulunur. Gebelik testleri kimyasal tepkimeler sonucu hormonun idrardaki yüksekliğini size bildirir. Erken gebelik testleri Beta hCG hormonu miktarı 10 mlU/ml miktarının biraz üstünde bile olsa bunu hızlı şekilde tespit eder. Normal gebelik testlerinde regl kanaması geciktikten sonra bile ölçüm bazı durumlarda doğru yapılmayabilir. Erken gebelik testlerinde ise adet gecikmesini beklemeden hamilelik testinizi kolay şekilde yapabilirsiniz.

Erken Gebelik Testi ile Normal Gebelik Testinin Farkı Nedir?

Erken Gebelik Testi ile Normal Gebelik Testinin Farkı Nedir?

Beta hCG hormonu gebelik hormonu olarak da bilinir. Hamilelik döneminin başladığı andan itibaren vücuttaki Beta hCG oranı hızlı bir şekilde artış göstermeye başlar. Normal hamilelik testlerinin bazı durumlarda doğru sonuç vermemesinin nedeni vücuttaki Beta hCG hormonunun en başta oldukça az miktarda artış göstermesidir. Az miktarda yükselen hormonun normal gebelik testleri ile erken dönemlerde idrarda tespiti daha zordur. Hormon değeri ölçülebilecek eşiğe ulaşmadan yapılan testler hatalı sonuç verebilir. Kan ve idrarda tespit edilebilen Beta hCG hormonu her kadından aynı şekilde yükseliş göstermeyebilir. Bazı kadınlarda hızlı şekilde yükselişe geçen Beta hCG hormonu bazı kadınlarda ise oldukça yavaş şekilde vücut tarafından salgılanmaya başlar. Hormonun vücutta salgılanmaya başlaması döllenme dönemi ile doğrudan alakalıdır. Yükselmeye başlama süresi her kadında değişiklik gösterse de hormon yükselişe geçtiği an hızlı şekilde ilerler. Erken gebelik testlerinde ilişkiden itibaren 8 ila 10 gün sonrasında test yapıldığında pozitif sonuç alma olasılığınız yüksektir. Hamile olup olmadığınızı en erken dönemde anlamanıza yardımcı olan erken gebelik testleri ev ortamında hızlı ve kolay şekilde yapabileceğiniz testlerdir. Erken gebelik testlerinin en önemli özelliği hassas şekilde hormon tespiti yapmasıdır. Yüksek hassasiyet ile idrardaki hamilelik hormonlarını ölçen ve size bildiren test erken dönem hamilelik tespiti ile kullanıcıların dikkatini çeker. Hamilelik hormonlarının seviyesi her kadında aynı ölçülere sahip değildir. Erken gebelik testleri ile ilgili yapılan klinik çalışmalar birçok kadının adet döneminden 5 veya 6 gün öncesinde idrarında Beta hCG hormonu oluştuğunu kanıtlamıştır. Doğru sonuç almak için testi hem beklenen regl dönemi öncesinde hem de gecikmenin ardından uygulamak faydalıdır. Testi uyguladıktan sonra negatif sonuç almanız durumunda beklenen adet dönemine yakın bir tarihte tekrar uygulama yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Erken Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Erken Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Erken gebelik testinin uygulaması tek başına yapabileceğiniz kadar kolaydır. Testin doğru sonuç vermesi için bazı önemli noktalara dikkat edebilirsiniz. Erken gebelik testlerinin belli bir son kullanma tarihi vardır. İdrardaki hamilelik hormonlarını hassasiyetle ölçen test kiti belli kimyasal maddeler içerir. Hamilelik hormon miktarının yüksek olduğu durumları tespit etmek için kitin renk değiştirmesi gerekir. Kimyasal maddeler içeren testin son kullanma tarihi geçtiyse doğru sonuç alamayabilirsiniz. Kutu üzerinde belirtilen son kullanma tarihine dikkat ederek testi uygulamaya başlayabilirsiniz. Erken gebelik testinin saklama koşullarına uygun muhafaza edilmesi de oldukça önemlidir. Kimyasal yapıdaki testin nemden uzak serin ve kuru bir ortamda saklanması önerilir. Erken gebelik testini uygulamadan birkaç saat öncesine kadar vücudunuza aldığınız sıvı tüketimini azaltarak idrarın seyreltilmesini önleyebilirsiniz. Çok fazla su içmek idrarda hormonların dağılmasına ve idrardaki su miktarının artmasına neden olur. Hamilelik hormonunun doğru şekilde ölçülebilmesi için testi uygulamadan önce çok fazla su içmemeye özen gösterebilirsiniz. Erken gebelik testlerini kullanmak için önerilen bir saat aralığı yoktur. Testi günün herhangi bir zaman diliminde evinizde güvenle uygulayabilirsiniz. Erken gebelik testleri oldukça çeşitlidir. Her testin farklı bir uygulama yöntemi olabilir. Testin kutusundaki talimatları uygulayarak daha doğru şekilde sonuç alabilirsiniz. Testlerin uygulama yöntemleri farklı olsa da hamilelik hormonunu ölçmek için kullanılan mantık tüm testlerde aynıdır. İdrarın erken gebelik testi kiti üzerine aktarılması gerekir. Bazı testler damlalık kullanımıyla uygulanırken, bazı testler idrar dolu küçük bir kaba yerleştirilerek yapılır. İdrarınızı yaparken birkaç saniye idrara gelecek şekilde tutulan testler de piyasada mevcuttur. Testi uygulamak istediğiniz yönteme göre farklı erken gebelik testi markaları tarafından çıkarılan ürünleri tercih edebilirsiniz. Uygulama yöntemleri farklı olsa da tüm erken gebelik testlerinde idrarın ilk kısmının bırakılıp daha sonra akıtılan idrardan numune almanız tavsiye edilir. Testlerin kullanım kılavuzlarını inceleyerek süre ve kite aktarılması gereken idrar konusunda doğru bir yöntem izleyebilirsiniz. Erken gebelik testlerinin sonuç vermesi için bir süre sabit şekilde bekletilmesi gerekir. Beklemeniz gereken süre testin kullanım kılavuzunda belirtilir. Tavsiye edilen sürenin sonuna kadar bekleyerek doğru sonuçları hızlı şekilde elde edebilirsiniz. Erken gebelik testlerinde bekleme süresinin sonunda kit üzerinde çizgi oluşumu gözlenir. Pembe veya kırmızı renkte oluşan çizgi hamileliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini anlamanızı sağlar. Test kitinin sonuç bölgesinde oluşan tek çizgi negatif sonucu ifade eder. Negatif sonuç bazı durumlarda hatalı olabilir. Eğer hamile olduğunuzu düşünüyorsanız adet döngüsüne yakın bir tarih belirleyerek testi tekrar uygulayabilirsiniz. Farklı uygulamalar için birden fazla erken gebelik testi alabilir sonuçtan emin olana kadar birkaç defa daha uygulama yapabilirsiniz. Test kitinde oluşan iki çizgi ise hamile olduğunuzu gösterir. Bazı durumlarda ikinci çizgi daha silik şekilde oluşabilir. Silik ikinci çizgi de yine hamile olduğunuzu belirtir. Sonuçtan emin olmak için aynı negatif durumda olduğu gibi regl dönemine yakın bir tarihte testi yineleyerek, yeni sonuçları gözlemleyebilirsiniz. Test kitinde çizgi oluşmaması yanlış uygulama yapıldığını işaret eder. Böyle bir durumda testi tekrar etmeniz gerekir.

Erken Gebelik Testi Yorumları

Erken Gebelik Testi Yorumları

Erken gebelik testleri regl döngüsü döneminden önce kullanıldığı için birçok kadının öncelikli tercihleri arasında yer alır. Özellikle hamile kalmayı bekleyen kadınlar için oldukça heyecanlı olan test süreci erken gebelik testleri sayesinde çok daha hızlı şekilde tamamlanır. Erken gebelik testi yapanların yorumları adet kanamasından birkaç gün yapıldığında sonuçlara ulaşıldığı yönündedir. Erken gebelik testi yapanlar adet gecikmesini beklemeden uygulayarak hamilelik hormonu ölçümünü kolay şekilde tamamlayabilirler. Gebelik oldukça özel bir olaydır. Anne olmak isteyen çoğu kadın çevrelerinden erken gebelik testi önerisi isteyebilir. Kadınlar için testin doğru sonuç vermesi oldukça önemlidir. Hamile kalma süreci bazen ortada hiçbir sorun yokken bile uzun sürebilir. Bu nedenle büyük beklentilere girmemek önemlidir. Erken gebelik testi kullananlar için birçok uzman olumlu veya olumsuz sonuçlara karşı kadınların kendilerini hazırlamaları gerektiğini tavsiye eder. Kendinizi hazır hissettiğinizde erken gebelik testi kullanıcı yorumları üzerinden farklı kadınların deneyimlerini inceleyebilir ve kendi testinizi uygulayabilirsiniz. Kadınlar için oldukça önemli olan hamile kalma süreci gebelik testleri aracılığıyla erken dönemde öğrenilebilir. Gebelik testi erken yapanlar sonuçları adet gecikmesini beklemeden hızlı şekilde öğrenebilir. %99’a varan doğruluk oranıyla hamilelik hormonlarını ölçen testler kadınlara annelik sürecini erken şekilde haber verebilir. Uygulama kolaylığı ile evde tek başınıza yapan testler sonucu yalnızca sizin öğrenmenize imkân tanır. Yüksek doğruluk oranıyla birçok kadın tarafından tercih edilen erken gebelik testleri küçük boyutlarıyla çantada taşınabilir. Ultra erken gebelik testi kullananlar hastanede kan testi yaptırmadan önce hamile olup olmadıklarını öğrenerek vakit kazanır. Testi uyguladıktan sonra eğer sonuç pozitif ise hastaneye gidip kan testi yaptırmanız önerilir. En doğru sonuçlara doktor gözetiminde ulaşabilir, hamileliğiniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Erken dönem hamilelik testleri ön bilgilenme için önemlidir. Fakat hamilelik ihtimali bulunuyorsa ultrason ve kan testleri ile ilerleyen süreci daha doğru şekilde planlayabilirsiniz. Kadınlar için oldukça önemli olan gebelik testlerinin birçok çeşidi Trendyol’da sizlere sunulur. Hamileliğin tespitinin en erken şekilde yapılması için tercih edilen erken gebelik testleri birçok farklı marka tarafından üretilir. Her markanın farklı çeşitlerde çıkardığı gebelik testleri, temelde aynı yöntem kullanılarak size sonuçları verir. İdrar üzerinden hamileliğin tespitinde kullanılan erken gebelik testlerini tekli olarak tercih edebileceğiniz gibi çoklu paket halinde de satın alabilirsiniz. Testin doğru sonuç verdiğinden emin olmak için belli aralıklarla uygulama yapılması tavsiye edilir. Örneğin hamilelik beklentiniz var ve sonucunuz negatif çıktıysa birkaç gün sonra testi tekrar uygulayabilirsiniz. Hamilelik hormonu olarak bilinen Beta hCG hormonu döllenmenin ilk günlerinde daha az miktarda salgılanabilir. Hormon seviyesinin yükselişe geçmediği bir dönemde testi uygularsınız sonuçların negatif çıkma olasılığı yüksektir. Erken dönem gebelik testleri yüksek hassasiyetle hamilelik hormonlarını ölçse de bazı durumlarda hatalı sonuçlar verebilir. En doğru sonucu almak için regl dönemine yakın bir tarihte testi tekrar uygulayabilirsiniz. Erken dönem hamilelik testlerine Trendyol üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz. Güvenilir birçok markanın erken gebelik testleri ve farklı test çeşitleri Trendyol aracılığı ile sizlere ulaşır. Hamile kalmak istiyorsanız doğurganlık seviyenizi ölçebileceğiniz ovulasyon testlerine de Trendyol’dan göz atabilirsiniz. Hamile kalmak için doğurgan dönemleri hesaplamasına yardımcı olan ovulasyon testleri gebelik ihtimalini yükseltebilir. Anne adaylarının hamile kalmak için yumurtlama dönemlerinde döllenme sağlanması çok daha kolay şekilde gerçekleşir. Kadınların yumurtlama dönemlerinde idrarlarındaki LH (Lüteinleştirici Hormon) seviyesi daha yüksektir. Ovulasyon testleri ile LH değerini belirleyebilir ve döllenme için vücudunuzun hazır olduğunu anlayabilirsiniz. Trendyol’da erken dönem gebelik testleri ile birlikte satışa sunulan ovülasyon testlerini inceleyebilir, her iki testi bir arada alarak avantajlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Avantajlı Erken Gebelik Testi Fiyat Seçenekleri Trendyol’da

Avantajlı Erken Gebelik Testi Fiyat Seçenekleri Trendyol’da

Ultra erken gebelik testi hamile kalıp kalmadığını en erken şekilde öğrenmek isteyen ve hamilelik beklentisi olan kadınların uygulayabileceği bir testtir. Normal hamilelik testlerine oranda çok daha erken dönemde uygulanan erken gebelik testleri, regl dönemine 5 veya 6 gün kala uygulanabilir ve %99 oranında doğru sonuç verir. Normal gebelik testlerinde doğru sonuç almak için adet gecikmesinden birkaç gün sonraya kadar beklemeniz gerekir. Erken gebelik testi çeşitleri hamileliğin ilk dönemlerinde idrarda tespit edilen düşük miktarlı hamilelik hormonlarını bile hassas şekilde tespit edebilir. Trendyol’da güvenilir birçok markanın erken gebelik testlerine ulaşabilir, avantajlı fiyat seçenekleriyle gebelik testi çeşitlerine sahip olabilirsiniz. Erken gebelik testi fiyatı marka ve test adedi farklılıklarına göre farklı seçeneklere sahiptir. Ulaşılabilir fiyat seçenekleriyle ön plana çıkan erken gebelik testlerinden için birden fazla testin bulunduğu setleri tercih ederek avantajlı alışveriş yapabilirsiniz. Markalar tarafından sunulan hamilelik setleri içinde gebelik testi ve ovulasyon testi çeşitlerine bir arada ulaşabilirsiniz. Kadınların sonuçları heyecanla beklediği gebelik testleri doğru sonuç vermeleri ve kolay şekilde uygulanmaları nedeniyle sıklıkla kullanılır. Hastaneye gitmeden önce evinizde pratik şekilde yapabileceğiniz erken dönem gebelik testi çeşitleri Trendyol’da sizleri bekliyor. Hamilelik şüphesi yaşıyorsanız adet döneminin gecikmesini beklemeden erken gebelik testi satın alarak hamileliğinizin tespitini sağlayabilirsiniz. Güvenilir sonuçlarıyla kullanıcıları memnun eden erken dönem gebelik testlerine Trendyol’un fırsatlarla dolu alışveriş dünyasında ulaşabilir, ihtiyacınıza uygun ürünleri hemen sepetinize ekleyerek keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Erken Gebelik Testi Ne Zaman Belli Olur?

Erken gebelik testi kısa bir süre içerisinde sonuç verir. Bu ürünler sayesinde hamilelik durumunuz hakkında neredeyse kesin bilgi alabilirsiniz. Bahsi geçen testten yararlanarak gebeliğin sürpriz olarak gelmesinin önüne geçebilirsiniz. Erken hamilelik tespit etme ürününü regl öncesi kullanmanız mümkün. Gebelik testi, idrar üzerinden belirli bir hormonun miktarını kontrol eder. Söz edilen maddenin oranının yükselmesi hamilelik başlangıcı itibariyle gerçekleşir. Erken gebelik testi de hormon değerini hassas bir şekilde ölçerek, önceden haber almanızı sağlar. Ürünleri doğru kullandığınız takdirde kısa bir süre içerisinde sonuç alabilirsiniz. Testin gerekliliklerini yerine getirdikten sonra yaklaşık 3 dakika gibi bir zaman geçtikten sonra cevabı öğrenmeniz mümkündür. Dilerseniz kesin bir sonuç almak için aynı anda birden fazla erken hamilelik tespit çubuğu deneyebilirsiniz. Bu sayede gereken süre sonucunda elde ettiğiniz bilgilere göre hareket edebilirsiniz.

Erken Gebelik Testi Kaç Gün Önceden Yapılır?

Erken gebelik testinin uygulanabileceği belirli tarihler mevcut. Ürünleri bu zamanlarda kullanarak kesinliği yüksek sonuçlar elde edebilirsiniz. Erken hamilelik tespit çubukları reglinin geciktiği andan 5 veya 6 gün öncesine kadar bile sonuç verebilir. Bunda ürünlerin gerçekleştirdiği hassas ölçümler etkilidir. Ayrıca erken hamilelik tespit çubuklarını regl döngüsünün geciktiği andan sonra da deneyebilirsiniz. Ürünler bu zamandan 5 gün sonra dahi doğru sonuç verebilir. Ortaya çıkan veriler, korunmasız cinsel ilişki sonrası kanda yükselen hCG hormonuna bağlıdır. Bu değerler yaklaşık 1 hafta-10 günün ardından artmaya başlar. Erken gebelik testini bahsedilen zaman aralıklarında yaparak idrardaki hormonal değerler hakkında doğru ölçümler yapılmasını sağlayabilirsiniz. Adet periyodunun gecikmesinden 7-8 gün sonra yapılan testlerde hamilelik tespitinin neticesi belli olur. Söz edilen ürünler bu sayede oldukça faydalıdır. Erken gebelik test çubuklarının faydaları sayesinde hamilelik durumunuz hakkında sürprizler yaşanmasını önleyebilirsiniz. Ürünlerin düzenli olarak kullanılması bu açıdan önem taşır.

Erken Gebelik Testinin Hata Payı Nedir?

Erken gebelik tespit çubuğunun hata payı oldukça düşüktür. Bunda ürünlerin yaptığı hassas ölçümler oldukça büyük bir rol oynar. Erken gebelik test çubukları %99 oranında doğru sonuçlar verir. Bu sayede ürünlerden yararlanarak hamilelik durumunuz hakkında fikir edinebilirsiniz. Erken gebelik test çubukları belirli bir miktar idrardan ölçüm yaparak hormonları kontrol eder. Evde uyguladığınız yöntemler sonrasında hastaneye gitmeniz tavsiye edilir. Doktor muayenesi ve uygulanacak çeşitli kan testleri sonunda kesin bilgi edinebilirsiniz. Hamilelik durumunun, özellikle aktif cinsel hayatı olan kişiler tarafından sıklıkla kontrolü tavsiye edilir. Erken gebelik testleri bu noktada pek çok kişi için önemli ürünlerdir. Hamilelik tespit çubuklarının hata paylarının düşük olması da bu eşyaları başarılı kılar. %99 oranında doğru bilgi sağlayan erken gebelik testleri, anne adayları tarafından da tercih edilir. Böylelikle hamilelik hakkında önceden bilgi sahibi olabilirsiniz. Doktor kontrollerine erkenden başlanması gebelik için mühimdir.