Fiyat
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Fırın Rezistansı

" araması için 1398 sonuç listeleniyor

Fırın Rezistansı Çeşitleri Trendyol'da!

Rezistans, elektrik enerjisini hızlı bir şekilde ısı enerjisine dönüştüren bir üründür. Dirençler sanayide de kullanılır ve birçok farklı alanda kullanılabilir. Direnç yapanlar arasında karbon veya metal telden yapılan fırın rezistansı modelleri de bulunmaktadır. Bu elektrikli fırını çalıştırmak için kullanılan fırın direnci, semente karbür yalıtkandan kesilen ve çeşitli şekillerde bükülebilen bir tür direnç teli olarak adlandırılır. Fırına dayanıklı, yüksek sıcaklıklara da dayanıklıdır. Fırın rezistansı modelleri 1400 dereceye kadar sıcaklıklarda çalışabilme özelliğine sahiptir. Bu fırınlar, kimyasal olarak reaktif endüstriyel maddeleri işlemek için kullanılır. 400 derecenin üzerinde çalışabilirliği olan rezistanslar fırın direnç sınıfına girer. Fırının ısıtma işlemi, termostatın fırın içindeki bir röleye elektrik sinyali göndermesiyle başlar. Bu dirençler uzun yıllar zorlu koşullarda yüksek performansla çalışabilir. Bir parça arızalanırsa, genellikle önceki performansı için parçanın değiştirilmesi önerilir. Fırın dirençleri metal tel ve karbon malzemeden yapılmıştır.

Fırın Rezistansı Çeşitleri

Fırın Rezistansı Çeşitleri

Endüstriyel üretim alanında endüstriyel fırın rezistansı kullanılmaktadır. Bu fırınlar, cam endüstrisinde ve yüksek kaliteli metallerin bile eritilebildiği veya şekillendirilebildiği çeşitli üretim alanlarında gereklidir. Sadece endüstriyel fırınlarda ısıtmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek sıcaklıklarda da çalışır. Fırın rezistansları kantin mutfaklarında da kullanılmaktadır. Özellikle endüstriyel üretimi yüksek mutfak alanlarında oldukça pratik ve kaliteli bir çözüm sunar. Yerden tasarruf sağlayan fırınlar arayan şirketler için ideal çözümdür. Üstün sıcaklıklara karşı dayanıklı fırın, lezzetli bir sunum için çok önemli bir özelliktir. Restoran menünüze uygun olması için ihtiyacınız olan özelliklere sahip bir ürün seçebilirsiniz. Örneğin davul fırınlar için davul fırın rezistansı modellerine göz atabilirsiniz.

Fırın Rezistansı Özellikleri

Fırın Rezistansı Özellikleri

Uzun, ince telli fırın yardımcı ürünleri, kısa, kalın telli olanlardan daha yüksek bir dirence sahiptir. Bu, direncin bir yan ürünüdür ve ısı ile direnç arasındaki ilişki bu duruma göre doğru orantılı olarak değişir. Fırınrezitasyon modelleri, telin direnciyle birlikte yan ürün olarak ısı üretir. %80 nikel ve %20 kromdan oluşan bir alaşım olan nikrom, elektrikli fırın direnç elemanlarında yaygın olarak kullanılır. Yüksek dirence sahip olan rezistanslar ayrıca oksidasyona karşı dayanıklıdır. Bu sayede kullanıcılar daha uzun süreli kullanım gerçekleştirme imkanına sahip olurlar. Mikrodalga fırın rezistansı dirençliliği diğer ürünlere göre daha düşük olsa da tüm mikrodalga fırınları ile uyumludur. Yüksek ısı gerektirmeyen mikrodalga fırınlar bu ürün sayesinde işlevini tam olarak yerine getirir. Fırın çeşitlerine göre farklı özellikler sunan bu ürünler tüm beklentileri karşılar. Yuvarlak fırın rezistansı ve mini fırın rezistansı gibi modeller arasından fırın türünüze göre seçim gerçekleştirebilirsiniz.

Avantajlar Sunan Fırın Rezistansı

Avantajlar Sunan Fırın Rezistansı

Fırın direnç ürününün en önemli avantajı hızlı üretime olanak sağlamasıdır. Malzemeler, yüksek sıcaklıkların gerekli olduğu ortamlarda kontrol edilebilir. Bunun nedeni, malzemelerin yüksek sıcaklıklarda işlenmesi ve kontrol edilmesinin çok zor bir süreç olmasıdır. Ürün modelleri sayesinde, belirli işlevleri yerine getirmek için fırın direncinizdeki malzemeleri kontrol edebilirsiniz. Diğer bir deyişle, işletmeler hem maliyetten hem de zaman kaybından yararlanabilirler. İstenilen iş parçaları için kullanılabilen fırına dayanıklı fırın alt rezistansı ve fırın üst rezistans işçilik ve zaman açısından büyük bir avantajdır. Fırınınızı istediğiniz sıcaklık ve fonksiyonda kullanmanıza yardımcı olur. Bu ürünler, son derece doğru çözümler sağlamak için çeşitli boyut ve özelliklerde üretilmektedir. Aynı zamanda endüstriyel tesislerde ağır işlerin uzun yıllar bakım gerektirmeden halledilmesine yardımcı olur. Fırın rezistansı fiyatı belirlenirken de tüm bu avantajlar ve özellikler göz önünde bulundurulur. Sizler de eviniz için veya işletmeniz için uygun modele karar verebilir ve Trendyol güvencesiyle sahip olabilirsiniz.