placeholder
"

Futbolcu Kartları

" araması için 152 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Futbolcu Kartları

Futbol, 11 kişilik iki takımdan oluşan ve takımlar arasında belirli bir süre içerisinde ve belirli kurallara göre oynanan bir spor branşıdır. Futbolda amaç, oyunun oynandığı saha sınırları içerisinde rakip kaleye top atmaktır. Böylece top, gol değeri kazanarak takımı öne geçirir. Futbol, 7’den 70’e çoğu bireyin severek takip ettiği bir spordur. Diğer spor branşlarına göre daha yoğun bir izleyici kitlesine sahiptir. Aynı zamanda dünya genelinde en popüler sporlardan biridir. Bu nedenle futbol, yalnızca sahalardan ya da ekranlardan izlenebildiği kadarıyla sınırlı değildir. Futbolun sanal dünyaya taşınması, futbolu takip etmeyen insanlarda da futbola karşı bir merak uyandırır. Sanal dünyada oynanılan futbol oyunları geliştirilerek günümüzde her yaş grubuna hitap eder. Ancak sanal oyunlara erişimi olmayanlar için de geliştirilen oyunlar mevcuttur. 90’lı yıllardan beri var olan ve hala gelişmekte olan oyunlar, bu anlamda sanal erişimi olmayan futbol meraklılarının da yardımına koşar. Belli yaş gruplarına hitap eden bu oyunlar, her an el altında olmasıyla büyük avantaj sağlar. Bu futbol oyunu da iki veya daha fazla kişi ile oynanır. Çoğunlukla futbola meraklı gençlerin ve çocukların büyük ilgi kaynağı olan bu oyunları Trendyol sayfalarında bulabilirsiniz. Özellikle küçük çocuklar evde, parkta, okulda ve bahçede futbolcu kartlarıyla eğlenceli oyunlar oynayarak vakit geçirebilir. Bu tarz oyunları oynamak için futbol terimlerini bilmek fayda sağlamış olsada zorunlu değildir. Futbolu bilmeyen bireyler için de bu oyunları oynamak mümkündür. Her oyun kutusunda oyunun nasıl oynandığına dair bir bilgilendirme yazısı mevcuttur. Her bir kart oyunu kendine özgü kurala göre oynanır. Oyun kutuları içinde farklı sayılarda oyun kağıtları bulunur. Trendyol, birçok futbol oyununu farklı çeşitleriyle kullanıcılarına sunarken her daim avantajlı fiyatları da beraberinde getirir. Farklı markalara ait bu oyunlarını bir arada bulabilmeniz, seçim yaparken işinizi oldukça kolaylaştırır. Filtreleme özelliği sayesinde, aradığınız ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. Futbol fanatiklerini hayır diyemeyeceği düellolara davet etmek için Trendyol sayfalarından istediğiniz futbolcu kart oyunu uygun fiyatlarla ve güvenilir şekilde satın alabilirsiniz. Boş vakitlerinizi sevdiklerinizle beraber daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 

Futbolcu Kart Oyunu

Sanal dünyanın gelişmesiyle beraber sanal oyunlarda bu anlamda büyük bir gelişme gösterir. Ancak erişim olanağı sebebiyle geliştirilen bazı oyunlar da bir anlamda çağı değiştirmeye çalışır. Futbol da bu çağa en uygun şekilde ayak uyduran bir spor dalıdır. Bu spora her yıl binlerce yeni ve başarılı sporcular kazandırılır. Bununla beraber her yıl futbol ile alakalı tüm oyunlar güncellenir. Eski futbolcu kartları yenilenerek yeni özellikler kazandırılarak güncellenir. Futbolcu oyunları dilerseniz tek başınıza oynayabileceğiniz şekilde de düzenlenir. Genelde iki veya daha fazla kişiyle oynanması tercih edilir. Bu oyun kutularında dilerseniz 5’li paketler halinde toplamda 450 adet kadar kağıda ulaşmak mümkündür. Trendyol sayfalarından dilediğiniz sayıda oyunu satın alabilirsiniz. Bu futbol oyununda şans her daim önemli bir faktör olsa da stratejik bir oyun oynanmalıdır. Bu anlamda elinizde bulunan kağıtları doğru tanırsanız ve zamanında kullanmayı tercih ederseniz kazanmak oldukça kolay bir hale gelir. Kağıtlar genel olarak sıradan futbolcu, yıldız futbolcu, aksiyon, penaltı, korner şeklinde ayrılır. Her futbol kart kutusunda mutlaka bulunması gereken kağıtlar sıradan, yıldız futbolcu ve aksiyon kağıtlarıdır. Sizi stratejik bir oyuna teşvik etmesi sebebiyle yıldız futbolcular büyük önem taşır. Bu oyunun belirli kuralları vardır ve oyun buna göre oynanır. Öncelikle iki veya daha fazla kişinin yer alacağı oyunlarda oyuna başlayacak olan taraf yazı tura atılarak belirlenir. Maç süresi çoğu oyunda 10 dakikadır. Her oyuncu için hamle süresi 10 saniye olarak ayarlanır. 10 dakika sonunda en fazla golü atan oyuncu oyunu kazanır. Ortadan çekilecek olan kağıtların rakiplere gösterilmesi ya da seslendirilmesi zorunludur. Gerçek futbol oyununda olduğu gibi bu oyunda da iki sarı gören ya da sakatlanan oyuncu oyundan atılır. Sarı ya da kırmızı kartı, aksiyon kağıtları belirler. Kart cezası, sakatlık ya da oyuncu değişikliği sebebiyle oyundan çıkan oyuncular, yeniden oyuna giremezler. Bu kağıtlar atılır. Bu futbol oyunu, kaleci dahil toplamda 5 oyuncu ile oynanır. Hamle sırası sizdeyken en fazla 3 oyuncu kadar değişim hakkına sahip olursunuz. Kağıt sayısına göre dilerseniz arkadaşlarınızla beraber birkaç takım kurarak turnuva şeklinde de oyunlar oynayabilirsiniz. Ekstra özellik avantajı bulunan oyunlarda, ortadan çekilecek kağıtta penaltı kararı kullanılırsa, maç bitse dahi oyun penaltılardan devam eder. Bu şekilde devam eden maçlarda ise oyuncular sırayla penaltıları atmaya başlar. 5 atışın sonunda kazanan çoğunlukla belirlenir. Eşitlik olması durumunda ise hangi takımın kaleci güç özelliği fazla ise o takım maçı kazanır. Sizlerde bu eğlenceli oyunları Trendyol sayfalarında uygun ve güvenilir seçeneklerle satın alabilirsiniz.

Futbolcu Kart Oyunu Çeşitleri

Neredeyse oyun kolları ya da çeşitli teknolojik araçlar ile oynanılan futbol oyunlarını elinizin altına taşıyan futbol kartları, günümüzde pek çok çeşidiyle karşınıza çıkar. Futbolcu kartları eski ve unutulmaz maçları hatırlamaya yardımcı olur. Geçmişte oynanan ve hatırlandığında hala aynı etkisini sürdüren maçları aynı coşkusuyla hissettirir. O dönemlerde popüler olan oyuncuları da yeniden zihninize kazır. Bu coşkuyu yeniden hissetmek isterseniz tüm çeşitleriyle Trendyol sayfalarından bu oyunlara ulaşabilirsiniz. Bu tarz oyunlar pek çok çeşidiyle sizlere farklı oyun teknikleri de sunar. Kart oyunları dönem dönem ayrıldığı gibi en iyi ve en başarılı oyunculardan oluşan bir seri olarak ayrılır. Örneğin Süper Final futbolcu kartları yakın döneme ait pek çok efsane futbolcuyu hatırlatır. Televizyonda izlemeyi özlediğiniz tüm futbolcuları elinizin altında yer alan kağıtlarla beraber aynı coşkuda bir maç oluşturarak yeniden görme imkanı bulabilirsiniz. Nostalji futbolcu kartları sizi daha çok geçmişe götürür. Büyük kulüplerin ilk şampiyonluklarına tanıklık yapmış ve şu an teknik direktör olarak kariyerine devam eden birçok ismi bu oyun sayesinde yeniden hatırlamış olursunuz. Süper Final ve Nostalji kartlarının ardından Şampiyonlar Ligi kartları karşınıza çıkar. Oyunlar bu şekilde serilere ayrılarak çeşitlendirilir. Şampiyonlar Ligi’ni doya doya yaşayabilir, sevdiğiniz oyuncularla müthiş galibiyetler kazanabilirsiniz. Efsane maç gecelerini sizler de Trendyol sayfalarından ulaşabileceğiniz bu oyunlarla dilediğiniz an dilediğiniz yerde tekrar tekrar yaşayabilirsiniz. Dünya Kupası oyununda ise geçmişten günümüze kadar bu kupaya sahip olmuş çoğu takımın oyuncularını görmek mümkündür. Bu oyun sayesinde unutulan ya da yaşanması tekrardan mümkün olmayan efsane futbol maçlarını doyasıya oynayabilir ya da izleyebilirsiniz. Oyunlardan her biri bu şekilde kategorilere ayrılarak oluşturulur. En başarılı bulduğunuz ya da izlemeyi en çok sevdiğiniz takımın oyuncularından kendi takımınızı kurabilir, eğlenceyi artırabilirsiniz. Klasik futbolcu oyununda belirlenen kurallar diğer kategorideki oyun için de geçerlidir. Futbol terimlerini bu anlamda bilmek işinize yarasa da bilmeyenler için oyun kutularında yer alan kağıtlar, bu ihtiyacı giderir. Farklı marka çeşitleriyle satışa sunulan bu oyunlara ulaşmak için Trendyol sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

Her Bütçeye Uygun Futbolcu Kart Oyunu Fiyatları

Her yaş grubuna hitap eden ancak daha çok gençlerin ve çocukların ilgisini çeken futbol oyunları, serilere ve sayılara göre geniş bir fiyat aralığında seyreder. Üretilen materyallerin kalitesi, renk seçenekleri, boyutları ve tasarımları, futbolcu kartları fiyatları üzerinde etkili olan faktörlerdendir. Bu oyunlar genel olarak kağıt çeşitlerinden elde edildiği için ve baskı işlemleri uygulandığı için fiyat farkı oluşabilir. Kaliteli malzeme ve baskı uygulanan oyunlarda bu farkı görebilirsiniz. Bu oyun genel olarak elde oynanılan bir oyun olduğundan kolayca deforme olmasını önlemek amacıyla kullanılan malzeme özenle seçilir. Kağıt, karton gibi malzemeler suya dayanıklı olmadığından kart oyunlarını muhafaza etmek oldukça önemlidir. Kağıtların yer aldığı kutular bu anlamda dayanıklıdır. Ancak bazı oyunlar koruyucu materyallerle satışa sunulur. Aç-kapat özelliğine sahip poşetlerde de aynı muhafazayı sağlamak mümkündür. Teknolojinin gelişimi ile beraber kullanılan materyaller de daha sağlam hale gelir. Oyunlarda kullanılan boya çeşitleri de oldukça önemlidir. Çocuklar oyunları diledikleri her yerde oynayabilecekleri gibi her türlü hava koşullarında da bunu sağlamaları mümkündür. Dolayısıyla sıcak havalarda sürekli elde tutulan bu oyunlar seçilen baskı yöntemleriyle boya vermeyecek şekilde tasarlanır. Bazı kartlar kaplama bir malzemeden yapılır. Suya dayanıklı hale getirilir. Bu esnada boya verme olanağını ortadan kaldırır. Özellikle gençler ve çocuklar okulda, evde ve parkta diledikleri şekilde oyunlarını oynayabilir. Fiyatlandırma konusunda önemli olan bir diğer faktör de boyutlandırmadır. Seçtiğiniz kategoriye göre daha fazla özelliğe sahip oyunlarda farklı boyutlandırmalar mevcuttur. Trendyol’da bu oyunların karşılaştırmasını yaparak bütçenize uygun olan oyuna kolayca ulaşabilirsiniz. 

Futbolcu Kart Oyunu Oynarken Bilinmesi Gerekenler

Oyunlar belirli bir kural çerçevesinde oynanır. Özellikle birden çok oyuncu gereken oyunlarda adil bir oyun olması istemiyle kurallar büyük önem taşır. Kart oyunları diğer oyunlara göre eğlenceli görünür. Ancak eğlencenin yanında belirli kurallara göre oynanmadığı sürece keyifli bir oyun olmayabilir. Bu nedenle oyunlara başlamadan önce kuralların çok iyi bilinmesi gerekir. Futbol da bir nevi kurallar çerçevesinde oynanır. Kuralları belirleyen bir kurum vardır. Ancak kuralların oyun içinde uygulanmasını sağlayan hakemdir. Bu tarz oyunlarda hakem, aslında kutularda yer alan kural kağıdıdır. Bu kağıt, futbol oyununu bilmeyenler için adeta kurtarıcıdır. Kurallar okunup belirlendikten sonra dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise oyunun nasıl oynanması gerektiğidir. Örneğin; Dünya Kupası futbolcu kartları serisinde oyun yazı tura ile başlar. Yazı-tura ile belirlenen ilk oyuncu hamlesini yaparken kendi takım oyuncusuyla beraber aksiyon kartlarından birini kullanmak zorundadır. Aksiyon kartına göre hamle belirlenir ve rakiplere okunur. 10 dakika sürecek olan maç, çekilen ilk aksiyon kartıyla beraber başlamış olur. Hamle sırasının değişmesi topun rakibe geçmesine bağlıdır. Maçlar kaleci ile beraber 5 oyuncuyla oynanır ancak oyunun başında 5 as ve 5 yedek olmak üzere toplamda 10 oyuncu seçilir. Oyuna başlarken 5 yedek oyuncu oynayan kişinin elinde bulunur. Esas oyuncular ise kapalı şekilde önlerinde yer alır. Kategoriye göre seçilen kartlarda tüm oyuncuların bilgileri mevcuttur. Boy, kilo, yaş ve değerinin yanı sıra tıpkı sanal oyunlarda olduğu gibi oyuncunun güç durumları da yer alır. Bu nedenle oyuna başlamadan önce iyi bir taktik uygulamak gerekebilir. Uygulanan taktik ile beraber doğru oyuncular seçilir ve doğru strateji uygulanırsa kazanmak çok keyifli bir hal alır. Bu tarz oyunlarda oyuncuyu tanımak ve iyi bir şekilde analiz ederek, yapılacak hamlede en doğru oyuncuyu seçmek gerekir. Dilerseniz arkadaşınızla,dilerseniz çocuğunuzla oynayabileceğiniz bu oyunları satın almak için Trendyol sayfalarına göz atabilirsiniz.

Birbirinden Renkli Tasarımlarıyla Futbolcu Kart Oyunları

Çeşitli futbol müsabakalarını temsil eden ve çocukların ilgi odağında bulunan futbol oyunları, farklı çeşitlerde mevcut olduğu kadar farklı tasarımlara da sahiptir. Çocukların ilgi odağında olan hemen hemen her şey farklı ve ilgi çekici olmalıdır. Oyun tasarımcıları bu faktörü göz önünde bulundurarak en iyi şekilde ürünleri tasarlar. Genel olarak dikdörtgen şeklinde tasarlanan bu ürünlerin kare olarak tasarlanmış olanlarını da görmek mümkündür. Daha çok çocukların ilgi odağında bulunan ürünler olduğundan, çocukların ilgisini çekecek renkte ve tasarımda olan çeşitleri mevcuttur. Turuncu, yeşil ve mavi renkte tasarlanan oyunlar yoğun olarak mavi ve tonlarında karşınıza çıkar. Nostalji kartlarında daha çok mavi ve lacivert renkler kullanılır. Aynı şekilde Şampiyonlar Ligi futbolcu kartları da mavi tonlarında tasarlanır ancak yeşil renkte olanları da mevcuttur. Yeşil rengin görme etkisini daha çok artırdığı söylenir. Bu oyunlar daha çok futbol meraklılarının ilgi odağında olsa da kullanılan renkler de talebi artırır niteliktedir. Renkler dışında tasarımda kullanılan görsellerde oldukça önemlidir. Çizgi karakterlerinden oluşan tasarımlar da mevcuttur ancak daha çok küçük yaştaki çocuklara hitap etmektedir. Daha çok profesyonel anlamda oynanan futbol oyunlarını temsil eden ürün gruplarında gerçekçi tasarımlar kullanılır. Örneğin; bir kupa resmi ya da ünlü bir futbolcunun resmi kullanılarak daha ilgi çekici hale getirilir. Bu oyunların tasarımları eskiye oranla, basım ve baskı teknolojisinin gelişmesiyle de daha gerçekçi bir hale gelir. 90’lı yılların vazgeçilmez oyunların biri olan bu oyun pek çok futbolseverin koleksiyonunda yer alır. Geçmiş yıllardan bugüne kadar ulaşan koleksiyonları incelediğinizde bu farkı çok rahat görebilirsiniz. Değişik renk ve tasarımlardaki bu eğlenceli oyunları Trendyol’da inceleyerek istediğiniz tasarımdaki ürünü kolaylıkla belirleyebilir ve satın alabilirsiniz. 

Trendyol’da Futbolcu Kartları

Türkiye’nin herkes tarafından memnuniyetle tercih ettiği, en popüler alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol, diğer kategori ürünlerinde olduğu gibi eğlenceli oyunlar kategorisinde de sizlere uygun fiyatlar sunar. Eğlenceyi dorukta yaşayacağınız birbirinden kaliteli ürünleri tek bir tıkla inceleyebilirsiniz. Eğlencenin en önemli araçlarını Trendyol’da bulabilirsiniz. Oyunlar her yaş grubuna hitap eden bir eğlence aracıdır. Trendyol, her yaş grubuna göre farklı kategorilerde birçok kart oyununu müşterilerine güvenli bir şekilde sunar. Trendyol müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı bir kuruluş olarak hareket eder. Geniş bir ürün seçeneğine sahiptir. Aldığınız ürünün değişimi ve iadesi hakkında sorun yaşamadan ve sizi mağdur etmeden taleplerinizi yerine getirir. Belirli yaş aralıklarına sahip tüm kullanıcılar gerek görsel olarak gerekte kendi eğlence ve futbol dünyasını yansıtan, kendilerine uygun nitelikteki ürünler arasında seçim yapabilir. Özellikle dünya genelinde büyük ilgi odağı olan futbol oyunu için birçok oyun çeşidi mevcuttur. Yoğun olarak çocuklardan talep gelmesi sebebiyle oyun kartlarının yapımında kullanılan materyaller, güvenilirliği ve sağlamlılığıyla ön plana çıkar. Bunların yanı sıra ister şampiyonlukta isterseniz eskiden popüler olan takımların oyun kartlarını seçerek eğlenceye hemen başlayabilirsiniz. Trendyol’da sadece popüler takımların kart oyunlarına değil gündemde yer alan birçok takımın ve futbolcunun yer aldığı oyunlara da ulaşabilirsiniz. Futbolcu kartları nerede satılır sorusunun cevabını Trendyol sayfalarını ziyaret ederek, size uygun kategorilerde filtreleme yaparak bulabilirsiniz. Trendyol her ürününde olduğu gibi oyun kategorisinde de titizlikle çalışır. Böylece sizler kullanıcı olarak güvenli ve oldukça hesaplı bir alışveriş sahibi olabilirsiniz.