placeholder
"

Gano Sabun

" araması için 384 sonuç listeleniyor
GANOSOAP Gano Keçi Sütü Sabunu 1 Adet
GANOSOAPGano Keçi Sütü Sabunu 1 Adet
(7)
Gano Keçi Sütü Sabunu 1 Adet
39,90 TL
Sepete Git

Gano Sabun

Gano Sabun

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler dış görünüşlerine ve cilt bakımlarına eskiye kıyasla çok daha fazla önem veriyor; özen gösteriyorlar. Cilt bakımı ve ciltteki çeşitli sorunların tedavisine destek olmak amacıyla çoğu kişi tercihlerini doğal içerikli ürünlerden yana kullanıyorlar. Gano sabunu sağlığa, cilde ve saçlara olan faydaları binlerce yıldır bilinen ganoderma lhingzi mantarından üretilen ve tüm dünya ile birlikte ülkemizde de popüler hale gelmeye başlayan bir sabun. Aslında bu sabunun sayısız faydası düşünülünce sadece bir sabun olarak tanımlamak pek doğru değil, gano sabunu için bir cilt bakım ürünü demek bu sabunu tanımlamak için çok daha makul. Hem ciltte görülen hastalıkların tedavisinde destekleyici bir doğal ürün olarak kullanılabilen hem de yaşlılık etkileri ile savaşıp, kırışıkların azalmasına yardım eden, ayrıca bir sabundan beklenen en önemli unsur olan derinden temizleme konusunda da müthiş başarılı bir ürün olan gano sabun cildini korumak ve güzelleştirmek isteyen her yaştan kadın ve erkek için ideal bir ürün.

Asya ülkelerinde binlerce yıldır geleneksel tıp için kullanılan reishi mantarı ile ilgili yakın zamanda yapılan araştırmalar bu mantarın kanser tedavisinden karaciğer hastalıklarının tedavisine, kalpdamar hastalıklarının tedavisinden, yüksek kolesterol, zona gibi hastalıklara değin uzanan sayısız hastalık ve sorunun tedavisinde etkili olduğu düşünülür. Bu mantarın hem geleneksel olarak şifalı olduğuna inanılıyor hem de günümüzde mantar, tıbii olarak da egzama, sedeff gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Bununla birlikte kaşıntı, kızarıklık gibi sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve cilde gençlik ile güzellik kazandırması gibi cilt faydalarının olduğu düşünüldüğü için popülaritesi yüksek bir sabun olarak dikkat çeker.

Gano Sabun Özellikleri

Gano sabunun içerisindeki ana maddeler, Reishi mantarı ya da Ganoderma linghzi ismileri ile de anılan bir mantar türü ile keçi sütüdür. Doğu kökenli bir mantar türü olan Ganoderma Çin, Japonya ve diğer Asya ülkelerinde sağlığı ve uzun yaşamı desteklemek için uzun süredir kullanılan bir doğal şifa kaynağıdır. Parlak bir görünüme ve odunsu bir dokuya sahip olan bu mantarlar büyük ve koyu renklidir. Ölü ağaçların üzerinde yetişen bu mantar Çin’de Ganoderma lucidum linghzi ismiyle anılır, burada geçen lucidum kelimesi Lantince’de “parlak” anlamındaki lucidus kelimesinden gelir ve mantarın parlak yüzeyini ifade eder. Ganoderma mantarı Japonya’da ise reishi ismi ile tanınır ve her iki ülkede de binlerce yıldır geleneksel tedavi için kullanılan bir üründür. Mantarın Japonya'da kullanılan ismi olan reishi dünyada da daha çok kullanılır.

Ganoderma linghzi 2000 yılı aşkın süredir tıbbi bir mantar olarak tanımlanıyor ve bu mantarın çeşitli güçlü etkileri birçok kaynakta belgelenir. Bu mantarlar protein, yağ, karbonhidrat ve lifin yanı sıra potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, selenyum, demir, çinko ve bakır içerir. Bunlara ek olarak terpenoidler, stereoidler, fenoller gibi birçok biyoaktif molekül de içermeleri ganoderma mantarlarının şifalı olmasını sğlar. Vücuda gerekli tüm aminoasitleri de barındırması ganoderma mantarının geleneksel tıp için kullanılmasının önemli bir sebebi olarak dikkat çeker. Mantarın içerdiği terpenlerin antienflamatuvar ve hipolidemik aktiviteye sahip olduğu düşünülür.

Gano transparan sabun içeriklerinden olan keçi sütü de aynı mantar gibi binlerce yıldır bilinen bir şifa kaynağıdır. Bilinen en eski süper gıdalardan biri olan keçi sütü aynı zamanda cilde de çok faydalıdır. Gano sabunun içinde bulunan keçi sütü A, E, B, B6, C ve D vitamini içerir. Ayrıca selenyum da içeren keçi sütü hem cildi yoğun şekilde nemlendirir hem de yumuşatır. Alfahidroksi asitler bakımından zengin olan bu doğal ürünün cilt hücreleri üzerinde gençleştirici etkisi de vardır. Alfahidroksi asitler cildi uyararak yeni ve sağlıklı hücreler üretmesine yardım ederler. Bu asitlerin bir etkisi de güneşte yanmış ciltteki lekelenmeleri azaltmasıdır. Keçi sütünün içerdiği selenyumun ise cilt kanserini önlemede etkili olduğu belirlenmiştir. Yani gano sabununun özellikleri içerdiği bu iki ana maddeden gelen faydalı kaynakların bir araya gelmesiyle elde edilir. Bu sebeple gano sabunu keçi sütlü olması bu sabunun cilt için çok daha yararlı olmasını sağlar.

Gano sabunun tüm çeşitleri antioksidanlar açısından da zengindir, antioksidanlar serbest radikaller ile savaşarak cildin hücrelerinin yenilenmesine yardım eder. Gano sabunun ana maddesi olan reishi mantarı gerçek bir antioksidan deposudur ve tam da bu özelliği sebebiyle binlerce yıldır hem sağlık hem de güzellik için geleneksel olarak kullanılır. Çin’de ölümsüzlük mantarı olarak bilinen bu mantardan üretilen gano sabun ciltteki sayısız sorunla savaşan bir şifa kaynağı olmasının yanı sıra cilde kazandırdığı elastikiyet, yaşlılığı geciktirmesi, cildi çok daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşturması ile de bir güzellik ürünüdür.

Gano Sabun Faydaları

Gano sabunu kullananlar bu sabun ile ciltlerinde ciddi iyileşmeler görebilirler. Gano sabunu naziktir ve E vitamini ile mineraller açısından zengin olması yanında antioksidan içermesi sayesinde hasar görmüş ve yaşlanmış cildin onarımını desteklerken ciltte kızarıklık ve pullanma oluşmasını da önler. Gano sabun çeşitleri cildi temizlemek, nemlendirmek, tedavi etmek ve güzelleştirmek için kullanılabilen sabunlardır. Doğuda binlerce yıldır bilinen güzellik arttırıcı etkileriyle bu sabun bugün artık tüm dünyada kullanılan doğal bir güzellik kaynağı haline gelmiştir. Gano sabununun en güçlü bileşeni Reishi veya Linghzi olarak bilinen Ganoderma isimli mantardır. Bu mantarın güçlü etkilerinin keçi sütü ile birleşimi ile ortaya çıkan gano sabunu faydaları şunlardır:

 • Hassas ciltlerde rahatlama sağlar.
 • Ganodermanın zengin vitamin ve mineral içeriği, özellikle de içerdiği E vitamini sayesinde sadece yüzün değil tüm vücudun cildinin yenilenmesini sağlar.
 • Gün boyu cildin ideal PH dengesini korumasına yardım eder.
 • Cildi derinden temizlerken aynı zamanda besler.
 • Gano sabunu içerisindeki reishi mantarının bileşenleri sayesinde kaşıntıyı yatıştırır.
 • Gano sabun sivilce sorununun çözümünde de etkilidir, yalnızca yüzdeki değil göğüs ve sırt bölgesindeki sivilce problenmelerinin çözülmesi için de kullanılır.
 • Yaşlanma etkileri ile savaşır, yaşlanma etkilerini geciktiren etkisi vardır.
 • Bu doğal sabun hasarlı ve yaşlanmış cildin onarılmasına da yardım eder.
 • Gano leke sabunu ve diğer gano sabun çeşitleri ciltteki lekelerden kurtulmaya yardım eder.
 • Pullanmayı önleyici etkisi ile gano sabun egzama semptomlarının azaltılmasında da etkilidir.

Gano sabun özellikleri içinde en önemli olanlardan biri de bu doğal sabunun tüm ailenin kullanımına uygun olmasıdır. Yani yukarıdaki faydalar her yaştan kişi için geçerli olabilir.

Gano Sabunu Saça Faydaları

Yapılan araştırmalar erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesinin en önemli sebebinin DHT yani dihidtestosteron olduğunu göstermiştir. Gano sabunun ana maddesi olan ganoderma ya da diğer ismi ile Reishi mantarı saç dökülmesine sebep olan DHT’nin doğal bir inhibitörü yani önleyicisi olarak erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesine karşı kullanılan en önemli doğal ürünlerden biridir. Gano sabun saç kullanımı saç dökülmesini azaltıp yerine yeni saçların çıkmasını da destekler.

En sık karşılaşılan saç sorunlarından biri de saçların yavaş uzaması ya da hiç uzamamasıdır. Gano sabun saç derisinin sağlığını iyileştirir ve sağlıklı bir saç derisine sahip olmak saçların uzaması için birincil koşuldur. Saç derisinin iyileşmesine yardımcı olan antimikrobiyel, antibakteriyel ve diğer özellikleri ile gano sabun kullananlar üzerindeki en önemli etkilerinden biri de saçların uzamasına yardımcı olmasıdır.

Gano sabunun ciltte pullanmayı önleyici etkisi de vardır ve bu da saç derisindeki pullanma olan kepek sorununa karşı da son derece etkili bir doğal ürün olmasını sağlar. Kepek sorunundan doğal yollarla kurtulmak için en iyi alternatiflerden biridir.

Saç derisinde görülen kaşıntılar ile ilgili şikayetler de oldukça yaygındır. Bu kaşıntıların kepek ya da mantar gibi çeşitli sebepleri olabilir ve gano sabun antibakteriyel etkisinin yanı sıra kepekle de savaşması nedeniyle saç diplerinde, kafa derisinde ortaya çıkan kaşıntılardan kurtulma konusunda da etkildir.

Gano Sabun Kullanımı

Gano sabun çeşitleri, gana transparan sabun ve gano yüz sabunu, diğer sabunlarla aynı şekilde kullanılır. Hatta doğal içerikli olmaları sebebiyle herhangi bir yan etkiye neden olma riski yok denecek kadar az olması sebebiyle bu sabun tüm aile tarafından günün her anında aynı güvenle kullanılabilir. Gano yüz sabunu gündelik yüz temizliği için gayet uygundur. Yüzünüzü bu doğal sabun ile gün içinde bir kaç kez yıkayarak derinlemesine bir temizlik sağlarken cildinizin nemlenmesini ve daha sağlıklı hale gelmesini de sağlayabilirsiniz.

Gano sabun keçi sütlü özellikle banyo sabunu olarak çok tercih edilen bir sabun çeşididir. Gündelik vücut temizliği için kullanılabilen bu sabun ayrıca vücuttaki sivilcelerden kurtulmak ve egzama gibi cilt sorunlarının neden olduğu semptomları azaltmak için de kullanılır. Temizliğin yanı sıra bu sabunu eğer sivilce ya da egzama gibi sorunların tedavisine yardımcı olmak için kullananların düzenli kullanıma özen gösterilmesi önemlidir. Egzama ya da sivilcelerin bulunduğu bölgeleri her gün düzenli olarak gano sabunu ile yıkamak bu sorunlardan kurtulmaya ciddi anlamda yardım eder.

Gano Şeffaf Sabun Özellikleri ve Faydaları

Gano sabun çeşitleri içerisinde yer alan gano şeffaf sabun da yine reishi mantarı özelrinden üretilir, bu sabunda ayrıca Reishi mantarı özlerinin yanı sıra papatya ve aloe vera da bulunur. Gano şeffaf sabunu diğer gano sabunlarından ayıran en önemli özelliği bu sabunun özellikle cilt lekelerine karşı kullanılmasıdır. İçerdiği vitaminler, mineraller, antioksidanlar ile cildi hem rahatlatıp hem de beyazlamasını sağlayan bu sabun son yıllarda gittikçe daha popüler hale gelen bir doğal cilt bakım ürünüdür. Cildi beyazlatıcı ve lekeleri ile çilleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan etkisi sebebiyle bu sabun gano leke sabunu ismi ile de bilinir. Saç sağlığını destekleyen, zarar görmüş dokuların onarılmasına yardım eden, cildin daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlayan gano şeffaf sabun faydaları ise şunlardır:

 • Çillerden kurtulmaya yardım eder.
 • Ciltteki siyah nokataları ortadan kaldırır.
 • Ciltte görülen iltihaplanmaların tedavisinde etkilidir.
 • PH dengesini düzenleyerek cilt sağlığını korur.
 • Cildi ölü hücrelerden arındırarak yenilenmesini sağlar.
 • Kolajen üretiminin artmasına yardımcı olarak cildin elastikliğini korumasını sağlar ve kırışıkları da azaltır.
 • Derideki baterilerle savaşır.
 • Ciltte kalan makyaj malzemelerini derinlemesine temizler, böylece cildin hem daha temiz olmasını sağlarken aynı zamanda da sağlığını korur.

Gano transparan sabun olarak da bilinen bu sabun ile yukarıdaki tüm sorunlarla savaşırken cildinizin çok daha sağlıklı ve ışıltılı olmasını sağlayabilir. Gano şeffaf sabun kullananlar tarafından yapılan yorumlarda da bu sabunun aynı zamanda cildi nemlendirdiği belirtilir.

Gano Sabun Egzama İçin de Faydalı

Kırmızı, tahriş olmuş, çatlamış ve şişmiş bir cilde yol açan egzama kronik bir iltihaplı cilt hastalığıdır. En sık görülen cilt hastalıklarından biri olan egzama kişilere ailelerden geçme eğilimindedir ve alerji ile astımla ilişkisi olduğu bilinir. Bu sık görülen cilt hastalığının neden olduğı kaşıntı, kızarıklık, pullanma gibi semptoların ortadan kaldırılması için de gano sabun en iyi doğal destekleyici ürünlerden biridir. Ayrıca antieflamatuvar etkisi de olan gano sabun hem egzamalı cildin rahatlamasını sağlar hem de semptomlar ile savaşarak hastalığın iyileşmesine ciddi anlamda destek olur.

Tüm bu özellikleri ile gano sabun egzamanın yanı sıra yine çok yaygın bir cilt hastalığı olan ve ciltte pullanma, kaşınma gibi semptomlarla seyreden sedef hastaları için de uygun bir sabun olabilir. Pullanmayı azaltarak ve önleyerek sedefin en önemli ve rahatsız edici semptomundan kurtulmaya yardım eden gano sabun yorumları arasında bu sabunun sedef hastalığında sağladığı rahatlamadan sıkça bahsedildiği görülebilir.

Gano Sabun Sivilce Tedavisi

Özellikle ergenlik döneminde görülmekle beraber hayatın her döneminde hem kadınları hem de erkekleri etkileyen bir sorun olan sivilceler, geçmesi güç cilt sorunlarından da biri olarak bilinir. Ancak gano sabun sivilce tedavisinde de etkili bir yardımcı üründür. Antienflamatuvar ve antibakteriyel etkisi ile sivilcelerin yok olmasını sağlamak için kullanılabilen bu sabunun yan etkisi yok denebilir. Fakat her zaman bir uzmana danıştıktan sonra ürünü kullanmak önemlidir.

Doğu’da ölümsüzlük mantarı ismi ile de anılan reishi mantarından üretilen gano sabun sivilce tedavisi için düzenli olarak kullanılmalıdır. Yüzü her gün bu sabunla yıkamak sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca antioksidanlar açısından zengin olması ve E vitamini içermesi sayesinde gano sabun sivilce yaralarının hızla iyileşmesinin yanı sıra sivilce izi kalma riskini de minimuma indirir. Gano sabun yalnızca yüzdeki sivilcelerin değil sırt ve boyun bölgesi gibi farklı bölgelerde çıkan sivilcelerin tedavisinde de etkilidir.

Gano Sabun Fiyatı

Ganoderma lhingzi ya da reishi ismiyle anılan mantarın özü ile çeşitli farklı bitkilerden elde edilen özler ya da keçi sütü gibi maddelerle karıştırılarak üretilen gano sabun fiyatları birçok farklı kritere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Gano sabun fiyatı kriterlerinden biri elbette sabunun çeşidir. Gano sabun keçi sütlü, gano sabun yüz, gano şeffaf sabun gibi çeşitleri bulunan bu doğal sabunların fiyatları çeşitlerine bağlı olarak değişir. Ayrıca binlerce yıldır geleneksel tedavilerde kullanılan reishi mantarından üretilen bu sabunların fiyatlarını ambalaj boyutu da etkiler. Ambalaj boyutlarındaki geniş seçenekler sayesinde gayet uygun fiyatlı gano sabun çeşitleri bulunabilir. Markaların gano sabun çeşitleri konusunda geniş alternatifler sunması ve ambalaj boyutlarında da alternatifler olması sayesinde herkes büyçesine uygun fiyatlı bir gano sabun satın alma şansına sahip.

Gano Sabun Trendyol'da!

Başta Çin ve Japonya’da geleneksel tıp için birçok farklı hastalığın tedavisinde kullanılan ganoderma lhingzi ya da diğer ismi ile reishi mantarı günümüzde tüm dünyada kullanılan bir doğal şifa kaynağı haline gelmiş durumda. Ganoderma mantarının en önemli kullanım alanlarından biri de cilt ve gano sabun ölümsüzlük mantarı olarak da anılan bu mucizevi mantarın cilt için kullanımına uygun olarak üretiliyor. Keçi sütlü, aloe veralı, şeffaf, transparan gibi farklı çeşitleri bulunan gano sabunların tüm çeşitleri Trendyol’da bir arada sizi bekliyor. Markaların ürettiği kaliteli gano sabunları uygun fiyatlarla, kampanya avantajları ile Trendyol’dan kolayca satın alabilir ve cildinize sağlık ile güzellik katabilirsiniz. Hemen Trendyol'daki gano sabun çeşitlerini ve gano sabun fiyat alternatiflerini inceleyip karşılaştırma yaraka kendiniz için en uygun olan sabunu kolayca bulup satın alın ve cildinize en güzel armağanı verebilirsiniz.