"

Gaz Lambası

" araması için 2639 sonuç listeleniyor
KALİMBA Gaz Lambası No:14
Kargo Bedava

KALİMBAGaz Lambası No:14

200 TL
Sepete Git
Arma House Yeşil Nostaljik Gaz Lambası

Arma HouseYeşil Nostaljik Gaz Lambası

(2)
Yeşil Nostaljik Gaz Lambası
149,99 TL
Sepete Git

Nostaljik Modelleriyle Gaz Lambası Trendyol'da!

Eski zamanlarda günlük yaşamda aydınlatma eşyası olarak kullanılan gaz lambası, son dönemde daha çok ev dekorasyonlarında belirli bir bölgeyi ışıklandırma amacıyla kullanılır. Ev ortamına estetik ve şıklık vermesi adına süs, dekoratif gaz lambası son dönemde tercih edilen ev aksesuarlarından biridir. Vintage, eski tip gaz lambası nostaljik bir dekorasyon imkanı sunar. Elektrikli, LED ışıklı, eski görünümlü nostaljik modeller, modern seçenekler, dış mekan aydınlatmaları gibi birçok kategoride beğenebileceğiniz ürünler bulunur. Aydınlanma çeşitlerinden olan seramik, porselen, ahşap, bakır gaz lambası modelleri şık tasarımlarıyla kişilerin tercihlerine sunulur. Birçok ev aksesuarı arasında aydınlatma kategorisi müşterilerin dikkatini çeker. Işıklandırma ev ortamının modunu değiştirir. Bu ürünler, yaşam alanınızı renklendirir, ortama şıklık ve estetik bir hava kazandırır. Kullanım sırasında ve satın almadan önce bir takım talimatlara dikkat edilmelidir. Ürünler tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bir takım detaylar vardır. Gaz lambası camı, fitili, yağı, yakıtı gibi parçalar oldukça önemlidir. Modelin içinde bulundurması gereken uyumlu fitil, yağ, brülör gibi parçaların doğru seçilmesi gerekir. Bu tür gereksinimlere dikkat ettikten sonra seçeceğiniz her çeşit, evinizin bir odasına ve dekoruna uyum sağlar. Önemli olan tercihlerinizi belirleyerek, ürün için uygun parça almaya özen göstererek seçiminizi yapmanızdır. Çeşitler içinden ev içi veya dış mekan aydınlatmaları seçebilir her ortama uyum sağlayacak tasarımlardan birine sahip olabilirsiniz.

Gaz Lambası Özellikleri ve Fiyatları

Gaz Lambası Özellikleri ve Fiyatları

Son dönemde de kullanımda olan gaz lambası modelleri klasik eski görünümünün dışında daha estetik ve şık görünüme sahip olan model seçenekleri ile de üretilir. Şarjlı, pilli, elektrikli gaz lambası klasik görünümü ile müşterilerin karşısına çıkar. Bu çeşitteki ürünlerde fitil yerine LED ampul kullanılır. Birden fazla renk seçeneği ile karşınıza çıkan modern gaz lambası seçeneklerinin, elektrik kablosu kendinden anahtarlı ve fişli olarak üretilir. Dış mekanlarda kullanıma uygun üretilen kamp gaz lambası gibi çeşitler ihtiyaçlarınıza cevap verir. Hem uzun ömürlü olması için hem de istenmeyen kazaların önlenmesi için ürünlerin kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Öncelikli olarak modellerin hiçbir çeşidi üflenerek değil, fitili indirilerek söndürülmelidir. Ürünler kullanım sırasında belirli aralıklarla kontrol edilmelidir. Klasik gaz lambası gibi çeşitlerde bulunan camların temizliği, ışığı verimli yayması için düzenli olarak yapılmalı ve takip edilmelidir. Bazen kullanım sırasında fitil brülöre sıkışabilir. Bu gibi durumlarda fitil çekerek çıkarılmalı brülör ise gerekli talimatlara göre temizlenmelidir. Aksi halde fitil zarar görebilir ve işlevini kaybedebilir. Yakıt, ürün kullanılırken sürekli kontrol edilmelidir. Bunun sebebi yakıtta azalma yaşandığı sırada fitil yanmaya başlayarak tükenebilir. Bunun dışında seçtiğiniz modele uygun fitil ve brülör kullanmanız tavsiye edilir. Uyumsuz parçalar verimi azaltır ve brülör kovanında düzensizlik meydana gelerek alevlerin yüksek çıkmasına sebebiyet verebilir. Ürünlerin kullanımı esnasında etrafında kolay bir şekilde alevlenebilir perde, örtü gibi ürünlerin bulundurulmaması gerekir. Aksi halde istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir. En uygun kullanım şekli ürünün tavandan en az 45 cm uzakta tutulmasıdır. Ürünler için gaz yağı, kandil yağı ve parafin dışında diğer yakıt çeşitlerinin kullanılmaması gerekir. Yağ ürüne doldurulurken, etrafa dökülmemeli, döküldüğü takdirde temizliğinin derhal yapılması gerekir. Kandil lambası içinde her brülörün ayrı bir şişesi olmalıdır. Aksi durumda hava akımı gerçekleşmez ve kötü koku, is gibi sorunlar çıkabilir. Gaz lambası fiyatları ürünler farklı özelliklerde ve modellerde üretildiği için değişiklik gösterir. Kullanım alanlarına, boyut ve çalışma sistemlerine göre modellerin fiyatları arasında fark oluşması son derece normaldir. Siz de tüm bu çeşitler içerisindenuygun fiyatlara sahip modellerden yararlanarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Kamp ve Doğa Gezileri için Gaz Lambası Çeşitleri

Kamp ve Doğa Gezileri için Gaz Lambası Çeşitleri

Kişiler ev dekorlarını mobilyalarına uyumlu ve şık bir şekilde oluşturmak isterler. Her evin başka bir modu ve ortam havası vardır. Bu durumda ev aksesuarları büyük rol oynar. Ev aksesuarları küçük dokunuşlar ile ortama farklılık kazandırır. Bu kategoride bulunan ürünler, müşterilerin tercih ve zevklerine göre değişiklik gösterir. Fransız gaz lambası eski ve modern zamanların birleşimi gibi şık görünümü ile evinize göz alıcı, estetik bir hava katar. Eski klasik kandil gaz lambası nostalji severlerin öncelikli tercihidir. Gaz feneri modelleri duvara asılabilir veya taşınabilir seçenekleri ile karşınıza çıkar. Çinili, camlı gaz lambası farklı renk ve desenler ile ortama hoş bir dokunuş yapar. Küçük, mini gaz lambası ile aydınlatma kaynağınızı yanınızda taşıyabilir, gittiğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Çıra lambası eski görünümü ile severlerinin beğenisine sunulur. Eski tip baş kısmından tutulabilen ve rahat kullanılabilen çeşitlerin dışında, sadece masa dizaynı veya ev köşelerine görüntü şıklığı katan dekor amaçlı modeller de bulunur. Her bir ürünün farklı ham maddelerden üretimi gerçekleşebilir. Yansıttığı ışık, sahip olduğu cam gibi çeşitli materyallerden üretilen farklı tasarımlı modeller vardır. Ürünlerin kullanım alanına ve seçildiği ortama göre özellikleri değişebilir. Otantik, nostaljik gaz lambası veya modern tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. Büyük, küçük, orta, elektrikli, pilli, şarjlı veya başka farklılıklara sahip birden çok çeşit seçiminize bırakılır. İç veya dış mekan fark etmeksizin her tür ürün ihtiyaçlarınızı karşılamak için üretilir. Tüm bu çeşit ve farklı özelliklerdeki tasarımlar sizin zevk ve beğeninize sunulur. Gaz lambası satın almak için online alışveriş fırsatını değerlendirebilirsiniz. Orijinal gaz lambası almak için Trendyol’u takip ederek fırsatlardan ve çeşitli modellerden haberdar olabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu için Şık Gaz Lambası Çeşitleri

Ev Dekorasyonu için Şık Gaz Lambası Çeşitleri

Ev aksesuarları birbirinden farklı kategoride karşınıza çıkar. Aydınlatma aksesuarları hem günlük yaşamda kullanım hem de bulunduğu ortama farklı bir hava katmak için tercih edilebilir. Aydınlatma aksesuarlarından gaz lambaları dekoratif olarak güzel görünüme sahip olmasının yanında evinize vintage, modern, lüks modellerde hoş görünüm kazandırır. Birçok model de gaz lambası parçaları farklılık gösterir. Işıklı ledli gaz lambası çeşitlerinde, LED ampul ve farklı renk ışıklandırmaları kullanılır. Lüküs gaz lambası hem modern hem de nostaljik özellikler ile karşınıza çıkar. Lüküs lambalar, birden fazla çeşidiyle ev dizayn zevkinize eşlik eder. Tercihinize göre büyük gaz lambası ya da çeşitli ebatlarda üretilen model seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Farklı boyut ve hacimlerde gaz lambası seti seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Bu sebeple rahatlıkla istediğiniz büyüklükteki modelle ihtiyacınızı bulabilirsiniz. Genellikle LED ışık dekoratif özelliklerde olup farklı renkler ile görüntü şıklığı için kullanılır. Gerçek gazyağı lambası son derece doğal şekilde üretilir. Renkli modeller farklı seçenekleri ile tercihinize uyum sağlar. Günlük kullanımınız dışında, hediyelik gaz lambası sevdiklerinize alabileceğiniz şık tercihler arasında yer alır. Özellikle nostaljik çeşitler hediye seçimlerinde oldukça fazla tercih edilen türlerden biridir. Çalışma sırasında aydınlatma kullanmak isteyenler için masaüstü gaz lambası kullanım kolaylığı ile dekorunuza uyum sağlar. Ayrıca renkli gaz lambası seçenekleri ile çalışma modunuza göre renk tercihi yapmanız için size imkan sağlar. Siz de evinize hoş aydınlatma dokunuşları yaparak ortamı renklendirmek istiyorsanız, ihtiyacınız ve zevkiniz doğrultusunda tüm bu çeşit modeller içerisinden tercihinizi yapabilirsiniz. Kullanım şekli kolay olan bu ürünleri, hem evinize gösteriş katmak hem de ortama hoşluk kazandırmak için tercih edebilirsiniz.

Gaz Lambası Nasıl Yakılır?

Gaz lambasının yakılması için öncelikle içerisine uygun bir bitkisel yağ konulur. Gaz lambasının cam haznesi ya da boru şeklindeki kapağı çıkarılır. İç hazne içerisine yağ eklenir. Yanan yağ, içerisinin kokusunu da değiştirebilir. Dolayısıyla bu ekleme sırasında birkaç damla uçucu yağ da koyabilirsiniz. Yağ ağzına kadar doldurulmadan uygun seviyede eklendikten sonra yağın fitille buluşturulması gerekir. Hazne içerisinde fitil ile yağ birleştikten sonra fitilin bu yağı emmesi beklenir. Beklemeden yakılırsa, fitil zarar görebilir. Metal ya da gaz ne şekilde gaz lambası tercih ettiyseniz, gaz yağı ile kaplanan fitili bir süre sonra yakabilirsiniz. Fitili sıkıştırma mekanizması sayesinde sıkıştırıp sabitleyerek ucuna gelen gaz yağını ayarlayabilirsiniz. Yakılan fitil sonrasında gaz lambası ortamı aydınlatabilir.

Gaz Lambası Ne Kadar Yanar?

Gaz lambası, içerisine konulan yağın hangi ayarda yakılması gerektiğine göre farklı sürede yanar. Lambalar, yakıt haznesinde bulunan yağı emerek çalışır. Yanma sırasında fitilin emdiği yağ miktarı, gaz lambasının yanma süresini belirler. Ayarlı gaz lambalarında fitilin emdiği yağın az ya da fazla olmasını sağlayan bir aparat mevcuttur. Bu ayar vidası sayesinde fitilin emmesi gereken yağ miktarı ayarlanabilir. Az ayarda fitilin yağı emmesi istenirse ışık miktarı az olur. Bu durumda süre olarak gaz lambası, daha uzun zaman diliminde yanar. Ancak yüksek ayarda fitil emişi belirlenirse, ışık miktarı artar. Artan ışık miktarı ile doğru orantıda yağ da kısa sürede biter. Gaz lambası kısa süre kullanılıp söner. İhtiyacınıza uygun olarak vida ayarı yapıp bu doğrultuda gaz lambasının yanmasını istediğiniz süreyi kendiniz rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

Gaz Lambası Nerede Satılır?

Gaz lambası modelleri, kullanım ihtiyacına uygun farklı tasarımları ile Trendyol'dan satın alınır. Elektriğin olmadığı eski dönemlerden bugüne gelen bu ürünler, artık dekoratif bir obje şeklinde de tercih edilir. Güçlü ışık yayan ve uzun ömürlü kullanılan özelliği sayesinde nostaljik tasarımlardan oluşur. İçerisindeki alevi rüzgardan koruyan cam vardır. Bu cam da tıpkı üründe olduğu gibi farklı renk seçeneklerinden oluşur. Mavi, pembe, mürdüm, sarı, turuncu ya da kırmızı gibi renkli camlar, uygun desenli gaz lambası gövdesi ile satılır. Şişeler, klasik ya da modern desenlerden oluşabilir. Farklı özellik ve modelleri ile gaz lambası modellerini inceleyebilirsiniz. Trendyol'un geniş ürün yelpazesi arasından beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.